DE WERELD 4r Minister Beek De militaire kracht- verhouÉgen in Enrepa ia Londen aangekomen Mussert houdt van vla Chineesch tegenoffensief Regeerinqspolitiek treft de bloembollen Defensiegeheimen in gevaar? Advies inzake het vliegveldvraagstuk De Noord Sleeswijker kan gerust zijn! Te oud voor de cel Postvlucbten op Indit tn weinig woorden Ijskoude ontvangst op het station te Berlijn De Poolsche minister van Baiten- landsche Zaken, Beek, is gisteren te 16.33 uur te Londen aangekomen. De Poolsche ambassadeur had hem vanaf Dover vergezeld. Beek werd te Londen begroet door Halifax, en den staf der Poolsche ambassade. Beek heeft het avondmaal gebruikt bij den Poolschen ambassadeur. Voor Riste ra vond stonden Reen besprekinRen met Britsche staatslieden op liet. proRramma. Naast de politieke besprekingen, die Beek met Charn- berlain en Halifax zal voeden. zal de Pool sche minister zekere economische en han delskwesties in groote trekken bespreken. Men verneemt, dat waarschijnlijk deskun- diRen naar Londen zullen komen, indien een economische overeenkomst wordt Re- sloten. Naar verluidt, zal Beek Vrijdag met den Noórd-Express naar Polen teruglfeeren. De aankomst te Berlijn De „Dailv Express"-corespondent Selkirk Panton zegt van minister Beck's ontvangst op het station te Berlijn: Dobberend op de golven der Noordzee, op een kruistocht, waarvan men het doel niet kent, seinde Hitier Zon- dagavond zijn bevelen naar Berlijn, welke Inhielden, dat minister Beek, de meest Ijs koude ontvangst uit zijn loopbaan ten deel moest vallen bij zijn doorreis te Berlijn op weg naar Londen. lnplaats van de gebruikelijke Nazi-verwelkoming met 7 ministers en geuniformde autoriteiten, op 't perron samendringend om hem een eere-saluut te brengen en „Heil" toe te roepen, werd Beek een „be leefdheids" bezoek gebracht door een ondergeschikten vertegenwoordiger van het ministerie van buitenland- sche zaken. Slechts een handjevol buitenland- sche journalisten was aanwezig toen de Warschau express om 8.49 's avonds het station binnenstooni- de. Waren deze niet verschenen, dan zou het perron leeg geweest zijn. Zelfs den stationschef met zijn roo- den pet was opdracht gegeven niet aanwezig te zijn. Toen de trein stilstond, trad de Duitsche vertegenwoordiger, de heer van Halem, Becks speciale, van kogelvrije wanden voor ziene wagon binnen. Hoewel de trein 22 minuten oponthoud had, trad de heer van Halem na vijf minuter reeds terug, sloeg zijn hielen legen elkaar cn verdween. Beek verliet zijn wagon niet Hij nam niet eens de moeite üe gordijntjes voor de ramen weg te schuiven, voordat de trein voldoende snelheid had bereikt. Maar de Limburgsche kwajongen ook Eenige dagen geleden bracht de leider der N.S.B., ir. Mussert, een bezoek aan Hoens- broek bij welke gelegenheid de leider zijn auto in het duister op een stukje particu lieren grond zette; later vond hij het voer tuig beschadigd terug. In deze vernieling heeft thans de Hoensbroeksche politie op heldering gebracht; er is, aldus het Hsb., komen vast te staan dat er van eenige poli tieke affaire in deze geen sprake is ge weest. De heer Mussert heeft niet slechts zijn auto zeer onverstandig geparkeerd, hij heeft verder ook verzuimd andere noodza kelijke maatregelen te nemen, zoodat een paar baldadige jongens des te beter kans op vernieling hadden. In de auto van den heer Mussert bevond zich o.a. een vla, blijkbaar is de heer Mussert een liefhebber van Limburgsche vla. Deze vla heeft de hebzucht van een paar jongens opgewekt, zij hebben een gat in het dak van de auto gemaakt, waardoor zij een stuk van de vla naar buiten haalden. Deze jongens zijn inmiddels opgespoord en kregen een proces-verbaal wegens vernie ling, diefstal en medeplichtigheid. Drie andere jongens hebben een der andere auto's van de N.S.B. aan 't rijden gebracht en zijn een paar maal heen en weer gere den. Tegen hen is proces-verbaal opge maakt wegens baldadigheid. De leeftijd van de jongens varieert van 12 tot 18 jaar. Zoo- als men weet heeft het Tweede-Kamerlid de heer Van Vessem vragen over deze aange legenheid aan den minister van Justitie ge steld. De Daily Express geeft het aantal ge oefende soldaten, dat de verschillende bij een eventueel conflict betrokken landen in geval van oorlog onmiddellijk onder de wa penen kunnen roepen. Van deze landen is Engeland het eenige, dat geen dienstplicht kent: De „spil"mogendheden met hun aanhangsel Hongarije: Duitschland Italië Hongarije 6.000.000 3.500.000 700.000 Totaal De mogelijke bondgenooten tegen Duitschlands agressie: Engeland Frankrijk Polen Roemenië Joego-Slavië Griekenland Turkije Sovjet Rusland Totaal 10.200.000 500.000 5.000.000 2.500.000 1.500.000 1.000.000 600.000 1.000.000 11.000.000 23.100.000 Bij het „Venetië van het Oosten". De Japanneezen hebben Kauan, 60 K.M. ten zuidwesten van Nantsjang, bezet. Naar Reuter uit Sjanghai meldt, wordt er volgens aldaar ontvangen Chineesche be richten een tegenoffensief voorbereid van 100.000 man geregelde Chineesche troepen, die geconcentreerd zijn in de buurt van Hangtsjou, bekend als het Venetië van het Oosten, dat de Japanners Kerstmis 1937 ver overden. Ook wordt gemeld dat 200.000 man goed uitgeruste troepen uit Buiten-Mongolië opmarcheercn naar Japansch Binnen-Mon- golië. Reuter meldt voorts uit Macao, dat cle Chi- ncezen Kongmoen en Pakhoi, de beide laatste verdrags-havens in Zuid-China, welke onder Chineesche souvereiniteit stonden, hebben heroveren De Japansche troepen leden zware verliQsen. De'voorzitter van de Britsche Kamer van Koophandel te Tientsin, Dyott, die 17 Maart j.1. door drie Cliineezen werd ontvoerd, is gistereh. vrij gelarëij, nadat een Britsch-.Ta- panscheMclegatic met de röovers had onder handeld. V Dyott is ongedeerd naar Tientsin terugge keerd. r' Industriebescherming ten koste van de kweeker. Exportvoor uitzichten bedroevend De Algemeene Vereeniging voor Bloem bollencultuur hield gistermiddag onder lei ding van haar voorzitter, dr. A. J. Vcrhage een algemeene vergadering te Haarlem. lil zijn openingsrede herinnerde dr. Ver- hago er aan, dat Engeland den bollcnkwee- kers veel zorgen heeft gebaard door de voorgenomen beperking van den bloembol- leninvoer. Men heeft echter bij de bespre kingen tusschen vertegenwoordigers van kweekerij en handel en de Britsche afne mers een oplossing gevonden, waardoor verhooging van het invoerrecht kon worden voorkomen. Voorts is het bloembolleuvak op geschrikt door berichten, dat ge tracht zal worden de Nederlandsche narcissen slechts na een waraiwa- terbeliandeling in de Vereenigde Staten toe te laten. Na de vreugde, die er geheerscht heeft over de op heffing van het embargo, is dit wel teleurstellend. Spr. hoopte, dat de regeering stappen zou doen, om te voorkomen, dat Amerika tot dezen maatregel overgaat. Want Ameri ka is het land, dat voor het Ne derlandsche bloembollenbedrijf nog vele perspectieven biedt. De verhouding met Duitschland. Ook de ontwikkeling van de handclsver- houding met Duitschland baart zorg. De gevolgen van de beschermende maatregelen, die de Nederlandsche regeering onlangs boven de reeds bestaande heeft genomen, zijn vooral voor den tuinbouwoxport en in het bijzonder voor den bloembollenuitvoer nadeelig. De bepalingen van het nieuwe Duitsch-Nederlandsche handelsverdrag be vestigen dit. Het invoerrecht op onze pro ducten is van 20 tot 25 mefrk per 100 kg. verhoogd. De beschermende .^maatregelen voor onze industrie zijn er.ook niet vreemd aan dat de invoer uit Duitschland geregeld vermindert, zoodat de contingenten voor uitvoer naar Duitschland eveneens kleiner worden. Deze regeeringspolitiek treft in de eerste plaats de bloembollen, waar voor met moeite een markt gescha pen is, die steeds meer verloren dreigt te gaan. Vergeleken met den steun aan andere bedrijfstakken is de steun aan enkele ondcrdeelen van het bloembollenbedrijf verleend, zeer gering. Onze Oost Protest tegen het aanstellen van een buitenlander-havenmeester. De Indische Courant schrijft: Eenige weken geleden vestigde dit blad er de aandacht op, hoe de dienst voor de scheepvaart het tolerabel acht, een vreem deling op Madoera een post te geven als onderhavenmeester te Kalianget, die hem nauwkeurig op de hoogte moet brengen van alle vaar- en andere mogelijkheden, welke dit eiland, deel uitmakend van de vlootba- sis Soerabaja, heeft. Deze vreemdeling in -Ned. Indischen staatsdienst steekt de ge voelens, die hem voor zijn vaderland bezie len, niet onder stoelen of banken, en hij de monstreert ze o.a. door een hakenkreuz, dat hij aan zijn woning heeft doen aanbrengen. Hoffelijkheid schijnt deze man niet te ken nen, anders zou hij bijv. de Nederlandsche driekleur naast dit Hakenkruis doen wappe ren. Hetgeen dan meteen beschouwd had kunnen worden als een bewijs van eenige erkentelijkheid, wijl het gouvernement hem nu al vele jaren in staat stelt aan de staats ruif te knabbelen. Is het nu juist, dat de dienst van scheep vaart een vreemdeling neerzet op een ter rein, dat vol defensiegeheimen ligt, en kan de houding van dien vreemdeling door den beugel? Commissie samengesteld. De Regeeringspersdienst meldt, dat de commissie, welke de Regcering van advies moet dienen ter oplossing van de vliegveld- kwestie, vooral in verband met de belangen van het internationale luchtverkeer, thans is ingesteld. Tot voorzitter is benoemd mr. dr. D. A. P. N. Kooien, lid van den Raad van State. Leden zijn: P. W. Best, generaal-majoor, commandant d. Luchtverdediging; L. Boogerd, directeur der gemeente Handelsinrichtingcn van Amster dam; dr. ir. M. II. Dammc. directeur-gene raal der posterijen, Telegrafie en telefonie; H. C. E. van Éde van der Pais, directeur van den luchtvaartdienst; mr. H. W. J. Mul der, raadadviseur, hoofd van de afdeeling binnenlandsch bestuur van het departement van Binnenlandsche Zaken; A. Plesman, directeur der N. V. Koninklijke Luchtvaart Maatschappij voor Nederland en Koloniën; J. C. Roclofsen, hoofdinspecteur bij de ge nerale thesaurie van het departement van Financiën; mr. dr. W. G. A. van Sonsbeeck, commissaris der Koningin in de Provincie Limburg: Prof. ir. I. P. de Vooys, voorzit ter van den Economlschen Raad; mr dr. R. H. baron de vos van Steenwijk, Commissa ris dêr Koningin in de provincie Drenthe; prof. mr. F. de Vries, voorzitter van de centrale commissie voor advies en opstand voor het Vcrkeersfonds; dr. ir. L. R. Went- holt, hoofdingenieur-directeur van den Rijks waterstaat, hoofd van den centralen diénst van de wegen en de bruggen; ir. W. G. Wit- teveen, directeur van den gemeentelijken technischen dienst van Rotterdam. GEDEELTELIJKE ZONSVERDUISTERING Op 19 April zal er een gedeeltelijke zons verduistering zijn. Deze vangt aan des na middags 5 uur 18 minuten. Het midden der verduistering zal, aldus het Hsb., zeven mi nuten over halfzeven plaats vinden; zons ondergang te 7 uur 3. Spr. hoopte, dat de regeerjjug- len zal nemen, dat de uitvoer van len naar Duitschland niet minder wordt dan het vorig jaar. Overname bedrtjf'smaatregelen.' Tenslotte besprak dr. Verhage de plannen der regeering om de bedrijfsmaatregelen door het georganiseerde bedrijf zelf te doen uitvoeren. In het rapport over deze aange legenheid wordt gezegd, dat de drie centrale landbouworganisaties na de oprichting van organen voor de onderscheidene bedrijfstak ken een coördineerende taak zullen hebben. Voor den tuinbouw en zeker voor den luxe-tuinbouw achtte spr. een dergelijk lichaam totaal overbodig, omdat het bestaan er van slechts op nieuw verambtelijking van verstar ring ten gevolge zal hebben. Voorts kwam het dr. Vcrhage voor, dat den samenstellers van het rapport niet steeds scherp voor oogen heeft gestaan, dat de bestaande, direct uit het bedrijfsleven voortgekomen organisaties een taak ver vullen, die niet zonder groote schade aan een nieuw te vormen lichaam zou kunnen worden opgedragen. Een scherpe afbakening van de taken en behoud van het bestaande is een eerste vereischte voor een goede wer king van het thans in voorbereiding zijnde systeem. Groot-Duitschland waaktl De National-Zeitung wijdt een artikel aan de positie van de Duitschers in Noord- Slceswijk, die, volgens het blad, met geheel hun hart de Duitsche volksgedachte aan hangen. Het blad klaagt over den boycot, waaronder, naar 't verklaart, de Duitsche arbeiders van de zijde van de „Marxistische Dcensche vakbonden" te lijden hebben. Het brengt hulde voor den wauliopigen strijd, die de Duitsche boer voor zijn geboorte grond voert" en beschuldigt de haute finan de te Kopenhagen er van, de Duitsche land bouwers te noodzaken, hun land te verla ten. Het blad besluit: de Duitschers in Sleeswijk zulten spoedig ter stembus gaan. Het zal niet zijn om Denemarken te bestrij den, doch om voor de wereld de erkenning to eischen van hun vitale rechten op hun eigen grond. De Noord-Sleeswijkers weten, ^dat jiet Duitsche rijk over lieu waakt. 5Sb? P Kunsteiwit in Duitschland Milei" wordt gewonnen uit wei en ondermelk en is goedkooper dan natuurlijk eiwit Aangezien de eigen productie niet vol doende is om de behoefte te dekken, is Duitschland steeds genoodzaakt om eieren uit het buitenland in te voeren. In 1937 werd bv. voor een bedrag van bijna 100 millioen mark ingevoerd om het sedert 1933 met meer dan 10 procent gestegen eierenver- bruik te dekken, en daar het land zuinig moet zijn met zijn deviezen is naar midde len gezocht, waardoor de invoer zou kun nen worden beperkt. Inderdaad schijnt men er thans in geslaagd, eiwit langs kunstma- tigen weg te vervaardigen, en wel uit melk. Dit melkproduct dat „milei" gedoopt- is. wordt gewonnen uit wei en ondermelk. Na een zuiveringsproces verkrijgt men een melk-eiwitpoeder, dat, naar men zegt, ge lijke kwaliteiten bezit als het kippen-ciwit. Milei kan tot schuim geklopt, gebakken en gekookt worden, hoeft een fijne melksmaak en is daarbij veel goedkooper dan vcrsch ei wit. Van dit product worden dan ook liooge verwachtingen gekoesterd, te meer omdat de melkproductie in Duitschland ruimschoots voldoende is. Voorwaardelijke gevangenisstraf geëischt tegen oud-wethouder van Hellevoetsluis. De oud-wethouder van Hellevoetsluis, de 71-jarige D. de B., is door de rechtbank te Rotterdam tot zes weken gevangenisstraf veroordeeld, omdat hij zich heeft laten om- koopen, om in strijd met zijn plicht, iemand aan te bevelen voor directeur van de water leiding. De koopman A. B. ambieerde deze positie en hij heeft den wethouder gevraagd bij ver schillende menschen een goed woordje voor hem te doen. Hij liet deze verzoeken verge zeld gaan van een geldelijke gift. B. was tenslotte benoemd tot directeur, doch had de betrekking niet aanvaard. Verdachte legde een volledige bekentenis af, doch verzocht, onder tranen, het hof een clement vonnis te wijzen. De gevangenisstraf zou hij op zijn leef tijd niet meer kunnen dragen. De advocaat-generaal hield verdachte het zeer laakbare van zijn handelingen voor, doch vroeg met het oog op diens leeftijd, een voorwaardelijke gevangenisstraf van zes we ken. Uitspraak 17 April. Zweefvlieger maakt gedwongen landing Op weg van Ypenburg naar Den Helder bij Abbenes geland. Van het vliegveld Ypenburg is de heer Tcpe gistermiddag opgestegen met een Gru- nau Baby om te trachten met, dit zweeftoe stel naar Den Helder te vliegen, Aanvanke lijk was het weer zeer gunstig voor deze zweefvlucht, maar in het late middaguur werd de heer Tepe gedwongen bij gebrek aan thermische luchtstroomingen een lan ding te maken. Het toestel kwam terecht op den akker van den landbouwer Kroon aan den Hoofdweg te Abbenes, waarbij het zeer licht beschadigd werd. De zweefvlieger stapte ongedeerd uit het toestel. Hij stelde zich met het vliegveld Ypen burg in verbinding, vanwaar de ophaal- auto is vertrokken om het toestel naar Ypenburg terug te brengen. Fietser door vier mannen aangevallen Waarschijnlijk hadden zij den ver keerde voor. Een inwoner van Hilversum, zekere J. Smit, die in den afgeloopen nacht per fiets van Baarn naar zijn woonplaats terugkeer de, is op den Provinc. weg BaarnHilver sum, bij het landgoed „I-Iooge Vuursche" door vier onbekend gebleven mannen van zijn rijwiel geslingerd en met een boksbeu^ gel bewusteloos geslagen, waarbij hij ver schillende verwondingen- aan het gelaat op liep, o.a. werd zijn kin verbrijzeld. Het slacht offer bleef eenigen tijd bewusteloos liggen, doch heeft, nadat hij was bijgekomen, kans gezien zijn woning te bereiken. Het schijnt, dat de onverlaten het niet op den heer S. hadden gemunt en liem met een ander hebben verwisseld. Brandstichtster vlucht in plantsoen Een aartje naar haar vaartje. Eenige weken achtereen gebeurde het, dat er brand werd gesticht in een woning op de Lauriersgracht te Amsterdam. De politie arresteerde eenigen tijd geleden den bewoner. De man werd aanvankelijk in het politicbureau ingesloten, doch moest later naar de Valeriuskliniek worden over gebracht. Inmiddels bleken de brandstichtingen- echter niet op te houden. Zaterdagavond vatte opnieuw het behang in de woonkamer vlam, gelukkig echter zonder gevolgen. De politie was snel ter plaatse. De vrouw, die ziek te bed lag, beschuldigde haar 15-jarige, dochter van deze brandstichting. Het meisje dat reeds eerder door de politie was ver hoord, bleek verdwenen, doch werd gister morgen omstreeks half drie op een bank in liet Frederik Hendrikplantsoen door de poli tie aangetroffen. Zij heeft inmiddels een volledige bekentenis afgelegd. Een reden voor dit zonderlinge gedrag heeft zij niet opgegeven. Zoowel de vader als het meisje zijn zeer overspannen. UUelunnen KLINK TE ST. ETIENNE. Geen overwinningen, maar toch is er reden tot tevredenheid. Zaterdag en Zondag heeft de Wieringer renner Dethmer Klink te St. Etienne in Frankrijk gereden. Hij kwam eerst uit ir* een revanche-wedstrijd tegen Louis Aimar, die door velen momenteel als de sterkst» achtervolger ter wereld wordt beschouwd. Evenals destijds in het Velodrome d'Hiver te Parijs heeft Klink het niet tot een over winning kunnen brengen. Het verschil was nu echter aanmerkelijk kleiner, de Fran- sche specialist wist slechts een voorsprong te nemen van ruim 20 meter. Een andere vóórwedstrijd was een race achter Derny-motoren, waarbij de bekende Van Amsterdam zich bijzonder onderscheid de en op waarlijk prachtige wijze op de eerste plaats beslag wist te leggen. Het hoofdnummer, een 24-uurs koppel wed strijd, is een daverend succes geworden voor het Nederlandsche koppel WalsPel- Jenaars, dat met 10 ronden voorsprong ein digde. De andere deelnemers hadden tegen deze grootmacht maar weinig in te bren gen; ook Klink en Van Amsterdam hebben geen hoofdrol gespeeld. Niettemin hebben de Wieringer cn zijn maat een uitsteken den indruk gemaakt. Zij rijden altijd voor wat ze waard zijn en 't publiek weet zulks ook immer te waardceren. De vijfde plaats werd hun deel, zoodat zij nog renners van naam achter zich lieten. Hun optreden kan als volkomen geslaagd worden beschouwd. Uil Vertrek van Aankomst te (heenreis) Jodhp. 3 Apr. |r«iw. 3 Apr. Ue'wTe") lBaRd' 3 Apr. |Athene 3 Apr. Seis) lA1"' 3 APr- |Basra3Apr. aanreis) |Sin*aD' 3 Apr' lBand' 3 Aw' (teruKreis) K* 3 Apr- jlodhp. 3 Apr. Nog geen dienstplicht in Engeland Chan berlain blijft tegen dienstplicht. Hij meeni dat volledige dienstplicht slechts van n* deeligen invloed zou zijn op het tegen woordige stelsel van vrijwillige dienstne ming, dat Engeland snel tot ontwikkeling brengt, teneinde in de behoeften van den tegenwoordigen toestand te voorzien. Witos geeft zich gevangen. Gisterochtend heeft de leider van de Poolsche boeren partij, Witos, zich ter beschikking gesteld van de autoriteiten te Krakau. Witos, de voorzitter van de boeren-volkspart ij, heelt zich eenige jaren geleden, toen hij we gens politieke misdrijven werd veroor deeld tot gevangenisstraf, hieraan onttrok ken door naar Tsjecho Slowakije te vluclt- ten. Men veronderstelt, dat hij na een korte hechtenis amnestie zal krijgen. Zwitsersche nazi's staan terecht. Voor eerst staat een groep Zwitsersche Natio naal Socialisten terecht, beschuldigd van het maken van propaganda voor de aan sluiting van Zwitserland bij Duitschland. In verband met de ernst der feiten heelt de federale raad op voorstel van liet de partement van justitie de zaak voorge legd aan het parket van het kanton So- lothurn, overeenkomstig het decreet van December 1938 tot bescherming van de democratie. Britsche gezant uit Praag teruggeroepen. - Het Britsche gezantschap te Praag heeft medegedeeld, dat de Britsche gezant, New ton, naar Engeland zal terugkceren* Vredes nobelprijs voor Benesj? Een veer- tigtal Engelsche hoogleeraren en letter kundigen hebben zich tot het nobel-vre- desprijscomité gericht en de candidatuur van Dr. Benesj voor den dit jaar uit te reiken vredesprijs aanbevolen. Liechtenstein wil onafhankelijk blijven. - De vaderlandsche bond van Liechtenstein heeft een adres ter teekening voorgelegd aan de bevolking tot behoud van dt afhankelijkheid van het vorstendom. Het adres is door 95.4 procent van de kiezen geteekend. Meeste auto's in de Vereenigde Staten. ,De Vereenigde Staten bezitten 68 pet. vi alle auto's in de wereld, n.1. 29.211.651, op een totaal van 42.942.694. Werk voor Scotland-Yard. De „Daily Ei press" bericht, dat het ministerie binnenlandsche zaken aan Scotland Yard een volledige lijst van de nationaal-socia- listische agenten, die op het oogenblik in Engeland vertoeven, heeft gevraagd, als mede een rapport van hun actie. Sovjet Unie gaf geen beloften. Buiten landsche bladen hebben een bericht gepu bliceerd, volgens hetwelk de Sovjet Unie zich verbonden of beloofd zou hebben Po len in geval van een oorlog van wapen tuig te voorzien en haar grondstoffen* markt voor Duitschland te sluiten. Tass is gemachtigd te verklaren, dat dit bericht niet in overeenstemming met de feiten is, daar de Unie dergelijke beloften niet heeft afgelegd en een dergelijke verplichting niet op zich heeft genomen. Paaschcadeautje voor Hongarije. De Hob< gaarsch-Slowaaksche onderhandelingen over de grensafbakening zijn gesloten, Morgenmiddag zal een protocol ondertee kend worden. Nog voor Paschen zal een gebied van ongeveer 1000 vierkante kilo meter aan Hongarije worden overgedra gen. Geen Duitscher moer. Het „Reichsgesi blatt" publiceert een lijst met de namen van 361 personen, voor het meerendeel Jo den, die van de Duitsche nationaliteit ver vallen zijn verklaard. Het is de langste lijst tot dusverre gepubliceerd. 300.000 mijnwerkers staken. In verbanJ met moeilijkheden bij de onderhandelin gen over een nieuw arbeidscontract heb ben meer dan driehonderdduizend mijn werkers te New York het werk neerge legd. Het bedrijf in, de Amerikaansche steenkoolmijnen ligt daarvoor voor drie kwart stil. Anderhalf milliard garanties. Havit meldt uit Berlijn: Het „Reichsgezetzblatt" van 31 Maart publiceert een wet, waarbij de Duitsche minister van Financiën ge; machtige! wordt voor 1480 millioen marlc garanties toe te staan, waarvan 500 mil* lioen mark ter bevordering van den uit voer. Duitsche troepen naar de vredesgaraitt* nen. Nu in het protectoraat Bohemen en Moraviè orde en rust hecrschen, heeft de Fuehrer bevolen, dat een deel der daar heen gedirigeerde troepen naar de vre- desgarnizoenen terugkeert. Met het ver trek is reeds een begin gemaakt. Weer een grensincident Volgens een hf; richt van de Slovenska Svoboda zou zich een incident hebben voorgedaan aan de Hongaarsch-Slowaaksche grens ten noon den van Kosice. Twee Slowaakschc dou aneambtenaren zouden zijn gedood. Aan de Oostgrens is de toestand weer normaal geworden. De Slowaaksche troepen belt- ben bevel gekregen zich terug te trekken en worden gedemobiliseerd in Presow en Humenne.

Schager Courant | 1939 | | pagina 2