Medewerking aan de saneering van tuinbouwbedrijven Raad Bergen Raad Broek op Langendijk Een bruidegom in den Raad. De Boerenleenbank is royaal. Als de borgen niet kunnen betalen, neemt zij de strop! De gemeen te en de Provincie als borgen, draalen er voor op. De Raad dezer gemeente vergaderde gister avond ten gemeentehuize, onder leiding van den heer H. Schelhaas, burgemeester, tevens secretaris. Alle leden waren aanwezig. De Voorzitter opende de vergadering met hartelijk welkom, vestigde er de aandacht op, dat. een bruidegom in liet midden van den Raad is. Voorzitter feliciteerde den lieer Stammes met diens voorgenomen huwelijk. De notulen, voorgelezen door den Voorzit ter, werden onveranderd vastgesteld. Mededeelingen en ingekomen stukken. Ged. Staten berichtten, dat ingevolge de wet op de Fin. Verhouding tusschen rijk en gemeente het bedrag per inwoner voor de kosten van armenzorg, politie en onderwijs is vastgesteld op f8,0S39. Als voorschot voor 1938 op de extra bij drage uit het AVerklooshetdssubsidiefonds en de belastingbijdrage is door den minister van binnenlandsche Zaken f770.- toegekend. Op dit bedrag was bij de begrooting reeds gere kend. Het reglement van het Burg. Armbestuur is gewijzigd. De vergoedingen voor armvoog den en den boekhouder ziin veranderd. Ged. Staten hebben een en ander goedgekeurd. De balans en de exploitatierekening van de woningbouwvereeniging over het boekjaar 1938—1939 geeft aan, dat de gemeente een bij drage zal moeten verleenen van f 888.92 en het Rijk een bijdrage van f2666.74. Ontvangen is het verslag van het Mid- denstandsborgstellingsfonds over 1938. Voorzitter zeide, dat dit een zeer nuttige instelling is. welke reeds vele menschen, die in moeilijkheden verkeerden, heeft ge holpen. Middenstanders, die in moeilijkhe den verkeeren, kunnen zich met gerustheid tot het. fonds wenden. Voor extra hulp aan werkloozen kan f 5.78 per werklooze beschikbaar wor den gesteld, deelde de minister van Binnenl. Zaken mede. De gemeente moet hierin f 2 per werklooze bijdragen. Ook voor de klei ne tuinders van de B-groep is een bedrag beschikbaar. Het aantal werkloozen was gemiddeld 41. In den kleinen tuinderssteun zijn mo menteel een 35-tal tuinders opgenomen. Dat is nog van belang. Voorz. geloofde, dat deze regeling goed werkt. Men besloot, de voor deze extra-hulp be- noodigde gelden te voteeren. De N.Holl. Levensverz. Mij. van 1891 ver zocht den raad haar te willen berichten, of de gemeenteraad accoord gaat met de in terpretatie, welke de N.H.L.M. heeft gegeven LANGENDIJR OUDKARSPEL. DE BURGEMEESTER ANTWOORDT DEN HEER BORST. Maandag publiceerden wij de vragen, wel ke de heer C. BorstPz. aan den burgemees ter heeft gesteld over de uitkceringen van kostwinnersvergoeding aan de gezinnen van de opgeroepen militairen. De burgemeester heeft den heer Borst het volgende antwoord gezonden: Oudkarspel, 26 April 1939. Naar aanleiding van de, in Uw brief van 24 dezer gestelde vragen, breng ik het vol gende onder Uw aandacht. Indien U deze vragen, bij wijze van in terpellatie, in een raadsvergadering tot mij zou hebben gericht, zou ik U hebben geant woord, dat de burgemeester in deze materie niet interpellatie) is. Ik hen zoo vrij te veronderstellen, dat U een dergelijk antwoord wel zult hebben verwacht en dat U daarom Uw toevlucht hebt genomen tot het stellen van schriftelij ke vragen, in de hoop te zullen bereiken datgene, wat U met Uw vragen in een raadsvergadering niet zou hebben bereikt. Kostwinnersvergoeding is echter regee- ringszaak, waarin de burgemeester slechts adviseerend optreedt. WIJNVELDT. Uit dit antwoord blijkt dus wel. dat de burgemeester den heer Borst verwijt,slechts voor de tribune te spreken. (Red.) NIEUWBOUW. Voor rekening van den heer Dekker te Heerhugowaard. zal aan den Laanweg al hier een nieuw woonhuis gebouwd worden. NOORDSCHARWOUDE. NOORDSCHARWOUDER POLDER. Gisteravond hield de N'oordscharwouder Polder een Ingelandenvergadering in Con- cordia te Noordscharwoude. Voorzitter, de heer IJ. Kaan, opende de vergadering met woorden van welkom. Het is voor den Polder een rustig .jaar geweest. Voorzitter deelde mede, dat met de ver andering van de sluis en de bemaling dit jaar nog niet zal worden begonnen. De notulen voorgelezen Hoor den secretaris den heer F. Moeijes, werden onveranderd vastgesteld. Ingekomen was een schrijven van Ged. Staten over de wijziging van het Rijksambte narenreglement, met verzoek het ambtena renreglement van den polder daarmede in overeenstemminte brengen. Hiertoe werd besloten. Van de N.V. Nationale Borg-Maatschappij was een aanbod ontvangen voor een verze kering van de borgstelling van den penning meester. De kosten zijn f5.per jaar voor dezen polder. Het bestuur vroeg hierover de meening van de ingelanden. aan de clausules in het besluit voor de borgstelling ten behoeve van de Langendij- ker Groenten Centrale. De raad ging hiermede accoord. Reclames tegen de schoolgeld aanslag. Van verscheidene ingezetenen waren re clames tegen de aanslag wegens schoolgeld ingediend. Voorzitter deelde mede, dat hieraan niets te doen is. Do aanslagen zijn ingevolge de verordening op de juiste wijze opgelegd. Met event. belastingverminderingen wordt automatisch rekening gehouden. De heer Van der Molen vroeg of iemand, die kwijtschelding van belasting heeft ge kregen, ook het schoolgeld kwijtgescholden krijgt. Voorzitter antwoordde, dat altijd wel eeni- ge belasting wordt betaald, hetzij inkomsten of personeele belasting. Wordt de belasting afgeschreven, wegens onmacht om te beta len, dan zullen B. en W. zoo'n geval ook onder de oogen zien. Bevriezing credieten voor sa- neering van tuinbouwbedrijven. Behandeld werd een Verzoek van de vas te lasten-commissie om medewerking te wil len verleenen aan de saneering van een aantal tuinbouwbedrijven door bevriezing of kwijtschelding van credieten. Voorzitter deelde mede, dat B. en W. van oordeel zijn, dat die commissie goed werk kan verrichten. Als alle crediteuren me dewerking willen verleenen. In de vorige vergadering heeft men besloten dat eerst het standpunt van de Boerenleenbank wordt gevraagd. De Boerenleenbank heeft geantwoord, de volle medewerking te wil len verleenen, doch de borgen zullen moe ten betalen". Als de .borgen daartoe niet in staat zullen zijn, zal de Boerenleenbank de nadeelen daarvan dragen. In dit geval zijn de gemeente en de provincie borg, dus komen die er voor op. B. en W. zijn van meening, dat medewerking verleend moet wor den aan het verzoek om bevriezing gedurende vijf jaar, het zij geheel, hetzij gedeeltelijk. De heer Koolaard kon wel met het voor stel accoord gaan. Kwijtschelding zou be zwaren met zich brengen. Er zijn ook vele anderen, die zware lasten hebben gekre gen. De gemeenteschuld zou verhoogd wor den als het geheel werd kwijtgescholden. De medeburgers zouden dan moeten mee betalen'aan de aflossing van die schuld. De heer Van der Molen zeide, zich vol komen met het voorstel te kunnen vereeni gen. Hierna werd het voorstel z. h. st. aange nomen. De stemmingen niet geheim ge noeg. De heer Koolaard zeide, dat de stemming, volgens velen, hier niet voldoende geheim was, omdat de stemhokjes zoo recht voor de le den van het stembureau stonden. Voorzitter zeide, dat) de stemhokjes zióó geplaatst moeten worden', dat de ingang kan worden gezien door de leden van het stembureau. Men kon hier niet zien, welke lijst gestemd werd. Deze klachten zijn al gemeen in het land. Er wordt overwogen, gordijntjes aan te brengen in de stemhok jes. Die voorschriften zijn nog niet geko men. Dus moeten we nog wat afwachten. Daarna sluiting. Nadat cenigen hun meening kenbaar had den gemaakt, werd het voorstel om de overeenkomst aan te gaan, aangenomen. De Pensioenraad berichtte, dat de secre taris-penningmeester onder de Pensioenwet valt en dus een bijdrage van 10 van zijn salaris zal moeten storten. Op voorstel van het bestuur besloot de vergadering het salaris van den secretaris- penningmeester te verhoogen met 10 De rekening 1938. De heer J. Lindeboom rapporteerde, dat de rekening in orde was bevonden. De reke ning hierna toegelicht door den penning meester, sloot in ontvangst op f 1983.33, uit gaven f 1477.52, batig saldo f505.81. Eenige vragen aangaande de rekening wer den ten genoege der vragers beantwoord. De schuld van den polder is nu nog f 600. De rekening werd hierna vastgesteld op bovengenoemde cijfers. Tot leden der kascommissie werden be noemd de heeren J. Lindeboom, K. Wage naar Wz„ en P. Verburg. Aan de orde was hierna de Begrooting 1939. De ontvangsten waren geraamd op f 1967,47. de uitgaven op f 1517.50, het vermoe delijk batig saldo was f 449.97. De lasten werden verlaagd van f 18 tot f 17 per H.A. De begrooting werd aldus vastgesteld. De heer Verburg informeerde in de rond vraag naar den aanleg van een vaargelegen- heid door den Zuidscharwouder en den Noordscharwouder polder. Voorzitter antwoordde, dat hierover niets naders bekend is. De heer A. Swager klaagde er over. dat .de dammen zoo slecht waren door de paarden. Voorzitter zegde toe, dat aan deze zaak aandacht zal worden besteed. Daarna sluiting. CENTRAAL GENOOTSCHAP Gistermiddag hield het Centraal Genoot schap van kinderherstellings- en vacantie- oorden de alg. jaarvergadering in Concor- dia. Mevr. Schene, presidente, opende de ver gadering met woorden van welkom. Dc secretaresse, mevr. Paarlberg-Hartland las de notulen van de vorige vergadering voor. Deze werden onveranderd vastgesteld. De rekening van de penningmeesteressc, mevr. Paarlberg-Hartland, gaf aan, dat ontvangen was f 862.30, uitgegeven f 661,88 batig saldo f 200.42 Het beginsaldo was f 20.14 De rekening werd nagezien door mevr. Wagenaar—De Waard en den heer L. Mal- lekote. Alles werd in orde bevonden, xvaarna de penningmeesteresse werd gedechargeerd. Het jaarverslag 1938 werd hierna voorge lezen. Het jaar is heel wat gunstiger ge weest dan het vorige, hoewel het ledental is teruggeloopen. Het ledental te Oudkar spel is verminderd van 86 tot 80, Noord scharwoude van 92 tot 81. Zuidscharwoude van 41 tot 35 en te Broek op Langendijk van 43 tot 37. Er zijn 14 kinderen uitgezonden, waarvan 8 naar het Bio-vacantieoord. De contribu tie is verminderd van f 355.tot f 292. De ouders dragen naar draagkracht goed bij in de kosten. Er waren 10 deelnemers aan de excursie naar Russenduin. Propaganda voor opvoe ring van het ledental zal worden gevoerd. De presidente deelde mede, dat het kleedingfonds in de koloniehuizen voldoen de is om de kinderen van het noodige te voorzien (behalve schoeisel). De beschrijvingsbrief wérd hierna behan deld. Men kon zich er niet mee vereenigen dat het' bezoek aan de kinderen in de kolo niehuizen werd afgeschaft. Na eenige besprekingen besloot men de algemeene vergadering te bezoeken. Afgevaardigd werden mevr. Slot-Wage- naar en mevr. Schene-Böttger. Vervolgens werd de uitzending van de kinderen besproken. Op 4 Mei zullen de eerste worden uitgezonden. Men besloot, te informeeren, wie de kos ten moet dragen, als een kind in een kolo niehuis ziek wordt. Er kunnen nog zeven kinderen worden uitgezonden. Hierna sluiting. ..CRESCENDO", De zangvereeniging „Crescendo' is weer lid geworden van den Bond van Zangver- eenigingen in Noordholland. Men besloot deel te nemen aan het zangconcours te Schoorl. BENOEMD. Onze vroegere plaatsgenoote. niej. J. M. Jansonius, onderwijzeres te Koedijk, is in gelijke functie benoemd aan de O. L. school te Velserbeek, gem. Velsen. BROEK OP LANGENDIJK. OPBRENGST COLLECTE. De opbrengst van de Emma-bloem-collec- te was in deze gemeente f 33.40. LANGENDIJK. De nachtvorst is den Langendijker tuin ders niet ongemerkt voorbijgegaan. Ver scheidene perceelen vroege aardappelen zijn zwart gevroren. FINANCIEELE VOORDEELEN BIJ VER- EENIGING VAN LANGENDIJKER GEMEENTEN. Uit een overzicht van een 26-tal posten, genomen uit de begrootingen der 4 Lan- gen-dijker gemeenten, blijkt, dat die bij ver eeniging van 3 gemeenten een voordeel van f 7360 en wanneer ook Broek er bij, zou zijn, een van f 13835 zouden opleveren Daarbij zou echter nog rekening moeten worden gehouden met uit te keeren wacht gelden, die echter weer voor een belang rijk deel door het Rijk zouden worden ge dragen. Nu binnenkort een gecombineerde verga- gadering van raadsleden uit Oudkarspel, Zuid- en Noordscharwoude plaats vindt, welke besprekingen van vertrouwelijke» en infownatorischen aard zullen zijn, kan ver wacht worden, dat spoedige behandeling in openbare raadsvergaderingen zal volgen. KLEINE TUINDERS KLAGEN. Men deelt ons mee, dat de tuinders, die onder den steun aan kleine tuinders val len. worden verplicht, om hun land naar de eischen van den voorlichtingsdienst te bemesten en bewerken. Tot nu toe waren hun in dat opzicht geen verplichtingen op gelegd, doch thans blijkt men uit te gaan van de overweging, dat de bedrijven inder daad moetcir worden gesaneerd door middel van den steun. Op die.wijze krijgt deze steun een anderen vorm en een eenigszins ander doel, waarmee, naar men ons mee deelde, de betrokkenen niet bijster zijn in genomen. We gelooven ook, dat op die wijze de populariteit van dezen 6teun is verminderd. W1ERINGEN BATIG SALDO BIJ O.K.K. Jaarvergadering van de Mandoline Muziek vereniging O.K.K. De secretaresse, mej. H. Koorn, las de no tulen, welke onveranderd werden goedge keurd. Mej. M. Wigbout, de penningmeesteresse, deed rekening en verantwoording. Alles bleek in goede orde te zijn en er was zelfs een batig saldo. Alvorens tot het verkiezen van een nieuw bestuur over te gaan (het geheele bestuur was afgetreden), werd een ingekomen schrij ven van den heer H. Zon voorgelezen. In dit schrijven bedankte hij als lid, en tevens als bestuurslid. Na gehouden verkiezing, bleek het gehee le bestuur herkozen, en in de plaats van den heer H. Zon, werd gekozen mej. G. Blaauw. Voor de eerstvolgende ledenuitvoering zal zoo mogelijk een gezelschap van buiten voor de verccniging optreden. Met algemeene stemmen werd besloten ver schillende nieuwe instrumenten aan te schaffen. Verschillende leerling-leden zullen weldra als werkend lid tot de vereeniging worden toegelaten. In de plaats van den heer Zon, zal mej. Bruul de pianopartij verzorgen. Verschillende huishoudelijke besprekingen volgden nog, waarna sluiting volgde. POLDER WAARD NIEUWLAND. Gistermiddag had in hotel De Haan een vergadering plaats van de Hoofdingelanden van den polder Waard Nieuwland. Te ruim 2 uur nam de dijkgraaf de heer J. Brcebaart Kz. het woord. Spr. heette de aanwezigen hoofdingelanden en de pers van harte welkom en verzocht den secretaris, den heer O. J. Bosker de notulen der vorige vergadering voor te lezen, welke zonder op- of aanmerkingen werden goedgekeurd. De geloofsbrieven van den heer N. Mulder Dz. werden donr de heeren Hellingman en De Jong onderzocht en in orde bevonden, waarna de dijkgraaf den heer Mulder felici teerde met zijn benoeming. Bij de ingekomen stukken waren eenige brieven over pensioenregeling personeel, wijziging ambtenarenreglement en wegen- reglement Noord Holland. De mandaten over het afgeloopen dienst jaar werden vervolgens door de heeren na gekeken en in orde bevonden. De ontvang sten bedroegen f 14752.07. uitg. f 13620,38 voordeelig saldo f 1131.69. Het saldo van hel vorige jaar bedroeg f 432, zoodat er een vooruitgang is van f 699.69. De begrooting over het dienstjaar 1939 werd als volgt samengesteld: Ontvangsten: lasten over 1939 van 't land f 6054.30; rente kasgelden f 50.pacht dij ken, kaden en wegen f 550.opbrengst riet gewas f 575.pensioenstortingen ambte naren f 152.50; verhaalde premièn ingevol ge de ziektewet f 20.Heemraadschap Wie- ringen, vergoeding loswal f 10; idem bema- lingskosten f 200, totaal f 7611.80. Uitgaven: jaarwedden leden van het be stuur f 355.id. beambten f 1200.huis houdelijke kosten f 100.andere kosten v. administratie f 600.—; grondbelasting f 16. dijken en kaden f 100.—; bemalingsinrich ting f 1500.slootcn (inclusief aandeel aan de werkverschaffing) f 7(X).wegen f 1000; sluizen, duikers, bruggen f 100; andere wer ken ten laste van het Waterschap f 100.—; rente van f 3937.50 a 3.5 pet. (leening f 7000), f 127.97; rente van f 2500 a 2.5 pet. (leening f 5000), f 62.50; Aflossing leening f 7000, pro resto f 3500 f 437.50; afl. leening f 5000, pro resto f 2000, f 500.—; onvoorziene uitgaven f 718.83; totaal f 7011.80. Saldo is dus nihil. In de rondvraag vroeg de heer J. Mulder Nz. om den weg onder dijk wat te verbe teren. Zal door den opzichter behandeld worden. Tevens vroeg de heer Mulder of het niet mogelijk is in den winter water uit de Koog in den polder te laten loopen. Ook dit zal in oogenschouw genomen wor den. Na nog eenige huishoudelijke vragen volg de sluiting der openbare vergadering, waar na de hoofdingelanden in comité gingen. POLITIE. Verloren: een smalle gouden armband. Gevonden: een koperen gewicht, een boen der en een kosteloos rijwielplaatje. Inlichtingen bij den genieentebode. KOEDIJK MEJ. JANSONIUS NAAR VELSEN. Mej. Jansonius is benoemd tot onderwij zeres te Velsen, aan de Openbare Lageie School te Velserbeek. De schoolkinderen zoowel als de ouders zullen met leedwezen kennis nemen van dit bericht. Men is deze onderwijzeres hier gaan res pecteeren, omdat ze met zoo'n groote lief de en toewijding, haar taak vervulde. De promotie is haar natuurlijk van harte gegund maar toch zien wij haar noode heen gaan. DE A.S. GEMEENTERAADSVERKIEZING. Naar wij vernemen zal de raadsfractie der S.D.A.P. gebruik maken van de wijzi ging Art. 50 5de lid der Kieswet (betreffen de het voorkeurnummer) en aan het hoofd stembureau verzoeken om de plaats No. 1 bij de candidatenlijsten voor de a.s. gemeen teraadsverkiezing. HEER-HU GOW AARD DIEFSTALLEN OPGEHELDERD. Den laatsten tijd werd in verschillend" plaatsen in de omgeving van Heerhugo- vaard geld gestolen uit Uamestaschjes, die zopde;; toezicht op bals, e»uitvoeringen waren achtergelaten. Het is de politie mo gen gelukken den dader hiervan, den 19- jarigen B. te Hensbroek, te vatten. De Raad vergaderde gisteravond onder voorzitterschap van mr. H. D. A. van Ree- nen, burgemeester. Afwezig is de heer dr. Hemelrijk wegens ziekte. Ingekomen stukken. Dankbetuiging van den oud-Burgemeester, den heer Jb. van Reenen, voor de ontvan gen bloemenhulde ter gelegenheid van zijn SO&ten verjaardag. B. en W. stellen voor, de door den óud- Burgemccster aangeboden schilderij, welke van hem is gemaakt ter gelegenheid van zijn SOsten verjaardag, onder hartelijke dankzegging te aanvaarden en overeenkom stig den wensch van den schenker, een plaats in de Raadszaal te geven. Onder applaus wordt hiertoe besloten. Schrijven van Ged. Staten van Noordhol land, houdende mededeeling, dat het hand haven aan de Openbare Lagere School van de daaraan verbonden kweekeling met akte voor den thans loopenden cursus, noodza kelijk is gebleken en tegen het doen van de daaruit voortvloeiende uitgaaf geen be denkingen bestaan. Schrijven van dé Directie der Neder- landsche Spoorwegen N.V. houdende mede deeling, dat in verband met de technische moeilijkheden, zij tot haar leedwezen geen verbetering kan brengen in het aar vo ren gebrachte ongerief van veelvuldig té moeten overstappen bij een reis van Den Helder naar Haarlem en Rotterdam en omgekeerd en voorts dat een schuilplaats op het perron te Uitgeest zal worden ge plaatst. Werktijdenregeling Werkver schaffing. Een aan den Raad gericht adres van een 58-tal in de werkverschaffing geplaatst^ ar beiders, houdende verzoek, om de werktij den wederom te bepalen, zooals deze voor heen waren, van 712 uur en van 1317 uur met de voorgeschreven rusttijden en le vens om gedurende de laatste drie werk dagen de werken te 6.45 te doen aanvangen en deze des Zaterdags te 12 uur te doen ein digen. In verband met het feit, dat aan deze rege ling, welke voor de gemeentelijke werkver schaffing, waar de arbeiders des middags niet thuis gaan eten, werd ingevoerd, het grootste gedeelte van de tewerk gestelde ar beiders de voorkeur geeft, wordt deze rege ling niet ingang van 25 April a.s. ingevoerd. De heer Den Das was niet overtuigd van de wenschclijkheid dezer regeling. Spr. twij felt er aan, dat de regeling is getroffen, na overleg met dc arbeidstijden. De heer Brak twijfelt eveneens aan het overleg met de vakbonden. In het bouw bedrijf is een schafttijd van anderhalf uur hier niet aanwezig. Spr. zou het zeer op prijs stellen, dat de oude regeling weer werd in gevoerd; dat is voor de menschen het meest aangenaam. Wethouder Macdonald zal de bezwaren van den Raad overbrengen aan de Arbeids inspectie. Bouw van een woonhuis aan het Naohtegalenlaantje. Beroepschrift van P. Worm te Amsterdam, ingevolge art. 15 der Bouwverordening tegen het besluit van B. en W. d.d. 18 April 1939, houdende afwijzende beschikking op zijn aanvraag om vergunning voor den houw van een woonhuis aan het Nachtegalenlaantjc. B. en \V. hebben hiertegen de navolgende bezwaren: le Het uiterlijk van het te stichten ge bouw, zooals op het ontwerp is aangegeven, voldoet 'h.i. niet aan de bij art. 20 van de Bouwverordening gestelde bepaling. Het college is van meening, dat het uiter lijk van het ontworpen gebouw in verband niet de omgeving uit een oogpunt van wel stand aanstoot zal geven. 2e. Ingevolge art. 6, 2e lid sub. a. van de Woningwet. Het bouwterrein, wordt in af wijking niet het bepaalde op het Uitbrei dingsplan voor deze gemeente, voor meer dan de halve breedte bebouwd. De heer Voute zegt, dat B. en W. zich altijd gehouden hebben aan de schoonheids commissie. Nu krijgen we hier het omge keerde. Immers, de Adviescommissie heeft dit plan geheel goedgekeurd. De heer Dingerdis vereenigt zich geheel met de woorden van den heer Voute. De heer Brak (S.D.A P.) wil de zaak prin- cipieel beschouwen en- daarvoor hebben we een Adviescommissie. Deze commissie toch heeft gezegd: „het plan is aanvaardbaar". Noch B. en W., noch de Raad zijn kundig genoeg om een oordeel te vellen. Wij' mogen den menschen niet beletten, iets anders te bouwen, dan we gewend zijn. Spr. is er daarom voor, deze verguning te verleenen. De voorzitter antwoordt, dat het niet in de bedoeling ligt de Adviescommissie te ne- geeren, daarom is nog niet gezegd, dat B. en W. steeds het advies dier commissie moeten volgen. Maar in het Nachtegalenlaantje lijkt spr. dit bouwwerk niet op zijn plaats. De heer Vrije meent dus, dat als het ge bouw op een andere plaats werd gezet, ér hij B. en W. geen bezwaar zou bestaan. Er zijn op den Buerweg meer uitzonderlijke huizen, o.a. noemt spr. het huis van den heer Schuil. De heer Den Das wil gevolg geven aan het advies van de Adviescommissie. Daar zal het gebouw niet misstaan, meent spr. Wethouder Miltenburg (R 1\.) zou niet te gen het plan geweest zijn, als er geen be roep op den Raad mogelijk was geweest. Spr. wil nu z'n stem aan dit plan geven. Het voorstel wordt dan in stemming ge bracht en aangenomen met 9 stemmen voor en 1 tegen (wethouder Macdonald). Aanleg Verbindingsweg van den Bergerweg naar 't militaire vlieg veld. Aan de orde is hierna het voorstel tot aanleg van een verbindingsweg van den Bergerweg naar het militaire luchtvaartter rein over het tracé NesdijkGroeneweg overeenkomstig de daarvoor gemaakte plannen en tot aanvaarding van het voor de uitvoering dier plannen benoodigde voor schot, toegekend voor een bedrag van ten hoogste f 74.534.en onder de door de Ministers van Sociale Zaken en van Finan- diëti gestelde voorwaarden. Goedgevondèn. Centrale verwarming voor de Sfe. Ursulaschool. Aanvraag van het bestuur der r.k. Meis jesschool „St Ursulaschool" te Bergen, om overeenkomstig art. 72 der L. O.-wet 1920 gelden uit de gemeentekas beschikbaar te willen stellen voor het aanbrengen van een warmwater-installatie met toobehooren (een trale verwarming), ter vervanging van de bestaande kachels, in de onder zijn beheer staande school. B. en W. stellen voor de vereischte mede werking te verleenen. Conform wordt besloten. Het gebruik van gemeentegrond. Een voorstel van B. en W. tot wijziging van de verordening op de heffing van rech ten voor het gebruik van openbaren ge meentegrond wordt aangehouden. Dit voorstel wordt gedaan n.a.v. een ver zoek van de Berger Radio Distributie On derneming om verlaging van de door haar aan de gemeente verschuldigde precario te willen overwegen. De boeken van het bedrijf zullen eerst ter inzage worden gevraagd. Bijdrage aan de Vereeniging van polders. Voorstel van B. en W. om aan het bestuur van de Vereeniging v. polders en oningepol- derde landen onder Bergen een bijdrage, groot f 338.46 uit de gemeentekas te verlee nen zijnde de helft der kosten van het ma ken van een dam in de Schermersloot on der voorwaarde van wederzijdschc beëin diging van de in 1919 met genoemd polder bestuur aangegane overeenkomst, volgens welke de helft der jaarlijkschc kosten van onderhoud van de Schermersloot en langs gelegen kaden tot een maximum bedrag van f 400, voor rekening der gemeente worden genomen. Conform wordt besloten. Opheffing zekerheid gemeente ontvanger. Een voorstel van B. en W. tot opheffing van de door den gemeente-ontvanger gestel de zekerheid, wordt z.h.s. goedgekeurd. Een nieuw motorrijwiel voor de politie. Voorstel van B. en W. tot liet verleenen van een crediet groot f 10.als bijdrage in de kosten van het stichten van een monu ment tot nagedachtenis van Dr. H. J. Lo- vink, in leven voorzitter der Nederl. Heide Maatschappij en deze kosten te brengen op den gewonen dienst en voorts een crcdiet groot f 850.voor het aanschaffen van een nieuw motorrijwiel voor de Politie over 5 jaar te verdeelen en deze uitgaaf te bren gen op den kapitaaldienst. Het op den ge wonen dienst voor 1939 uitgetrokken bedrag zal ten deze toereikend zijn. De voorzitter merkt op, dat het motorrij wiel rechtstreeks van den importeur wordt gekocht. Het voorstel wordt aangenomen. Rondvraag. De heer den Das vraagt hoe het staat met den tuinderssteun. Spr. wil op dien steun een toelage gegeven zien. Misschien wil len B. en W. daarop bij de Regeering aan dringen. Wethouder Miltenburg merkt op. dat er reeds een toelage aan de kleine tuinders wordt gegeven. Hierna volgt sluiting.

Schager Courant | 1939 | | pagina 6