Rotterdamsche gevels zijn wankel... ELIZEBETH VETHMAN- Waiboer, Japao tegen de buiten'andscbe concessies Uit onze Omgeving NIEUWE NIEDORP COOP. BOERENLEENBANK. Algemeens ledenvergadering der Coöpera tie ye Boerenleenbank op Zaterdagavond j.-l. in, café Kossen alhier. Aanwezig 124 leden. De voorz., de lieer A. Winkel Pz., heet de .aanwezigen van harte welkom en memo reert in zijn openingswoord den algemeenen toestand in den landbouw. Bij onze hank hebben de leden gedaan wat zo konden. Vele posten zijn beter ge worden en leveren geen gevaar meer op voor verlies. Na het openingswoord van voorz., laakt de heer P. Zwagerman de kapitaalvlucht naar het buitenland, in verband met de de preciatie van den gulden. Hierna worden de notulen, gelezen door den kassier, onveranderd goedgekeurd. Naar aanleiding der notulen zegt voorz., dat door het bestuur en Raad van Toezicht «enigszins is afgeweken van het principe wat betreft een verlaagde rente voor opge nomen gelden voor openbare lichamen en zulks thans is toegestaan, zij het dan ook met liet zeer geringe renteverschil van *4 pet. Een en ander is hoofdzakelijk gedaan om connecties aan te knoopen en aan te houden. Voorzitter deelt mede, dat door het Be stuur en Raad van Toezicht de heer Keu ken wederom voor een jaar als Kassier is benoemd. Zulks is niet uit medelijden te genover den heer Keuken geschied, maar ondanks zijn leeftijd is het werk van Keu ken nog uitstekend in orde en dit is ook het oordeel van de Centrale. /De vergadering geeft door applaus blijk vran instemming met dit besluit. De heer R. Rezclman brengt verslag uit omtrent het nazien der rekening en zegt dat geen afwijkingen zijn gevonden en ad viseert namens de commissie tot goed keuring. Aldus wordt door de vergadering besloten. Overeenkomstig verzoek van de rekening commissie, leest voorzitter enkele gedeelten Noor uit het inspectierapport, van- de Cen trale, ook wat betreft onverwachte kasop namen. Een en ander tot zoover bet geen persoonlijke aangelegenheden betreft. Rekening en balans. De rekening geeft een totaal ontvangst van f 61S.4S3.20 en een uitg. van f6:10.046.26 aan. (Onder aftrek van de kassaldo's). Aan spaargelden was ontvangen f *229.478.53 en uitgegeven f 319.842.82. Aan voorschotten wercl^ afgelost f 33.793.50 en verstrekt f 29.760.Ontvangen in loopende rekening f 111.870.37, Centrale Bank f 173.679.72 en uitgaven resp. f 114.052.44 en f 101.936.48. Ontvangen rente van voorschotten f 12J533.44, loopende rekening f 4.366.86, van de 'Centrale Bank f 2.830.75. Uitgegeven ren te aan Spaarbank f 12.661.65, in loópcnide rekening f 2S9.71. De balans sloot op oen totaal van :T 565.S35.52. Aan voorschotten slaat uit :f 300.889.27. Van rekening-courant houders1: ,,is 'e vorderen f 101.749.20. Van de Centrale ffank f_ 109,621.7.5. ,X,og te.,vor,eieren rente, f 3.439.53. De schuld aan de Spaarbank was per 31 Dcc. j.I. f 50S.771.91. De schuld in loopende rekening, aan de rekeninghou ders f 7.838.96. Het Reservefonds was i 41.493.13 en het Fonds voor dub. posten f 2.145.28. Een saldo winst werd aangege ven van f 4.119.04. Besloten wordt het winstsaldo als volgt te verdoelen: Afschrijving gebouwen f500. afschr. meubilair f 149,waardoor de waar de hiervoor voortaan op de balans zal voor komen met fl.f 1300.afschrijving dub. posten. f 1.170.04 zal worden toegevoegd aan de reserve, terwijl f 1.000.zal worden gestort in een te vormen pensioenfonds. Omtrent het vormen van een pensioenfonds geeft voorzitter enkele toelichtingen. De rekeningcommissie wordt dank ge bracht voor de bemoeiingen, in liet bijzonder den heer Rezclman, die aftredend is en in wiens plaats wordt aangewezen de heer W. Plantinga, die met den heer J. A. Mijts de rekening voor 1939 zal nazien. De Kassier geeft hierna een uitgebreid overzicht van 't gebeuren in een keurig jaar verslag, waarvoor hem hartelijk dank wordt gebracht. Was het Bestuur vorig jaar wat huiverig de rente voor voorschotten te verlagen, het geen clan ook niet is geschied, thans wordt liet voorstel van het bestuur 0111 de voorschot- I rente met *4 te verlagen en te brengen op 3%. met applaus door de vergadering aan genomen. De rente voor spaargelden blijft ongewijzigd. Het aantal leden bedroeg per 31 Dec. j.1. 343. Het aantal bij de Bank in omloop zijnde spaarboekjes 600; voorschotboekjes 262 en 43 rekening-courantboekjes. De heer Mijts vraagt of de post voor reserve dubieuso posten op de balans door het be stuur hoog genoeg wordt geacht, daar hier aan niet meer wordt toegevoegd. Mede houdt dit verband met directe 'af schrijving op dubieuse posten en wordt een en ander naar genoegen door voorzitter toe gelicht. Verkiezing voor een licl van het bestuur en een lid van den raad van toezicht, we gens per. aftr. resp. van de lieeren A. Win kel Pz., en Jb. de Vries Hz. Na stemming blijkt dat beide heercu met overgroote meerderheid van stemmen zijn herkozen. Rondvraag. In de rondvraag zegt de heer Olie onge twijfeld de tolk te zijn van de geheele ver gadering, wanneer hij het bestuur en raad van toezicht én kassier hartelijk dank zegt voor het keurig en accuraat beheer. De heer P. Zwagerman becritiseert het be stuur van de Centr. Bank, dat volgens hem een zeer onsympathieke houding aanneemt betreffende besprekingen terzake de vaste lasten vraagstukken. Spr. zou gaarne eens andere hecren aan dat bestuur zien toege voegd. Verder vraagt spr. of het niet eens mogelijk is, dat de geldopnemers kunnen profiteeren van dc geldinbrengers. De op- nemers hebben nu volgens hem al zoo'n grootc veer gelaten, en zou het zeker niet meer als billijk vinden als nu de inbrengers eens een veer lieten, en van hun kapitaal iets moesten inboeten. Dc heer Mijts vraagt of het niet mogelijk is, dat de leden bij hun afrekening een ver duidelijking ontvangen betreffende de be rekende rente. Het is altijd wel goed, maar velen zullen het volgens Mijts zeker op prijs stellen, als ze eens kunnen nagaan hoe aan de rentebedragen wox*dt gekomen. Als'dankwoord aan den heer Zwagerman zegt voorztter,' dat ook liet Bestuur onzer Bank niet altijd sympathiseert met de Be stuursleden der Centrale Bank, en er wordt op de Centrale bank vergadering ook wel eens wat over gezegd, maar het schijnt dat in deze heel moeilijk verandering is te bren gen. Wat de tweede vraag van Zw. betreft zegt voorzitter dat hiervan natuurlijk niets kan komen. Er zullen ook wel spaarders zijn die er niet best voorzitten en soms mis schien nog slechter als sommige opnemers. Er is reeds veel gedaan voor de opnemers De rente der spaarders is toch al niet hoog en de rente voor de voorschotten is bij onze bank lager als bij vele andere banken. Ten slotte zegt voorzitter is een beslis sing in deze geheel aan dc spaarders zelf. Wat de vraag van den heer Myts betreft, zegt voorzitter dat zulks niet zoo eenvou dig is uit te voeren. Velen zouden bet toch nog niet begrijpen, en daar de kassier steeds bereid is alle mogelijk toelichtingen te ge ven en berekeningen voor te doen, wordt gemeend dat men het hierbij kan laten. Hierna sluiting. GEMEENTERAADSVERKIEZING. Naar men ons mededeelde zal voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing nog een tweede lijst van vrijzinnige zijde worden ingediend, met de volgende candidaten in alphabeti- sche volgorde gerangschikt. A. Fijnheer, Jn. Lont, D. Olie, J. J. v. d. Stok en D. Wit Cz. INaar we vernemen zijn vanwege de R.S. A.P. voor de gemeenteraadsverkiezing de volgende candidaten gesteld: 1. Harm ter Haar; 2. H. Koorn; 3. P. Ruig HARENKARSPEL DIRKSHORN. VERKOOPING. Vrijdagavond had in het café van den hr. Pijper ten overstaan van notaris H. J. \an Veen te Zijpe een verkooping plaats \an een bouwterrein'en weiland behoorende tot de nalatenschap van n.w. den heer P. Wink te Dirksliorn. 1. Een bouwterrein in Dirkshorn ter groot te van ongeveer 2.69 aren, gekocht door den heer A. Kisteniaker voor f 460, gemijnd dooi den heer Jb. Wink op f 20. Dit perceel is later onderhands verkocht aan den heer J. Homan alhier. 2. Weiland en kade te Dirkshorn groot 25.83 aren, gekocht door den heer A. P. Wink voor f 1040, gemijnd door den heer D. Groen- liart op f 70. 3. Weiland en kade in den Wcsterendpol- der gein. St. Maarten, groot 1.22.70 H.A., ge kocht door den heer K. Bakker te Schagcn, voor f 960, gemijnd door den heer J. Dam op f 250. Naar men ons mededeelde heeft de heer Dam bovenstaande gekocht voor mw. de wed. Roggeveen te 's-Gravcnhage. POLITIE. Zaterdagmiddag vond bakker Meinema een kosteloos rijwielbelastingmerk in de Schagerwaard. BURGERLIJKEN STAND OVER DE MAAND APRIL 1939. Geboorten: Maria, dochter van Cornelis Smit.en .Elisabeth Smit; Petrus Maria, zoon van Gerrit Kruijer en Af ra Alida Broersen; Elizabeth Maria, dochter van Hubertus Tie- bie en Elisabeth van Straatcn; Petrus Ge- rardus, zoon van .Tacobus Casper Smit en Anna Elisabeth Broers; Pauline Wilhelmi- 11c Albertine Therese, dochter van Gerardus Hcndrikus Essing en Catharina Maria Apel doorn; Guda, dochter van Picter Hoogland en Maartje Smit; Johanna Anna, dochter van Theodorus Dekker en Johanna van Schagcn. Ondertrouwd: Cornelis Strijbis, 25 jaren, tuinbouwer en Trijntje Rens, 22 jaren, bei den wonende te Harenkarspel; Pieter Cor nelis Burger, pêtroleumventer en Anna Mek ken, weduwe van Johannes Mul, 41 jaren, beiden wonende te Harenkarspel; Petrus Bruin, 25 jaren, chauffeur te Noordschar- woude en Helena Stoop, 21 jaren, te Haren karspel; Gerrit Kant, 32 jaren, veehouder en Anna Berkhouwer, 27 jaren, beiden wonende te Harenkarspel; Gerrit Floor, 20 jaren, chauffeur, wonende te Barsingerhorn en Maartje Geels, 21 jaren, te Harenkarspel. Getrouwd; Cornelis Strijbis en Trijntje Rens; Pieter Cornelis Burger en Anna Mek ken. Overleden: Johannes Meester, oud 3 jaar, zoon van Pieter Meester en Maria Schuite maker; Corinus Jonker, oud 40 jaren, onge huwd, zoon van Jan Jonker en Geertje Bruin; Arie Tijm, oud 67 jaren, echtgenoot van Aagje Doodeman. LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen personen: Simon P. van Duin, van St. Maarten naar Slootgaard C 86; Wil- lielmina Boots, van Opmeer naar Slootgaard C 101. Vertrokken personen: Adrianus J. Sinnige, naar Heerhugowaard G 53; Catharina van der Meer, naar Noordscharwoude, Mosselstr. 6; Geertruida J. van Vugt, naar Utrecht, Abeltasmanstr. 7bis; Thcodora M. Jansen, naar Schagcn, Nes; Nlcolaas Bakker naar Wieringermeer, Kooltuinweg 42; Arie C. Smit, naar A'dam, Rozengracht 19 II; Ton nis Heres, naar Nijmegen, Scheidingsweg 322; Neelie G. Gelder naar Castricum, Burg "Mooijstr. 12a; Elizabeth G. Bruin, naar Ab- bekerk, Weere 2: Geertruida Molenaar, n. Asd. J. Luijkenstr. 38: Jacob Strijbis en ge zin, naar Alkmaar, Westerweg 314 HOOGWOUD VERGUNNING COLLECTE. Door B. en W. is vergunning verleend om op Zaterdag 6 Mei a,s. een collecte te hou den ten bate der Reclasseering. SINT MAARTEN VREEMDE VOGELS. Door inwoners dezer gemeente werden Zaterdag, even na één uur, drie vreemde vogels opgemerkt, welker naam of soort hun geheel onbekend was. Dezelfde vogels zijn te omstreeks half vier door personen te Zijpe in den Ruigeweg (Noord) waarge nomen. De beesten waren ruim zoo groot als een ooievaar, over hun veeren lag een violette glans. Het lichaam was forscher don dat der ooievaars, de snavel zwart, pijn. 14 a 15 c.M. lang, en 2 a 3 c.M. breed. Hel waren blijkbaar steltloopers, want zij hadden langen pooten, die zwart waren en van zwemvliezen voorzien. WIERINGEN OOSTERLAND. EEN TAAK VOOR HET GEMEENTE- BESTUUR. Noordenwinden brengen kou, ook dit voorjaar hebben we het weer ondervonden. Voor de bewoners van Oosterland en van den Molgerdijk brengen ze echter ook nog an dere onaangenaamheden, en wel in den vorm van papier- en ander afval, dat vanuit het „gat" tusschen de kapglooiing en den Mol gerdijk, dat als vuilnis-opslagplaats voor Oost-Wieringen dient, in de richting van Oosterland waait en daar overal rondge strooid wordt. Ook de Molgerdijk is dan be zaaid met allerlei ongerechtigheden. We kunnen ons voorstellen, dat de burgers even min als de vremclelingen een hoogen dunk zullen krijgen van de zorg van het gemeente bestuur voor liet nette aanzien van dit deel der gemeente. In verband met deze vuilniskwestie verne men we, dat er onder genoemde inwoners een adres aan de gemeenteraad circuleert, waarin dit college gevraagd wordt afdoende maatregelen te nemen om aan dezen toe stand een einde te maken. We willen liopen, dat dit adres succes heeft. Ja lezers, u hebt gelijk, een zwembad daar is heusch zoo gek nog niet! ZIJPh PETTEN OPBRENGST COLLECTE. De alhier gehouden collecte voor de na tionale reclasseering heeft opgebracht f 15.38 PETTEN—JOODSCHE WERKKAMP Petten speelde in den laten namiddag een vriendschappelijk partijtje voetbal tegen de Joodsche bewoners uit de Wieringermeer. De gastheeren vatten liet spel wel wat al te lauw op, terwijl de bezoekers daaren tegen een bewegelijk en aardig combinatie spel demonstreerden, dat hun uiteindelijk een 32 overwinning bracht. KOEDIJK OM HET GOUDEN KRUIS. Koedijk wint met groote cijfers. Gistermorgen had een voetbalwedstrijd plaats tusschen Koedijk I en liet Alkmaar- sclie Mevo I. Uitslag 102 in het voordeel van Koedijk. (Koedijk I speelt in den N.H.V.B. Ie klas se D en Mevo 2c klasse C). Voor de rust was destand reeds 4—1 voor K. Het spel was aan beide zijden matig. Hoe wel van ruw spel geen sprake was, ge raakten twee spelers van Mevo geblesseerd en buiten het spel, zoodat het Alkmaarsche elttal het laatste kwartier met slechts 9 spelers,in het veld was. OPBRENGST COLLECTE. De Zaterdag gehouden collecte met speld jes voor de reclasseering heeft opgebracht f 18.28. W ARMENHUIZEN TOT SAMENWERKING BESLOTEN. Voor de gemeenteraadsverkiezing, welke op 13 Juni a.s. zal plaats hebben, is men tot overeenstemming gekomen om .niet een ge zamenlijke lijst uit te komen. Öp deze lijst zijn de volgende candidaten geplaatst: 1. P. Mink; 2. A. van Buuren, 3. P. Wilde- boer; 4. J. Groet; 5. mevr. Vogelaarvan Driel; 6. K. de Vet Kz.; 7. K. Half; 8. A. Kroon; 9. F. Wezel. In de overeenkomst is vastgelegd, dat bij eventueel vertrek of door overlijden, een op volger zal worden benoemd van de groep, waartoe de aftredende behoort. Hij, die eventueel met voorkeurstemmen wordt gekozen, zal gerechtigd zijn zijn be noeming te aanvaarden. De propaganda ge schiedt voor gezamenlijke rekening. BURGERLIJKE STAND IN APRIL. Geboren: Johannes Quirinus, zoon van Cornelis Jonker en Maria Elisabeth Louter. Cornelis Theodorus, zoon van Arie Qoijevaar en Catharina Anna Mosch. Wilhelmus An- tonius, zoon van Antonius Nannes en Trijn tje Molenaar. Simon Petrus, zoon van Cor nelis van Wonderen en Agatlia Jonker. Ca tharina Tlieresia, dochter van Pieter Gouds blom en Johanna Meijer Gehuwd: Bijl, Nicolaas Gerardus, oud 33 ja ren, schoenmaker en Spaans, Grietje, oud 28 jaren, zonder beroep, beiden wonende te Warmenhuizen. Latenstein, Willebrordes, oud 26 jaren, tuinbouwer en Kuilboer, Petro- nella Catharina, oud 24 jaren, zonder beroep, beiden wonende te Warmenhuizen. Deken, Johannes Petrus, oud 29 jaren, tuinbouwer, wonende te Hoogwoud 'en Rcinders, Agncs Antonie, oud 27 jaren, zonder beroep, wonen de te Warmenhuizen. Overleden: Matheus Pronk, oud 44 jaren, zoon van Martinus Pronk en Neeltje Quant. Jacobus Latenstein, oud 70 jaren, echtgenoot van Maria Mosch. LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen personen: Van der Ham, Cor nelis en echtgenoote, Kanaalkade 18 Schoorl dam, van St. Maarten C 132. Ruijter, Arien en echtgenoote, Fabrieksstraat 27, van Wog- num F 54. Vertrokken personen: Bontekoe, Maria Eli sabeth, Amsterdam, Bilderdijkstraat 195, van Dorpsstraat 179. Pie, Maria, Bergen N.-H., Bergen a. Zee, van der Wijckplein 2, van Dorpsstraat 83. Mooij, Jacobus Adrianus, Ber gen N.-H., Molenstraat 14, van Dorpsstraat 172. WIERINGERMEER VOETBALPLANNEN IN DE MEER. Reeds lang loopt men rond met plannen om te trachten tot oprichting van een ver- ecniging te komen, hetgeen wel blijkt uit de plannen van eenige Slootdorpers, waar van wij reeds gewag maakten. Reeds was toen een voorloopig bestuur gekozen, doch achteraf rezen vele bezwaren. Zaterdag avond kwamen echter voetballers uit de drie dorpen samen te Wieringerwerf. Ook vele belangstellenden woonden de vergade ring bij, welke werd voorgezeten door den beer Blaauboer, Dadelijk in den aanvang der vergadering werden door den heer Van Sliedrecht verschillende bezwaren tegen op richting van een nieuwe club naar voren gebracht, daar er sinds jaren een club be staat in dén polder, n.1. Flcvo. Deze club telt thans 15 leden en zetelt te Midden-meer. De lieer Van Sliedrecht nu zou gaarne zien, dat men samen ging, of de nieuwe op te richten club een onderdeel werd van Flevo. Hiermede kon men niet zonder meer ac- coord gaan en daarom werd een coirfniis- sie benoemd, 0111 met het bestuur van Flevo over deze kwestie te praten De commissie bestaat uit de lieeren Blaauboer, Haarsma (Wieringerwerf) en Ebbens (Slootdorp). Een van de punten, welke wel het meest van belang is, en hetwelk ook naar voren gebracht werd op de vergadering is de noodzakelijkheid dat in de toekomst in alle drie dorpen moet kunnen worden geoefend. Dc heer Blaauboer deelde mede, dat de gemeenteterreinen wel beschikbaar zullen zijn, wanneer er om verzocht wordt door een goed georganiseerde vereoniging. Met deze mededeeling werd de vergade ring besloten: a.s. Zaterdag 734 uur zal we derom vergaderd worden, ter nadere bepa ling van verschillende bijzonderheden. BARSINGERHORN KOLHORN. KOLVEN. Op de 50-slagenwedstrijd te Zuidscharwou- de, in café Concordia, is de sociëteit „Ons Genoegen" mooi uit gekomen. In den kop pelwedstrijd werd de eerste prijs nl. behaald door de heeren K. Kisteniaker en G. Blaau boer Jmz., de derde prijs door de heeren Jm. Blaauboer Gz. en T. D. Bijl. Een mooi succes. C.P. EN TROELSTRABEWEGING GAAN SAMEN. Door de afd. Kolhorn der Troelstra Bewe ging in Nederland was aan S.D.A.P. en C. P, N. alhier een schrijven gericht met het voorstel de a.s. gemeenteraadsverkiezing op één lijst te voeren: het z.g. „arbeidsfront" Voor de S.D.A.P. was dit zeer aannemelijk gemaakt en zou zij; gerekend naar de uit slag der stemming bij de Prov. Staten; zeer zeker haar 3 zetels blijven behouden, terwijl bij een meerderheid van 100de stemmen de 4e zetel zou ten deel vallen an C. P. of T.B.X.. Hiermede werden dus dc stemmen der roode kiezers tot één geheel gebracht 0111 bet stemmental' der Conservatief Libe rale lijst te overvleugelen. De S.D.A.P. heeft echter geweigerd daarop in te gaan. wat het arbeiders element in de gemeenteraad van Barsingerhorn dus niet ten goede zal komen De T.B.N. en C.P.N. zijn nu besloten, 0111 stemmenverlies van hun kant te vermijden niet een gemeenschappelijke lijst uit te ko men waarop als n.o. 1 de C.P.N. en no. 2 T.B.N. en zoo vervolgend tot en met 7 in getal, zijn geplaatst. WiERINGERWAARl) NIEUW VERKEERSBORD. Naar we vernemen zal door de A.NAV.B. te Van Ewijcksluns aan het begin van den Balgweg een richtingsbord worden geplaatst in hoofdzaak ton dienste van het Rijwielver keer, voor welk verkeer de Betonweg, welke evenwijdig den Balgweg loopt, verboden is. LANGENUIJR ZUIDSCHARWOUDE. CANDIDATENLIJST S.D.A.P. Men deelt ons mee, dat de candidatenlijst van de S.D.A.P; V001* den. gemeenteraad in dien zin zal worden gewijzigd, dat, met goed vinden van den lieer D. Bakker, deze no. 2 cn de heer D. Blom no. 1 zal worden ge plaatst. OUDKARSPEL. POLITIE. Gevonden: zilveren armband. Inlichtingen bij den gemeenteveldwachter. 'PaaJLdenóJioAi DRAVERIJEN OP MEREVELD. De uitslagen van de draverijèn, welke gis teren op Mereveld bij Utrecht werden ge houden, luiden: F.-prijs, prijzendraverij 4e klasse, afstand 1650 meter: 1 Alphart (eig. D. de Graaf te Amsterdam) k.m.-tijd 1 min. 32.2 sec. G.-prijs, handicap draverij voor Nederland- sche paarden, afstand 2200 meter: 1. Breakaway Scott (eig. G. J. van der Els- hout te Den Haag) k.m.-tijd 1 min. 31.5 sec. H.-prijs, heat prij zendra verij le klasse, af stand 1630 meter: I. Zus Braun (eig. stal Hollandia te N'aar- den) k.m.-tijd 1 min. 28.2 sec. I.-prijs, heatprijzendraverij 3e en 4e klas se, afstand 1650 meter: 1. Bonnie's Norton (eig. stal Hollandia te Naarden) k.ni. tijd 1 min. 29.8 sec. GYMNASTIEK. TURNWEDSTRIJD TE SANTPOORT. Zaterdagavond hadden te Santpoort wed strijden plaats tusschen de Alkmaarsche Turnkring, de Kennemer Turnkring, en de I urn kringen NoordHollands Zuiderkwar tier. Van lederen kring kwaipcn acht heeren en acht dames uit. De uitslag luidt: Heeren: 1. Alikm. Turnkring; 2. Kennemer Turnkr., 3. N.H. Zuiderkwartier. Dames: 1. Kennemer Turnkring; 2. Alkm. Turnkring; 3. N.H. Zui derkwartier. Schrik onder voorbijgangers. Zaterdagavond omstreeks half zeven heeft te Rotterdam een zwaar stuk vallend steen van ongeveer 40 bij 40 c.m. tijdens de druk te in de Hoogstraat, aldaar groote ontstelte nis teweeggebracht. Van den gevel van het oude raadhuis op den hoek van den Stad- huissteeg liet n.1. een steenstuk, dat vele tientallen kilo's woog los en viel van eenige meters hoogte tusschen liet wandelende pu bliek. Gelukkig werd niemand getroffen. Het gedeelte van de straat, waar de vallende steen neerkwam, werd met een schutting afgezet. Bij vechtpartij gedood Dader gepakt. Gisteravond omstreeks half aclit kregen in de Piusstraat te Tilburg twee mannen die uit een café kwamen, ruzie.- Bij -de hier- Heden overleed, zacht cn kalm, na een lang durig, docli geduldig lijden, onze geliefde Echtgenoote, en der kinderen zorgzame Moeder en Grootmoe der, in den ouderdom van 61 jaar. Nieuwe Niedorp: A VETHMAN Jz. Moerbeek: Jn. VETHMAN Az. J. VETHMAN— Brugman. A. VETHMAN Az. G. VETHMAN— de Boer. en Kleinkinderen. Nieuwe Niedorp, 7 Mei 1939. De begrafenis zal plaats hebben Woens dag 10 Mei te Barsin gerhorn te 12.30 van het sterfhuis. Met blijdschap geven wij ken nis van de geboorte onzer Dochter, JANNY S. GROOTES. A. GROOTES—Keeman. Schagen, 6 Mei 1939. Gevraagd: EEN VAST ARBEIDER. of Knecht, goed kunnende mel ken. Wed. D. SCHERMER- HORN, Wieringerwaard. PAARD aangeboden voor den hooibouw H. BUSé, Grasweg 20, Anna Paul ow na. Gevraagd: TIMMERMANSKNECHT, bij Gcbr. VEETER, Schager- brug. Gevraagd, voor direct: TIMMERMAN of HALFWAS, P. ('TT. Schagcrbrug. EEN STUIT MEST te koop, bij A BAKKER Pz., Poolland. Barsingerhorn. Te koop: 5000 HERFST WITTE en 4000 DENE KOOLPLA.NTEN, bij Wed. P. PORTEGIES, Scha gen. Te. ko.op:. .Yer&che geregisU*, MELKKOE en dito PINK, bij Jn. v, d. BERG, Langevliet 1, Julianadorp. op volgende vechtpartij kreeg een der beide mannen, de 12-jarige H. Donders, een steek met een incs in de hartstreek. Per zieken auto werd hij naar het ziekenhuis overge bracht, waar hij kort na aankomst over leed. De vermoedelijke dader, de 28-jarige A. D., is eenigen tijd later door de politie aan- ge,houden cn naar het hoofdbureau van po litie overgebracht. „Oasen van exterritorialiteit". De Japansche militaire autoriteiten te Tientsin publiceeren een manifest, waarin zij zeggen, dat de Fransclie en de Britsche con cessie te Tientsin moeten verdwijnen. „Den eenen of anderen dag", ahlus het document, ..zal ditana-chronisme nloeten verdwijnen, dit anachronisme te Tientsin waar buiten- landsche mogendheden concessies handha ven, die oasen "van exterritoraliteit zijn". Het manifest zegt verder, dat onordelijke elementen, communisten en anti-Japansche drijvers, in de. concessies een schuilplaals vinden. De autoriteiten der concessies wor den beschuldigd van daden, die direct tegen Japan gericht zijn en de terroristen bescher men. „Indien zij haar houding niet wijzigen, zal het Japansche leger gedwongen zijn de maat regelen te nemen, die het dienstig voor zijn verdediging en voor de handhaving van vre de en orde acht." WARMENHUIZEN, 6 Mei. Uien 2.403.60. gele kool 77.70. Deensche witte kool 24. Aanvoer: 1150 Kg. uien. 2700 Kg. gele kool, 17.600 Kg. Deensche witte kool. MEDEMBLÏK. 6 Mie. Witlof I 22.60-23.60, II 17.40—19.70, ILI 12—12.50, per 100 Kg. ZWAAG, 6 Mei. Veilingsvereen. „Baneert en Omstreken Aardappelen: Gr. Schotsche 10—12. KL Schotsche 10—14, blauwe 2.40—3, wortelen 12—14, bloemkool 27—39, sla 2.50—5.60, an dijvie 18—23. uien 3.50—4.30. prei 9—10.20, spinazie 3.10—6.50. postelein 17—21, kom kommers 911. slabnonen 7082, witlof 16.7025.60, peulen 5767. rabarber 2.10 4.60, radijs 1—1.50. bieten 2.90—3.90, aard beien 3.04, tomaten 55—63. ALKMAAR, 8 Mei. Ter veemarkt waren heden aansrevoerd: 68 vette koeien f 165—270, 9 graskalveren f 3040, 215 nuchtere kalveren f 415. 26 vette schapen 20—28, 247 vette varkens 45— 49. Handel goed. BROEK OP LANGENDI.JK, 8 Mei. Aanvoer: 5680. bos rabarber 3.30—5.20, 15 st, bloemkool .29.^—.

Schager Courant | 1939 | | pagina 3