DE WERELE WMn&daylcAe ITUjmeüf m weinig woorden 1 „Kleine landen zijn slechts opmarschgebieden" Hitier als schrijver Ook Australië bouwt bommenwerpers Frankrijk stemde nooit toe Chr. werkgevers aan de politiek Vlot parcours van Prins Bernhard Postvluchten op Indit KSSis) Kd-28 Mrt- lMedan 28 Aldus een Duitsche persstem over de EngelschFransche ga rantie van Zwitserland en Ne derland. In verband met de berichten o\er een FranschBritsche garantie voor 't grond gebied van Zwitserland en Nederland schrijft de „Frankfurter Zeitung" in een hoofdartikel o.a.: „De Britsche en Fransche regecringcn hebben in Den Haag en in Bern niet lang gevraagd, of deze garantie daar ook wel kom is. Zij hebben baar eenvoudig opge steld, Men kan zich voorstellen, hoe pijn lijk in de beide betrokken landen de ge voelens van vele menschen daarbij moeten rijn, hoeveel men in Parijs en Londen ook mag spreken over garantie. In werkelijkheid immers kunnen de kleine landen bij dergelijke plannen nauwelijks iets anders zijn dan de opmarschgebieden voor de EngelschFransche generale sta ven. Daarmede ecliter zou de lang •behoede onafhankelijke positie van deze landen uiteengeslagen worden. Zij, die verder zien, moeten bovendien d^ volkomen dwaasheid van deze plannen doorzien. Aan deze plannen ontbreekt aan feitelijke basis vrijwel alles. Er staat tegen over de belofte van Hitier, er staat tegen.- over de bijzonderheid van ligging der bei de landen, er staat tenslotte tegenover de weloverwogen onverschillighid van Duitschland jegens 't Europecsche westen. De terreur in Palestina laait weer op Proteststaking uitgebroken ten gevolge van den dood van een rebellenleider. De terreur in Palestina, die in de laatste dagen herleefd is, duurt nog steeds voort, Maandag is bij de omsingeling van een dorp door Engelsche militairen de rebellenlei der Abdul Rahim gedood. Zijn luitenant, Soeleiman Aboe. Khleifa. die tijdens het bij de omsingeling plaats hebbende vuurge vecht, werd gewond, is later overleden. Op beide personen heeft men wapens gevonden. Het bericht van den dood van den rebel lenleider Abdul Rahim. die in den strijd is gevallen, heeft diepen indruk gemaakt op de Arabische bevolking. In Jaffa wordt ten teeken van rouw gestaakt, evenals te Haiffa en in het Noorden des lands. Alle winkels zijn gesloten. Gistermorgen zijn te Jeruzalem twee Ara bieren vermoord, vermoedelijk omdat zij weigerden gevolg te geven aan de Arabi sche oproep tot staking. „Mein Kampf" brengt hem Jaar lijks ongeveer f 700.000 aan auteurs rechten op. Het is bekend, dat in Amerika eenige En gelsche edities van „Meih Kampf' versche nen zijn in den oorspronkelijken tekst, dus dateerend uit den tijd vóórdat Hitier aan het bewind kwam. Ilitler heeft daartegen vergeefs geprotesteerd. Het blijkt dat ook in Frankrijk de origi- neele tekst van „Mein Kampf" werd uitge geven en wel door de Nouvelles Editions Latines te Parijs, die echter, toen Hitier hen een proces aandeed, veroordeeld werden tot het wegnemen van hun uitgave uit de cir culatie. De uitgevers voerden als verweer aan, dat het in Frankrijks belang was, dat het publiek lezen kon wat Hitier met Frank rijk voor had Uit Engeland wordt, aldus de Msb., ge meld, dat thans ook daar een niet-gezuiver- de vertaling van „Mein Kampf' zal worden gepubliceerd. De belangstelling voor dit boek, dat men steeds meer als een leidraad van Hitler's politiek gaat beschouwen, neemt nog steeds toe en Hitlcr moet als schrijver ervan naar schatting ongeveer zeven hon derd duizend gulden per jaar aan auteurs rechten innen. Dit bedrag zal nog aanzien lijk stijgen, aangezien „Mein Kampf" in Duitschland verplichtend is gesteld voor al le bibliotheken, ambtenaren en jonggehuw den. Hitier kan zich vermoedelijk de best be taalde schrijver ter wereld noemen In de naaste toekomst een lucht- verbinding met San Francisco. Sir Keith Smith, vertegenwoordiger van Vickers Armstrong, is naar de N. R. Ct. meldt, te Soerabaja aangekomen uit Austra lië met een vliegtuig van de Imperial Air ways. In een onderhoud deelde hij aan de In dische Courant mede, dat particuliere in dustrieën te Melbourne, tussclien welke in dustrieën een belangengemeenschap bestaat, ook vliegtuigen conslrueeren voor militaire doeleinden. Momenteel worden vliegtuigen onder li centie gebouwd naar 't Amerikaanschc pro totype, als basis voor een eigen vliegtuig- productie, n.1. de N.A.16, zijnde een een- dekker met gesloten cabine en twee zitplaat sen. Deze machine vormt den grondslag voor een toekomstige N.A.33, speciaal voor Australië te bouwen. De eerste serie van vijftig heeft men reeds in productie. Deze machines zullen uitgerust worden als bom menwerpers en zijn voorzien van machine geweren. Daarnaast bouwt Australië nog een be hoorlijke luchtvloot,«waarvan de heer Keith Smith geen cijfers kon noemen, daar deze geheim zijn. Verder zijn vijftig Lockheed-bommenwer- pers in Amerika besteld. De Australische regeering houdt de wa penindustrie, gevestigd te New Castle, be noorden Sidney, geheel in eigen hand. Toekomstplannen. De her Heith Smith juichte het tot stand komen van de luchtverbinding Java Australië toe. De lijn naar Nieuw-Zeeland zal door een combinatie van de Imperial Airways en de Qantas worden geëxploiteerd. Verder is een lijn geprojecteerd van Nieuw-Zeeland naar de Fiji-eilanden, zoodat men in de naaste toekomst over die eilanden, Honoloeloe en Hawaï naar San Francisco zal vliegen. Het Britsche rijk zal dan, rondom de we reld verspreid, een luchtnet hebben ter leng te van 28.000 mijlen. WIELRENNEN. DE NATIONALE KAMPIOENSCHAPPEN. De wielerkampioenschappen van Neder land 1939 op de baan, voor sprint, achter volging en stayers, zullen worden verreden op 22, 23 en 25 Juli a.s. op de Stadionwie- lerbaan te Amsterdam. Een origineele collectie. Verzamelwoede Is een hebbelijkheid, waaraan weinig menschen ontkomen. Als kind verzamelt men sigarenringen, tram kaartjes, bierviltjes, schelpen, steenen, lucifersmerken; als volwassene geld, post zegels (wat een andere vorm voor het zelfde is), en als men een zonderling is, wandelstokken, courantenknipsels film sterfoto's of nog erger. Ik heb een dame gekend, die haar afgedankte hoeden ver zamelde. Z\j hield er pas mee op toen zij, na tweemaal verhuisd te zijn omdat de woning te klein werd, den voorraad aan een museum verkocht. Het bleek toen, dat zij vier kamers kon missen. Zoo heeft iedereen zijn hobby. Maar de wonderbaarlijkste verzameling is wel die, welke dezer dagen een Amerikaansch on derwijzer onthulde te hebben aangelegd. De heer Giffoniello uit New York verza melt... uitvluchten. Elf jaar lang is het 'n zwak van hem geweest. Hij genoot, als een leerling met een origineel excuus kwam om zich aan de les te onttrekken, en nog meer, wanneer de ouders zich in dit op zicht in de kaart lieten kijken. Al die smoesjes werden met vreugde in ontvangst genomen en zorgvuldig gecatalogiseerd. Daarmee niet tevreden, stelde hij zich in verbinding met onderwijzers in het heele land on verzocht hun, materiaal te leveren. En zoo beschikt hij nu over een staalkaart in twaalf talen van allerhande uitvluchten die van nmetelijke waarde moeten zijn voor toekomstige ministers, politici, diplo maten en andere personen, die in hun pro- fessioneele leven nu en dan genoodzaakt worden laat ons zeggen bij het omschrij ven van de redenen hunner daden de om zichtigheid in acht te nemen. Helaas geelt de Amerikaansche pers maar een zeer onvolledig beeld van deze geniale vondsten. Zij beperat zich (of mis schien ls het de verzamelaar zelf, die zui nig is n et de collectie) tot eenige voor beelden die tot het gemoed spreken. Er zullen zeker voor onzen smaak wel betere trouvailles bij zijn. Er ls dan een briefje van een veront waardigde moeder dat als volgt luidt: ,,Waa-de onderwijzers, Mijn Bennie riekt heel lekker. De moeilijkheid met jullie, on getrouwde onderwijzeressen, is echter dat jullie niet weten hoe een man ruiken moet." Onnoodig te zeggen, dat Bennie naar huis was gestuurd wegens onzinde lijkheid. Het geval herinnert aan de Euro- peesche versie: „Ik maak U beleefd op merkzaam, dat uw taak niet is aan mijn kind te ruiken, maar aan mijn kind te leeren." „Het spijt me dat ik niet op school kan komen", schrijft een leerling, „ik moet op de baby passen. Als u op de baby wilt passen, kan ik naar school toe." „Geachte onderwijzeres," schrijft een moeder, „wilt u alstublieft verontschuldi gen dat Phillit gisteren van school is weg gebleven? Hij moest als maag fungeeren in een opcocht". Maar het mooiste van de specimina die afgedrukt worden is misschien het briefje van een bezorgde moeder, die eveneens verlof vroeg haar kind thuis te houden: „Mijn zoontje dacht dat hij verkouden zou worden, schreef zij. „P.S.. Hg is het ge worden." Ik zei straks, dat zoo'n bundel uitvluch ten een cursus kan worden voor toekom stige diplomaten. Wie kan daaraan twijfe len als hij ziet, hoe kleine en groote jok kentjes den deesem vormen, waarvan de gansche groote politiek is doortrokken? Politiek zonder uitvluchten zou eenvoudig geen politiek meer zjjn! Worden er troe penverplaatsingen gemeld, ze worden on middellijk of normaal, óf tijdelijk, óf on- beteekenend genoemd. Of tegengesproken. Moet er een land worden bezet, dan luidt het argument, net als van moeder no. 4 zie boven: „Wij dachten dat wij aangeval len zouden worden en zijn dus maar be gonnen. P.S. Wij zijn inderdaad aangeval len." Dit alles is dermate schering en inslag geworden, dat men zich erover moet ver bazen, dat er geen diplomatenscholen be staan, waar de leerlingen niet anders krij gen op te lossen dan dergelijke vraagstuk ken: Gesteld: Gij moet een land overrompe len. Gegeven: Er is geen enkele redelijke aanleiding om daartoe over te gaan. Gevraagd: Welke onweerlegbare motie ven zoudt gij aangeven? in het Abessijnsche avontuur Laval over zijn acooord met Mussolini. De Fransche Senaatscommissie voor bui- tenlandsche zaken heeft gistermiddag goed keuring gehecht aan een wetsontwerp, dat reeds door de Kamer was aangenomen, be treffende credieten voor de verheffing van de Fransche legatie in Roemenië tot am bassade. LAVAL. De Fransch-Italiaansche kwestie Vervolgens gaf de voorzitter, Berenger, een uiteenzetting van den internationalen toestand, waarbij hij in het bijzonder den nadruk legde op de Fransch-Italiaansche kwestie. Oud premier Laval deed mededee- ling van een zeker aantal documenten, waarmede hij opheldering wilde geven over de betrekkingen tussclien Frankrijk, Enge land, Italië en Duitschland sedert de ac- coorden van Romccn Stresa van 1935 tot aan de meest recente diplomatie bijzonder heden in midden-Europa en de Middclland- sclie Zee. Aan het officieele communiqué, dat na de vergadering uitgegeven werd, kan toegevoegd worden, dat de commissie ten aanzien van de Fransche perspolemieken, uitgelokt door het artikel van Gayda in de Sunday Dispatch over de omstandig- héden waarin onderhandeld is over het accoord van Laval met Mussoli ni dd. Januari '35, verscheidene offi cieele documenten bestudeerde, wel ke betrekking hebben op het jaar '35 zoowel op het oogenblik van afslui ting der accoorden als tijdens het Italiaansch-Abcssijnsch conflict De do cumenten bewijzen duidelijk, dat de Fransche regccring nooit haar in stemming heeft gegeven aan een mi litaire onderneming in Abessinië. De door Frankrijk aan Italië gelaten vrij heid van actie kon en mocht slechts op vreedzaam terrein uitgeoefend worden. De Stafenverkiezingen voor Noord-Holland De nummering der lijsten. De nummering der candidatenlijsten voor de verkiezing der Provinciale Staten in de provincie Noordholland voor alle kieskrin gen in die provincie is als volgt vastge steld: 1. S.D.A.P. 2. R.K. Staatspartij 3. Liberale Staatspartij 4. N.S.B. 5. Communistische Partij Nederland 6. Anti Revolutionnaire Partij •7. Christelijk Historische Unie 8. Vrijzinnig Democratische Bond 9. R.S.A.P. 10. Troelstrabeweging 11. Christelijk Democratische Unie 12. Staatkundig Gereformeerde Partij. Geprikkeld door Millioenennota en belastingvoorstellen. Het Christelijk Werkgeversverbond is den weg ingeslagen der practi- sche politiek; het wil. zoo deelde de voorzitter, de heer A. Borst Pzn. in de heden te Utrecht gehouden verga dering mede, zijn gezag en invloed als groote centrale werkgeversorga nisatie aanwenden om de overheid, de volksvertegenwoordiging en de publieke opinie te beïnvloeden. De Millioenennota 1939 en de belasting voorstellen der regeering nu, zijn, zoo ging spr. verder naar ons oordeel van zoo diep ingrijpende beteekenis voor het Nederland- sche bedrijfsleven, en raken zoo de levens belangen van ons geheele Nederlandsche volk, dat zwijgen onzerzijds beteekenen zou gemis aan verantwoordelijkheid bij groote groepen verantwoordelijke leiders van het bedrijfsleven. De vergadering werd voorts gewijd aan de bespreking van de Millioenennota en de belastingvoorstellen. Vier jongens doodgevroren Noodweer in Joegoslavië eischt menschcnlevens. Het noodweer, dat Zondag en Maandag ge heel Joegoslavië he«ft geteisterd, heeft acht menschcnlevens geëischt. Vier boeren jongens uit Sjikolje zijn in het gebergte doodgevroren. Te Ljoebisjka is een oude boer, die een bergstroom wilde doorwaden, medegesleurd en verdronken. Op de Adria- tische zee is een visschersboot vergaan waar bij drie van de vijf opvarenden verbonken. „Tsjecho Slowakije slechts tijdelijk geannexeerd" Een boodschap van Benesj. Ame rikaansche actie tot boycott van Duitsche goederen. Het vrijwillig christelijk comité tot boy cott van Duitsche goederen in Amerika heeft een openbare vergadering georgani seerd als begin van een campagne tot het bovcotten \an Duitsche waren. Verscheidene personen, waaronder Woll, een vertegenwoordiger van de American La bour Féderation, en Wise, de vertegenwoor diger van het American Jewish Congress, hebben het woord gevoerd. Ook werd een boodschap van den vroe- geren president van Tsjecho-Slowakije, Be nesj, voorgelezen, waarin deze verklaarde een oproep te doen tot hen. die de vrijheid liefhebben, om zich te vereenigen. Tsjecho- Slowakije is slechts tijdelijk geannexeerd. Benesj kent zijn medeburgers en weet, dat hun vrijheidsliefde niet dood is. De steun van de democratische wereld zal Tsjecho-Slowakije de mogelijkheid geven zich te verheffen en zijn onafhankelijkheid uit te roepen, Tot den laatsten man zal daarvoor worden gestreden. Anto vliegt dwars over den weg Een doode, een ernstig en een licht gewonde. Gisterochtend is op den verkeersweg Amersfoort-Zwolle, ter hoogte van de melk fabriek te Nunspeet, een ernstig verkeerson geluk gebeurd. Een personenauto uit Utrecht wilde een tegemoet komende vrachtauto passeeren. .Eerstgenoemde wagen slipte en reed tegen een links staanden boom. Door den schok vloog de auto dwars over den weg en kwam aan den anderen kant tot staan. In den wagen zaten vier heeren. Een van hen, de heer W. uit Utrecht, werd onmiddel lijk gedood, de heer V., eveneens uit Utrecht werd levensgevaarlijk gewond. Van de twee overige inzittenden werd de bestuurder licht aan het hoofd gewond. De ander kwam met den schrik vrij. De auto werd vernield. JlaalcUrUfioJii Derde bij de Cross Country voor nieuwelingen op DuLnrell, uit een veld van honderd deelne mers. De op het landgoed „Duinrell" ge houden cross-country voor nieuwe lingen, uitgeschreven door de Kon. Militaire Sportver., werd gewonnen door luitenant J. ten Bosch met „Pa- tiseul", die den uitstekenden tijd maakte van 6 min. 4 sec. Op de 2e plaats eindigde luitenant J. Mulder met „Simons Puzzle", die er 4 sec. langer over deed. Z.K.H. Prins Bern hard nam deel met zijn paard „Bun ny", en noteerde na een fraai en bui tengewoon snel parcours den prach- tigen tijd van 6 min. 12 sec., waar door de Prins de derde plaats in de rangschikking bezette. De belangstelling voor de cross-country was zeer groot. Het bestuur der K.M.S.V. had een honderdtal inschrijvingen ontvan gen en aangezien om de twee minuten ge start werd nam de wedstrijd ruim SV2 uur in beslag. Prins Bernhard rijdt. Om twaalf uur precies was de eerste deelnemer gestart. Om kwart voor één arri veerden op het landgoed H.K.H. Prinses Ju- liana en Z.K.H. Prins Bernhard. De Prin ses was vergezeld van freule de Brauw en de Prins van zijn adjudant, kapitein J. K. H. de Roo van Alderwerelt. Om even voor één uur startte de Prins met zijn paard „Bunny". Prinses Juliana was inmiddels het parcours opgewandeld, ten einde de sportieve verrichtingen van haar gemaal van nabij gade te slaan. De Prins had in de vroege morgenuren het parcours verkend. Toen hij vernam, dat luitenant ten Bosch een zeer snellen tijd had gemaakt, n.1. 6 min. 4 sec, spande de Prins zich bijzonder in om te trachten een fraaien tijd te maken. Zoo ging Prins Bernhard op „Bun ny" zeer snel langs het parcours maar de hindernissen nam hij rus tig en zeker, daarbij niets riskee- rend. Vooral de moeilijke hindernis op de scherpe duinhelling nam de Prins uitstekend, niet wetend, dat even tevoren luitenant J. Simons met het rijkspaard „Jan" daar een leelijke tuimeling had gemaakt, wel ke gelukkig zeer goed was afgeloo- pen. De bochten nam Prins Bernhard zoo scherp mogelijk, want bij een dergelijken wedstrijd is iedere meter grond minder winst in seconden. Ook de boschsloot lever de geen moeilijkheden op en in den prachti- gen tijd van 6 min. 12 sec. ging „Bunny" met zijn vorstelijken ruiter door de finish. Langen tijd heeft Prins Bernhard op de tweede plaats gestaan, doch tegen het ein de* van den middag maakte luitenant J. Mul der met „Simons Puzzle" een snelleren tijd, «oodat Prins Bernhard als derde in de rangschikking eindigde, een zeer goede pres tatie, gezien ook de groote en felle con- ■urentie van de talrijke deelnemers. Onmiddellijk nadat de Prins had gereden, keerden Prinses Juliana en haar gemaal naar den Haag terug. Onder de 11 rij ke aanwezigen zagen wij ook luit. generaal J. J. G. baron van Voorst tot Voorst, commandant van het veldleger. Vertrek van Aankomst t» jRang. 28 Mrt. jSingap. 28 Mt fteruRreis) |Athene 28 Mrf|Nanel» a J Basra 28 Mrt. [jodhp. 28 Mn Jodhp. 28 Mrt. :Bagd. 28 Mrt (heenreis) Valk (heenreis) Zilverreiger (terugreis) fheenreis) lA'dam 28 Mrt KelS 28 4 Een proefvlucht AustraliëAfrika. Australische minister van burgerluchij vaart heeft aangekondigd, dat de reged ring voornemens is in Juni a.s. een proelj vlucht te doen houden van Onslow Noordwcst-Australië, naar Mombasa in| Kenya, via de Cocos-eilanden, Diegos Gar- cia en de Seychellen. Men hoopt, dat dezi| route van waarde zal blijken voor de litaire of burgerluchtvaart, ter vervang^! van de huidige route via Singapore, cutta en Karachi. Beroemd Duitsch vlieger gestorven. Di Duitsche bladen kondigen het overlijden aan van den bekenden vlieger Haerle, dii de vlucht van Berlijn naar Batavia heel: gemaakt. Haerle was een zeer oud lid van de nationaal-socialistische partij en drz- ger van de bloedorde. Hij heeft ook den cereprijs Adolf Hitier van 1939 gekregea Autosnelweg BreslauWeenen. Nabij Moravisch Trubau is de eerste spade inj den grond gestoken voor den nieuwen autosnelweg, welke Breslau zal verbinden met Weenen, dwars door Bohemen en Mo ravië. Het werk zal tegelijk in Noordelijke en Zuidelijke richting worden uitgevoerd. Iran wordt versterkt. De regeering van, Iran heeft een verklaring gepubliceerd, waarin wordt gezegd, dat zij de stabiliteit' van het land, economisch en militair, wil versterken om te voorkomen, dat inciden ten, gelijk aan die van de vorige maand, zich herhalen. Franschen moeten Arabisch leeren Dj resident-generaal van FranschMarokko, generaal Nogues, heeft rle daar wonende Franschen ongeveer 200.000 aange spoord MoorschArabisch te leeren, ter bevordering der Fransch-Marokaansdte samenwerking. Het Moorsch-Arabisch zeer moeilijk te leeren. Onderwijs in Zuid-Afrika ver-Engelscht. - Zuid-Afrikaansche pers oefent felle critiek op den toestand, waarin de Afrikaners in Rhodesie verkeeren, vooral ten opzicht» van het onderwijs van hun kinderen. Dit zou er op gericht zijn hen geheel te ver- Engelschen. Griekenland hield zich afzijdig. Het Griet sche Telegraaf-agentschan verklaart in staat te zijn de geruchten tegen te spre ken, die melding maakten van een of an dere deelneming van Griekenland aan de diplomatieke besprekingen, die volgden op de gebeurtenissen in Midden-Europa. De ontploffing te Herstal. Volgens dj laatste berichten zijn bij een ontploffing in een munitiefabriek te Herstal acht menschen om het leven gekomen. Twaalf personen zijn zwaar, een twintigtal licht gewond. Keizer van Annam naar Frankrijk. De 27-jarige keizer van Annam, Bao-Dei, heer- scher over bijna 6 millioen menschen in Fransch Indo-China, zol binnenkort een bezoek brengen aan Frankrijk. In Frank rijk opgevoed, gaat hij door voor een der modernste Oostersche vorsten. Beethoven moet wijken voor Hitier. Ees huis te Linz, dat vroeger toebehoorde aan Johann v. Beethoven, 'n broer van Lud- wig von Beethoven, zal afgebroken wor den, om plaats te maken voor den aanlej van een „Adolf Hitier Platz". In dit huis schreef Ludwig von Beet hoven de finale van zijn achtste sympho- nie. Vele sterfgevallen onder Lagerhuisleden. - Sir George Harvey, conservatief Lager huislid van Zuidoost-Kennington, is over leden. Dit is het zesde sterfgeval onder de Britsche Lagerhuisleden in de laatste twaalf dagen. Er moeten thans acht tus- schentijdsche verkiezingen gehouden wor den. Zuld-Slavië is niet bevreesd. De regeering van Zuid-Slavië spreekt alle geruchten van Duitschen druk op de handelsbetrek kingen tegen. De Kroatische kwestie wordt een strikt binnenlandsche genoemd. Stenn aan de Brit&che scheepvaart. In het Lagerhuis heeft Stanley een jaar- lijksch subsidie van 2.75 millioen pond sterling aan de wilde vaart aangekon digd. Deze steun zal ook verleend worden aan schepen, die de wilde vaart in de na bijheid beoefenen, maar niet aan de kust vaart. Geen afstand van deel van Foethenië aan Roemenië. Naar aanleiding van het door „ie Zeit" gepubliceerde bericht over afstand door Hongarije van een deel van de Karpatho-Oekraine aan Roemenië, ver klaart men in doorgaans goed ingelichte kringen, dat hierover tussclien de rcgoc- ringen van Hongarije en Roemenië, in het geheel geen onderhandelingen gevoerd zijn, terwijl dergelijke onderhandelingen op het oogenblik evenmin overwogen worden.

Schager Courant | 1939 | | pagina 2