losse hulp Uit Alkmaar De onderwijsmisère in Alkmaar B* W* zijn al vriendelijk te Belgische regeering blijft nog aan Vandaag kiest Frankrijk zijn president En pompen maar Bedrog met kippen- leveranties Beveiliging van vliegbooten Naar aanleiding van de door ons aange sneden onderwijskwestie, heeft de heer Sietsma aan den Raad verzocht, de volgen de interpellatie te mogen houden: Niet geheel tevreden gesteld door de ant woorden op de schriftelijke vragen door hem d.d. 28 Maart j.1. gericht tot Burgemeester en Wethouders, verzoekt ondergeteekende U in de raadszitting van Donderdag a.s. de volgende vragen tot het College te mogen richten: 1. Was het B. en W. bekend toen zij het voorstel om mej. van Raalte een vaste aanstelling te geven aan een school, waarvan moest worden aangenomen, dat zij binnen twee jaar zou worden opgehe ven, bij den Raad indienden dat deze onderwijzeres eventueel als wachtgeld ster van het bijzonder- naar het open baar onderwijs zou worden overgehe veld? 2. Indien deze vraag bevestigend wordt be antwoord, zijn B. en W. dan niet van oordeel, dat het voorstel om een vaste aanstelling te geven, beter achterwege had kunnen blijven en dat het juister ware geweest de andere door B. en W. gegeven oplossing te kiezen, nl. in de vacature te voorzien door de tijdelijke benoeming van een leerkracht? 3. Zijn B. en W. niet van oordeel, dat door de nu gevolgde methode, het probleem van de tewerkstelling van eigen wacht gelders is verzwaard en de vrije keuze van een leerkracht naar de verre toe komst wordt verschoven? 4. Zien B. en W. hierin geen bezwaren voor den goeden gang van zaken bij het open baar lager onderwijs hier ter stede? 5. Zijn B. en W. bereid omd en Raad mede te deelen op welke wijze de e i s c h van den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen om een wachtgeldsfer te benoemen, was geformuleerd en hoe deze mededecling, dat het een e i s ch was, zich rijmt met de mededeeling dat ook een andere oplossing mogelijk ware geweesC:? 6 Kunnen B. en W. mededeelen in welke onderwijsvak- en andere bladen de „open bare" oproeping is gedaan? De onderbrenging van het 2 R. La. Artie in de Alkmaarsche Scholen. EEN PROTEST VAN HET GEZA MENLIJK ONDERWIJZEND PER- SONEEL. Naar aanleiding van het voorstel van B. en W., dat Donderdag a.s. in de raadsverga dering in behandeling zal komen en waar bij het schoolgebouw aan de Laat zou wor den verhuurd aan het 2de R. Lu. Artie., werd heden gerequestreerd aan den Raad door het Plaatselijk Comité voor de Open bare School te Alkmaar, bestaande uit de plaatselijke afdeelingen van de Ver. voor Volksonderwijs, den Bond van Ncderl. Onder wijzers, het N O.G. en de.Verecniging van Muloonderwijzers. In dit request wordt in het belang van het Alkmaarsche L. O. verzocht het voorstel niet aan te nemen, om dat het een doodelijke slag zou toe brengen aan den Bosboom Toussaint- school, terwijl de uitwerking op bet Centraal 7e en 8e leerjaar een fnui kende moet zijn. Men is van oordeel, dat de toeschietelijk heid van het College aan Defensie alle per ken te buiten gaat en dat het ontoelaatbaar is, dat de belangen van het L. O. daarbij op onverantwoordelijke wijze worden vergeten. In dit verband meenen we nog te kunnen vermelden, dat men in S.D.A.P.-kringen hier in hooge mate het gemis voelt van het ver broken contact tusschcn deze partij en het College. Het betreffende voorstel komt van het College in zijn geheel. Was wethouder Bonsema nog lid geweest van de S.D.A.P., dan zou zijn houding wellicht een andere zijn geweest. DE HEER J. LAKEMAN AANVAARDT ZIJN ZETEL. De heer J. Lakeman deelde ons gister avond mede, dat hij voornemens was de raadszetel, ontstaan door het bedanken van den heer Mak, te aanvaarden. BEN INSTALLATIE MET EEN STAARTJE. Gisteravond werd de Centrale Ouderraad door den burgemeester geïnstalleerd. In de ze Centrale Raad zijn de verschillende ouder commissies der diverse scholen vertegen woordigd. Tot voorzitter werd gekozen de heer Kleijmeer, tot secretaris de heer v. d. Bogaarde. Nadat de installatie had plaats gehad, bleef de Centrale Raad in vergadering bij een en werd besloten een request te zenden aan den gemeenteraad naar aanleiding van den verhuur van schoolgebouwen aan het 2e R. Lu. Artie. Een en ander in denzelfden geest als door het Plaatselijk Comité is geschied. Er is wel een storm van verzet tegen dit voorstel gerezen. BA RS1NGERHORN MEJ. PIET BIJ ONZE DAMES. Andermaal was mej. Piet uit Alkmaar aanwezig op een bijeenkomst van de Boerin nen e.a. Plattel. Vrouwen, afd. Barsinger- horn. De belangstelling van de leden was minder groot dan de vorige maal, een 30- tal damens gaf acte de préscncc, en luister den bij een kopje naar de voorlichting bij het maken van verschillende breisteken en ander handwerk. De presidente dankte mej. Piet voor den leerzamen avond en hoopte, dat in de naaste toekomst de resultaten tot uiting zouden komen. Na behandeling van een paar zaken van huishoudelijken aard volgde sluiting. KOLHORN. BEGIN VAN BRAND. Doordat een petroleumvergasser in brand vloog, ontstond er brand in de keuken van den heei 1'erwerda. Gelukkig hadden de bewoners de tegenwoordigheid van geest, de deuren direct dicht te houden, totdat een slang op dwaterleiding was gekoppeld waardoor e g'en werd voorkomen. ANNA PAULOWNA HET STANDPUNT VAN DEN LAND BOUW TEN AANZIEN VAN TRUST- EN KARTELVORMING. De heer C. D. Rezelman opende de gister avond gehouden vergadering der afd. van de H. M. v. L. met een welkomstwoord in het bijzonder gericht tot burgemeester Mijn- lieff, die aan de uitnoodiging, deze vergade ring bij te w-onen, gehoor gegeven had en tot den heer Vet, den nieuwen secretaris van het hoofdbestuur, ten aanzien van wien voorzitter hoopte dat deze eerste kennisma king met de afdeeling van aangenamen aard zou zijn. De heer Vet sprak over „Het standpunt van den landbouw ten aanzien van trust- en kartelvorming". Dit onderwerp, reeds van verschillende zijden in ons blad belicht, reden waarom we er niet over zullen uitweiden behan delde spr. op duidelijke pakkende wijze. De heer Vet gaf allereerst een inzicht in het ontstaan en het verschil tusschen kartels en trusts om tot de conclusie te komen, dat de overheid, door het verbindend verklaren van ondernomersovereenkomsten aan de vorming ervan meewerkt en sprak als z'n mccning uit, dat men wel nimmer meer tot een geheel vrije prijsvorming zal kunnen terugkeeren. De arbeiders hebben als ant woord op cn tegenwicht tegen de trust- cn kartelvorming hun vakbeweging gevonden en merkwaardig is, dat de daling der loonen productsgewijze minder is, dan de klappen, die anderen tengevolge van de crisis kregen. Is geen vrije prijsvorming meer mogelijk en het is gebleken, dat ook zelfs door wet telijke maatregelen trust- en kartelvorming niet is tegen te gaan dan zal de boer het er op moeten toeleggen toch een behoorlijk loonniveau le bereiken. Hij zal daarvoor een goede organisatievorm moeten zoeken en spr. ziet als weg: coöperatie, misschien zelfs het vormen van verbruikscoöperaties. De heer Vet is echter geen cooperator door dik en dun, wil de coöperatie liefst naast het particuliere bedrijf en ziet de coöperatie dan als belangrijken waardcbepalenden fac tor. Ook zal men zeggingschap in zake den afzet der producten moeten zien te krijgen, want de belangen van den exporteur zijn nu eenmaal andere dan die van den pro ducent. Bij de beantwoording van een vraag van den heer V. Kaan, die coöperatie als een gevaar voor den middenstand ziet, betoogde spr., nog eens dat coöperatie principieel niet op zij te zetten is, maar hij persoonlijk het particulier initiatief er naast wenscht. Burg. Mijnlieff vroeg: Kan spr., die ver teld heeft, dat de kartels het eerst in Duitschland zijn ontstaan, ons ook vertellen hoe het daarmee thans gesteld is in dat land. De heer Vet antwoordde: Vóór de nat. so cialisten aan de macht kwamen zijn de kar tels bestreden, ook met wettelijke bepalin gen. Het nat. socialisme moedigde kartelvor ming aan, maaris zelf op de plaats van de hoofdmannen gaan zitten. Op het gebied der prijsbepaling is men zóó streng, dat iemand voor prijsontduiking twee jaar kreeg! Nadat spr. nog enkele andere vragen had beantwoord, dankte de heer Rezelman hém voor zijn interessante beschouwingen. De vergadering behandelde hierna eenige huishoudelijke zaken. Bij de rondvraag dankte burgemeester Mijnlieff voor de uitnoodiging en zeide met groot genoegen de vergadering te hebben bijgewoond, ook omdat hij daardoor gele genheid had nader kennis te maken, met dat deel der bevolking, dat in den landbouw z'n bestaan vindt. Het is juist z'n wcnsch, met de verschillende groepen der bevolking in contact te komen cn niet enkel burge meester ter secretarie te zijn. LANGEN DIJK De Koningin naar den „Ruigehoek" Van officieele zijde meldt men ons, dat H. M. de Koningin heden naar den Ruigen- lioek zal gaan, teneinde aldaar eenigen tijd te verblijven. ZUIDSCHARWOUDE. GELIJK AANTAL STEMMEN. Naar ons wordt medegedeeld, is bij refe rendum over de samenstelling van de can- didatenlijst der S.D.A.P. in den gemeente raad eenzelfde aantal stemmen uitgebracht op den heer D Bakker en den heer D. Blom, beiden aftredend. Deze uitslag stelt de S.D.A.P. natuurlijk voor dc moeilijk heid: welke van de twee moet nu de beste plaats op de lijst hebben? 7AJPE CANDIDATENLIJST S.D.A.P. De candidatenlijst van de S.D.A.P. voor de a.s. raadsverkiezing is na gehouden refe rendum vastgesteld als volgt: C. Nannis, J. Blom, H. C. Veltman, J. Kouwenberg, Mevr. Vriesman-Slot, P. Brouwer, A. Burger, J. Veter en D. v. d. Vlies. „Een plompe vervalsching" Het annexatie-document in Argen tinië. De „Voelkischer Beobachter" schrijft in verband met het in Argentinië ontdekte document, waarin Duitsche annexatie-plan nen ten opzichte van Patagonië werden onthuld, dat dit document, indien het be staat, een bijzonder plompe vervalsching is. Een officieel onderzoek heeft echter uitgc wezen, dat ook de publicatie van het rap port uit den duim is gezogen. Omtrent den persoon van den vervalscher een emi grant kan aldus het Duitsche blad, geen twijfel bestaan. Nieuwe dossiers gevonden. Havas meldt uit Buenos Aires, dat de po litie huiszoeking heeft verricht in het „Bruine Huis" aldaar cn verscheidene an dere gebouwen, welke spionnage-centra zijn Een aantal geheime dossiers en documen ten, opgesteld in de Duitsche taal, zijn in beslag genomen, Poolsch Brifsche besprekingen voorloopig gunstig WELDRA OFFICIEELE VER KLARING VERWACHT. De Poolsche minister-president Beek verklaarde zeer tevreden te zijn over de vriendelijke wijze, waarop de besprekingen te Londen gevoerd worden. Uit dezelfde kringen wordt ver nomen, dat de besprekingen gezegd kunnen worden een onderlinge de- ien&ieve garantie door Polen en Groot-Brittannië verzekerd te heb ben. Minister Beek heeft gistermorgen een on derhoud gehad mot Halifax. Bij dit onder houd waren van Britsche zijde nog aanwe zig Sir Alexander Cadogan, secr generaal van buitenlandsclie Zaken, en twee deskun digen. Minister Beek was vergezeld van den Poolschcn ambassadeur te Londen en even eens twee deskundigen. Reuter meldt nader, dat Bock gisteravond in het Lagerhuis een bezoek aan minister president Chamberlain en minister Halifax heeft gebracht. De Britsch-Poolsche besprekingen, die vrijwel den geheelen dag hebben geduurd, zullen hedenmiddag worden hervat. Officieel is medegedeeld, dat zij gunstig verloopcn. Een nadere verklaring zal ech ter niet worden gepubliceerd, voordat zij beëindigd zijn. Eerst moet het nieuwe kabinet zijn taak aanvaard hebben. In welingelichte kringen gelooft men, dat de regeering hedenochtend niet de ontslag brief zal teekenen. Het schijnt dat de regee ring hiermede wil wachten tot het nieuwe kabinet bereid is zijn taak te aanvaarden. Z. M. de Koning is gisterochtend begonnen met de besprekingen om te komen tot het samenstellen van een nieuwe regeering. Blijft Pierlot premier? De socialisten, zeer ontstemd over het ver lies van zes zetels bij de verkiezingen van Zondag j.1., blijken, volgens de N. R. Ct., geenszins geneigd te zijn in de nieuwe rcgcc- ring te treden. Men verwacht evenwel, dat zij in deze houding niet zullen volharden. Als mogelijke minister-president wordt gedacht aan Pierlot cn aan den katholie ken democratischen oud-minister Tsclioffen. Roemenië nog geen garantie Eerst de besprekingen met Beek af wachten, meent Londen. Gistermorgen is Tilea, de Roemeensche gezant te Londen, naar Londen terugge keerd. Ten aanzien van do onderhandelin gen inzake Britsche hulp aan Roemenië zei- de hij den correspondent van Reuter: „Wij zijn nu op den goeden weg en ik meen te kunnen zeggen, dat wij allen tevreden zijn". Uit Londen wordt, volgens het Rott. Nsb. vernomen, dat tengevolge van complicaties, die zich hebben voorgedaan, Chamberlain zich ervan onthouden heeft, Roemenië te betrekken in het anti-aanvalsblok, tenmin ste totdat dc besprokingen met Beek, waar schijnlijk Woensdag laat, beëindigd zijn. Roemenië- heeft geweigerd de verzekering te geven, dat het Polen automatisch met militaire hulp zal bijstaan, tenzij Polen wc- derkeerig eenzelfde belofte aflegt, zoowel ten aanzien van een Duitschen aanval als van een Hongaarschen agressie of van een aan val van Duitschland via het Hongaarsche gebied. Dit is in Polen op verzet gestuit, om dat Polen er niet voor voelt, zijn vriend schappelijke relaties met Hongarije te be derven. l it betrouwbare bron wordt vernomen dat Roemenië, als belooning voor zijn deelne ming aan het „Halt-IIitler-front" ook ver langd heeft, dat de andere Balkanstatcn, le den van de entente, Jocgo Slavië, Grieken land cn Turkije, zullen beloven dat zij Roe menië zullen bijstaan, indien Bulgarije door middel van geweld poogt de Dobroedsja te heroveren. Amerika blijft op Duitschland verbolgen Washington denkt er voorloo pig niet aan weer een ambassa deur naar Berlijn te zenden. Van gezaghebbende zijde wordt verklaard dat de Vereenigde Staten, zelfs als zij wor den uitgenoodigd, niet zullen deelnemen aan do besprekingen met Frankrijk en En geland, die, naar gemeld wordt, de mogelijk heid onder liet oog zouden zien, hun ambas sadeurs naar Berlijn te doen terugkeeren. Men verklaart, dat de verhouding van de Vereenigde Staten tot Duitschland onveran derd is. Er zijn geen nieuwe gebeurtenissen geweest, die de gespannen verhouding verbe terd hebben. Integendeel, de situatie is, sinds Wilson is teruggeroepen, nog ernstiger ge worden, tengevolge van de inlijving van Bo- licmcn, Moravië en het Memelgcbied. Men zegt, dat Roosovclt geen onmiddel lijke actie in beschouwing zal nemen om te komen tot herbezetting van den post van ambassadeur te Berlijn. Hij zou er de voor keur aan geven, de mogelijke verdere ge beurtenissen in Europa in het voorjaar en den zomer af te wachten; in verband met de expansiezucht van Duitschland. Men voorziet, dat in het congres hevig zal worden gestreden over het voorstel tot herziening van dc tegenwoordige neutrali- teitswet -in de Vereenigde Staten. Volgens de ervaren leden van het con gres zal de regeering al haar kracht moe ten aanwenden, om het voorstel van sena tor Pittman, waardoor de uitvoer van wa penen en munitie in oorlogstijd alleen af hankelijk zal worden van het principe van contante betaling, te doen aannemen. Al gemeen verwacht men, aldus de Msb., d de wijzigingswet zal worden aangenon echter niet dan na langdurige debatte* ia het congres. Versailies houdt zich gereed. Na ruim een maand van hard werken, is thans het Paleis te Versailies gereed voor de ontvangst der Nationale Vergadering, wel ke vandaag den president der Republiek zal kiezenof herkiezen; mocht dit laatste het geval zijn, dan zal Lebrun morgen in het Elysée beëdigd worden. Rusland wil harder toeslaan Chamberlain's redevoering zeer verdienstelijk maar onvoldoende geacht. Vóór alles collectieve veiligheid. In een hoofdartikel schrijft het Journal de Moscou, dat de verklaring van Chamberlain verdient, aandachtig en objectief te worden bestudeerd, doch dat men niet kan ontko men aan den indruk, dat de jongste stappen van de Britsche regeering in het huidige stadium in aanzienlijke mate van opportu- nitischen aard zijn en dat de veranderingen in de Britsche politiek gekenmerkt worden door besluiteloosheid en aarzeling. Het blad vervolgt dan: noodig zijn maat regelen, die op zijn minst geheel Europa en de waarschijnlijke oorlogshaarden bui ten Europa zouden omvatten. Om duidelijk te zijn: de collectieve veiligheid moet verze- werd worden. Wij spreken niet slechts van de aarzeling van Londen en Parijs, doch ook van de vaagheid van de houding van sommige staten, die rechtstreeks door agres sie worden bedreigd. Het blad noemt in dit verband Polen en schrijft, dat het lot, dat de gemeenschappe lijke verklaring der anti-agressiestatcn heeft ondergaan, het twijfelachtig doet zijn of Polen reeds het pad der collectieve vei ligheid betreden heeft. Groningsche kustvaarder bij Zweden aan den grond. Het Nederlandsche kustvaartuig „Alpha" metende 133 bruto, 65 netto ton, behoorende aan de reederij „Ommies Velvis" uit Gro ningen, is op den westkust van Zweden, na bij Uddevalla aan den grond geraakt. Het schip sloeg daarbij lek en maakte water, doch men slaagde er in het met pompen drijvende te houden. De lading is in lichters overgebracht. Men zal trachten het schip op eigen kracht weer vlot tc krijgen. Een half jaar geëischt tegen een koopman uit Ede. De 25-jarige koopman D. van L. uit Edè had zich gistermiddag voor de Arnhemsche rechtbank te verantwoorden, wegens oplich terij bij kippenleveranties. Verd. had in verschillende bladen adver tenties geplaatst, waarin hij hennen van zes tot zeven maanden te koop aanbood. Boven de annonce stond: „Een eerlijke behandeling is ook een blijvende vriendschap". Listig verpakt. Een inwoner van Oostzaan en een land bouwer te Ambt-Hardenberg gingen op de advertentie in en bestelden een aantal kip pen. Zij ontvingen de beesten in kisten, waarvan de openingen zoo klein waren, dat men de koppen niet goed kon bekijken. Bo vendien geschiedde de zending onder rem bours, zoodat de koopers wel gedwongen wa ren de zending te aanvaarden. Bij opening der kisten bleken deze meerendeels over jarige kippen te bevatten, die bovendien ziek waren. De Officier van Justitie merkte in zijn re quisitoir op, dat reeds vele jaren door z.g. fokkers te Ede en Veenendaal dergelijke methoden in praktijk worden gebracht. De politie ontving tal van klachten en heeft tegen deze mcnschen herhaaldelijk gewaar schuwd. Spr. eischte in beide zaken drie maanden gevangenisstraf. Uitspraak 18 April a.s. ONZE OOST. Indische regeering koopt motor boot in Australië. Wij vernemen aldus het Soerabaiasch Handelsblad dat door de regeering ten behoeve van de beveiliging van vliegbooten in de havens een groote motorboot in Aus tralië is aangekocht, welke boot onder an dere voorzien isv an een radiotelegrafie-in- stallatie en optische seinmiddelen. Bedoelde motorboot wordt per K.P.M.-er naar Indië getransporteerd en is gisteren te Soerabaja aangekomen. Zooals gezegd, is de beveiling van vlieg booten het doel van dezen aankoop en de taak van den gezagvoerder zal zijn te zor gen. dat er op de landingsplaats van de vliegbooten geen schepen varen cn dat er geen drijvende voorwerpen, die eventueel gevaar kunnen oplevoren, aanwezig zijn. De boot is ongeveer 13 meter lang, en heeft twee motoren elk van 100 p.k., de snel heid bedraagt 16 mijl. De bemanning zal bestaan uit vier of vijf personen, allen ambtenaren van scheepvaart. Ie Timor- Kocpang zal de boot worden gostationneerd. liet ligt in de bedoeling nog meerdere booten voor dit doel aan te schaffen. Deze zullen dan te Soerabaja en te Tandjong Priok worden gestationneerd-. Voor Geldbelegging TE KOOP: Grasboerderij 20 H.A. best land, mooi gele.- gen. Te koop gevraagd: Bouwplaats 20-30 H.A. H. A. VEUGER, Makelaar, Schagen, C. Bokstr. Tel. 61, Coöp. Zujvelfabr. „Koegras", Callantsoog, vraagt voor onmid* dellijke indiensttreding: voor de zomcrmaanucn. liefst bekend met fabriekswerkzaam. lieden. Aanmelding aan de fa* brick. WEIDE-TIJD! Kom Donderdag met partij le soort zware AMANDEL- BAAL KOEDEKKEN. Tevens diverse monsters eiken hekpa- len, levering franco huis, bij elk kwantum, Ijzerwerk, Ge. reedschap, Touw en Leerwerk Paardedekken, enz., enz. Stal tegenover Albert Heijn. ADR. VOS, Callantsoog. Te koop: Voeraardappelen. Binder Zaai- haver, 50 Kg. Orig. Goudgerst, Eigenheimers, 35/45, kl. A. - R. C. WAIBOER, Kneesweg, Anna Paulowna. Terstond gevraagd ELECTRICIEN-LOODGIETER voor tijdelijk. A. KOSSEN, Smederij, Ivolhorn. GRONINGEN, 4 April. Inlandsche rogge 7.95S.05, haver (wil) 7.107.20, zwarte haver 7.257.35, groene erwten 9.85—10.25, karwijzaad 32.5034, ka nariezaad 6.757, ronde mais 8 50—8.70, platte mais 8.258.45, lijnzaad witbloei 8.50 9, idem blauvvbloei S.509. Aanvoer klein, stemming vast. PURMEREND, 4 April. Gemeentel. Kaasbeurs. Verhandeld 21 par tijen, wegende 55.000 Kg., handel matig, hoogste prijs f 18.2 stapels kleine Boe renkaas f 18.50, 1 stapel Volvette f 22.30; 1209 Kg. boter f 1.25—1.35 per kilo. Runde ren, totaal 614 stuks: 200 vette koeien 60- 70 ct., matig; -214 geidekoeicn f 110170 p. stuk, matig; 180 melkkoeien f 180-280 per stuk, matig; 20 stieren 4856 ct. per kilo, matig; 18 paarden f 70—175 per stuk, stug;' 48 vette kalveren 6090 ct. per kilo, matig; 1463 nuchtere kalveren; voor de slacht ft 10, voor de fok f 12IS per stuk, matig; 18" vette varkens voor dc slacht 4750 ct. jxf kilo, vlug; 66 magere varkens f 2228 per stuk, matig; 430 biggen f 12—IS per stuk, matig; 1278 schapen f 1630 per stuk, ma tig; GG bokken f 3—10 per stuk, matig; kip- eieren f 3.303.70, eondeieren f 2.65 per 100 stuks, 9200 piepkuikens S0S71,'» ct. p. kilo, 5600 oude kippen cn hanen 42'Zj43 ct. per kilo, konijnen f 0-30—1.90 per stuk, 300 een den 2050 ct. per stuk. duiven 40 ct. per paar, 325 kievitseieren 20—30 ct. Coöp. Centrale Eiorvciling. Aanvoer,' 120.000 eendeieren 2.702.85, 90.000 kipeicren 6560 Kg. 3.60—3.75, 63-64 Kg. 3.55-3.70, 60—62 Kg. 3.45—3.63, 58—59 Kg. 3.15-3.55, 5657 Kg. 3.403.50, 5355 Kg. 3.353.45. ROTTERDAM, 4 April. Veemarkt. Totaal-aanvoer: 5100 stukd t.w.: 194 paarden, 4 veulens, 1217 magere runderen, 890 vette runderen, 35 vette kal veren, 101 graskalveren, 2285 nuchtere kal veren, 234 schapen cn 22 lammeren, 11 var kens, 107 bokken cn geiten. Prijzen p. Kg.: Vette koeien 726038-48 ct., vette assen 68-^8—38-18 ct.. stieren 60—51—50 ct., vette kalveren 11310065-80 ct., schapen 30— 1332 ct., lammeren 5647—12, graskalve ren 5242 ct., nuchtere kalveren 31—20- 21 cl., slachtpaardcn 5446—36 ct. Prijzen per stuk: schapen f 251917, lammeren f 231612, nuchtere slachtkalveren f 7-6 —4, nuchtere fokkalveren f 2016—13, sl. paarden f 210200125, werkpaarden f 356 275—135, hitten f 253—195125, stieren f 265195145. kalfkoeicn f 285—22015 melkkoeien f 280—210—155, varekoeien f 1® —160—140, vaarzen f 170—150—110, pinken f 130110—90, graskalveren f 5535—25, bokken en geiten f 11—8—5. Overzicht: Vet te koeien en ossen, aanvoer korter, handel kalm, prijzen le en 2e kw. koeien en ossen iets lae-er, verder onveranderd. Pr. koe 78, pr. os 72 ct. Stieren, aanvoer flink, handel tamelijk, prijshoudend. Vette kalveren, aan voer als vorige week, handel matig, prijzen als gisteren, pr. 1,25. Schapen en lamme ren, aanvoer iets ruimer, handel tamelijk, prijzen onveranderd. Nuchtere slacht- en fokkalveren, aanvoer ruimer, handel stroef, nrijshoudend. Paarden, aanvoer iets korter, handel stug, prijzen als vorige weck. Kalf* en melkkoeien, aanvoer ruimer, handel kalm, prijzen iets stijver. Vare koeien, aan voer gelijk vorige week, handel levendiger, goed prijshoudend. Vaarzen en pinken, aan voer malie, handel traag, prijzen als vorige week. Graskalveren, aanvoer iets kleiner, handel kalm, prijzen constant. Bokken en geiten, aanvoer ruimer, handel matig, prij zen iets lager. WARMENHTJIZEN. 4 Maart. Uien 3.40—3.80, roodo kool 9—12.10, gel* kool 5.70—7.40, Deenscho witte kool 4.80- 5.70. peen 5.606.50. Aanvoer: 1225 Kg uie* 70.200 Kg. rootle kool, 30.600 Kg. gele kool, 40.100 Kg. Dcensche wite kool, 1300 Kg peen, BROEK OP LANGENDIJK, 5 April. Aanvoer: 1S00 Kg. uien 4.—, grove 4.10, stek 90 ct. ol°Ak^^0,cn 1-603.90; 2600 kg. roode kool ?^T'10 000 kfr- *Gle kno1 6.80—7.50; 12000 ktr. d. witte kool 5.10—5.00 NOORDSCHARWOUDE, 5 April. „Aanvoer: 3100 Kg. uien 3.60—3.80, grove 3 U*°n k'elne PGen 1200 kg. kroten 1.10—3.70: 32100 kg. roode 256,K) k*- «le kool 6.50—7.70 11090 kg. d. witte kool 4.70—5.50

Schager Courant | 1939 | | pagina 6