De doktersruzie iu de Wieringermeer Predikbeurten SCHAGEN KUNSTKRING. „HEI MASKER" MET: „DE ONBEKENDE VROUW". Het tooneelspel „De Onbekende Vrouw" (La femme X van Alexandre Bisson in de vertaling van Dr. Stcrneberg), heeft één fout: de logica ontbreekt en daardoor krijgt de ontknooping iets onwezenlijks. De intrige is eenvoudig: Een vrouw, gehuwd met een vooraanstaand jurist, verlaat dezen in zijn werk opgaanden man voor een ander. Twee jaar later komt ze terug, ze wil haar zoon zien, die ziek is, ze heeft berouw. In een oogenblik van drift jaagt de echtgenoot haar weg, als hij tot bezinning komt is ze verdwenen. Na twintig jaar duikt ze weer op in ge zelschap van 'n louche individu' aether en alcohol hebben haar bijna volkomen gede genereerd. Haar metgezel wil trachten haar echtgenoot te chanteercn om een gronle som gelds voor haar zoon bestemd, machtig te worden. Zij schiet haar minnaar dood. Me deplichtigen nemen de taak over, krijgen van den echtgenoot, thans president van de rechtbank, geld los. pit nu is het onlogische gezien de karakterteekening der personen, een vooraanstaand invloedrijk jurist contra eenige lieden, wien de onbetrouwbaarheid op het gezicht staat geschreven. Een na- ive wending, die 't geloof aan de waarachtig heid der volgende, op zich zelf zeer knap geschreven scènes, doet wankelen. Men is eteeds geneigd te vragen: was dit noodig, dit, ontzettende, het kind dat onbewust als advocaat zijn moeder-moordenares verdedigt dat zijn vader onbewust verlaagt. Staat deze vader juist wel met beide beenen in de wer kelijkheid, voelt, begrijpt hij niets? Zeker, het stuk wordt er speelbaarder door, de schrijver heeft b.v. elk mogelijk effect aan gewend een indrukwekkend rechtbanktafe reel te laten beleven, maar an sich wordt halverwege het stuk een deux et machina ingevoerd, een oplossing die uit den hemel komt vallen, welke de compositie zeer ver zwakt. Echter, wat beteekent tenslotte deze leemte, als spel tot werkelijkheid wordt? Mevrouw Else Mauhs te zien als de vrouw die zich eens vergiste maar nimmer gele genheid kreeg haar vergissing te herstel len, is momenten beleven van schoonheid, waarbij elke critiek heiligschennis lijkt... De andere figUren begrepen hun taak: zij vormden slechts den achtergrond, zij gaven dat tegenspel wat noodig was de hoofdfiguur deze ontzettende momenten uit en vrouwenleven onvergetelijk te doen weergeven. Naast Mevr. Mauhs dienen dan genoemd Ko Arnoldi en Adolphe Rijkers, die res-p. als de echtgenoot en den in stilte lieven- den en lijdenden huisvriend zeer aanneme lijk waren. John Gobau als Laroque, de verloopen metgezel met de rollende oogen en de lis tige grijns, was wel iets te veel ouderwetscn marqué. Van Warmelo, de oude rot, vond een kolfje naar zijn hand in Perissard, den uitgeslepen zaakwaarnemer, 't Werd een van die echte van Warmelotypen, waar hij in zijn tijd van 't Schouwtooneel al xeeds 't alleenrecht van scheen te bezitten. De zoon. Jan Retèl, gaf zich geheel, en er viel veel in zijn creatie te loven. De kleinere rollen waren zonder uitzon dering in vertrouwde handen. De regie was van Jonh. Gobau. Alle hulde, 't stuk blééf Fransch, in zegging, gebaar, en entourage, 't Trieste schouwspel een doode na het derde bedrijf te zien herrijzen voor applaus had Gobau ons mogen bespa ren. De decors vielen door hun voornaamheid en juiste kleurencombinatie op, de belich ting was effectvol, waarbij we speciaal den ken aan de laatst scènes, waardoor 't, tragi sche doodenmasker van de hoofdfiguur van huiveringwekkende werkelijkheid werd. Resumeerende: een schitterend slot. van d"1 Kunstkring cyclus, een pluim op den hoed van de organisatoren, die zulke kunstenaars in Schagen brengen! MARKTOVERZICHT. Van vette koeien konden wij gisteren geen noteering geven, hetgeen begrijpelijk is; vlak voor Goeden Vrijdag en de Paasch- dagen is dit elk jaar zoo. Er waren dan ook hoegenaamd geen slagers. Aardig wat kalfkoeien aangevoerd, handel ging, hoogste noteering f 270. Er waren beste beesten aangevoerd. De handel in geldekoeicn was aan den stuggen kant. Het zonnetje moet meer schijnen, het blijft te koud. De aanvoer van nuchtere kalveren overtrof die van de vorige week. De laatste weken worden er veel aangevoerd, maar door den grooten PAASCIIPROGRAMMA THEATER ROYAL „Het beste paard van stal" Theater Royal presenteert een wélverzorgd Paaschprogramma. vanaf Zaterdagavond draait de Fransche film ,,'t Beste Paard van stal" met Mickey Rooney en Wallace Beery in de hoofdrollen. aanvoer was de handel nu zeer stug vlak voor de Paasch. Oude slachtschapen 2030 gld., handel goed. Overliouclers voor den dood tot f 19.50 handel matig. Overhouders voor het leven tot 16 gld.. handel natuurlijk ook aan den stuggen kant. Bokken en geiten, handel goed. Hoogste noteering van vette varkens f 23.50, handel goed .De handel in biggen was matig. 7- weeksche 913 gld., 12-weeksche 13—17 gld. Beste schrammen aangevoerd, deze handel had beter moeten zijn, noteerina: tot 30 gld. De handel in kippen en konijnen was zooals gewoonlijk heel goed. Hier had gerust wat meer aangevoerd kunnen wor den. Uif onze omgeving ALKMAAR Het N H. Landbouwcrediet verdwijnt Een bod van de A'damsche bank Verschenen is het jaarverslag der N.V. Noordhollandsch Landbouwcre diet te Alkmaar, dat vergezeld gaat van een voorstel aan aandeelhou ders, het bod van de N.V. Amster- damsche bank te aanvaarden, waar door de N.V. als zelfstandig bedrijf zal verdwijnen, zulks in verband met den ongunstigen gang van zaken en de-onzekere toekomst, die geen verbetering in uitzicht stelt. Het genoemde bod luidt als volgt: a) 106 pet. vermeerderd met Vt pet. per maand van 1 Januari 1939 tot den dag van betaling, zoowel voor de 6 pet. cumulatief preferente aandeelen, als voor de 5 pet. preferente aandeelen. b) 102 pet. voor de gewone aandeelen. De bruto winst over 1938 is ongeveer 85.000 gulden lager dan die over 1937. Het winstsaldo bedraagt 95.670 gulden, waaruit de directie voorstelt uit te keeren op de 6 pet cum. pref. aandeelen een dividend van 6 pet., op de 5 pet. pref. aandeelen een di vidend van 5 pet. en op de gewone aandee len een dividend van 2 pet Indien geen verandering ten goede intreedt zal over 1939 niet alleen geen dividend op de gewone aandee len kunnen worden uitgekeerd, maar bovendien zal het dividend op de 5 pet. pref. aandeelen gevaar loopen. Hoezeer het de directie leed doet, dat het Noordhollandsch Landbouwcrediet N.V., dat ruim vijftig jaren heeft, bestaan, daardoor als zelfstandige instelling zal verdwijnen, zoo meent zij toch, met klem te moeten aanbevelen dan aandeelhouders het bod der N.V. Amsterdamsche bank, dat aan zienlijk uitgaat boven de prijzen, waarvoor de aandeelen laatstelijk verhandeld werden, aan te nemen. WIELRIJDER GEVALLEN. Een 49-jarige wielrijder reed over den Dijk. Bij den Voordam gekomen, kwam van af dezen weg een driewielig motorrijtuig aangereden, hetgeen den wielrijder deed weifelen. Hij remde en viel met zijn rijwiel op den grond. De rechterpink werd ver wond, welke door de politie ten huize van den heer Stoutjesdijk is verbonden. BEGIN VAN BRAND. Te omstreeks 3 uur Woensdagmiddag ont bond er een brandje in een woning aan de i'opelmanslaan. Een surveilleerende agent werd gewaarschuwd en begaf zich onmid dellijk erheen. Er was brand ontstaan in de keuken door het wasschcn van een costuum in benzine, terwijl in de nabijheid een pe troleumstel brandde. Het meisje, dat stond te wasschcn, liep enkele brandwonden op. Het brandje is door de politie gedoofd. Er werd nog wel eenige schade aan huisraad en keuken toegebracht Men was niet ver zekerd. ARBEID VERKEERSPOLITIE. Bij de door de Verkeerspolitie dezer ge meente in de maand Maart 1939 gehouden controles werden 72 processen-verbaal opge maakt, terwijl 110 personen werden gewaar schuwd terzake slechte handremmen, stuur inrichtingen, spiegels, achterverlichting, ver blindende verlichting, onduidelijk letter en nummer en te snel rijden. Men ga genieten van dit prachtige film verhaal, rijk aan gebeurtenissen, teeder en dramatisch, dat den toeschouwer onweer staanbaar meesleept. Het voorprogramma ziet er eveneens goed uit, terwijl tweeden Paaschdag na af loop bal is. Mickey Rooney en Wallace Beery in: ,,'t Beste Paard van stal" U en uw rheumatiek liggen samen onder één deken Wanneer U onder de dekens kruipt, blijft Uw rheumatiek niet aan Uw bed staan, al hebt U er 4, 5 of 6. Dacht U nu werkelijk alleen met een groot aantal dekens Uw rheu- matische pijnen te kunnen verdrijven? U als leek weet niet beter. U denkt: „Warmte zal mij goed doen". Maar bij de minste af koeling is de pijn er weer met verdubbelde hevigheid en te meer, omdat rheumatieklij- ders door de bij rheumafische aandoeningen optredende storing in de huidfunctie, extra gevoelig zijn voor koude, toch! en vocht. Pak de koe bij de horens èn gebruik niet langer lapmiddelen! Ge moet de oorzaak Destrijden en die ligt in een overmaat van urinezuur in het lichaam. Wat ge noodig hebt is een bloedzuiverende kuur met Kruschen Salts, dat het urinezuur radicaal doet verdwijnen door aansporende werking op lever, nieren en ingewanden. Kruschen Salts is uitslui tend verkrijgbaar bij alle apothekers en dro gisten a f0 40, f0.75 en fl.60 (extra groot pak) MOTORRACES TE ALKMAAR. Opening van het seizoen. We staan weer aan den vooravond van het motorseizoen 1939; Maandag 10 April a.s. is het weer de Tweede Paaschdag, dus Alk maar draait weer! Wat het nieuwe seizoen zal brengen is vooralsnog een open vraag, doch Alkmaar zal de aanwijzingen geven in welke richting wij den grasbaan-kampioen 1939 moeten zoeken. In het rennerskamp wordt hard gewerkt. Kleppen worden geschuurd, zuigerbodems, cylinderkoppen, kleppen en inlaatleidingen gepolijst, om toch maar het hoogst moge lijke nuttig-effect te bereiken en dus de snel heid en vooral de trekkracht zoo hoog mo gelijk op te voeren. Ook de organiseerende verecniging zit in- tusschen niet stil. In samenwerking met de K.N.M.V. zijn haar krachten er vooral op ge richt de renners in de gelegenheid te stellen elkander vooral „veilig" te bekampen. De baan is met zorg uitgezet en de grasmat stevig, terwijl voorzorgsmaatregelen zijn ge troffen, dat eventueel toch kapot gereden gedeelten buiten het rij vlak komen te lig gen. Wat de deelnemerslijst betreft kunnen wij volstaan met de mededeeling, dat hierop na men voorkomen als van Aartsen, Bosman, van Dijk, Hartman, Kops, Maller, Rijk en Westerop en vele anderen, welke dus vol doende waarborgen in zich sluiten voor een spannenden middag. Alles is gedaan om de wedstrijden zoo goed en vlot mogelijk te doen verloopen en zoo is het wachten slechts op het Paasch- zonnetje om U een middag van werkelijk zuivere motorsport te verschaffen. Reserveert dus Maandag 10 April voor de Alkmaarsche motorraces. Alkmaar wacht U I Het lust ons niet steeds in te gaan op leu gens, welke de Wieringermeerkrant ten on zen aanzien gelieft op te disschen. Nu echter er een derde bij wordt betrok ken, meenen wij naar aanleiding van het commentaar, dat dit blad over het door ons gepubliceerde ten aanzien van de ruzie tus- schen de heeren doktoren Tamsma en Hoog kamer uitdrukkelijk te moeten vaststellen, dat dokter Hoogkamer ons niet bij zich heeft ontboden met het verzoek zijn klach ten over dokter Tamsma te willen publi- ceeren. Zoodra ons het bericht over het on geluk bij Middenmeer bereikte, hebben wij ons, zooals gebruikelijk tot de beide behan delende doktoren gewend en beider stand punt volkomen objectief weergegeven. Nu dokter Tamsma blijkbaar een klacht tegen den heer en mevr. Hoogkamer heeft inge diend en dus onze verslaggever wel als ge tuige zal worden gehoord, komt ongetwij feld de juiste toedracht wel aan het licht. Daaruit zal blijken dat de voorstelling die de Wieringermeerkrant van het ontstaan van ons bericht geeft, niet juist is. BURGERLIJKE STAND. Van 1 April km. 6 April. Geboren: Hermance Christine, dochter van N. J. Göeken en J. C. Kolkman; Anna Gezina dochter van J. Th. Droog en E. C. Schoon; Tinie, dochter van T. Zuidama en T. Bak ker. Ondertrouwd en getrouwd: geene. Overleden: J. H. Veraart, oud 14 jaren. MIDDENMEER SCHIETOEFENINGEN B.V.L. De afd. Middenmeer van de Bijz. Vrijw. Landst. hield onder leiding van den heer G. de Vries plaatselijk leider in het gymnastiekgebouw, haar laatste schietoefe ning in dit seizoen. Volgens gewoonte is dit tevens een schietwedstrijd, waaraan fraaie prijzen verbonden zijn. Er bestond veel animo voor dezen wed strijd en fraaie series schoten werden ge boekt. Het hoogste aantal punten behaalde de heer J. Tol van Middenmeer met 133 p.; daarop volgden series van 128 en 126 p. De uitreiking der prijzen, welke beschik baar gesteld worden door het Gewestelijk Verbond Alkmaar zal in den a.s. herfst op de jaarvergadering plaats hebben, en geschieden door den secretaris van het Ge westelijk Verbond. Als bizondere attractie was voor dezen avond gratis een groote taart beschikbaar gesteld, welke ten deel viel aan den heer J. Tol. Mede tegenwoordig waren de heeren Ir. B. Prunimel en H. Heerink, leden van de Plaatselijke Commissie. ANNA PAULüWNA BILJARTEN. Te Den Helder had in café Woud aan de Binnenhaven de eerste ontmoeting plaats in den wedstrijd „Ons Genoegen" Anna Paulowna. Van de 28 gespeelde wedstrijden hebben de Polderschcn er 16 gewonnen, zoo dat zij thans leiden. De returnmatch wordt gespeeld op Woensdag 26 April bij van Al kemade te Anna Paulowna. VaMat K.N.V.B. Vierde klasse B. E.V.C.I.V.V. was, toen deze voor het. eerst was vastgesteld, uitermate belangrijk, maar nu slechts een onbeteekenend com- petitieslot. N.H.V.B. (2e Paaschdag.) Eerste klasse A, B en C. In 1 A moet de match Alkmaar—O.F.C. op neutraal terrein de beslissing brengen. Hij is nog niet vastgesteld. In 1B heeft K.F.C. 4 de allerbeste kans. Ze heeft uit 4 wedstrijden nog maar twee punten noodig. In 1 C, de Drechterlandsche afdeeling, is de beslissing Zondag gevallen: Twisk, de club van Teer is met den titel gaan strij ken. Oudesluis, de kampioen van 1 D is er dus dit jaar het eerst bij geweest. De kampi oenscompetitie van den N.H.V.B. die straks zal aanvangen, beslist niet over promotie naar den K.N.V.B. De groote bond zal de NHVB kampioenen dit jaar nog gewoon in de vierde klasse opnemen. Derde klasse D. D.T.S. 3 gaat op bezoek bij Koedijk 2 (2 uur) welke Zondag de verwachtingen over trof door Bergen 2 te kloppen. Opgepast dus, D.T.S. Alkmaar 3 ontvangt Oudorp 2. Derde klasse E. Flevo bezoekt M.F.C. 3 waartegen we haar een redelijke kans geven (2 uur) Vierde klasse D. BEGROOTING 1939 GOEDGEKEURD. De begrooting dezer gemeente van <jetl dienst 1939 is door Gedeputeerde Staten van Noordholland goedgekeurd. BOUWVERGUNNING. B. en W. dezer gemeente hebben inge volge de bepalingen der Bouwverordening aan den heer J. van der Vliet te Oudesluis vergunning verleend tot het verbouwen van een winkelhuis lot woonhuis, gelegen te Oudesluis, en tot het bouwen van een garage. BURGERLIJKE STAND. van 31 Maart tjn. 6 April Geboren: Jacob, zoon van Cornelis Quak Elisabeth Vriesman; Jolianna, dochter van Ids Simons en Geertje Weij; Cornelis, zoon van Cornelis K. Grootes en Hendriks Bouwman; Cornelia Maria, dochter van Gerardus C. Slijkcrman en Dieuwertje Vis- ser. Ondetrouwd: Albert van Scheijen, 49 Jr, en Marie L. Loete, 42 jr., beiden alhier; Martinus Zwarts, 33 jr. en Magdalena C, Adrichem, 26 jr., beiden alhier. Getrouwd: Geene. Overleden: Cornelia Strooper, 78 Jr., wed, van C. Kruijer. ST. MAARTENSVLOTBRUG. VERZOEK OM EEN PLAATSJE. Naar wij vern'emen, heeft onze plaatsge noot, de landarbeider K. Waag, bij het Ge meentebestuur een aanvrage ingediend ter verkrijging van een plaatsje volgens de Landarbeiderswet, aan den Belkmerweg al hier. Dirkshorn 2 heeft thuis een klein kansje tegen D.T.S. 4 (2 uur.) Vierde klasse E. V.C.L. 2 bezoekt Hem 2 (2 uur) V.C.L. 1 en 2, op wie huizen te bouwen scheen heb ben ons Zondag leelijk in de steek gelaten. Adsviranten, Afd. L: Mevo a—Vrone a (12 uur.) West Frisia a—N. Niedorp a (11 uur). Afd. O: Horna a—V.C.L. a (2 uur). HOOGWOUD Ergerlijke baldadigheid aan de Laogereis Onverlaten staken hooimijt in brand. Laaghartige dierenmishandeling. De bewoners van de Langereis en omge ving beginnen zich ernstig ongerust te ma ken over de baldadigheid, welke misdadige vormen aanneemt. Men verdenkt er bepaal de personen van in den nazomer een hooi mijt van den heer Elias Stapel aan den Boe keiweg in brand te hebben gestoken en acht het niet uitgesloten, dat dezelfden dezer da gen den prachtigen herdershond van den heer Wiggers aan de Langereis op wreede wijze hebben toegetakeld, zoodat het beest moest worden afgemaakt. Er wordt gemompeld dat de politie de zaak blijkbaar blauw-blauw laat, ondanks de namen der vermoede lijke daders zeer wel bekend zouden zijn. Zoo is het niet, vertelde burgemeester Hoogeboom van Hoogwoud, tot wien wij ons om inlichtingen wendden. Wij hebben alles gedaan wat mogelijk is, ons onderzoek naar beide misdrijven is zeer uitgebreid geweest, al de namen die het publiek fluistert, zijn ons bekend, zeer velen zijn meermalen ver hoord, we hebben een zécr bepaald vermoe den, maar het bewijs ontbreekt nog. Natuurlijk kunnen wij niet mededeelen, welke vermoedens de politie heeft, teneinde het nog steeds krachtig voortgezette onder zoek niet te schaden. Wij hopen echter, dat dit onderzoek niet zal verflauwen en de bevolking zal mede werken de bedrijvers van deze schanddaden te ontmaskeren! LANGENDIJE ZUIDSCHARWOUDE. DE VACATURE KANTOORHOUDER. Nog altijd is niet voorzien in de vacature van kantoorhouder. Na enkele maanden een vervangster te hebben gehad is nu als zoo danig aangewezen de lieer C. B. Westerhuis van Eernnes. R.K. MUZIEKCONCOURS. De Bond van R.K. Fanfarecorpsen en Har moniegezelschappen in Noord Holland zal dit jaar zijn Bondsconcours houden te Zwaag op 14 en 21 Mei a.s. WARMENHUIZEN VEILINGOMZET IN MAART 1939. Aan onze veiling werd verhandeld in: Maart 1939 Maart 1988 kool Roode kool Gele kool Deensche w. Uien Peen Bieten Aardappelen Savoye kool De omzet bedroeg tegen f 89.938.82 in 462.900 kg. 59.925 kg. 507.200 kg. 31.275 kg. 7.200 kg. 14.000 kg. 9S5 kg. 1.156.780 kg. 533.845 kg. 475.350 kg. 1.490 kg. 11.226 kg. 2.850 kg. 4.175 kg. 1.275 kg. in Maart 1939 f 137.170.90 Maart 1938. ZIJPE DE WERKLOOSHEID. De vorige week is het aantal werkloozen, dat in „zorg" is, met 9 vermeerderd en ge stegen tot 106, waarvan 94 in de werkver schaffing waren geplaatst en 12 ingevol ge de Rijkssteunregeling werden geholpen. In de overeenkomstige weken van 1938 en 1937 bedroeg het aantal werkloozen respec- tievelijk 104 en 116. VRIJDAG 7 APRIL. Evangelisatie. Schagen, 's av. 7.30 uur, de heer Heéresraa van Amsterdam. ZONDAG 9 APRIL. Ned. Herv. Gemeente. Schagen, voorm. 10 uur, Ds. P. H. Kapteyn. Haringhuizen, voorm. 10 uur, Ds. Van Biemen. Barsingerhorn, nam. 2 uur, Ds. v. Biemen. Hippolytushoef, voorm. 10.30 uur, Ds. Van Beek. Solozang. Westerland, nam. 2 uur, Ds. Van Beek. Solozang. Borgen, voorm. 10 uur, Ds. Van den Kie- boom. Dameskoor. Dirkshorn, geen samenkomst. Nieuwe Niedorp, geen samenkomst. Warmcnhuizen, vm. 10 uur, Ds. de Leeuw. Winkel, geen samenkomst. Groet, voorm. 10 uur, Ds. Boeke. Sohoorl, zie Groet. Ileerhugowaard, zie Veenhuizen. Veenhuizen, nam. 2 uur, Ds. Boeke. Oude Niedorp, voorm. 10 uur, Ds. Krop. Huisduinen, voorm. 9 uur, Ds. v. Wichen, Julianadorp, vm. 10.30 uur, Ds, v. Wichen. Burgerbrug, geen dienst. St. Maartensbrug, geen dienst. Ecnigenhurg, geen dienst. Oudesluis, voorm. 10 uur, Ds. Witkop. Bevestiging v. lidmaten. Coll. Fonds Noodl. kerken en personen. Petten, geen dienst. Schagerbrug, zie Oudesluis. Anna Paulowna, voorm. 10.15 uur, Ds. Vorstman. Zuidscharwoude, 's av. 7.30 uur, Dr. van Mullem. Hoogwoud, geen dienst. Aartswoud, 's av. 7 uur, Ds. Rijkx. Doopsgezinde Gemeente. Barsingerhorn, geen dienst. Oudesluis, voorm. 10 uur, Ds. R. van der Veen. Avondmaal. Hippolytushoef, voorm. 10 uur, Ds. de Wil de. Extra collecte. Geref. Kerk. Schagen, voorm. 9.30 uur, Cand. WamStee- ker. Hulpprediker. Nam. 5 uur, Ds. Greving, van Dirkshorn. Kolhorn, voorm. 9.30 uur, Ds. Visch. Nam. 2.30 Cand. Wamsteeker, van Scha gen. Evangelisatie. Schagen, voorm. 10.15 uur, de heer Jac. W, van Voorst, van Amsterdam. Breezand, voorm. 10 uur, de heer Boon. Nam. 3.30 uur, de heer Boon. Middcnimeer, voorm. 9.30 uur, Cand. Nijdam, Slooldorp, nam. 2 uur, de heer Deen. Wieringerwerf, nam. 2 uur, Cand. Nijdam. Slootdorp, 's av. 7.30 uur, Jeugdbijeenk. Paaschliturgie. Schagerbrug, Woensdagavond 8 uur, Bij eenkomst Chr. Jongemanncnvereeniging in het Evangelisatiegebouw. E. V. „Maranatha". Bergen (Dr. van Peltlaan 1), voorm. 10.30 tl- Ds. Hoen van Bussum. The Star of Hope Mission. Julianadorp, voorm. 10 uur, Br. Landheer, van Den Helder. Vrij Evangelische Gemeente. Alkmaar, Geesterweg la, voorm. 10.15 en 's av. 7 uur, Ds. Ruijs. MAANDAG 10 APRIL. Ned. Herv. Gemeente. Heerhugowaard, voonn. 10 uur, Ds. de Leeuw. Veenhuizen. zie Heerhugowaard. Schoorl, zie Groet. Schoorl, voorm. 9 uur, Ds. Boeke. Vroeg dienst met de jeugd. Warmenhuizen, geen dienst. Wicringerwaard, voorm. 10 uur, de heer C. A. Korndörffer. Eenigenburg, voorm. 10 uur, Ds. Witkop. Valkkoog, voonn. 10 uur, Ds. v. d. Poel. Hoogwoud, voorm. 10 uur. Ds. Rijkx. - Coll. Den Oever, voorm. 10 uur, Ds. Nijholt. Doopsgezinde Gemeente. Barsingerhorn, voorm. 10.30 uur, Ds. de Lange, van Aalsmeer. Burgervlotbrug, voorm. 10 uur, Ds. R. van der Veen. Nieuwe Niedorp, voorm. 10 uur, Ds. W Banga, van Purmercnd. Geref. Kerk. Kolhorn, voorm. 9.30 uur. Ds. Visch. Evangelisatie. Schagen, voorm. 10.15 uur, Ds. W. k 'Toek, van Amsterdam. Wddenimeer, voorm. 9.30 uur, Ds. v. d. Heide, van Broek op Langend ijk. Vrij Evangelische Gemeente. Alkmaar, Geesterweg la, voorm. 10.15 uur, Ds. P. D. v. d. Togt van Wormerveer.

Schager Courant | 1939 | | pagina 6