Wieringermeer wil de Bestuurscommissie kwijt De DE WERELD Polen zou Hitier vóór willen zijn Slagschepen voor Indië bepleit Op zoek naar een gevallen meteoorsteen Accountantsberoep eerlang wettelijk geregeld Postvlucbten op Indië uëSSis) lKaraChi 24 Apl'lAleI' 24 Apr' weinigI woorden Een kreet om zelfstandigheid REQUEST VAN DE GEHEELE BE VOLKING AAN DE MINISTERS. De Wicringermeerbevolking in al haar geledingen, vertegenwoordigd door de voormannen hunner poli tieke partijen, hebben zich met een request tot de ministers van buiten- landsche zaken, waterstaat en Fi nanciën gewend, teneinde zoo spoe dig mogelijk dezelfde rechten te krijgen als de andere bewoners van Nederland. Uit het request blijkt duidelijk, dat de bevolking zich vol doende geconsolideerd voelt. Het is daarom een slag in het gezicht van B. en W. (anders gezegd het dage- *lijksch bestuur van de rijksbe- stuurscommissic) die den minister hebben bericht dat de samenhang nog te weinig hecht was! Het re quest luidt aldus: Wieringermeer, d.d. April 1939. Aan de Ministers van Binnenlandsche Za ken, Waterstaat en Financiën. te 's-Gravenhag.e Excellenties, Ondcrgeteekenden, vertegenwoordigers van politieke partijen in de Wieringermeer, bren gen het volgende te uwer kennis: Onder een zéér groot deel van de bevol king van den Wicringcrmcerpolder leeft sterk het verlangen om door hel kiezen van eigen vertegenvoo'-digers actief deel te ne men aan het bestuur hunner gemeente. De bi| de wet van 31 Mei 1937, S. 521, in gestelde bestuursvorm, waarbij de gemeen telijke taak aan een door de Kroon te benoc men bestuurscommissie is opgedragen, een commissie welker leden niet als vertegen woordigers van de bewoners kunnen worden aangemerkt en dus de bevolking van deel name aan bet bestuur hunner gemeente uitsluit, wordt door hen als een onrecht be schouwd. De argumenten der Regeering dat zij zich. waar eventuecle tekorten uit het Zuiderzee- fonds moeten worden bijgepast, zekerheid heeft te verschaffen van een voorzichtig finanrieel beleid en ten dien einde de be noeming en ontslag van de leden der be- stuurscommisie in handen wensclvt te hou den kan ons niet overtuigen. De wet im mers hiiedt. voor het overige waarborgen genoeg legen con niet voldoende zuinig be heer. Het argument der Itegeerine is kwet send voor de bevolking, daar zij hierin gevoelt een wantrouwen der Rcgecring in het verantwoordelijkheidsbesef der bewoners van de Wieringermeer, een wantrouwen dat niet is te rechtvaardicen. Er zij hier op gewezen, dat, hoewel de Gemeente steun uit het Zuiderzeefonds nog niet kan ontberen, met vertrouwen de toekomst kan worden tegemoetgezien. Bedroes het tekort op de hegrooting 1938 f 30.000.—, voor 1939 wordt slechts f 13.500.— geraamd, terwijl boven dien de aard van dit tekort en de ontwik keling van don polder de verwachting wet tigt dat binnen afzienbaren tijd aan een der eerste eischon voor een autonoom be stuur, een sluitend budget kan worden vol daan. De negeering achtte om tweeërlei ï-odenen de tijd voor de vorming van een noimale gemeente nog niet gekomen. Haars inziens vormt de snel groeiende, uit zeer verschillende deelen des lands sa menkomende bevolking nog geen gemeen schap. Ook deze zienswijze wordt door ons niet gedeeld. Het is immers juist kenmerkend voor de Wieringermeer dat de gcmecn- schapsgedachte, ontstaan uit een zich ver bonden \oelen door een gemeenschappelijk nieuw lot, zich hier in zoo korten tijd zoo sterk heeft ontwikkeld getuige de specifie ke Wieringenneergeest welke is ontstaan. Behalve door deze sterk ontwikkelde ge meenschapszin, heeft de bevolking door de snelle ontwikkeling van het vcrcenigings- leven, zoowel op cultureel en sociaal als op agrarisch en commercieel gebied, gelegen heid te over gehad te leeren beooi'decieu welke personen in aanmerking komen als vertegenwoordiger op te treden. Dat de bevolking nog niet stabiel zou zijn Is eensdeels waar, aangezien waar schijnlijk nog ongeveer een 200 tal gezinnen gedurende de volgende jaren in de Wierin germeer zullen komen op de nog uit te ge ven land en tuinbouwbedi-ijven. Dat dit echter een roden zou zijn tegen de vorming van een normale gemeente kun nen ondcrgeteekenden niet. inzien. Immei's zal van vele gemeenten een dergelijke ver andering in bevolking zeei normaal zijn of zelfs worden overtroffen, zonder dat dit op den normalen bestuursvorm eenigen in vloed beeft. Bovendien zij er op gewezen dat deze twee honderd gezinnen slechts een klein gedeelte der totale bevolking uit maakt. Het in de stukken door de Regccring ge noemde bezwaar, als zou de samenstelling der bevolking een zekere eenzijdigheid vei-- toonen is gebleken niet juist te zijn, getuige de verdceling der stemmen, uitgebracht bij de Kamerverkiezingen van 1937. over een 14 tal partijen Van de 1432 geldige stemmen kreeg de R.K. S.P. er 275. de A.R. 357, de S.D.A.P. 318. de C.H 133. de V.D. 149. Er zij hier op gewezen dat een gemakke lijke overgang naar den normalen toestand door de Regeering is verzekerd door de taak van liet. tegenwoordige Openhaar Lichaam te splitsen in twee scherp gescheiden doe len. Immers, de taak. omschreven sub 1, 2 en 3 van art. 1 der wet van 31 Mei S. 521, is opgedragen aan con Raa 1 en een Directie terwijl de gemeentelijke taak, vernield sub 4 van art. I dier wel is opgedragen aan een bestuurscommissie, een dag. bestuur en voorzitter. Door dit onderscheid is een snelle overgang naar een n<u-maal gemeen tebestuur mogelijk gemaakt. Om bovengenoemde redenen dringen on- dergeteekenden, vertegenwoordigers van de politieke partijen in de Wieringermeer, er bij Uw Excellentie op aan, tegemoet te ko men aan het verlangen der Wieringermeer- bewoners om actief deel te nemen aan het bestuur hunner gemeente, door spoedig aan de bewoners van dit deel van Nederland die rechten toe te kennen, welke door ons volk terecht als een der eerste burgerrech ten worden beschouwd. Zij hebben de eei- te zijn, met vei-schuldigde gevoelens, van Uwe Excellenties de dienstwil lige dienaien, Namens de afd. Wieringci-meer der R.K. Staatspartij, (w.g.) II. A. Gicsen, A-oorzitter, (w.g.) C. Rikaart; secretaresse. Namens de afd. Wieringci-meer der Soc. Dem. Arb. Partij, (w.g.) K. Klomp, voorz., (w.g.) S. L. Mansholt, secretaris. Namens de afd. Wieringermeer der Anti Rev. Partij, Slootdorp, Middenmeer, Wierin- gerwerf, (w.g.) J. A. van Dis, H. Smid, A. v. d. Goot, voorz., (w.g.) M. Jacobi, W. A. Blij dorp, J. Dijkstra, scci\ Namens de afd. Wieringermeer der Chr. Ilist. Unie, (w.g.) T. Boersma, vooi-z., (w.g.) J. Schuitema, sccr. Namens de afd. Wieringermeer der Vi-ijz. Dem. Partij, (w.g.) H. R. Smit, voorz., iw.g.) Th. J. van Vegtcn, secr. Namens de afd. Wieringermeer der Lib. Staatspartij, (w.g.) K. van Gaaien, voorz., (w.g.) S. Bi-ccbaart), sccr. Namens de afd. Wieringermeer der Chr. Dem. Unie, (w.g.) J. Moes, voorz., (w.g.)' F. Fervverda, sccr. Afschrift van dit request is verzonden aan dc leden der Tweede Karnei-, Gcd. Staten v. Noord Holland, de Raad van Wiei-ingex-meer. Dii-ectic der Wicringcrmcerpolder, de Be- siuui-scommissie der Wieringei-meerpolder en de Pex-s. Nog voor Hitler's rede een bon dig „neen" te wachten? De correspondent van de Daifv Telegi-aph Ie Warschau meent te weten, dat de Pool- sclie regecring de wenschelijkheid over weegt om nog vooi-dat Hitier Vrijdag in den Rijksdag zijn rede houdt, een krach tige verklaring af Ie leggen, dat een ge biedende eiscli tot inlijving van Dantzig bij Duitschland door Polen met een kort en bondig „neen" zou worden beantwoord. Het voornemen van Polen, zich met alle tot zijn beschikking staande krachten tegen con wijziging van den status-quo in Dant zig te verzetten, is langs diplomatieken weg aan Duitschland medegedeeld. Volgons den con-espondent zou kortgeleden bij een bestudeering van den toestand in de vrije stad gebleken zijn, dat, afgezien van nat ionaal-socialistische extremisten, die niets te verliezen hebben en nog-geen kwart van de bevolking uitmaken, geen Dantzi- gcr burgers van liet Duitsche rijk wen- schen te zijn. De ontwikkeling in het Me- /nelgehied sedert de inlijving bij Duitsch land hebben een verkoelende werking op hen uitgeoefend. Eerste Kamer Beschouwingen in de Eerste Kamer over de begrooting. Contact met defensie onvoldoende geacht Blijkens het voorloopig verslag van de Eerste Kamer over de Indi sche begroot'ing is het oordeel van de leden over de financieele positie van Nederlandsch-Indië zeer uiteen loopend. De overbevolking van Java wordt het grootste probleem geacht. Enkele leden vragen of de regeering wel voldoende voordeelen trekt uit de oliewinning. Verschillende leden bepleiten den bouw van eenige slag schepen, niet alleen omdat de inter nationale toestand reden tot bezorgd heid geeft, maar ook uit een oog punt van werkverruiming. Binnen vijf jaar! Andei-e leden stemden met dit betoog in. Uiterlijk binnen vijf jaren moeten huns in ziens de bedoelde schepen gereed zijn, wes halve de regeei-ing den bouw er van ter stond, en wel met de gx-ootst mogelijke voort varendheid, zal dienen te bevordei-en. Enkele andere leden meenden, dat de bouw van slagschepen en de opleiding van het daarvoor noodigc personeel gei-uimcn tijd zullen eischen. Inmiddels zullen dan ook huns 'inziens ten spoedigste reeds op Britsche ambassadeur weer naar Berlijn Bevreemding in Fransche kringen. Niets bijzonders, zegt Chamberlain. Neville Henderson, de Britsche ambassa deur te Berlijn, die naar Londen ontboden was, om verslag uit te brengen over den toestand, is, zooals wij gisteren reeds bei-icht- teii, uit Londen naar Berlijn vei'ti-okken, al waar hij inmiddels is aangekomen. NEVILLE HENDERSON. Volgens den Berlijnschcn correspondent van de „Daily Telegraph" zou de Duitsche ambassadeur te Londen, von Dirksen, die na tiet vertrek van Hendei-son uit Berlijn, uit Londen naar Berlijn was ontboden, thans onmiddellijk naar Londen terugkee- ren. Bevreemding in Fransche kringen. De Parijschc correspondent van het Hdbld. meldt, dat het daar ili Sómmige kringen be- vi-eemding heeft gewekt, dat de Bi-ilsclie ambassadeur te Berlijn, Hcndei-son, nog vóór de rede van Hitlcr op 2S dezer naar zijn standplaats is teruggekeerd. Sommigen vree zen daarin een symptoom te moeten zien van een wederopleving van de politiek van toe geven van de zijde van Engeland en vei*oor- declen den „geest van München", waaraan ooi- goed een einde moet komen. Chamberlain heeft daarentegen verklaard, dat de terugkeer naar Berlijn geen bijzonde- ï'e beteekenis heeft. Geen eenvoudig karwei voor de mannen der wetenschap! Op 30 Juni 1908 viel een meteoorsteen neer nabij de rivier Podkamennaaya Tun-1 guska in Siberië, en sedert 1937 zijn uit Moskou expedities vertrokken om het woud,, dat door den zwareü val van den steen ver woest werd, op de gevoelige plaats vast te leggen, teneinde een reconstructie te ma ken van de botsing. Luchtfoto's zijn ge maakt van een gebied van cii'ca 93 vier kante mijlen, waaruit blijkt, dat de gevelde boonien in vei-schillcnde richtingen liggen. Men verklaart, dat hieruit volgt, dat de meteoor uiteenspatte en dat dc stukken verschillende kanten uitvlogen. Het verkregen fotografische xnatei'iaal wordt thans/ uitvoerig bestudeei-d, en wan neer dc nauwkeurige ligging van den me teoorsteen is bepaald, zal een nieuw ondex-- zoek ter plaatse worden ingesteld om de grootste, stukken van dit hemellichaam te rug te vinden. Men veronderstelt, dat deze tot een diepte van 2 tot 5 meter den grond zijn binnenge drongen. Een ongeluk, dat dertig jaar ge leden gebeurde. (Op 30 Juni 1908, om zeven uur des och tends, kwam de meteoor dus in botsing met andere wijze de allernoodzakelijkste en op korten termijn bereikbare voorzieningen moeten worden getroffen. Zoo achten zij een belangrijke uitbreiding van het aantal onderzeebooten een primai- ren eisch. Wordt daaraan voldaan, dan zal in de onderscheiden deelen van den Archi pel een zeer krachtig afweermiddel aanwe zig zijn. Voorts werd er op gewezen, dat de vlootbasis te Soerabaja onvoldoende is, omdat het oostgat aldaar te wei nig water heeft voor groote schepen. Wie thans, dus sprak men, de aan schaffing van slagschepen bepleit, zij zich hiervan wel bewust. Deswe ge moet ten spoedigste een goede nieuwe vlootbasis woi-den gevonden. Andere leden ontrieden den aanleg van een nieuwe vlootbasis. Wijdei's wei-d bepleit uitbi-eiding van het aantal watervliegtuigen, welke men voor een doeltreffende verdediging van meer be lang achtte dan landvliegtuigen. Met klem werd aangedi'ongen op samen werking van alle deelen der weei'macht. Die samenwerking zal haar punt van uitgang moeten vinden aan het departement van Koloniën. Naar aanleiding nu hiervan sprak men zijn afkeuring er over uit, dat dit departement ieder officieel con tact met het ministerie van Defen sie mist, zoodra zulks het leger be treft. Nog werd getreden in een bespreking van het vraagstuk van de verdeeling der kosten, vei'bonden aan de max-itieme verdediging van Nederlandsch Indië, in het algemeen. Enkele leden di'ongen er op aan, dat do minister een gespecificeerd overzicht zou geven van dc huidige kostenverdeeling, ook gelet op het votum van den Volksraad hier-, omtrent. het aardoppervlak, en de slag, waarmede dit gepaard ging, was over een afstand van 900 kilometer in den omtrek te hooren. De ki-acht van den stoot was zoo groot, dat menschen en dieren, bijna 600 kilometer van de plaats van het ongeluk verwijderd, door de samengepei-ste lucht ter aarde wer den geworpen. In een 300 kilometer vei'wij- derd gelegen dorp werd een geheele kudde schapen door den uiterst krachtigen wind stoot in de rivier geworpen. De vlammen, die gepaard gingen met de botsing. Avaren honderden kilometers in den omtrek zicht baar). Doodelijk schot aan dc grens Revolver ging per ongeluk af. Gistermiddag is in de gemeente Susteren de negentienjarige milicien Kerkhof, uit Oss, die tot de grensbe wakingstroepen behoort, door een kogel doodelijk getroffen. Hij had kort te voren met eenige andere militairen op wacht gestaan en -begaf zich alleen naar een groep kameraden, die in de nabijheid aan het werk waren. Plotseling hoorden de wachtdoende soldaten een schot, aldus de Tel. Bij ondei-zoek vonden zij K. dood op den weg liggen. Hij was door een kogel in het hoofd geti'offcn. De toedracht van het ongeluk is uitei-aard niet bekend, doch men denkt, dat zijn revolver per on geluk is afgegaan. Dc militaire politie heeft het. stoffelijk overschot naar de Avoonplaats van het slachtoffer vervoerd. Üe titel wordt „registeraccoun tant'". Vertrek van Aankomst t« (heenreis) |«^nK. 24 Apr. |sin*ap. 24 Apr. {heenreis) lBasraApr" |jodl,p. 24 Apr. eenreis) |A'dam 25 Apr' I De Torenvalk landde te Jodhpur met de lading en de reizigers der Nandoe. Engeland niet accoord met de Albaneeschi bezetting. In het Lagerhuis heeft. Cliam- berlain op een vraag van Attlce medege-1 deeld, dat het van het veiioop der onder- handelingen met de andere regeeringen I zou afhangen, wanneer hij weer oen ver klaring omtrent den internationalen toe stand zou kunnen afleggen. Op de vraag, of de regeering besloten had, te aanvaar- dén hetgeen in Albanië is geschied, ant woordde de premier ontkennend. Het Belgische kabinet vergadert. De Bel gische minister van financiën Gutt heeft een uiteenzetting gegeven van den finan- cieelen toestand en van de middelen, die hij aanbeveelt om deze te verbeteren; Deze uiteenzetting is door de leden van het ka binet eenstemmig goedgekeurd. De minis ters hebben voorts hun goedkeuring ge hecht. aan een wetsontwerp inzake spe ciale volmachten, die de regeering aan het parlement zal vragen. De regeering heeft thans een Avets- ontwerp ingediend tot regeling van het accountantswezen. In groote trekken komt dc rege ling hierop neer, dat een openbaar, accountantsi-egister Avordt ingesteld, waarin zij Avorden ingeschreven, die voldoen aan de bij deze Avet gestelde eischen van bekwaamheid en be- trouwbaarheid en zich onderwerpen aan te stellen regelen van toezicht en tucht. Hij die in het register staat ingeschreven, is bevoegd den titel van „register-accoun- tant" te voeren. In het Accountantsregister A\rorden uitslui tend ingeschreven zij, die a. het accountantsexamen hebben afgelegd aan een rijksuniversiteit, aan een gemeente lijke universiteit, of aan een krachtens de H.O.-Wet.. aangewezen bijzondere uniyersi-, deit of byzoudei'e ec-onomische hoogoschool; b. het accountantsexameii vap het Insti tuut met goed gevolg hebben afgelegd en het diploma verkregen. Aan den Raad van Beheer, het Curatori- um en het Bureau der Examens zijn de op leiding en de examenregeling toevertrouwd. In het accountantsregister worden zij ï'eeds ingeschreven, die op een binnen vier maan den, nadat de wet in werking zal zijn getre den, gedane aanvrage door een commissie van toelating ter inschrijving zijn aange- Avezen. Deze commissie Avijst hen aan, die: het zij op het tijdstip hunner aanvrage een accountantsdiploma hebben verkregen dan Avel een ander beAvijs van aflegging van een accountantsexamen, dat voldoende bc- kAvaamheid en vakkennis waarborgt; hetzij op het tijdstip van inwerkingtre- ding der wet veertig jaar zijn én tien jaar het accountantsberoep hebben uitgeoefend op een Avijzo, die voldoende bekwaamheid en-vakkennis Avaarborgt. Hij, die ten onrechte den naam „register accountant" voert Avordt gestraft met een geldboete van ten hoogste duizend gulden. Hulde aan het beleid van den G. G- Wat betreft het beleid van den Gouver- nedi'-Generaal, zoo Averd van verschillende zijde waardeering geuit voor de kalmte en de kunde, Avaai'mede deze zich van zijne ongemeen zware taak kwijt. Verscheidene leden verklaarden, zich niet te kunnen vereenigen met 's Ministers stel ling, dat een verbod voor ambtenaren, lid te zijn van de N.S.B., in Nederlandsch-In dië niet noodig is. Andere leden konden zich met die zienswijze in het geheel niet verecnigen. Verscheidene leden gaven als hun mee ning te kennen, dat, hoewel een betere fi nancieele positie van Nedexdandsch-Indic ongetwijfeld gewenscht ware, er toch geen reden voor pessimisme bestaat. Bij deze leden vond bestrijding het her stel van de crisisheffingen en niet het minst het brengen van de loonbelasting van 3 op 4 pet. Andere leden beschohAven den finantieelen toestand als zeer zorgwek kend. Voedselvoorziening en overbe volking. Verscheidene leden zouden gaarne van den minister vernemen, hoe het naar zijn oor deel, is te verklaren, dat de officieele publi caties betreffende de voedselvoorziening niet het minste vermoeden konden geven A-an den onverwacht gebleken hongersnood in Bodjonegoro. Een der grootste moeilijkheden, waai*- mede Indië heeft te kampen, achtten eeni ge leden de overbevolking van Java, te meer omdat in dit verschijnsel A'oorloopig Avel een wijziging ten goede zal komen. De leden, hier aan het woord, spraken dc hoop uit, dat de regeering daarmede, ook in andere gebiedsdeelen, zon voorteaan en dat zij eveneens dc Irrigatie van aan Avater arme streken op Java krachtig zou bevor deren. Wat het onderwijs betreft drongen ver scheiden leden aan on uitbreiding van het aantal volksscholen. Het streven naar in dustrialisatie heeft blijkens het verslag de belangstelling van vele leden. Sommigen bepleiten het aanleggen van een. wild reservaat Geheimzinnige reis van Sovjet-functionaris, De plaatsvervangende volkscommissaris van buitcnlandsche zaken, Potemkin is, naar van officieuze zijde bevestigd wordt, gistei-en naar Ankara in Turkije vertrok ken. Over het doel van zijn reis wordt iix officieele sovjet-kringen, het grootste stil zwijgen beAvaard. Twee communisten opgehangen. Gisteren zijn te Pinsk in Polen twee communis ten MaximoAvitsj en I.adislas Lazarski, door middel A'an den strop terechtgesteld. Zij werden beschuldigd tAvee aanslagen te hebben beraamd op personen, die gehei men der commuinistische partij verraden zouden hebben. Koloniale betooging in Bohemen. Tc Te- plitz in Bohemen is een groote koloniale 'betooging gehouden in tegemvoordigheid van Konrad Henlein, den gouwleider der Sudeten. \merikaansche republikeinen willen geen oorlog. De republikeinsche afgevaardig de van den staat Massachussetts heeft het regeeringsprogram gepubliceerd, dat de re publikeinen in senaat en huis van afge- vaardigden zullen verdedigen. Hierin woi'dt gezegd, dat de republikeinen alle po gingen in het Averk zullen stellen om de Verecnigde Staten buiten een oorlog te houden, zij zullen een einde maken aan de overdreven hooge uitgaven, dc federale be lastingen wijzigen tot verbetering van het zaken leven en de financieele macht van den president verminderen. Belgisch geschenk aan Frankrijk. De Bel gische handwerkerskamer te Rijssel heeft besloten onder alle Belgen in Noord-Frank rijk een inschrijving te openen om Frank- rijk een escadrille vliegtuigen aan te bie den. Voor de verdediging van Singapore. De wetgevende vergadering heeft toegestemd in een exti'a-uitgave van een millioen pond sterling als bijdrage in de kosten der im periale verdediging, waar de Sti'aits Settle- ments reeds jaarlijks 75.000 pond sterling aan bijdragen. Brand op tentoonstellingsterrein. In den afgeloopen nacht is het gebouAV voor de glas-industrie op de wereldtentoonstelling door een brand in korten tijd vernield, niet tegenstaande men meende, dat het gebouw vrijwel onbrandbaar Avas. Drie brandweer- mannen Averclen gewond. De matcrieele schade wordt op honderdduizend dollar ge- raamd. Italiaansche troepen in Albanië geïnspec teerd. De secretaris der fascistische par tij Starace heeft in tegenwoordigheid van de leden der Albanecsche rëg'eering, do gezanten van Spanje en Duitschland en tal van politieke en burgerlijke autoritei ten, de Italiaansche troepen geinspccteerd. Een groote menschenmenigte sloeg het schouAVspel gade. Poolsch journalist in Dantzig gearresteerd. De politie te Dantzig heeft, den Poolsch en -journalist Piszcz gearresteerd en naar een onbekende plaats gebracht. De politie wei gert inlichtingen te verstrekken. Hongaarsche staatslieden naar Berlijn. Vol gens het ï'egeeringsorgaan Esti Ujsag is het vertrek van de Hongaarsche staatslieden naar Berlijn definitief vastgesteld op 28 April. 9 Mei groote parade te Rome. Ter gele genheid van den dei-den verjaardag van de stichting van het imperium na de ver overing van Abessinië. zal op 9- Mei een groote militaire parade worden gehouden Afdeelingen legioensoldaten, die in Span je hebben gestreden, en een afdeeling van het Albaneesche leger, zullen het défilé openen. ^merikaansch journalist moet Rome ver laten. De correspondent van de Chica- go Daily News. Richard Howren, heeft aanzegging gekregen, dat hij binnen twee Aveken het land moet verlaten.

Schager Courant | 1939 | | pagina 2