E' tii vecht-redB van Hitier te verwachten Geraffineerde zwendel in cocaïne DE WERELD V Duister politiek spel in Midden Europa conomische IJarometer Yankee Clipper volbrengt Oceaanvlucbt Franco'srechters vonnissen..**» Koningin Wilhelmina naar Koning Leopold Elecfrische stroom buiten den meter om Democratie zij waakzaaml België en onze tariefsverhooging en Postvluchten op woorden Hongarije verwerpt de -jWaak* sche voorstellen. Naar een duitsch *-^aliaansch— HONGAAr-CH BLOK? Volgens te Bratislawa ontvangen berichten uit Hongaarsche bron heeft Hongarije de Slowaaksche tegen voorstellen zonder discussie van de hand gewezen. De foestand is hierdoor dus weer ver scherpt. De Slowaaksche autoritei ten hebben een geheimen Hongaar- schen radiozender ontdekt. Er zijn elf personen gearresteerd, onder wie eenige Joden. De Slowaaksche bevol king heeft de synagoge afgebroken. In een radioredevoering heeft de premier van Slowakije o.m. verklaard, dat na de jongste gebeurtenissen in Slowakije het Slo waaksche volk de neiging heeft het vertrou wen in zijn eigen staat te verliezen, omdat liet het Ilongaarschc leger over de door het Duitsche Dijk gewaarborgde grenzen heeft zien komen zonder dat dit tusschcnbeiden kwam. Het Slowaaksche leger heeft echter gele genheid gehad tc laten zich, dat het in staat was den staat te verdedigen. De aan wezigheid van liet leger van het Duitsche Rijk in Slowakije is noodig, omdat de heb zuchtige huren van dit land niet zijn ver dwenen. Wij zijn, aldus de premier, de speelbal der groote politiek, doch willen on ze onafhankelijkheid bewaren. Nieuwe grensincidenten. Officieel wordt medegedeeld, dat 29 Maart, des avonds te 9 uur, een afdceling Slowaken de Hongaarsch-Slowaaksche grens bij Iolsva theeft overschreden. De Slowaken openden het vuur op de Hongaren en wierpen met handgranaten. Van Hongaarsche zijde werd het vuur be antwoord en de Slowaken trokken zich te rug. Achter de schermen. Het is bij dit alles aan te nemen, dat achter de politieke schermen hard wordt gewerkt. Ondanks de schijnbare anti-Slowaaksche, dus anti-Duitsclie actie van Hongarije, is het niet ongemotiveerd aan te nemen, dat gestreefd wordt naar een groot Italiaanscli- Duitsch blok in midden-Europa, waarbij Hongarije als vazalstaat, althans als niet medésprekende derde is betrokken. Opmer kelijk is het volgende bericht: Een Bulgaarsche delegatie, bestaande uit vertegenwoordigers van het ministerie van buitenlandsche zaken en de economische in stellingen van hot land, zal eerlang naar Berlijn vertrekken om er de handelsbetrek kingen te regelen tusschcn Bulgarije en Tsiecho Slowakije. Men zal zich herinneren, dat Bulgarije, dat in den wereldoorlog streed aan de zijde van Duitschland, evenals Hongarije groote stukken grond moest afstaan aan Roemenië. Hier zit Ihans voor Berlijn en Rome de mo gelijkheid om tusschen de kleine staten een strijd te ontketenen, zonder dat zij offici- cieei pr aan deelnemen. Weten zij Hongarije en Bulgarije te bewe gen om gezamenlijk Roemenië te besprin- 'gen, dan kunnen Rome en Berlijn steun ver- leenen op de wijze als Franco werd gehol pen en wordt bereikt dat de Duitsch-ïtali- aansche invloed tot de Zwarte Zee gaat reiken. Hoe duister de toestand hier echter in werkelijkheid is, kan blijken uit de laatste berichten, welke geWagen van een groeien de anti-Huitsehe stemming in Hongarije. Zou dan toch de Duitsche onrustzaaiing ook de Hongaren te kras worden? Zouden de Mad- siaren den kant van Polen willen kiezen tecren den Germaan? Midden-Europa is een heksenketel niet geweldige spanningen. Belasting-ontduiking En de gevolgen er van. De Haagsche rechtbank veroordeelde gis teren den 54-jarigon J N. J. R., die gedu rende de jaren 1936. 1937 en 1938 een groot gedeelte van zijn vermogen cn inkomen voor de belasting verzwegen heeft, tot een geldboete van f 500 subs. 100 dagen hech- tenisc en een voorwaardelijke gevangenis straf van twee maanden met een proeftijd van drie jaar. Het O.M. had drie maanden gevangenis straf geëischt. W««k Maandag l a Zatard 20 Maart tot II Maart t Effectenmarkt 2) Maart '39 26 Maart Aandeelenknerscii 81,1 88.9 Betalingsverkeer Omzet postcheque- en girodienst 106.3 99.4 Groothandel Gmnthandelsprijzen 70.5 72.9 Omzet termijnmarkt 58.0 Amsterdam 8.4 Kleinhandel Omzet winkelbedrijf 93.4 97.3 Goederenverkeer Gewerkte taken (1 taak halve ar 83.7 65.9 beidsdag) Haven Am sfprdam Bevrachtingen wilde hinncnvanrt 93.7 76.2 Arbeidsmarkt 103.2 Aanvragen van werk 95,6 gevers Aanbiedingen van 83.8 96,2 werknemers Plaatsingen 99.7 100.5 Ter gelegenheid van de tewater lating van Duilsclilands tweede groote slagschip zal Hitier waar schijnlijk Chamberlain antwoor den. Zooals wij gisteren reeds mededeelden zal Hitier morgen te Wilhelmshafen, Duitsch- lands marinebasis, aan de Noordzee, een rede van een half uur houden. Men verwacht, aldus de correspondent van de Daily Express dat hij zal antwoor den op enkele vragen die Mr. Chamberlain in zijn rede te Burmingham, na de verove ring van Tsjecho-Slowakije,, heeft gesteld. Chamberlain heeft hem gevraagd. „Wat is er geworden van de verklaring: Geen verdere territoriale verlangens meer?" Wat is er geworden van de verzekering: „Wij willen geen Tsjechen in het Rijk?" Wat is cr overgebleven van het principe van het zelfbeschikkingsrecht, dat de Führer te Berchtesgaden, zoo heftig met mij be sproken heeft? Welk vertrouwen kan men hebben in verdere verzekeringen, die Hitier doet? Hitler's antwoord op deze vragen zal mor genmiddag over alle Duitsche zenders uitgezonden worden. Hij zal spre ken na de tewaterlating van Duitschlands tweede slagschip van 35.000 ton. Men verwacht dat het schip Tirpitz zal worden gedoopt, naar den marinechef van den ex-Keizer, die zoo berucht is geworden door het uitroepen van den onbeperkten duikbootoorlog in den wereldoorlog. Politieke kringen in Berlijn vermoeden, daar Hitier slechts zeer kort spreekt, dat de Führer een van zijn bekende vechtredevoe ringen zal houden. Te Lissabon geland. Califor- nia Clipper op weg naar het Verre Oosten met record-aantal passagiers. Reuter meldt uit Lissabon dat de Yankee Clipper (in Baltimore ge start en eenige dagen geleden te Horta op de Azoren aangekomen) thans in de Portugeesche hoofdstad vlot is gedaald. De Y'ankee Clipper, de enorme Boeing, heeft de mooiste prestatie verricht, die tot dusver door een vliegboot is geleverd. Een en twintig menschen heeft dit trotsche Amerikaanjsche product over den Noorde lijken Oceaan gevoerd en dit is het bijzon-« dore van deze vlucht. Waarschijnlijk zal het aantal passagiers, aldus het Hsb., straks nog grooter zijn, omdat deze Boeing-vlieg- booten accomodatie voor 74 personen heb ben ('s nachts voor 40). Zustervliegboot op reis. Een zustervliegboot van de Y'ankee Clip per, de Califomia Clipper, is van San Fran- cisco vertrokken voor een eerste vlucht naar het Verre Oosten en kwam gisteroch tend te Ilonoloeloe aan. Aan boord bevinden zich 25 passagiers en een bemanning van elf personen, het groot,- ste aantal personen, dat ooit in een vlieg tuig over den Stillen Oceaan is gevlogen. Ambtenaren moeten zich verant woorden. De rechtsche autoriteiten te Madrid heb ben een bevel laten aanplakken, waarin ge zegd wordt, dat alle ambtenaren en be ambten van de hoofdstad zich binnen veer tien dagen moeten melden bij het militair gerecht, waar zij metledeelingen moeten doen over hun handelingen sedert Juni 1936. Ver der moeten zich aanmelden alle militairen, alle nachtwakers en de huurders van hui zen, waar moorden zijn gepleegd. Personen die in het bezit zijn van documenten, die den republiekeinen hebben toebehoord, moe ten deze documenten aan de autoriteiten overhandigen. Naar verluidt, zullen honderden commu nisten, die den eersten dag van de revolte te Valencia gearresteerd werden, aan Fran co worden uitgeleverd. De aanhangers van Casado omringden de Plaza Roja te Valen cia, nadat de gouverneur-generaal een ge fingeerde proclamatie had uitgevaardigd, naar beweerd werd afkomstig van de com munistische hoofdkwartieren, waarin de partijleiders uit de districten naar het hoofdkwartier werden ontboden. Zij werden hierop gearresteerd en weggevoerd. Naar uit betrouwbare bron bericht wordt zijn Besteiro en Sanchez Guerra geëscor teerd door de civiele garden naar Burgos overgebracht. Zij worden met voorkomend heid behandeld. Politieke vluchtelingen in Noord- Af rik a. Generaal Miaja bevindt zich thans te Cherchell, een klein plaatsje op ongeveer 100 kilometer van Algiers. Hij zal zich daar waarschijnlijk metterwoon vestigen. Ontvangsten en partijen in de Belgische hoofdstad. Het programma van het bezoek van H.M. Koningin Wilhelmina aan België is vastgesteld. De Koningin komt 23 Mei voor haar offi ciëël bezoek te Brussel aan, waar Koning Leopold de hooge Gast aan het Noordersta tion zal ontvangen; het juiste uur is echter nog niet bepaald. Des avonds zal in de salons van het pa leis te Brussel een groot galadiner worden gegeven. Den volgenden dag begeeft H.M. zich in den ochtend naar het stadhuis, waar Zij door Burgemeester Max en de leden van het college van schepenen zal worden ont vangen. Des middags woont de Vorstin een gar- den-partii bij in de serres van het slot te Laeken, en in de avond zal Zij Gast zijn bij een galavoorstelling in het Theatre de la Monnaie. Donderdag 25 Mei vertrekt de Koningin naar Luik voor een bezoek aan de interna tionale watertentoonstelling. In den loop van den middag keert Zij naar Brussel te rug en zal aanzitten aan een diner, in de salons van het Nederlandsche gezantschap. In den ochtend van Vrijdag 26 Mei, zal de Vorstin weder naar Den Haag vertrekken. Hagenaar blijft stroomdiefstal ontkennen. De 52-jarige J. H. S. stond gisteren voor de Haagsche rechtbank terecht wegens diefstal van electriciteit. Hoewel hij alles ontkende, verklaarde een monteur van de gemeente, dat hij in. de wo ning van verdachte bij den meter enkele losgehaalde draden had aangetroffen, die met isolatie-band weer verbonden waren, zoodat verdachte stroom buiten den meter om kreèg. De electriciteit was afgesloten, omdat verdachte nog een schuld aan het G.E.B. had. De vrouw en de dachter van verdachte verklaarden als getuige, dat het licht ge brand heeft en de radio gespeeld. Ondanks deze bezwarende verklaringen bleef de man ontkennen. Wèl was het licht afgesloten, doch hij behielp zich met petro leum. De radio heeft niet kunnen spelen, want het toestel was defect. De officier van Justitie, mr. N. S. Hoek stra, achtte den diefstal uit de getuigen verklaringen bewezen en eischte vier maanden gevangenisstraf. Uitspraak 13 April. NATIONALE DEMONSTRATIE IN DE HOOFDSTAD. De practijken van dr. van Rappard. Duizenden woonden gisteravond in het R.A.I.-gebouw te Amsterdam de nationale demonstratie van de Ne derlundsche beweging voor Eenheid door Democratie bij, waar de hee- ren mr. J. J. R. Schmal, Koos Vor- rink, mevrouw W. A. L. Ros—Vrij man en de heer mr. W. C. Wende- laar het woord voerden. De vergadering stond onder leiding van Dr. Faber, die de bijeenkomst met een kort woord opende. Nadat de heer Schmal geprotesteerd had tegen het wantrouwen, dat „een ^aantal dames en heeren van goeden huize" tegen E. d. D. blijft zaaien, besprak de heer Koos Vorink den internationalen toestand. Naar aanleiding hiervan zeide hij, dat de N.S.B. moet worde beschouwd als een Volks vreemd cn zelfs volksvijandige groep in onze staatsgemecnschap, omdat men niet weet, welke rol zij speelt in de agressie- politiek van andere mogendhoden. Spr. herinnerde aan de nationale inzame lingen voor de vluchtelingen, bij welke ge legenheid Nederland duidelijk zijn groote verachting voor de Jodenvervolging tot uiting bracht. (Daverend aplaus). „Heel de wereld schaamt zich". Uitvoerig besprak de heer Vorrink de gebeurtenissen in Tsjecho-Slowakije, waar voor heel de wereld zich schaamt en zich af vraagt: waar gaat dat heen? Waar ein digt de onstilbare machtshonger van het fascisme en nationaal socialisme? En wat zegt de N.S.B.? „Een onrecht is hersteld" beweert men daar. Met klem betoogde spr. de noodzakelijk heid om op de bres te staan voor de waar digheid van den mensch en een hechte de monstratie. Daverend applaus onderbrak meer dan eens spr.'s rede. Mevrouw RosVrijman hield een pleidooi voor de vrijheid van Nederland. „Een volk, dat 't verraad ongehinderd laat voort woekeren,, is een verloren volk!" zcide zij, Dr. van Rappard onder handen. Tenslotte bestreed mr. Wcndelaar het ver wijt dat de actie van E. d. D. louter negatief zou zijn. E. d. D. heeft wel degelijk een positieve taak, n.1. de strijd voor de hand having van de op het vrijheidsbeginsel ge gronde rechten van ons volk. Als ik opeisching tot intensieve waak zaamheid noodig acht, aldus spr., dan is dat omdat ik met de buitenlandsche voor- boelden voor oogen bevreesd hen v. buiten landschen import. Er wordt hier reeds grof met buitenlandsch geld gewerkt en er zijn heel wat heertjes, die met buitenlandsche invloeden in contact staan. In de Kamer heb ik de naiionaal-socialistische beweging van dr. van Rappard onder handen geno men, die ln een van zijn geschriften een artikel schreef onder den titel: „Duitsch ons bloed. Heil Hitier onze groet", die kort oa de inlijving van Oostenrijk als Ostmark bii Duitschland schreef „Neder-mark, ook n vechten wij vrij" En nadien heeft hii alweer opgeroepen strijd voor het Duitsche Nederland". Hergeliik ontreden maakt 4° scherpste "'"•cprmnafregelen onvermiideliik. Met onze Kon'nein zullen wij het vrije vcderland handhaven om het ongeschon den aan onze kinderen te kunnen overge ven, zooals onze vaderen het ons hebben toevertrouwd, aldus besloot spreker onder daverend applaus zijn rede. IN ZWITSERLAND ONTDEKT. NEDERLANDER NAM INITIATIEF. Te Zofingen (kanton Aargau, Zwitserland) is het gerechtelijk vooronderzoek geopend naar een zwendelaffaire in verdoovende middelen, welke op de volgende feiten be rust: Op Maandagavond 20 Maart 1939 viel te Aarburg een auto .in de Aare. De bestuur der, de 29-jarige Walter Gygax, garagehou der te Luzern .sprong tijdig uit den wagen. De eigenaar van het voertuig, de 35jarige Ernst Hufschmid, een reiziger uit Solothum, was uitgestapt, sprong na het ongeval in het water en riep om hulp. Gygax en de eigenaar van hotel Klos trokken hem naar den kant, waarna eerstgenoemde met zijn in de buurt geparkeerde auto naar Luzern wegreed. Daar het geval aan de politie ver dacht voorkwam, ging zij over tot de aanhouding van Hufschmid, die in zijn verhoor bekende het onge val te hebben gefingeerd om geld gevers voor een cocaïnehandel voor te spiegelen, dat de door hen met 42.000 francs vooruitbetaalde 10 ki logram cocaïne was verloren gegaan Niet de eerste keer! Een dergelijke fraude had Gygax reeds in Augustus 1938 op het Vierwoudstedenmeer tusschen Brunnen en Treib gepleegd, toen hij een bootje met een voor een Hollander bestemd fleschje cocaïne, ter waarde van ruim 10.000 francs, liet omkantelen. De bedrogpleging was uitgegaan van een 44-jarigen Nederlander, J. J. B. uit Rotter dam Tezamen met Gygax, in wiens huis te Luzern hij woonde, had hij het geval op touw gezet. Gygax deed zich bij de belang hebbenden voor als leverancier, B. als koo- per, die een 100 proc. hoogeren prijs bood en dè lieden, die Gygax geld voorschoten, door het vertoonen van een pakje bank biljetten van duizend gulden, animeerde Zoo bood hij voor de 10 kg. cocaïne bij de jongste affaire, waaraan geldgevers uit Solohurn en omgeving, waaronder een fabrikant met 31.000 francs, deelnamen, een prijs van 65.000 francs vooruitbetaalde. Voor Hufschmid, die als bemiddelaar bij financieel krachtige per sonen optrad, werden de betrekkingen tus schen Gygax en B. geheim gehouden. Nederlander neemt de beenen. Nadat Gygax in een hotel te Olten zich den prijs voor de 10 kg. cocaïne door de geldgevers uit Solohurn had laten uitbeta len, zou Hufschmid de cocaïne te Solothum aan B. afleveren. Doch deze was verdwenen en waarschijn lijk naar Nederland vertrokken. Een verzoek tot aanhouding is thans tegen hem uitge vaardigd. Gygax en zijn vrouw, een Neder landsche, zijn te Luzern gearresteerd en in Zofingen opgesloten. De huiszoeking bij Gygax leverde behalve bezwarende corres pondentie slechts tien leege cocaïnefleschjcs op. Handelsbalans werd voor Neder land steeds passiever. In de Nederlandsche en Belgische pers is gedurende de laatste dagen een en ander medegedeeld over de onderhandelingen, die thans aan den gang zijn over verlenging van de handelsovereenkomst tusschen beide lan den, die op 1 Mei a.s. afloopt. Hierbij wordt de nadruk gelegd op den Belgischen wensch om de huidige regeling van den invoer van tuinbouwproducten en visscherijproducten te herzien, voor welk verzoek dan verband wordt gezocht met de jongste tariefverhoo- ging van Nederland voor een groot aantal industrieele producten, waarvan in België een verstoring van het evenwicht in de handelsbalans wordt gevreesd. Zooals bekend, ontwikkelt zich echter het handelsverkeer tusschen Nederland en Bel gië gedurende den laatsten tijd op zoodanige wijze, dat de handelsbalans die in de jaren 1931 en 1932 nagenoeg in evenwicht was, zich sindsdien gestadig in voor Nederland passieven zin heeft gewijzigd. Het dekkings percentage, dat oorspronkelijk de 90 pet. be naderde, is geleidelijk teruggeloopen tot het in 1938 een dieptepunt bereikte op 65 pet., een percentage, dat sinds 1928 niet meer was voorgekomen. Van Nederlandsche zijde heeft men het tot dusver zonder eenigen tegenmaatregel aangezien, dat de handelsbalans steeds pas siever werd, mode als gevolg van toenemen de Belgische beschermingsmaatregelen. Het is nauwelijks aan te nemen, dat van Neder landsche zijde zou worden aanvaard, dat de mogelijkheid van eenig herstel, die wellicht in de jongste tariefverhoogingen ligt, dient te worden, te niet gedaan door concessies, die de strekking hebben de verhouding tus schen in- cn uitvoer op het laagste punt sinds een tiental jaren tc stabilisccrcn. „Geen gevangene in de Middellandsche Zee" Mussolln! houdt rede te Calabrië. een donder- Herhalend, dat Italië's eischen in zake het Suezkanaal moeten worden ingewilligd, aldus United Press, sprak Mussolini van daag deze woorden tot de tien duizend Calabrcezen. die zich op de Piazza Littorla verdrongen om hem te hooren: „Pacten of geen pacten, nooit zull,en wij er in berus ten, gevangenen te zijn in de Middelland sche Zee". Hij wees verder op de „dolzinnige en arm zalige voorspellingen van de linkschen" ten aanzien van Spanje, die „door den wil en het geloof van het Italiaansche volk" waren geloochenstraft. Naar Havas verneemt, zal Göring tot 4 \nril to San Remo blijven, daarna zal hij vfussolini te Rome of te Napels ontmoeten. Het gerucht dat generaal Franco aan de besprekingen zal deelnemen, blijft aan houden» Valk Theenreis) Vertrek van Aankomst t® Rang. 30 Mrt. Singap. 30 Mfl (te'ruRreisf1 iAthene 30 Mrt-|A'dam 30 (heenreis) |A1«- 30 MrU iNapels 30 S1* (terugreis) /^ng. 30 Mrt. Jodhp. 30 Mr( "eenreis) lA'dam 30 ^rt.fxerpels 30 M, (terugreis)' |Band' 30 Mrt' |Mcdan 30 M« iék in in_ weinig Oppositie in Zuid-Slavië roert zich. De „0; zor" bericht, dat de volgende week de lei ders van de democratische boerencoalitij te Zagreb, de vcrecnigde oppositie van Zagreb en de nationale Zuid-Slavische partij onder voorzitterschap van Matsiek bijeen zullen komen om den politieleen toe stand te bespreken en de gemeenschappe lijke actie vast te stellen. Handelsverdrag FrankrijkRoemenië. Gisteravond is door de leiders van de han delsdelegaties een handelsverdrag tusschen Frankrijk en Roemenië geparafeerd. Over eenkomstig dit verdrag verdubbelt Frank rijk zijn aankoopen van Roemeensche pe troleum en zullen do invoerrechten Roemeensche landbouw-producten laagd worden. Thans elf dooden te Herstal. Drie perso non, die bij de ontploffing te Herstal wer den gewond, zijn overleden, waardoor het aantal dooden tot elf is gestegen. Nieuwe munt in Slowakije. De Tsjecho slowaaksche kroon zal in Slowakije vervan gen worden door de Orel (adelaar). De waarde van deze nieuwe munteenheid zal g elijk zijn aan tien kronen of een mark. Politieke vluchtelingen op Britsche oorlogs schepen. Britsche oorlogsschepen ver voeren thans vele politieke vluchtelingen uit Spanje. Gisteren zijn er yijftig met Britsche torpedojagers uit Gandia ver trokken en vandaag vertrekken er nog hon derd. Al deze vluchtelingen ziyi republi- keinscligezindcn, die zich niet aan mis drijven hebben schuldig gemaakt. Herriot wil geen president van Frankrijk .worden. Het bureau van den president van de Kamer heeft medegedeeld, dat Edouard Herriot zich niet candidaat za! stellen bij de presidentsverkiezingen, zelfs wanneer de verkiezingen verscheidene ro& den zullen tellen. Clark Gable gehuwd. Gisteravond zijn dl filmsterren Clark Gable en Carole Lom bard in het huwelijk getreden. Clark Gable is drie weken geleden gescheiden en Carole Lombard was vroeger de vrouw van William Powell. Amerika krijgt snelle torpedobooten. Hei departement van marine heeft aangekon digd, dat binnenkort zal worden begon nen met bet bouwen van een vloot van kleine, zeer snelle torpedobooten. Verleden jaar is 15 millioen dollar uitgetrokken voor proeven met dit soort schepen. Gajda's rol is uitgespeeld. Gajda heeft ee: manifest, waarin het gezag van Hacker werd betwist, en in welk verband zijn naam werd genoemd, officieel verloochend. Men vat dit op als een vrijwillige ont binding van de fascistische partij in Bo- hemen en Moravië, dus als een gelijkscha keling met de autoritaire partij van Hacker. Göbbels in Athene. Göhbels is gistermid dag voor zijn aangekondigd bezoek in Athene aangekomen. Nekkramp onder Chineezen. Te Makas- sar is een schip uit China aangekomen, waarop zich 20 nekkramplijders bevon den. Zeven personen allen Chineezen waren onderweg reeds overleden, naar de N.R.Crt. meldt. Zuid-Afrika verwacht record-maisoogst. - Maisboeren, kooplieden, makelaars, en de spoorwegen treffen voorbereidingen om den grootsten maisoogst, welke het land heeft gekend, aan de markt te brengen. De jongste rapporten nl. uit de mais- districten van Transvaal cn de Oranje Vrijstaat doen voorzien, dat de oogst dit jaar ongeveer 30 millioen balen zal be dragen. Mussolini in Calabrie. Gisteren heefi Mussolini te Consenza in Calabrie wer-1 ken te algemeenen nutte Ingewijd. Ook heeft hij een bezoek gebracht aan hei graf van Michele Bianchi, een der leden van het quadrumviraat van den rnarsch j naar Rome. Groot waterkrachtstation voor Stockholm* De stad Stockholm is van plan een groot waterkrachtstation tc bouwen met een capaciteit van ongeveer 100.000 kilowatt in de rivier Jarpströmme. die het meer van Kallsjön door middel van de Inal- saelven met het meer van Störsjön ver bindt. Het water dat zal worden gebruik! valt neer van een hoogte van 65 meter. De stad Stockholm is gemachtigd deze waterkracht te exploitcercn tot 1985. Dj oprichtingskosten worden geraamd oi 29.5 millioen kronen. Uitnoodiging van Bonnet aan Beek. Men meent te weten, dat Bonnet Beek heeft uitgenoodigd tol een bezoek aan Parijs, wanneer hij binnenkort op reis zal gaan naar Londen. De Poolsche minister van buitenlandsche zaken zou deze uitnoodiging in beginsel hebben aanvaard, doch een datum is nog niet vastgesteld.

Schager Courant | 1939 | | pagina 2