Viermaal op de verdachtenbank Een eisch van drie maanden gevangenisstraf De eerste gasmaskers aangekomen Vrijdag 31 Maart 1939 Twtcde blad 8-^gS jet hof kan geen touw meer vast- pnoopen aan de verwarde finan- jieele transacties van arend sch. en zijn familie. De accountants zijn van meening, dat Arend Sch. alleen opdraait voor wat hij met zijn zusters, broer en Jan Schoorl Pzn. bedisseld heeft. Mr. Dr. Buiskool klaagt den accoantant en oud-wethouder J, Schoorl Pzn. openlijk aan van diefstal van vijfduizend gulden (Van onzen eigen verslaggever). Amsterdam;, Donderdag. Wij zien nu voor den vierden keer denzelfden man voor de zelfde zaak aanhooren, wat de Heer Officier of de Heer Procureur-Generaal hem ten laste legt. Een ware caleidoscoop yan veroordeelingen en vrijspraken. Men oordeele! Op 10 Mei 1938 verscheen deze verdachte jiit een der geruchtmakende Schager be lastingzaken, de heer Arend Sch. voor het eerst te Alkmaar voor de heeren met witte bef en zwarte toga. De Officier eischte acht maanden gevangenisstraf wegens meineed bij aangifte van successierechten. De arron dissementsrechtbank maakte er drie maan den van. Verdachte, bijgestaan door den Heer Mr. Dr. Buiskool uit Schagen, die hem ook verder op zijn lijdensweg door de dool hoven van ons rechtskundig paragrafenland tot troost en hulpe zou zijn. teekende hoo- ger beroep aan. Op 2 November diende de zaak voor de Hoogere Heeren op de Prin sengracht te Amsterdam. De Procureur-Ge neraal eischte 3 maanden gevangenisstraf, liet Hof achtte de dagvaarding van den Alk- maarschen Officier van Justitie tegenstrij dig aan zich zelf en verklaarde haar nietig. Veroordeeling kon niet volgen. Geen nood, de Officier van Justitie te Alkmaar maakte zijn dagvaarding anders., en verdachte werd uitgenoodigd op 4 Janu ari 1939 opnieuw voor de Alkmaarsche rechtbank te verschijnen. De eisch was acht maanden, het vonnis werd vrijspraak. Nog was de officier niet tevreden! Geld was er genoeg gevloeid, waar over straks meer maar er moest en er zou bloed vloeien, in casu gevangenisstraf worden uitgedeeld, de Officier teekende hoo- ger beroep aan. En vandaag wordt dan in de koele atmos feer van de zittingszaal van het Gerechts hof te Amsterdam opnieuw tot in 't onein- tlige de handel en wandel van verdachte uit- en nageplozen, de deskundige heeren Steenken en van der Maat komen op nieuw met hun cijfers en opnieuw waart naai- het oordeel van den verdediger dc sombere schim van een sinistere figuur dooi de zaal, de schim van den man, dien de verdediger als auctor intellectualis, den pigenlijken dader, aanwijst. Het is de accountant J. Schoorl Pzn., ge wezen wethouder en locoburgemeester van Schagen, de man, die o.a. den Inspecteur der Belastingen schreef, dat hij in zijn posi tie, geacht en geëerd door ieder, voorzitter eu bestuurslid van ontelbare vereenigingen, als onkreukbaar geacht kon worden en toch wel de laatste man was om meer of min dubieuze toelichtingen te schrijven bij ba lansen van zijn clienten... De man, dien de verdediger echter als den eigenlijken dader aanwijst niet alleen, maar dien hij in zijn pleidooi later rondweg een falsaris noemt, die groote be dragen hem toevertrouwd achter hield, maar daarvoor nimmer is yervolgd. De zitting Verdachte noch verdediger zijn oogen- schijnlijk uiterlijk in conditie, verdachte Sch. loopt leelijk mank en Mr. Dr. Buiskool snipverkouden, als gevolg van het hem overkomen auto-ongeval en het daarop ge volgde onvrijwillige bad. President informeert belangstellend bij Mr. Dr. Buiskool hoe het met hem is. U is viermaal over den kop geslagen, Waagt president. „Tenminste met m'n auto, zegt Mr. Dr. Buiskool. Bet Hof heeft veel plezier. President komt dan tot de zaak. Jk begrijp er niets van, zegt hij, de recht bank heeft verdachte vrij gesproken en nu ftaat verdachte weer hier. Misschien kan Buiskool het ophelderen, verdediger: Ik begrijp er ook niets van, meneer de president. Gevonden geld. Dan begint het verhoor van verdachte, gaat om f 10.000, zegt president, waren 2e gevonden Verd.: Moeder had 't geld, edelachtbare, /ichtbaar korzelig, omdat het Hof op meuw met deze raadselachtige zaak wordt geplaagd, breekt president h°t verdachten verhoor af en gaat de getuigen hooren. Eerst komt Majoor Holema. Er is zeker moeilijk te praten met verd., vraagt de president. Majoor Holema: Heel moeilijk, meneer de president. President: Maar hij kan toch wel weten, of hij f 10.000 vindt of verzwijgt? Majoor Holema: Ja zeker! Het verhoor van den majoor levert wei nig nieuws op. Het Hof zal zich alleen be palen bij de contanten, zegt de president. De heer Steenken, rijksaccountant komt vervolgens voor het getuigenhekje. Hij handhaaft zijn vroegere verklaringen, waar uit op te maken valt dat verdachte dus op zettelijk bedragen bij aangifte heeft verzwe gen. Getuige cn verdediger verliezen zich vlak voor de groene tafel in beschouwingen over al of niet geteekende kwitanties, bank- staten en andere officieele papieren. Verdachte zit genoeglijk rond te kijken, dit gedeelte van het proces gaat blijkbaar geheel buiten hem om Op de publieke tribune wordt hoor baar gegaapt. President komt eindelijk tot de conclusie dat ook uit de accoun tantsverklaringen kan blijken dat verwarring mogelijk was. President wendt zich weer tot verdachte. Was dat geld nu zoomaar uit de hemel gevallen? Eerlijk, ik weet er niets van. Ze kunnen wel van m'n moeder ook wat vertellen. Ik weet van niks. President: Moeder vindt toch zoo maar geen geld? Verdachte: Bij de verhooren is dan dit gezegd, dan dat. Jan Schoorl heeft alles be hartigd, waarom mag die alles maar uit halen? President: Ja maar, U heeft ook verteld, dat. 't van oom Arie was. Verd.: Ik weet er niks meer van. Moeder, meneer Lap en Jan Schoorl behartigden al les. Na '34, na den dood van moeder kreeg ik pas in de gaten dat Jan Schoorl me te pakken had. President en enkele Raadsleden houden staande, dat het geld van oom Arie geweest is, verdachte blijft heftig beweren dat moe der het geld heeft gegeven. Het Hof meent dan, dat deze schenking toch ook moest zijn opgegeven. Verdediger legt evenals vorige keeren, haarfijn uit, hoe Jan Schoorl Pz. de familie heeft bewerkt Het Hof kan zich evenwel slecht voorstel len dat de andere kinderen dan eerlijk zijn geweest en Arendalleen slecht deed. Getuige van der Maat verklaart eveneens aanvankelijk weinig Echter zegt hij er van overtuigd te zijn, dat niet alleen deze verd., maar ook de zusters, de overleden broer en Jan Schoorl Pz. er alles van afwisten. Ze hebben samen gezon digd, maar Arend draait er voor opl President wil dan weten hoe het eerste onderzoek heeft plaats gevonden. Getuige vertelt hoe bij alle banken in Schagen een onderzoek was ingesteld. Het leidde tot een dagvaarding van den heer Lap voor den rechtercommissaris, omdat Lap weigerde in lichtingen te geven, ook nog toen de hoofd directie dit gelastte en beval de stukken van de familie Schoorl ter inzage te geven. De accountants zouden toen met de Hoofddirectie, Donderdag ten kantore van den hr. Lap komen, maar dezen benam zich enkele uren van tevoren van het leven. Wat had de heer Lap zich nu precies te verwijten, vraagt President. Getuige: Dat weet ik niet precies, maar 't is een feit, dat na den dood van Lap verdachte bij het onderzoek veel meegaan der is geworden... Ook beriep Arend Sch. zich daar na herhaaldelijk op conferenties met den heer Lap, die daarover natuur lijk geen inlichtingen meer kan geven. De grootte van de nalatenschappen en ver mogens komt dan ter sprake. Getuige zegt dat de nalatenschap van Oom Arie fl 144.000 bedroeg en 't familievermogen nier dan 2'A ton. De menschen leven echter zoo. dat men geen inzicht in hun positie kan krijgen. Op verbolgen toon schetst de ge tuige de rol van Jan Schoorl, die een sfeer van vertrouwen schiep en later de menschen plunderde. Er zijn er zoo talloozen in Schagen... Som migen hebben zich tijdig aan den in vloed van Jan Schoorl onttrokken, deze verdachte was te angstig. •Verdachte heeft er al dien tijd zielig bij gezeten en verklaart op herhaalde vragen niets te weten en niets gedaan te hebben. President merkt laconisch op, dat Jan Schoorl tot dusverre niet gestraft, alleen be loond is, in déze zaak... Als vroeger keeren blijft men in een cir keltje ronddraaien... Nóch de rol van ver dachte, nóch de rol van de bank van den heer Lap wordt het Hof volkomen duide lijk... President: Toen je bij de Boerenleenbank geld ging halen, had je toen het spaarbank boekje van Oom Arie bij je? Verdachte: (glimlachend): 'k Kan 't me niet meer herinneren, 't is al zoo lang ge leden... Ziehier een klein stukje van het einde- looze heen en weer gepraat, dat de presi dent tenslotte doet verzuchten. Zoo is z'n houding, niets weet hij wat hem bezwaren kan. Even lacht het Hof als getuige de psychologische zijde van de zaak gaat zoeken en het over moeder Schoorl heeft, die op een gegeven moment nog „vol ledig" leefde... Mr. dr. Buiskool zegt tenslotte maar één woord: „hutspot." Zijn jullie nog altijd rijk, vraagt president Vajrd.: Achteruitgeboerd, meneer. President: Hoeveel koeien heb je? Verd.: Twaalf... President: En hoeveel land? Verd.: Zestien bunder. Raadsheer Canis: Dan heb Je toch ze ker veel ander vee? Dan heb je toch land over: Verd.: 't Wordt verhuurd wat ik niet noodig heb. O, zegt de landbouwkundige raadsheer tevreden. Het requisitoir. De procureur-generaal begint eveneens de zaak zonderling te noemen en noemt 't een unicum dat een verdachte 4 maal voor het zelfde feit terecht staat. Ondanks de vrij spraak van de Alkm. rechtbank, meent proc gen. dat juist uit de motiveering van het vonnis twijfel naar buiten gluurt... Deze twijfel heeft ook de proc.-generaal. Aan ge vonden geld gelooft hij niet. Er is met de fl. 10.000 door de erfgenamen bewust geknoeid. Het goede vertrouwen oj Jan Schoorl is ook aanvechtbaar en ten slotte niet ter zakende dienende. Het gaat er om: was verdachte bewust dat hij valsche aangifte deed of niet... Verdachte heeft toch zelf voor de Alkm. rechtbank verklaard „eenig idee" te hebben dat de memorie van successie niet juist was Dat is toch belangrijk, roept de procureur generaal uit. Wat moet de man meer verklaren? Zeer ten onrechte heeft de Alkmaarsche recht bank de man vrijgesproken! De proc.-gen. eischt een gevange nisstraf van drie maanden, met ver nietiging van het vrijsprekend von nis van de Alkmaarsche recht- Als verzachtende omstandigheid neemt pree. gen. den langen tijd dat 't geleden is in aanmerking en de omstandigheid dat de ze verdachte een uit velen is, die vervolgd wordt. HET PLEIDOOL Deze zaak is langzamerhand gestampte pot geworden, maar Mr. Dr. Buiskool zorgt toch voor nog een hartige brok, die deze spijs opnieuw genietbaar maakt. Immers, de zaak zou niet meer worden vervolgd, als als Arend Sch. de fl. 5000.— succes sierechten betaalde, omdat men ook naar het oordeel van de Alk- maarschen Officier, toch geregeld in een cirkeltje van opzet of geen op zet blijft rondwandelen. Er werd betaald. De al of niet looze agrariër Arend Sch. bracht een zoenoffer aan den fiscus om daarmede vrouwe Justitia mild voor zich te stemmen. Het was een afspraak die de ver- dediger 'maakte met de Officier te Alkmaar. Een afspraak, waaraan niet is ge houden, omdat, zooals later bleek, de Proc.-Gen. tóch een vervolging bleef eischen. Wat kan de verdediger doen dan eerst herhalen wat hij reeds drie maal heeft ge zegd? Wij hooren weer: lo. dat de vermogens die verdachte erfde dooreeniiepen, zoodat men er geen. touw meer aan vast kon knoopen; 2o. dat de accountant J. Schoorl Pzn. zich handig uit deze zaak heeft gewerkt., maar dc groote man op den achtergrond is; 3o. dat verdachte een zeer zonderling mensch is, zoodat men zijn bekentenissen niet meer serieus kan nemen, daar deze bovendien elkaar voortdurend tegenspre ken. Maar... dan komt het moment, dat de verdediger aanklager wordt. Weet gij wel, grootedelachtbare heeren, zegt hij, dat door den ac countant J. Schoorl Pzn. die van de erfgenamen de voor de succes sierechten verschuldigde som van ruim f 38.000.ontving om aan den ontvanger af te dragen vijf duizend gulden is achtergehouden? Dat deze J. Schoorl Pzn., de gróóte man in Schagen, dus naast al het andere waarvoor hij reeds terecht stond een ordinaire verduistering pleegde. Waarom heeft deze J. Schoorl Pz. hiervoor niet terecht ge staan? Waarom heeft de offócier te Alkmaar hèm niet vervolgd? Zonderling! Eerst heeft Jan Schoorl Pzn. aan Majoor Holema en de heide accountants, bekend, BEKEND grootedelachtbare heeren, luistert U goed, deze f 5000.gestolen te heb ben .Later bij het verhoor voor den rechter-commissaris ontkende hij dit bekend te hebben en beschul digde dus Majoor Holema van het opmaken van een vqlsch proces verbaal... De eenige die in deze zaak licht kon verschaffen, omdat hij de gelden van de familie Arend Sch. beheerde, was de bankdirec teur Lap, die voor Jan Schoorl zéér op tijd een einde aan zijn leven maakte. Om op deze aan Jan Schoorl dus te veel betaalde f 5000— terug te komen: de erf genamen hebben steeds in de meening verkeerd voor grootere be dragen successierechten te hebben betaald, dan achteraf is gebleken. In 1930 wist ook verdachte niet anders. Thans staat hij hier terecht. Waarom de plaats naast hem leeg? Waarom zit daar niet ziin kwade geest Jan Schoorl Pzn., die thans weer bijna dagelijks in Schagen opduikt, en weer nieuwe relaties tracht aan te knoopen? Dan, na deze bewogen scène hooren wij weer bekende feiten oprakelen, de accountantsrapporten worden aangetast, 'de heeren1 achter de groene tafel worden weer binnengeleid in het zonderlinge finantieele huishouden van moeder Schoorl cn oom Arie Schoorl. Het blind vertrouwen van den verdachte, dien Mr. Dr. Buiskool een onnoozelen boer noemt komt weer ter sprake. Een boer, die tenslotte wat des boers is wel aan zijn geld vastzit, maar daarom nog geen mein- eedige behoeft te zijn... Waarom zoo met dezen psychisch defecten mensch gesold, vraagt verdediger, waarom hem tot vier malen toe voor het forum der gerechtig heid gesleept? Terwijl tientallen belasting plichtigen, die bewezen fraudes hadden gepleegd en valsche eeden afgelegd, buiten den strafrechter zijn gebleven, omdat aan hen wèl de gelegenheid werd gegeven hun zondig geweten door een geldelijk offer aan den fiscus te reinigen! Is dat pelijk recht voor allen? Is dat overgebleven van onze over de geheele wereld zoo geroemde rechts- bedeeling? Op bitteren, haast smalenden toon hooren wij den verdediger dan weer over den niet gehouden afspraak spreken. Aan den Officier is gevraagd: Vindt U dat nu billijk, dat Arend Sch. alleen ver volgd wordt? De Officier gaf de onbillijkheid toe, dit verwonderde spr. niet, zoo is de Offi cier. Ziet, tóch wordt verdachte weer gedag vaard, tegen de afspraak. En... op last van den procureur-generaal. Daarom valt liet pl. zoo tegen, dat de proc.-gen. nog 3 maanden vraagt. Het is zoo lang geleden, de fiscus is tevreden ge steld. Pl. vraagt daarom vrijspraak subs. een voorwaardelijke gevangenisstraf. Er is een cumulatie van gronden voor. Niet deze verdachte, maar Jan Schoorl is de schuldige, besluit spreker. President vraagt verd. nogmaals of hij dacht dat alles in orde was. Ik vertrouwde op Jan Schoorl, zegt ver dachte voor de zooveelste keer. De uitspraak wordt bepaald op Dinsdag 14 April. SCHAGEN Minstens f 642.60 noodig voor de luchtbescherming der bnrgerij. Zooals wij elders in dit blad me- dedeelen, zal het meest noodzake lijke materieel voor de luchtbescher ming der Noordhollandsche gemeen ten, binnen veertien dagen gereed zijn. Bekend is, dat minister van Boeijen onlangs het instellen van 'n luchtbeschermingsdienst voor elke Nederlandsche gemeente verplichtend heeft gesteld, doch Schagen was nu eens voor! Sinds geruimen tijd fungeert hier immers een luchtbeschermingsdienst, die met den verduisteringsproef tijdens de beruchte Sep temberdagen reeds een eerste blijk van pa raatheid gegeven heeft. Wij zijn, naar aanleiding van de bespre king, welke dezer dagen ook hier ten raad- huize van Rijkswege over de beveiliging van Schagen gehouden werd, eens een praatje gaan maken met het hoofd van den Gem. Luchtbeschermingsdienst, den heer P. Re- zelman, die ons vertelde, dat de eerste zen ding gasmaskers zoo juist gearriveerd is Inderdaad, in een hoek van het vertrek op het Arbeidsbureau, waar de heer Rezelman ons ontvangt, staan groote kartonnen doo- zen, en daarin bevinden zich de vernuftige instrumenten, buiten welke de mensch-1939 zich nu eenmaal niet safe voelt. Dit is echter nog maar een onderdeel van de benoodigde voorzieningen, zegt onze gastheer cn licht ons verder in over het minimum-schema, dat de heer P. H. A. de Ridder, luit.-generaal b. d., Rijksinspecteur voor de Luchtbescherming, op genoemde conferentie voor Schagen heeft opgesteld. Dit schema behelst o.m. 24 volksgasmas kers, 5 stel gaskleeding (asbesten pakken), 20 zaklantaarns, 5 z.g.n. richtiampen, be stemd voor de belangrijkste verkeerspunten (deze lampen zijn dusdanig beschermd, dat de weggebruiker slechts een smal streepje licht ziet, dat voor een vijandelijk vliegtuig niet te bespeuren is) en 6 brancards. De totale kosten van het materiaal wor den geraamd op f 642.60. De Raad is ver plicht, dit bedrag op de begrooting te plaatsen. Wij zijn paraat! Van de veelomvattendheid der locale lucht verdediging kregen wij tijdens ons onder houd een levendigen indruk. Onze plaatselijke organisatie, totaal ruim 150 man tellend, is onderverdeeld in een verduisterings- en verlichtingsploeg, in brandweer-, politie-, ordonnans-, geneeskun dige, reinigings- en opruimyigs-, telefoon- en radiodiensten. Elk lid heeft zijn instruc ties reeds thuis, waarop o.m. de dienst uren nauwkeurig staan aangegeven Men be grijpt hoeveel hoofdbrekens het gekost heeft eer men overal den goeden man op de goede plaats had cn de werkroosters voor deze 150 menschen waren opgesteld. Neen, wie nieenen mocht, dat een derge lijke dienst zich slechts bezig houdt met het doen loeien van de sirene en het luiden van de kerkklokken wanneer het gevaar geweken is, heeft 't mis! Nadat hopen wij, dat het nooit gebeuren zal de sirene haar gehuil over Schagen heeft doen klin ken, begint 't pas goed! De ordonnansen, onmisbaar voor 't geval de telefoonverbinding onklaar mocht raken, snellen naar het centrum van den dienst, het Arbeidsbureau, waar „commandant" Re zelman zetelt. Een seconde later ijlen ze her- en derwaarts met orderbriefjes. Tegelij leertijd zijn alle andere wachten reeds op hun post. 't Zal geheel van den omvang der ramp afhangen of de ter beschikking staande ziekenauto's gerequireerd moeten worden en ook of de particuliere wagens waarvan het overgroote deel door het Rijk gevorderd wordt er op uit moeten. Op het gemeentehuis zal een radiopost aan wezig zijn. Met alle mogelijke gebeurlijkhe den heeft men rekening gehouden, daarbij overleg plegend met de betrokken autoritei ten, met de doktoren ter plaatse, de zieken huizen in Alkmaar, en een nuttig gebruik makend van allerlei gegevens, bijv. een uit gebreide situatieteekening van onze woon plaats. Kortom, Schagen kan in het kader van het financieel mogelijke, aan redelijke defensie-eischen voldoen en dit is zeker niet in 't minst te danken aan het initiatief en den energieken arbeid van den heer Rezel man. MARKTOVERZICHT. Zooals begrijpelijk was er gisteren, één dag na de Paaschtcntoonstelling, een kleine aanvoer van vette koeien, hoogste noteering 34 cents. De handel in kalfkoeien was goed. De aanvoer viel mee. In gelde koeien was de handel zeer gewoon. De heer P. Hoek van Winkel had weer een aardige collectie vaar zen en pinken aangevoerd. Deze heer ver klaarde, dat de handel gewoontjes was. De h&ndel in nuchtere kalveren was vlug tot 14 gld. Overhouders voor het leven 10 16 gld., voor den dood tot 19 gld., handel van beiden zeer goed. Handel in oude slacht schapen goed, tot 36 gld. Geen varkens aangevoerd. Schrammen 22 30 gld., handel goed. Biggen 7-weeksche 9—13 gld., 12-w. 13—17 gld., handel goed. Op de kippenmarkt alles bij het oude. Er was veel bezoek. DE HOOFDPRIJS VIEL IN SCHAGEN De gelukkige winnaar van den hoofdprijs van de Paaschtentoonstelling is de heer Nic. Kamp alhier op lotno. 1949. Dc 3 vette koeien zijn aangekocht door de fa. Kweldara. OPBRENGST PAASCHCOLLECTE. De collecte, welke alhier ten bate van de kas der Paaschtentoonstelling gehouden is en waarvoor een groep leerlingen van de Landbouwhuishoudschool zich welwillend beschikbaar heeft gesteld, bracht op bruto f 78.53. EEN SUPPORTERSVEREENIGING OPGERICHT. Ten lokale van den heer Nic. Raven was gisteravond door het bestuur van de V.V. „Schagen" een vergadering belegd, teneinde te komen tot de oprichting van een suppor- tersvereeniging. Een flink aantal belangstel lenden was aanwezig, toen de voorzitter van Sparta, de heer S. K. Leguit de bijeenkomst opende en de besprekingen inleidde. Zal de voetbalclub de training kunnen voortzetten, zoo zette spr. uiteen, dan moet er iets ge beuren; de vereeniging kan uit de eigen mid delen de training niet bekostigen. Van een supfjortersvereeniging zou belangrijken fi- nanciëelen steun kunnen worden verkregen. De aanwezigen waren het hiermede roe rend eens. Wilde het spelpeil niet dalen, zoo oordeelden zijn, dan mag de training niet verwaarloosd worden. Zij traden staande de vergadering toe, tot een supportersvereeni- ging, welke hiermede dus was opgericht. Er werd een werkcomité gevormd, dat zal trachten verdere uitbreiding aan de nieuwe vereeniging te geven. In dit comité namen zitting de heeren Chr. Tjalkens, C. Molenaar C. Tuinman, P. Krook, J. Vermeulen, A. v. d. Kuijt en J. Nonnekes. Reeds dertig leden zijn tot de vereeniging toegetreden, terwijl nog vele toezeggingen om lid te worden zijn ontvangen. We zijn dus weer een vereeniging rijker geworden en naar het zich laat aanzien geen kleine ook! „VIER DOCHTERS" in Theater Royai. Felix Deitz, een jong en vroolijk com ponist, betrekt kamers in het huis van den musicus en conservatoriumleeraar, Adarn Lemp, 'n weduwnaar, die samenwoont met zijn vier lieftallige dochters: Ann, Kay, Thea, Emma en zijn ongetrouwde zuster. Tante Etta. Het duurt niet lang, of alle vier meisjes worden verliefd op den aantrekkelijken jón gen man. Hij schenkt zijn liefde aan Ann, de jongste van de vier en spoedig zijn hei den verloofd. Dit is een zware slag voor Kay en Thea en ook voor den cynischen Mickey Borden, die de muziek van Felix orkestreert en die een diepe liefde heeft op gevat voor Ann. Als Kay bemerkt, dat haar gevoelens niet worden beantwoord, vertrekt zij naar Phila- delphia om haar studie voor zangeres voort te zetten, terwijl Thea, die nogal wecldelie- vencl is van natuur, het huwelij les voorstel aanneemt van den rijken Ben Crowley. Als Ann op het punt staat met Felix te huwen, ontdekt zij, dat haar zuster Emma van haar aanstaanden man houdt en dat Mickey Bor- den haar oprecht bemint. Zij heeft medelijden met den stuurloozen en begaafden man en zij besluit met Mickey te trouwen, om hem, zoowel als haar zuster Emma, gelukkig te maken. Zeer teleurgesteld vertrekt Felix. Emma ziet later in, dat zij niet van Felix houdt en Ann betreurt haar besluit. Op Kerstmis van het volgend jaar keert Felix naar het gezin terug om er met de Lemps feest te vieren. Als Mickev Borden ziet, hoe gelukkig de anderen met'elkander zijn, komt de toch reeds onevenwichtige, zwartgallige man, tot de opvatting, dat hij zich opofferen moet. Dien avond krijgt Mickey met een auto, die hij bestuurde, een doodelijk ongeluk. In het ziekenhuis, even voor zijn overlijden, begrijpt Ann, dat 't zijn bedoeling is geweest, haar haar vrijheid te hergeven. En zoo geschiedt 't, dat na ver loop van tijd Felix en Ann eindelijk het ge luk vinden, te midden der hun toegewijde familie Lemp, dat hun beschoren was Een spannende film, met een sterke rol bezetting, dit product van Warner Bros, dat vanaf hedenavond in Theater Roval draait

Schager Courant | 1939 | | pagina 5