Xa AMILIE-LEVENl Ah Basma: Sterk en...slim Huiduitslag, Jeuk, Eczeem Wieringermeer UIT HET Vrijdag 5 Mei 1939 Tweede blad Wielrennen Noordholland heeft een nieuwe troef t Met het ontijdig verdwijnen van -Kuiper uit de wegrennerswereld de Julianadorper accepteerde on langs een posilie in het burgerleven verloor wielerlievend Nrd.Holland een waardig vertegenwoordiger. Doch spoediger dan werd verwacht, heeft een andere stoere knaap uit onze streek zijn plaats ingenomen. Het is Albert Bosma uit Opmeer, een jong en talentvol renner, van wien wij groote verwachtingen hebben. Reeds als nieuweling wist Bosma tal van ïraaie resultaten te behalen in wegwedstrij den en veroverde hij verscheidene eereplaat sen. Vorig jaar ging hij over naar de ama teurs en won als zoodanig o.a. de Ronde van Roosendaal, werd tweede te Gouda en derde te Ilpendam. Voortdurend viel Bosma op door zijn uit zonderlijk goed rijden, waardoor hij er o.a. Dok "in slaagde een zesde plaats te veroveren jn het kampioenschap van Nederland. De successen zijn er alweer. En thans nu het wielerseizoen nog maar enkele weken oud is, heeft Bosma reeds een behoorlijk aantal fraaie uitslagen geboekt. Onder leiding van zijn trouwen verzorger, <len Alkmaarder Joon, toog hij vorige maand 'paar België, om daar zijn training te vol tooien. Hij slaagde er daar bovendien nog in, enkele opvallende prestaties te leveren. Op 20 April kwam hij terug in ons land om aan de Ronde van Purmerend deel te nemen. Reeds in het begin van den wedstrijd maakte hij een val en liep daardoor een achterstand jvan 75 seconden op. In fraaien stijl zette hij (le achtervolging in en bewees voor de zoo- jveclstc maal zijn klasse, door nog als achtste te eindigen. Ecnige dagen later kwam hij in een Belgischen wegwedstrijd uit, op een par cours dat zwaarder is dan dat \an den Cau- Jjerg tè Valkenburg en wederom werd hij achtste, nadat hij Hofman in den sprint had geklopt. De eerste overwinning in 1939. Vórige week daagde hij weer eens in Nederland op en won men heeft het in ons nr. van Maandag kunnen lezen de Ronde van Rot terdam op overtuigende wijze. I Nadat bij aanvankelijk, was ontsnapt met ïilaltieu fan Seri, kwam Bosma alleen aan tfe leiding, 'doordat zijn partner den strijd jvegens kramp had moeten staken. 'Bosma alleen op kop met een voorsprong van 35 seconden! Reden genoeg voor het hoofdpclcton om een verwoede achtervol ging in te zetten. De Opmeerder vocht al leen tegen de boste amateurs en onafhanke- Krabben verergert de kwaal en maakt U on toonbaar. Bestrijdt de oorzaak van uw ondra gelijke last en folteren de jeuk. Neem direct D.D.D., het recept van Dr. D. Dennis. Reeds de eerste druppels doen de ondragelijke jeuk bedaren. D.D.D. dringt diep In de poriën door en doodt de ziektekiemen, zoo dat de huid zich kan herstellen. Flacons 75 ct., f. 1.50 en f. 2.50 bij Apoth. en Drogisten. GENEESMIDDEL TEGEN HUIDRQMOOENINGEN lijken uit den lande, zonder ook maar een meter van zijn voorsprong prijs te geven! In grootschcn stijl won Albert zijn eersten wedstrijd in 1939, welke zege zonder twijfel door vele anderen gevolgd zal worden. Een renner van klasse. Want de Noordhollander beschikt over een groote klasse. Ondanks zijn nog jeugdi gen leeftijd is hij forsch gebouwd, hij doel ons denken aan Karei Kaers. Oneindig sterk is hij,, een athleet van groot formaat, die zijn weg in de wielerwercld zal vinden. Dank zij kundige leiding heeft de knaap een goed wedstrijdinzicht gekregen. Al de ze factoren maken hem tot één onzer meest vooraanstaande amateurs, waaraan de be roepsklasse te zijner tijd veel genoegen zal beleven. Hij hoopt door zijn uitslagen in dc iyiaste toekomst een kans te krijgen in diverse lan den wedstrijden. Sterke troef voor de wereldkam pioenschappen. Wij durven gerust te beweren, dat de N.W.U. in hem een waardig ver tegenwoordiger zal hebben: Bosma is één van de sterkste troeven die ons land heeft voor de wereldkampioen schappen op den weg, welke dit jaar in Italië worden gehouden. Doch eerst heeft de Opmeerder nog .an dere plannen. Hij heeft al zijn zinnen gezet op het nationale kampioenschap, dat we derom 1c Valkenburg wordt verreden en waarin hij medio Juni met Engol, de Hoog, Hofstede, Saes, Kors en de Groot als één der favorieten start. Bosma is zooals Kuiper was, hij heeft liefde voor zijn spogt.Staat. athletisch nog hooger dan Kuiper. Hij is sterk en slim. Een sterke ren ner alleen wint niet veel wedstrij den. Maar iemand, die sterk is en slim erbij, verliest maar zelden. Let op onze woorden: Bosma zal een coureur worden. Een weg renner, zooals ons land er maar wei nige heeft! Uit onze Omgeving DE NADERENDE GEMEENTERAADS VERKIEZING. Candidaten van Plaatselijk Be lang. Woensdagavond kwam de Kiesverecniging „Plaatselijk Belang" bijéén in het café van den heer Laan ter vaststelling van de can- didatenlijst voor de a.s. Gemeenteraads- yerkiczing. Aanwezig waren 22 leden. De bijeenkomst stond onder leiding van tien heer J. Veltman als voorzitter. Aangeboden werd de rekening van den penningmeester, welke een nadcelig saldo ■■opleverde van f 1.G6. Uit de vergadering werd aanmerking ge maakt, dat het bestuur sinds de laatste ver kiezing zoo weinig actie had ontwikkeld en daardoor liet bestaan van de vereeniging bijna was vergeten, terwijl er zich toch wel gevallen hebben voorgedaan, waarbij over- ïeg met de vertegenwoordigers van dc ver leen iging. gewenscht zou zijn geweest. Toegezegd werd dat hierin verbetering Sou komen en dat ongeveer 14 dagen na te houden verkiezing, een vergadering zal jAyorden bijeengeroepen, ter nadere regeling 'iVan de werkzaamheden. Medegedeeld werd dat de heer J. de Veer, •thans gemeenteraadslid een eventueele ver kiezing thans niet meer zou aanvaarden. In bespreking werd gebracht dc wijze, •Waarop de lijst zou worden samengesteld. Het bestuur meende, dat eem alphabctische lijst aanbeveling zal verdienen. De heer A. Schenk gaf in overweging een lijst vast te stellen overeenkomstig de be palingen van dc Kieswet, terwijl hij tevens mededeelde, dat het op prijs zou worden gesteld, dat ook de Groetpolder weer een "vertegenwoordiger in den Raad zou krij gen. Verschillende personen waren van mee ning, dat het niet verantwoord is. met een soo gering aantal personen de lijst in ande re dan aiphabetische volgorde samen te Stollen. Het voorstel Schenk werd in bespreking -'gebracht en verworpen. Hierna werd besloten het aantal candida ten vast te stellen op 9. Vervolgens werd tot stemming overgegaan waarbij diegene op de lijst zou worden ge plaatst die bij eenige stemming de volstrek te meerderheid zou behalen. Na enkele stemmingen werden de navolgen de canclidaten gesteld: n.1. de heeren J. Vet- man, D. Brugman, S. P. Vries, S. v. d. Wal, A- Slooves, J. Breehaart Kz„ G. Blaauboer, G. Kamp, W. Keetman, waarna de verga dering werd gesloten. VERGADERING FRUIT- EN GROENTEN- VE RE ENIGIN G. De markt zal voor verafwonenden aantrekkelijker worden gemaakt. Woensdagavond hield de Fruit- en Grocn- tenvereeniging „Winkel" ten huize van den heer Laan een algeirieene ledenvergadering, waarvoor een hoede belangstelling bestond. De voorzitter, de heer J. Zwart, opende deze vergadering en heette alle aanwezigen hartelijk welkom, waarna de heer Honingh de notulen las welke onveranderd werden goedgekeurd. De voorzitter wenschte één van dc "Be stuursleden, die een dezer dagen uit het. zie kenhuis was ontslagen een spoedig algeheel herstel toe. Bij de ingekomen stukken was o.m. een schrijven aan de telers om de producten zoo goed mogelijk te maken en goed te sortee- ren om aan de kwaliteitseischcn te kunnen voldoen. Voorts was er een schrijven van den Plan- tenziektenkundigen dienst, waarin men ver meldde, den heer Nobel te hebben aange schreven de spreeuwen uit zijn bosch te verdrijven. In Schellinkhout had verdrij ving plaats door het uithalen van de nesten De heer C. Am els oordeelde dat een en ander dient uit te gaan van de vereeniging zelf. Het bestuur werd hierna gemachtigd deze kwestie te regelen. De regeling van de afslagmarkt werd evenals vorige jaren aan het bestuur over gelaten, terwijl het marktgeld werd vastge steld op 5 pet. Hierna werd door den heer J. Breehaart Sr. namens de commissie tot het nazien van de rekening over 1938 verslag uitgebracht. Spreker deelde mede, dat trots bet slechte früïtjaar de omzet was vooruitgegaan en f 20.513.19 had bedragen, waardoor pl.m. f 200.meer marktgeld was ontvangen; echter was de mandenrekening wat hooger en was er minder beusselsgeld ontvangen. Afgelost was f 300.en er was een bedrag van f 70.aan aandeelen uitgeloot. Voorts hadden de afschrijvingen regelmatig plaats gevonden. De rekening sloot met een be drag van f 5095.87 in ontvangsten en uitga ven. Boeken en bescheiden waren in de beste orde bevonden, doch spreker gaf in overweging het aantal leden voortaan te vermelden, terwijl voorts een bedrag van f&i.was aangetroffen van telefoonkosten, dat niet te verhalen bleek. Getracht zal worden dit laatste bij de invoering van de automatiseering op te lossen. De rekening over 1938 werd hierna onder dankzegging goedgekeurd. Tot leden der commissie tot bet nazien van de rekening over 1939 werden dezelfde benoemd als het voorgaande jaar. welke benoeming door allen werd aanvaard. De heeren .T. Dekker Jbzn. en F. Krap werden met. bijna aigemecne stemmen tot 1 bestuursleden herkozen. Het voorstel van het Bestuur om f 300.— beschikbaar te stellen ter bevordering van de markt, achtten enkele leden niet vol doende, in verband met de onkosten van de vracht. De voorzitter lichtte dit voorstel nader toen deelde mede, dat er plannen zijn om de vrachtregeling te veranderen en te trachten de markt aantrekkelijker te ma ken voor diegenen, die veraf wonen en dit moet dan gevonden worden in de vracht regeling, waardoor een grootere toevoer ver wacht mag worden. Het voorstel werd hierna aangenomen, waarbij tevens het Bestuur gemachtigd werd om dit bedrag eventueel iets te over schrijden. Bij de rondvraag deelde de voorz. mede, dat in de rekening over 1939 een nieuwe uitgaaf zal voorkomen vanwege het Cen traal Bureau. Dit bureau zet een reclame actie op touw voor de afname van fruit en groenten. Hiervoor zal echter een percen tage van 1 pet. van de omzet over 193S worden geheven, hetwelk voor deze ver eeniging pl.m. f 200.zal bedragen. De secretaris zette nog uiteen, dat het Bestuur clit had aangedurfd zonder ver hooging van het marktgeld. Voorts zal het Centraal Bureau desnoods zelf verhande len, aangezien liet is voorgekomen, dat de consenten niet geheel werden-verbruikt. Voorts brak de secretaris nog een lans voor de veiling te Winkel, volgens hem behoefden de leden niet naar de markt te Alkmaar te gaan, wanneer we goede pro ducten hebben, dan krijgen we hier ook een goeden prijs. De voorz. deelde mede, dat het gebeurde dat na de markt nog aan den handel ver kocht werd, het verdien! aanbeveling om dit. evengoed aan den veilingmeester op te geven om abuizen en teleurstellingen te voorkomen. De heer de Pree achtte het niet goed, dat er na de markt verhandeld werd, waarna zich een uitvoerige discussie ont spon omtrent (lezen handel en het ophou den van dc producten tijdens dc veiiing. Besloten werd voorloopig zoo door te gaan; don leden werd aangeraden, zoo wei nig mogelijk na de markt te koopen. Hierna sluiting. HOOGWOUD AARTSWOUD EEN UNICUM. Met de eerste Mei zijn elf nieuwe leerlin gen acht meisjes en drie jongens tot de school alhier toegelaten, hetgeen voor ons kleine dorp een unicum mag worden ge noemd. ZIJPE KINDERUITZENDING. De eerste uitzending voor dit seizoen dooi de afd. .„Zuitf-Zijpe" van het Centraal Ge nootschap zal Zaterdag a.s. plaats hebben. Alsdan zullen 4 kinderen worden uitgezon den naar het Zeehuis te Bergen aan Zee. In den loop van deze maand zullen nog 2 kinderen worden uitgezonden. DRANKWET. Bliïkciis bekendmaking van het Gemeen* Vêbéstuür bedroeg op 1 Mei j.1. in deze ge meente het aantal inrichtingen waar krach tens vergunning sterken drank in het klein werd verkocht: 19 (zijnde het voor deze ge meente geldend maximum aantal) en het aantal inrichtingen waar krachtens verlof dranken werden verkocht 6, n.1. 2 verloven A en 4 verloven B. STOPZETTING WERKVERSCHAFFING. Naar ons wordt medegedeeld, ligt het in de bedoeling de werkverschaffing voor deze gemeente gedurende het tijdvak 12 Juni tot 4 October 1939 zooveel mogelijk stop te zet ten. BURGERBRUG. HANDWERKCURSUS. Voor den in de O.L. School alhier te ge ven handwerkcursus voor niet meer leer plichtige meisjes hebben zich slechts 5 leer lingen aangemeld. AANBESTEDING 39 BOERDERIJEN De directie van de W'ieringermeer te Alk maar heeft gisterochtend te elf uur in het gebouw De Unie te Alkmaar aanbesteed het bestek no. 82, zijnde: het bouwen van 39 boerderijen in vier perceelen van 6, 10, 10, 9 en 4 stuks of combinaties van deze per ceelen. Ingekomen waren 113 inschrijvingen, waarvan een zeer groot aantal ongeldig om dat bij de meesten dezer inschrijvingen voor waarden waren gesteld, zulks in verband mot de huidige internationale toestand. De volgende geldige inschrijvingen waren binnengekomen: Gebr. Frankema, Lemmer, 5, f 81813; S. v. d. Wal, Lemmer, 5, f 80450; P. Polkema, Berlikum, 1, f 129000 en 5 f 84000; K. H. Koopmans, Oosterzee, 5, f 79400; P. Schram, Berlicum, 1, f 124000; G. de Jong, Lemmer, 5, f 82000; S. Schuitmaker, Lemmer, J, f 129400 en 5 f 79900; Lammers en Kok, 2, f 108500; P. Doorn, Sint Maartensbrug, 1, f 122200; T. en J. de Boer, Grijpskerk, 1, f 143890 en 5 f .98400; S. Woudstra, Arnhem, 3 f 173400 en 4 f 164700, beide perceelen sa men f 330500; C. de Vries, Kortezwaag, 4, f 188515 en 5 f 89800; E. Bos, Uithuizen, 5, f 84300; R. v. d. Meer, Koten, 1 f 135000 en 5 f 92000; R. Veenstra, Bolsward, 1, f 132100; J. Baron, Drachten, 4 f 189800; M. Duin- meyer. Alkmaar, 5 f 88980; Gebr. Mijrink, Stadskanaal, 1 f 102973; L. Luis, Asselter- mond. 1 f 103000; T. F. Grakist, 1 f 104200; J. Bolt, Stadskanaal. 1 f 104000; II. Paas, Nieuwbuinen, 1 f 99S50; S. Benes, Stadska naal, 1 f 99890; G. Scholten, Weerdingen, 1 f 99000; W. Geveke, Leeuwarden, 3 f 184900; J. Wittebrood, Reemster, 5 f S1800; R. Brinks Erica, 1 f 99080; H. Huizing en B. Tuinier, Odoorn, 1 f 98988; J. H. de Groot. Hoogkerk, 1 f 10GS60; H. Barten en Zoon, Amersfoort, 3 J^174750; J. Faus, Nieuwe Niedorp, 5, f 77777; J. de Jong, Haarlem, 1 f 128000 en 5 f 82888; P. J. Pennings, St. Michelgestel, 3 f 181200; H. Arends, Dronrijp, 3 f 185400; H. v. Dijken, Amersfoort, 3 f 176200; A. A. v. Weelde Nieuwerkerk a.d. IJsel, 1 f 109800 en 5 f 86500. LANGEND1JR OUDKARSPEL. DE A.S. RAADSVERGADERING. In de Dinsdag a.s. te houden gemeente raadsvergadering, zal o.m. aan de orde ko men een adres van de Oudercommissie, hou dende verzoek om aan de kweekelinge met acte aan de openbare lagere school dc bus- kosten tot 1 April 1940 te vergoeden. Voorts zal het voorstel om een verzoek tot de Kroon te richten tot vereeniging van de gemeenten Zuidscharwoude, Noordschar- woude en Oudkarspel tot één gemeente, wor den behandeld. OPBRENGST COLLECTE. De collecte met speldjes voor de Vrouwen Vredesgang, heeft in deze gemeente f 21.S2 opgebracht. NOORDSCHARWOUDE. TRAGISCH. De heer K. N'an, uit Oudkarspel, die gister middag op de Hofstraat alhier bezig was, herstelwerkzaamheden te verrichten aan een woonhuis, zakte plotseling ineen. De ontboden geneesheer kon slechts den dood constateeren. De overledene is waarschijnlijk door een hartverlamming getroffen. CALLANTSOOG WERKVERSCHAFFING. Het in werkverschaffing verbeteren van het erf der schoolwoning en aangrenzende sloot is thans beëindigd. Het aanzicht is veel verbeterd. DE NIEUWE BRANDSPUIT. Naar we vernemen zal a.s. Zaterdag de nieuwe motorbrandspuit arriveeren. Het is de bedoeling, dat de vrijwillige brandweer 's middags een demonstratie zal geven. BROEK OP LANGENDIJK. BURGERLIJKE STAND OVER APRIL 1939 Geboren: Johannes Pieter, zoon van Dirk Johanncs Bcemsterboer en Petronella de Wit; Cornelis, zoon van Klaas Dekker en Necltjo Oyevaar; Maartje, dochter van Jo- han Eliza. Pluister en Grietje Barten; Klaas zoon van Klaas Bak en Anna Tesseïaar; Hendrik, zoon van Jacob Koedijk en Aafje Pasterkamp; Elisabeth, dochter van Klaas Smit en Picternclla Cornelia Klercq. Te Alkmaar: Rochina en Marie, dochters van Krijn Otto en Rokusje de Does. Gehuwd: Klaas Gootjes en Elisabeth van Gelder; Pieter Stammes, weduwnaar van Aagje Balder en Ilelena van der Steen, we duwe van Hendrik Schouten. Overleden: Hendrik Stins (55 jr.) echtge noot van Antje Roos; Aaltje Jonker (75 jr.) weduwe van Aarjen Glas; Aaltje Wa genaar (74 jr.) echtgenoote van Jan Wit; Antje Booy (83 jr.) weduwe van Jan Bal der; Teunisjc Bergen (77 jr.) weduwe van Maarten Kuiper. LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen: Aafje Keesman, hulp i. d. huish. van Enkhuizen naar Spieringbuurt 457; Cornelis Bak en echtgenoote, vracht vaarder, van Zuidscharwoude naar Dorps straat 341; Jan H. van Drongelen, opzichter Prov. Waterstaat, van Haarlem naar Dijk 550; Immetje Jansen, zonder beroeop, van Bergen X.H. naar Wilhelminastraat 578; Grietje Hencwcer, dienstbode, van Sint Maarten naar Dorpsstraat 323. Vertrokken: Bregtjc Bakker, naar Am- sterd. Overtoom 413: Margjc Wever, naar Renkum, „Wolfhezc": Mettje Heijs (wed. J. Yrocgop) naar Uithuizen, Burchtstr. B. 297; Wilmpje Vroegop naar Coevorden, Alei- da Kramerstraat 16; Suïtbertus Zwanik Gies, met vrouw en 3 kinderen, naar Heemskerk, Rijksstraatweg .139; Klaasje de Waard naar Ilèiloo, Kennemerstraatweg A 377; Hendrika Luijendijk naar De Lier, Achterlaantje 9; Elisabeth van Gelder (ge huwd met K. Grootjes) naar Heerhugow. Broekerweg B 26. ST. PANCRAS BURGERLIJKE STAND OVER APRIL 1939 Geboren: Guurtje, dochter van Jacob Kriek en Klaasje Cornelia Tromp. Gehuwd: Gerrit Harm Riepma cn Elisa beth Wilhelmina van der Goes. Overleden: geen. LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen personen: Aagje Bakker, z.b. van Bergen N.H. naar no. 276. Vertrokken personen: Feite Wiersma, mo lenaarsknecht, van no. 40 naar Alkmaar, Willem Dirk Ootjers, bakkersknecht, van no. 173 naar Schoorl, Elisabeth Wilhelmi na van der Goes, z.b. van no. 26 A naar Haarlem, Haike Smit, tuinbouwer van 184 A, Pieter Balder, tuinbouwer van 113, Abram Kansen, tuinbouwer van 188, allen naar Hemnxerden, Duitschland. OUDKARSPEL. BURGERLIJKE STAND OVER APRIL 1939 Geboren: Maria Gertruda, dochter van Leo Stokman en Cornelia Alida Dignum; Wilhelmus Johannes, zoon van Cornelis Kos en Petronella Maria Spanjaart; Jan, zoon van Sijfko Pranger en Catharina Eli sabeth Beers. Ondertrouwd: Anthonius Groot te Heer- hugowaard en Margaretha Anna Oudhuis alhier. Getrouwd: Johannes Boekestein alhier en Aaltje Kwantes te Hoorn. Overleden: Geene. LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen personen: Aaltje Kwantes van Hoorn naar A 281; Cornelia Mink van Schoorl naar Spoorstraat A 16. Vertrokken personen: Antje Greeuw van A 330 naar Middennieer. NAT. RECLASSEERIXGSDAG. Ook in Callantsoog zal een collecte gehou den worden voor de Reclasseering. De lei ding hiervan berust bij Mevr. Rehorst. Allen een kleinigheid voor dit zeer aoe- de doel en het resultaat zal vex-rassend zijn. SCHAGEN POES HEEFT EEN STIEFKIND. De heer C. Raven op de Loet heeft een poes met drie jongen. Dat is niets bijzonders Maar... poes heeft daarbij een konijntje „aangelegd", waarvan de moeder gestorven was. Het is een typisch gezicht poesjes en konijntje gezellig bij „moeder" te zien krui- pen! DE COMMUNISTEN MET EIGEN LIJST. Wij vernemen van de zijde van de C.P.N., afd. Schagen, dat nu tevergeefs is getracht, voor de a.s. gcmeenteraadsvei'kiczingen sa- menwei'king te verkrijgen niet clc S.D.A.P., zij met een eigen lijst uitkomt. De candidaten zijn: 1. P. de Munk, 2. M. de Graaf, 3. P. Blokker, 4. mevr. E. Snaas Bx-antenaar. HET NIEUWE SPOORBOEKJE. Naar wij vernemen zal de zomerdienstrege- ling, welke per 15 Mei wordt ingevoerd, voor Schagcn zeer weinig verandering brengen. Er wordt geen trein ingevoegd en geen trein weggelaten, een enkele middagtrein vertrekt enkele minuten vi*oeger. GOEDKOOPE TREINKAARTJES. De Ncdcrlandschc Spoorwegen stellen thans voor vele gelegenheden speciale ver- voerprijzen vast. Men wijst ons er op, clat dit thans o.a. het geval is bij het gx-ootc wieler- ciitei'ium te Hilversum, waarover wij deze week toevallig een cn ander publiccex-den. Voor een zacht prijsje kan nxen heen cn te rug naar Hilversum! MARKTOVERZICHT. De handel in vette koeien was iets beter dan de voi-ige week. Nu is er besleed voor de beste vette f 290, afkomstig van den hr. W. Jongejan, Burgerbrug, die werd ge kocht door slager Kooi'cn, Den Helder, deze konden wij noteei-en op 33 cents. Wel is vei*- meldingswaard een vaars van den heer J. Zwaan, Schagenvaard, die wex-d verkocht aan slager M. Dekkcx-, N. Niedorp. Een pi-acht slachtbeest, dat werd getaxeerd op 35 cents. De handel in kalfkoeien was ook beter, de gewone gang was f 220270, maar een uitvlicger, een px-achtbeest kwam op f 300. Een Groninger koe.. De handel in geldekoeien was ook iets betei', er werden er verschillende gekocht voor de slacht. Amslerdamsclie grossiex's wa ren goed vertegenwoordigd. Handel in pin ken was vrij goed. De handel in nuchtex-e kalveren was iets minder, toch was de handel goed. Jonge vet te kalvex-en golden van 2030 gld. Ovei'houders voor den dood golden niet boven de 20 gld., voor het leven, to.t .17 gld., handel van heiden zeer matig. Voor het eerst van dit jaar vcnnelden wij prijs van lammeren, geen hooge prijzen ech ter, handel aan den stuggen kant. Hoogste noteering f 7. Oude slachtschapen stug, hoog ste noteering 26 gld. De handel in vette varkens was goed, cent duurder dan de vorige week. Biggen oud 7 weken golden 1014 gld., 12 weken oud 1418 gld. handel matig. Schi-ammen tot 32 gld., handel i-edelijk. Kippen en konijnen beleekenden zeer wei nig. Bokken en geiten handel goed. Er was weer een mooien aanvoer en druk bezoek. DAMMEN. De uitslagen van de voor de onderlinge competitie gespeelde partijen luiden als volgt: P. BlaauboerS. Visser 20 Jb. de VriesK. Bruin 0—2 Ja BroerS. Visser 0—2 ^WillemscJ. Keet o2 S. van RuitenS. Grootes 20 J. Broei-Jb. de Vries 20 BARSINGERHORN BURGERLIJKE STAND OVER APRIL 1939 Geboren: Johanna, dochter van Albert Jan Bergman en van Trijntje Wat. Ondertrouwd: Jan Wildeman, oud 26 jaren, landax-beider, wonende te Abbekerk cn Hendrina Zwakman, oud 21 jax-en, zon der beroep, wonende te Barsingerhoi-n. Getrouwd: Jan Dingenes de Schipper en Teetjc Meijer; Jan Wildeman en Hendx-ina Zwakman. Overleden: Jacob Nieuweboer, oud 22 ja ren, weduwnaar van Antje Beek; Aaltje Buik, oud 32 jaren, echtgenoote van Cor- nclis Groot. LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen: J. Everts en gezin van Nieu we Niedorp naar Ilai-inghuizen D 20; P. Bart van Winkel naar Barsingerhorn A 16; Mej. K. Ridderbos van Zijpe naar Kol- hoi'n F 12; A. van Biemen van Leiden naar A 103; E. J. Mandemaker van den Helder naar Kreil C 22; O. de Jong van Winkel naar Haringhuizen D 47; Jb. Wiggcrs en gezin van Anna Paulowna naar Haring huizen D 13. Vertx-okken: Mej. S. Boontjes naar Alk maar, Voordam 7; W. DGx-uben naar Put ten, Stationsweg 88; D. Sleutel en gezin n. Akersloot, Boekelermeer; N. de Jong en echtg. naar Schagen, Lage N'ooi'd F 557; Wed. A. van der Oord naar Schagcn, Mag- nusstraat 130. CALLANTSOOG. BURG. STAND OVER APRIL 1939. Geboren: Cornelis Jacob, zoon van Aris Vriesman cn Maartje Kuiper. Gehuwd: Geene. Overleden: Geene. LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen personen: T. Roos van Den Helder naar A 18: A. Weij van Bergen n. B 59; P. Schermerhom van Wieringex-- waard naar C 4i; R. Mooij van Schagen naar C 57. Vertrokken personen: N. Hollander van B 44 naar Den Helder, Rijksweg no. 93.

Schager Courant | 1939 | | pagina 5