5-tons Karpetten Schmalz ENORM LAGE PRIJZEN. Winkeljuffrouw Ook voor Reparatie P. BOSSEN Geer Snooy voor de zesde maal T*H*N*-kampioene Hoornsche Crediet- Effectenbank N.V. NIESTADTs FOTOWERK Dankbetuiging. iMiiiimagÉa Winkelinventaris „Het Groene Kruis" Maarten Smit Groote Muziekconcours Schagen Kroniek van de dorpen Aariswoud en Hoogwoud ALKMAAR Oudegracht 297 HOORN Dal 8 SCHAGEN Torenplein E 76 Alle Bank- en Effectenzaken. Moderne Kluisinrichting. Ecnige en algomeene kennisgeving. Heden overleed, ten huize Mul onze beste Broeder, Zwager en Oom, J. SWART, in'den ouderdom van 67 jaar Uit aller naam, Jb. v. d. OORD. Schagen 7 Mei 1939. De teraardebestelling zal plaats hebben Woensdag 10 Mei n m. 2 uur, op de Algemee- ne Begraafplaats te Schagen. Marietje Annie Dochter van C. NOTTELMAN—Doorn K. NOTTELMAN. Schagen, 7 Mei 1939. is niet duurder maar veel beter. SCHAGEN. TEL. 11. Overal te ontbieden. Voor de zeer vele blijken van belangstelling, ondervonden bij de herdenking van ons 50-ja- rig Huwelijksfeest, betuigen wij, mede namens onze Kinde ren, onzen hartelijkcn dank. C. KEESMAN. A. KEESMAN Rietvink. Kreil, Barsingerhorn, Mei 1939. Koppig, knorrig, ellendig van de kiespijn Als Uw man zóó is, rust dan niet vóórdat U hem een Witte Kruis poeder hebt laten nemen. Den volgenden keer zal hij er U om vrégen. Want dan weet hij hoe zéker zoo'n Witte Kruis poeder de ondraaglijkste tand» pijn geneest. Bovendien.... Witte Kruis poeders geven een gezonde opgewektheid. Prijs per poeder 5 et. Per doos van 12 poeders, tabletten of cachet* 45 ct., per koker van 24 tabletten 80 cb Verkrijgbaar bij Apothekers en Drogisten. DUTIM OEGSTGEEST gevraagd, leeft. pl.m. 18 jaar. W. v. AMERONGEN, Bergen (N.H.) Notaris H. J. VAN VEEN te Zijpe zal op Dinsdag 9 Mei 1939 des voorm. te 9 uur in het café van den heer Kuipèr te Schagerbrug ten verzoeke van Mej. de wed W. Jimmink aldaar publiek verkoopen: en eenig Huisraad als: hoekkast, glazen kastje, groote koffiebus, koffiemolen, trommels, bussen, schuifdoo- zen, scheppen, trechters, zeven, maten, gewichten, lampen, win- kelbank, gortlade, venterswa- gen, tafel, stoelen, kleerkastje, ledikant, beddegoed, waschta- fcl, kachels, fornuis, looper, karpetten, glas- en aardewerk, en hetgeen verder zal worden aangeboden. Te zien Maandag 8 Mei 3-5 u. AAN BRILLEN 't best en billijkst: J. H. Vrielink HOOGZIJDE 115 - SCHAGEN. Te koop: Een jarige STIER. prod. M. 4 jaar 5089 Kg. melk, in 316 dagen, 4,10 vet. V M. 3 jaar 4231 Kg. melk, 4.94 vet in 329 dagen; bij C. N. DE WIT, Schagerbrug, Door omstandigheden ter over name 175 c.c. GILLET MOTORRIJWIEL, geheel clcctr., compleet met duo en prima banden. Spot prijs f60. Adres: Koningsweg 15, Den Helder. leveren wij geheel compleet met eerste klas cabine en groote laadbak tegen Wij willen U tevens door een demonstratie in Uw eigen bedrijf overtuigen, dat de Ford truck meer trekt en laadt dan eenig ander merk. Koopt daarom geen buitenlandsch merk, maar koopt een Vrachtauto van Neder- landsch fabrikaat welke meer presteert en minder kost bij OH. Ford Dealer, K O E G R A S (Telefoon 2 altijd te bereiken) BEZOEKT ALLEN HET van den Westfr. Bond van Harmonie- en Fanfarecorpsen ter gelegenheid van het 70-jarig bestaan van SCHAGENS HARMONIEKAPEL, in den prachtigcn Gemeentelijken Mu- ziektuin te SCHAGEN op HEMELVAARTSDAG 18 MEI en ZONDAG 21 MEI, Aanvang van het concours op heide dagen: Middagwedstrijd 12.00. Eerewedstrijd 7.30. Entréeprijzen: Doorl. kaarten voor beide dagen met gratis feestgids fl.— Doorl. Dagkaarten fO.60. Middagkaartcn f 0.40 Avondkaartcn f0.30. - Kinderkaarten beneden 13 jaar fl).25 Zie voor uitgebreide bijzonderheden de feestgids met de daarin voor U waardevolle puzzle. Na afloop van het concours voortzetting van het feest in de diverse zalen. MUZIEK. JOLIJT. BAL. N.V. De Heldersche Graan- en Kunst mesthandel voorheen C. R. Keyser Co., Binnenhaven 64, tel. 106, Den Helder Vrijblijv. noteering af magazijnen op onze bekende condities: Laplatamais f8.30 n. o. f8.90 Maismeel Gerstemeel Inl. t 9Voerroggemeel Voertarwe. zware blanke f 8.Fransche Haver geschoond f 7.70 Extra fijn Havermeel Chevaliergerst, zware geschoond Boonenmeel f 8.20 Maisglutenmeel - Gedroogde Bostel f 7.10 Voerrijst, prima - Gemengd Kippenvoer OCHTENDVOER C.R.K. Opfokvoer A f 13.B f 12C - Korielvoer A 111.50 B f 10.75 C - Varxensmeel Biggen f 9.15 A f 8.95 tó f 8.85 C - Kalvermeel mei mineralen A i 10.— B - Koeienmestmeel A f 8.65 B - Koeienmcel 30—32 eiwit en vet (brokken f8.45) - Murwe Lijnkoek W.L., in kistea, netto gew. Wessanen's Meikveekoekies blokjes A 32-34°/0 Weidekoekjes A 22—24% üebr. Amerikaansche Lilnkoek Gebr. Zaansche Voorslagliinkoek f 8.70 Vette - Lijnzaadschilters SYPESTEYN e.a. Gebr. Grondnotenkoek 55% f 8.15 Schilfers 58% - Gebr. Cocoskoek, blanke Soyaschroot Inlandsch Gebr. Palmpitkoek Protospulp f 6.89 Roosendaalpulp - Tarwezemelen f 7.90 larwegrind - Vischmeel „Hollandia" f 13.— Haringmeel - Dierm'eef SCHAGEN f 10.50 Carnarina N.S. - TURFMOLM per «pak - Per 100 K.G. Gemalen en gebroken bruto voor netto* MAAL- EN PLETLOON van granen f 0.30 per 100 K.G* Verder alle soorten fourages, kunstmest, zaaigranen* gras-, klaver en bietenzaden tegen de bekende lage prijzen* bij ons verkrijgbaar. 8 Mei 1939 f 8.90 - 7.50 - 7.80 - 8.20 8.90 7 90 7.85 8.85 10.10 11.— 9.- 8.80 9.50 8.70 S.55 9.S0 8.60 8.30 8.70 9.20 8.80 8.25 8.30 8 43 7.50 6.20 7 60 11.50 11.80 1.30 Komt U maar eens kijken naar onze werkelijk groote verscheidenheid. - In goedkoope, maar ook in betere Karpetten slaagt U zeker bij ons. - HAARVELOURS - SMYRNA AX- MINSTER - HOLTAP. Ook voor KARPETMATTEN. U koopt 't beter bij Een kostelijke, historisch juiste beschrijving van de geschiedenis dezer merkwaardige dorpen en hun omgeving. Een belangrijke bijdrage tot de historiebeschrijving van Oud West-Friesland. Na storting van f 1.50 op postrekening 23330 Schagen van Drukkerij Trapman volgt fran co toezending. Bruno Hofmann kampioen der heerenturners EEREAVOND GYMNASTIEK- WEDSTRIJDEN. Als steeds werden de wedstrijden van den Turnkring Hollands Noorderkwartier, gehou den in Theater Royal te Schagen, besloten met een eereavond in het Noordhollands Koffiehuis. Als steeds ook is de groote zaal tjokvol, wanneer de voorzitter, de heer Mr. D. Brccbaart den aanwezigen het welkom toeroept, nadat slaande het turnlied is ge zongen. Voorzitter zegt dat het groote bezoek hem buitengewoon veel genoegen doet. Te leurgesteld is voorzitter, dat het gemeentebe stuur van Schagen niet is verschenen, on danks nitnoodiging. Het is daarom jammer, omdat tot heden er geen contact was, en er nu teekenen waren, dat dit wel"het geval zou zijn. Dezen zomer zou men hij de openlucht- uitvoering officieel op het raadhuis worden ontvangen. Steun is zoo noodigf Anderszins, hoe nuttig zou het niet zijn, als het col lege zelf de gymnastiek beoefende, als de burgemeester eens knotsoefe ningen maakte de wethouder een reuzezwaai en de gemeente-secretaris een diepe kniebuiging! Spr. wenscht ze van harte beterschap, heeft geen rancune-gevoel en zal ze een volgen den keer eventueel even hartelijk ontvangen. In het bijzonder heet spr. de jury welkom, die een oordeel moest geven over 750 deelnemers, over alle afdeelingcn van den turnkring. Spr. brengt, ze hulde, evenals het secretariaat, onder leiding van den volijvcrigen heer Bak ker. In zijn welkomstwoord betrekt spr. speciaal nog de pers en wijdt uit over de beteckenis van Schagen als centrumgemeente voor den turnkring. Met een opwekkend woord de gymnastiek le steunen, besluit spr. onder daverend applaus. Het. programma ziel er veelbelovend uit en is zeer gevarieerd, doordat tusschen de wedstrijdnummers bal-, knots- en hoepel oefeningen zijn gèlascht en er ecnige dansjes gedaan zullen worden. Een uitstekend orkest van dilettanten uit Noordschahvoude, onder lriding van den lieer K. Boot, luistert den avond muzikaal op. De meisjes van Pro Patria, Den Helder, hebben de vaak ondankbare taak het pro gramma te openen en wel met baloefcningen. Ondankbaar,' omdat het publiek meestal nog niet de vereischtc aandacht heeft, zich nog moet „tumacclamatisecren". Het nummer is als geheel niet vlekkeloos door ecnige ongelukjes. Individueel zijn de prestaties goed, do directeur heeft echter blijkbaar gebroken met de gewoonte de besten vooraan te zetten, en de zenuwen spre ken ook nog een woordje mee! Wedstrijd en „stopnummers" wisselen el kaar dan af. Voor de dames van Hercules, Oudkarspcl, staat een tweetal „balletten" op het programma genoteerd. Tegen dezen naam hebben wc in 't algemeen bezwaar, omdat een ballet meestal een bepaalde gedachte uitdrukt en do bewegingen de bedoelingen door een componist in zijn muziek uitge drukt, onderst reepen. Wij meenen dat het niet verkeerd zou zijn de wijze van rvthmisch bewegen in een aardig costuumpje op de maat der muziek als tegenwoordig veel op gymnastiekuitvoferingen wordt gedaan, in liet vervolg eenvoudig „reidans" te noemen. Dit daargelaten, hebben de dames van Her cules een kranig figuur geslagen. Hun direc ter Boot is specialist in aardige vondsten en zijn leerlingen heeft hij een hooge graad van technisch kunnen bijgebracht. Voor dilettan ten inderdaad iets bijzonders! De eerste dans is een lentedans, gebracht in fraai decor met Gré de Bakker als soliste, de tweede, na de pauze, een winteridee. D, algemeenc indruk was,: ze kunnen meer dan koolbouwcn aan den Langendijk! Als inleiding zingt de heer Klinkert een popu lair refrein-liedje met veel succes, en dan nog een samen met mej. de Bakker. De orkestbegeleiding is bescheiden, maar zeer goed. De dames van Sint Maartensbrug demon- streeren rhythmische oefeningen. Ze doen het met voile overgave en krijgen een wel verdiend applaus. Het tempo is wat te ge jaagd om -de bewegingen volkomen tot hun recht te laten komen. Een tien voor de aar dige costuumpjes. De knofsoefeningen door vijf da mes van Wieringen zijn wat de aan- vulnummers betreft, het glanspunt van den avond. De ingewikkelde oefenstof wordt spelenderwijs geno men. Zeer gracieus maken de dames van Win kel hun hoepeloefeningen. Het slotnummer is van de dames van Wieringerwaard, een waardig slot, want de moeilijke, maar blijde bondsoefeningen 1939 worden op een wijze gedaan, die aller bewondering afdwingt! DE WEDSTRIJDNUMMERS. Begonnen wordt met vrije oefeningen hee- ren la en le graad. St rij bis van Hercules Oudkarspcl is de eerste en doet het keurig. Een goed begin! 14 punten kent de jury toe. En dan volgen er nog acht, de een wat heter, de ander wat minder. Via de geluids installatie. van de fa. Jan Groot worden de uitslagen aan de zaal bekend gemaakt. De krachtoefeningen van den pootigen Band van Pro Patria wekt veel bewondering in de zaal, maar de jury denkt er anders over en telt 12V2 puntZeer goed werkt Blanken van Pro Patria. De zaal brengt hem een ovatie, volkomen verdiend. Kossen Z.S.C. hebben de zenuwen te pakken, het wordt een schrale liy2 punt. Over het algemeen be- heerschen de heeren de zware oefenstof. Hof man (klasse a) is weinig gelukkig. Het slot maakt veel goed. De kampioen van Neder land, Molenaar, doet zijn oefening buiten mededinging. Ook hij is niet fortuinlijk, de afwerking is feilloos, maar hij berekent zijn ruimte verkeerd. In het nummer brug Hee ren la en heeren lc graad is veel goeds. Blanken, Pro Patria werkt keurig, heeft oen ongelukje, en dat is oorzaak_ dat hij voor hem een slecht cijfer van 15Vz haalt.. Zijn clubgenoot Kraan is kranig, de zaal fluit, als de jury 15 toekent, en moet tot kalmte gemaand worden. Ook Strijbis, Oudkarspel, haalt loVz punt, en is met Blanken dus de hoogste. Hofman is met zijn brugoefeninf veel beter dan straks en Molenaar, de kampioen, geeft aan. de brug kampioensprestaties. De zaal da-I vert! Het nummer ringen is middelmatig. Molenaar laat zien, dat het anders kan. "J Schitterend is het! Dan is de beurt aan de dames, die met vrije oefeningen beginnen. Het gaat eerstj wat tam, 1314, 14, \ïA. Dan komt mej. Snooij, van wie de verwachtingen hoog ge spannen zijn. Er zijn nog wat zenuwen, het wordt, desondanks nog 17'A. Een goed be gin! Mw. Bakker-van Eeten, Dokcv wordt een goede tweede met 15. Als laatste num mer voor de pauze komen nogmaals de dames met paard'. De eerste. Trien Nap van Hercules, begint goed, maar eindigt met pech. Resultaat 1214. Mej. Kousehand van Dokev is gelukkiger 14/4, en mw. Bakker-; v. Eeten heeft weer een ongelukje. Geert Snooij hadt geweldig op, haar schitterend voltigecren brengt haar 19 punten. Over 't geheel een matig nummer. Na de pauze komen de heeren met paard. Het begin is niet best, 1234, 1234, 12, Blan ken werkt niet gestrekt en brengt het slechts tot 13. v. Essen. Sparta, is al zeer ongelukkig, een mager 1134 p. Ook v. d. Molen (Udi) slaagt, niet, maar zijn spor tieve medestrijders laten hem overdoen. 12/4 is het resultaat. Stuijvenberg, Pro Patria, doet het beter (14/4), Strijbis, Oudkarspcl, is ook niet slecht, maar als geheel is het nummer niet fraai. Hofman (klasse la) werkt wat wild, maar maakt een goeden indruk. Molenaar geeft weer een feillooze demonstratie en dan komt het laatste, toestel voor de heeren: hoog- rek. Kramer, ZS.C, begint. Het is verdien stelijk, maar niet af Band, P10 Patria., die in andere nummers niet uitblonk, toont zich een uitstekend rekturner. Blanken, Pro Patria, verspeelt een deel van zijn goede kans door slechts 10 te halen. Stuijvenberg maakt een uitstekende rekoefening. Dan komt Kraan, Pro Patria, zijn oefening is buitengewoon, hij krijgt 16 en plaatst zich daardoor in het algemeen klassement Heeren als hoogste. Hofman (la) maakt ook aan het rek" een uitstekende indruk, en dan komt de klap op den vuurpijl: Molenaar weer. De zaal wordt ongeveer afgebroken! De dames sluiten het gedeelte wedstrijd- turnen af met brug. Er wordt een behoor lijk gemiddelde gehaald en zeer verdienste lijk gewerkt. Mej. Dijkshoorn werkte fraai. Mej Snooij, misschien eenigszins vermoeid, maakt een hoogbrugnummer in het begin niet feilloos, het slot is goed. Ze kon ove rigens risico nemen, want staat ver voor. Het wordt een 16. Trien Nap van Hercules neemt eveneens hoge brug, het gaat goed en ze haalt 15. In het algemeen klassement da mes heeft mej. Snooij zich wederom met grooten voorsprong (52y2) eerste geplaatst. Mej. Dijkshoorn, haar clnbgenoote, is een goeie tweede met 44)4. Aan alles komt een einde; Niet te vroeg echter, want het is reeds een uur, als na de oefeningen van de dames Wieringerwaard-voorzittcr de avond gaat sluiten en de uitslagen bekend worden ge maakt. Degenen, die zich dezen dag bijzonder verdienstelijk hebben gemaakt krijgen har- telijke dankwoorden, het zijn leden van de jury, in het bijzonder het hoofdbestuurslid! de heer P. Rijswijk, het secretariaat, het Langedijker orkest, technische commissie, de heer Sleutel, deelnemende vereenigingen pers en de heer en mevr. Schenk en de heer en mevr. Boon. Hulde brengt spr. den kampioen van Ne derland den heer Molenaar, wien hij sterk te en eenvoud wenscht! Houd onze kring hoog, zegt voorzitter. Eenige uren wordt dan nog gedanst en het morgenlicht gloort reeds als het feest- gedruisch verstomt. Het was weer een ge slaagde dag, en een schitterende avond, waarover wij slechts twee opmerkingen heb ben, het werd veel te laat door een overla den programma en feitelijk liooren turners als mej. Snooij en Hoffmann te doen zoo als Molenaar doet, demonstrecrcn buiten mededinging Keurklasturners behoort, de leiding tenslotte niet op een lijn te stellen, met eerste graadturners! UITSLAGEN EERE-AVOND. Heeren 1 A: No. 1 met tevens kampioen schap van den Turnkring H.*N.K. B. Hoff- man, U.D.f.W.I.K., Dirkshorn, SSVi pnt.. Heeren 1ste graad: 2e prijs J. Spaan, Pro Patria, Den Helder, met 37; 2e prijs Stui- j venberg, idem 36%; 3e prijs K. Planken, idem met 35*4; 3e prijs C. Metz, „Texel", Texel met 34%; 3e prijs M. Strijbis, Hercu- i les-Hygiea, Oudkarspcl met 333/,: 3e prijs L les-Hygiea, Oudkarspcl met 33%; 3e prijs l P. Kramer, Z. S.C. Burgcrbrug met 33. Verecnigingsprijzen heeren: 1. Hercules, Ooudktarspel met 218% pnt. (over alle 3 graden); 2. „Texel", Texel, met 211%»pnt. (over alle 3 graden). Dames 1 A graad: No. 1 met tevens kanv pioenschan van don Turnkring H.N.K., G. Snooij, „Wieringen", Wieringen met 52% p. 2. R. Dijkshoorn, idem met 44% p„ 3. M. Kouseband. DOKEV, Anna Paulonwna 43)4p 4. C. Bakker—van Eeten.- idem 42% P- 5. T. Nap, Hercules—Hygiea, Oudkarsnel, 42 p-i 6. G. MunfjewerfDas. DOKEV, Anna Pau- lowna, 41% P-. 7- M. PlankenSpaan, Pro Patria, Den Helder, 39 p.

Schager Courant | 1939 | | pagina 8