DRUKKERS Predikbeurten SCHAGEN CORSETTENSHOW. Maandagmiddag zal in hotel „De Beurs" (C. Boontjes) een corsettenshow gehouden worden. Dames, die prijs stellen op een mooie „lijn" kunnen daar kennis nemen van de kwaliteiten van het „Kalasiris"-corset, dat door mannequins zal worden gedemon streerd. De firma G. de Waard zal zorgdra gen voor een thé, zoodat de Schager dames weer een genoeglijke middag wacht. Voor nadere bijzonderheden zie men de adver tentie voorkomend in dit blad. VERGADERING ONDERL. PUIGLAS- VERZEKERING TE SCHAGEN. Gisteravond vergaderde bovengenoemde verecniging in café „de Posthoorn". Aanwe zig zijn 3 bestuursleden en 3 leden. De voorzitter de heer J. H. Schene.'heet de aanwezigen welkom, in het bijzonder het nieuwe bestuurslid, den heer C. Schmalz en hoopt dat deze zich een even werkzaam be stuurslid moge tooncn als zijn vader geweest is. Hierna opent hij de vergadering. De notulen der vorige vergadering worden onder dankzegging goedgekeurd. Na de mededeelingcn en Ingekomen stuk ken leest de dir.-boekhouder, de heer C. Koutlosser, het jaarverslag, waaraan wij het volgende ontlcenen: Het jaar 1938 is anders verloopen dan vorige jaren, daar er tamelijk veel schade was te regelen. De grootste scha depost bedroeg f ISO.—, ontstaan door het bre ken van een groote ruit. Door het bestuur is besloten de provisieregeling voor de schil ders zoodanig te wijzigen, dat iedere schil der bij volgorde per jaar provisie geniet over f 150.aan geplaatst spiegelglas. Het groot ste perceel, dat verzekerd was in Schagen, is voor de verzekering verloren gegaan. De heer C. Schmalz is als bestuurslid den heer Ch. H. Th. Schmalz opgevolgd. Van kracht waren 146 polissen, 5 zijn er afgegaan, 3 er bij gekomen. De premie bedroeg dit jaar 50 van de normale omslag. De baten waren f 551.40, uitgaven f 639.80, zoodat er een ver lies is van f 88.40 Saldo bezit in 1937 f 1661.97 in 1938 f 1573.57. De commissie van onderzoek rekening 1938 heeft deze keurig in orde bevonden. De voorzitter brengt den dir. dank voor zijn goed beheer. Tot commissarissen worden bij acclamatie herkozen de heeren J. Goedhart en C. Schmalz; eerstgenoemde zal van zijn benoe ming in kennis gesteld worden. Op een vraag van den heer Wit deelt voor zitter mede, dat de grootste post welke de verzekering is kwijt geraakt, het pand van de fa. Trapman betreft. Tot leden der commissie van onderzoek 1939 worden benoemd de heer De Vries en iemand die daar later voor zal worden aan gewezen. Het bestuur heeft gemeend de premie van 50 ondanks het nadeelig saldo, dit jaar te moeten handhaven,, hetgeen met algemeene stemmen wordt aangenomen. Daar de rondvraag niets oplevert, sluit voorzitter onder dankzegging, ook aan de pers, deze vergadering. HEER-HU GOW AARD „VAKONDERWIJS" VERGADERT." Gisteravond vergaderde de afd. Heerhugo waard—Hensbroek van de Vereeniging ter bevordering van het Vakonderwijs in West- Friesland", ten lokale van den heer Veen- boer. Voorzitter was de heer G. Dirkmaat. De directeur der school, de heer Koppenol, verstrekte verschillende gegevens en roemde de geest welke er onder de leerlingen heerschte, vooral onder de ouderen, de jon geren moesten zich nog aanpassen en zagen nog niet de ernst van het onderwijs in. De rekening 1938 en de begrooting 1940 werden goedgekeurd. De secretaris-penningmeester, die tevens voorzitter is van het Hoofdbestuur, gaf in breede trekken het werken der vereeniging weer en vertelde dat het ondenvijs wat zal worden gegeven in nauw verband staat met de eischen welke gesteld worden voor vak bekwaamheid volgens de vestigingswet. Spr. memoreerde nog, dat er van de leer lingen der teekenschool 4 werkloos was terwijl dit van de ambachtsschool 14 be droeg. Nadat er nog eenige interne zaken be sproken waren, sloot voorzitter met de me- dedeeling, dat er voortaan elk jaar een alge meene vergadering zal worden gehouden. VERKOCHT. Het woonhuis met tuin, staande aan den Middenweg en eigendom van den heer J. de Boer te Alkmaar, is door onderhandsche verkoop overgegaan op den heer A. Rus te Heerhugowaard. CALLANTSOOG BOND VOOR STAATSPENSIONNEERING. Nadat jl. Zaterdagavond tijdens een pro- paganda-avond. georganiseerd door de Fe deratie „Hollands Noorden" van den Bond voor Staatspensionneering, een afdeeling van dezen bond werd opgericht, is gister avond in oHtel de Haan een ledenvergade ring gehouden ter verkiezing van een be stuur. Erf zijn 12 leden (van de 50) aanwezig als de heer C. de Vries, federatievoorzitter, de vergadering opent. Hierna wordt terstond tot verkiezing van een bestuur overgegaan. Gekozen worden de heeren: P. Vos Jbzn., Jn. van Scheijen, J. Schager, P. J Kruis- veld. J. Sleutel Pzn.. P. Zwaan en D. Mooij. Voorloopig zal de heer Vos het secretariaat waarnemen. De functies zullen later door het bestuur onderling worden verdeeld. De federatievoorzitter feliciteert de geko zen bestuursleden en wenscht de opgerichte afdeeling het beste toe. Spreker hoopt, dat zij zich bij de Federatie zal aansluiten. Tenslotte beantwoordt de voorzitter en kele vragen uit de vergadering. OOK HIER DE EERSTE KIEVITSEIEREN. De heer van Honschooten deelde ons me de dat hij gistermorgen de eerste kievits eieren van dit jaar in onze omgeving heeft gevonden. GOED SEIZOEN 1939? Het verhuren der zomerwoningen en ge meubileerde woningen voor het zomersei zoen 1939 is thans reeds in vollen gang. Het ziet er naar uit dat het seizoen 1939 alle voorgaanden zal verslaan. De zaken verloopen zeer vlot; dagelijks ko men aanvragen bij de V.V.V. binnen. ANNA PAULOWNA OUDERAVOND SCHOOL III. De ouderavond van School III (Oostpolder) werd geopend door den voorzitter der ou dercommissie, den heer R. L. Waiboer, die in het bijzonder den heer Elzedoorn van de Ned. Jeugdherberg-Centrale, den heer Van der Kolk en diensvervanger, den heer Broersma, benevens den heer Meuleveld wel kom heette. Het Hoofd der school, de heer Hazeloop, die hierna verder de bijeenkomst leidde, gaf het woord aan den heer Elzedoorn en deze vertelde eerst i neen korte toespraak iets van het ontstaan en den groei van de N.J.C. en vertoonde daarna twee films. De eerste liet zien in welk een mooie omgeving vaak de 65 over ons land verspreidde jeugd herbergen liggen, terwijl de tweede deed meeleven met de vreugden van een klas, die een paar dagen in een jeugdherberg logeer de. Na een pauze, op de gebruikelijke manier besteed, werden nog eenige mededeelingcn gedaan over schooltuintjes, tandverzorging, vervolgonderwijs en het a.s. 50-jarig bestaan van de school, waarna sluiting volgde. C.D.U. CANDIDATEN. De Christ. Dem. Unie komt voor de ge meenteraadsverkiezing met een eigen lijst uit, die de volgende namen vermeldt: 1. R. Compagne, 2 E. Sanders, 3 C. van Harten, 4 Joh. Witte, 5 P. Plagmeijer. LAN GEN DHR BROEK OP LANGENDIJK. BLOEMBOLLENCULTUUR. Gisteravond kwam de afd. Langendijk en ornstr. van Bloembollencultuur in jaarver gadering bijeen, ten huize van den heer C. Vijzelaar. Voorzitter de heer K. Wagenaar opende met een hartelijk welkom en memoreerde den toestand van het bedrijf, welke niet rooskleurig is. Op een daartoe gedaan schrijven betref fende bezwaren orn de teelt van snelgroeien de tulpen te voorkomen voor het surplus, was van het Hoofdbestuur bericht binnen gekomen dat niet te voren aangekondigd wordt, welke soorten voor lagere uitkeerings percentages in aanmerking komen. Besloten werd dan ook zich nader in deze met het Hoofdbestuur te verstaan. Een volgend ingekomen schrijven betrof deelname aan een broei-tentoonstelling van bolgewassen te houden in de maand Fe bruari 1940. Besloten werd 10 van de voornaamste soor ten te laten broeien, in totaal 50 stuks van elke soort. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek dat het ledental 110 bedraagt. Gememoreerd werd dat 8 October a.s. de vereeniging 30 jaar bestaat. De rekening van den penningmeester gaf een ontvangst aan van f 103.33 en een uit gaaf van f 51.61, saldo f 51.72. Bij de behandeling van den beschrijvings brief voor de algemeene vergadering bleek dat men zich met de prae-adviezen van het Hoofdbestuur kon vereenigen. Tot afgevaardigden werden gekozen de heeren C. de Groot en W. J. Balder. De heer K. Wagenaar werd wederom in het bestuur herkozen. Op een daartoe gedane vraag betreffende uitbetaling surplus der vroege tulpen werd meegedeeld, dat 17 pet. aftrek toegepast zal worden. Door den heer C. Timmerman werd mee gedeeld dat de meeting oppervlakte bollen 11 April zal aanvangen. Verder werd door denzelfde meegedeeld dat betreffende bestrijding der virus-ziekte, door de kweekers getracht moet worden dat de gebroken tulpen er uit gehouden wor den bij het rooien. De bedoeling is een onderzoek in te stel len over het geheele land, hoe erg de virus ziekte optreedt. Hierna sluiting. BERGEN RAADSVERGADERING. In de gisteravond gehouden raadsvergade ring werd aangenomen het voorstel van B. en W. om een stuk grond aan te koopen, met bestemming tot openbaren weg, uitma kende het gedeelte van het nieuwe weg- vak van de aansluiting aan den Kogendijk op den Rijksweg Alkmaar—Stolpen. Een beroep van den heer J. F. Vaske te gen het besluit van B. en W. tot afwijzing van zijn verzoek van vergunning tot het verplaatsen van een werkplaats, werd on gegrond verklaard. Op voorstel van den heer Dingerdis be sloot de Raad om het gedeelte van den weg naar Zanegeest van den Oosterweg af tot het Spoorlaantje, te noemen Jan Apel- doornweg. Het voorstel van B. en W. om S. Klever- laan «en tegemoetkoming te verleenen tot een bedrag van f40.72, werd aangenomen met 3 sternen tegen, die van de heeren Voüte, Vrije en Swaag. Ook de verbindingsweg met het militaire vliegveld maakte een punt van bespreking uit. B. en W. werden gemachtigd den aan koop der benoodigde gronden voor te be reiden. Wethouder Macdonald zou nog een ander werkverschaffingsobject achter de hand willen hebben, nl. van het Spoorlaantje tot in het hart van het dorp. Er zullen dan voor 1939 genoeg objecten zijn. Het Rijk wil de gemeente een voorschot geven van f74.534. Hiervoor zal een leening worden gesloten voor den tijd van 25 jaar voor een rente ad VA procent. De Raad ging accoord met de voórstcllen van B. en W. ten aanzien van den verkeers weg NesdijkZuidlaan (aankoop van grond; Bij de rondvraag zeide de heer Vrije, het rooien van de 23 boomen aan de Station straat te willen stopzetten, waarop wethou der Macdonald antwoordde, da' lindeboo- men niet voor stra-tbeplanting geschikt zijn. De boomen staan 15 M van elkaar en daardoor zullen ze het licht uit de win kels nemen. De helft blijft in elk geval staan, deelde de wethouder mede Ten slotte werd nog gesproken over de tramverbinding Bergen—Bergen aan Zee. De voorzitter zegde toe de bezwaren aan de huidige dienstregeling verbonden aan de Spoorwegen te zullen mededeelen. ZONDAG 2 APRIL. Ned. Herv. Gemeente. Schagen, voorm. 10 uur, Ds. P. H. Kapteyn. Burgerbrug, 's av. 7 uur, Ds. Kapteyn. Anna Paulowna, voorm. 10.15 uur, Ds. Vorstman. Bevestiging van lidmaten. Dirkshorn, voorm. 10 uur, Ds. de Leeuw. - Onderwerp: Het licht, ciat in ons is. Af scheidswoord en Welkomstgroet. Nieuwe Niedorp, geen samenkomst. Winkel, nam. 2 uur, Ds. v. d. Heide. Heerhugowaard, geen samenkomst. Broek op Langendijk, voorm. 9.30 uur, Ds. v. d. Heide. H. Av. Nam. 2.30 uur, Ds. Willemse, van Muider- berg. Veenhuizen, geen dienst. Oude Niedorp, geen dienst. Zuidscharwoude, voorm. 10 uur, de heer C. A. Korndörffer. Koedijk, 's av. 7 uur, Ds. Rasch. Koedijk, 's av. 7 uur, Ds. Rasch. - Avondm. Julianadorp. voorm. 10 uur, Ds. v. Wichen. Bevestiging van lidmaten. "s Av. 7.30 uur, Ds. v. Wichen. H. A. Huisduinen, geen dienst. Hoogwoud, geen dienst. Aartswoud, 's av. 7 uur, Ds. Baudet. Wieringerwaard, voorm. 10 uur, Ds. Van Beek. Nieuwe lidm. Collecte. Oosterland, nam. 2 uur, Ds. Van Beek. Nieuwe lidm. Collecte. SchoorI, voorm. 10 uur, Ds. Boeke. Be vestiging lidmaten. 's Av. 7 uur, Ds. Boeke. H. A. Groet, zie SchoorI Bergen, voorm. 10 uur, Ds. v. d. Kieboom. Doopsgezinde Gemeente. Barsingerhorn, voorm. 10 uur, Ds. R. van der Veen. Avondmaal. Hipoplytushoef, vm. 10 uur, Ds. de Wilde. Doop Extra collecte. Broek op Langendijk, voorm. 9.45 uur, Ds. Mr. J. A. Oosterbaan. Doop. Geref. Kerk. Schagen, voorm. 9.30 uur, Ds. v. d. Vliet, v. Middenmeet'. H.A. Nam. 5 uur Ds. v. d. Vliet. H.A. Dank zegging, bevestiging Ouderling. Kolhorn, voorm. 9.30 uur, Ds. D. Visch. Heilig Avondmaal. Nam. 2.30 uur. Ds. D. Visch. Nabetr. Evangelisatie. Schagen, voorm. 10.15 uur, Ds. A. D. Mee- ter, van Watergraafsmeer. Breezand, voorm. 10 uur, de heer Boon. Nam. 3.30 uur, de heer Boon. Wieringerwerf, voorm, 9.30 uur, de heer Bosman, van And ijk. SJootdorp, voorm. 9.30 uur, Cand. Nijdam. Middenmeer, nam. 2 uur, Cand. Nijdam. Extra collecte. Wieringerwerf, 's av. 7.30 uur, Jeugdbijeenk. Schagerbrug, Bijeenkomst Clir. Jongeman- ncnvereenigüig, Woensdagavond 8 uur, in Evangelisatiegebouw.' Schagerbrug, 's av. 6.45 uur, in de azal bij Zuidscherwoude, de heer F. de Bruijn, v. Amsterdam. The Star of Hope Mission. Julianadorp, 's av. 7 uur, de heer H. van Doorn, van Alkmaar. Vrij Evangelische Gemeente. Alkmaar (Geesterweg la)„ voorm. 10.15 u. en 's av. 7 uur, Ds. Ru ijs. Openbare Belijdenis en Voorbereiding H.A. Koedijk, Woensdag 5 April, nam. 2.15 uur, Kin dersamenkomst. Koedijk, Donderdag 6 April, 's av. 7.30 uur, (zaal van J. Groot), Ds. Ru ijs. E. V. „Maranatha". Bergen (Dr. v. Peltlaan 1), voorm. 10.30 u., Ds. W. A. Schouten, van Den Haag. WEGWERKEN GEGUND. Door het gemeentebestuur is gegund aan den heer J. Ooms Pz. te Avenhorn (N.H.) voor f11620.het maken van een rijweg- dek en rijwielpaden op de reeds aanwezige wegbaan van den verkeersweg Nesdijk Zuidlaan, bij gebruik van warm asphaltbeton. FILMAVOND „WITTE KRUIS". Een flink bezette zaal heeft ge noten van een tweetal fraaie films. De afd. Bergen van het Witte Kruis heeft in de groote zaal van het Oranjehotel haar leden en donateurs doen genieten van een tweetal fraaie films. De zaal was flink be zet. toen de voorzitter, de heer G. Taapken alle aanwezigen hartelijk welkom heette en een propagandistisch woord sprak voor het Centraal Genootschap voor Herstellings- en Vacantiekolonies, dat inderdaad den steun van een elk verdiende. Na alle aanwezigen een genotvollen avond te hebben tocge- wenscht, draaide de vierdeelige film van het Centraal Genootschap, getiteld „Het Paradijs der Kinderen", welke film werd toegelicht door den heer Neue. Op deze rolprent zagen wij, hoe zwakke, ondervoede kinderen uit de stad naar bui- tei werden gezonden, waar zij door reinheid het inademenen van de frissche lucht van bosch of zee en door regelmatige voeding spoedig weer op krachten kwamen. Wij maakten het leven mede in het fraai gele gen herstellingsoord Veluwczoom. doch we namen ook een kijkje in het Zeehuis te Bergen aan Zee en in eenige andere herstel lingsoorden. Na de pauze draaide de propagandafilm van het Groene Kruis, getiteld „Roeping'. Het was aardig gevonden, dat een gevier de zangeres, haar kunst vaarwel zegde om haar roeping als zuster van het Groene Kruis te volgen. Deze sprekende film heeft ons het omvangrijke werk van het Groene Kruis doen zien, zooals de moedercursusson, de consultatiebureaux voor zuigelingen, da bakerhulp en ook het werken in de wijk en in de ziekenhuizen. Met welk een volharding en groote wils kracht heeft deze zangeres haar mooie roe ping gevolgd en met welk een fraai resultaat ook! Het was een schitterende film en het ap plaus dat na de vertooning losbarstte, was dan ook welverdiend. SCHOORI VERPACHTING JAAGKADE. Van gemeentewege werden gistermorgen in het café van G. Klop te Hargen de ge meen tel anderijen aan de Jaagkade ver pacht.. Burgemeester Baron van Fridagh gaf eerst een overzicht van de bepalingen der nieuwe pachtwet, waarna wethouder Fl, Schermer de aanwezigen nog wees op de ge volgen, die de nieuwe regeling in de prak tijk zal hebben. De landerijen werden in 11 perceelen ver huurd. Perceel 1, groot 0.6964 HA., dat dit jaar éénmaal mag worden gehooid, het volgend jaar beweid en zoo verder, werd gepacht door KI. Krul, voor f 55 (vorig jaar even eens f 55). Perceel 2, groot 1.5 H.A., dat ieder jaar éénmaal mag worden gehooid en dat van November tot Maart onder water mag wor den gezet voor de ijsbaan, kwam voor f 65 aan C. Glorie (vorig jaar f 51). Perceel 3, groot 1.7035 HA., om ieder jaar te hooien en van November tot Maart be stemd om ten behoeve van de ijsbaan on der water te worden gezet, werd gehuurd door H. van Lienen voor f 81 (vorig jaar f 58). Perceel 4, groot 1.7035 HA., dat dit jaar mag worden beweid, het volgend jaar ge hooid en zoo afwisselend, kwam aan P. Hoogland voor f 95 .vorige jaar f 90). Perceel 5, groot 1.6832 HA., dit jaar om te hooien, het volgend jaar om te beweiden, enz., werd gepacht door W. Wognum Sr. voor f 80 (vorig jaar f 70). Perceel 6, groot 1.4020 HA., dit jaar te be weiden en dan te hooien enz., kwam aan Ahr. Modder voor f 70 (vorig jaar f 102). Perceel 7, ruim 1 HA., dit jaar te hooien, dan te beweiden enz., huurde W. Druijven voor f 87 (vorige jaar f 85.) Perceel 8, groot 0.4080 HA., om tweemaal pcr_ jaar te maaien, kwam aan Abr. Mod der* voor f 25 (v. j. f 11). Perceel 9, groot 0.4780 HA., en 1.1000 HA., dat ieder jaar tweemaal mag worden ge hooid, pachtte C. Breemer voor f 50 (v. j. f 42). Perceel 10, groot 0.99 en 0.44 HA., om twee maal te hooien, werd gepacht door P. Ory voor f 63 (v. j. f 77). Perceel 11, groot 0.8770 en 0.3270 HA., ook om tweemaal te hooien, werd gehuurd door KI. Raat voor f 43 (v. j. f 74). Er was goede belangstelling voor deze ver pachting; de totale opbrengst verschilde slechts weinig van die in 1938. BOUW WOONHUIS. Het bouwen van een woonhuis voor den heer J. Korver is gegund aan P. den Das, alhier. ZIJPE SCHAGERBRUG. GOED GEDAAN. Aan de Ambachtsschool te Alkmaar werd het einddiploma behaald door S. Rentenaar alhier en P. Kuit te 't Buurtje, respectie velijk afdeeling autotechniek en machine bankwerker. DE WERKLOOSHEID. De vorige week is het aantal werkloozen, dat in „zorg" is, in deze gemeente vrijwel on gewijzigd gebleven. Het aantal bedroeg 97, waarvan 86 in de werkverschaffing waren geplaatst en 11 ingevolge de Rijkssteunrege ling werden geholpen. In de overeenkomstige week van 1938 en 1937 bedroeg het aantal werkloozen respectievelijk 109 en 118. WIERINGERWAARD GEDIPLOMEERD EN BEVORDERD. De jonge Heeren F. H. de Booij en J. F. Goozens hebben het diploma behaald respec tievelijk als electriciën en timmerman van de ambachtsschool te Den Helder. N. C. Leeuw als timmerman, is overgegaan van de le naar de 2e klasse. KOEDIJK TYPHUS. Hoe typhus in één huis kan voortwoe keren, blijkt uit het volgende: In een boerderij hier ter plaatse werd eerst de man en daarna het zoontje door genoemde ziekte aangetast. Van de familie, die tegenwoordig deze boerderij bewoont zijn achtereenvolgens de cchtgcnoote, een dochtertje, een zoontje en de man door typhus besmet. Laatstgenoem de is aan de ziekte overleden. Vandaag wordt een ander zoontje naar het ziekenr huis vervoerd. SINT PANCRAS GROSLIJST S.D.A.P. De alphabetische groslijst van de S.D.A.P. voor de gemeenteraadsverkiezingen luidt als volgt: 1. J. Bal; 2. K. van Graft; 3. Jb. Heinis; 4. Jb. de Vries. Maandagavand zal in de zaal van den heer Bouwstra een vergadering worden belegd om te komen tot samenwerking der linksche partijen in verband met de a.s. verkiezingen. ALKMAAR WERK GEGUND. De Rijkswaterstaat heeft na aanbesteding per 22 Maart' j.1., waarbij de gunning was aangehouden, thans aan den laagsten in schrijver N.V. Daalders Aannemersbedrijf alhier gegund het bouwen van een vak ge- wapend-betonscherm langs den buitenberm van den Marskedijk, aan de Noordzijde van Wieringcn, met bijkomende werken voor f 8983.— Met deze geven wij U kennis van het plot seling overlijden yan mijn geliefde Vrouw en onze Zuster, Behuwd zuster en Tante, mej. Marijtje Jonker, in den ouderdom van 79 jaar. Haar diepbedroefde Echtgenoot, D. NIEUWPOORT. Aartswoud, 30 Maart 1939. WIERINGENJ R.S.A.P. Gisteravond werd in café Scheltus een ver* I gadering gehouden vanwege de Revolution- naire Socialistische Arbeiders Partij (R.S, A.P.) Na opening sprak allereerst mevr. De HaanZwagerman. Spreekster zeide o.a. datl het fascisme de uiteindelijke politiek is van het kapitalisme. Als de arbeiders samen I gaan met het bourgeoisie, dan reiken zij de hand aan het fascisme. Neen, wij zeggen geen volksfront, maar een klassefront. Er zijn in den tegen woord igen tijd velen die f zich noemen arbeidersleiders, maar die in werkelijkheid arbeiders-misleiders zijn. Sa- men moeten wij strijden tegen het kapita listisch systeem. Tegenwoordig heeft men de jeugdkampen, wij zeggen tegen de jeugd: j pas op, als de zaag gebruikt moet worden, laat ze dan gebruikt worden om de rotte plekken uit de maatschappij weg te nemen.] Alleen door klassestrijd is iets te bereiken, zo besloot spr. „Daarom de vuisten gebald! 1 Door strijd naar de overwinning!" 1 De heer Driesten, voorzitter van de afd. I Amsterdam, besprak daarna den internatio nalen toestand. De bourgeoisie is bang dat 1 een komende oorlog een revolutie mee zal brengen, een revolutie, die het huidige staats bestel van de wereld zal wegvagen. Wij zijn er trotsch op als ze ons noemen landverra ders, zeide spr. Door internationalen klasse- strijd naar het Socialisme! Van de gelegenheid tot vragen stellen of debat, werd geen gebruik gemaakt, waarna sluiting volgde. BOUWPLANNEN. Naar we vernamen is de heer Snooi al hier voornemens een woonhuis te laten bou wen te Zandburen alhier. W ARMENHUIZEN PROPAGANDA-AVOND VAN HET WITTE KRUIS. Onder groote belangstelling had Woensdag avond in zaal Slikker de vertooning plaats van de propagandafilm „Het Witte Kruis" Voorzitter opende de bijeenkomst en heet te de talrijke aanwezigen welkom in 't bij zonder den heer van Leersum* uit Winkel (Hoofdbestuurslid) en den heer Blokker uit Alkmaar die de film zou vertoonen. Aan de hand van cijfers werd in het eerste gedeelte weergegeven de groei en bloei der instelling. Verder de verpleging van patiën ten in rusthuizen en sanatoria etc. etc. Na vertooning van de tweede acte heeft de heer van Leersum in groote trekken het ontstaan én wezen der vereeniging op dui delijke wijze uiteengezet. Uit deze rede is de aanwezigen duidelijk gebleken het groote nut van Het Witte Kruis. De heer van Leersum had na het beëindi gen van zijn rede een hartelijk applaus in ontvangst te nemen. Voorzitter delde mede dat gelijk met de zen avond, ook de cursus in huiselijke zie kenverpleging was beëindigd. Door de do cente Mevr. Heman-ter Burg waren twee cursussen gehouden waarvoor groote be langstelling bestond. Een woord van dank richtte Voorzitter tot haar namens de ver eeniging. Mevr. Donia bracht als cursiste Mevr. He man-ter Burg woorden van dank en schonk haar namens de cursisten een mooien plant Voorzitter deelde, voordat hij tot sluiting overging, nog mede, dat getracht zal wor den volgend jaar nogmaals een cursus te organiseeren, als hiervoor de goedkeuring wordt verkregen. EIERVEILING SCHAGEN, 30 Maart Aanvoer: 70.000 kipeieren f 3.30—3.90, per 100 stuks. HELDERSCIIE EIERVEILING, 30 Maart Aangevoerd: 32490 kipeieren: 55—57 Kg. 3 40—3.70, 58—60 Kg. 3.60—3.70. 61—63 Kg. 3.603.90, 6470 Kg. 3.60—4, 652 eendeieren 2—2.50 per 100 stuks. WARMENHUIZEN, 30 Maart. Roode kool 8.60—11.10, gele kool 6.10— 7.20, Deensche witte kool 3.60—4.50, drielin gen, uien 0.80—2, uien 3.40—3.70, grove uien 3.303.40, bieten 1.40. Aanvoer: 6S.400 Kg. roode kool, 23.600 Kg. gele kool, 2S.OOO Kg. Deensche witte kool, 2400 Kg. uien, 100 Kg. bieten. BROEK OP LANGENDIJK, 30 Maart Aanvoer: 500 Kg aardappelen, bl eigenbe!-* mers 3.30, 750 Kg. uien 2.70—3.70, drielin gen 1.20—2, grove 350, stek 60 ct. 1600 Kg. peen 5.90—6.30, kleine peen 3.50, 46000 Kg. roode kool 8.60—11.10, 48.000 Kg. gele kool 6.10—7.60. 70.000 Kg. D. Witte kool 4i.Stt 233 kg. witlof 19.S0, 650 Kg. prei 17.90—19.10 BROEK OP LANGENDIJK, 31 Maart. Aanvoer: 1200 Kg. uien 2.80. stek 70-30 ct., grove 3.20, gele nep 2.20, 3725 Kg. peen B 5.o06.10, C 1.905.40, 65 bos rabarber 10.90, 31700 Kg. roode kool 9.2011.10, 27500 Kg. gele kool 5.30—7.10, 21000 Kg. D. witte kool 44.70, 100 Kg. Spinazie 14.40. NOORDSCHARWOUDE, 31 Maart Uien 33.50. drielingen 22.20, grove 3.7Ö —4.10, peen 5.906, kleine peen 3.40, kroten 0.803.40, roode kool 7—11.20, gele kool 5.60—6.80, D. witte kool 3.70—4.S0.

Schager Courant | 1939 | | pagina 8