Lebrun herkozen DE WERELD De Joden hebben het gedaan Pierlot kabinets formateur 1 Door betonnen palen geraakt Va1t een benzinestation onder de Vestigingswet? Crisis invloed op gemeente-financiën De nazi-actie in Patagonië KX.M» vliegt direct naar Australië Nieuw ziekenhuis in de hoofdstad pconomische arometer Dc Prins beschermt het paard Brandje in het Centraal Station te Amsterdam UUelïennen Post vluchten op Indit Seis, Kd-5Apr. j Athene 5 Apr (heenreis) lNapeIs 3 Apr' A1"' 5 Apr' m weinig woorden MET 506 VAN DE 910 STEMMEN. Gistermiddag heeft de Nationale Ver gadering in haar zitting te Versail- les, Lebrun tot president van Frank rijk herkozen. Het aantal stejnmen bedroeg in het geheel 910, zoodat de vereischte meerderheid dus ■455 bedroeg. Op Lebrun werden uitgebracht 506 stemmen. De president was dus bij eer ste stemming onmiddellijk herkozen. De volledige uitslag der presidentsverkie zing luidt: Lebrun 506 stemmen. Herriot 53, Bouisson 16, Godard 50, Cachin 74, Bedouce 151, Pietri 10, verschillende anderen 41. Totaal aantal •temmen 910, ongeldig 6 stemmen. De herkiezing bedoeld als ma nifestatie van nationale eenheid mislukt. De hoop van velen dat Lebrun zon der tegencandidatcn en met zoo goed als algemeene stemmen zou worden herkozen, als demonstratie der nationale eenheid, is dus niet in vervulling gegaan. Socialisten en communisten zijn met een eigen can- didaat uitgekomen, Justin Godart heeft zijn candidatuur van republi- keinschc oppositie gehandhaafd en de candidaten, die zich voor Lebrun hadden teruggetrokken, zijn niet unaniem door hun vrienden gevolgd Uitslag onder groot tumult bekend gemaakt. Te 17.20 deelde de president van den Se naat, Jeannenev, den uitslag der presidents verkiezing mede. De communistische afgevaardigden schreeuw den: „aftreden". De grootc meerderheid der parlementsleden echter verhief zich van de zetèls om geestdriftig te applaudiseeren. Te midden van het tumult zette Jeannency de voorlezing van het resultaat voort. Men hoorde hem zeggen: „daar Albert Lebrun de meerderheid der stemmen heeft verworven, verklaar ik hem tot president der Fransche republiek gekozen". Een don derend applaus van rechts, centrum en een gedeelte van links was het antwoord De communisten bleven schreeuwen: „aftreden", waarop de andere parlementsleden de Mar- seillaise aanhieven Jeannenev deed het proces-verbaal goedkeuren en verklaarde de zitting der nationale vergadering gesloten. Te 17.30 uur werd de bijeenkomst opge heven. Herriot werd bij zijn vertrek door de lin kerzijde toegejuicht. Groote voldoening te Parijs. Jeannenev en Daladier hebben zich naar het Elysée begeven om president Lebrun-met zijn verkiezing geluk te wensclien'. De herbenoeming van Lebrun heeft in de hoofdstad in het geheel geen verrassing ge wekt; zij is met de grootste voldoening ont vangen en vormt overal het gesprek van den dag. In sommige wii^kelétalages heeft men bet portret van Lebrun, omgeven door lint van de Fransche kleuren, geplaatst. De autoriteiten dementeerden echter for meel dit bericht. Hoe de Duitsche pers reageert op den bomaanslag op het Duitsche gezantschap in Chili. Het blad Imparcial, dat te Santiago ver schijnt, schrijft, dat de openbare meening in Chili den aanslag op het Duitsche ge zantschap, die Dinsdagochtend plaats had, unaniem veroordeelt. In Chili bestaat geen controle op het binnenkomen van gevaar lijke. buitenlanders. Zoon controle wordt door het volksfront in Chili niet gewenscht. Het blad gelooft er niet aan, dat bij het gebeurde ook Chilenen betrokken waren. Dc regeering mag, aldus besluit de Imparcial, tegenover dezen aanslag op bet Duitsche ge zantschap niet onverschillig blijven. Het gc- heele volk eischt bestraffing van de schul digen. Dit bericht van het Duitsche Nieuws bureau wordt aangevuld met een an der bericht, ditmaal ontleend aan de Berliner Dorsen Ztg., die weet te melden, dat weliswaai de daders nog niet door de Chileensche politie zijn gevonden, maai dat men toch wel weet, dat de Joden, democraten en vrijmetselaars er achter zitten. De Deutsche Allgemeine Ztg constateert, dat sinds cenigen tijd storende invloeden aan het werk zijn ten nadeele van de Duitsch-Chileensche betrekkingen. Die in vloeden komen niet uit het Chileensche volk zelf, maar van aan Duitschland vijandige kringen uit het Noorden. De opruiing tegen de totalitaire staten wordt systematisch be dreven in geheel Spaansch-Amerika. Men hoeft er niet aan te twijfelen wie hierachter zit. De Berliner Local Anzeiger wijst erop, dat gezantschappen dienen te worden be schermd door het land, waarin zij zich be vinden. Dat land heeft maatregelen te ne men. Het Duitsche rijk heeft bij alle aan vallen of aauvalspogingen, die tegen Duit- schers gericht waren, getoond, dat het niet bereid is zijn onderdanen in het buitenland te laten blootstaan aan schurkenstreken. BIO-PAASCHCOLLECTE. Vanaf morgen tot en met 13 April zal in alle Nederlandsche bioscopen de Paaschcol- lectc worden gehouden ten bate van de stichting Bio-Vacantieoord „Russenduin" Bergen aan Zee. Men steune dit mooie werk, waardoor zooveel bleekneusjes nieuwe gezondheid kunnen opdoen. Het vorig jaar werden voor rekening van Bio 830 kinde ren van alle gezindten een aantal Wfken verpleegd. De premier wenscht een drie- partijenregeering. Men gelooft in België algemeen, dat de tegenwoordige premier Pierlot van den Koning opdracht zal krijgen een nieuwe regeering te vormen. Gister middag is Pierlot ten paleize ontbo den. Ook Richard, de minister van economische zaken en de ministers van staat baron Poncelet en Cyrille van Overbergh, werden door Koning Leopold ontvangen. Na zijn bezoek aan het paleis, heeft Pier lot voor de pers het volgende communiqué voorgelezen: „De Koning heeft mij verzocht mij op de hoogte te stellen van de voorwaar den, waaronder een nieuwe regcering ge vormd zou kunnen worden, waarvan de sa menstelling en het program in overeenstem ming zouden zijn met het resultaat van de parlementsverkiezingen en den hüidigén toe stand in het land." De premier beantwoordde vervolgens en kele vragen der journalisten. O.a. verklaarde hij te wenschen, dat een drie-partijelïregee- ring mogelijk zou zijn. Op de vraag, wan neer hij den vorst zijn antwoord zou geven, antwoordde hij, dat geen bepaalde termijn was bepaald en dat wel eenige dagen voorbij zouden gaan, voordat hij iets aan de pers zou kunnen meedeelcn. Marincvliegtuïgen botsen Vier dooden in Massachussetts. Uit East Braintree (Massachussetts) wordt gemeld, dat, terwijl een tienduizendkoppige menigte de.tewaterlating bijwoonde van liet vliegtuigmoederschip „Wasp", twee marine vliegtuigen, die een vlicgocfening hield'en, met de vleugels tegen elkaar botsten, waar door zij brandend omlaag stortten. Alle vier inzittenden vonden den dood. Nederlandsch-Italiaanscbe koffieculfores in Abessinië Belangstelling in Ned. handels kringen. Naar wij vernemen bestaat er in Neder landsche handelskringen belangstelling voor het initiatief van den heer K. J. Junius In- german tot stichting \an een Italiaansch— Nederlandsche Maatschappij tot ontwikke ling van de ■koffiecultuur in Abessinië. Wij vernomen tevcns.-düt oen daaromtrent in liét Ro'meinsche Blad *11 Mcssagcro ver schenen artikel op eenige punten ook wat de namen van de Nederlandsche financiers betreft, onnauwkeurigheden bevat. Drie arbeiders gewond. Gistermorgen is op het terrein van de N.V. Amsterdamsche Handelsvereeniging, een fabriek van betonopzetters gelegen op de Sniep te Diemen, een ongeval gebeurd, waarbij twee arbeiders, de 20-jarige Ouen- dijk en de 35-jarige Cobn, beiden uit Am sterdam, werden gewond. De mannen wa ren bezig betonopzetters, welke aan een ta kel hingen langs de loopbaan over het ter rein té brengen, toen de betonnen palen door nog niet opgehelderde wijze losscho ten. De arbeiders kregen de palen op het lichaam, terwijl ook een derde persoon werd geraakt. Oucndijk bekwam een hersenschudding en een beenfractuur. Cohn werd minder ernstig gewond, liij liep een kneuzing aan de wervelkolom op. De derde man werd slechts zeer licht aan het been gewond. Beslissing nog niet gevallen. Onlangs is te Velp (Gld.) aan den Rijks weg een nieuw benzine laadstation geopend, welk station tevens voorzien is van een in richting voor het zg. doorsmeren van auto's In Februari j.1. werd tegen den exploi tant procesverbaal opgemaakt, wegens over treding van het vestigingsverbod voor auto mobiel en .garagebedrijven. De zaak diende gisteren voor den Arnhem- schcn kantonrechter. De ambtenaar van het O M. was van meening, dat het doorsmeren van een auto behoort tot de onderhouds werkzaamheden aan automobielen en aan gezien voor een zoodanige inrichting krach tens de sperregeling vergunning noodig is, eischte hij f 10 boete of vijf dagen hechtenis. Als gemachtigde van den verdachte trad op Mr. W. van Elden uit Den Haag, die be toogde, dat een benzine-laadstation moeilijk als een garagebedrijf is te beschouwen en derhalve niet onder de vestigingswet valt. Deze service stations dienen voornamelijk voor het leveren van benzine en olie aan passeerende automobilisten. Volgens spr. is doorsmeren geen onder houdswerk in den eigenlijken zin van het woord; er wordt aan de auto niets opge knapt of gerepareerd. Er is geen essentieel verschil tusschcn liet leveren van olie of benzine voor den motor en het vullen van de smeerpunten niet olie of vet. Mr. van Elden concludeerde dan ook tot vrijspraak. De kantonrechter beeft de behandeling van deze zaak ten slotte aangehouden, ten einde de nieening van deskundige zijde te hooren. Merkbaar aan de belastingop brengsten. Winsten van gemeen tebedrijven zijn echter nog steeds belangrijk. Een groot gedeelte van de onlangs ver schenen en door bet Centraal Bureau voor de Statistiek samengestelde „Statistiek der Gemeentefinancign 1938" wordt in beslag genomen door een aantal bijzonderheden, betreffende elke 'der gemeentebelastingen en de uitkeeringen aan.de gemeenten uit het Gemeente- en Werkloosheidssubsidicfonds. Gemeentebelastingen. De totale geraamde opbrengst van alle gemeentebelastingen tezamen over 1938 be liep f 279 millioen, waarvan f 120 millioen in de bovengenoemde fondsen wordt ge stort. In eerstgenoemd bedrag is begrepen wegens zakelijke belastingen f 69 millioen of 25 pet., wegens persoonlijke belastingen naar. het inkomen en het vermogen f 133 millioen of 48 pet., en wegens verteringsbe lastingen f 76 millioen of 27 pet. Van alle door of ten behoeve der gemeen ten geheven belastingen zijn de opbrengsten der personeele (f G9 millioen) en der ge- meentefondsbelasting (f 116 millioen) het belangrijkst. Voor elk der gemeenten boven 5000 inwo ners is melding gemaakt van de opbrengst van elk der rechtstreeks ten behoeve dier gemeente geheven belastingen. Bij vergelijking van deze cijfers met de overeenkomstige cijfers voor vroegere jaren blijkt duidelijk de invloed van de economi sche crisis op de financiën der gemeenten, terwijl dit, eveneens vooral merkbaar is uit de van jaar tot jaar toenemende verhooging van het aantal opcenten voor de personeele en gemeentefondsbelasting en uit den over gang naar een hooger genummerde klasse voor laatstgenoemde bejasting. Zoo waren op 1 Mei 193S voor laatstgenoemde belas ting van de 1(156 gemeenten er 991 in de derde klasse gerangschikt en hieven 70S ge meenten het maximum aantal opcenten, terwijl voor de personeele belasting 606 ge meenten 200 of meer opcenten hieven. Bedrijfswinsten. Hoe belangrijk de winsten en retributies der gemeentebedrijven nog altijd zijn, voor al voor de grootcre gemeenten, blijkt wel hieruit, dat voor de groep gemeenten bo ven 100.000 inwoners deze opbrengst over 1936 per hoofd der bevolking f 20.beliep, terwijl alle rechtstreeks geheven belastin gen tezamen voor deze groep f 30 per hoofd opbrachten. Voor alle gemeenten tezamen waren deze opbrengsten belangrijk lager en was de ver houding ook geheel anders (resp. f 8 en» f 18.) Fondsuitkeeringen. Bovengenoemde publicatie bevat voorts voor elke gemeente gegevens betreffende de uitkeeringen uit het Gemeente- en bet Werklooshcidssubsidiefonds. Berekend is o.a. ook voor elke gemeente, hoeveel zij moer of minder zou hebben ontvangen, in dien de ten behoeve van deze fondsen ge heven belastingen rechtstreeks aan de ge meente zou zijn ten goede gekomen. Hierbij bleek, dat de instelling van het Gemeentefonds over 19361037 aan 960 ge meenten een gezamenlijk voordcel heeft op geleverd van f 34 millioen en aan 100 ge meenten een gezamenlijk nadeel van f 9 millioen, terwijl de instelling van het Werkloosheidssubsidicfonds over 1936 aan 461 gemeenten een gezamenlijk voordeel bracht van f 33 millioen en aan 599 ge meenten een gezamenlijk nadeel van f 14 millioen. Voor verdere bijzonderheden zij verwezen naar de publicatie zelve, waarin ook ver schillende grafieken voorkomen. Onderzoek neemt onverwachte wending. Het onderzoek naar dc actie der nationaal socialisten in Argentinië en in het bijzonder in Patagonië heeft een onverwachte wen ding genomen, doordat Henri Jurges, die de sensationeel© onthullingen liad gedaan en reeds op vrije voeten was gesteld, gistermid dag opnieuw voor de justitioneele autoritei- Jen moest verschijnen. Concurrentie met de K.N.I.L.M. Vanaf 18 April a.s. Naar het Hdbld! verneemt, zal de K.L.M. van IS April a.s. af een direrten dienst ope nen van Amsterdam naar Sydnoy. Het ligt in dë bedoêling dezen diénst vaii genoem den datum af wekelijks te laten fungeeren. Do eerste bestuurder van de D.C. III op de zen directen dienst is de heer Scholte. Ook een nieuwe woning voor de Burgerweezen en Stadsbestede- 1 in gen. De gemeenteraad van Amsterdam heeft gisteravond iu principe besloten tot den bouw van een algemeen ziekenhuis met plm. achthonderd bedden ter vervanging van het Binnengasthuis. De kosten bedragen pf.m. f 4.S50.000 tot f 5.400.000. Tevens heeft de raad op voordracht van B. en W. besloten een crediet beschikbaar te stellen van ten hoogste f 851.500 ter voor- loopige financiering van de kosten van den bouw van een nieuwe inrichting ten behoe ve van liet Burgerweeshuis en de' inrichting voor Stadsbestedelingen. Als plaats voor het. nieuw te bouwen com plex gebouwen is aangenomen een terrein in Zuid aan den Amstelveenschewcg tus schcn .het Stadion en den Ringspoordijk. Het gelieele complex is gedacht ais laagbouw en krijgt, zooals B. en W. het uitdrukken, het karakter van een „woning". Er zullen pl.rn. 100 Burgerweezen in kun nen worden ondergebracht en ongeveer 140 stadsbestedelingen! e, Week f. Maandag t ai Zalerd Effectenmarkt Aandeeleukoersen Betalingsverkeer Omzet postcheque- en girodienst Groothandel Groot handelsprijzen Omzet termijnmarkt Amsterdam Kleinhandel Omzet winkelbedrijf Goederenverkeer Gewerkte taken (1 taak halve ar beidsdag) Haven Am sterdam Bevrachtingen wilde binnenvaart Arbeidsmarkt Aanvragen van werk gevers Aanbiedingen van werknemers Plaatsingen 27Maart tot 1 April '39 2S Maart tot 2 April 1938 80,8 82.1 131.7 111.1 70.7 71.0 109.3 69.9 133.7 119.5 69.7 79.9 103.9 71.3 110,2 102.7 83.9 95,9 109.3 101.5 Beschermheerschap aanvaard van „Het Paardenfonds voor Java en Nederland". Z. K. H. Prins 'Bernhard heeft gistermor gen voor het eerst sedert verscheidene weken een bezoek gebracht aan de Rijschool te Amersfoort. Na gedurende eenigen tijd de lessen te heb ben gevolgd, zat de Prins in gezelschap van eenige legerautoriteiten en den burgemeester van Amersfoort, J. C. de Graaf van Rand- wijck aan een lunch in dc officierscantinc van de Rijschool aan. Na afloop van de lunch verklaarde de Prins het beschermheerschap van „Het „Paardenfonds voor Java en Nederland" te willen aanvaarden. Dit fonds is een vereeni- ging, welke zich ten doel stelt, het lijden van het Indische paard te verzachten. Gordijnen en papieren uit een kantoortje vormen de schade. Gisteravond om half zeven stonden hon derden menschen voor het Centraal Station te Amsterdam te kijken naar een brand, die uitgebroken was in een kantoorlokaal van „wagons lits" welk kantoorlokaal gelegen is boven den Westelijken ingang van het stationsgebouw. De brand was vlak bij het raam uitge broken en is waarschijnlijk ontstaan door het achteloos wegwerpen van een sigaret De brandweer, die van vele zijden ge waarschuwd werd, was spoedig ter plaatse met twee motorspuiten en een ladderwagen Intusschen bad het personeel van het Cen traal Station de deuren van het kantoorlo kaal, dat reeds verlaten was, geforceerd en met een schuimliluschapparaat had men het brandje, dat zich van de buitenzijde be keken ernstig liet aanzien, spoedig ge- bluscht, zoodat de brandweer geen motor- spuit in werking behoefde te stellen. - Behalve de gordijnen zijn een paar bu- rcaux beschadigd en eenige papieren ver brand. De ramen zijn door de hitte ge barsten. PARIJS—ROUBAIX, EEN KLASSIEKE KOERS. Was het Zondag j.1. de Ronde van Vlaan deren, die de aandacht had van de wicler- wereld, voor Zondag a.s. gaat de belang stelling uit naar de klassieke koers Parijs Roubaix. Niet minder dan ruim 150 renners hebben zich voor dezen wedstrijd aange meld. Maar niet alleen de kwantiteit, ook, we zouden zeggen vooral de kwaliteit van bet veld maakt Parijs-Roubaix belangwek kend. De meest fameuze routiers komen aan de start, niet één renner met wereld naam ontbreekt welhaast; kortom het wordt een strijd der kampioenen. Onder de deelnemers bevinden zich, o.m. de drie Belgische fenomenen, die in de Ronde van Vlaanderen de hoofdrol hebben gespeeld nl. Karei «Kaers, Romain Maes en Wardje Vissers. Ons land wordt vertegenwoordigd door Gerrit Schulte, Piet van Nek, Hubert Syen, Jan Verveer en René van Hove. BILJARTEN. RENé GALBRIëLS BLIJFT AMATEUR. De fenomenale Belgische biljarter René Gabriëls van wien wij eenigen tijd geleden berichtten, dat zijn overgang naar het pro fessionalisme zoo goed als vast stond, Re né Gabriëls is voor de amateuristische bil- jartsport behouden gebleven. Op het laat ste oogenblik zijn de onderhandelingen met de instantie, welke hem als prof. wilde la ten uitkomen, afgesprongen. Inmiddels heeft de Belg, die zooals men weet een su per klasse op zich zelf vormt, verklaard, dat het hem door zijn drukke zaken, be zwaarlijk zal worden, nog veelvuldig In tournooien uit te komen. Vértrek van Aankomst ti "JLireis) |sil"tap- 5 Apr' lBand' Seis) |,°dhp- 5 Apr" lnanB' 5 A™ M lMedan 5 Apr- lnanK' 5 Ap'- De Slowaaksche erfenis aan Hongarije. In officeelc kringen wordt verklaard, da: het gebied, dat overeenkomstig het ver drag met Slowakije bij Hongarije word; gevoegd 1067 vierkante kilometer be draagt, met een bevolking van 40.605 zie len. De totale oppervlakte \an Hongarije wordt thans 117.171 vierkante kilometer met 10.311.403 bewoners. Italianen zijn nog steeds in Spanje. ln liet Lagerhuis heeft Butler, naar aanlei ding van desbetreffende vragen, verklaard, dat, voorzoover hem bekend was, de Iia- liaansche en de Duitsche regeering baar troepen nog niet uit Spanje hadden terug1 getrokken. Hij kon niet zeggen, binnen welken tijd de terugtrekking zou geschie den. De Britsche regcering zou in deze aangelegenheid waakzaam blijven. Dienst bij Hitlerjeugd verplicht gesteld. - Er zijn twee uitvoeringsverordenmgen uit gevaardigd op de wet op de Hitlerjeugd, volgens welke thans ook de dienst in de Hitlerjeugd verplicht gesteld wordt. Alle aangelegenheden der jeugdopleiding gaan van liet rijksministerie van opvoeding over den rijksjeugdleider. Fransche troepen naar het Sandsjak. la overeenstemming met de van kracht zijn de Fransch-Turksche accoorden zijn ter versterking van het garnizoen in het Sandsjak Fransche troepen gezonden, terwijl een Fransch oorlogsschip order heeft gekregen in de wateren van Alcxan- drctte te kruisen. Uitzonderingstoestand in Littauen. ln d« verklaring die hij gisterochtend in den landdag heeft afgelegd, heeft minister president. Cernius gezegd, dat de uitzonde ringstoestand in Littauen voorloopig ge handhaafd zal worden. Zwitserland neemt verstrekkende militaih maatregelen. De federale raad heeft de leeftijd voor den dienstplicht verhoogd van 48 tot 60 jaar, tot versterking van het leger in tijd van oorlog. Zij, die lichame lijk' niet geschikt zijn, voor militairen dienst, zullen/in de reserve worden ge plaatst, welke geheel gereorganiseerd zal worden. Hungaristen worden pijlkruizen. De par tij der Hungaristen heeft den naam pijl kruizen aangenomen. Zij streeft naar een klassenlooze maatschappij en een joden vrijen staat, waartoe een wet tot bescher ming van het Hongaarsche ras, ongeveer in den geest van de Nèuren'berger wetten moet leiden. Amerikanen mogen weer naar Spanje. - Het departement van buitenlandsche za ken heeft alle beperkingen voor het rei zen van Amerikanen naar Spanje opge heven. Op de Amerikaansche passen zal niet langer liet stempel „niet geldig voor Spanje" worden aangebracht. Weer bomaanslagen in Engeland. Ta Birmingham, Liverpool en Coventry zijn in totaal vijf bommen ontploft. Zij richt ten alleen matericele schade aan. Ontploffing aan boord van tankschip Als gevolg van opeenhooping van gassen in een der tanks heeft zich aan boord van bet 10.000 ton groote tankschip „Katy* te Oslo een ontploffing voorgedaan. Zes leden der bemanning werden gedood en velen gewond. Italianen verlaten Tunis. Het DnitschJ Nieuwsbureau meldt, dat bij het Italiaan- sche consulaat generaal in Tunis verzoe: ken om repatriecring van nog 50.000 Ita lianen zijn ontvangen. Het consulaatgene- raai, aldus het Duitsche Nieuwsbureau, heeft maatregelen getroffen vooi de emi gratie. Engelsch slagschip in Napels. Het En- gelsche slagschip „Borham" dat 32.000 ton meet, is in dc haven van Napels aangekomen. Nationale Oekrainers veroordeeld. Vol' gons sommige berichten zouden in de Karpalhische Oekraine de represailles voortduren tegen de Oekrainers, die een rol hebben gespeeld in de onafhankelijke regeering der Karpathisohe Oekraine. Op 1 April werden alleen in het dorp aan de grens Trebusami vijf boeren gefusilleerd. Mijnstaking in België loopt af. Volger* inlichtingen, die gistermiddag verkregen zijn, was de. hervatting van den arbeid in de mijnbekkens bijna algemeen. Men verwacht, dat over een of twee da gen allen het, werk zullen hebben hervat. Stalen schuilhuisies als schuilplaatsen. - De Britsche regeering zal een millioen stalen schuilhuisies bestellen van de soort, welke reeds sinds 25 Februari worden gedistribueerd voor de passieve verdediging. De regeering zou de distri butie in eens zoo snel tempo willen doen geschieden. Na Pasehen zullen 300.000 schuilplaatsen ziin gedistribueerd, plaats biedend aan 1,600.000 personen. Bruinkooliaqen in Tnnis ontdekt. De Ma den melden, dat bruinkoollagcn zijn ont dekt in Tunis. Honolulu Clipper steekt Stille Oceaan ever De .Honolulu Clipper" is een uur voor den vastgestelden tijd aangekomen <>P zijn tocht van Hongkong. Daarmede is de eerste vlucht met passagiers over fMn Stillen Oceaan door een groot model .vJiegboot volbracht.

Schager Courant | 1939 | | pagina 2