Jaarvergadering Centraal Bureau van de Tuinbouwveilingen in Nederland De Nederl. tuinbouw gaat eensgezind zijn weg! Den voorzitter, den heer F. V. Valstar op zijn zestigsten ver jaardag een nieuwe auto aan geboden. Samenwerking tusschen veilings- en standsorganisaties. Een strijdionds van 800.000 gulden gevormd. Men heelt vertrouwen in de lei ding. (Van onzen specialen verslaggever.) In de Doelen te Rotterdam hield het Cen traal Bureau van de Tuinbouwveilingen gisteren de algemeene jaarvergadering. Onder de aanwezigen merkten wij o.m. op ir. Roebroek, dir.-gen. van den Landbouw, ir. Van de Plassche, Hoofdinspecteur van den Tuinbouw, vertegenwoordigers van de standsorganisaties, van den Nieuwen Ne- derlandschen Bond van Exporteurs, het U.C.B. De belangstelling van de zijde der aange sloten veilingen was zeer groot, ongetwij feld in verband met het belangrijke punt op de agenda, betreffende de verruiming van den afzet van de tuinbouwproducten. De voorzitter spreekt, na een hartelijk welkom te hebben uitgesproken tot de gas ten, de rede uit, welke wij nog juist in ons nummer van gisteren konden opnemen. De notulen van de vorige vergadering werden vastgesteld. De rekening en rantwoordlng over 1938, werd hierna behandeld. De exploitatierekening sloot op een totaal bedrag van f 79489.02, met een nadeelig saldo van f 1554.99. De balans gaf een eindcijfer aan van ff 37657.51. De secretaris lichtte toe een post van f 1500.— contributie aan het Centr. Instituut. Door middel van dit Instituut kunnen de wenschen van het bedrijfsleven t.a.v. den export aan de Regeering bekend worden ge maakt. Het C.I. heeft het recht, een vertegen woordiger in de onderhandelingencommissie te benoemen. Het heeft zeer goed gewerkt. Men ging hiermede accoord. Er werd nog gevraagd of het C..B. nog meer dere bezittingen heeft dan Jiie op de balans voorkomen. De secretaris lichtte toe, dat de vaste ei gendommen en het reservefonds verantwoord worden aan den Raad van Advies, welke daarover het beheer heeft volgens een eer der genomen besluit. De vergadering ging hiermede accoord. De begrooting 1939 sluit op een totaal bedrag van f 81.954.99, met een geraamd nadeelig saldo van f 1904.99. Deze werd aldus vastgesteld. De contributie wordt vastgesteld op 1/20 van den omzet. In de financieele commissie werden de veilingen Medemblik (St. Joseph), Monster en Roermond aangewezen. Hierna voerde de dir.-generaal van den landbouw, ir. Roebroek, het woord. Met levendige belangstelling, aldus spr., wordt gevolgd hetgeen op het gebied van den tuinbouw geschiedt, in het bijzonder hetgeen het C. B. doet om te komen tot een beteren afzet van de tuinbouwproducten. De Ned. tuinders zijn flinke mcnschen, doch de moeilijkheden zijn groot. In de rede van den voorz. heeft het spr. getroffen, dat de voorz. het geloof in d<r tuinbouw heeft behouden. Waneer we geen geloof in de toekomst hebben, is het moei lijk, voort te werken. Spr.'s vaste overtuiging is, dat aan dca afzet van de tuinbouwproducten in binnen-, land en buitenland nooit te veel aandacht kan worden geschonken. We moeten eters hebben; ook in het binnenland is nog veel te bereiken, gelooft spr. Hand in hand dient hiermede te paan. de technische verbetering van het bedrijf. Spr. herinerde aan hetgeen door de in spectie van den tuinbouw is gedaan gedu rende haar bestaan. We zijn er echter nog lang niet. Er zijn nog zeer veel aangelegen heden, te veel om op te noemen, om onder zocht te worden. De tuinbouw dient, gezien de toestand van den tuinbouw in het vasteland, op hoog peil te blijven. Kwaliteit is een eerste vcreischte. Spr. verheugde zich over de samenwerking van het onderzoek en het bedrijfsleven. Stelselmatig en diepgaand onderzoek is noodig. De voorlichting is verbeterd, evenals het onderwijs is aangepast aan de omstan digheden, over menschen de beschikking te krijgen, die behalve hun bedrijf ook leiding kunnen geven aan de organisatie. Spr. hoopte, dat de noodzakelijke eenheid bewaard mag blijven. De voorzitter op 6 April 60 jaar. De heer Barendse, Poeldijk, vice-voorzitter verzocht het woord voor een bijzonder feit. Op 6 April a.s. hoopt de voorzitter zijn 60ste verjaardag te vieren. Spr. zeide de tolk te zijn van de geheele organisatie, als hij zijn verheugenis over dit feit uitspreekt. Spr. schetste de verdiensten van den voorzitter, een geboren organisatieman. Steeds was hij op z'n post en heeft gedu rende zijn geheele leven zich voor den tuin bouw ingespannen. Spr. heeft den voorzit ter gedurende vele jaren medegemaakt in zijn opbouw van de organisatie, die hem een roeping was. Verschillende bijzonderheden uit het le ven van den voorzitter als organisaticman werden door den spr. gememoreerd. Hij dankte den heer Valstar voor al hetgeen hij heeft gedaan voor den tuin houw. Namens de veilingen, die allen hnn me dewerking hebben verleend, bood de heer Barendse den voorzitter een nieuwe auto aan, met den wensch. dat God den voorzit ter de kracht mag geven, nog veel voor den tuinbouw te doen. (Daverende toejuichtin- (ten). Diep ontroerd dankte de voorzitter voor de tot hem gesproken woorden, voor deze verrassing en de hem uit de vergadering toegestroomde warmte. Is het wel verant woord, een oude man van 60 jaar in een nieuwe wagen te zetten; de verantwoorde lijkheid is voor den uitvinder, aldus zeide voorzitter (gelach). Spr. heeft zich steeds gedragen gevoeld door allen, waardoor hem zijn taak licht is gevallen. Hierna werd gepauzeerd. Het belangrijkste ajendapunt. Het Bestuur steltv oor: De Algemeene Vergadering, overwegende, dat de toestand van den tuin bouw en de afzet van zijn producten zoo wel in binnen- als buitenland zich zoodanig hebben ontwikkeld, dat het noodzakelijk ge acht moet worden, de mogelijkheid te schep pen tot het nemen van bijzondere maatrege len, beslnit: a. het Bseuur te machtigen tot het nemen van al die maatregelen, welke het noo dig acht ter bevordering van de belan gen van den Tuinbouw en den afzet zij ner producten, en tot het nemen van voor de veilingen bindende besluiten ter uitvoering van bedoelde maatregelen; b. over te gaan tot stichting van een fonds ter bestrijding van eventueele kosten, verbonden aan de onder a bedoelde maatregelen; c. de bijdragen van de aangesloten veilin gen te bepalen voor éénmaal op 1 pet. van den veilingomzet 1938. De uitvoerige toelichting op dit voorstel hebben wij reeds eerder gepubliceerd. Fruitveilingen in de contramine. De afgevaardigde van de fruitveiling te Goes, deelde mede, dat een vergadering van fruitveilingen is gehouden, een soort frac tievergadering, waar unaniem de meening' was, dat men achter het C.B. moest blij ven. De onbeperkte machtiging gaat even wel te ver; de fruitgelden behooren geschei den te worden beheerd van de groentengel- den. Spr. ontwikkelde de wenschen van dc fruitveilingen, die meer en betere vertegen woordiging van deze fruitveilingen in het C.B. en de andere instanties willen. Het plan der standsorganisaties in 't geding. De heer Kameraad, Roelofsarendsveen, sprak namens de Veenstreek. Men vond daar de voorstellen wel wat vaag. Het gevraagde offer is te zwaar, vooral voor de Veenstreek. Het plan van de stands organisaties lokt de Veenstreek meer aan. Hoe moet het met de ongeorganiseerde vei lingen? Spr. wilde aandringen heden de be slissing niet te nemen en later nog eens een vergadering te beleggen om te besluiten. Er moet iets gedaan worden. Heeft het C.B. ook de macht over den aanvoer? Staat die f 100.000 van den Raad van Advies ge lijk aan de céne procent van de tuinders? Is het ook wel een offer? Hoe hoog is de re serve? Wat heeft de persreclame gekost voor de tomatensoep? Loonende prijzen. moeten worden gemaakt, zeide de heer de Kok, Loosduinen. We moeten geen afzet gaan zoeken met dumpingsprijzen. Er moet naar middelen gezocht worden tot verhoo ging van de minimumprijzen tot aan de kostprijzen. We kunnen niet voortgaan, goederen af te staan tegen veel te lage prij zen. De machtiging welke wij geven willen, zal niet eeuwigdurend zijn. Als het niet naar den zin der leden gaat, kan men de machtiging weer intrekken. Die 1 pet. kan echter niet ineens betaald worden. De heer De Wijs Obdam, verklaarde, dat het inconsequent is, den tuinbouw dit 1 pet. te laten betalen. De heer Rustenburg Opperdoes, moest te gen stemmen, daar zijn vereen, meende, dat het C.B. te veel handelaar zou spelen. De handel Is mans genoeg. De oerconservatieven gaan voor. De heer Vlieg, Zwijndrecht, zeide, dat de Zwijndrechtenaren oerconservatief zijn, maar hoewel het hun f 11000 kost, willen zij het C. B. vrij mandaat geven (applaus). De heer S. de Boer, Broek op Langendijk, zeide dat het in hoofdzaak hier op neer komt, dat men vertrouwen heeft in het C.B. De heer van Spronscn, Delft, zeide, dat zijn vereen, het voorstel met sympathie be groet en met blijdschap aanvaard heeft. Spr. sloot zich aan bij de woorden van den voor zitter van zijn deelingskring. Hoera, we hebben al zooveel over steun gesproken, dit is een bewijs van zelfwerkzaamheid. De heer van der Hoeven, Naaldwijk, was voor het voorstel. De regeering heeft al veel gedaan. Veel steun is er reeds door den tuinbouw ontvangen. Laat de tuinders ook iets doen. Het is nu den tijd. Het offer van 1 pet is niet te veel gevraagd. Klaploopers? De heer Tukkert, Geldermalsen, zeide, dat zijn vereen, voor zal stemmen, als alle vei lingen betalen. In de Betuwe is de helft der veilingen niet georganiseerd. De „miskende" fruitkweekers. De heer Koole, Middelburg, verklaarde zich voor het voorstel, doch legde er den nadruk op, dat het bestuur er aandacht aan zal besteden, dat de fruitkweekers een offer brengen. De Middelburgsche veiling staat niet onder critici op het C.B. Er moet een groente- en een fruitpot komen. De heer Zijp, Blokker zeide tegen te moeten stemmen. Voor de financiering zou spr. als het voorstel werd aangenomen, de omzet 1939 als grondslag willen, nemen. De heer Valstar aan het woord. De voorzitter lichte het voorstel nader toe bij zijn beantwoording der sprekers. Het schijnt, dat de fruitkweekers harder willen loopen dan het groepsbestuur. Het groepsbestuur heeft steeds opgewekt, wak ker te worden voor het fruit. Het groepsbe stuur heeft den organisatorischen weg ge volgd. Onorganisatorische handelingen moet men tegengaan. Onbeperkte machtiging wil geen booze dingen beteekenen. Deze mach tiging is alleen noodig, als het op de ge wone manier niet meer kan. Als men ex perimenten op ons wil toepassen, verwacht u toch van ons C. B. dat wij iets doen! (Applaus). Maar daarvoor moeten we klaar zijn. De machtiging zal niet gebruikt wor den als het niet noodig is. Het Nederl. fruit zal allereerst van de voordeden genieten, geloofde spr. Het be stuur zal ten volle rekening houden met de vraag, waar het geld vandaan komt. De groenteveilingen zullen er geen prijs op stellen, dat het geld van het fruit voor hun belangen gebruikt zal worden. (Applaus). De plannen nog niet besteld. De vaagheid besprekende, zeide voorz. dat dit z'n reden heeft gehad. Je moet je plan niet heelemaal op tafel leggen. We kennen onze pappenheimers. T.a.v. den handel heeft het bestuur heelemaal geen snoode plannen. We moeten niet alleen op het groote Duitschland letten, maar ook op de klein tje? passen. Dat is van veel belang. Het is niet de bedoeling het geld ineens in te vorderen. Alleen besluit men, be schikbaar te stellen. Dc invordering wordt aan het C.B. overgelaten. Uitstel acht spr. niet gewenscht. Het is de hoogste tijd, een beslissing te nemen. Wat de standsorganisatics betreft, overleg met de standsorganisaties over het voorstel van de standsorganisaties wil men gaarne plegen. Het C.B. zal, als het noodig is, me dewerking verleenen. Deze zaken staan los van elkaar. Het C.B. vraagt van de leden 1% het geeft zelf 50% (Instemming.) Op de medewerking der Regeering hoopt voorzitter te mogen rekenen. Of het geld winst zal geven, weet voor zitter niet. Reken maar dat het geld weg is. Voorzitter hoopte echter, dat het voor den tuinbouw voordeel zal geven. Voorzitter hoopte, dat ook de niet-aan- gesloten veilingen hun bijdragen zullen storten. Als men altijd op de laatste moest wachten, zou er nooit iets gebeuren (Ap plaus.) Hierna werd tot stemming overge gaan en het voorstel aangenomen met 246 tegen 22, 10 voorwaardelijk voor en 18 blanco stemmen. De teelten om de groote steden. De veiling Utrecht en Omstreken stelde voor, dat het Centraal Bureau der Tuinbouw veilingen er bij de bevoegde instanties op aandringe, dat zoowel bij de vaststelling van de minimum- en vergoedingsprijzen als bij de steunuitkeringen rekening worde gc houden met de van oudsher bestaande teel ten om de groote steden. Het bestuur van het C.B. begrijpt de moei lijkheden zeer goed, maar het zal heel. moei lijk zijn, om aan de onbillijkheid een einde te maken. Het bestuur wil alle modewerking ver leenen, doch ziet nog geen weg om uit de geschetste moeilijkheden te komen. Het prae-advies werd aangenomen. Opheffing der aardappelheffing. De verecnigingen Grootebroek, Hoog- karspel, en Warmenhuizen en Om streken stelden voor, de aardappel heffing op te heffen. Het Bestuur kan de mecning, dat de aardappelen een ongunstige behandeling krijgen, niet declen. De regeling voor de vroege aardappelen neemt in de geheele samenleving een uitzonderlijke plaats in, welke ook de voorstellers niet gaarpe zou den missen. Wanneer eenerzijds deze uitzonderlijke positie ten opzichte van de vroege aard appelen wordt erkend, kan men zich ander zijds ook niet zonder inconsequentie t.o.v. andere tuinbouwproducten beroepen, doch dient men beider uiteindelijke resultaten naast elkaar te leggen. Het bestuur is er van overtuigd, dat aan de wijze van heffing per oppervlakte be zwaren verbonden zijn, vooral wanneer de oogst ongelijk is en voor de minder pro ductieve perceelen evenveel betaald moet worden als voor de productieve. Het wil daarom gaarne toezeggen, te zullen over wegen op welke wijze met behoud van het principe van de regeling, aan de daad werkelijke bezwaren kan worden tegemoet gekomen. De heer K. Molenaar, Warmenhuizen, verdedigde het voorstel. Hij zeide, het goed recht van de aardappelkweekers te beplei ten. Spr. had een gunstig prae-advies ver wacht. De regeling willen wij niet missen. Fi nancieel voordeel zit er voor den tuinbouw niet aan, wel voor het Landbouwcrisis fonds. Als het toch weer terugkomt, zooals gezegd wordt, zou men de heffing kunnen opheffen. Er wordt wel betwijfeld, dat de heffing in den kostprijs is berekend. De ge lijkschakeling van late met vroege aard appelen keurde «pr. niet goed. Deze dienen gescheiden te worden gehouden. De late aardappelen bederven de markt voor de vroege aardappelen, zoodra ze vrij komen. Spr. bestreed dat de aardappelen er beter voor stonden dan andere producten. Ze zijn niet bevoorrecht boven de andere pro ducten. De aardappelprijzen komen meestal onge veer tot den kostprijs. De heffing is dus ten laste van den tuinder. De onbillijkheid van de heffing bij mis gewas werd door spr. aangetoond. Voorzitter deelde mede. dat het bestuur het prae-advies na rijp beraad heeft opge maakt Spr. deed de toezegging, het pro bleem der heffing in een speciale vergade ring met de drie voorstellende vereenigingen te willen bespreken. Ook de'landbouw heeft bezwaar tegen de hetfing. Met de toezegging van den voorzitter kon den de vereenigingen zich vereenigen.. De exporteurs-winstregeling. De veiling te Veur stelde voor te bevorde ren. dat de exporteurs-winstregcling 1938 zoodanig worde gewijzigd dat ook de klei nere veilingen hiervan de voordeelen on dervinden. In de huidige regeling is geen ruimte voor commissieloon en vervoerkosten, waar door de handel bij yoorkeur koopt op de gespecialiseerde veilingen, om zijn winst zoo groot mogelijk te houden. De heer Borst, verdedigde het voorstel. Inderdaad heeft de ver. Veur nadeel gehad door het verlies van relaties. Het prae-advies, volgens hetwelk het Be stuur aan deze kwestie verdere aandacht- wilde schenken, werd aangenomen. Steun tot 100 pet. van den kost prijs. De Langendijker Groenten Centrale te Broek op Langendijk stelde voor, een verzoek tot de regeering te rich ten, dat voor 1939 voor 100 steun wordt uitbetaalu tot aan den kost prijs der producten en dat de bere kende kostprijs van de verschillende producten bekend gemaakt worut. Voortdurende actie voor verbetering van den toestand van den tuinbouw acht het bestuur wel gewenscht, doch het ontraadt toch deze voorstellen aan te nemen. De heer N. Kaan heeft het voorstel ver dedigd. De treurige toestand der tuinders dient te worden verbeterd. Als het niet verbetert, zal de tuinbouw nog lager zinken. De voorzitter de.elde mede, dat het de be doeling is, hierover met de standsorganisa ties te spreken. Hiermee ging de vergadering accoord. Verhooging minimumprijzen De Noordermarktbond te Noordscharwou- de stelde voor, de minimumprijzen te ver- hoogen tot ongeveer den kostprijs, waar door de tuinders direct meer geld in het laatje zouden krijgen. Volgens het bestuur is dit een zeer moei lijk probleem. Het lijkt, zooals het voorge steld wordt, heel logisch. Zoo eenvoudig is het echter niet. Men dient deze zaak ook te bezien in verband met den export. Het binnenlandsche probleem is ook niet zoo eenvoudig. Het is de vraag of de consu ment meer kan en wil betalen. Het bestuur wil in sommige gevallen zijn medewerking verleenen, doch raadt het voorstel om zijn algemeenheid af. Zoowel t.a.v. den export als van de binnenlandsche consumptie zal het voorgestelde een vermin dering van afzetgebied beteekenen. De heer Kliffen, het voorstel verdedigend, heeft zich verwonderd over het prae-advies. Het gaat toch niet aan de producten, door ons in het zweet des aanschijns verzorgd, voor niets af te staan. De heer Vellekoop was het met het prae- advies eens, doch zou een protest willen la ten hooren tegen de achterstelling van den tuinbouw bij de afsluiting van het handels verdrag met Duitschland. De heer Koop, Utrecht, meende dat er al les voor te zeggen is dat de tuinbouw den kostprijs krijgt uitgckeerd.We vragen geen 8-urigen werkdag. We werken 10, 12, 16 uur, maar in dien tijd willen wij ons brood ver- dienent applaus). De heer Smit, Monster, verwachtte meer doordraaien van de groenten als de mini mumprijzen verhoogd worden. Voorz. zeide dat het bestuur het er mee eens is, dat uit den consument gehaald wordt, wat er in zit. De grens ligt echter daar, waar de afname zou beginnen af te hemen. Ook dit punt is een intcgreex-cnd deel voor de bespreking, met de standsorganisaties. Voorz. zou willen toezeggen, dat het C. B. zoo ver wil gaan, als de afzetmogelijkheden het toelaten. De heer Kliffen betoogde, dat de afzet van de kool, toen de minimumprijs f 1.30 was, niet grooter was dan nu de prijzen 6 en 7 galden zijn. De heer Boers, 's-Gravenzande, wilde dat het geheele economische leven verbeterd werd. De menschen kunnen geen groenteh meer eten, doordat zij geen middelen heb ben. Spr. heeft liever de steun en lage prij zen om de menschen te laten eten, dan hoo- ge prijzen. Deze zaak zal onder oogen worden gezien. Over een Invoer Controle Bureau. De Venlosche veilingsvereeniging stelde voor, dat het C.B. bij de Re geering stappen doet tot het ver krijgen van een Invoer Controle Bu reau voor Groenten en Fruit en een verbod tot het verkoopen van bui- tenlandsche groenten en fruit in Ne- derlandsch fust. Door de groote import gaat de prijs van het binnenlandsch product dalen en het vertrouwen in een bepaald product bij den consument wordt geschokt, temeer nog, daar dikwijls buitenlandsche groenten en fruit in Nederl. fust wordt omgepakt. Het C.B. wil gaarne onderzoeken of het gesignaleerde gevaar op de door Venlo aan gewezen manier bestreden kan worden Moch ten practische bezwaren bestaan welke de uit voeiing onmogelijk zouden maken, wil het bestuur aan deze kwestie volle aandacht schenken, om het kwaad zooveel mogelijk, op welke wijze dan ook, te koeren. Het prae-advies werd na een toelichting van den vertegenwooi'diger van de veiling te Venlo aangenomen. Beperking van de volkstuintjes. werd door de vereeniging Den Hel der voorgesteld. Den Helder wilde bij de betrokken instanties aandrin gen op het opleggen van een be paalde heffing per are voor volkstui nen. Het prae-advies van het bestuur is gunstig over dit voorstel het betwijfelt echter of een heffing per are de oplossing zal zijn. De oplossing zal zijn, het invoeren van een strenge controle waardoor het onmogelijk wordt gemaakt dat een gezin meer verbouwt dan noodig is voor zijn redelijke behoeften. Het bestuur zal doen wat het kan. De heer W. J. van Kampen voorzitter van den Ned. Tuindersbond, dankte voor de uitnoodiging der standsorganisaties. Spr. zegde de steun van die organisaties toe. Moge het U gegeven zijn, te beleven dat de tuinbouw weer tot bloei komt. Een ingediende motie waarin afkeuring wordt uitgesproken over de toepassing van de Tariefmachtigingswet en de achterstel ling van den tuinbouw bij het handelsver drag met Duitschland zal besproken worden in de 13 April te houden conferentie met de standsorganisaties» Op 83-jarige leeftijd vrij van rheumatische pijn Na jaren vreeselijKe pijnen te hebben geleden Deze oude dame kreeg in 1931 rheumatiek en langzamerhand breidde dit zich over haai geheele lichaam uit. Toen begon zij Kruschen Salts te nemen en nu zendt zij ons deze» eigenhandig geschreven brief: „Sinds 193i lijd ik aan rheumatische pijnen. Eer# kwam het in mijn beide armen en het wenj steeds erger, tot het in de toppen van mijn vingers gekomen was. Toen kwam het h mijn enkels en knieën en dat maakte mij langen tijd hulpeloos. Een vriendin raaddt mij aan. Krusclien te gaan gebruiken en i{ vind' dat het mij meer goed doet dan eeöi* ander middel. Ik schrijf dit zelf, hoewel ft bijna 84 jaar ben". Mevr. H. De pijnen en stijfheid door rheumatiek worden bijna altijd veroorzaakt door een overmaat van urinezuur in het lichaam. Kruschen Salts spoort Uw organen aan ttt regelmatige, krachtige werking en helpt w, het urinezuur en andere schadelijke afval- stoffen volkomen te verwijderen. Kruschaa Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alli apothekers en erkende drogisten. SCHOOBl „DE LAATSTE EER". De begrafenisvereeniging „De LaatsU Eer" hield haar jaarvergadering Woensdag! avond in de zaal van den heer Nic. Schuijü De voorzitter, de heer R. Wognum, open de.-De secretaris, de heer C. Jonker, had in den loop van het jaar zijn functie wegen» ziekte moeten neerleggen, waarna het be stuur den heer C. Koel met het seci-etariaat had belast. De scheidende secretaris kreeg hierni gelegenheid zijn laatste notulen voor te le zen. welke onder dankzegging voor de juiste redactie werden goedgekeurd. Uit het jaarverslag bleek', dat de vereeni ging 805 leden telde uit 284 gezinnen. Hel afgeloopen jaar was voor de vereeniging niet slecht geweest. De financiën gingen voor uit. Men had kunnen aanschaffen een rouwkamer, waarvan ieder lid kosteloos ge bruik kan maken. Nadat de heer Jonker zijn laatste werk als secretaris met het uitbrengen van zijn jaarverslag had beëindigd, bracht de voort hem dank voor het vele, dat hij vanaf dt oprichting voor de vereeniging had gedaan. Men zal hem noode missen. Rekening penningmeester, In 1937 hadedn de inkomsten f2366.08 bedragen en de uitgaven f 1217.86, zoodat er 1 Maart '38 een saldo was van f1148.17. Tol 1 Maart '39 was er ontvangen f2231.92, en uitgegeven f 756.45 Het batig saldo op 1 Maart '39 bedroeg f 1475.47. Het reserve fonds was groot f1030. De heer J. Groot raporteerde nameni de financieele commissie, dat alle boeken en bescheiden in de beste orde waren bevon den. De penningmeester, de heer J. Hoog land. werd hierop gedéchargeerd en hea dank gebracht voor zijn accuraat beheer. Voor het volgende jaar zullen met dei I secr. C. Koel, de heeren J. Groot (Schoor!) 1 en J. Koeten (Groet) de financieele commis sie vormen. Bestuursverkiezlno, De heeren J. Hoogland en C. Koel, die aan de beurt van aftreden waren, werden met groote meerderheid van stemmen hef kozen. In de vacature, ontstaan door het over lijden van den heer W. Keizer, werd voor zien door de verkiezing van den heer W. Damiaans. De voorzitter wijdde hierna eenige gevoel volle woorden aan de nagedachtenis van wijlen den heer Keizer, die zoovele jaren deel had uitgemaakt van het bestuur. Rondvraag. De heer P. Kos informeerde of het geen overweging verdiende de rijtuigen in de toe komst te vervangen door auto's. Spreker meende, dat de kosten hierdoor zouden dalen. Na eenige discussie zegde het bestuur toe, de zaak te zullen onderzoeken en tl zijner tijd met een voorstel te komen. De heer J. Koeten kwam met de vraag, wanneer of kinderen de volle contributii moeten betalen. Op 1 Maart van het jaar, waarin ze 14 jaar worden! De voorzitter zei ten slotte ook nament zijn echtgenootc, nog dank voor de hut gebrachte bloemenhulde ter gelegenhiii van zijn 25-jarig huwelijksfeest en sloot h vergadering. LANGEND1JI ZUIDSCHARWOUDE. VERGADERING BOND VOOR STAATS- PENSIONNEERING. Ten lokale van den heer Kramer verg»- dei'de de afd. ZuidscharwoudeBroek op Langendijk, van den Bond voor Staatspen- sionneering, onder voorzitterschap van den heer Du Burck. In zijn openingswoord her dacht hij het overlijden van het bestuurslid) den heer A. Kist, wien hij dank bracht voor alles, wat hu in het belang van het staat»- pensioen heeft gedaan. Uit de rekening van den penningmeester.! den heer A. Kout, bleek, dat de ontvangsten f99.12 en de uitgaven f71.85 hadden bedra- {970 zoo<:'a* er een batig saldo was van Als bestuursleden werden herkozen de heeren J. du Burck, P. de Geus cn Jb. van der Welle en gekozen de heer G. Koeman. Als afgevaardigde naar de Alg. Vergade ring van den B. v. S. werd aangewezen dl heer Du Burck, als afgevaardigde naar dl Federatievergaderingen de heer P. de Geut Daarna werd de Beschrijvingsbrief voJ de Alg. Vergadering behandeld. Men beslo» het minderheidsvoorstel van de commisfl voor contributiewijziging te steunen, dat l* helsde de contributie cn de afdracht aan het Hoofdbestuur te laten, zooals bet is. Ook ver klaarde de vergadering zich voor het inzicht van het H.B., dat art. 1 van de Statuten wil 'aten, zooals het thans luidt. Voor het aanstellen van een bezoldigd pi'opagandist voelde de vergadering niets. Nadat nog een besluit inzake convocatie voor ,de vergaderingen was genomen, volgde sluiting.

Schager Courant | 1939 | | pagina 6