JJRAED-PRAET Geeft Sint Politicus wat Sint Politicus is Donderdag 4 Mei 1939 Tweede blad LANGENDIJK Pluimveehouders bijeen Heemraadschap Wieringen Kom, laat ons een sprookje vertel- Jen... Er was eens een boer, die veronderstelde dat hij een en twintig paarden had geërfd. Er was van alles bij, renpaarden en sleepers paarden en karrepaarden, gitzwarte paar- ■den, roodbruine paarden en paarden van onbestemde kleur. Melkwitte paarden waren er niet, een enke le appelschimmel slechts. Op een goeden da(? bad de boer zijn paarden bijeengedreven op 't dorpsplein en spande ze voor 'n groote ]>ar. Wat ga je daar doen, vroegen de dor pelingen nieuwsgierig. Ik? zei de man. Ik ga eens zien of mijn beestjes verstand heb ben! Toen zette hij op een afstand een bak heerlijke haver en wat geurig hooi neer, een kostje, waar elk paard van houdt. Hij deed echter nog meer, de boer. In een kring 0111 de paarden heen plaatste hij een paar schoteltjes suikerklontjes., (waar de zwarte paarden op verzot waren) een emmertje paardeboonen (die de rood bruinen zoo graag lustten) een schotel ge weekt brood (het lievelingsgerecht van de paarden van onbestemde kleur, die graag filleen wat nakauwden) en zoo meer. Toen zei de boer Hu peerd! Wat deden ze? Inplaats van regelrecht naar de haver en het hooi te hollen, dat voor allen toch zoo'11 goed voedsel was, rukte de een naar rechts waar de klontjes stonden, de ander naar links in de richting van de paardeboonen, een derde naar voren, een vierde naar ach ter... De kar kraakte en schudde, maar kwam natuurlijk geen. pas vooruit- Hoofdschuddend keek de boer naar zijn onverstandige paarden. Toen kwam zijn wijze buurman en zei: Maar man, dat had je toch kunnen denken? „Waarom" vroeg de boer verwonderd, paarden zijn toch verstandige dieren? Paarden wèl, zeide de buurman weer, maar je hebt je erfenis te hoog aangeslagen dezen heesten zijn immers eigenlijk muilezels en. dat soort beestjes is erg koppig en eigen zinnig van aard... Ach, wij willen in het minst niet de een en twintig Langendijker braven, die Dins dagavond in de balzaal van het Noordschar- wouder raadhuis over zulke ernstige zaken als Langendijk één, keuvelden, met muil ezels vergelijken. Maar een beetje koppig en eigenzinnig waren ze wel. Misschien kwam Üat wel, omdat Sint Politicus meevergader- de en een schoon onzichtbare eere plaats in liet gezelschap had gekregen. Dan is 't altijd mis... Veel is er aangevoerd ten gunste van de samenvoeging, weinig ten ongunste. De ar gumenten des Heeren Kooij, een paar hon derd, misschien een paar duizend gulden minder directe „winst" dan door de wet houders, initiatiefnemers als een lekker kluifje in de soep opgediend was, zijn van weinig waarde. Terecht kennen overigens de wethouders zelf aan hun eigen cijfers niet zoo'n groote beteekenis toe. Het gaat om de toekomst. Langendijk is bezig zich te vervormen, streeft naar cultuurverandering, krijgt er straks het verkavelde Geestmerambacht bij, er is een nijpend gebrek aan een verkeers weg, aan een tehuis voor ouden van dagen, er zal reeds in de naaste toekomst noodwen dig veel vernieuwd, verbeterd, veranderd moeten worden. Wil Langendijk paraat blij- \en, dan moet men den kant van samen voeging uit. Het schijnt ons toch, juist om de traditie van eigen vrij oordeel en onge dwongen besluiten, eervoller thans zelf de handen ineen te slaan, dan af te wachten, dat de regeering verecnigt. Dat deze het vroeg of laat zal doen, wel ke maar eenigszins ingewijde is daar niet jan overtuigd? f Er moeten dus voor diegenen, die zelfs dezen avond geen niet bindend principe-be sluit wilden nemen en aandrongen op uit stel een zeer dringende reden zijn. Dat de bejaarde anti-revolutionnaire lieer parten ronduit verklaart tegenstander te zijn, deed althans prettiger aan. Men weet hu, wat men aan hem heeft. Goed of niet 'goed, de Oudkarspelaar is geen Noordschar- wouder, de Noordscharwouder geen Zuid- tcharwouder. Noordscharwoude zal in 't oog .van de ouderen, die zich hun jeugd herinne ren altijd het deftige dorp blijven, waar »,ze" de meeste „staanuit" hadden. Oud karspel blijft voor den Zuidscharwouder ,,'t are end", en vroeger ging de Oudkarspe laar drie dagen naar zijn eigen kermis, Zon dags en Dinsdags naar Noordscharwoude, en Zondags alleen naar Zuidscharwoude. Wie anders deed was „een rare"... De tijd heeft veel vervlakt, maar zulke historische oordcelen en veroordeclen zijn niet zoo gauw weg te nemen... De Vrijzinnigdemo- cratische Heer Kooij mist de gave zijn be zwaren met klem van redenen overtuigend te doen schijnen en maakt daardoor nu een maal steeds den indruk er „teugen te zijn, Omdat hij er teugen" is. Wat wil men nu eigelijk? Afwachten? Waarom? Bij een referendum uit de burge rij zal men zich op duizend zijwegen verlie zen Het argument van de S.D.A.P., dat men niet geloofde in de raden een meerderheid te behalen, lijkt aanvaardbaar, doch gezien de geest van deze vergadering toch niet steekhoudend. Er was een geest van: we Willen wel maar we durven niet! 't Zou eens interessant zijn, te mogen „Struncn" in de schrijfbureaux, en tafel kastjes van de Edelachtbare Heeren... 't Komt ons voor dat men dan hier en daar van die kleine papiertjes, afgescheur de hoekjes van de Schager Courant bijvoor beeld, waar van die mooie afwijkende voor spellingen van onze diverse Langendijker deskundigen in staan, zou vinden. Papiertjes met berekeningen, wat er politiek te win- «én en wat er politiek te verliezen valt. Of de grwp op de massa steviger zal wor den of verslappen. Er zijn nu totaal 21 raadsleden, waarvan 7 R.K., 5 S D.A.P., 6 V.D. (de Boer, Oudkar spel inbegrepen), 1 communist, 1 N.S.B. en 1 A.R) De verhouding is 12 links, 9 rechts. Vermoedelijk zullen er wel eenige winsten en verliezen onderling in de linkschc groe pen komen, waartegenover de rcchtsche groepen met het machtige R.K. blok weinig verandering zullen krijgen. De algemecne verhouding lijkt ons toe ongeveer zoo te blijven. Gaat men op grond van deze verhouding de „nieuwe raad van elf indeelen, dan zullen er ver moedelijk komen 3 S.D.A.P., 3 V.D., 4 Kath., terwijl als anti-re volutionnairgn en verder christelijk georiënteerden zich veréénigen tot een groep protestantsch-christelijke kie zers ze een kans op één zetel maken. Het gaat dus om de onderlinge verhou ding van links. De V.D. kan de toekomst met vertrouwen tegemoet zien, op grond van de uitslag van de Statenverkiezingen behoeft zij niet zoo erg te rekenen. Met de S.D.A.P. is het anders. Het is mogelijk dat zij zich handhaaft, het is mo gelijk van niet. Daarom meenen wij in de bedenkingen van den heer v. d. Abeele c.s. een uit poli tiek oogpunt volkomen begrijpelijke en oirbare taktiek te zien, zich niet eerder uit te spreken voor een samenvoeging dan na Vergadering van den Bond tot be vordering der pluimveehouderij en tamme konijnenteelt in N.-Holland. PROPAGANDA VOOR SELECTEEREN. PLEIDOOI VOOR DE SPREEUWKOP EEND. De B.P.N.H. hield gistermorgen zijn Alg. Vergadering in Café „Centraal" te Alkmaar, onder voorzitterschap van den heer W. Vos- ter, burgemeester van Jisp. Na de vérgadering met de gebruikelijke plichtplegingen te hebben geopend, deelde voorzitter mede, dat van de eerevoorzitter, den heer Drost, burgemeester van Warder, bericht van verhindering wegens ziekte was ingekomen De vergadering besloot den oud voorzitter, die momenteel in een ziekenhuis ligt, langs telegrafischen weg een spoedig en algeheel herstel toe te wenschen. De notulen van de vergadering op li Dec. 1938 werden zonder op- of aanmerkin gen onveranderd goedgekeurd. Het jaarverslag gaf een kort overzicht van wat in 193S was verricht en welke re sultaten waren bereikt. De financieele toestand had het toegela ten te bepalen, dat voor elke afdeeling de reiskosten voor één afgevaardigde zullen worden vergoed. De eierprijs was iets lioo- ger geweest en de teeltregeling veel ver beterd: men kon thans bijv. koopen, waar men wilde. Het verslag eindigde met de pluimveehouders te wijzen op het nut van aaneensluiting: eendracht maakt macht. De kascommisie, de afd. Kwadijk, bracht schriftelijk verslag uit van haar bevinding. Zij had alle boeken en bescheiden in de beste orde bevonden en stelde voor, de re kening van den secr.-penningmeester, den heer G. Dekker Jzn., goed te keuren, De vergadering ging hiermee accoord. De rekening sloot in ontvangsten en uit gaven met een totaal van f 836.11. Het sal do bedroeg f 456.76. Mededeelingen. De eerste mededeeling van den voorzitter, dat dank zij het wrerken van den pluimvee consulent, den heer van Asperen Vervenne, de afd. Texel met haar 300 leden tot den B.P.N.H. was toegetreden, werd met ap plaus begroet. Na het scheiden van den heer C. Kwant, was het secretaris-penningmeesterschap op gedragen aan den heer G. Dekker Jzn. De heer Tolman had bedankt als bestuurslid, zoodat er een vacature in 't bestuur was. f100 voor propaganda selecteeren. Over het nut van selecteeren zullen inge wijden het wel eens zijn, maar er zijn er anderen, die er nog niet van willen weten. Om die te kunnen overtuigen van de groote waarde, stelde het bestuur voor, om ver schillende daarvoor in aanmerking komen de bedrijven gratis te selecteeren, en daar bij als eisch te stellen, dat de uitgeschoten dieren nog eenigen tijd moeten worden aangehouden. De productie van beide groepen kan dan worden vergeleken en de resultaten bekend gemaakt. Zoo hoopt het bestuur te berei ken, dat iedere pluimveehouder, het groote voordeel ziende, dat selecteeren afwerpt, zijn bedrijf in de naaste toekomst zal laten selecteeren. Na eeniee discussie wordt het voorstel van het bestuur om hiervoor f 100 te besteden, aangenomen, een besluit, waarmee de heer Kwant den B.P.N.H. feliciteert, overtuigd als hij is van het groote economische nut, dat deze maatregel zal afwerpen. Voorstellen van de afd. Van de afdee- lingen Bergen en Oostzaan waren voorstel len betreffende broedvergunningen. Het be stuur achtte het niet gewenscht, op alle tij den voorstellen over hroedvergunning en teeltregeling te behandelen, maar dacht de verkiezingen, na de troepenschouw. On danks het devies „Wij zijn niet bang". Het gemeentebelang wordt nu eenmaal door alle partijen in laatste instantie ge toetst aan het partijbelang, en de ande re heeren, die momenteel aan den boven kant van de wip zitten, mogen hun minder fortuinlijke collega's daarom niet leelijk aankijken. Een en ander staat natuurlijk geheel los van de vraag of de S.D.A.P. in wezen voor vereeniging is. De heer v. d. Abeele heeft dit ook duidelijk gezegd: al is de S.D.A.P. landelijk voor samenvoeging, er kunnen redenen zijn, dat de Langendijker leden er anders over denken. Wij vinden het ook niet zoo erg, de zaak op te schorten tot na de verkiezingen. Niet, 0111 zich nog eens rustig te beraden, er valt dunkt ons niets te beraden, de zaak is in vijf minuten bekeken, maar om Sint Poli ticus te geven wat Sint Politicus is. Als de gemoederen in September tot rust zijn ge komen, kan men deze koek direct weer aansnijden. Er is dan meer tijd, aan de ge meentebelangen te denken. Het staat voor ons vast, dat ,cr een meerderheid Langendijk één zal ko men en dat ook de S.D.A.P. er aan zal me dewerken. Alle punten, die als een voordeel worden aangevoerd, staan op haar pro gram: goed onderwijs, ouderdomszorg, krot opruiming, wegenbouw, enz. enz. Tegenstemmen zou politieke zelfmoord beteckenen, en dat mag men'van een partij met rotsvaste principes als de S.D.A.P. niet verwachten. Zeker zal in hen de geest van Marx vaar dig worden en ook zij met een variant op dezen vader van het socialisme uitroepen: Langendijkers uit alle landen, van de Pikstraat tot Engelenburg, van de Langebalk tot de Huisies, van 't Zuidskerwouer padje tot de Luizeknip, van de Koog tot 't weggie en de Woudmeerderwip, verecnigt U! Tot slot mogen wij de hoffelijkheid van de heeren burgemeesters, de pers bij de be sprekingen uit te noodigen, met een harte lijk dankwoord waardeeren. Het wordt licht, nu de gasnevels zijn opgetrokken! daarvoor bijv. in September een afzonder lijke vergadering te beleggen. De afd. Krommenie had eert voorstel in gezonden, om de kosten van selecteeren van hennen voor nietleden der B.P.N.H, te brongen op 3 cent per hen. De afgevaardigde van Krommenie wees er op, dat zijn afdeeling van meening was, dat pluimveehouders,, die om de een of an dere reden geen lid wenschen te worden, dan maar een cent meer moesten betalen dan de- leden. De voorzitter achtte het niet wenschelijk het tariëf, dat" voor een jaar was vastge steld, tusschentijds te wijzigen. De heer Kwant zei, dat men bij het vast stellen van het tarief niet te hoog had wil len gaan voor de niet-leden, om te voorko men, dat ook andere organisaties gingen se lecteeren-, wat weer versnippering zou ge ven. Tenslotte ging d&-vergadering accoord met het prae-advies van het bestuur, om afwijzend te beschikken op het voorstel. Rondvraag. De afgevaardigde van Ber gen wees op de moeilijkheden, die een pluim veehouder ondervindt, als hij iets te overleg gen heeft met de Centrale te Beekbergen (een reis naar Beekbergen geeft o.m. kosten en tijdverlies) en vroeg of het niet daar heen zou zijn te leiden, dan een gemachtig de van de Centrale nu en dan zitting houdt in een of ander centrum,, waarheen een ieder zich dan kan begeven met zijn moei lijkheden. Na eenige discussie werd deze zaak ter afdoening aan het bestuur overgelaten. Pleidooi voor de Spreeuwkopeend. De heer van Asperen Vervenne, pluimveeteelt- consulent en adviseur van de B.P.N.H., hield een warm pleidooi voor de steeds zeldzamer wordende Spreeuwkopeend. Spr. wees er op. dat de eendenhouderij in Noordholland de laatste jaren is gewijzigd. Men is overge gaan tot het houden van de Khakv Camp bell, waardoor de fokkerij van de Spreeuw- kop in het gedrang is gekomen. Spr. be treurde dit: de spreeuwkop was z.i. als pol- dereend door geen ander te evenaren. Gaar ne zou hij zien, dat de fokkers de spreeuw- kop in eere herstelden. Van andere zijde werd er op gewezen, dat er aan de spreeuwkop geld is te verdienen mits... men ze 's nachts vrij mag laten,iets wat in verschillende plaatsen is verboden. Er komt intusschen een kentering: verschil lende polderbesturen zouden de spreeuwkop graag terugzien met het oog op de vervui ling van de wateren. De voorzitter deelde uit eigen, ervaring mede, dat uit een polder waar de laatste 10 jaar de eenden van 's nam. 4 uur tot 's morgen 6 uur los mogen zijn, geen enkele klacht over vernieling is gekomen. Het bestuur gaf dc toezegging zich te zul len wenden tot de polderbesturen. Hierna volgde sluiting. SCHOORL SCHOORLDAM UITSLAG AANBESTEDING. In café Mantel alhier werd onder leiding van den architect K. P. Zuurbier te Schoorl de aanbesteding gehouden van het verbou wen van een woonhuis en bakkerij voor re kening van den heer F. Wezel alhier.- Ingeschreven werd als volgt: Timmer en metselwerken; W. ter Burg Schoorldam f 3897.Veuger, St. Maartensbrug f 3865. Eriks, Burgerbrug f 3750.C. Schotvanger Schoorldam f 4129.Alleen voor het met selwerk; A. Selhorst Schoorl f 2019; A. Ruis Schoorl f 2125.Voor het schilderwerk: C. dc Leeuw, Schoorl f 296.C. Oud, Schoorl f 374.—. De gunning is aangehouden. NIEUWE NIEDORP WONINGBOUW GEGUND. Aan den heer J. Dekker alhier ïs het bouwen gegund van een schoenwinkel met woonhuis voor rekening van den heer C. Dekker, wiens zaak eenigen tijd geleden geheel afbrandde. Het metselwerk zal worden uitgevoerd door den heer J. Lodder en het schilder-, glas- en behangwerk door de heeren Rezel- mah en Keetman, allen alhier, Gistermiddag vergaderden de Hoofdinge landen van het heemraadschap Wieringen in hotel Centraal. Aanwezig alle leden. Voorzitter de heer J. Doves Sz. Secretaris de heer O. J. Bosker. Na opening worden de notulen voorgele zen en goedgekeurd, waarna de procesver- halen van kasopname worden voorgelezen, welke onderteekend zijn door de heeren J. Doves en S. Russelman. Uit deze kasopname- blijkt dat de ont vangsten en uitgaven zijn: Dienstjaar 1938 ontv. f 45994.85%, uitg. f 40812.76; dienstjaar 1939 ontv. f 8.10, uitg. f 1831.60; dienstjaar '38 werkverschaffing) f 7605.66, uitg. f 7534.21; dienstjaar '39 (werk verschaffing) f 2003.79, uitg. f 3730.34; tota len: ontv. f 55612.40V2, uitg. f 53908.91. Bij de ingekomen stukken is een schrijven omtrent wijziging in het Ambtenarenregle ment. Dit heeft voor het waterschap echter geen zin. Naar aanleiding van een schrijven over plaatsing van overtollig kasgeld wordt be sloten dit te plaatsen op de Coop. Boeren leenbank „Wieringen". Eenige wijzigingen in de Pachtwet worden ook voorgelezen. Hierna leest de secretaris iets voor om trent Ontwatering in de Marske. Betreffende de ontwatering in de Marske is hij nadere opname door den Technischen ambtenaar van den Rijkswaterstaat gecon stateerd dat tot het maken van een afdoen de buitengeul groote bezwaren aanwezig waren. De zaak is andermaal opgenomen en met den Technischen Ambtenaar besproken, waarbij aan de directie zal worden voorge steld de ontwatering van de Marske en zoo noödig de brook in verbinding te brengen met den nieuwen polder binnen den N01- merdijk, waarvan nog in dit dienstjaar in de uitwatering van een diepe geul van de sluis van dezen polder naar het Amstel- diep zal worden voorzien. Tevens is aan dien ambtenaar verzocht de langs de Marske loopende dijksloot op een dergelijke diepte te brengen, zoo noodig in werkverschaffing, dat deze ten behoeve van de zoetwatervoorziening geheel waterhou dend zal blijven. Begrooting. Vervolgens wordt de begrooting 1939 be handeld. Het bestuur heeft deze als volgt samengesteld: Ontvangsten: Omslag over 1830 H.A., 78 A., 50 c.A. a f 10. per H.A. f 18307.88; omslag over gebouwde eigendommen f 134.400.a 3 f 4032.om slag over gebouwde eigendommen (geschat te perceelen) f212.09; omslag nortonputten f260.erfpacht f 3.3714; rente, tijdelijk be legde kasgelden f70.—; huur grasgewas van dijken, kaden en wegen f595.terugstor ting pensioenbijdrage ambtenaren f300. verhaal van premie ingevolge de ziektewet f90; kasgeldleening f5000; totaal 128870.34%. Uitgaven: Jaarwedden van leden van het bestuur f 1750.jaarwedden van de beambten f 1800.—; huishoudelijke kosten f 150.—; an dere kosten van administratie en verzekerin gen f 1600.grondbelasting f 4.30; onderhou den dijken en kaden f250.onderhouden machines (stroomverbruik f 1750.onder houd f250) f2000.onderhoud tochten, vaarten en slooten f3000.onderhoud we gen f7000.onderhoud sluizen, duikers en bruggen f 400.andere werken ten laste van het waterschap f350.rente uitw. dienst f20.500.a 314 f717.50; rente bemalings inrichting H.hoef f22.500.a 3% f787.o0; rente bemalingsinrichting W.land f2500.a 3 f 75.—; rente leening oppervlakte behan deling wegen f 1875.a 2f 46.88; rente lee ning verbindingssloot a. d. Burge f5000.a 3 f150.—; rente kasgeldleening f25.af lossing uitwendige dienst f 1000.aflos sing bemalingsinrichting H.Hoef f 1250. aflossing bemalingsinrichting W.land f 312.50; aflossing leening oppervlakte wegen f625.—; aflossing leening verbindingssloot a. d. Burge f500.aflossing kasgeldleening f5000.onvoorziene uitgaven f 76.66%. To taal f 28870.34i/2. De heer M. Lont dacht dat er op 't onder houd der wegen wel wat bezuinigd kon worden. Dit wordt echter door den voorz. bestreden De heeren S. Veerdig en C. Koorn zouden de omslag van f 10 per H.A. verlaagd willen hebben tot f 9.00, zooals dit in 1937 ook was, Hierover ontspint zich weldra een discus sie, waaraan verschillende heeren deelne men. Van bestuurszijde wordt gewezen op de vele verbeteringen, die er zijn gebracht en waarvoor natuurlijk geld noodig is. Wat de wegen aangaat, hierin is bij vroeger verge leken al een groote verandering ten goede aangebracht en ook de watervoorziening is heel wat beter. De watervoorziening blijkt echter, uit hetgeen naar voren werd ge bracht, voor onze gemeente wel een inge wikkeld vraagstuk te zijn. Ten einde raad wordt besloten een stemming te houden over het bren gen van den omslag van f 10 op f 9. De uitslag hiervan is dat 8 heeren zich voor f 10 en 8 voor f 9 uitspre ken, zoodat dit een staking van stem men brengt. Reglementair moet bij staking van stem men op een volgende vergadering het voor stel nog eens behandeld worden. Dit zou nu echter ten gevolge hebben dat de begrooting niet kon worden aangenomen en pas na de volgende vergadering zou kunnen worden opgemaakt, waarna hij dan weer goedge keurd moet worden. Dit brengt natuurlijk voor het indienen van de begrooting hij de Provincie verschillende moeilijkheden. Nog eens w-orden alle posten be handeld en besproken, waarbij de heer Veerdig voorstelt het verschil te deelen. Er wordt nu een stem ming gehouden over f 10 en over f 9.50. Door omzwaaien van den hr. Dekker wordt thans de f 10 aange nomen en de begrooting in z'n hul digen vorm goedgekeurd. De kasgeldleening van f 5000 wordt goed gekeurd. Rondvraag. De heer S. Koorn vraagt, of voor de ruil verkaveling de slooten ook al in kaart zijn gebracht. Voorzitter zegt, dat de kaart nog gemaakt moet worden en deze dan toch in vergade ring van hoofdingelanden komt. De heer J. Kooij Czn. vraagt of hèt be stuur er aandacht aan wil schenken om de kluft hij den spoorweg te Westerland te ver harden. Dit is een rijksweg; het bestuur zal op vér- betering aandringen. De heer S. Veerdig vraagt om het land van de Wed. Keijzer in de Koog, wat de in rit aangaat, te verbeteren. Voorzitter zegt, dat eraan gedacht zal worden. De heer Veerdig vraagt, hoe 't gegaan is met de bakfiets. Voorzitter zegt, dat deze is geprobeerd, maar niet beviel. De heer Veerdig: Ja, toen ik de Wieringer Courant gelezen had, wist ik al, dat die bak fiets er niet kwam, want zooals dat er stond van Wieringen, lijkt het wel een klein Zwitserland. De verslaggever van de Wieringer Cou rant: Ik kan toch niet gelooven dat Veer dig die grappige zinswending ernstig opge vat heeft? Nou, zegt de heer Veerdig, ik wou een eerlijk verslag en niet dat de verslaggever tusschen de rondvraag kwam, daar er na mij nog anderen het woord voerden. De heer Jb. Dekker vraagt nog over den waterloop bij een gedeelte van zijn land. Dit zal behandeld worden. De heer M. Lont vraagt, of het bestuur er mee op de hoogte is, dat het sluisje in de Maske lekt. Voorzitter: Dit is in orde gemaakt. De heer Lont zegt, zoo aan 't Noorder wegje verschillende geiten te zien staan; is dit gehuurd Voorzitter antwoordt ontkennend. Hierna sluiting. BERGEN GEVONDEN EN VERLOREN VOOR WERPEN. Gevonden: Blauw-wit geblokt etui met kammetje; bruine jongensjas; bruine pad- vindersriem; doublé armbandje; blauwe ceintuur; diverse portemonnaies; honden zweep; zwart vulpotlood; paar werkwanten; paar werkschoenen; diverse handschoenen; ceintuur; kinderwantje; grijze wollen hee rensjaal; zakmes; huissleutel; heerenrijwiel blauwe ceintuur; grauw konijn; verchroomd polshorloge; twee sleuteltjes; etui met sleu teltjes; zwarte rozenkrans; parapluie; zwar te vulpen; padvindersriem; broodzak; belas tingplaatjes; zilveren dameshorloge; rijwiel slot met ketting; witte emmer, naafdop van auto; vier doosjes met Emmabloempjes; bij beltje; bruine alpinomuts; tasch met ver bandmiddelen; beide ceintuur; zwart zeil doek; roode ceintuur; zwarte portefeuille, aangeloopen langharige jachthond; wit ras hondje. Verloren: Donkerblauwe winterjas; belas tingplaatjes; gebrand zilveren Indische bro che; vulpen zonder dop; zilveren polshorlo ge; paar gymnastiekschoenen; donkerblau we vulpen; kinderportemonnaie; etui met nummerbcwijs en handelaarskaart; gehaakt kleedje; donkerblauwe eikenhouten kist met kunstschildcrsbenoodigdheden; zwarte handwarmer van rijwiel; zwart bont; zwart blauw gestreepte vulpen; bankbiljet van f 10.diverse portemonnaies; zwarte vul pen; kilometerteller; wollen deken; alpino muts; gouden damespolshorloge; zwarte ceintuu; dameshoed; bril in étui; zilveren broche met kleine Zeeuwsche knoopjes; dorr- derblauwe regenjas; lap zwarte zijde; zwar te damésportemonnaie, weggeIöopcn jonge grijze langharige Perzische kat; bouvier. ARBEIDSBEMIDDELING. Bij het agentschap der arbeidsbemiddeling stonden op Zaterdag 29 April 1939 als werk zoekenden ingeschreven: 2 bakkers, 1 bloemist, 6 chauffeurs, 1 elec- tricicn, 1 clcctro-monteur, 1 Einhalleur, 1 ex portslachter, 2 fietsenreparateurs, 9 grond werkers, 2 handelsreizigers, 2 huisknechten 1 huisbewaarder, 3 kantoorbedienden, 1 kell- ner, 2 koks, 7 landarbeiders, 30 los-arbeiders, 1 metaalbewerker, 11 metselaars, 1 meubel maker, 5 monteurs, 3 opperlieden, 3 schil ders, 1 schoenmaker, 2 sigarenmakers, 1 stu- cadoor 10 timmerlieden, 2 transportarbei ders, 4 tuinlieden, 1 wissellooper, totaal 116 Vrouwelijk personeel: 2 dagmeisjes, 1 werkster, totaal 3.

Schager Courant | 1939 | | pagina 5