BKC weert zich best in Assendelft RCH teekent West Frisia's vonnis Assendelft kreeg meer dan haar toekwam De vierde klassekampioen uit Anna Paulowna heeft het er ook in den uit wedstrijd in Assendelft goed afgebracht. Zy toog met een gelyk spel (11) te gen een ploeg die heel wat sterker was dan KW, naar huis. En als er één van de twee mag zeggen: met even meer ge luk hadden we gewonnen, dan is dat niet de als winnaar gedoodverfde ploeg van Assendelft, maar BKC Ondanks de sombere vooruitzichten Van Teulingen Hz. nog niet hersteld, Van der Goes misschien geen dienstverlof, Meereboer „in de Ziektewet" enhet gure weer is het een prachtige dag geworden. Van der Goes bleek vrij te hebben kunnen krijgen, het weer knapte op en BKC heeft de kracht we ten te vinden er nog heel wat meer uit te halen dan vorige week. Dit was noodig ook. Assendelft mocht dan niet zoo'n uitblinkende keeper hebben als KVV, de backs, de halfs, de voorspelers, èn het ploegverband stelden hetgeen KVV op dien zonnigen Paasch te Anna Paulowna liet zien, verre in den scha duw. De rechtsback was' geweldig. De rest was, zonder uitzondering goed, terwijl de rechtervleugel ongemeen gevaarlijk was. BKC heeft uitstekend móeten spelen om tegen dit team het hoofd boven water te houden. Het heeft hieraan in geen enkel opzicht geman keerd. Het trio PrinsTauberSteenvoorde te pryzen is water naar de zee dragen. Van Teulingen Jz. was als gewoonlijk onverzette lijk, taai en stoer. Paardekooper had een zwak eerste halfuur maar blies daarna z'n partij zonder fouten en met behulp van alle vaardigheid die hij bezit. Van der Goes is er in geslaagd de aarts- gevaarlijke rechtervleugel grootendeel het spelen te beletten. Hij verdiend hiervoor lof, al kwam hij aan voeden weinig toe. Daarvoor zorgde echter zooals steeds z'n binnen- man, Jan van Wees, die in ouden doen was. Hetgeen genoeg zegt. Ook Jaap, zijn broer, was zeer actief, maar weer niet gelukkig met schieten. Jan de Schipper kwam er nu wèl aan te pas en heeft een goede wedstrijd gespeeld. Blok was weer pri ma en ook ditmaal onbetwist de ge vaarlijkste man uil: de BKC-voorhoede. Hij heeft helaas 2 opgelegde kansen niet weten te benut ten, maar zijn ove rig werk laat niet toe hem hierover hard te vallen. Keij- zer, die nu, in plaats van Meereboer, rechtsbuiten stond, uitblinkend werk v. viel niet tegen. Op zijn kant was ech ter ook niet gere kend. Het is jam mer, dat we Steen voorde zoowel vori ge week als nu, niet op de belangrijke rechtsbuitenplaats konden zien. Er is een groot aantal BKC-supporters meegeweest. Ver over de 100 enthou siasten waren mee opgetrokken. Ze hebben evenals wij een prachtige Blok, B.K.C.'s wedstrijd beleefd, kranige rechtsbinnen met een 2de helft, zoo rijk aan spanning, als we dit seizoen nog niet hadden meegemaakt. De wedstrijd. BKC won den toss en Assendelft trapte te gen den sterken wind af. De wind bepaalde reeds direct het spelbeeld, want BKC begon een geducht offensief in te zetten. De A-ver dediging was hierop niet dadelijk ingesteld en een serie schoten stelde den keeper danig op de proef. Aan den druk kwam pas een einde toen Blok keihard en onbereikbaar voor den uitstekenden keeper, tegen de lat schoot. Gaandeweg raakt A. echter ingespeeld. De A.-verdediging met rechtsback Winter aan het hoofd geeft nu herhaaldelijk niet thuis en weet in goede samenwerking met halfs en binnenspelers tot enkele tegenaanvallen te komen. Hier blijkt de groote kracht in den rechtervleugel te schuilen, waar de rechts buiten behalve snel en doortastend, bijzonder gevaarlijke boogballen in den doelmond laat neerkomen en menige geraffineerde through- pass afgeeft. Na een kwartier als Van Teulingen Jz. uit een corner keihard tegen het kruis van paal en lat heeft geschoten is er van een BKC-overwicht geen sprake meer. Het spel gaat nu op en neer, waarbij zelfs dient te worden opgemerkt dat A's veldspel vlotter en het karakter van haar aanvalsspel gevaar lijker is. Tot doelpunten brengt geen van bei den het. Keijzcr scoorde wel eenmaal uit een through-pass van De Schipper, maar het was duidelyk buitenspet Prins voorkomt nog een zeker schijnend doelpunt. De wind is, ten voordeele van BKC, na rust goeddeels geluwd. Met goeden moed wordt dan ook begonnen. Toch schijnt Assendelft aanstalten te maken om deze speelhelft voor zich op te eischen. BKC verweerd zich echter krampachtig, het komt tot een flinken tegen aanval en dan gebeurt het! Tii een kluwen van spelers veroverd Blok in vollen ren den bal en scoort in eens met een gloeiend hard schot (10). Er is juist drie minuten gespeeld. De tal- looze BKC-supporters zijn in de wolken en terecht: „wat er ook moge gebeuren, de favo rieten staan met 10 voor en alles wijst er op dat dit goal in de ongunstigste speel helft een dosis zelfvertrouwen in de gele deren heeft gebracht, die BKC in staat zal stellen bergen te verzetten. En dit blijkt noodig ook, want Assendelft laat het er niet bij zitten. Steenvoorde kan nog op het laatste moment redden en Van der Goes heeft al zijn talenten noodig om deit aal-gladde rechtsbuiten te houden. Meesterlijk werk van Jan van Wees en Blok brengt telkens opluchting achter en te gelijk gevaar in de voorhoede. Zoo komt het tot een snelle uitval over links, die Jac. van Wees met een voorzet besluit, welke Blok in de vlucht keihard en onbereikbaar voor den verrasten keeper tegen den onderkant van de lat kogelt. Het Poldersche legioen ryst al als één man van de plaatsen, maar via den grond spat de bal terug! Het wordt nu zeldzaam spannend. Nog is A. hier niet als door een wonder ontsnapt of een adembenemende schermutseling vindt voor Prins doel plaats, waarbij de backs pas op het kritieke moment aan den A.-midvoor den bal kunnen ontnemen. E enschot van rechtsbuiten Ris verwerkt Prins fraai. Blok kogelt hard en laag in doch een back staat in den weg. Dan komt Assendelft geweldig opzetten. De muren van de BKC-veste kraken. Een drietal corners achter elkaar doen den hoo- gen druk ten top stygen. Het is een warre ling van springende lichamen. Tweemaal loopt het goed af. de derde keer zwaait de rechtsbinnen den bal met het hoofd meester lijk in de touwen (11. Dan is A. niet meer te houden. Het is een periode van „zijn of niet zijn" voor BKC. Doch eere aan de stoere geelzwarten, die zich met man en macht heb ben geweerd om juist deze meest kritieke tijd door te komen. Het loon was zoet: want As sendelft moest na dit hevige forceeren iets inbinden. Keijzer luidde deze nieuwe periode in. Snel naar binnenloopend schiet h(j een voorzet van links hard tegen de paal! Blok geeft een meesterlijke through-pass. de Schipper is er eerder bij dan de weifelende keeper, maar de BKC-midvoor faalt door over te schieten. Nauwelijks twee minuten daarna wurmt De Schipper er zich kranig door, het lange been begint te zwaaien, maar juist kan de gewel dige rechtsback Van Assendelft De Schipper nog van den bal afzetten. BKC is nu toch weer absoluut in de meerderheid. We zien Van Teulingen, Paardekooper en Jan v. Wees in een „nu of nooit"-stemming het midden veld beheerschen. Blok krijgt dan opeens den bal weer vry voor doel, maar jammerlijk schampt het leer hem van den voet af. Zoo verloopen de laatste 20 minuten onder een spanning en emotie, die zyn weerga niet heeft. BKC kan het winnen, de kansen zyn legio, maar aan den anderen kant moet elk oogenblik alle hens aan dek zyn om de sterke A.-aanval in toom te houden. Als de scheidsrechter tenslotte affluit is hét nog steeds 11, en een volop tevreden pu bliek nog vervuld van de spannende 2de helft verlaat het terrein. De wedstr\jd. Het heeft geen zin om over den wedstrijd lang uit te weiden. In de eerste 45 minuten domineerde meestentijds de thuisclub. De Haar- lemsche keeper moet er dikwijls aan te pas komen, maar werkt uitstekend. Na circa 20 minuten een vlotte combinatie op rechts, Dan- germond krijgt zijn kans, en doelpunt met een prachtigen schuiver. We noteeren goede scho ten van Rooker, 'n prachtigen kopbal van Stel ling III en een snellen doorbraak van Muskee. West-Frisia wordt veel sterker zonder dat dit nochtans in doelpunten tot uitdrukking komt. Vijf minuten voor de rust maken we nog een hachelijke situatie voor het W.F.-doel mee, maar dat is bijna ook de eenige keer, dat de Blauw-Zwarte stormlinie werkelijk gevaar lijk is. Zooals gezegd, begint de tweede helft met een groot offensief van de gasten die nu voor den wind spelen. West-Frisia bepaalt zich tot eenige uitvallen, die soms oer-gevaarlijk zyn. Geprikkeld door het soms wat al te helftige verkeer van de Enkhuizer achterhoede begin nen de Haarlemmers steeds fanatieker te spelen en als Stelling II na circa 15 minuten het veld wordt uitgezonden ,valt omtrent het eindresultaat nog weinig te zeggen. Er ont staan vele hachelijke momenten voor het W.F.-doel en het is nu weer de vraag hoe lang keeper Bouwman c.s. nog weten stand te hou den. Eenige free-kicks van Haarlemsche zijde maken de stemming op de tribune er niet beter op. De scheidsrechter, die door het uit het veld zenden van Stelling II, bij een zeker deel van het publiek alle sympathie heeft ver speeld, maakt er door een paar dubieuze be slissingen deze stemming nog slechter op. Na 30 minuten ongeveer komt de gelijkmaker, een vrije schop op het W.F.-doel genomen wordt rechtstreeks ingeschoten, keeper Bouwman laat de bal glippen en de toegeschoten van Rooden jaagt den bal in het net (11). West-Frisia speelt nu een verloren spel en als een minuut of acht voor het einde R.C.H. opnieuw scoort nu door een schot van den hard werkenden Van der Horst dat Bouwman totaal verkeerd beoordeelt komt dit voor den onpartijdigen toeschouwer geenszins onver wacht (12). In de laatste minuten krijgt Rooker nog een zeer behoorlijke kans, doch hy faalt hopeloos. Als even later de strikt onpartijdige scheids rechter het einde aankondigt, heeft W.F. vol komen verdiend verloren. Kostbare fouten van den Enk huizer keeper beslissen den wed strijd (1—2). De teerling is geworpen, West Frisia is definitief als hekkensluiter aangewe zen. In een wedstrijd welke doorspekt was met sensationeele momenten heeft het Haarlemsche RCH de roodgelen een 21 nederlaag toegebracht en ze daarmee voorgoed aan de onderste plaats gena geld. Laten we direct eraan toevoegen, dat de Haarlemsche zege volkomen verdiend is ge weest. Zoo zal dus West Frisia, eertijds de gevreesde eerste klasser, haar stand moeten verdedigen tegen de vurige derde klas kam pioenen, die niets liever zullen doen dan de plaats van Klopper c.s. m te nemen. Ver diend was de nederlaag voor het eigen publiek alleszins. De Haarlemmers waren in technisch opzicht superieur aan de spelers der thuisclub De eersten lieten meer den bal het werk doen, de laatsten moesten het voornamelijk hebben van hard werken. Toch willen we West Frisia's nederlaag ditmaal aan tactische te kortkomingen wijten. Voor de rust immers was het duidelijk te zien, dat de RCH-ers de partij kalm opnamen. Niet dat zy er een grapje van maakten, doch fel werd er door de Haarlem mers niet gespeeld, integendeel men zou het tam kunnen noemen. Dat de Enkhuizers de le helft dan ook met een 10 voorsprong afslo ten, verwonderde niemand. Na half-time zette de Haarlemsche Racing een groot offensief in waarop de thuisclub niet het juiste antwoord vond: De achterhoede begon uit een te forsch vaatje te tappen en dit prikkelde van der Horst en zyn huurlieden zoodanig, dat zy er op begonnen te zitten als duivels, nu spelend met den heiligen wil om te winnen. Toen bovendien Stelling II wegens natrap pen het veld werd uitgezonden, was het heele- maal mis. De West-Frisia-achterhoede kwam onder zwaren druk te staan, keeper Bouwman geraakte hierdoor blijkbaar uit zijn doen en twee kostbare fouten zijnerzijds kostte West Frisia de overwinning en bezeglde haar lot. Een deel van het publiek wilde den scheids rechter verantwoordelijk stellen voor de ne derlaag van zijn favorieten, doch o.i. is dit geheel onjuist. Tactiek had hier tegenover techniek gesteld moeten worden, dan slechts zou het wellicht mogelijk zyn geweest het Haarlemsche team te overwinnen. Intusschen zal het Zaandijk en Bloemendaal niet meevallen den West-Frieschen leeuw, ten onder te doen gaan, daarvoor speelde het elftal te goed. De achterhoede is trapvast, wat de beide backs betreft, en keeper Bouwman zal waar- schnijlijk niet altyd een off-day hebben. Links half Klopper was de beste man van het veld, stak ver boven zyn „lijngenooten" uit, van wie ons spil Posthumus weinig kan bekoren. Voor was de vleugel Rooker-Dangermond goed op dreef, er werd tusschen deze spelers vlot ge combineerd, waarbij het^ tempo niet werd ver waarloosd. Stelling II en Stelling III voldeden minder goed, maar waren niettemin voldoende. Midvoor Muskee verdeelde het spel goed, was ijverig la Vente", maar ongelukkig met zijn schot. Bij de Haarlemmers was Van der Horst de uitblinker terwy'1 ook keeper Van der Vliet op een goeden wedstrijd kan terugzien, al leverde zijn optreden wel eens gevaar van hemzelf op. OSV-HFC 4-3 In de laatste minuten wint OSV. Onder zeer slechte weersomstandigheden werd door de thuisclub tegen wind in afge trapt, terwijl de regen ook hinderlijk was. Gesteund door den wind trekken de gasten ten aanval, doch meermalen wordt de balte veel vooruit gespeeld en loopt buiten het be reik der vleugelspelers over de lijn. Een goed schot van den midvoor der gasten tipt keeper Engel nog juist over. Bij een OSV-aanval kan een der backs nog juist uit den doelmond wegkoppen als de keeper uit zijn doel is. Ruim 20 minuten1 zijn verstreken als Engel wordt gepasseerd door een uitstekend schot van den spil.Ten Have (01). Direct daarop krijgt Bode' een kans om gelijk te maken, doch op het nippertje weet de HFC-keeper erger te voorkomen. Aan de andere zijde talmt G. Meijn te veel met wegwerken, waardoor de gasten een goede scoringskans worden ge boden, waarvan dan ook een dankbaar ge bruik wordt gemaakt. (02). Bij enkele goede aanvallen der gasten krijgt keeper Engel de gelegenheid om zijn talenten als doelverdediger te toonen, wat hem uitstekend af gaat. Zeven minuten voor rust is het nog, als G. Meyn vanaf de rechtshalfplaats, een goed schot op het HFC-doel lost, dat tusschen vele beenen door doel treft (12). De tweede helft is nog slechts vijf minuten oud, als keeper Engel uit zijn doel wordt ge lokt en de rechtsbuiten 13 weet te scoren. Aangemoedigd door dit succes komen de gas ten geweldig opzetten. Het is echter Wind- houwer die uit een vrije schop den achter stand weet te verkleinen (23). Intusschen is het weer veel beter geworden, droog en minder wind. Meerendeels is OSV sterk in den aanval, doch het spel wordt veel te kort ge houden om succes te boeken tegen het stug verdedigende HFC. Waren de vleugels wat meer in den aanval betrokken geworden, dan zou OSV zeer zeker veel eerder den gelijk maker hebben kunnen scoren. Thans wisten de gasten tot ongeveer 10 minuten voor het einde de leiding te behouden, waarbij de kee per een paar maal het geluk aan zijn zyde had. Uit een corner van Windhouwer kopt Bode dan in (33). Door denzelfden wordt een voorzet van De Lange ingekopt. (43). Dan maakt midvoor Bode, die ineens zeer productief is geworden, nog juist voor het einde een vijfde doelpunt, wat om voor ons onbekende redenen wordt geannuleerd. Einde 4—3. Schotland-Engeland Glasgow, 15 April (ANP). In Tampden- park te Glasgow werd de laatste wedstrijd der Britsche landen, n.1. tusschen Schotland en Engeland gespeeld. 150.000 toeschouwers woonden deze ontmoeting, welke door Enge land met 21 gewonnen werd, bij. De midvoor Lawton van Everton maakten 2 minuten voor het einde het winnende punt. Sinds 1927 had het Engelsche elftal niet meer in Hampden- park gewonnen. Frankrijk-Duitschland uitgesteld Parijs, 15 April (A.N.P.). Op verzoek van den Minister van Binnenlandsche Zaken van Frankrijk is de voetbalwedstrijd Frankrijk Duitschland, welke op 23 April a.s. te Parys zou worden gespeeld en waarvoor de elftallen reeds waren samengesteld, uitgesteld tót een nader te bepalen datum. Van andere zyde wordt nog gemeld, dat ook de rugbywedstrijd tusschen beide landen, be paald op 30 April, geen doorgang zal vinden. SÜtiletie& Singelloop Alkmaar De uitslagen van den heden te Alkmaar ge houden Singelloop luiden als volgt: Klasse a, 5 km: 1. Overdijk, A.A.C., Amsterdam 15 min. 41 sec. 2. Bakker, A.A.C., Amsterdam, 14 min. 46,9 sec. 3. Gaarenstroom, Volewyckers, Amsterdam, 15 min. 11.6 sec. 4. Dekker, H.E.C., Hoorn. Klasse b, 5 km: 1. Berkhouwer, A.V.A., Alkmaar, 16 min. 4 sec. 2. Knol. H.E O., Hoorn. 3. Schuitemaker, LycUrgus, Krommenie. Klasse c, 3 km: 1. Duits, Zaanland, 10 min. 22 sec. 2. Zwikker, Zaanland, 10 min. 26.4 sec. 3. Leynse, Blauw-Wit, 10 min. 36.7 sec, 4. C. Groen, Zaanland. Klasse d, 3 km: 1. de Leeuw, Alc. Victrix, 11 min. 23.1 sec. 2. J. Bakker. H.E.O. 3. Jongert, S.S.S. Rotterdam-Antwerpen Rotterdam, 16 April. De opstelling van het Rotterdamsche elftal, dat a.s. Zaterdag 22 April tegen Antwerpen zal spelen, is als volgt: Doel: Damme (Xerxes). Achter: Van der Horde (CW) en Van der Heide (Feijenoord). Midden: De Haan (Xerxes), Van der Tuin (Hermes-DVS( en Rysdyk (Xerxes). Voor: Van Dalsum (RFC), Van Spaan- donck (Neptunus), Lagendaal (Xerxes), De Boer (Sparta) en Linssen (Feijenoord). ftityüiten Nederlandsche kampioenschappen driebanden Bos verbeterde met een serie van 13 het Nederlandsche record, dat op naam van Swee- ring stond met 11. Langdurig werd de nieuwe recordhouder toegejuicht en een der eersten die Bos kwam gelukwenschen was Sweerign, die zijn eigen partij tegen Geestman er voor in den steek liet. Bos kampioen De eindstand luidt: gesp. pt. beurten HS. alg. gem. Bos 7 350 453 13 0.772 Sengers 5 318 506 9 0.628 Cohen 4 323 708 8 0.456 Geestman 3 308 604 4 0.509 Petersen 3 291 584 5 0.498 Schmidt 2% 306 575 6 0.532 Sweering 2 312 566 6 0.551 Gobits 1% 307 532 5 0.577 Helder II en de promotie wedstrijden Ook de laatste tegenstander van Helder 2 in de a.s. promotie- en degradatiewedstrijden is nu bekend. OSV 2 won met 21 van DWS 2 waardoor ZFC 3 definitief onderaan kwam. Het feest zal nu wel spoedig een aanvang nemen. if-cAa&en Het tournooi te Margate Keres remise met Flohr. In de vierde ronde van het tournooi te Margate is de partij tusschen Keres en Flohr in remise geëindigd. De uitslagen luiden: Hoofdgroep, vierde ronde: WheatcriftGolombek afgebr. NajdorfSir George Thomas V2Vz SergeantCapablanca - Vera MenchikMilner Barry VzVz Wheatcroft—Golombek afgebr. De stand luidt: 1, 2, 3 en 4 Flohr, Keres, Sergeant en Capa blanca, allen 2& punt, 5 en 6 Sir George Thomas en Najdorf. beiden 2 punten plus 1 afgebr. partij, 7 en 8 Miss Menchik en Milner Barry, ieder 1punt, 9. Golombek 1 punt plus 1 afgebr. partij. 10 Wheatcroft 0 punten plus 1 afgebr. partij. Premier reserves groep a, vijfde ronde: LandauRaud afgebr. Van ScheltingaKitto 1—0 PrinsKoenig afgebr. Groep b, vijfde ronde: Van DoesburgFazekas 0—1 MulderDewing 1—0 Groep c. vijfde ronde: SchelfhoutEllinger afgebr. ^memmen Nieuw wereldrecord 100 meter schoolslag Richard Hough van de Princeton Universi teit verbeterde tijdens wedstrijden te New Haven het wereldrecord 100 meter schoolslag door dezen afstand af te leggen in den tijd van 1 min. 7,3 sec. Het oude wereldrecord stond op naam van Joachim Balke (Duitschland) met een tijd van 1 min. 9,5 sec., gevestigd op 12 November van het vorige jaar te Bremen. Zwaluwen Roode Duivels 3-2 Voor ruim 12.000 toeschouwers is vandaag in het Feyenoordstadion te Rotterdam de wed strijd gespeeld tusschen de Zwaluwen en de Roode duivels, welke in een 32-overwinning voor de Hollanders is geëindigd. Fraai kan deze ontmoeting niet genoemd worden. Hoewel zij in vlot tempo werd gespeeld, ontbrak de span ning nagenoeg geheel. Het eerste gedeelte van den strijd ging wat de sterkte betreft, .vrijwel gelyk op. Er werd snel en levendig gevoetbald, doch het ware enthousiasme was niet aanwezig. Achttien mi- ituten was de wedstrijd oud toen de Bock van den rechtervleugel fraai in doel zette, doelman Deraedt ving het schot onder de lat op, Haze- weyer was gelijktijdig op hem toegeloopen en maakte een kopbeweging naar den bal, die, naar het scheen, achter de lyn gevangen was, waardoor het een doelpunt werd 10. Nadat het leder weer was afgetrapt, kre gen de Zwaluwen een hoekschop te nemen, waaruit de bal by Van der Heide kwam. Deze schoot dit eet op doel, majr doelman Deraedt liet den bal glippen en deBock stond op de goede plaats, om deze fout met een doelpunt te bestraffen, 20. Negenentwintig minuten na den aanvang beging ook Van Male, die juist goed werk had verricht, door een hoogen bal van Ceu- leers uitstekend te vangen, een fout. die hem op een doelpunt kwam te staan. De Cleyn had een harden pass naar buiten gegeven, die Braine opving en deze loste direct een har den schuiver op het Nederlandsche doel. Van Male raakte den bal met zijn hand aan, doch vermocht hem niet te stoppen, het leder liep door en verdween in het doel (21). Hoewel er over het algemeen weinig lijn in het spel zat, waren de Belgen toch iets be ter geworden en dit kwam hoofdzakelijk door het betere samenspel, dat zij te zien gaven. Ondanks dat, wisten de Zwaluwen toch den voorsprong te vergrooten. Het was De Boer, die het 3de doelpunt op fraaie wijze maakte, door, na aangeven van Pauwe, een zeer ver, vlak en hard schot in te zenden, dat geheel buiten het bereikt van den Belgischen doel man in het net verdween (31). Spoedig liepen de Belgen echter iets van hun achterstand in. Zij hadden een hoekschop te nemen, die tot tweemaal toe overgenomen moest worden. Toen Braine hem voor de derde maal nam, zette Ceuleurs zijn hoofd onder het leder en dit verdween achter van Male (32). Dit geschiedde een minuut voor de pauze. In het tweede deel van den wedstrijd zijn geen doelpunten meer gemaakt. De Belgen waren na de rust sterker dan de Zwaluwen. Vooral het samenspel was by hen veel beter en de Belgen hadden ongetwijfeld meer succes met hun spel gehad als hun voorhoede niet een stevige achterhoede tegenover zich gevonden hadden. Hoewel de Roode duivels te elfder ure nog door het opstellen van Ceuleurs en Raymond Braine versterkt waren, maakte hun spel toch zeker niet veel indruk. Braine stond op de linksbuitenplaats opgesteld en bijzondere pres taties heeft hij niet geleverd. üaAmanilcAe £ii&<uwxAanlw-Me£üuf üoudt ao& Uw- qeqond De 20 oudste clubs in Nederland Voor zoover men kan nagaan, werd de voet balsport omstreeks 1879'80 hier te lande voor het eerst beoefend. Wanneer men nu ziet, dat een voelbalveree- niging vóór dien tijd werd opgericht, dan is het duidelyk, dat zy zich in den aanvang met een andere sport bezighield en eerst later tot voet bal wendde. (Utile Dulci, Deventer). Omgekeerd zijn er Vereenigingen, welke ont staan zijn door samensmelting met andere clubs, als voetbalbeoefenende club veel ouder dan haar oprichtingsdatum aangeeft. Als voorbeeld noemen wij G.V C. te Wageningen, op 14 Sep tember 1903 ontstaan uit fusie van Go-Ahead en Victoria, waarvan Go-Ahead reeds in 1890 werd opgericht. Wy willen hiermede slechts aangeven, dat de oprichtingsdatum niet in alle gevallen een juiste maatstaf is voor den ouderdom eener vereeni- ging als voetbalvereeniging. Onder dit voorbehoud noemen wij hieronder de 20 oudste clubs met hun oprichtingsdata. U. D13-10-1875 H. F. C15 -9-1879 Hercules 12 -4-1882 Robur et Velocitas 6 -5-1882 Frisia 25 -4-1883 D. F. C16 -8-1883 H. V. V1 -9-1883 Hermes-D. V. S8 -4-1884 P. W31 -8-1885 Concordia 15-10-1885 Olympia 1 -6-1886 Be-Quick (Gr.) 10 -4-1887 Sparta 1 -4-1888 Quick (N(jm.) 10 -4-1888 Haarlem 1-10-1889 Quick (Amersf.) 1-10-1890 G. V. C. (14-9-'03) 1890 Vitesse 14 -5-1892 A. S. C1 -6-1892 H. B. S7-10-1893 Uit deze lyst lijst mag men dus wel afleiden, dat H.E.C. de nestor onzer Nederlandsche Voet- balvereenigingen is. (Voetbaljaarboekje 1938'39). Richtlijnen opgesteld op het Olympisch Congres te Praag Eerlijkheid is de eerste deugd van den sport man. Zelfbeheersching is plicht van iederen sport man. Zonder eerlijk spel is geen ontmoeting aan genaam en schoon. Eerst ridderlijke geest geeft aan de sport zijn hooge waarde. Een vraag SPORTMAN Speler: I. Speelt ge het spel om der wille van het spel 2. Speelt ge voor uw ploeg en niet voor u zelf? 3. Volgt ge de aanwijzingen van uw aanvoer der zonder uitleg en zonder kritiek 4. Onderwerpt ge u aan de beslissingen van den scheidsrechter zonder tegenspreken 5. Kunt ge winnen zonder pochen en verliezen zonder morren? 6. Zoudt ge eerder kunnen verliezen dan iets unfairs te doen? Zoo ja, dan zijt U op den goeden weg om een sportman te worden! Toeschouwer: 1. Gunt ge het goede spel der tegenpartij niet het verdiende applaus? 2. Jouwt ge den scheidsrechter uit bij een be slissing, welke u niet bevalt? 3. Verkiest ge uw club te zien winnen zelfs als deze het niet verdient? 4. Zoekt ge moeilijkheden met de toeschou wers, die de andere ploeg toejuichen Zoo ja, dan zijt U geen goede sportman! En span U dus in om het te worden. (Voetbaljaarboekje 1938'39).

Schager Courant | 1939 | | pagina 7