België na de verkiezingen iKen op Witten Donderdag Valsche Stadionkaarten Diefstal uit gestrand schip Engeland schijnt besluiteloos Oude moeilijkbeden niet uit den weg geruimd DE EENIGE HOOP: HET KONINKLIJKE WOORD. MARTENS' HEENGAAN HEEFT EEN BITTEREN BIJSMAAK. (Van onzen Brusselschen correspondent). BRUSSEL, April 1939. Alle verandering is geen verbetering! Bij het beschouwen van de uitslagen der ver kiezingen is dit wel toepasselijk. Ik kan mij er van onthouden U lastig te vallen met de cijfers der uitslagen. Die heeft U kunnen lezen in ditb lad. In het kort ko men ze daarop neer, dat katholieken en liberalen met de winst zijn gaan schuiven en elk 10 zetels veroverden; dat de socia listen het gelag betaalden met 6 zetels ver lies, zij het dan in mindere mate dan de Rexisten, die verpletterd neerliggen om wellicht nooit meer op te staan. De Vlaamsch-nationalisten boekten een kleine, maar beteekenisvolle winst van een zetel in de vier Vlaamsche provincies, niettegen staande de verbitterde campagne, die tegen het Vlaamsch-nationalisme door alle partij en is gevoerd op grond van de verdediging "in de Belgische eenheid-staatsgedachte. Daarbij hadden zij den wind in de zeilen: de omstandigheden in Cen- traal-Etiropa waren den Vlamin gen, die voor hun nationaliteit uit komen, zeker niet gunstig en typisch was de meening, die een Vlaming tegenover mij uitsprak: Het is of de duvel er mee speelt, maar Hitier heeft den Walen, liberalen en frans kiljons geen grooter dienst bewezen dan met zijn actie in Centraal- Eurona, juist in dezen Belgischen verkiezingstijd. De Rexistische bult is thans verdeeld. Zonder de soolallsten zal het niet gaan. Zoo ziet het er dus uit voor de toekom- slige regeeringsperiode: Liberalen en ka tholieken hebben samen een meerderheid van 106 zetels op de 202; met de socialis ten vormen zij een regeeringsblok van na tionale eenheid, groot 170 zetels. Want hoewel de liberalen en ka tholieken flink vooruit gingen, zul len zij toch geen politiek kunnen voeren, die de socialisten voor het hoofd stoot. Men vergete niet, dat er bij de katholieken vele christen democraten zijn, die dezelfde mate- rieele belangen nastreven als de socialisten. Wanneer aanstonds een nieuwe regee ring zou optreden met een programma van bezuinigingen en dat is onvermijdelijk waarop vermindering van salarissen en afbraak van de sociale voorzieningen zou den voorkomen (en de liberalen zullen daar sterk op aandringen, samen met het conservatieve blok der katholieken), dan zal zij de socialisten, communisten, Vlaamsch-nationalisten en het christen-de mocratische deel der katholieken tegen zich vereenigd vinden als oppositie. Het lijdt geen twijfel, of het formeeren van een nieuw kabinet zal op deze primaire eischcn moeten steunen, niet gesproken nog van de financieele politiek der nieuw te vormen regeering, waarbij de kwestie der al of niet verzwaring van belastingen eveneens een groote rol zal spelen. Men ziet: alles verandert, maar het blijft toch steeds bij het oude. De nieuwe uit slagen, in de cijfers uitgedrukt, geven niet veel meer stevigheid voor het inslaan van een nieuwen koers dan de verhoudingen van vroeger. Het eenige wat gewicht in de schaal kan leggen is de nawerking van het Koninklijk Woord, waarin tot bezinning werd aange maand. Die bezinning zal bij de gekozenen zelf moeten komen en dat alles is zeer subjectief en hangt van den min of meer hoogen graad van cultuur der gekozen parlementsleden af. Het peil, waarop de heele verkiezingscampagne stond, biedt daartoe echter heel weinig waarborg. Iet wat sterker moreele herbewapening zou sommigen wel goed sieren. De kwestie-Martens uit de wereld. Een struikelblok is echter weggevallen: Dr. Martens, het geheele gedoe moede, heeft toegegeven aan den aandrang zijner poli tieke vrienden en op den morgen van de verkiezingen vrijwillig ontslag genomen als lid van de Koninklijke Academie voor Geneeskunde. De drie partijen kunnen nu veilig samenwerken. Op den grooten dag, waarop, zoo men dacht, de nationale een heid van België bezegeld zou worden, geeft dit ontslag wel een bitter bijsmaakje aan deze veel geroemde eenheid. Martens is uit de Academie, waar hij als geleerde en als Vlaming volkomen op zijn plaats was, ver jaagd door bepaalde patriottisch en een- heidsgezinde Belgen, die helaas niet heb ben kunnen inzien, dat deze benoeming niets anders te beteekenen had dan de be zegeling van een verzoening op vredelie- venden grondslag tusschen Vlamingen en Walen op het terrein der cultuur van het eensgezinde België. De katholieke Standaard zegt het zeer juist: „De smaad, dr. Martens aangedaan, heeft de menschelijke maat overschreden en zijn ontslag op dit oogenblik (de Standaard had dit ontslag liever niet gezien) heeft de goede zijde, dat het geen voordeel of zege praal brengt aan de tegenstanders. De Vla mingen zullen echter nooit vergeten, wat er bij de oprichting van de Vlaamsche Aca demie, die pacificatie en vreugde in Vlaan deren had moeten brengen, is geschied en wat haar gemaakt heeft tot een bittere er varing. „Wij weten nu," zegt het blad verder, „dat de amnestie in België slechts in theorie is verleend. Wat met de eene hand aan de Vlamingen wordt gegeven, wordt met de andere teruggenomen. De Brusselaars en Walen, die zich met alle Vlaamsche aan gelegenheden blijven bemoeien, aarzelen niet om in België verdeeldheid te zaaien en het buitenland den indruk te geven, dat het land rijp is voor een overheersching door Duitschland." Een vergelijking. Nog over iets anders ergeren de Vlamin gen zich: Een blad als de „Independance Beige" lucht b.v. haar tevredenheid over het succes van de Belgischgezinde candida- tenlijsten in de kantons Eupen, Malmedy en St. Vith, waar de bevolking overwegend Duitsch spreekt. „In alle hoeken van Europa," aldus het blad, „waar Duitsche taaleilandjes bestaan, spreekt 90% van de bevolking zich bij de eerste gelegenheid uit voor den terugkeer naar Duitschland. Zulks is niet het geval in Nieuw-België, dank zij het feit, dat de Belgische regcering, verre van de Duitsch- sprekende landgenooten te onderdrukken, in deze streek een zeer vrijheidslievend re giem heeft toegepast, waardoor een gezonde cultureele en linguistische ontwikkeling mogelijk wordt gemaakt." Voor het handjevol Duitschers in Eupen en Malmedy is de regeering dus een en al voorkomendheid, iets, wat de Vlamingen haar overigens geenszins kwalijk nemen. Maar, wat men haar wel euvel duidt, is, dat er in Vlaanderen mannen als Gram mens hun gezondheid moeten offeren in de gevangenissen, om de Belgische autoriteiten er aan te herinneren, dat Vlaamsche wet ten, door de Belgische Kamers gemaakt, door overheidsinstanties worden overtre den. Voor eenige duizenden Duitschers vrijheid waarborgen op taal- en cultureel gebied; voor een volk van meer dan 5 millioen Vlamingen echter niets van dat al. In Vlaamsch-nationalistische kringen meent men, dat met dergelijke regeerders, die uit de lessen der geschiedenis en van het dagelijksch gebeuren geen leering wil len of kunnen trekken, een nationaliteiten- staat als België onherroepelijk ten gronde moet gaan aan oneenigheid en burgertwist. Men mag dan ook aannemen, dat Vlaan deren zeer zeker het verdere antwoord op deze politiek niet schuldig zal blijven. Woekeraarster de gevangenis in Vooral vele huisvrouwen onder haar slachtoffers. De Amsterdamsche rechtbank veroordeel de gisteren een vrouw wegens overtreding van de geldschieterswet tot één jaar ge vangenisstraf. De vrouw maakte er een beroep van om in de buurt betrekkelijk kleine bedragen tegen woekerrente uit te leenen. Vooral on der huisvrouwen had zij vele cliënten. De officier van Justitie had duizend gul den boete en een voorwaardelijke gevange nisstraf geëischt. De vrouw was niet ter zitting verschenen zoodat de zaak bij verstek is behandeld. 480ste STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 2de klasse, 3de Lijst Trekking van Woensdag 5 April 1939 Hooge Prijzen 200.— 1585 100.— 3674 4126 18088 Prijzen van f 30— 1017 1230 1284 1296 1685 1837 1851 2145 2173 2199 2400 2548 2630 2707 2888 3082 3175 3370 3696 3790 4194 4256 4362 4443 4608 4718 4878 5097 5506 5549 5579 5698 5715 5839 5979 5985 5995 6123 6297 6451 6574 6612 6700 7659 8140 8219 8293 8436 8601 8748 8860 9777 9934 10437 10696 10761 10982 11046 11442 11734 117 0 11796 11815 12355 12682 13046 13393 14720 15044 15290 15323 15691 15692 15806 15976 16134 16222 16582 16767 16996 17002 17341 17770 18561 18745 19018 19221 19243 19444 19844 20791 20910 21144 21447 21503 21878 Verbetering 2e klasse, 2e lijst: 17356 m. z. 19356. De man, die ze in omloop bracht, voor den rechter. Een 46-jarige sigarenmaker stond giste ren in Jtooger beroep voor het Amsterdam sche gerechts/hof terecht, omdat hij valsche Stadionkaarten in omloop had gebracht. De rechtbank had hem tot negen maan den gevangenisstraf met aftrek van ruim twee maanden voorarrest, veroordeeld. De drukker van de valsche biljetten werd tot een jaar gevangenisstraf veroordeeld en gisteren door het hof als getuige gehoord in de zaak tegen den sigarenmaker. De procureur-generaal wilde er rekening mede houden, dat verdachte de laatste zes tien jaar niet met den strafrechter in aan raking is gekomen. Spr. vorderde zes maanden gevangenis straf, waarvan vier maanden voorwaarde lijk met een proeftijd van drie jaar onder toezicht van het medisch consultatiebureau voor alcoholisten. De verdediger bepleitte clementie. Arrest 19 April. Schipper en zijn knechts veroor deeld. Omstreeks 15 Septemlber van het vorig jaar was de schipper A. A. F. met zijn twee knechts uitgevaren naar het nabij Breskcns gestrande Zweedsche schip „Nip- pon". Zij namen uit dit schip zeven schcepslampcn, een compas, een aantal sex tanten (astronomisch werktuig) en een accu weg. Voor deze feiten werden zij door de Mid del burgsche rechtbank veroordeeld tot een gevangenisstraf van één maand. Zij kwamen in hooger beroep bij het Haagséhe gerechtshof. De" président hield hen de ernst van hun vergrijp voor en vond, dat zij beter kon den gaan visschen dan stelen. Ook de advocaat-generaal was die mee ning toegedaan en vorderde bevestiging van het vonnis van de Middelburgsche rechtbank. De verdediger concludeerde tot vrijspraak. Het hof, gisteren arrest wijzend, veroor deelde den schipper en zijn knechts tot een voorwaardelijke gevangenisstraf van twee maanden plus een geldboete van f 15 subs. 10 dagon hechtenis. BOOZE GEESTEN WORDEN BEZWOREN. Vele op Witte Donderdag bekende volksgebruiken zijn verbonden aan kerkelijke gebruiken, gebeurtenis sen en vertellingen. Het klepperen en ratelen, dat vroeger in de plaats van het klokkeluiden trad, vormde een herinnering aan de lawaaima kende middelen om de booze gees ten te verdrijven. Ook op Witten Donderdag kent men nog verschillende werkwaardige gebruiken en zeden. Op dezen dag verzamelde .kruiden zijn bizonder heilzaam: zij bezitten groote geneeskracht. Sommige daarvan worden als beschermende middelen tegen bliksem inslag opgehangen. Dikwijls maakt men ook een krans van weide- en akkerbloe- men, die op den dag geplukt kunnen wor den. Klavertjes van vier, gevonden vóór de zon schijnt, verdrijven alle toovermiddelen. Geen motten en vlooienl Als men op witten Donderdag kleeren te luchten hangt, dan zullen er geen motten en vlooien in komen. Het huis schoonma ken met een nieuwen bezem, waarbij echter niets anders gedaan mag worden, is even eens een middel tegen blikseminslacr en het zal ook geluk brengen. De eerste luier van een kind wordt den vooravond van Witte Donderdag in orde gemaakt, tenmin ste, wanneer deze dag in den tijd der zwangerschap valt. Het spenen van een kind kan 't beste op Witte Donderdae ee- beuren. Dan zal 't. gemakkelijk tandjes krijgen en 't zal later geen tandpijnen heb ben. Lichtjes „zwemmen". In Rotteswil (Luzern) laat men lichtjes „zwemmen" een teeken. dat men nu niet meer bij kunstlicht hoeft te werken. Men gaat daarbij als volgt te werk: In het voorjaar, meestentijds op bepaalde dagen, worden in vele plaatsen in Zwit serland, kleine scheepjes of plankjes, voor zien van brandende lichtjes in een beekje neergelaten; dit gebruik kent men ook in Waldeck, doch daar zonder lichtjes. In Zwitserland is dit, gelijk opgemerkt, een teeken, dat de arbeid bij kunstlicht op houdt; van dit licht wordt dus, om zoo te zeggen, afscheid genomen. In Heiligenstadt (een plaats van ongeveer negenduizend zie len in Saksen) laat men aan den voor avond van Sint Maarten (11 November) de geiteherders naar beneden komen; hierbij wordt dan hevig met zweepen geknald. Hieraan ligt waarschijnlijk de bedoeling ten grondslag, gevaarlijke machten buiten het bereik der menschen te houden. Het hoeft niet uitgesloten geacht te worden, dat deze gedachte ook in de voorjaarsgebruiken is weer te vinden. Sombere voorspelling. Ook het gezamenlijk rondtrekken der kin deren, dat hier en daar gebeurt, kenmerkt dezen dag als een voorjaarsdag, In Brom- bach aan de Nahe, werd eertijds een eek hoorntje gevangen en rondgedragen. Als een kind, dat op Witte 'Donderdag ter wereld komt, bij de geboorte niet stiki, dan sterft 't op 't schavot, zoo zeide Qien eertijds. In Mecklenburg kookt men op dezen dag een soort kool van groene brandnetels. En in vele streken van Zuid-Duitschland moe ten de beide op den Palmstaak gestoken appelen op Witten Donderdag gegeten wor den. De boeren van Sankt Gallen eten op Goeden Vrijdag op hun nuchtere maag de ze appelen; volgens hen is 't een probaat middel voor een goede gezondheid! Witte Donderdag-koeken, In Bohemen eet de boer na het magische duivenvoedsel (tarwe met het bloed van twee duiven) met familie en dienstperso neel den met honig besmeerden broodkoek; deze is een voorbehoedmiddel tegen vergif tiging. Ook het vee krijgt er zijn deel van. In Westelijk-Bohemen helpt deze koek te gen den steek van bijen en wespen, en in het oostelijk deel voor den beet van slangen tenminste, als men den koek op z'n nuch tere maag eet. In Hamburg bakt men op dezen dag „Ju- dasooren". Overeenkomstig de Witte-Donderdag- groenten van zeven of negen soorten krui den, kent men in de omgeving van Bern bepaalde kruidenkoeken. Zoo ook Vlaam sche koeken. In de Boeknwina maakt men de Paasch- koeken reeds op Witten Donderdag klaar. Uit de minder-goede werking van het deeg, uit scheuren of oneffenheden in den koek, profeteert men ongeluk, hongersnood, be smettelijke ziekten en dood. Goed-stijgend deeg en een gladde, effen oppervlakte be teekenen geluk; de meisjes doen voorspel lingen uit het eerste bakseh DE TOESTAND IN PALESTINA. Arabieren zoowel als Joden anti- Brltsch? Verhoogde kapitaal import. De politieke situatie in Palestina is merk waardiger dan ooit. Het Engelsche leger bestrijdt met ver hoogde energie de „troepen1' der Arabische leiders, met wie zij zooeven tot een over- enkomst scheen te zijn gekomen, welke in beginsel haar politieke eischen inwilligt. Maar de afkondiging van de nieuwe poli tiek wordt uitgesteld. Zij zou eerst onmid dellijk na het eind der Londcnsche confe rentie plaats hebben. Toen was de verove ring van Tsjecho-Slowakije aanleiding, de publicatie tot na Paschen uit te stellen. Op het oogenblik heet het, dat de Engelsche regeering eerst de ontwikkeling van den internationalen toestand wil afwachten. De Arabieren zijn hevig teleurgesteld. De Joden mokken over de beoogde liquidatie der Zio nistische politiek in Palestina en werken koortsachtig aan de versterking van hun posities. Toevallige omstandigheden helpen daarbij mede. Geld stroomt toe. Tengevolge van de uitbreiding der Joodsche katastrofe in Centraal- Europa is er een sterk verhoogde kapitaal-import. De bankdeposito's zijn in enkele maanden van 15 millioen pond tot over 18 gestegen, een tevoren niet bereikt recordcijfer. Deze drie miljoen vormen natuurlijk niet het werkelijke cijfer van de kapitaalimport, aangezien een gedeelte van dit kapitaal rechtstreeks geïnvesteerd wordt. Ondanks de onzekerheid der politieke toekomst komt de huizenbouw weer op gang, want er is te kort aan woonruimte. Illegale immigratie. De wanhopige toestand in Centraal-Eu- ropa drijft duizenden Joden naar Palestina, dige thans ook niet voor de gevaren dei- illegale immigratie terugschrikken. Deze neemt dan ook voorloopig nog in omvang toe. De regeering weliswaar schijnt haar nu ernstig te willen tegengaan en binnenkort zal, naar de N.R.Crt. meldt, een bijzondere kustbewakingsdienst van 100 man Britsche politie worden ingericht, die op tal van punten aan de kust wordt geïnstalleerd. Hier begint zich dus een mogelijkheid van een conflict tusschen de Engelsche regeering en de Joden af te teekenen. Moeilijkheden voor Joodsche boeren. Èen tweede dergelijke mogelijkheid vormt de nieuwe Joodsche landbouwkolonisatie. Hoewel er geen formeel wettelijk beletsel bestond, om op gekochten grond nieuwe nederzettingen te stichten, was totnogtoe nooit een nieuw punt zonder goedkeuring der regeering gesticht; in een enkel geval werd deze goedkeuring niet gegeven, omdat de regeering beweerde, de bescherming niet te kunnen waarborgen, en toen bleef de stichting ook achterwege. Maar thans is besloten, nieuwe punten zoo noodig ook zonder goedkeuring der regeering te stich ten en ook ten opzichte hiervan zal moe ten blijken, hoe de regeering zal reageeren. In ieder geval heeft het er wel iets van, alsof de Engelsche regee ring er in geslaagd is, beide bevol kingsgroepen in Palestina tegen zich in het harnas te jagen. Er zijn menschen, die in dit alles een uiting van Britsche staatsmanswijsheid zien Zij meenen, dat de regeering haar nieuwe politiek wellicht heelemaal niet gaat afkon digen, maar geleidelijk gaat invoeren. Zoo worden Arabische vreugdedemonstraties voorkomen, die prikkelend zouden werken en ook Joodsche reacties. Zij zien in de af- lasting van de buitengewone zitting der Mandaatscmmissie, die op speciaal verzoek der Engelsche regeering was aangekondigd, een bevestiging van hun veronderstellingen Engeland besluiteloos? Anderen beweren, dat het nieuwe uitstel alleen een nieuw bewijs is voor de besluite loosheid der Engelsche regeeriug, die niet weet, wat zij wil en daardoor iedereen van zich vervreemdt. Overigens is liet in Palestina nu op zijn mooist; de sinaasappel tuinen bloeien en geuren en de toeristen, die het er op ge- waagd hébben (ook uit Nederland kwamen er nogal wat) kijken hun oogen uit en be grijpen niets van deze opgewekte bedrijvig heid, aangezien zij dachten, dat de bewo ners hun dagen uit vrees voor bommen en kogels in schuilkelders doorbrengen. Op zoek naar geheime documenten Patagonië en de Duitsche land- honger. In verband met de resultaten van het onderzoek naar de echtheid van de docu menten, welke. betrekking hebben op de nationaal-socialistische bedoelingen ten aanzien van Patagonië verwacht men te Buenos Aires, dat de gerechtelijke autori teiten een huiszoeking zullen gelasten in alle nationaal-socialistische gebouwen in het geheele land, teneinde te voorkomen, ciat documenten worden vernietigd. Reeds is huiszoeking verricht bij de Duitsche club en den Duitschen Sportbond en, zooals wij gisteren meldden, in het Bruine Huis. De socialist Dickmann heeft gevraagd een parlementair onderzoek in te stellen, naar deze sensationeele zaak. De pers brengt hulde aan president Or tiz. dat hij deze zaak tot in alle bijzonder heden laat onderzoeken» Amerika moderniseert Geschut van 15 cM. Het Amerikaansche ministerie van Mari ne heeft besloten 49 torpedojagers, welkt tijdens of kort na den oorlog werden bouwd en overeenkomstig het verdrag van Washington en Londen afgebroken moesten worden, te moderniseeren. De schepen, die elk 1200 ton meten, zullen worden voorzien van drievoudige torpedolanceerbuizen en gesohut van 15 c.M. Oud N.S.B.-redacteur voor den rechter Mr. van Vessem verdedigt TiemJ In hooger beroep moest gisteren de oud- cultureel redacteur E. J. R. van het Natio nale Dagblad terecht staan, onder wieni verantwoordelijkheid in het nummer van 23 April van het vorig jaar van genoemd blad een artikel verscheen, getiteld: „De boer ontplooit de zwarte noodvlag". In dit artikel kwamen uitdrukkingen voor, welke voor de Joodsche volksgroep in Nederland beleedigend werden geacht. De rechtbank heeft R. veroordeeld tot een geldboete van f 200.subs. 100 dagen hechtenis, welke straf de advocaat-generaal, in hooger beroep bevestigd wilde zien. Mr. A. J. van Vessem, de verdediging voerend, vroeg zich af, waarom altijd be- leediging van Joden wordt vervolgd, niet b.v. van in Nederland wonende Duitschers of zigeuners. Spr. concludeerde tot vrij- spraak. Uitspraak 19 April. Geen bloesemende Betuwe met Paschen Het „bruidskleed" nog niet ge reed. De V.V.V. „Over-Betuwe" te Huissen (Gld.) schrijft: In het landelijke Bommel, tusschen Arn hem en Nijmegen bloeiden dezer dagen de eerste krozen bloesem, waarmede echter nog niet gezegd is, dat de bloesem tijd er is. Eén leeuwerik maakt nog geen lente en zoo wil de bloei der zeer vroege krozen nog niet zeggen dat binnen enkele dagen de heele Over Betuwe in bloei staat. Wel zal de bloe sem binnen enkele weken op handen zijn, als het zachte weer aanhoudt, maar het is duidelijk, dat met de Paaschdagen nog niets te zien is. Intusschen maakt men zich in de Over Betuwe op, om de duizenden bezoekers te ontvangen, als de streek in haar „bruids kleed" getooid zal zijn. Ridderlijk machinist Hij wilde de roekelooze o\ wegwachteres sparen. De kantonrechter te Middelburg heeft gister overeenkomstig den eisch van het O. M. de overwegwachteres J. W. D. uit Oost en West Souburg veroordeeld tot dertig gul den boete, omdat zij op 21 Febr. j.1. toen de mailtrein naar Vlissingen passeerde, de af- sluitboomen niet had neergelaten. Een pas- seerende bejaarde wielrijder en een met paard bespannen wagen konden ternauwer nood den trein vermijden. De verdachte heeft zich reeds eerder aan een soortgelijke overtreding schuldig ge maakt Het O. M. sprak er zijn afkeuring over uit, dat de machinist van den trein zijn superi euren niet in kennis heeft gesteld van het gebeurde, alleen om de wachteres te spa ren. BUSONDERNEMER BEBOET. De -Haarlemsche kantonrechter veroor deelde gisteren den heer W. tot f 300 boete, subs. een maand hechtenis wegens het ex- ploiteeren van een busdienst zonder ver gunning, tusschen Haarlem en Den Haag. Werklooze verstoort raadszitting Hij was niet van plan te gaan schreeuwen, maar kon het niet laten. De 41-jarige werklooze typograaf N. G. is door den politierechter te Den Haag tot 2 dagen gevangenisstraf veroordeeld, omdat hij op 1 Februari de zitting van den Haag- schen gemeenteraad heeft verstoord, door van de publieke tribune af te roepen: „leu gen, zwendel, bedrog! Ter terechtzitting bleek, dat G. zich door wethouder «Buurman onrechtvaardig behan deld achtte. De wethouder zou hem een be trekking beloofd hebben, doch G. had deze betrekking nog steeds niet gekregen. De advocaat-generaal vroeg bevestiging van het z.i. zeer mild gewezen vonnis (twee da gen gevangenisstraf). De verdediger merkte op, dat verdachte, toen hij dien middag de raadszitting ging bijwonen geenszins hetp lan had te gaan ■schreeuwen. Maar op het moment dat zijn zaak behandeld werd, heeft hij zich laten gaan. Er was bovendien op dat oogenblik reeds rumoer Met klem drong pleiter op een voorwaar delijke straf aan. Uitspraak volgt later. Onze Oost Vliegtuig verbrand Twee inzittenden licht gewond. Het vliegtuig van de „Flores" de V-10, is nabij Manggar, (nabij Billiton) neergestort en verbrand. De twee inzittenden, officier-vlipgcr R- van Es en korporaal-vlieger J. van der Tol, zijn, naar de N.R.Crt. meldt, slechts licht gewond.

Schager Courant | 1939 | | pagina 6