Dictatuur in den Bond voor Staatspensionneering Schagen aan den rand van den afgrnnd? SCHUDT UW LEVER WAKKER Radioprogramma Maandag 8 Mei 1939 Tweede blad SCHAGEN VOORZITTER VAN HOLLANDS NOORDEN CRITISEERT HOOFDBESTUURSLID. DE GELUIDSAUTO KOMT WEER ROND. Gistermiddag vergaderde in De Posthoorn de Federatie Hollands Noorden van den Bond voor Staatspensionneering. Aanwezig lijn vertegenwoordigers van de afd. St. Maar ten, Heerhugowaard, Schagen, St. Maartens brug, Burgerbrug, Wieringerwaard, Juliana- dorp, Barsingerhorn, Kolhorn, Breezand, Veenhuizen, Oudesluis, Harenkarspel, Anna jPaulowna, Callantsoog en Winkel. De Voorzitter, de heer De Vries van Dirkshorn, spreekt er in zijn ope ningswoord zijn genoegen over uit, dat 16 van de 19 afd. zijn opgekomen. Wij staan, aldus spr., verder van Staatspensioen af dan ooit. Wij zijn het er nu echter wel met elkaar over eens dat het geld voor Staatspen sioen er wel is! Het is er in over vloed! kis onze regeerders he twillen, kan ook het geld voor de ouden van dagen gevonden wor den! Daarom dringt spr. met te meer ki-acht er op aan, propaganda voor Staatspensioen te blijven maken. De steun der afdeelingen js hem in het afgeloopen jaar gebleken. Spr. verwelkomt in het bijzonder de afge vaardigden van Callantsoog en hoopt dat deze jonge afd. spoedig tot de fed. zal toetre den. Ook de pers wordt extra verwelkomd. De secretaris, de heer H. Woudenberg leest 'de notulen welke oxider dank voor de juiste weei'gave onveranderd worden goedgekeurd. Complimenten voor St. Maarten, Schagen en Callantsoog. Voorzitter brengt hartelijk dank aan de tooneelclub van St. Maarten voor haar me- dewci'king op den zilveren staatspensioen avond te Schagen en te Callantsoog. Spr. noemt het een buitengewoon gezellige club en beveelt aan ze vaak te engageeren. Spr. betuigt voorts zijn erkentelijkheid aan de afd. Schagen, die het leeuwenaandeel van iden herdenkingsavond te Schagen op zich genomen heeft en bovendien de helft van het nadeelig saldo betaald. Beter kan het miet! (Bijval.) Wat ons nog nooit is gebeurd, is ons te (Callantsoog overkomen! zegt voorzitter. Het (comité; dat daar onder leiding van den heer Vos ter voorbereiding van de oprichting «ener afd. gewerkt heeft, had zoo geijverd, dat de zaal te klein bleek! Hartelijk dank! Na nog eenige xnededeelingen van huis- hóudelijken aard, komen de ingezonden stuk ken aan de beurt. Hiei'onder bevindt zich een aanbieding van een ensemble om in 1940 voor de federatie een tournée te houden met een propagandistisch progi-amma. Na eenige discussie besluit de vergadei'ing op voorstel van Callantsoog, zich in verbinding te stel len met de overige federaties in Noordholland teneinde het ensemble uit te noodigen voor de gecombineerde fed. een proefvoorstelling te geven. Ledental gestegen. Het Jaarverslag, dat hierna wordt goed gekeurd, vexmeldt dat de Fed. verrijkt is niet 1 afdeeling en het ledental gestegen is van 2343 tot 2447. De voorz., die door de Fed. Waterland can- ididaat was gesteld, voor het hoofdbestuur, werd als zoodanig niet gekozen. De propaganda in andere organisaties had !nog niet veel resultaat. Negen van de aan gesloten afdeelingen wei-den door den pro- •pagandageluidswagen bezocht. De algemee ne indruk van dezen proef was zeer gunstig Het bestuur meent dan ook dat een hex-ha- ling gewenscht is. Een succes was de op richting van de afd. Callantsoog met 41 le den. Een mooi gebaar. Oudesluis deelt mede, de rekening en ver antwoording van den penningmeester vol komen in orde bevonden te hebben. Helaas is er een nadeelig saldo, in verband hierme de hebben secr. en penningm. hun gx-atifi- tie, welke f 15 bedraagt, tot f 10 genoteex-d Hulde aan deze mannen (applaus) (deze gratificaties waren het vox-ig jaar juist van tf 10 op f 15.verhoogd! Red.) De penningmeester, de heer Romax-, brengt (verslag uit over 193S. De ontvangsten bedroe gen f 344.64, de uitgaven f 316.49*4, alzoo een nadeelig saldo van f 28.14. De prop aganda-a vond te Schagen leverde een tekort op van f 63.48. Onder dank aan den penningmeester, voor Ihet vele wei-k wordt de rekening vastge steld. St. Maartensbrug, merkt naar aanleiding (Van het financiëele verslag op, dat de steun [van het Bondsbestuur aan de Fedei-atie niet groot is. Het Bondsbestuur heeft een saldo van f 4000 Het geld zit daar vast, zegt voorz. Men zal hog eens een bei*oep doen om meer steun. Met de geluidsauto de provincie in! De bespreking vn de zomerpdopaganda leidt voorz. in met de vraag of de vergade ring de tournée met de geluidsauto wil doen voortzetten. Op een vraag van Callantsoog deelt spi\ mede, dat de bedoeling is de 10 nog niet bezochte afd. te bezoeken, plus 1 of 2 plaatsen, waar oprichting van een afd. ge- (wcnscht is. Het geld speelt natuux-lijk een rol. Als de wagen te kort in een dorp ver blijft, geschiedt dit niet om alles af te jak keren, maar omdat er op één avond veel moet worden gedaan. Dirkshorn zou den wagen graag op meer dere plaatsen zien, vooral waar andersden kenden wonen. Burgerbrug klaagt, dat de auto zich niet ïn Burgervlotbrug vertoond heeft. De héér Appel is er echter zelf bij ge weest. „We waren wel bang, dat we er niet. komen zouden, want de benzine leek wel op! zegt spr, Staatsgevaarlijk? Vooi-z. vermeldt, op een vraag van Dirkshorn, over de aanvragen om vergunning voor het bezoek met den geluidswagen, dat verschillende bur gemeesters niet zoo vlot waren met liet beantwoorden van de aanvragen. Sommigen dachten misschien, aldus spi\, dat 't staatsgevaarlijk was! Je weet 't soms niet tegenwoordig (De rondrit had daardoor pas in de herfst plaats, i.p.v. in den zomer, zooals aanvankelijk in de bedoeling lag. Red.) Met algemeene stemmen wordt besloten, de propaganda met de geluidsauto voort tc zetten. De Bondsvergadering. Tot afgevaardigde naar de Bondsvergade ring wordt met algemeene stemmen be noemde de heer de Vries, voorz.; plaatsverv. de heer Romar, penningm. De beschx-ijvingsbi-ief komt dan ter tafel. St. Maarten, gesteund door Schagen, stelt voor in de H.B.-vacature J. H. Kaastra (Enk huizen), den vooi-zitter, den heer de Vries weer candidaat te stellen. Voorz. zegt hiertoe bereid te zijn, mits Enkhuizen geen beslag legt op dien zetel. Aldus besloten. Een voorstel-Drachten, tot meerdere actie voor Staatspensioen in de gx-oote steden, vindt steun. Voorz. ziet de oorzaak van de gex-inge belangstelling in de gi-oote steden voor Staatspensioen in het feit, dat de stads- arbeiders zich beroepen op hun politieke or ganisatie, welke reeds ijvert voor genoemd doel. Wieringerwaard daax-entegen meent, dat de gx-oote ondernemingen, die hun personeel zelf verzekei-en, de schuld zijn. Dat doet af breuk aan Staatspensioen. Het aanstellen van een bezoldigd Bonds- propagandist zooals het bekende voorstel- Groningen behelst, acht voorz. een stap ach teruit. Gp dit punt krijgt de afgevaardigde vrij mandaat. Contributiekwestie nog steeds han gende Dan komt. de aloude contx-ibutiekwestic weer op het tapijt. Een commissie (waarvan ook de heer de Vries lid is) heeft de zaak nu ondex-zocht en biedt een meerderheids- en een minderheidsrapport aan (voorstel-Vis —Wester). De meerderheid stelt voor, dat elk lid één ex. van het maandblad ontvangt, terwijl het gewone lid (gezinshoofd) f 0.60 Sombere geluiden van Ged. Sla- ten. Een optimistisch ant woord van B. en W. In een lange nota van opmerkin gen bij de teruggezonden gemeente- begi-ooting van 1939, geven Gedepu teerde Staten te kennen, dat de ge meente Schagen de grens van haar finantieel kunnen is genaderd, en het daarom noodig is op verschillen de posten, in de begrooting geraamd, te bezuinigen. Ged. Staten wijzen er op, dat de gewone dienst sluitend ingemaakt door een bijdra ge uit den kapitaaldienst ad. fl. 15000.en deze bijdrage slechts kon worden verleend, door de reserve uit den vci-koop van het electx-iciteitsbedrijf ad. fl. 40.000.aan te tasten. In aanmerking nemende, dat in de begrooting wegens nadeelig saldo van de rekening 1937 fl 10.000.— is gereserveerd, komen Ged. Staten tot de conclusie, dat de dienst 1939 met een werkelijk tekort aan gewone middelen van ruim fl 5000.— aan vangt. Gelet op de omstandigheid dat de be lastingen en andere posten, wat de raming betreft tot het maximum zijn opgevoerd en de normale uitgaven zoo goed als geen be zuiniging meer toelaten, dan blijkt, zeggen Ged. Staten dat de gemeente de grens van haar finantieel kunnen is genaderd. Ook B. en W. is dit niet ontgaan, vervolgt het Col lege van gedeputeei-den, want in de toe lichting bij de begrooting schrijven zij reeds, dat rekening gehouden moet worden met moeilijkheden bij volgende begrootingen. De begrooting 1939 is krap opgezet, oordcclcn Ged. Staten en zal zeker mot een tekort sluiten. Een en ander doet Ged. Staten voor stellen verschillende posten tc verlagen. Het zijn dan geen nieuwe gelui den, die Ged. Staten doen hooren. In de opsomming vinden wij posten genoemd, waarop volgens Ged. Sta ten in elke gemeente waarvan de finantieele toestand ingrijpen noo dig maakt, bezuinigd moet worden. Het is het kopje thee van de ï-aadsleden, het zijn enkele toelagen, het zijn subsidies. Echter tomen Ged. Staten aan subsidies, die het levensbelang van Schagen raken en het is duidelijk, dat in deze geval len B. en W. voorstellen niet aan het verzoek te voldoen. Wij noemden ze reeds in ons Zaterdagnummer: het subsidie voor de Harmonie en dat van het vuurwerk. Ook meenen B. en W. dat het niet aangaat de ï'aadsleden, bij een presentiegeld van fl. 2.50 per vergadering zelf het kopje thee te laten betalen. Wat. de algemeene finantieele toe stand beti'eft, schrijven B. en W. in hun memorie van antwoord: Burgemeester en Wethouders kunnen niet geheel deelen de meening van Gedeputeerde per jaar betaalt en het buitengewone lid (huisgenoot) f 0.25. Van beide bedragen worden resp. f 0.40 en f 0.10 aan de hoofd- kas afgedragen. Op deze wijze komt in elk gezin één ex. van het orgaan. Het minderheidsrapport wensclrt den toe stand te bestendigen zooals deze thans is: een verplichte afname van een aantal maandbladen, gelijk aan de helft van het aantal gewone leden, bij een afdx-acht van f 0.50 per ex. Voorz. vertelt, dat in de laatste vergade ring der commissie van onderzoek, de hoofd bestuurder ds. Vis plotseling was opgestaan, een harde klap met de hamer op tafel had gegeven en gezegd: „Jullie kunnen praten zooals jullie willen, het blijft zooals het is!" Spr. critiseert scherp een dusdanige hou ding van een hoofdbestuurslid. In de on langs gehouden gecombineerde federatie- vergadering heerschte over de handelwijze van ds. Vis groote ontstemming. Uit het door de commissie verkegen cijfer materiaal is voorts gebleken, dat op de 3 leden 2 organen worden verstrekt. De con tributie bedraagt gemiddeld ongeveer f 0.70 per lid, de afdracht f 0.31. Hoe kan het bondsbestuur nu ledenverlies vreezen van het. in liet meerderheidsrapport bepleite con tributiebedrag ad f 0.60? vraagt voor, be doeld rapport krachtig verdedigend. Boven dien zal de winst op het orgaan verdub belen! De gemiddelde bijdi*age der buitengewone leden bedraagt nu f 0-21M»; deze wordt dus wel iets verhoogd, maar daartegenover staat dat de bondskas dan f 0.10 van elk buiten gewoon lid zal ontvangen, terwijl ze nu zoo goed als niets van deze categorie leden krijgt! Spr. heeft slechts 't belang van den Bond op het oog en hoopt dat Noordholland als één man het meerderheidsrapport zal steunen. Heerhugowaard, die f 0.50 per lid heft, ziet op tegen contributieverhooging en vreest niets meer voor de propaganda om- te houden. Voorz. adviseert dat Heerhugowaard de bijdragen vrijwillig verhoogt. Winkel wijst op het groote verschil in bloei tusschen zijn afdeeling en Heerhugo waard. Veixlcr verlangt niemand over de contri butie-kwestie het woord. Rondvraag. St. Maarten dankt de Fed. voor het vele werk in 1938 verricht. Julianadorp oefent critiek uit op de circu laire voor de winterpropaganda. Callantsoog beantwoordt de hem toege- zwaaiden lof met een dankwoord aan de Fed. voor de hulp bij de oprichting. Kolhorn memoreert, dat zijn voorstel tot het verzarpelen van cijfermateriaal in ver band met het contributieproblecm thans ver vallen is. Hierna sluiting. De vlot verloopen verga dering heeft bijna di'ie uren geduurd. Staton dat de gemeente de .grens; van haar finantieel kunnen is genaderd. Behalve de factoren die de begrootingen voor volgende jaren gunstig beinvloeden, in de memorie van toelichting door Burgemeester en Wet houders naar voren gebracht, is er nog een gunstige factor te noemen, t.w. de navol gende: De definitieve uitkeering ingevolge art. 3 letter der wet Financieele Verhouding, voor het uitkeeringstijdvak 1937—1938 is vastgesteld op f 18215.40 De voorloopige uit keering bedroeg f 13668.52 De gemeente krijgt nog uitgekeerd f 4546.88; wegens ga- rantieuitkeering is teveel ontvangen f1720.30 hetgeen een voordeelig verschil oplevert van f 2826.58. De verrekening zal worden verantwoord onder volgnummer 6 van de begrooting 1939 welke post thans p. m. is geraamd. In ver band hiermede mag dus worden vei*wacht, dat ook voor volgende jaren de uitkeering per inwoner uit het gemeentefonds gunsti ger zal uitvallen. DUIVENSPORT. De postduivenvereniging „Het Oude Slot" hield gisteren een vlucht op Vilvoorden. Gelost om 7 uur 30 min. De eex*ste duif werd geconstateerd om 11 uur 8 min. 25 sec. De afstand was 208 K.M. Uitslag: M. de Boer 1, 6; H. Domper 2, 9, 12, 15, 18; C. de Jongh 3. 13; G. Bos 4, 10. 19; H. Deu- tekom 5; Jn. Bankcrt 7, 14, 16;; P. G. de Beer 8. 11, 17, 20, 21. BURGERLIJKE STAND. Gebaren: Cornelia Jacoba Dieuwei'tje, dochter van Pieter Wilhelm Quax en van Magdalena Levina Witte; Geertje, dochter van Schelte Paulusma en van Cornelia Jan netje Blank-man; Eduard Johannes Daniël, zoon van Hermanus Moné en van Hetty. Maria van Tienhoven; Jacobus, zoon van Jacobus Koopman en van Cornelia Maria Sjerps;; Gerard. zoon van Cornelis Dekker en van Guurtje Lena van Dijk. Ondertrouwd: Egbert Schipper, oud zeven en twintig jaren, landarbeider, en Tjitskc Slolerdijk, oud drie en twintig jaren, zonder beroep, beiden wonende te Schagen. Getrouwd: Franciscus Adrianus van der Hoek en Johanna Cathaiina Nooi'dstrand. POLITIE. Aan komen vliegen: een postduif, ring W.B. 30-9. Verloren: een donkerblauwe muts, een boodschappcntasch pxi een rozenkrans. DRANKWET. Volgens de desbetreffende publicatie be droeg op 1 Mei jl. het aantal vei'gunningen ingevolge de Drankwet 20: h< t aantal vei- lovcn A 12 en dat der verloven B 13. In het vci-gunningsjaar 193S—1939 is aan ver gunningsrecht ontvangen f 150Ö en aan ver- lofsreclit f 337.50. VASTE AANSTELLING. De heer J. Zwart, voorheen als tijdelijk timmerman in dienst dezer gemeente werk zaam, is door B. en W. als zoodanig vast aangesteld per 1 Januaiï 1939. VERGUNNING INGEVOLGE DE HINDER WET. Aan den heer C. Naber is door B en W. vergunning ingevolge de Hinderwet ver leend tot het oprichten van een steenhou werswerkplaats op zijn perceel in de Hoep. BOUWVERGUNNING. Aan het Roomsch Katholiek Schoolbe stuur is door B. en W. vergunning verleend lot het verbouwen van een kamer van de R.K. Par. School ZONDER SCHADELIJKE LAXEERMIDDELEN en U zult 's morgéns „kiplekker" uit bed springen. lederen dag moet Uw lever minstens een liter gal ln Uw ingewanden doen stroomen. Wanneer deze stroom van gal onvoldoende is, verteert Uw voedsel niet, het bederft. U voelt U opgeblazen, U raakt verstopt. Uw lichaam is vergiftigd en U bent humeurig, voelt U ellendig en ziet alles somber in. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lapmiddelen. U moet CARTER'S LEVERPILLETJES nemen om een liter gal vrij te doen stroomen en U zult weer geheel fit zijn. Onschadelijk, plantaardig, zacht, on overtroffen om de gal te doen stroomen. Eischt Carter's Leverpilletjes bij apothekers en drogisten, f. 0.75. ONTSLAG GEVRAAGD. Door den heer J. L. Overtoom is in ver band met drukke werkzaamheden ontslag gevraagd als dagelijksch opzichter bij den bouw aan de Landbouwwinterschool. VERGUNNING COLLECTE. Aan het Bestuur der Afd. Schagen van het Ned. Roode Kruis is door B. en W. ver gunning verleend een collecte te houden op 18 Mei a.s. (Hemelvaartsdag). BELANGSTELLING VOOR DE CREMATIE GEDACHTE. Naar wij vernemen, bestaan er plannen om te komen tot oprichting van 'n afdeeling \an de Vereen, v. Facultatieve Lijkverbran ding voor de Langendijker gemeenten, War- menhuizen, Harenkarspel, Heerhugowaard en Hensbroek. Er heeft zich een comité van voorbereiding gevormd, bestaande uit de heeren H. Wil mink, arts te Zuidscharwoude, Westen'bei"g, Hoofd der School te Broek op Langendijk en M. Kasten te Noordscharwoude. Er blijkt een toenemen-de belangstelling te bestaan voor de crematiegedachte. Een opiïchtings- vergaderin-g zalbinnenkort worden gehou den. OPLEVING VAN DE V.D. GEDACHTE. We vernemen, dat pogingen worden aange wend om ook te Zuidscharwoude een afdee ling van den V.D. Bond op te richten. Te Broek op Langendijk hebben een aantal vrij zinnige ingezetenen zich uitgesproken voor een toetreden in V.D. vei'band. Te Oud karspel is ecu afdeeling gesticht met 40 le den; het bestuur bestaat uit de heeren Jb. Kroon, oud-wethouder, voorzitter; F. Moeijes secretaris-penningmeester; N. Kaan, K. Rui ter en C. Blokker, leden. De vraag is opgeworpen, of het niet beter zou zijn, een afdeeling te stichten voor den heelen Langendijk. Pogingen daartoe zullen ongetwijfeld- wel in die richting-worden ge daan. Voor een intensieve pi'opaganda wordt door vooraanstaanden in deze beweging wel wat gevoeld. We vernemen, dat binnenkort daaromtrent nadere besprekingen zullen wor den gevoerd. ALWEER BELEMMERINGEN VAN DEN INVOER IN NOORWEGEN. De regeering van Noorwegen heeft verscherpte bepalingen vastgesteld ten aanzien van den invoer van leven de planten met wortels, wortelstok ken, bollen, knollen, tomaten, auber gines, groenten met onderaardschc deelen, w.o. uien. Behalve verschillende voorwarden met betrekking tot verpakking, getal, gewicht, verzending enz., is ook voorgeschreven, dat de invoer ervan verboden is, wanneer ze groeiden of verpakt zijn op een plaats, waar geduiende de laatste tien jaren een colorado kever is waargenomen, of binnen een af stand van 50 K.M. daarvan verwijderd. Dat deze laatste bepaling den export naar Noor wegen zal belemmeren, is duidelijk, en dat het Centraal Bureua van de Veilingen de Ned. regeering heeft verzocht in overleg te willen treden met de Noorsche, om wijziging op dat punt te verkrijgen, zal ieder begrijpen, die de activiteit van het C. B. kent, waar het geldt de belangen van den'tuinbouw te ver dedigen. De omzet aan de veiling van de Langen dijker Groentencentrale heeft over de vorige maand f71.936 bedragen, tegen f116.371 in dezelfde maand van 1938. NOORDSCHARWOUDE. DOOR AUTOBUS AANGEREDEN. Zaterdagmorgen werd het dochtertje van den heer L. aangereden door een autobus van den dienst OudkarspelAlkmaar. Het meisje kwam uit school, waarbij het zooals gewoonlijk, druk was op den weg. Naar wij vernemen moest de bus een ander voertuig paöseeren, waardoor het meisje in de knel kwam, met gevolg dat een der wielen over haar voet reed. Na door Dr. Wilmink te zijn verbonden, werd zij met een gekneusde voet naar huis gebracht. Door de politic zal onderzocht worden in hoeverre hier van schuld sprake is. EEN JUBILEUM. Ds. P. Nomes, Gereformeerd predikant, hoopt 24 Mei a.s. zijn 25-jarig ambtsjubile um te herdenken. Ds. Nomes, geboren in 1887, werd candidaat in 1913 en was pre dikant te Noordscharwoude 1919—1921), Soest (19211926) en deed 13 Juni 1926 zijn intrede in Den HaagWest. KOLVEN. In Concordia is een kolfwedstrijd gehou den, waaraan men niet individueel, maar met paren naar een prijs dong. Aan de deel nemers van de lagere klassen werd een voorgift gegeven. Deze wedstrijd is zeer ge animeerd verloopen en had den volgenden uitslag: Eerste prijs: K. Kistemaker en G. Blaau- boer te Kolhorn met 1013 punten, na over kol ven met G. Hop en K. Langendijk van Vriendenkring te Noordscharwoude. die eveneens 1013 punten hadden. Dit koppel verwierf dus den tweeden prijs. Derde prijs: Joch. Blaauboer en Bijl, Kol horn, met 963 punten. Vierde prijs: P. Kist en T. Kostelijk', van I DINSDAG 9 3IEI 1939. Hilversum I, 1875 en 415.5 m. KRO-uitzending, 8.009.15 Gramofoonmuziek (ca. 8.15 ber.). 10.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuurtje. 12.00 Berichten. 12.15 Het KRO-orkest. I.20 Vervolg concert. 2.00 Voor de vrouw. 3.00 Modecursus, 4.00 Pianovoordacht. 4.15 Gramofoonmuziek. 4.30 Vervolg pianovooi'dracht. 5.00 De KRO-melodisten en solist. 5.456.05 Gelukwschen. 6.35 Berichten, sportpraatje. 7.00 Berichten. 7.15 Cyclus „Naar de nieuwe Gemeenschap". 7.45 Gramofoonmuziek. 8.00 Berichten ANP en mededeelingen. 8.15 Het Stedelijk orkest van Maastricht en solist. 9.15 Het KRO-orkest. 9.50 Het Yvonne Georgi-ballet en het Con certgebouw-orkest. 10.30 Berichten ANP. 10.40 De KRO-Boys en solist. II.101200 Gramofoonmuziek. Hilversum II. 301,5 nn AVRO-uitzending. 8.00 Orgelspel. 8.15 Berichten, gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Voor de vrouw. 10.35 Gramofoonmuziek. 11.00 Causerie „Voorraad-vormingmet medewerking van velen". 11.10 Huishoudelijke wenken. 11.35 Harp en orgel (opn.). 11.45 AVRO-Amusementsorkest. (ca. 12.15 berichten), 1.00 Omroeporkest. I.45 Gramofoonmuziek. 2.00 Omroeporkest. 2.45 Knipcursus. 3.45 Het Lyra-trio. 4.30 Kinderkoor. 5.00 Kinderhalfuur. 5.307.00 Omroeporkest (i.d. pauze: gr.m., ca. 6.28 berichten). 7.05 AVRO-dance-band. 7.30 Engelsche les. 8.00 Berichten ANP, Radiojournaal, mede deelingen. 8.30 Bonte Dinsdagavondtrein. 10,00 Radiotooneel. 10.25 Disconieuws. II.00 Berichten ANP, gramofoonmuziek. 11.4012.00 Orgelspel. Vriendenkring, Noordscharwoude, met 956 punten. Vijfde prijs C. Langedijk Pz. en L. Dekker van Vriendenkring, Noordscharwoude m. 954 punten. Serieprijs: P. Bergen en N. Rijper van Ge zellig Samenzijn te Zuidscharwoude met 223 punten. Er werden 10 partijen geslagen. SCHAKEN. 2e klasse. WitZwart: J. BouwensG. Keppel 6—1. 4e klasse: St. de RijkeC. Bakker 01. Juniores: Jb. BrasP. Glas 10, Jb. Kroon S. Kncgt 1—0, P. HeidsmaC. Bolkesteij'n. 10, J. v. HoutH. Kuiper 10, G. Lange dijkJ. Kal verdijk 01, K. BouwensH. Ootjers 10, W. MullerA. Rootjes 10, H. DullemondW. Glas 1—0. Jb. Bras—Jb. Kroon 0—1, G. v. BarneveldG. Danklof 1 0, S. KnegtH. Piersma 1—0. Stand Juniores. K. Bouwens: gesp. 14. gew. 12, rem. verl. 2, punten 12; W. Muller 14 12 2 12; J. van Hout 13 11 1 1 ll1/*; G. v. Barneveld 16 10 1 5 10>/2; B. Visser 10 8 2 8; C. Bol- kesteijn 12 7 5 7; H. Dullemond 12 5 3 4 6%; S. Knegt 14 6 1 7 6Vé; P. Steenhorst 12 6 6 6; P. Heidsma 12 5 1 6 bY?.l Jb. Kroon. 12 5 1 6 5%; Jb. Bras 14 5 1 8 5V2; H. Oot jers 13 4 2 7 5; A. Rootjes 7 4 3 4; J. Kal- verdijk 8 4 4 4; H. Kuiper 9 4 5 4; G. Langedijk 14 2 3 9 3J4; H. Piersma 17 2 3 12—3^; G. Danklof 7 2 14 VA P. Glas 7 2 11 2y2; w. Glas 13 - 3 10 V/2. BROEK OP LANGENDIJK UITSLAG AANBESTEDING. Door den bouwkundige J. M. de Jong werd Zaterdagavond in het café van J. de Boer aanbesteed, het maken van een nieuw en verbouwen van een bestaand woonhuis voor rekening van de Gezusters Ven met den na volgenden uitslag: Glas- en verfwerk: J. de Ilartogh, B. op L. nieuwbouw f 270. Idem, massa 585, ter Hofstede, Z. Scharwoude nieuwb. 262.50 Idem, massa 572.25 F. van Doornum, B. op L. n.b. 275. Idem, massa 590. Metsel- en timmerwerk: Jb. Vroegopi B. op L. nieuwbouw f 3250. Idem, massa 4985. H. Metselaar, Z.-scharwoude, massa 5025. G. Roosloot, Bergen, massa G284. D. Langedijk, Heiloo, massa 5190. G. de Groot, Alkmaar, nieuwbouw 3100. Idem, massa 4999. G. J. van Gelder, B. op L. nieuwbouw 3041. Idem, massa 4708. C. de Geus, B. op L., nieuwbouw 3000. Idem, massa 4613. W. Giltjes, B. op L. nieuwbouw 3320. Idem massa 4820. Het werk is gegund aan J. den Hartigh cn C. de Geus. Onder dezelfde bouwkundige werd daarna voor rekening der Ned. Herv. Kerk in de Kleine Zaal aanbesteed liet verbouwen der kosters woning. Bcgrooting f 725.— Timmerwerk: Jb. Vroegop, Br. op L. f 495 Jb. Bal der, idem 393' T. Gootjes, idem 445 K. v. d. Plas, idem 554" Metselwerk: F. Kuitwaard, Bx\ op. L. f 225.— C. de Geus, idem 999' Schilderwerk: J. Boekestcin, Br. op Langendijk f 182.— r. van Doornum, idem 135, Lood cn zinkwerk: G. J. v. d. Poll, Br. op L. f 74 De gunning werd in beraad gehouden.

Schager Courant | 1939 | | pagina 5