Doodelijk ongeluk indt Wieiiipmeer Het voorstel tot samenvoeging een donderslag uit helderen hemel Raad Noordscharwoude OOK HIER WILLEN DE RAADSLEDEN ZICH RUSTIG OVER DE ZAAK BERADEN EN EVENALS TE ZUIDSCHARWOUDE, WORDT HET VOORSTEL AANGEHOUDEN. Toekende de heer Schrijver het voorstel van B. en W., zonder er bij te denken, of heeft hij zich later bedacht? De Voor- en Achterbrugwal worden uitge diept. De raad dezer gemeente vergaderde gis teravond om 8 uur in het gemeentehuis. Voorzitter was de heer J. Ootjers, wegens ziekte van den burgemeester. Na opening werden de notulen vastge steld. Aanwezig was proces-verbaal van kasop- neming bij den gemeente-ontvanger. Ged. Staten hebben de ruiling van gron den met de provincie goedgekeurd, evenals het besluit tot wijziging van het contract niet het P.E.N. De vluchtheuvel op het kruis punt Dorpsstraat—Nieuweweg. Van den Hoofdingenieur directeur van den Prov. Waterstaat was een brief ontvan gen bet. het aanbrengen van een vluchtheu vel bij de kruising van de Dorpsstraat en den Provincialen weg. Er zal in het mid den van het kruispunt een „nannekoek" worden gelegd van 3 M. middellijn; in. de vier richtingen komen op cenige afstand van de hoeken vluchtheuvels in het midden van den weg. De rijwiel- en voetnaden wor den zoo gelegd, dat zij niet vlak bij de krui sing uitkomen. Het ontwerp van de gemeenschappelijke regeling betr. de gasfabriek, opgemaakt in de vergadering van raadsleden, werd op voorstel van B. en W. aldus vastgesteld. Zelf geld genoeg? De heer K. Langedijk vroeg een bijdra ge in de vervoerkosten van zijn zoontje naar Alkmaar, waar deze een school van buitengewoon lager onderwijs bezoeken gaat B. en W. stelden voor, hierop afwijzend te beschikken. De heer Van den Abeele vroeg welke gron den daarvoor gelden. Voorzitter: De overtuiging, dat Langedijk de kosten zelf kan betalen. Weth. Schrijver zeide, dat men uit het schrijven heeft opgemaakt dat de verzoe ker denkt, dat er een recht op vergoeding bestaat als men een kind naar Alkmaar naar school zendt. Dat is niet zoo. Er wordt vergoeding verleend als het inkomen te laag is. Daarna werd het voorstel van B. en W. aangenomen. De stembureaux. Vervolgens werden de stembureaux vast gesteld. Voorgesteld werden: Hoofdstembureau: Jhr. A. L. van Spene- ïer, voorzifter; leden J. Ootjers. A. Barten. A. Kwad'ik en P. Duiives. Plaatsvervan gers; N. Kooij, L. Schrijver en J. v. d. Abeele. Stembureau I: Jhr. A. L. van Spcngler, voorzitter; Leden N. Kooij en P. Duiives; plaatsvervangers: A. Barten en K. G. Rein- ders. Stembureau II: J. Ootjers. voorzitter; le den L. Schrijver en A. Kwadijk: plaatsver vangers J. v. d. Abeele en C. Keeman. De heer J. v .d. Abeele vroeg, waarom de beide wethouders geen zitting hebben in, het hoofdstemhureau. Worden de stembureaux vastgesteld voor 4 iaar of alleen voor de raads- en statenverkiezingen? Voorz. kan er geen reden voor opgeven, waarom de heer Schrijver niet in het Hoofd- stembureau zit. Er is geen bedoeling ge weest, om den heer S. te passeeren. De stembureaux worden voor 4 jaar benoemd De heer Schrijver zeide, zich niet gepas seerd te gevoelen. De heer Duijves stelde ziin plaats be schikbaar voor den wethouder. De raad ging met deze wijze accoord. Uitdienen van de Voor- en Ach- terburg gracht. B en W stelden voor, een bijdrage te ver- leenen in het uitdienen van vaarwater van gedurende 6 jaren elk jaar f 125.tot een maximum van f 750. De banne zond een begmofing in van de kosten, opgemaakt door de Ned. Heide Mij. De kosten, welke voor banne en gemeente zoudon komen, ziin hegroot op f 2500 De provincie is bereid 25 pet. van de kosten voor haar rekening te nemen, zoodat er f 1875.voor rekening van Banne en ge meente overbliift. In de begrooting is f 9500 arbeidsloon op genomen. De heer Kwadijk meende, dat dit wel een flink werkobiert zal zijn. Het is voor Nd.- Scharwoude niet zoo gunst;<r. omdat er ge rekend wordt on 30 arbeider?, terwijl we bier in bet vorige jaar gemiddeld 11 werk- looz/.n hadden. We zullen geld moeten voteeren voor we*-kloozen uit andore cremeerden, die er zull«n worden in o-piinald. omdat bet een werkverschaffing wordt. Dc^en^n die bet zware werk knnnrtn verricht/*» moeten w# in deze gemeente ..zoeken". P" loonen achtte snr te laag. Bovendien ic bet geen wer*-verschaffingohject. Het moe' tóch gebeuren! De uitvoerder en de dag. onziebter kun nen we \yel m'scen. Al? we ppn naar flink" arbe'dpr? deefx-oor aanstellen komt het 'U-nr>««r lilt! Voorzit'er 7etrfp. dat hii bet gedeetfelii' wel me* d°n beer Tfwndük 0«n? ia. T)p har* gerreceiing mag er nief onder lüden. De gemeenten, waar de anderen vandaan moe ten komen, zonden, volcen? voorz., 00v moeten bUUwo-pn. Het werk zal eebtor mo" ♦en gccb'eden. ook als het niet in werk verschaffing nebeurt. Weth. Schriiver wees er op. dat er een contract is tusschen Banne en gemeente, om elk de helft der kosten van het oprui men der slooten te betalen. Dit opruimen is wel degelijk noodig. Het werk kan echter niet geschieden in vrij werk, omdat het dan veel te veel zal kosten. Aan loonen is geraamd f9300. Daarom wil men het in werkverschaffing laten doen, hoewel spr. daartegen eerst ook bezwaren had. Als het niet in werkverschaf fing geschiedt, zal de gemeente evengoed moeten betalen, omdat er toch gebaggerd moet worden. De heer Kooij vond de bezwaren van Kwa dijk wol juist, maar vond de kosten zoo ge ring, dat hij er voor was, het uit te voeren. De Voorzitter merkte op, dat het inderdaad gelukkig is, dat men zelf de benoodigde wcrkloozen niet heeft. Er zijn wel vakmen- sclien noodig voor dit werk. De heer Van den Abeele was het eerst met Kwadijk eens, maar na de toelichting van den heer Schrijver, heeft hij wel eenig ander inzicht gekregen. Spreker wist niet dat er een afspraak was tusschen de banne en de gemeente. Waarom zijn B. en W. niet wat uitvoeriger met hun toelichtingen?. Wij krij gen de moeilijke zaak, dat we aanstonds menschen uit andere gemeenten er aan zul len krijgen. Een werkverschaffingsobject is het niet. Spr. heeft bezwaar tegen uitvoering onder de Heide Mij., gezien de ervaringen in proef- polder en het diepspitten. De heer Barten vroeg hoe het te Broek was gegaan. Do heer Schrijver antwoordde, dat het daar heel slecht is gegaan, doordat er daar eens meer, dan weer minder werkloozen waren. Op de vraag van den heer Barten ant woordde Voorzitter, dat er voldoende plaats is voor den bagger. De heer Kwadijk zeide, ook niet van de overeenkomst van banne en gemeente op de hoogte te zijn geweest; anders had hij mis schien wel anders gesproken. Daarna werd besloten, de vergoeding te verleenen. Vastgesteld werden de voorschotten aan de bijzondere scholen. Voor de R.K. Meisjesschool (19934 leerl.) op f 1827.95; voor rle r.k. Jongensschool (206% leerl.) op f 1895.16; voor de School met den Bijbel (46 leerl.) op f421.82. Tenslotte kwam aan de orde het voorstel van B. en W., om aan de Regeering het ver zoek te doen, de gemeenten Noordscharwou de, Oudkarspel en Zuidscharwoude tot één gemeente te vereenigen. De heer Kooij vond het een donderslag uit helderen hemel. Spr. herinnerde aan de besprekingen van jaren geleden. Toen werd het met algemeene stemmen verworpen. Ook de burgers waren er toen tegen. Nu is spr. er ilog niet voor, hij wil nadere gege vens. De heer Van den Abeele had zich verwon derd over de haast, welke gemaakt wordt, hoewel hij svmpathiek staat tegenover deze zaak, wil hij niet zoo maar plompverloren een besluit nemen. Spr. zou willen voorstel len, de beslissing uit te stellen en eerst eens een rapport van de voordeelen te laten op maken door B. en W. De Voorzitter heeft de vergadering van de Burgemeesters on Wethouders niet mee gemaakt, wegens ziekte. Dus kan hij er moeilijk over oordeelen. Spr. weet niet, of de eendracht zal worden bevorderd door de samenvoeging, zooals wel eens beweerd wordt. De heer Schrijver zeide, dat het niet zoo besproken is in die vergadering van B. en W„ dat direct met een voorstel gekomen zou worden. Voorz.: Is daarover niet gesproken? Weth. Schrijver: Er zou eerst een rapport worden gemaakt van gemeentewege, het zo\i eerst maanden later aan de orde ko men. Het was voor snr. ook een donderslag uit helderen hemel. Spr. was ook voor af wachten om rustig de zaak te kunnen be zien. De heer Duijves was al even verwonderd als de andere hecren. We moeten er eerst eens rustig over spreken. De heer Barten: Dat stuk van B. en W. Eraf ook weinig licht. Ook rpr. wil afwachten Voorzifter: Het is geen nieuwe zaak. Er is al veel meer over gesproken. Het was de bedoeling het later nog eens met de drie raden te bespreken. De heer van den Abeele vroeg, als er een rapport werd gemaakt. of de leden daarvan een afschrift thuis zouden krijgen. Voorzitter geloofde niet, dat er bezwaar tegen zou zijn Wat de voordcelen betreft, deze zullen weer op andere wijze verdwijnen daarom is het wel goed, daarvan eerst een ranport te maken. Het voorstel werd aangehouden. Daarna sluiting. Uit onze omgeving W1ER1NGEN BOUWVERGUNNINGEN. Bouwvergunning is verleend aan den heer W. Stadig tot het oprichten van een tim merwerkplaats aan den Akkerweg. aan den heer H. Folkcrs. tot het oprichten van eer woonhuis aan den Akkerweg en aan de Ver Chr. Nat. Schoolonderwijs alhier tot het on richten van een woonhuis voor het hoofd der School aan de Zwinstr. en tot uithrei ding van de school aldaar met één lokaal VERLOTINGEN EN COLLECTE. Vergunning is verleend aan de Vereer Eigen Gebouw" tot het aanleggen en hou- "ten van een loterij en ook aan de afd. Wie- ringen van Herwonnen Levenskracht (ver. 'ot t.b.c.bestriiding). De vereenigine tof werkverschaffing aan hulpbehoevende blinden te Amsterdam be kwam vergunningen tot het houden van n collecte. WOONHUISBOUW. Het bouwen van een woonhuis op 't Elft voor rekening van den heer Heijblok is ge gund aan Jac. Smit alhier. DE KIEZERSLIJST. Het aantal kiezers voor Prov. Staten en den Gemeenteraad bedraagt volgens de op 1 April j.1. van kracht geworden kiezerslijst 3437. BURGERLIJKE STAND, van 25 Maart Lm. 3 April 1939. Geboren: Jarko, zoon van G. Hekman en C. Knip; Simon, zoon van J. Schachtscha bel en A. de Wit. Ondertrouwd: C. P. Lont en M. C. Duijn- ker; J. P. Hegeman en J. Oldersma. Gehuwd: E. Wagenaar en L. J. Bergs. Overleden: T. Wagender, vr., 67 jaar, wed. Jac. Engel. BERGEN VERPACHTING STANDPLAATSEN KERMIS. Voor de op 2, 3 en 4 Juli a.s. te houden kermis, heeft het gemeentebestuur de na volgende standplaatsen toegewezen: Een zweefmolen, luchtschommel, draaimo len, golfbaan, miniatuur-racebaan, gebak kraam, schiettent, tenten voor motorsport, voor knikkerspel, voor lijntrek-, speer- en bal- lenwerpsport, voor vliegbommensport, een koekhakkraam, 3 suiker- en nougatkramen, 2 suiker-, koek- en fruitkramen, 2 ijskiosken en 4 paling-, haring- en zuurkramen. Toegewezen werd voor een bedrag van to taal f 813.25. In 1938 bedroeg de opbrengst f 1352.44, in 1937 bijna f600.—. AUTOVERVOER VAN WERKLOOZEN. De door de Verkeersinspectie aan J. Valkkoog te Assendelft verleende vergun ning voor vervoer van tewerkgestelden per autobus van Asscndclft naar Bergen v.v. is tot 30 September 1939 verlengd. AANBESTEDING. Het vervoer van 450 M3. hoogovenslakken van IJmuiden af en van 150 M3. grind van Alkmaar naar den Oosterdijk, is door het gemeentebestuur aan den laagsten inschrij ver den heer H. Schouten te Bergen gegund voor respectievelijk f 1.20, en f 0.45 per M3. NOTARIAAT. Naar wij vernemen hebben zich voor de vacante notarisplaats, standplaats Bergen, 46 sollicitanten aangemeld. Naar het schijnt is een benoeming binnen kort niet te verwachten. ALKMAAR DE HEER MAK BEDANKT ALS RAADSLID. De heer Mak, die in den gemeenteraad een zetel bekleedt voor de Lib. Staatspartij heeft bericht, dat hij als raadslid wenscht af te treden. Een en ander is toe te schrijven aan het feit, dat hem op do thans ingediende lijst slechts de achtste plaats is waardig gekeurd Hij meent dit te moeten toeschrijven aan tegenwerking van de zijde van mr. de Groot. Dezeanimositeit dateert sinds de begroo- tingsvergadering, toen de heer Mak een redevoering hield, die nog al eenig stof op joeg. Mr. de Groot liet den heer Mak schie ten door te verklaren, dat de heer Mak niet namens zijn fractie had gesproken en dat het gesprokene geheel voor zijn eigen verantwoording kwam. Hoewel dus de heer Mak thans als raads lid bedankt, blijft hij lid van de partij en blijft hij ook de achtste plaats bezetten. Als zijn opvolger komt in aanmerking de lieer J. Lakeman. DE HEER SIETSMA GAAT INTERPELLEEREN. Naar we heden vernamen, is de heer Sietsma voornemens in de Raadsvergade ring van Donderdag a.s. het College te in- terpelleeren naar aanleiding van de be kende onderwijshistorie. Naar de heer Sietsma ons meedeelde achtte ook hij de wijze, waarop het College zijn vragen heeft beantwoord, onbevredigend. NIEUWE N1EDORP MERKWAARRIG GEVAL VAN GAS VERGIFTIGING. Veestapel op het nippertje van een wissen dood gered. Door overdracht der gasfabriek aan de gemeente Alkmaar is het bedrijf hier stop gezet en wordt langzamerhand de inventa ris opgeruimd. Dezer dagen zijn de zuive- ringskisten weggegaan en is de oer naar de gemeenschappelijke stortplaats vervoerd. Een gedeelte hiervan (het vervoer geschied de per as en daarna per schuit! was voor de boerderij van A. Jonker nog tijdeiijk aan den wegberm opgeslagen. En nu wilde het gebeuren, dat een zoon tje van Jonker een stuk meenam en dit in de veeschuur achter 't huis neerlegde. Hier is een stookplaats en zoodoende is de oer in aanraking gekomen met vuur en gaan smeulen. Toen de knecht van Jonker des avonds voor het naar huis gaan nog even in de schuur kwam, sloeg een verstikkende walm hem tegen en de om de hoek gestalde stier, lag lang uit voor de deur, kennelijk in be- wusteloozen toestand hing hij aan zijn ketting. Zonder meer binnen te treden was echtei niet mogelijk. De knecht riep om hulp, en nadat het Jonker was gelukt een paar ra men open te stompen, kon hij naar binnen gaan. echter steeds voor heel korten tijd Het gelukte hem stier en paard naar huiten te brengen. Zij waren er beiden niet bést aan toe. Ook het andere vee. 8 vette varkens en een koppel biggen hadden het heel slecht. Jonker werd tijdens de redding zeei on wel. Het is wel een toeval geweest dat de knecht nog even in de schuur ging. want het was zeker een kwes tie van enkele minuten geweest, of het vee was gestikt. Thans is het weer vrijwel in normale conditie. Naar wij vernemen zullen door den bur gemeester maatregelen worden genomen, Alle tijd om aan liefhebberijen te be lteden I Mijnheer heeft geld Bljeengespaard met een «paarverzeke- ring van de Victoria. Voor een weekpremle van 25 cents (thuis afgehaald) krijgt U later drie honderd gulden uitbetaald. Zend deze bon voor nadere Inlichtingen nog vandaag aan ons ln. dat op de stortplaats, waar ook nog al eens gestookt wordt, geen gevaar kan ontstaan. Dit is maar goed ook, want anders zouden wij hier en in den omtrek wel eens blootge steld kunnen worden aan een gasaanval. Bij Jonker betrof het <och maar een klein stukje van ongeveer één kilo, terwijl de ge- hoele partij bijna tien ton zal wegen. Het is zeker niet te veel gezegd als wij hierboven van een merkwaardige gasver giftiging spraken. HEROPENING ZAAK. De heer C. Dekker, wiens woonhuis en winkel Zondagavond is afgebrand, gaat tij delijk wonen in den winkel (voorheen Strij- bis on van Leijen) en opent daar ook zijn zaak. Nog deze week, vanaf Woensdag, dus voor Paschen, kan ieder weer terecht bij Kees voor een paar fijne en moderne schoenen. De oude voorraad toch, waaronder zich wel eens een overjarige heeft bevonden, is to taal verbrand. Men heeft ons nog opmerkzaam gemaakt, flat de blussching door middel van de water leiding ook deze maal weer zoo uitnemend is gegaan. Het belendende perceel van den heer Jb. de Vries, was een schuur geheel van hout, en het belendende perceel aan de andere zij de, bewoond door den heer Appelman, was geheel met riet bedekt, maar zonder gevaar voor deze, wist men den brand tot een per ceel te beperken. Gaarne hiervoor ook een woord van hulde aan de Niedorper brand weer. Bovenstaande, tevens als rectificatie van ons bericht van gister. Het perceel van den heer G. Wit, rijwielhandelaar, die niet was verzekerd, was weer een ander belendend perceel en van steen met harde dekking. Deze heer heeft door het uitsiouwen van zijn goederen tamelijk veel schade geleden. ONBEZOLDIGD VELDWACHTER. De heer Aris Fijnheer te Nieuwe Niedorp is met ingang van heden benoemd tot on bezoldigd veldwachter dier gemeente. WIERINGERMEER SLOOTDORP. KERKBOUW GEGUND. Na onderhandsche aanbesteding is door den Kerkeraad der Gereformeerde Gemeen te alhier het bouwen van een nieuw kerk gebouw op de plaats van 't thans bestaan de kerkje gegund aan den laagsten in schrijver, den heer Faus te Nieuwe Nie dorp voor een bedrag van f 23,987. BEROEPEN. Naar wij vernemen heeft de Ger. Gem. beroepen de Weleerw. heer ds. Hazenberg uit Ureterp. GER. KERKGEBOUW IN SLOOPERS- HANDEN. Men is begonnen het Ger. Kerkgebouw te sloopen. Zoolang het nieuwe niet gereed is, worden de godsdienstoefeningen gehouden in het gymnastieklokaal. OVERTREDINGEN CRISIS MELKBESLUIT Naar wij vernemen, is tegen een paar vee houders in deze gemeente, die niet in het bezit waren van een vergunning van de Noordhollandsche Consumptiemelkvereeni- ging, proces-verbaal opgemaakt wegens het afleveren van consumptiemelk aan afne mers voor eigen gebruik, z.g. burenplicht. OUDESLUIS. VERBOUWING. Naar men ons mededeelt, is de heer J. van der Vliet voornemens het door hem ee- kochte winkelhuis, gelegen aan den Akker alhier, te doen verhouwen tot woonhuis en op het daarachter gelegen erf een garage 'e doen houwen. ZUSTER MEURS WEER IN FUNCTIE. Wij vernemen, dat Zuster Meurs, wijkver pleegster der gemeente Zijpe, die eenigen tijd met ziekteverlof afwezig is geweest, haar werkzaamheden weer heeft hervat. PETTEN. DAT GAAT NAAR DEN BOSCH TOE De dienstplichtige W. Biesboer alhier, van de lichting 1928, is ongeroepen om on 13 Juli a.s te 's Hertoeenhoseh voor herhaling* oefeningen in werkelijken dienst te komen voor den tijd van 10 dagen. Weigerde dokter Tamsma amvankelijk hulp te verleenen! Een krasse beschuldigio| van dokter Hoogkamer Gistermiddag is de 14-jarige Jacob Veraart uit Wieringerwerf, op den Hoornschen weg onder Middenmeer, ter hoogte van de boerderij van den heer Oostra, door een trailer overre den en gedood. De knaap schijnt plotseling verkeerd te zijn uitge weken, toen hij den treiter tege- moetreed, met het noodlottig gevolg, dat hij werd gegrepen en de zware wielen hem over het hoofd gingen. Naar de schuldvraag wordt nog een onderzoek ingesteld. Het schijnt dat de chauffeur Wemmenhoven van de Cultuurmaatschappij vrijuit gaat en het ongeval aan noodlottige samen loop van omstandigheden is te wij ten. De heer dokter Tamsma uit Wie ringerwerf verzocht ons speciaal te willen vermelden, dat hij eerste tele fonische oproep hij zich onmiddellijk naar de plaats van het ongeval heeft gespoed. Geneeskundige hulp kwam echter te laat. De ongelukkige knaap moet op slag dood zijn geweest. Per auto werd het stoffelijk overschot naar de ouderlijke woning te Wierin gerwerf vervoerd. EEN ZONDERLINGE GESCHIEDENIS. Dc aandachtige lezer zal opmerken, dat wij ons bericht ietwat ongewoon eindigen. „Dok ter Tamsma verzocht vooral te willen ver melden, dat hij op eerste telefonische oproep zich onmiddellijk naar de plaats van het on geval heeft begeven, enz.". Dit heeft zijn reden. Toen wij ons bij dokter Tamsma vervoeg den om inlichtingen, nog bijna geheel on kundig over wat was voorgevallen, zeide deze ons geheel ongevraagd: „Zet er vooral bij. dat ik er meteen was". Wij vonden deze uitlating nogal zonder ling, omdat wij meenden dat dit direct ko men als er nood is, de eerste plicht van een geneesheer is en dit daarom niet extra ver meld behoefde te worden. Zooiets lijkt al gauw een ongepaste re clame. Wij vroegen daarom, waarom dokter dat' zoo nadrukkelijk zei. .Ta. vertelde dokter Tamsma, „de ander kant" zegt, dat ik geweigerd heb, hulp ti verleenen. Voor wie de Wieringermeertoestanden kent was niet moeilijk te raden dat met „de an dere kant" dr. Hoogkamer, de oudste genees heer in dienstjaren in de Wieringermeer werd bedoeld. Het geval leek ons nogal kras en daarom hebben' wij ons terstond bij dokter Hoogka mer vervoegd. Een verbijsterend verhaaL werd ons daar verteld. Mevrouw Hoogkamer deelde mede, dat zij. terstond nadat het on geval bij haar was gemeld, dokter Tamsma had verzocht eerste hulp te verleenen, omdat haar man, dokter Hoogkamer, niet thuis was. Dokter Tamsma antwoordde dit niet te zullen doen, en adviseerde Mevr. Hoogka mer haar man maar met een auto te gaan ophalen om het slachtoffer te gaan helpen. Mevr Hoogkamer betoogde dat dit dan al lang dood kon zijn en wees dokter Tamsma op zijn verantwoordelijkheid. Dere bleef tegenpruttelen. Om nog niet meer kostbare minuten verloren te doen gaan. belde mevr, Hoogkamer toen links en rechts en slaagde er gelukkig in haar man spoedig te Sloot- dorp op to sporen. Dokter Hoogkamer reed als een razende naar de plaats van het ongeval, waar hij ziin collega Tamsma aan trof, die juist gearriveerd en dus volgens mevr. Hoogkamer blijkbaar tot betere ge- .dachten gekomen was, Om 17.52 heef', mevrouw Hoogkamer gebeld, om 18.9S waren beide doktoren bij bet slacht offer aanwezig. Hier blijkt dus uit. dat dok- Ier Tamsma niet lang geaarzeld heeft, doch inderdaad zijn verantwoordelijkheid heeft begrepen en te hulp is gesneld t Er blijft echter de beschuldiging van aanvankelijke weigering, een beschuldiging, die naar wij vernemen, door dokter Hoogkamer zeer ernstig wordt opgevat. Wij troffen den bri gadier der rijksveldwacht, den heer Noot, ten huize van dokter Hoogkamer en hem is verzocht een onderzoek in te stellen. WINKBt VRIJSTELLING DIENSTPLICHT. De dienstplichtigen W. C. S. de Ridder en T. Wijnjeterp van de lichting 1939 uit deze gemeente, hebben één jaar vrijstelling vau eerste oefening gekregen. POLITIE Verloren een vulpen. Inlichtingen bij den gemeente-veldwachter ARBEIDSBEMIDDELING. Heden staan bij het plaatselijk oreaan dei arbeidsbemiddeling 36 werkzoekenden ing©- schreven, t.w. 1 metselaar, 8 grondwerkers, 27 landarbeiders. Van deze werkzoekenden ziin er 29 ff* nlaatst bii het werkverschaffingsobject den Kaagpolder. SCHOORl SCHOORLDAM. GEGUND. Behoudens goedkeuring is het bouweri ^an een woonhuis met schuur voor reke ning van den heer J. Winder gegund aan den heer C. Schotvanger alhier.

Schager Courant | 1939 | | pagina 6