Jllitlers landhonger TRiUMPH Littauen denkt onafhankelijk te blijven Nu de sportbetrekkinp met Duitschland hersteld worden DE WERELD Walen vreezen K.N.I.L M.-lijn van Saigon naar Hongkong? VOOR IEDERS IM SMAAK Lebrun weer in het Vaderland terug 'N TRIOMF VAN SMAAK Tuchthuisboef in spelonk Postvlucbten op Indii in_ weinig woorden Een beroep op de eenheid des lands VLAMINGEN VERGELIJKEN BELGIë MET TSJECHO SLOWAKIJE. Werden tot voor enkele dagen alle alarmeerende berichten over een ver meenden Duitschen „Drang nach Westen" door de pers en andere ver antwoordelijke instanties gesust of ontzenuwd, na de aansluiting van Tsjecho Slowakije hecht men aan dergelijke geruchten een geheel an dere beteekenis. Men houdt wel degelijk rekening met de mogelijkheid dat Duitsch- lands „natuurlijke aspiraties" naar het Westen zouden kunnen uitgaan. Dit bewijst bijv. duidelijk de manier waarop de Belgen thans de gebeur tenissen in Tsjecho Slowakije inter preteeren. De vrees dat België een gelijk lot boven het hoofd zou kun nen hangen als Tsjecho Slowakije, wordt openlijk geuit en wèl in het kader van de verkiezingscampagne, welke thans bij onze zuiderburen in vollen gang is. De activiteit van de Vlaamsche nationa listen verontrust de Walen in hooge mate. Is deze gedurende den laatsten tijd ver hoogde activiteit de proloog van een tra gedie, die men zich verder nauwelijks durft voorstellen? Te Brussel en in het Walenland hebben katholieken en liberalen, socialisten en fas cisten een oogenblik hun onderlinge ideolo gische meeningsverschillen vergeten en ge zamenlijk bezweren zij hun Vlaamsche land- genooten om de nationale tegenstellingen niet verder te verscherpen, omdat mcii nu aan een drastisch voorbeeld heeft kunnen zien waartoe het leidt indien een op de spits gedreven nationaliteitenproblcem de innerlijke weerstandskracht van een land ondermijnt. Overeenkomsten tusschen Bel gië en Tsjecho Slowakije? Onmiddellijk nadat zij deze waarschuwin gen aan het adres der Vlamingen hebben uitgesproken haasten de Brusselsche bladen zich, aldus het Hsbl., als om strijd te ver zekeren dat er natuurlijk tusschen België en Tsejcho Slowakije geen enkel punt van overeenstemming bestaat. België is immers een door de historie gevormde, reeds sedert vele eeuwen zij het ook niet altijd in den liuidigen vorm bestaande en economisch tot een sterke eenheid samengegroeide staat, waarin Vlamingen en Walen broederlijk sa menleven. Tsjecho Slowakije daarentegen was in 1919 een door de diplomaten aaneen- geplakt kunstmatig gewrocht en van den aanvang af hebben de Tsjechen tegenover de nationale minderheden, waarmede zij samenleefden, dezelfde kortzichtige over- heerschingspolitiek gevoerd, waarvan zij zelf in de oude dubbel-monarchie zoo lang het slachtoffer waren geweest. Daardoor hebben zij de middelpuntvliedende krachten in de hand gewerkt, die de staatseenheid ontwrichten en het land ten slotte tot een gemakkelijken prooi van Hitier hebben ge maakt. Zou het met deze les voor oogen niet misdadig zijn, vragen Walen en Franskiljons, indien de Vlamingen voortgingen cultureele autonomie, decentralisatie van de administra tieve diensten, ja zelfs een reorgani satie van den staat op federalisti- schen grondslag te eischcn? Zien zij niet in dat dergelijke hervormingen noodzakelijkerwijze tot een verzwak king van België moqjen leiden en daarmede onafwendbaar de blik semschichten van het Duitsche im perialisme naar dezen Westhoek van Europa zullen trekken? De reactie der Vlamingen. Het spreekt van zelf dat deze opvatting In Vlaanderen en ook hier zonder onder scheid van partij met alle scherpte wordt bestreden. Men verklaart, dat er tusschen Bel gië en Tsjecho Slowakije wel dege lijk punten van overeenkomst zijn. Evenals daar de Tsjechen, hebben hier te lande de Walen de meerder heid der bevolking hun wil opgelegd. Hier als ginds heeft het verkeerd begre pen patriottisme gemeend door een strakke centralisatie en het knotten van de natio nale aspiraties der in den staat samenwo nende volken een eenheid te kunnen schep pen, die slechts mogelijk is als het eene volk zich niet langer overhccrscht gevoelt door het andere en als het nationaliteiten- probleem door een wijze politiek van gelijk stelling heeft plaats gemaakt voor een na tionaliteiten-unie. Men moet het begrijpen. Had men dit in Tsjechische kringen be grepen, aldus redeneert men in Vlaanderen, dan ware de republiek niet in rebelleerende deelen uiteengevallen. Begrijpt men het te Brussel, dan kan België de toekomst met vertrouwen tegemoet zien. Hoe krachtiger Vlaanderen zich in alle opzichten kan ont wikkelen, hoe spoediger het zich met Bel gië zal verzoenen en hoe meer het een waarborg zal worden voor de Belgische on afhankelijkheid. Niet de Vlamingen hebben de eenheid van het land in gevaar gebracht, betoogt men. maar de Fraternellen en de liberalen, die door hun actie tegen Dr. Martens hot ge- heele land op stelten hebben gezet en er zelfs niet voor zijn teruggedeinsd in dezen tijd van kritieke internationale spanningen nieuwe verkiezingen uit te lokken. Zij wen- schen dat Vlaanderen zich ter wille van de eenheid des lands, die zij zelf öp het spel hebben gezet, eenvoudig zou neerleggen bij de bestendiging van het onrecht, dat den Vlamingen nog voortdurend wordt aange daan. Vlaanderen zou erin moeten berusten dat Brussel en Wallonië niet alleen op politiek en financieel, doch op cultureel gebied aan Vlaanderen de wet blijven stellen. Een rookscherm. Achter het rookscherm der nationale een heid wenschen Walen en Franskiljons slechts hun eigen bevoorrechte positie in den staat te. bestendigen en Vlaanderen on der den duim te houden. Zij hebben van de les van Tsjecho Slowakije niets begrepen. Brussel heeft van Praag niets geleerd, aldus luidt de samenvattingvan hetgeen men heden in de radicale Vlaamsche bladen kan lezen. 1 CENT VIRGINIA Veel militair vertoon in Memel- land. Nu na de terugkeer van het Memelgebied naar Duitschland Littauen vrijwel *cono- misch afhankelijk is geworden van Duitsch land, rijst de vraag hoe het nu verder met de politieke verhouding tusschen Littauen en Duitschland zal gaan. De woordvoerder van de Lithausche regee ring heeft Reuter verklaard, dat een Duit sche overheersching van Lithauen niet waar schijnlijk is als gevolg van het Lithausch- Duitsche verdrag, noch is het waarschijnlijk dat Lithauen zijn zelfstandigheid zal verlie zen. Men acht artikel vier van het verdrag, dat handelt over de non-agressie, een ga rantie voor de onafhankelijkheid, veiligheid en neutraliteit van het land. De woordvoer der voegde hieraan toe, dat het verdrag Lithauen vergaande rechten in de haven van Memel geeft en de buitenlandsche han del van Lithauen wordt niet getroffen. Eervolle nederlaag boven mach- telooze overgave. Generaal Rashtikis, de Lithausche opper bevelhebber, heeft een dagorder tot dë Li- tausche troepen gericht, waarin hij ver klaart, dat Litauen, ingeval van bedreiging van zijn tegenwoordige grondgebied, zich niet zal overgeven zonder met alle ter be schikking staande middelen verzet te heb ben geboden. Hij voegde hieraan toe, dat liet beter is, door een sterkeren vijand eer vol te worden verslagen, dan zich machte loos over te geven. Vluchtelingen... In het geheel zijn, naar schatting, 13.000 personen uit het Memelland vertrokken, te weten ongeveer 10.000 Lithauers en ongeveer 3000 Joden.. Belangrijke hoeveelheden goederen in de havens staan op het punt te bederven. Drie Lithausche vrachtschepen, de „Kau- nas" „Utena" en „Nida" hebben een toe vlucht gezocht in de haven van Gdynia, teneinde niet in handen van de Duitschers te vallen. Grens naar Memel gesloten. In de haven van Memel is het vêrkeer cenigszins ontwricht, zoodat de boot naar Onden vertraging ondervond. Tweehonderd Duitsche pantserwagens, zestig tanks, en luchtafweereenheden zijn uit Duitschland aangekomen. De grens tuschen Memel en Lithauen is gesloten Lithausche soldaten patrouilleerden aan hun kant van de grens over de met sneeuw bedekte vlakte. Onze Oost Indien wij niet op Manilla mo gen landen. In het „Manilla Bulletin" van begin Maart wordt weer eens gesproken over de lucht lijn, die de K.N.I.L.M. op Manilla wil ope nen, schrijft Aneta/A.N.P. uit Batavia. Een telegram uit Washington aan dit blad bericht, dat de Nederlandsche gezant aldaar wederom zou aandringen op een spoedige verleening van de vergunning om met com- ntercieele vliegtuigen in de Philippijnen te landen, teneinde op die manier een dienst tusschen NederlandschIndië en de Philip pijnen mogelijk te maken. Van welingelichte zijde werd verklaard, dat men geaarzeld heeft om aan de Hol- landsche maatschappij vergunning voor een luchtvaartlijn op de Philippijnen te verlee- nen, omdat hiermede een precedent zou gor den geschapen, waarop andere landen zich zouden kunnen beroepen om een dergelijk privilege eveneens te erlangen. In dit verband wijst men er op, dat de K.N.I.L.M. van plan was, om voor het ge val definitief moet worden afgezien van 'n lijn naar Manilla, de bestaande Saigon-lijn tot Hongkong door te trekken. Hartelijke telegramwisseling tus- v schen Koning en President. Gistermiddag zijn de Fransche president en zijn echtgenoote met den trein van 16.25 uur aan het Gare du Nord te Parijs aange komen. De president, zijn echtgenoote en minister Bonnet werden begroet door de voorzitters van Senaat en Kamer, de leden der regee ring en vertegenwoordigers van de Britsohe ambassade. Toen Lebrun in zijn auto weg reed, riep de menigte: „Leve Lebrun, Leve Frankrijk, Leve Engeland". Van boord van de Cóte d'Azur, die het staatshoofd van Dover naar Calais bracht, heeft Lebrun het volgende telegram aan den Koning van Engeland gestuurd. „Op het oogenblik, waarop ik het Ver- eenigd Koninkrijk verlaat, wensch ik na mens de regeering van de republiek zoowel als uit mijn eigen naam jegens Uwe Majes teit uitdrukking te geven aan heel mijn dank voor de hartelijke ontvangst, die gij mij wel hebt willen bereiden. De ontvangst, die het Britsche volk den president der re publiek heeft bereid zal door het Fransche volk gezien worden als een nieuwe en on vergetelijke getuigenis van de solidariteit, die onze beide naties vereenigt. Ik verzoek Uwe Majesteit zoo goed te willen zijn om, met de Koningin, den hartelijken dank van mevrouw Lebrun en mijzelf te aanvaarden aan het einde van het verblijf, waarvan wij beiden een kostbare herinnering zullen be waren." De koning heeft er op geantwoord met een telegram aan het Elysee, luidende: „De Koningin en ik danken U, mijnheer de president, zeer hartelijk voor de zeer vriendelijke bewoordingen van Uw telegram Waarschijnlijk een landenwed- strijd alhletiek (dames.) VREUGDE IN SPORTKRINGEN. Zooals wij reeds cenige dagen ge leden meldden, zou binnenkort het verbroken sport-contact met Duitsch land het gevolg van het verbieden van den voetbalwedstrijd Nederland versus Duitschland hersteld wor den. Dit bericht wordt thans offici eel bevestigd: de regeeringspers- dienst meldt, dat na de besprekingen welke de bevoegde instanties heb ben gehad, aan een voortzetting van het internationale sportverkeer tus schen Nederland en Duitschland geen belemmering in den weg staat We hebben ons met de verheugende mede- deeling gewend tot den voorzitter van het Nederlandsch Olympisch Comité, mr. A. Ba ron Schimmelpenninck van der Oye die ver klaarde er met genoegen kennis van te ne men. Gelijk bekend aldus deze nationale sportfiguur was de Nederlandsche sport wereld geen partij bij de betrokken aange legenheid, maar werd niettemin getroffen door de afbreking der sportbetrekkingen met Duitschland. Des te meer stemt het tot vol doening, dat men ook aan Duitsche zijde gekomen is tot de verheugende conclusie, dat aan de voortzetting der sportbetrekkin gen tusschen de beide landen geen hinder- naal in den weg staat. Deze betrekkingen droegen van ouds steeds een hartelijk ka rakter en de bestendiging daarvan zal naar mijn overtuiging, door de sportbeoefenaren aan beide zijden van de grens met groote ingenomenheid begroet worden* De gevolgen voor eenige takken van sport. Ook de heer A. J. G. Strengholt, voorzit ter van de Koninklijke Nederlandsche Athletiek Unie, toonde zich verheugd, dat de moeilijkheden op sportgebied tusschen beide landen uit den Weg waren geruimd. Of de aangekondigde landenwedstrijd tus schen Duitschland en Nederland het aan staand seizoen echter nog doorgang zal kunnen vinden, is echter zeer de vraag. Toen in December de sportbetrekkingen werden verbroken, heeft de nationale tech nische commissie, niet wetend hoe lang deze situatie zou duren, den wedstrijdka lender samengesteld en voor Duitschland- Nederland, welke ontmoeting dit jaar in Duitschland zou plaats vinden, aangezien men het vorig seizoen le Rotterdam was geweest, kwam Nederland—Frankrijk in het Olympisch Stadion te Amsterdam in de plaats. Het bestuur zal thans met de N. T.C. beraadslagen of de mogelijkheid aan wezig is, om alsnog, indien Duitschland daar ook toe bereid is, de ontmoeting doorgang te doen vinden. Wat den dameswedstrijd tusschen beide landen betreft, deze was vastgesteld op 1 Juli. Het programma voor de dames is nog geenszins vol, zoodat van Nederland sche zijde er geen bezwaren zullen zijn om dezen wedstrijd op den kalender te plaat sen. Ook deze ontmoeting vindt dan in een Duitsche stad plaats. Van e«en hockey-landenwedstrijd tegen onze Oosterburen zal dit seizoen wel niet meer komen, daarvoor is het programma te overladen. Wel zullen enkele hockev- vercenigingen deelnemen aan internatte nnlo tournooien, welke met Paschen in en kele Duitsche steden worden gehouden. Wat de zwemsnort betreft, mag men thans wel aannemen, dat Duitschland zal mschrijven voor het tournooi om den Hor- thvheker, de bekende internationale water- oolowcdstrijden, welke dit jaar 1c Amster- 'inm worden georganiseerd. Voor de jaar- 'iiksche ontmoeting der poloploegon zal de ijd van voorbereiding wel te klein bljj- ken to zijn» bij het verlaten der kusten van het Ver- eenigd Koninkrijk. Uw bezoek in gezelschap van mevrouw Lebrun heeft buitengewoon genoegen gedaan niet alleen aan ons per soonlijk, maar aan de bevolking van het geheele rijk en de ontvangst, die U bereid is, toont eens te meer onze diepe aanhan kelijkheid aan de groote natie, waarvan gij, mijnheer de president, het eminente hoofd zijt." Bij zijn vertrek uit Londen werd Lebrun uitgeleide gedaan door Lord Halifax, minis ter-president Chaniberlain en de Koninklijke Familie. Het is de eerste keer dat ook de Britsche prinsesjes hij het vertrek van een buitenlandsch staatshoofd tegenwoordig zijn geweest, hetgeen als een bijzonder kenmerk voor de BritschFransche vriendschap moet worden beschouwd. De „Cote d'Azur" is halverwegen het Ka naal door Britsche torpedojagers geëscor teerd, waar het escorte overgenomen werd door Fransche oorlogsbodems. Hoe de Duitsche pers over het bezoek denkt. De Duitsche pers schenkt slechts geringe aandacht aan de reis van Lebrun naar Lon den. De bladen hadden er zich tot dusver toe bepaald, de telegrammen der Nieuwsbu- reaux in het kort weer te geven, zonder er commentaar op te leveren. Gisteren verze kerde de pers, die de reis in het kader plaatst van de door de verschillende kanse larijen ontplooide activiteit als reactie het Duitsche optreden in Midden-Europa^ dat dit bezoek aan Londen „poovere resul taten heeft opgeleverd." Reorganisatie der Poolsche regeering verwacht Boerenpartij eischt haar rechten op.. Gisteravond is een bespreking gehouden tusschen president Moscicki en maarschalk Smigly Rydz. De basis der regeering zou verbreed worden. Ook zijn besprekingen ge voerd tusschen de regecring en de lei ders van de boerenpartij. In doorgaans goed ingelichte kringen gelooft men, dat Witos, de boerenleider, die enkele jaren geleden naar het buitenland uitweek om aan een gevangenisstraf te ontkomen, bin nenkort naar Polen zal terugkeeren en dan kwijtschelding van straf zal krijgen. Hij hield honderd Amerikaansche agenten in bedwang. Uit Cody (Wyoming, V.S.) wordt gemeld, dat eenige dagen geleden een beruchte gangster, die gevangenisstraf onderging, is uitgebroken, nadat hij twee cipiers had gedood. Op zijn vlucht heeft de man een afgelegen hoeve overvallen en zich meester gemaakt van de daar opgeslagen wapens, waarna hij zich verschanste in een onder een 1000 M. hoogen rotswand gelegen spe lonk, welke door rotsblokken is beschut. Vandaar uit heeft hij drie dagen lang een honderd man sterke afdeeling politie in bedwang gehouden. Tijdens de gevechten werden twee personen gedood en verschei dene eewond. Tenslotte werd een compag nie van de nationale garde gerequireerd, welke gebruik maakte van een houwitser- en een mijnwerper. Toen de commandant liet oogenblik gekomen achtte om tot een bestorming te laten overgaan, bleek, dat de gangster in den nacht over een rotswand moest zijn ontsnapt. Er is thans een nieu we klopjacht ingezet, doch de nieuwe weg wijkplaats van den ontsnapten tucht huisboef is nog niet ontdekt. Westfriescbe visschersplaatsen zijn er ook nog! De Kamer van Koophandel op de bres. Lemmer of Stavoreji De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor West-Friesland heeft een adres gezon den aan den minister van Waterstaat, waar in uiting wordt gegeven aan de teleurstel ling over het feit. dat de minister beslo ten heeft als eindpunt van den vaarweg GroningenIJselmeer te kiezen een punt on middellijk bewesten Lemmer. De Kamer acht de ligging van Stavoren, voor wat betreft het ijsbezwaar, gunstiger dan Lemmer. Ook is de vaart langs da Oost kust van Noordholland, dus bij Westenwind langs den „hoogen wal" met gelegenheid, op talrijke plaatsen c<m vluchthaven binnen te loopen, veel veiliger. Een moreele factor. Tenslotte wil adressant nog een moreele factor in het geding brengen: zij vreest nl. dat de belangen der visschersplaatsen langs de West-Friesche kust, die door de afslui ting der Zuiderzee reeds zoo geschaad zijn, door een omlegging van de vaarroute bij uitmonding van het Groningsch—Fricsche kanaal te Lemmer, opnieuw in het gedrang zullen komen. De Kamer hoopt dan ook, dat de minister tot uitgangspunt van genoemd kanaal als nog een punt bij Stavoren zal kiezen. PUBLICATIE STEUNVERGOEDING ERWTEN EN VELDBOONEN. De Nederlandsche Akkerbouwcentrale maakt bekend, dat de steun vergoeding voor erwten van den oogst 1938, gedenatureerd van 20 t/m. 25 Maart, zal bedragenf 2. per 100 kg. voor groene erwten, door han delaren gedenatureerd en voldoende aan hét standaardmonster van kwaliteitsklasse C en f 1.50 per 100 ke. voor voedercrwten, gedenatureerd door telers, die deze erwten zelf hebben geteeld. De steunvergoeding voor veldboonen van den oogst 1938. in genoemd tijdvak door te lers of handelaren gedenatureerd en vol doende aan de kwaliteitseischcn, val f 2. per 100 kg. bedragen. 's Gravenhage, 21 Maart 1939. (Adv.) WIeleWaal (heenreis) Nandoe (terugreis) Oehoe (heenreis) Emoe (terugreis) Pelikaan (heenreis) Gier (terugreis) Vertrek van jsingap. 24 Mrt. jilex. 23 Mrt. jBasra 21 Mrt. Jodhp. 21 Mrt. |Rome 24 Mrt. iMedan 21 Mrt. Aankomst ti Band. 24 Mit Napels 23 Mn, Jodhp. 21 Mrt [Bagd. 21 Mrt [Alex. 24 Mrt I Rang. 21 Mrt Zes uitbrekers terecht gesteld. In Colu* bia zijn zes blanke mannen op den ele: trischen stoel terechtgesteld, wegec moord op een cipier, toen zij in 1937 ui de gevangenis probeerden uit te breken; Schuschnigg toch niet vrij? In de direct omgeving van Burckel, den gouwleider van de Oostmark, Wordt verklaard, dat de gewezen bondskanselier, in tegen stelling met in het buitenland in omloop gebracht te berichten, niet in vrijheid is gestelij en dat hij zich nog steeds in hotel Metrtl pole bevindt, den zetel van de Gestat»! Men verklaarde niets te weten over ee: a.s. invrijheidsstclling van Schuschnigg. Comité FrankrijkDuitschland staakt ij arbeid. „Le Journal" bericht, dat ter- gevolge van de jongste gebeurtenisset waaraan alleen de Duitsche regeeriuj schuld draagt, het comité Frankrijk- Duitschland, dat in 1935 is opgericht me; liet doel bij te dragen in de toenaderin; tusschen Frankrijk en Duitschland, heel; besloten zijn werkzaamheden te staken. Verzekeringspremies verdubbeld. Volger inlichtingen van particuliere zijde hebbei de groote verzekeringsmaatschappijen Bombay hun premie voor oorlogsrisico voor vracht van Britsch Indië naar Amt- rika of Europa verdubbeld. Dr. Schacht niet teruggeroepen. Te lijn wordt formeel ontkend, dat Dr, Schacht tijdelijk zou worden hersteld ia zijn functie van president van dë rijks bank, zooals bij geruchte in het buitet land verluidde. Versterking te Djiboeti. Een bataljon Se- negaleesche troepen is gisterochtend tt Djiboeti van het Fransche stoomschip „Cap Varella" aan land gegaan. Boycot van Duitsche goederen. De afd* lingen Boston en Cambridge van de Amerikaanschen Bond van Wetenself pelijke werkers heeft besloten Duits», wetenschappelijke apparaten te boyc* ten. Volgens de voorzitter van de afda ling Cambridge, Dr. Kenneth Thiman, In draagt deze invoer acht millioen dollar per jaar. De bovcott, is niet gericht tegen! de Duitsche geleerden, doch tegen de Duit sche regeering. Ciano ontvangt Poolsche ambassadeur, h Minister Ciano heeft den Poolschen am bassadeur te Rome ontvangen. Naar men in politieke kringen aanneemt, vormde de nieuwe toestand in Midden-Europa het onderwerp van gesprek. Twintig arbeiders onder lawine.. Gii terochtend is in het dal van de Arties, waar waterkrachtinstallaties worden aan gelegd bij het Isourmeer, een lawini neergekomen, waardoor een twintigtal ar beiders werd bedolven. Meer dan hon derd mannen nemen in zeer moeilijk» omstandigheden er staat een storm aan het reddingswerk deel. Chamberlain blaast even uit. Minisf» president Chamberlain is gistermidda? vertrokken naar Chequers, waar hij he: weekeinde zal doorbrengen. Als een ander toeken van ontspanning wordt het be schouwd, dat men geen der leden vat het kabinet, verzocht heeft in de nabij heid van Londen te blijven. Nieuw drijvend dok voor groote Schepen: Do sinds eenigen tijd gaande onderlua- delingen over een drijvend dok voor gitfr te schepen in de haven van Stockholm schijnen thans een beslissend stadium te hebben bereikt, nu de gemeenteraad v. Stockholm erin heeft toegestemd 1.300.(W kr. daartoe uit te trekken, als aandeel van de stad in de bouwkosten. Australische hooge commissaris blijft In Australië. Minister-president Lvons neetr eten hoogc-commissaris voor Austra lië te Londen, Stanley Bruce, die op het oogenblik zijn verlof in Australië door brengt, verzocht zijn vertrek naar-Enge- and uit te stellen in verband met noodza- kelijke besprekingen. Chamberlain krijgt koninklijke gasten. - Dt Jjntsche koning en koningin zullen Woens dag a.s. aanzitten aan een diner bij den: neer en mevrouw Chamberlain, in Dow- ningstreet no. 10. Dit is de eerste maal, dat Chamberlain het vorstelijk paar in Downmgstreet als gasten ontvangen zal, Geen militair verbond Tokio—Berlijn—Roml. Volgens sommige uit goede bron afkom- I .f.® LbUchlingen lijkt de gedachte aan een militair bondgenootschap tusschen Japan, f Duitschland en Italië definitief verworpen. I De wensch tot handhaving van het anti* kominternpact echter blijft bcstaaan. ten stevige klap voor den Duitschen export. olgens het Amerikaansche departement van handel zal 72 procent van den Duit* 1 schen invoer in do Verccnigde Staten ge troffen worden door de 25 procent retor* sierechten, die na de inlijving van Tsjecho- Slowakije geheven worden.

Schager Courant | 1939 | | pagina 2