Het leven ven den werklooze Nieuwe inkomsten voor de gemeenten Heffingen op levensbehoeften verlaagd Becks rede krachtig, maar niet sensationeel? Moorddadig Japansch luchtbombardement Duitsch garantieverdrag aan de Noordsche landen? {^IUASK«erichte!N^3 Koningin Wilhelmina's bezoek aan België Het rood, wit en blauw in de étalages. De Belgische koning heeft beschikt, dat tijdens het bezoek van Koningin Wilhelmi- na aan Hare Majesteit zullen worden toege voegd: luitenant-generaal Deffotaine, com mandant v. de divisie der Ardensche jagers en generaal-majoor Beernaert van den staf der eerste cavaleriedivisie en honorair on der-gouverneur-generaal van den Kongo. Bij de aankomst van Koningin Wilhelmi- na te Brussel zal de Koninklijke calèche worden geëscorteerd door een eere-escadron. De ruiters zullen het nieuwe galatenue dragen, dat veel gelijkenis toont met dat der gendarmerie van voor 1914. Het bestaat uit: berenmuts met roode pluim, tuniek van koningsblauw laken, kraag met wit galon, zilveren knoopen met de koningskroon, roo de epauletten met witte franje, witte kuit broek, ruiterlaarzen, handschoenen met manchetten. Etalages met de Nederlandsche kleuren. Het initiatiefcomité van Brussel heeft de Brusselsche winkeliers uitgenoodigd mede te werken aan 'n luisterrijke verwelkomming van de Hooge Gaste door speciale étalages in te richten, waarin de Nederlandsche kleu ren de overheerschende versiering vormen. Belastingherziening. De regeering heeft, in het kader van de herziening van ons belastingstelsel, voorge steld aan de gemeenten over te dragen: a. 25 pCt. van de hoofdsom van de gebouwde en ongebouwde eigendom men van de grondbelasting, welke 25% opbrengende ongeveer f 6.6 mil- lioen, thans ten goede komt aan den gewonen dienst van het rijk; b. 20 opcenten, welke het rijk ten behoeve van zijn gewonen dienst thans op de hoofdsom van de be bouwde eigendommen van de grond belasting heft; hiermede is een be drag van ruim f4.millioen ge moeid. Daarnaast wordt voorgesteld aan de ge meenten de bevoegdheid te geven tot het ver- grooten van het aantal te haren behoeve geheven opcenten op de hoofdsom van de ge meentefondsbelastingen, waaruit een op brengst kan worden verkregen van naar ra ming f6.300.000. De verzwaring van den belastingdruk, die daaruit voor de belastingplichtigen voort vloeit, wordt vrijwel opgevangen door de voorgestelde verlaging van het aantal rijks- opcenten op de hoofdsom van de inkomsten belasting met 10. In totaal zullen derhalve de nieuwe in komstmogelijkheden voor de gemeenten kun nen worden gesteld op ongeveer f 16.900.000. Hoe wordt de loonbelasting betaald? Patroon belastingontvanger. Hoe zal de betaling van de 2 pet. loonbe lasting, welke door de regeering is voorge steld, plaats hebben? Aan den werkgever wordt de verplichting opgelegd, de belasting in mindering te bren gen bij de uitbetaling van de door hem ver schuldigde loonen, salarissen enz. en de in gehouden bedragen aan den fiscus af te dragen. Dit laatste kan geschieden door het inleveren van een formulier of aangifte, waarop tot het verschuldigde bedrag loon belastingzegels worden geplakt, dan wel een bewijs, dat het verschuldigde bedrag aan den ontvanger is afgedragen. Wellicht zal het aanbeveling verdienen, een bijzondere wijze van heffing in het le ven te roepen ten aanzien van bepaalde groepen van werknemers, b.v. ten aanzien van dienstboden en ander huispersoneel. Ar tikel 75. van het ontwerp opent daartoe de mogelij ltheid. Naar afscliaffina van de zakelij ke bedrijfsbelasting. De in de Millioenennota aangekondigde nieuwe belastingmaatregelen zijn in een thans aangeboden wetsontwerp nader uitge werkt. De hoofdzaken uit dit ontwerp om schrijven wij uitvoerig in ons hoofdartikel van vandaag. De verdere regeeringsvoorstellen volgen hieronder: Wijziging personeele belasting. De regeering acht het wenschelijk, de personeele belasting naar den vijfden grond slag (motorrijtuigen) niet slechts te ver minderen, doch deze geheel af te schaffen, waartegenover dan dient te staan de heffing van een gering aantal opcenten op de motor rijtuigenbelasting. Ook de vierde grondslag (paarden) kan naar haar oordeel zonder bezwaar verval len. Z out-accijns Een ingesteld onderzoek heeft de regee ring aanleiding gegeven den zoutaccijns voorloopig buiten de belastingherziening te laten. Voorts is der regeering gebleken, dat de raming van de kosten van de aan hoofden van groote gezinnen te verleenen tegemoet koming terzake van den druk. die de indi recte belastingen en crisisheffingen op die gezinnen uitoefenen, niet onbelangrijk te hoog is geweest. Op grond van 'n uitvoerig onderzoek is de commissie-Fleskens tot de conclusie gekomen, dat de kosten van een zoodanige tegemoetkoming in totaal niet meer zullen bedragen dan f 6.900.000 's jaars waarvan 40 pet. of f 2.760.000 ten laste van Anti Duitsche betoogingen tij dens parade te Warschau MEN VERWACHT EEN DUIDELIJK „NEEN". Volgens de bladen zal de Poolsche minister, van buitenlandsche za ken. Beek, morgen ie twaalf uur in liet parlement zijn rede houden na de behandeling van de agenda. Hij zou twintig tot dertig minuten spre ken. Zijn rede zal worden uitgezon den door talrijke buitenlandsche zen ders, onder welke de Engelsche. De Poolsche omroep zal na de rede een Engelsche, Fransche en Duitsche vertaling uitzenden. De Poolsche onderminister van buiten landsche zaken heeft den Britschen ambas sadeur ontvangen en hem, naar men gelooft, mededeeling gedaan van de groote lijnen van Becks rede. Uit goede bron wordt vernomen, dat de rede in zeer diplomatieken vorm gegoten zal zijn en op krachtigen toon zal worden uit gesproken, doch niet zoo sensationeele ont hullingen zal bevatten, als men bij het le zen der Poolsche bladen van de laatste da gen zou kunnen gaan denken. Volgens de Daily Telegraph zal Beek de Duitsche eisch tot het aanleggen van een ex territoriale weg dwars door de Corridor, ver werpen en evenmin ingaan op het Duitsche aanbod van een 25-jarig bestand. Daarentegen zal hij zich bereid verkla ren met Duitschland te onderhandelen op grondslag v. d. Poolsche tegenvoorstellen, die veiligstelling van de Poolsche belangen in üantzig beoogen, echter op voet van gelijk heid en met de wetenschap, dat Polen in de de opbrengst der middelen zou moeten ko men en 60 pet. ten laste van het landbouw crisisfonds. De minister ziet af van de aangekondigde verhooging van de omzetbelasting van rund- vleesch van 4 tot 6 pet De minister overweegt voorts ernstig, tot afschaffing van de zakelijke be drijfsbelasting over te gaan. Men is verder van oordeel, dat in de ver lichting van druk, dien de afschaffing \an de personeele belasting naar den grondslag mo torrijtuigenmet zich zou brengen, voor menig een een krachtige aansporing zou zijn gele gen een eigen auto aan te schaffen. Heffingen op levensbehoeften. Het ontwerp behelst voorts de afschaffing van den accijns op geslacht rundvee en voorts afschaffingen en verminderingen met betrekking tot de heffing van de invoerrech ten en de omzetbelasting, strekkende tot verlaging van den druk der heffingen op levensbehoeften. Vrijstelling van omzetbelasting wordt voor gesteld voor gerookte en gestoomde makreel, eveneens een vermindering van omzetbe lasting, resp. bijzonder invoerrecht voor thee van 4 pet. van f75.per 100 K.G. of f3. per 100 K.G. en voor benzine van 4 pet. van f 8.60 per 100 K.G. of ruim '0.34 per 100 K.G. Verder stelt de regeering voor den gedistil leerd-accijns te verlagen tot f 150 per hectoli ter ad 50 procent, zonder heffing van opcen ten en den bieraccijns te verlagen met 60 pet. en derhalve terug te brengen tot 60 ct. per hectolitergraad. Duizend dooden in een open stad Zetel der Chineesche «gearing grootendeels verwoest. Naar het Chineascha persbureau meldt zijn in de hoofdstad van Foa- kien, Foatsjau, die gister door Ja- pansche vliegtuigen op moorddadige wijze gebombardeerd is, meer dan duizend burgers om het laven geko men of gewond. Sedert 21 Maart is de stad driemaal gebombardeerd. Maandag waren nog meer dan hon derd menschen het slachtoffer van een luchtaanval geworden. Te Ningpo, een havenstad aan de kust van Tsjekiang, 200 kilometer ten zuidoosten van Sjanghai, zijn ongeveer honderd menschen door een vliegeraanval omgekomen. De zetel der nationale Chineesche regee ring, Tsjoengking, is door 27 Japansche vliegtuigen gebombardeerd. Sedert 15 Jan. had de stad geen bezoek van vijandelijke vliegtuigen meer gehad. Chineesche toestel len trachtten den aanval af te weren, en wisten een Japansche machine tot dalen te dwingen. Na het bombardement waren deelen der stad in rook en vlammen gehuld. Vele gebouwen in brand. Tijdens het bombardement zijn vele gebou wen in brand gevlogen tengevolge van brand bommen. Men gelooft, dat ruim duizend slachtoffers gevallen zijn. Chineesche jacht- toestellen bonden den strijd met de Japan sche aanvallers aan, die hun bommen neer wierpen in de overvolle straten langs den noordelijken oever van de Yangtse. Het bu reau van Reuter ontkwam ternauwernood aan vernieling, aangezien een dertigtal bom men aan alle kanten naast het gebouw neer viel. De dichtstbij gelegen bom sloeg slechts op 10 voet afstand in den grond, doch kwam niet tot ontploffing. De brandbommen ver nielden tientallen houten huizen. De vlam men verspreidden zich snel en vernielden de kantoren van de Takoengpau, een der in vloedrijkste Chineesche dagbladen. buurt van Dantzig voldoende troepen bij de hand heeft om iederen noodtoestand het hoofd te bieden. Het Poolsche antwoord op het Duitsche memorandum zou morgen, direct voor Beck's rede, worden overhandigd in Berlijn door den ambassadeur van de Poolsche ambassade prins Lubomirski, die als zaakgelastigde zal optreden. De overhandiging van het ant woord zal even vóór de vergadering van den Landdag geschieden. Nationale feestdag gevierd. Inmiddels is gisteren in Polen den twee den nationalen feestdag gevierd, ter herden king van de grondwet van 3 Mei 1791. In Warschau werd druk gevlagd en vele huizen waren versierd met de portretten van maar schalk Pilsoedski, maarschalk Smigly Rvdz, en kolonel Bec. Alle ambassades, gezant schappen en consulaten hadden eveneens de nationale kleuren van het land, dat zij ver tegenwoordigen, uitgestoken, ook de Tsjecho- slowaaksche legatie. In alle steden werden parades gehouden. Anti-Duitsche betoogingen. Tijdens het militaire défilé te Warschau heeft.het publiek herhaaldelijk en op ver schillende plaatsen tegen Duitschland be toogd. Kreten weerklonken als „Leve het Poolsche Dantzig", „Leve het Poolsche Oost-Pruisen" en ,Weg met Hitier". Een gemompel van ontevredenheid en afkeuring ging eveneens door de menigte bij het passeeren van twee auto's der Duit sche ambassade, getooid met het haken kruis. Ernstige incidenten deden zich ech ter niet voor. Poolsche ambtenaren verschenen gisteren naar het D.N.B. meldt, in verschillende ki osken en boekenwinkels te Kattowitz, en eischten dat Duitsche couranten en tijd schriften niet meer openbaar zouden wor den vertoond. Ook in velee afé's van Katto witz werd aanmerking gemaakt op de al daar liggende Duitsche couranten en tijd schriften en werd verlangd, dat deze niet meer zouden worden neergelegd. Hetzelfde heeft zich de laatste dagen in talrijke in dustrieplaatsen voorgedaan. Op wederzijdsche basis. Scan dinavische pers acht het overbo dig. Ook Nederland genoemd. Hoewel niet officieel bevestigd, wordt zoo wel uit Berlijn als uit Kopenhagen gemeld, dat de Duitsche regeering den vier Noord- schen staten wederzijdsche garantieverdra gen met Duitschland heèft voorgesteld. De onderhandelingen daarover zouden reeds begonnen zijn. Over de ontwikkeling hier van kan op het oogenblik niets gezegd worden, doch men heeft reden om te ver moeden, dat men in de vier hoofdsteden van het Noorden zorgvuldig alle gezichts punten van zulk een voorstel wil onderzoe ken. 31 Ook gaan er geruchten, dat aan Neder land dergelijke voorstellen zijn gedaan. In. Den Haag verklaart, men echter van niets te weten. De correspondent te Kopenhagen van de „News Chronicle" bevestigt, dat Berlijn aan de Scandinavische regecringen voorstellen zou hebben gedaan, doch hij spreekt van bi laterale non-agressiepacten. Hij weet nog te melden, dat het aanbod werd gedaan binnen 2 uur na Hitiers Rijks dagrede op Vrijdag 1.1. Von Ribbentrop noo- digde toen de 4 gezanten bij zich en over handigde hun persoonlijk de voorstellen. De 4 landen hebben eenigen tijd van overweging van het voorstel gevraagd. De „Stockholm Tidningen", welk blad de algemeene meening dienaangaande in Zwe den schijnt weer te geven, schrijft, dat der gelijke verdragen nauwelijks noodig zijn, aangezien Zweden reeds heeft verklaard zich niet door Duitschland bedreigd te voelen, ter wijl anderzijds het verlangen naar neutrali teit in Zweden zoo sterk is, dat het belache lijk is te meenen, dat Zweden zich ooit zou aansluiten bij een bond tegen Duitschland. Det ministers van buitenlandsche zaken van Zweden, Denemarken. Noorwegen en Finland zullen waarschijnlijk op 9 Mei bij eenkomen in Stockholm. Men meent, dat zij besprekingen zullen voeren over de recente Duitsche sondeerin gen betreffende het sluiten van niet-aanvals- overeenkomsten. Gafencu ontmoet vredesverlangen Reactie in de hoofdsteden, posi tief element voor den vrede. Gafenco de Roemeensche minister van buitenlandsche zaken, die een rondreis maakt door Europa, heeft tegenover de Tribuna verklaringen afgelegd, waarin hij er o.m. op wees, dat zijn Europeesche reis zeer nuttig was, omdat hij heeft kunnen constateeren, op dit moeilijke oogenblik, dat. in alle Europeesche hoofdsteden men de zelfde gedachten heeft over wat het resul taat zou zijn van een eventueelen oorlog. Het feit, dat men overal zich helder be wust is van deze waarheid, vormt zegt Ga fenco „den veiligsten rem die verhindert, dat men afglijdt en neerstort in den afgrond zelf." Zes Britten moeten Duitschland uit Vit wraak voor de uitwijzing van Duitschers uit Engeland. Zes Britsche, in Duitschland woonachtige onderdanen, hebben bevel gekregen van de Duitsche regecring <Jm Duitschland tegen 24 Mei a.s. te verlaten. Deze uitwijzingen vor men rechtstreeksche represaillemaatrege len voor de uitwijzing van zes Duitschers uit Groot Brittanje. Onder de uitgewezenen bevindt zich Greene. de Berlijnsche chef correspondent van den Daily Telegraph. Er is duidelijk gemaakt, dat verdere „niet rechtvaardige" uitwijzingen door Groot-Brit tanje gevolgd zullen worden door verdere Duitsche represailles. De andere uitgewezen Engelschen zijn drie zakenmenschen, een ingenieur en een taalleeraar. VOETBAL. VAN MALE BEDANKT VOOR DE EER Pino in zijn plaatst. Van Male (Feijenoord), die als reserve- doel verdediger voor den wedstrijd tegen Zwitserland, welke a.s. Zondag te Bern wordt gespeeld, was aangewezen, heeft, hier voor bedankt. De Keuzecommissie van den K.N.V.B. heeft thans Pino (U.V.V.) gekozen om naar Zwitserland als reserve mede te gaan. „Een hel van zorg en ontbering" RAPPORT VAN DE COMMISSIE VAN DEN HOOGEN RAAD VAN ARBEID VERSCHENEN. Verschenen is thans het rapport van de door den voorzitter van den Hoogen Raad van Arbeid d.d. IS December 1936 ingestelde commissie van onderzoek naar de „blijven de werkloosheid" en haar bestrijding. (De commissie-van der Woerden). Aan dit met inbegrip van de bijlagen ruim 300 pagina's omvattende boekwerk ontleen den wij het volgende: Wat den physieken toestand der werk- loozen aangaat, wordt herinnerd aan het onderzoek in J934'35 hiernaar ingesteld door de gemeente Amsterdam bij de onder steunde werkloozen en hun gezinnen. De voeding van het werkloozengezin bleek toen reeds verre achter te staan bij die der ar beidenden. Wordt aan de voedselbehoefte met de uiterste soberheid en een maxi mum van overleg voldaan, van de behoefte aan kleeding en dekking kan dit niet gezegd worden. Nog minder wordt in de gezinnen der werkloozen voldaan aan de ove rige behoeften, van verwarming en verlichting, laat staan van ontspan ning en versnapering. Wanneer deze toestand aanhoudt, wordt het leven tot een hel van zorg en ontbering. De commissie beveelt de volgende midde len ter afdoende bestrijding v?n de abnor male werkloosheid aan: Middelen, die op korten termijn werken. a. uitvoering van openbare werken: a. verbetering van den woningtoestand op het platteland (kapitaalsuitgaven f 20 millioen; gewone uitgaven f 8 millioen) en saneering van de binnensteden; b. versnelde uitvoering van het regee- ringsprogramma ten aanzien van andere openbare werken. b. verruiming van .de werkgelegenheid, zoowel tijdelijk als duurzaam, in den land bouw door ontginning van woeste gron den, herontginningen, inpolderingen, verbe tering van afwatering en ruilverkaveling. c. pensionnecring van de gewone arbei ders van GO jaar cn ouder (kosten per jaar f 5r a 6 millioen, indien de gepensionneer- den- uitsluitend door gesteunde werkloozen vervangen worden; kosten f 25 millioen, in dien de helft der gepensionneerden door gesteunden zou worden vervangen). d. verhooging van den leeftijd, waaron de jeugdigen tot 't bedrijfsleven toegelaten worden, met twee jaar (kosten per jaar rond f 25 millioen). e. arbeidsspreiding in industrie, handel en verkeer door als crisismaatregel in te voeren de 40-urige arbeidsweek, c.q. wan- rlelweken, ploegenstelsels, 2 op 1 stelsel voor jeudigen, enz., mits daarbij de opofferingen gedragen worden door het geheele volk. Middelen, die eerst op langeren termijn effectief werken. In de eerste plaats worde de industrialisa tie bevorderd, aangezien daarvan op den duur goede resultaten te verwachten zijn. In de tweede plaats (hoewel van veel ge ringer beteekenis) worde aandacht aan de emigratie geschonken. Dit zal belangrijke bedragen van de overheid vorderen. Het middel ter bestrijding der werkloos heid, dat. volgens de gemaakte berekeningen het grootste aantal werkloozen in het pro ductieproces zou terugvoeren, nl. de arbeids spreiding, eischt daarentegen van den staat geen bijzondere uitgaven. De commissie is nl. van oordeel, dat in de daling van de weekinkomstcn tegemoet gekomen dient te worden door vermindering van de kosten van het levensonderhoud door middel van verlaging der indirecte belastingen. De in komsten. welke de Staat uit dien hoofde derft, zullen gecompenseerd moeten worden, eenerzijds door de vermindering van de steunuitgaven, anderzijds door de heffing van een directe belasting ten laste van hen, die niet door den voot gestelden maatregel worden getroffen. In het systeem dei com missie is dus wel belastingverschuiving, maar geen belastingverhooging noodig, ter wijl aldus de offers, verbonden aan de ar beidsspreiding, door het geheele Neder landsche volk gedragen worden. ANNA PAVLüWNA DATUM GEMEENTERAADSVERKIEZING. De stemming voor de verkiezing der leden van den gemeenteraad zal hier op Woens dag 21 Juni plaats hebben. VERLOTING. B. en W. verleenden toestemming tot het houden van een verloting aan de commis sie voor het organiseeren van een rijtoer voor ouden van dagen. POLITIE. Verloren: portemonnaie, inhoudende ruim f 100.rijwielplaatje, reservewiel van Ford V8. PRIESTERWIJDING. Op 29 Juni zal onze oud-plaatsgenoot, de heer W. Kroon in de kathedraal te Meaux (Frankrijk) tot priester worden gewijd. ZIJPE OUDESLUIS WERK GEGUND. Aan den heer K. Kreyger alhier is voor rekening van den heer J. van der Vliet, even eens alhier gegund het verbouwen tot woon huis van het winkelhuis aan den Akker en het bouwen van een garage» Tbbtduiu-enAsfioJil Postduivenver* «Het Noorden" Zondag j.1. hield bovengenoemde vereeniging haar eerste wedvlucht met oude duiven en wel van het station Dordrecht, afstand 128 km. In concours waren 131 duiven, die 's morgens te 8.10 uur met een N.O. wind gelost werden. Het is daardoor de vogels dan ook werkelijk niet voor den wind gegaan en het gevolg was, dat de duiven niet zoo best door kwamen en zelfs verliezen werden geleden. We hopen, dat dit niet zoo veel mag voorkomen, daar wfl graag tot het laatste station willen blijven mededingen naar het gouden horloge, dat ge wonnen wordt door het hok, waar de meeste tiende prijzen op vallen gedurende het geheele vliegseizoen. Een kans dus voor allen! Tot het bitere einde inkorven dus! Hier volgt de uitslag van j.1. Zondag. Limonard 1, 2, 3; Kooger 4; Schotting 5, 18. 22, 23; v. Riel 6, 10, 12; Schrijver 7. 13; Holst 8; Ten Kate 9, 14, 24; T. Kos 11, 16, 17, 25, 26; C. Kos 15, 21; Zwiersiky 19, 27; Geene 20. De eerste duif werd geconstateerd te 11.05 u. en de laatste prijswinnende duif 12.20 u, Het concours heeft dus haast 1V2 uur open ge staan, wat voor dergelijke afstanden te lang in, en daarom doen wij het a.s. Vrijdag over en korven weder tusschen 6 en 8 uur in voor Vil voorde, Postduiven vereen. „Victoria" Het seizoen der postduivenvluchten is weder om ingezet met een concours vanaf Dordrecht, 128 km. In concours waren 193 duiven, welke om 8 uur in vrijheid werden gesteld, bij een sterken N.W. wind, waardoor de aankomsten aanmerkelijk vertraagd werden. De eerste vogel werd om 10-12-11, de 25e om 10-15-54 geconstateerd. De behaalde prijzen zijn als volgt: A. de Wolf 1-4; J. Woort 2-24; L. Bak 3; Ham—de Wit 5-7-13-14-17-20; Gebr. Ram- Ier 6-8-18; C. Bruin 9-12-15-19-23-25; J. Buur meester 10e; Th. F. J. Goosen 11e; Duinker 16e; Goosen Jr. 21e; J. Kramer 22e. L.l. Zondag werd gevolgen vanaf Roozendaal 158 km; vanwege het donkere weder, werden de vogels om 8.40 u. gelost, met sterke N.O. wind. De berichten over een radio deden niets goeds vermoeden, wat dan ook bewaarheid is geworden, want volgens berichten uit de lan den is er veel tegengevallen, wat de vogels niet ten goede kwam. Daardoor stond het concours langer open als gewoonlijk en 's avonds man keerden nog vele vogels. De eerste vogel werd om 12-33-22 en de 25e vogel om 1-43-35 doorgedraaid. De prijzen en punten vielen ten deel aan de navolgende lief hebbers: Duinker 1-10; Hamde Wit 2-5-25; J. Kramer 3-4-11; C. Bruin 6-7-13-22; Th. F. J. Goosen Sr. 8-16; Goosen Jr. 9-20; Gebr. Ram- Ier 12; A. de Wolf 14-15; J. Buurmeester 17; Meijer 18; L. Bak 19; L. Verbokken 21; L. Peters 23-24. Er waren voor deze vlucht 181 vogels ingemand. A.s. Zondag zal worden ge vlogen vanaf Vilvoorden, 227 km, ons le bui- tenlandsche station, waarvoor de duiven a.s. Vrijdag wederom vanaf 18.30 tot 19.30 u. pre sent moeten zijn. WIELRENNEN. BELGISCHE RENNEPS IN DE TOUR DE FRANCE. In het A-tcam, dat de Belgische kleuren in de Tour de France zal verdedigen, is als volgt samengesteld: Romain Maes, Silver Maes, Marcel Kint, Wardje Vissers, Felicien Vervaccke, Lucien Slonne, Hendrickx en Neuville. In de B-ploeg zijn reeds aangewezen: van Ritservelt. Lowie, Vlacminck en Disseaux. SCHAGEN, 4 Mei. 205 geldekocicn (magere) 130190, 20 id. (vette) 170—200, 50 kalfkoeien 220—300, 20 pinken 65130, 191 nuchtere kalveren 412. 25 schapen vette 2026; 229 overhouders 1017; 51 lammeren 37; 6 bokken en gei ten 0.2512; 16 varkens magere 2632; 0 idem vette p. kg. 0.450.47; 160 biggen 10— 18; konijnen 0.251.25; kippen 0.751.25 AMSTERDAM, 3 Mei. Veemarkt. 245 vette kalveren: le kw. 6674 ct., 2e kw. 5462 ct., 3e kw. 44—52 ct, per Kg. levend gewicht; 116 nuchtere kalve ren f 5S per stuk, 122 varkens: vleesch- varkens, wegende van 90110 Kg. 55 ct., zware varkens 54—05 ct., vette varkenï 53—54 ct., zeugen 4749 ct. per Kg. slacht- gewicht. Aangevoerd 1 wagons geslachts runderen uit Denemarken. Overzicht; Vette kalveren behoorlijke aanvoer, handel wil lig, prijzen hooger, nuchtere kalveren korte aanvoer, handel vlug, hoogere prijzen. Var kens matige aanvoer, handel zeer kalm, constante prijzen. MIDDENMEER, 3 Mei. Graanheurs. Witte haver 7—7.50, groe ne erwten 10.5011.50, blauwmaanzaad 25 26, karwijzaad 30—32.50. ZWAAG, 3 Mei. Veilingsvereen. „Bangert en Omstreken". Aardappelen; gr. Schotsche T2—14, kleine Schotsche 1416, blauwe 1.40—2.60, worte len 13—15, bloemkool 2431, sla 24.70, an dijvie 18—12, uien 4.20—6.00, prei 10.20- 13.10, spinazie 36.80, postelein 1517, komkommers 9—11, witlof 14.7021.20, peu len 7476, rabarber 44.80, radijs 11.50, bieten 1.803.50, aardbeien 2.tomaten 66—72. ALKMAAR, 3 Mei. Aardappelen 2.60, andijvie 15—22, bloem kool 1 323-4, idem II 2024, gele kool 6.50, kropsla 2—5.80, prei S.10—14.40, peter selie 3.60, postelein 0.85—1.0S, rabarber 3.50 —7, raapstelen 0.60—1.30, radijs 0.60—1.40, roode kool 12.10—13.60, selderie 0.50—1, spi nazie 0.20—0.30, uien 5.40, wortelen 15—17, witlof I 8—10, idem II 5—7.50. MEDEMBL1K, 2 Mei. Witlof I 22.10—23.50, II 15.60—16.20, III 9—12 per 100 Kg. BROEK OP LAXGENDIJK, 4 Mei. Aanvoer: 275 Kg. uien 4.erove 3.70. 2930 bos rabarber 4.10—4.60; 475 kg. kroten 1.40; 3200 kg. gele kool 5.10—6.60; 5600 kg. d. witte kool 3.904.30 NOORDSCHARWOITDE, 4 Mei. Eigenheimer 2.20, 11.300 Kg. uien 3—3.50, groxe 2.70—3.60, drielingen 1.50—1.70, 75 Kg. kleine peen 2.80. 300 kg. witlof 2121.50; 10.300 kg. gele kool 57.30; 28.400 kg. d. witte kool 2.405.10

Schager Courant | 1939 | | pagina 6