De raadsleden willen lid van m de brandweer blijven RAAD KOEDIJK IS DE VERORDENING VASTGESTELD BUITEN DE BRANDMEESTERS OM? De waarnemend gemeenteont vanger beëedigd. De ophaal dienst voor vuilnis nader gere geld. De Raad vergaderde gisteren ten raad- huize, onder voorzitterschap van burgemees ter Ninaber. Secretaris de heer Sloof. Na opening door den voorzitter volgde vaststelling der notulen. Mededeellngen. Hierna deelde voorzitter mede, dat in overleg met de gemeenten Schoorl en War- menhuizen het salaris van den controleur der werkverschaffing nader is bepaald op J 1230, voor elke gemeente f 410. Goedgekeurd is terug ontvangen de ver ordening op de heffing van keurloonen. Op het Departement is aan den Voorzitter medegedeeld dat de betrokken instanties gunstig hebben geadviseerd om het bedrag der M3. gehaalden bagger op 26 ct. te be palen, doch dat nog nader een beslissing zal worden genomen. Beëediging waarnemend gemeen te-ontvanger. Hierna worden door den heer J. W. Bol- dewijn de vereischte beloften afgelegd voor waarnemend gemeente-ontvanger. De Voorzitter zegt dat dit niet onder pret tige omstandigheden gebeurt, doch wenscht den heer Boldewijn geluk met zijn benoe- ming. Ophaaldienst voor vuilnis. Vervolgens komt aan de orde het schrij ven van Ged. Staten inzake den ophaal dienst voor vuilnis. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. wordt vastgesteld de verordening op de heffing en invordering van rechten voor het ophalen van vuilnis en de verordening tot aanvulling van de algemeene politieverordening. Betreffende de voorwaarden waarop door B. en W. zal worden aanbesteed het ophalen van huisvuil, afval enz., vraagt de heer Schuur of de verpachting in twee gedeelten geschiedt, waarop de Voorzitter mededeelt, dat een algemeene oproep zal worden ge daan. Zoowel voor het geheel als voor twee afzonderlijke gedeelten kan worden inge schreven. In overleg met B. en W. kan den ophaler worden medegedeeld wat hij zal moeten meenemen, wordt n.a.v. desbetreffende op merkingen medegedeeld. De heer Kramer vraagt of een bepaalde dag is bepaald voor het ophalen der vuil nis en of voldoende bekend gemaakt wordt wanneer de ophaler komt, anders zal dit be swaar opleveren, als het niet gereed staat 'en de ophaler dan doorgaat. De voorzitter zegt dat dit kan worden on dervangen als de ophaler zijn komst door een bel aankondigt. De voorwaarden worden hierna goedge keurd. Ontslag waarnemend secretaris en onbezoldigd ambtenaar van den Burgerlijken Stand. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. wordt besloten aan den heer Y. Rinsma met ingang van 15 Maart 1939 eervol ontslag te verleenen als waarnemend gemeente-secre taris en onbezoldigd ambtenaar van den burgerlijken stand, onder dankbetuiging voor de in die functies bewezen diensten. Hondenbelasting, Het verzoek van J. Zonneveld om onthef fing van hondenbelasting over 1938 wordt op voorstel van den voorzitter aangehouden voor behandeling in comitévergadering. Ontslag tijdelijk gemeente-op zichter. Het schrijven van Ged. Staten inzake het verleenen van ontslag aan den tijdelijk ge meente-opzichter wordt door den Secretaris voorgelezen, waarna overeenkomstig het voorstel van B. en «W. wordt besloten ont slag te verleenen, en den tijdelijk opzichter te benoemen op arbeidsovereenkomst, welke benoeming door Burgemeester en Wethou ders zal geschieden. Vergoeding buskosten. Op voorstel van B. en W. wordt besloten het verzoek van de Wed. Zut om de volle buskosten voor haar te Alkmaar school gaande kinderen voor rekening der gemeen te te nemen in te willigen. De vrijwillige brandweer. Voorzitter bracht hierna de veror dening regelende de inrichting en werking van de vrijwillige brand weer in bespreking. De heer Schuur heeft met verwondering deze verordening ontvangen. Reeds herhaaldelijk is over de vrijwillige brandweer gesproken en daarvoor is hij aan het werk gegaan. Ook in comité hebben ver schillende besprekingen plaats gehad. Te vens meent hij dat het wel mogelijk is dat raadsleden lid zijn van een vrijwillige brand weer, indien de vereeniging een zelfbeschik kingsrecht heeft. Volgens de thans opgemaakte verordening worden de raadsleden automatisch uitge schakeld. De Voorzitter merkt op, dat ook zonder deze verordening de raadsleden zouden moe ten aftreden. Spreker heeft reeds geruimen tijd geleden aan den opperbrandmeester en den heer Schuur verschillende verordenin gen ter hand gesteld om hieruit een veror dening te ontwerpen, doch heeft er niets meer van gehoord. De heer Schuur kan zijn stem niet geven aan de thans ontworpen regeling. Hij heft gehoord dat het wel mogelijk is voor hem om lid te blijven als een vereeniging wordt op gericht. De Voorzitter merkt hierbij op, - dat hij zeer deugdelijke adviezen heeft ingewonnen en hem wel bekend is dat in Rotterdam een Koninklijk goedgekeurde vereeniging bestaat, waarvan ook de raadsleden lid kun nen zijn. De heer Schuur had gedacht dat deze re geling ontworpen zou zijn met medeweten van de brandmeesters. Hij heeft er zijn tijd voor gegeven en zonder er over gehoord te zijn wordt deze regeling thans aangeboden Hij acht deze manier van handelen niet juist. De heer Hart kan het standpunt van den heer Schuur wel begrijpen. Als opperbrand meester heeft hij zelf ook ongeveer 20 jaar meegeloopen. Alles wat door hem is gedaan voor de brandweer, heeft hij gedaan met volle overtuiging. Ook door hem zijn in lichtingen ingewonnen, doch de aan den Burgemeester verstrekte inlichtingen bleken juist te zijn. Misschien was het wel moge lijk om aan te blijven als het vrijwillige korps alle materiaal van de gemeente dis ponibel kreeg. Naar zijne meening behoort deze regeling echter eerst door den Raad te worden behandeld en daarna door het korps, omdat ook een huishoudelijke rege ling dient te worden gemaakt. De heer Boon vraagt of het niet mogelijk is het korps de beschikking over het ma teriaal te geven, waarop de Voorzitter zegt dat dit alleen wordt gedaan in gemeenten, waar het korps zelf over ecnige baten kan beschikken; hier is er waarschijnlijk geen kans voor. t De heer Schuur heeft het groote be zwaar, dat de manier waarop de brandmeesters zijn behandeld, niet juist is. Boekjes zijn uitgereikt en spreker weet daar niets van. De Voorzitter merkt op dat de uitge reikte boekjes betrekking hebben op de luchtbescherming en de heer Schuur ruim gelegenheid heeft ge had om met voorstellen te komen. Den heer W. Visser spijt het dat geen overleg is gepleegd met de oude brand meesters, doch acht dit geen bezwaar de regeling aan te nemen. De heer Boon vraagt of voldoende overleg is gepleegd voor den aanleg van het alarm systeem over het radiodistributienet. De voorzitter zegt dat de heer Kok hier voldoende mee op de hoogte is en hij bij de bespreking met den ondercommandant der Amsterdamsche brandweer tegenwoordig is geweest. Officieel is aan Kok nog niets vraagd. In verband met de bespreking wil de heer Schuur de regeling wel aanvaarden, doch merkt op dat het hem gewenscht voorkomt voor het Zuideinde 2 brandmeesters op te nemen. Na uitvoerige bespreking en toelichting van den heer Hart trekt hij dit voorstel weer in. - Wat betreft de bepaling van dag nachtdienst wordt na bespreking en toelich ting goedgevonden dit aan het oordeel van B. en W. over te laten. Wat betreft de indeeling van de wijk Zes Wielen bij wijk 2 deelt de Voorzitter mede, dat deh eer Steijn aan de Zes Wielen wel bereid is een standpijp en cenig slangen materiaal te bergen, zocdat daar dan voor- loopig ook kan worden gebluscht. De regeling wordt daarop goedekeurd. Niet erg kameraadschappelijk. De heer Boon klaagde over de behande ling der arbeiders op de secretarie. Deze laat te wenschen over. Spr. merkte op, dat een arbeider, die iets nalaat, gestraft wordt. De betrokken ambtenaar, die ook arbeider is, dient ook te worden gestraft, als hij iets nalaat! Na eenige toelichting zegde voorzitter een onderzoek toe. De heer Boon verzoekt maatregelen te treffen tegen het te snelle rijden met auto's Voorzitter zeide, dat dit reeds meerdere malen was geprobeerd; een afdoende maat regel heeft men nog niet gevonden. Er zal echter iets aan gedaan worden. Daarna sluiting. Uit onze Omgeving LANGEND1JR OUDKARSPEL. Revuegezelsohap „Dynamo" bij de C.P.N. Het is de afd. van de C.P.N. gelukt het zoo bij uitstek gunstig bekend staande Re vuegezelschap „Dynamo" uit Amsterdam te laten optreden. Dit gezelschap, dat onge veer 2 jaar geleden groot succes te Scha- gen boekte, zal ongetwijfeld ook hier een volle zaal trekken. Voor verdere bijzonderheden zie men de in dit nr. voorkomende advertentie. ZUIDSCHARWOUDE. KERKELIJK NIEUWS. A.s. Zondag zal in de Ned. Herv. kerk al hier voorgaan de Weleerw. heer C. Kom- dorffer te Wieringerwaard in verband met de vacature, die in deze gemeente bestaat. We vernemen, dat dit geschiedt als gevolg van den wensch der zgn. hoor-commissie voor het beroepen van een predikant. VERKOOPING. Bij de ten overstaan van notaris H. W. Smit gehouden verkooping van een huis, boet en erf, te Zuidscharwoude, eigendom van den heer Jb. Kroon, was hoogste bieder de heer P. van Exter met f 2500. Het werd gemijnd op f 5 door den eigenaar. DAMMEN. De damwedstrijd tusschen Damlust al hier en de damclub te Alkmaar ten lokale van den heer P. Kramer had tot uitslag 2515 in het voordeel van Zuidscharwoude. BROEK OP LANGENDIJK. WONINGBOUW. Mej. Ven alhier is voornemens een woon huis te laten bouwen. De onderwijsmisère in Alkmaar Vragen van een raadslid naar aanleiding onzer publicaties. Naar aanleiding van het Maandag jl. in ons blad opgenomen artikel, betreffende de onderwijsmisère in Alkmaar, zijn gisteren door den heer A. Sietsma, lid van den Raad, de volgende schriftelijke vragen gesteld aan het College van B. en W. 1. Heeft het College kennis genomen van het artikel in de Schager Courant van Maandag 27 Maart j.1., betreffende de be noeming eener wachtgeldster van het bij zonder onderwijs bij het openbaar lager onderwijs hier ter stede? 2. Kan het College medcdcclen of de in dit artikel vervatte bewering, dat deze on derwijzeres bij een eventueel ontslag ten laste zal blijven van het openbaar lager onderwijs in deze gemeente, juist is? 3. Indien deze vraag bevestigend wordt beantwoord, kan het College dan rncde- deelen, welke beweegredenen er toe geleid hebben, deze wachtgeldster een vaste aan stel'""-- te geven aan een school, waarvan aangenomen moet worden, dat zij dit jaar zal worden opgeheven, zoodat voor de ge meente Alkmaar zonder noodzaak het moeilijke probleem van de tewerkstelling van eigen wachtgelders wordt verzwaard? 4. Is het College bereid stappen te doen om de eventueel nadeeligc gevolgen voor het openbaar lager onderwijs hier ter ste de, alsnog ongedaan te maken? DEBATAVOND T.B.N. In de Unie had gisteravond een vergade ring plaats, georganiseerd door de T.B.N., onder het motto: Moreele en Geestelijke Her bewapening. Ze was in hoofdzaak gericht tegen den heer v. d. Vall, die te Alkmaar zitting heeft in het desbetreffend comité, doch was als debatavond een mislukking, omdat er geen debat volgde. De opkomst was niet groot. Aanwezig waren 60 a 70 per sonen. BERGEN BOUWEN VOORBIJ HET JACHTPAD. Tot dusver was de Eeuwige Laan slechts bebouwd tot aan het Jachtpad. Naar we thans vernemen zal ook voorbij het Jacht pad een perceel verrijzen, waarvoor de bouwaanvraag is ingediend door Mej. G. v. Woudenborg te Amsterdam. Ten aanzien van hot bouwen is ter plaatse een terrein breedte .van 35 meter voorgeschreven. ONGEVAL REINIGINGSAUTO. Naar wij vernemen is het aan den heer Akerboom overkomen ongeval ernstiger dan zich in den aanvang liet aanzien. Gisteravond achtte de huisarts overbren ging naar het zeikenhuis noodig en was ope ratief ingrijpen noodzakelijk. Akerboom heeft een rustigen nacht doorgebracht, doch zal voorloopig in het ziekenhuis moeten blijven. NIEUWE NIEDORP HET AANLEGGEN VAN IJSBAAN EN BE GRAAFPLAATS IN WERKVERSCHAF FING THANS DEFINITIEF. Ook op de uitvoering van eeni ge minder belangrijke werken de goedkeuring verkregen. Van den Minister van Sociale Za ken is bij het Gemeente Bestuur be richt ingekomen, dat in werkver- schaffing met 100% subsidie op de loonen mag worden uitgevoerd het aanleggen op gemeente-terreinen van een IJsbaan, alles op de bekende voorwaarden. De loonpost is ge schat op f 2400.— Bij flink werken mag een uurloon worden verdiend van f 0.326 per uur. De bijkomende kosten ad f 1050.komen voor rekening van de IJsclub. Daarbij wordt dan gemaakt een gemeentelijke stortplaats voor vuilnis. De daardoor vrij komende grond wordt aangewend voor het leggen van een kade om de IJsbaan. Van één perceel mag de bovenlaag slechts 50 c.M. worden afgegraven, omdat de moge lijkheid bestaat, dat hier vroeger een be graafplaats is geweest voor aan besmette lijke ziekten gestorven vee en men vreest bij meerdere afgraving miltvuur bloot te leggen. Verder is de goedkeuring ingekomen om op dezelfde voorwaarden over te gaan tot het aanleggen van een begraafplaats. Het loonbedrag wordt geschat op f 11.000, de bijkomende kosten als beplanting, aanleg van paden het bouwen van een lijkenhuis enz. a f 6000 komen voor rekening van de gemeente. De Minister acht het echter nood zakelijk, dat dit werk wordt aanbesteed. Do gunning wordt door den Minister bepaald, Verder zijn nog minder belangrijke wer ken goedgekeurd, als het opknappen van vaarten enz. Al met al is hier dus geruimen tijd werk de twee eerstgenoemde werken zullen echter tot Centrale werkverschaffing worden ver klaard. Er zal nog niet aan worden begon nen, wat de ijsbaan betreft, omdat dit in dezen tijd te veel schade aan het weiland zou geven en inzake de begraafplaats moet de goedkeuring van Ged. Staten nog afko men op de benoodigde gcldleening. OPMEER STIERENKEURING. Alhier werd op de oude trambaan de voor deze omgeving vastgestelde Stierenkeuring gehouden, waarvoor ondanks de ongunsti ge weersgesteldheid toch nog een flinke belangstelling bestond. Aangevoerd waren 32 eenjarige, 11 tweejarige en 3 driejarige stieren. Van de éénjarigen werden 3 stuks goed gekeurd, n.1. Plesman 26, eig. W. Zwager man te Hensbroek, fokker H. Nobel, Bar- singerhorn; Paul 4, eig. en fokker P. Don ker Jz. te Hoogwoud; Paul 7, eig. en fok ker dezelfde. Aangehouden werden S stuks, n.1.: Saartjes Atlas, eig. en fokker C. Don ker Az., Hoogwoud; Maartjes Lord 4, eig. Wed. P. Smal, Spanbroek, fokker A. Kui per, Heerhugowaard (Vecnhuizen).; Roos- ke's Roland, eig. en fokker P. Pijper, Hens broek; Roland 7, eig. A. Kuiper, Heerhu gowaard (Veenhuizen), fokker P. Wijdencs Cz. te Twisk; Heridon 5, eig. cn fokker J. P. Koopman, Hoogwoud; I-Icridon 8, eig. en fokker dezelfden; Constantijn Frans A2, eig. C. Klaver Cz., Weere, Hoogwoud, fok ker C. Donker Pz., Twisk; Rudolf, eig. C. Helder, Benningbroek, fokker C. Stapel, Pz., Hoogkarspel. Van de tweejarigen werden goedgekeurd Edelman, eig. S. de Jong, Spanbroek, Zand werven; Pel Wodan. eig. J. Blauw, Op meer; Plesman 7, eig. Jb. Houter, Sijbc- karspel; Geertjes Athlect, eig. Stierenver- een iging ,de Gouw" te Hoogwoud. Verder werden aangehouden de driejarige stieren Ada's Paul, eig. P. Donker Jz., te Hoogwoud; Frans 206 van Groenhoven, eig. G. Rooker e.a. te Hoogwoud. 7.IJPE BIJ VOLMACHT STEMMEN. In deze gemeente heeft slechts één kiezer van de gelegenheid gebruik gemaakt voor de a.s. stemming ter verkiezing van de le den van de Provinciale Staten een gemach tigde aan te wijzen. ST. MAARTENSBRUG. WEER IN FUNCTIE. In verband met het feit, dat Mej. Van Wol- feren, die wegens ziekte eenige dagen af wezig is geweest, op 27 Maart j.1. haar werk zaamheden heeft hervat, is aan de tijdelijke leerkracht, Mej. Brands te Bergen, wederom ontslag verleend. SCHAGERBRUG. MOEDERCURSUS. De Moedercursus, welke alhier vanwege de afd. „ZijpeCallantsoog" van Het Witte Kruis wordt gegeven, ontbreekt het niet aan belangstelling. De cursus wordt door niet minder dan 26 leerlingen gevolgd. In ver band met het feit, dat reeds 2 lessen gege ven zijn, worden geen nieuwe leerlingen meer aangenomen. STOLPEN. HERHALINGSOEFENINGEN. De dienstplichtige A. Hoogschagen, van de lichting 1934, is opgeroepen om op 18 Sep tember a.s. te Dordrecht voor herhalings oefeningen in werkelijken dienst te komen voor den tijd van 17 dagen. T ZAND. WEGENREGLEMENT. Gedeputeerde Staten hebben aan den heer G. A. de Wit alhier ontheffing van de des betreffende verbodsbepaling van het Wegen reglement Noordholland verleend ten be hoeve van het leggen van een dam in de wegsloot aan de zuidzijde van den Keins- merweg alhier. SCHAGEN UITREIKING DIPLOMA'S HANDELS AVONDSCHOOL. De leerlingen van de eerste en tweede klasse der Handelsavondschool waren gis teravond te zeven uur" in het gymnastiek lokaal der O. L. school bijeengekomen, de laatsten voor zoover zij geslaagd waren om het diploma aan dezen cursus verbonden, in ontvangst te nemen; de eersten om te. ver nemen of zij al of niet tot de tweede klasse waren bevorderd. De heer W. Niestadt, in zijn kwaliteit als voorzitter van het bestuur der school, het woord nemend, wil in de eerste plaats dank brengen aan zijn voorganger, den heer Tuinman, die door familie-omstandigheden verhinderd is aanwezig te zijn, voor 't vele werk door hem voor den cursus verricht cn heet daarna welkom den nieuwen secreta ris. den heer C. Schmalz, die den heer Nie stadt in deze functie is opgevolgd Sinds 1909, aldus spr., heeft de cursus nog nooit zoo'n groot leerlingenaantal be reikt als dit jaar, nl. 63 in de eerste en 53 in de tweede klasse. Door dit groote aantal was splitsing mogelijk, waardoor het onder wijs geen schade heeft ondervonden. De kopklasse, die in Mei aan het middenstands examen deel neemt, telt 20 leerlingen. Tot zijn spijt moet spr. constateeren, dat het aantal leerlingen, dat niet tot de tweede klasse kan worden toegelaten (18) dit jaar bijzonder groot is. Hoofdzakelijk is dit te wijten aan gebrek aan ijver en nauwgezetheid. Bij velen, zegt de heer Niestadt, ontbreekt nog teveel het besef dat ook de middenstander kennis moet vergaren. Voor ballast is op de school geen plaats. Gelukkig geeft de tweede klasse een gunstiger beeld te zien, daar er slechts aan drie leerlingen het diploma moest worden onthouden. Daar echter dit diploma nog geen vrijstelling geeft voor het midden standsexamen, wekt spr. de leerlingen op hun studie voort te zetten. Bedenkt, zegt hij, dat thans ook voor den middenstander het devies geworden is: Kennis is macht. Hierna brengt spr. dank aan de leeraren voor het vele werk en aan Rijk, Provincie en Gemeenten voor de verleende subsidies. Afwijkend van de gewoonte, gaat nu de Directeur der school, do heer D. Brouwer, over lot het uitreiken der diploma's en rap porten. Over de behaalde resultaten der tweede klasse is de heer Brouwer zeer te vreden; zelfs kan aan 4 leerlingen het di ploma met het predicaat uitmuntend wor den uitgereikt. Met een passend woord tot ieder stelt de Directeur nu de diploma's aan de gelukkige bezitters ter hand. Tot slot rest hem nog een aangename taak. Twee jaar geleden is n.1. door het bestuur een fonds in gesteld om aan het meisje en den jongen die daarvoor volgens het oordeel der leera ren in aanmerking komen, een cadeautje te bekostigen. Deze keer zijn het mej. D. Broekhuizen cn de heer Kuit, die met een vulpotlood verrast worden. Namens de leerlingen brengt de heer Sinke te Anna Paulowna Directeur en lccra ren hartelijk dank voor het genoten onder wijs en laat dit bedankje van een cadeau tje vergezeld gaan. Met een opwekkend woord sluit voorzitter nu deze bijeenkomst, Het diploma is toegekend aan: Uitmuntend: C Vos, Burgerbrug; W, Broekhuizen. N. Niedorp, J. Kuit, St. Maar ten, C. Wiedijk, Winkel. Zeer goed: H. de Leeuw, Schagen, N. wi'n HaW* va/*' MjpHARffl Per »tuk 5 ct. 12 *tuk»50 ct. Bij Apothekers en Drogisten. Stammes, N. Niedorp, L. Schra, Anna Pau lowna, G. v. Ilam, Wieringerwaard. Goed: D. Ruig, Schagen; B. v. Rijswijk, Schagen; A. Deutckoin id.; L. Schouten, St. Maartensbrug; F. v. Zoonen, Kolhorn; J. C. Slagter, Schagen; P. H. v. Raalte Winkel; M. Stammes, Nieuwe Niedorp. Ruim voldoende: P. J. Tolle, Schagen; M. Rus id. Jb. Boonacker ir.; B. Keesman, St. Maartensbrug; S. Hottentot, 't Zand; G. Grin, St. Maartensbrug. Ruim voldoende: C. Bood, Schagerbrug; J. Hagenaar, Dirkshorn; J. Kemmeren, Wie- ringermeer; A. Burgman, Schagen; J. Goot jes, id.; M. Doorn, Schagerbrug. Voldoende: J. Klant, Schagen; Jm. Blaau- boer id.; J. de Boer, St. Maartensbrug; J. Oostwouder. 't Zand. J. Dalenberg, St. Maartensbrug, A. Dalen- her, St. Maartensbrug, J. Hoogvorsf, Cal lantsoog, J. van Honschoten, Callantsoog, J. Zwaan, Barsingerhorn, K. Brak, Barsin- gerhorn, J. J. Vermeulen, Schagen, B. Backer, Schagen, W. Sinke, A. Paulowna, K. Kaan, Wieringerwaard, I. v. Bruggen, Schagerbrug, M. Burgman, Schagen, J. A. Molenaar, Schagen, P. Voorthuizen, Scha gen. STAND DER WERKLOOSHEID. Op Zaterdag 25 Maart stonden 56 werk- loozen ingeschreven, waarvan 5 in de steun regeling, 9 in de centrale werkverschaffing en 36 in de gemeentelijke werkverschaffing (10 in het Rietbosch, 9 in de baggerregeling en 17 bij de uitbreiding van de Algem. Be graafplaats); 4 wcrkloozen maken een wachtweek door, terwijl '2 werkloozen uit hun bondskas trekken. STAND DER ARBEIDSBEMIDDELING. Op Zaterdag 25 Maart stonden 74 perso nen als werkzoekende ingeschreven, waar van: 24 grondwerkers, 3 timmerlieden, 1 opperman, 6 arbeiders-chauffeur, 8 losse ar beiders, 1 monteur, 1 electricien en 30 land arbeiders. In de overeenkomstige week in 1938 be droeg dit aantal 111. Hiervan werkten in de Schager Kogge 30 en in de baggerregeling 25 arbeiders, terwijl 14 stempelden. LEVERING OPGEDRAGEN. De levering van stalen ramen, deuren en kozijnen voor de Landbouwwinterschool is opgedragen aan de Vries-Robbé en Co. NV. te Gorinchem. HERHALINGSOEFENINGEN. De dienstplichtige Wilhelm Heinrich Sche,- ne is opgeroepen om op 10 Augustus a.s. te Dordrecht bij het Korps Pontonniers en Torpedisten voor herhalingsoefeningen in werkelijken dienst te komen voor den tijd van 17 dagen. FILMVERTOONING. Aan de Directie van de „Vierofilm" te Utrecht is vergunning verleend tot het hou den van een filmvertooning op 5 April. a.s. in het Noordhollands Koffiehuis alhier. FINANTIEELE VERHOUDING RIJK EN GEMEENTEN. De uitkeering ingevolge art. 3 letter c, der wet Finantieele verhouding tusschen Rijk en gemeenten over het uitkeeringstijdvak 1937'38 is voor deze gemeente als volgt: Voorloopige uitkeering was Definitieve uitkeering is f 13.668.52 f 18.215.40 Verschil f 4.546.88 De gemeente genoot over het vorengenoem de tijdvak een garantieuitkeering, welke voorloopig was bepaald op f 11.739.6S De definitieve uitkeering is f 10.019.38 Verschil f 1.720.30 De gemeente krijgt dus nog uitgekeerd een bedrag van f 4346.S8, waartegenover staat dat zij ingevolge de garantiebepaling moét terugstorten f 1720.30, hetgeen een voordeelig verschil oplevert van f 2826.5S. VERGUNNING STRAATZANG. Door den burgemeester is aan de afd. Den Helder van het. Leger des Heils vergunning verleend tot het houden van straatzang in deze gemeente op Maandag 10 April a.s. BOUWVERGUINNINGEN. Door B. en W. is aan den heer G. Schoorl alhier vergunning verleend tot het bouwen van een woonhuis aan de Oude Slotstraat; aan S. P. J. van Drunen te St. Maarten tot het verbouwen van een woonhuis aan het Noord en aan P. Timmerman het bouwen van een schuurtje in de Roggeveenstraat. BENOEMING. Bij Kon. Besluit is benoemd tot bouw kundig ambtenaar tweede klasse bij den Rijksgebouwendienst de heer J. Bok Jr., alhier. EEN UURTJE OP HET KNUTSELCLUBJE. De kinderen van het Knutselclubje van mej. A. Tiddens beseffen, hoe gewichtig het wel is, dat er de volgende week een ten toonstelling van hun werk gehouden wordt. Ijverig leggen zij de laatste hand aan de werkstukken! Wij zijn op uitnoodiging van de leidster even in het leslokaal aan de O.L. school alhier gaan kijken en 't was een lust de jongens en meisjes bezig te zien met figuurzaag en liniaal, verf- en lijmkwast. „Juf, is die lijn recht?", „Juf, wat voor kleur moet dat huisje hebben?", „Komt u hier even kijken, juffrouw..." En de juffrouw is overal hij, ze geeft 'der een wenk en daar een bemoedigend voord, doch er zijn ook van die kleine knutselaars, die zonder wat te vragen, lij men en knippen, spijkeren en verven... Wat er al zoo voor moois gemaakt wordt, vertellen wc nog niet, doch we willen wèl vast „uit de school" klappen, dat de jeug dige^ exposanten blijk geven van heel wat routine en de exnositie zeker de moeite waard zal zijn.

Schager Courant | 1939 | | pagina 7