Volkomen verdiende zege van KVV Slecht spel van BKC HRC uitgebekerd Fraaie zege der Helder reserves Alkmaarsche Wielerbaan Steenvoorde redt de eer Het heeft niet zoo mogen verloopen als men dat in Anna Paulowna en wijden omtrek heeft gewenscht. Op het meest kritieke moment, op het oogenblik dat het er het meest op aan kwam, heeft BKC gefaald. Ze speelde een slechte wed strijd, er lag een beklemming over haar spel, die zelfs met inzet van alle goede wil niet was weg te vagen. KW daarentegen was behoorlijk in vorrn zonder brillant te zijn overigens en wist met een pittig enthousiasme een 2— voorsprong te bereiken. Ze heeft deze na rust toen BKC alles op alles zette, met hand en tand verdedigd en tot meer dan één tegen- punt kon de voorhoede, die maar niet „los" Kon komen, het niet brengen. Donderend gejuich begeleidde het eindsig naal: geen wonderI KVV heeft de kans voor het grijpen. Wint zij Zondag in Assendelft, dan is ze derde klasser en ligt het prachtige werk van BKC drie wedstrijden in beste vorm in scherven Laat ons volmondig toegeven, dat KW de betere ploeg was en de zege volop verdiende. Haar verdediging was als van ouds. Maar nu blonken de backs meer uit dan de keeper, die hoe gek het moge klinken voor De Boer enkele fouten maakte die ander, schitterend, werk bijna waardeloos hadden gemaakt. De halflinie was beter dan in Anna Pau- lowna. Ze trapten vast, plaatsen vry goed en vormden een vlot geheel met hun voorhoede. Hierin blonk de pittige midvoor uit, alsmede de linksbuiten, wiens vele corners subliem waren. En nu BKC. Was het de hooge druk, de spanning die BKC van binnen uit murw had gemaakt? Vanwaar anders dat falen, dat hulpeloos uit vorm zyn van een Jan van Wees, van een Blok, die in 45 minuten spelen nauwelijks aan den bal kwam. Voeg daarbij dat De Schip per geen moment vrij heeft gestaan, dan is het falen van den BKC-aanval goeddeels ver klaard. En in de middenlinie en achter klopte de zaak ook niet zoo als anders. BKC speelde niet „vrij"; er leek geen moed om iets te wagen. Het plaatsen was slecht en duurde vaak te lang en telkens waren de BKC-ers juist iets te laat. Het is na rust wel heel wat beter geworden. Met ijzeren wil werd KVV zelfs op eigen helft teruggedrongen. Maar hoe het verdedigende deel waar Tauber begon te schitteren opstuwde en den bal talloos vele malen vóór was, de goede geest wilde over den aanval niet vaardig worden. Het bleef bij een tegengoal van Steen voorde, die handig een der weinige misver standen in de KVV-verdediging uitbuitte. De wedstrijd. Het begin was voor KW die, voor den lich ten wind spelend, met een paar aardige aan vallen opende. Er wordt onzeker ingegrepen door BKC. KW komt keer op keer terug. Gaat de bal eens naar voor, zooals bijna steeds, naar Jan van Wees, dan raakt hij hem kwyt. Vertwijfeld steekt de anders zoo voor treffelijke BKC-er de handen dan omhoog en blijft staan. Dit is een slechts voorteeken: de „motor" heeft zijn dag niet! Aldra blijken zijn mede-voorspelers al evenmin in vorm en gaandeweg wordt KVV driester. Er wordt een corner geforceerd. BKC kan hem niet weg- krijgen. Tot vijf maal toe redt BKC ten koste van een hoekschop. Al wat KVV is. is enthou siast. Alle vijf corners zweven hoog voor de goals, alles springt op en ieder moment ver wachten we een doelpunt. Eindelijk weet Prins het terrein te zuiveren. Dan lijkt BKC zich even terug te vinden. Maar dat komt omdat KVV het tempo laat zakken. Als de thuisclub weer een hoogen toeren tal inzet, bezwijkt de rechterverdedigingshelft van BKC. De linksbuiten dringt door en lost een prachtig schot, dat Prins volkomen ver keerd behandeld, zoodat de bal via zijn han den in het net vliegt (10). Er is nog niets verloren lijkt het. Maar erger wordt het als Blok vijf minuten later ten val komt en op het middenveld den bal kwijt raakt. KW is als de weerga in den aanval. Ten koste van een corner bezweert BKC het gevaar. Deze wordt fraai genomen, er ontstaat een schermutseling, waarbij de y'"r«rh,^binnen een laa» sch°t inzendt. Een der BKC-backs staat ter plaatse op de doel- (2—oTaar fÜïaal 0V6r hGt l6er h6en! Een gevaarlijk schot van Jan van Wees gaat naast. Als een K.-back een voorzet van Steenvoorde mist, missen ook De Schipper en Jac. van Wees. Met een fraaie 20 voorsprong gaat KW de rust in. In de pauze heeft BKC zichzelf zooveel mogelyk opgemonterd. Met inzet van alle energie zou BKC het zeker nog kunnen bren- ^JÖPÏ»spel Wras de £edachte. En met recht. Tenslotte was KW, hoewel abtiever en een beter geheel vormend, in het veld niet zoo heel veel beter. ^?KS,h®eft haar o°ede voornèmens zoo goed mogelyk ten uitvoer gebracht. Maar zil had Mn°0t ïe kraken: KVV was volkomen i tn achterhoede stond als een rots in de branding. Bovendien kon Jan van maar n.'et in v°rm komen, hoe hjj 2woegde en sjouwde. hoÜan„24 m'nuten sPeten h<*« Steenvoorde op bovenomschreven wijze een teeenmint ve- ïlkt l.,1?6' de,ed de hoop °p het redc'ende ge- ophieuw gloren. Maar KVV werd dê hammie vversterkt door valfers nóv m^kte Ve Zwarte aan- nnili?. '"''K"-- Het was af en toe een w"st «n K^rSte"?gv°m den bal TeUtons breSgem V"er toch n°S opruiming te BKC heeft zelfs drie corners achter elkaar te nemen gekregen. Bij de derde werd er eesrhnm" "'P'™0"1 tweemaal keihard In- nn h.. i. ecn wonder opatte de bal Mk •2..^aam va" een HW-back af Einde- keeper De Boer den bal te bemach tigen en weg te werken. Door het opdringen van BKC zag de K.- midvoor nog eenige malen kans een uitval te ondernemen, maar nu was Prins paraat. In- tusschen verstreek de tijd en toen het eind signaal weerklonk, was BKC ln haar strijd om den reddenden gelijkmaker niet geslaagd. Krommenie had reden tot juichen voor dit laatste fluitje: het stelde de zege veilig; een zege dus over het geheel genomen absoluut verdiend was, maar die door het al op al zet ten van BKC nog danig in gevaar kwam. De scheidsrechter leidde uitmuntend. Het was een harden slag voor BKC die nederlaag, vooral omdat in de tweede helft toch nog een kentering ten goede in zicht kwam. OO na zeer veel spanning en emotie. HemeLsmooi weder begunstigde HRC's 2en thuiswedstrijd voor den KNVB-beker, zoodat het seizoen in aanmerking genomen, nog zeer veel publiek aanwezig was om de thuisclub in actie te zien tegen BFC uit Bussum. Een club die betere tijden gekend heeft. Het is een match geworden die tot één der bewogendste van 't seizoen gerekend kan worden; een match van twee partijen, die volkomen tegen elkaar op gewassen waren. In entra:n en snelheid van handelen waren de gasten echter de meerde ren van HRC en daarom was het voor hen jammer dat voor rust met een half validen middenvoor gespeeld Werd en dat daarna diens plaatsvervanger, qua schot, allerminst een aanwinst was. Hoewel de cijfers onbevre digend aandoen, is er aan den anderen kant toch rijkelijk veel spanning geweest; van den eersten tot den laatsten minuut bleef het pu bliek bevangen, geboeid als het was door de snel wisselende aspecten van het verloop, de verrassende wendingen in het spelbeeld en de telkens wederkeerende doelworstelingen. Dat alles boeide ons voor volle honderd procent en deed na afloop de OO glad vergeten. Jammer was het daarom dat de vertooning ontsierd werd door te hard spel vooral in de 2e heift trucjes die niet door den beugel konden en waaraan spelers van beide partijen schuld droegen. De referee had hier veel krachtiger tegen moeten optreden dan zich alleen tot waarschuwingen en vrije schop pen te bepalen. Dat was de eenige dissonant in het gebeuren. De wedstrijd. De eerste helft was van goed gehalte. In deze geheele 45 minuten kunnen we niet zeg gen dat één der partijen een bepaald over wicht had. Een snel over en weer golvend spel waarin in den' beginne de Racing-backs er nog lang met in waren. BFC zat feller op den bal en hun prima achterhoede sloeg steeds een bres in de «..ikwtjls fraai uitgevoerde combina ties der roode voorhoede, waarin Sanders ex celleerde. De B-keeper moet reeds onmiddellijk optre den voor een laag ingezonden schot van de Jong en daarna raakte Dijkshoorn in moeilijk heden. Bij een volgenden aanval raakt den mid denvoor der Bussummers onklaar en speelt tot den interval op halven kracht verder. De Jong, de „zwerver" in de Racing-ploeg, lost een pracht schot, wat accuraat gestopt wordt. Roomeyer vertolk* een uitstekende half back partij en zyn samenwerking met Sanders is voorbeeldig. Steeds zijn Sanders' voorzetten mooi afgewerkt, maar de Vries c.s. staan te genover een muur waar moeilijk een bres in te krijgen is. Na een kwart'.er spelen krijgt de rechtsbinnen van B. een zeer mooie kans, doch h\j kwam vlak voor doel te vallen. Ook Dissel krijgt zoo'n kans, maar hij wachtte iets te lang en 2 Bussumers traden hem in den weg en een hoekschop is het gevolg, onmiddellijk gevolgd door een tweede, die echter alleen veel span ning bracht De witte voorhoede is wel goed in het veld, maar het gemis van een schutter is geducht merkbaar; alleen de rechtbinnen geeft Dijkshoorn nog wel eens wat te doen. Er was een half uur gespeeld, toen de Vries ein delijk zijn kans kreeg, maar vallend wist de doelman den bal nog meester te worden. We zien tenslotte een overwicht van de gasten, waarin HRC poot-aan moet spelen om de wa- tervlugge Bussummers den baas te blijven; profijt geeft het niet voor B., want... alweer het schot! De stryd na rust. Bij HRC zien wij Zimny in de plaats van Heijblok, terwijl bij BFC de middenvoor ver vangen is. In den wedstrijd tegen Purmersteyn (lo ronde) besliste in laatste instantie het uit houdingsvermogen ten nadeele der gasten. Te gen BFC was dat een misrekening, want deze stoere knapen gooiden er integendeel nog een schepje op! Een hoog tempo wat bijna tot de finish volgehouden werd en waartegen HRC al zijn capaciteiten moest stellen om de situa tie meester te blijven. Wat echter niet altijd ge lukte, maar het gemis van een schutter in het team dex withemden was voor deze ploeg fu nest. Zeker, de Racing-aanval was meer dan eens zeer gevaarlijk en tweemaal was het een back die met een ware tijgersprong den bal uit het verlaten doel hield. Echter, de meest echte scoringsLr nsen kregen o.i. stellig de B.- spelers. Reeds dadelijk na den aftrap was de links buiten van B. keurig doorgebroken, doch jak kerde den bal met het rechterbeen ver naast den buitenkant der paal. Daarna zat er voor Stolk niets andehs op dan den bal over de cor- nerlijn te trappen. Hieruit ontstonden 2 be nauwde situaties voor het H-doel. Dan een vlugge uitval via Dissel naar Sanders v.v. Een der achlerspelers doorzag de situatie ter stond en redde uit een haast hopelooze positie! Der gelijke tooneeltjes waren schering en inslag; men leefde inderdaad geheel mee. Jammer dat een en ander vermoedelijk ten gevolge van de verhitte gemoederen veel gepaard ging met unfair spel en er daardoor een paar keer voor een speler gestopt moest worden. Beide partijen spanden zich tot het uiterste in, de tijd verstreek en bewondering moest men hebben voor zooveel ausdauer. In de laatste 10 minu ten kwam dan toch de reactie, een teruggang in het tempo, zonder dat nochtans de spanning week, wat tot in de laatste minuut niemand verliet voor den tijd het terrein! -was het srafschopgebied het tooneel van de meest be wogen momenten. HRC 2 schakelt Nieuwe Niedorp uit! Een 31 zege. N. Niedorp heeft haar krachttoer van de vorige week, toen Watervogels met 31 op eigen grond geslagen werd, niet kunnen her halen. Met precies dezelfde cijfers gingen de „Dorpers" nu ten onder tegen een jeugdig Racing-elftal, dat vooral voor de rust blijk gaf, ,het vak wel te kennen. Met rust reeds 30. Want de Racers traden reeds dadelijk na den aanvang zoo zelfbewust en overdonderend op, dat de toch lang niet slechte N.N.-ploeg 40, en dat in een uitwedstrijd tegen het derde elftal der Groote Koogsche. Wel een contrast met den uitslag van verleden week, maar ook een contrast, dat hoop en moed geeft op het verdere verloop der der promotie-competitie. Voor de rust leek het er anders heelemaal niet op, dat de Witten met zulke cijfers zou den winnen. Ja, zelfs we hadden een zwaar hoofd in een eventueels overwinning. De stand was toen nog 00 en al hadden beide ploegen zoo ongeveer gelijkwaardige kansen gehad, we weten het zoo langzamerhand wel, één doorbraak van KFC, die succes heeft, en men kan de overwinning doorgaans wel gedag zeg gen. „Dotjes van kansen", maar zoowel Hel der als KFC wisten er geen gebruik van te maken. Zooals boven reeds omschreven, speel den de Koogers weer hun stopper-spil-systeem en voor de rust kon Helder maar niet de juiste tegen-tactiek vinden. Vanzelf hadden de witten toen een veldmeerderheid, maar daar entegen kregen we toch ook weer die gevaar lijke Koogsche uitvallen, meestal van rechts geleid. Gevaarlijke aanvallen, temeer daar het linker-verdedigingsblok van Helder langen tijd noodig had om in te spelen. Nog zien we dui delijk de legio-kansen, Godschalk tot twee maal toe alleen voor keeper Vlierden, maar evenzooveel maal ging de kans teniet. Hache lijke momenten deden zich ook voor de Helder veste voor, éénmaal zagen we de KFC-ers tot driemaal toe inschieten, maar het leek wel of het afgesproken was, het bleef dubbel blank. Waji het de juiste verhouding met de rust? Ja. inderdaad, want alhoewel Helder even sterker was, moet men toch ook weer niet de verdienste van de Koogers vergeten, want het is nu eenmaal hun systeem om door over rompelende aanvallen tot het begeerde doel, de overwinning te komen. In deze eerste helft waren het zeker de beide keepers, die 'n groote rol speelden, want al kon nu niet bepaald gesproken worden vaVi lastige schoten, de periodes van druk op een doel vereischen toch zeker ook keeperstalen ten en zoowel Vlierden als Prins verstonden hun vak goed. Verandering van tactiek. Het werd meer en meer duidelijk, dat het elftal, hetwelk het eerst doelpuntte, met de overwinning zou gaan strijken. En gelukkig. Helder had het bekeken. In de tweede helft ging mid-half Steen bergen naar achteren en nu kregen we ook van Helder-zjjde het W-systeem. Vanzelfspre kend kregen de Helder-vleugels wat meer be wegingsvrijheid, want ook de witte binnen- spelers trokken automatisch terug. Het duur de niet lang, ongeveer na 10 min., toen Helder Helder de leiding nam. Godschalk, die dezen middag zijn activiteit al meermalen had ge demonstreerd, kreeg een afgemeten pass van Rottier, even een naar binnen zwenken en met het rechter been verdween de bal zuiver in den hoek (01). Het was voor Hel der een moreelen steun, maar wat nog beter was, dat de KFC-spil Veen, zijn '.aak ging verwaar lozen, waardoor ook van Tongeren einde lijk eens alleen kon wegkomen. Bijna dachten we den ge»- lijkmaker te zien, maar de K.-midvoor Godschalk schooot, alleen voor Prins staande, hoog over. De Helder-aanvallen waren nu veel gevaar lijker en het was een lust te zien hoe God schalk er steeds weer tusschen uit glipte. Het wordt 02. Een klein misverstand in de Koogsche ver dediging werd hen noodlottig. Gelijktijdig lie pen van Tongeren en keeper Vlierden op den bal en terwijl laatstgenoemde de grasmat op zocht kopte van Tongeren den bal in het ver laten doel (02). Dit werd KFC toch te bar en zoowaar ging midhalf Veen de middenvoor-plaats bezetten. Een en ander werd er vanzelf niet beter op, temeer daar Helder er steeds beter in kwam. Men speelde nu veel rustiger en vooral mid half Steenbergen en r.-binnen Siersma maak ten op ons een goeden indruk. Toch scheen het eerst of het laatste kwartier nog be nauwd zou worden, want er ontstond weer een druk op het heiligdom van Prins, maar toen na 38 min. Rottier weer zoo'n bal over de backs heen gaf, was het gedaan met de Koogers. want voor Godschalk is zoo'n vrije bal een kolfje naar zijn hand en ook ditmaal maakte hij geen fout. 0—S. Nog 7 min. waren te spelen en wH dachten nog even een KFC-offensief te krijgen, maar niets was minder waar. Helder kreeg nog verscheidene kansen, zelfs nog een penalty, die Bul over de lat kanjerde. In de laatste minuut wist Rottier er nog 4—0 van te ma ken. waarna scheidsrechter Sterringa, een be- kwaam fluitist, het einde aankondigde van Helders 3en promotie-wedstrijd. Eigenaardig is het. dat de witte reserves in hun uitwed strijden altijd hun beste wedstrijden plegen te spelen. Hiernaar te oordeelen heeft Helder 2 nog een serieuse kans, daar den grootste concur rent ZFC 3 nog met een bezoek moet worden vereerd. van het bekende kastje naar den even beken den muur werd gestuurd. Voortdurend be laagden HRC's-aanvallers de Nieuwe Niedorp- veste en het was hoofdzakelijk aan den goed spelenden Leegwater te danken, dat voorloo- pig doelpunten uitbleven. Maar 20 minuten na den aanvang kreeg „Kokkie" Bakker den bal van zijn naamgenoot op den rechtervleu gel zoo prachtig voor zijn voeten gespeeld, dat hij totaal geen moeite had den N.N.-doel man te passeeren. Toen was het hek van den dam. Zymni zigzagde op ouderwetsche wijze door de N.N.-achterhoede en nog geen tien minuten later knalde hg den bal voor den tweeden maal hoog in het net. Ook dit doelpunt bracht geen zichtbare verbetering in de N.N.-ploeg, waarin helaas Peereboom ontbrak en Faus in de voorhoede erg ongelukkig was met zijn schieten. Nog voor de eerste vijf-en-veertig minuten om waren scoorde Zymni dan ook op tak- tische wijze het derde doelpunt In de tweede helft. Degenen die gedacht' hadden dat het in de tweede helft een walk-over voor de roodjes zou worden, is bedrogen uitgekomen. De Nieuwe Niedorpers beten ineens zoo fel van zich af, dat de bordjes geheel verhangen waren en het is o.i. aan het schitterende keep- werk van Smericnik te danken, dat N.N. slechts één doelpunt en dat nog wel uit een penalty tegen kdn scoren. Maar dit tegenpunt was dan ook dubbel en dwars verdiend, want het aantal malen, dat bijv. een Faus alleen voor doel stond en dan nog in den Racing-keeper zijn meerdere moe3t erkennen, was legio. Interessanter dan voor de rust maakte die duels den wedstrijd anders wel en het in de eerste helft falende N.N. kon zich door die tweede vijf-en-veertig minu ten volkomen rehabiliteeren. Zoo won Racing ook dezen kamp voor den zilveren Rauch- beker. OudesluisI—Alkmaar 3-2 Het is Oudesluis weer gelukt een concur rent een nederlaag toe te brengen, maar ge makkelijk ging dit niet. Eerst tegen het einde met nog twintig minuten te spelen kwamen de zwartjes er beter in en toen dan ook na een 2—1 achterstand de gelijkmaker ter wereld kwam, stegen de kansen en werd tien minuten voor het einde de overwinning een feit. Want de stoere rechtsbinnen van O. glipte toen door de A.-verdediging en op schitterende wijze wist hij in moeilijke positie „the winning goal" te scoren (een welver diende belooning voor zijn harde werken). Alkmaar speelde voor de rust beter dan daarna en de O.-keeper heeft dan ook niet veel werk gehad na de thee. Voor den wedstrijd bood de A.-aanvoerder den O.-captain een mooi bloemenbakje aan ter eere van het kampioenschap. Direct neemt A. het initiatief en gaat ten aanval, en al gauw bemerken wij, dat de O.-achterhoede niet in vorm is, maar zij weten toch stand te houden. Na tien minuten weet de O.-linkbui- ten door te breken, de A.-keeper weifelt en gezamenlijke met den midvoor weet hij den bal in het net te plaatsen (10). A., niet ontmoedig, gooit er een schepje op en goed samenspelend brengen zjj het O.-doel geducht in gevaar en niet lang duurt het, als de A.-linksbuiten door een mistrap den bal op zijn schoen krijgt en hem onthoudbaar in 't O.-doel laat verdwijnen (11). Opmerkelijk is het slechte plaatsen van de O.-spelers. A. blijft sterker en als dan bij een doelworsteling de midvoor een kans krijgt, is het 21. Dat is O. te erg, ze komt verwoed opzetten. De O.- midvoor krijgt een kans, maar gelijk schop pend met den A.-back vliegt de bal vlak bij het doel recht omhoog en wordt door de A.- verdediging verder gedirigeerd. Verder dan eenige corners brengt A. het tenslotte niet en als het rusten is, heeft A. een verdiende 21 voorsprong. De tweede helft. Na de thee wordt de strijd voorloopig in het middenveld gestreden en wordt A. gaandeweg zwakker en begint zij het zwaartepunt in de verdediging te leggen. O. krijgt nu even meer gelegenheid. Er wordt weer door alle spelers gegeven wat ze kunnen en van A. spelt valt niets meer te bespeuren, afgezien een enkelen uitval, maar daar weet de O.-verdediging nu wel raad mee. De O.-halfspelers stuwen hun voorhoede steeds op en dan eindelijk met nog twintig minuten te spelen komt de verdiende gelijkmaker, als de rechtsbinnen profiteert van een misverstand en onhoudbaar den gelijk maker scoort. O. ruikt de overwinning, ze zit er geweldig op en zij krijgen loon naar wer ken als dan tien minuten voor het einde bovengenoemd doelpunt het pleit beslecht. Als de scheidsrechter inrukken blaast, heeft O. haar tweede en verdiende zege binnengehaald. De scheidsrechter leidde correct, goed bijge staan door de neutrale grensrechters. JVC-nieuws Zondagmiddag ontving J.V.C. II bezoek van B.K.C. II voor het spelen van haar tweeden Gouden Kruiswedstrijd. Daar de voor dezen wedstrijd aangestelden scheidsrechter niet op tijd aanwezig was, werd onder leiding van den heer E. Zon begonnen. Reeds van den aftrap was J.V.C. n in den aanval en een paar maal ontsnapte het B.K.C.-doel ternauwernood aan een doorboring. Nu arriveerde de heer Bijlsma, die de leiding overnam. Eindelijk wist J.V.C. de leiding te nemen en even later uit een toe gestane penalty wegens hands de stand op 2—0 te brengen. Ten slotte wist B.K.C. een tegen punt te maken in een duidelijke buitenspel positie. In dezen stand kwam geen verande ring, zoodat J.V.C. II zich door deze 2—1-over- winning in de volgende ronde heeft weten te plaatsen. Twisk II-VCL II 2-4 Het 2e besloot het seizoen op gunstige wijze. Toch is de verhouding niet juist, want VCL heeft zich niet gegeven. Twisk was een slap ploegje en daardoor een gemakkelijke prooi voor VCL. Het groote overwicht van VCL heeft ze niet benut en daardoor is Twisk er zeer be genadigd afgekomen. Belg'ë-Zwitserland 1-2 Ook België is er niet in geslaagd de Zwit sers van het lijf te houden. Met 2—1 werd er verloren, nadat de rust met 11 was ingegaan. Voorhoof scoorde voor de Belgen, terwijl Trello Abegglen en Amado voor de Zwitser- sche doelpunten zorg droegen. Wederom succes voor den Rotter dammer P. Verschuren, die met zijn koppelgenoot J. Martens, de 50 km koppelwedstrijd wint met 3 ronden voor. C. Schenk, A'dam, wint den Sprintwedstrijd over 1 km. Onder vrij groote belangstelling hadden gistermiddag, begunstigd door fraai zomer weer, wederom wielerwedstrijden plaats op de Alkmaarsche baan. Nadat de kamprech ter, de heer Th. D. Visser, in een hartelijke speech Dr. Louis had gecomplimenteerd met de geboorte van zijn twee dochters, werden de wedstrijden ingezet met als gewoonlijk een sprintwedstrijd over 1 km, te verrijden in 3 ritten door T. Roes en C. Schenk uit A'dam en J. Martens, R'dam. Wederom werd door elk een sprint gewon nen, doch C. Schenk wist zich tweemaal 2e te plaatsen en won zoodoende met in het ge heel 5 punten. Dertien nieuwelingen verschenen aan den start voor een 100 ronden-wedstrijd, waarin C. M. Bijster uit Haarlem na 50 ronden, rij den zijn ronde lapte, terwijl 10 ronden later dit voorbeeld werd gevolgd door L. Elffcers, uit Alkmaar, die wel wat te opvallend werd geholpen door z'n clubgenoot W. Zomerdijk. Deze had een ernstige waarschuwing te in- casseeren. De laatste sprint bracht in dezen strijd de beslissing voor C. M. Bijster voor z'n club genoot H. Veerman en L. Ekkers, die dus 2e werd. Ook in de 50-ronden wedstrijd voor Onafh. en Amat. verschenen 13 renners aan den start. Na diverse uitlooppogingen, resp. door v. Lobberegt, A'dam; J. Groot, Alkmaar; C. Siebeling, Haarlem; J. Bosland en D. Grootes. A'dam, was het wederom J. Groot, die zrjn moeite na 35 ronden zag beloond en 1 ronde lapte. Alle pogingen daarna mislukten, zoo dat J. Groot wel verdiend zijn overwinning boekte. Het waren wederom C. Bijster en H. Veer man uit Haarlem, die, evenals 14 dagen te rug in den afval wedstrijd voor Nieuwelingen om de eerste plaats kampten en thans zeer terecht strijd gaven ten gunste van eerstge noemde C. Bijster. De Ploegen-achtervolging met aflossing over max. 4 km tusschen de Alkm. ploeg E. Bos (N.-Scharwoude), K. Kusch en B. Mat- zen, L. Schelfaut uit Haarlem, werd na 15 ronden beslist ten gunste van de Alkm. ploeg in 3 min. 5 sec.. Als laatste wedstrijd voor de pauze volgde de klassementwedstrijd voor Onafh. en Amat. over 60 ronden met 10 klassementen, waar aan door 12 renners werd deelgenomen. Het ging voornamelijk tusschen de drie rivalen, n.1. J. Martens, P. Roes en J. Groot. De twee eerstgenoemden boekten 2 winronden, terwijl J. Groot 1 ronde boekte. Vijf van de 10 klassementen waren voor J. Martens, zoodat deze met het grootst aantal punten won, n.1. 16 punten. P. Roes bleek niet zoo'n sterke printer en stelde hiertegenover 7 punten. De koppelwedstrijd na de pauze werd zeer te niet gedaan door het groote aantal val partijen. Hieronder de gedetailleerde uitslagen: Sprintwedstrijd over 4 ronden (1 km), te verrijden in 3 ritten. Ie rit: J. Martens, 11 sec, 11 p., S. Schenk 2 p. en P. Roes 3 p.; 2e rit: C. Schenk, 11 sec, 1 p., P. Roes 2 p„ J. Martens 3 p.; 3e rit: P. Roes 1 p., C. Schenk 2 p., J. Martens 3 p. Totaal le C. Schenk 5 p.; 2e P. Roes 6 p., 3e J. Martens 7 p. Wedstyd voor Nieuwelingen, 100 ronden: 1. C. M. Bijster, Haarlem, met 1 ronde in 26 min. 58.4 sec, 2. L. Ekkers, Alkmaar, met I ronde, 3. H. Veerman, Haarlem. 50 ronden-wedstrijd voor Onafh. en Amat.: 1. J. Groot, Alkmaar, met 1 ronde; 2. C. Siebeling, Haarlem; 3. M. G. v. Lobberegt, Amsterdam. Afvalwedstrijd voor Nieuwelingen: Na iedere 3 ronden valt de renner, die het laatst passeert af, enz. le afvaller: Van Ol men, vervolgens K. Schilte, F. Pater, W Zo merdijk, P. Peters. L. Ekkers, G. van Dijk, C. de Jong, W. v. d. Bos, Rozenschoon, H. Veerman, winnaar C. Bijster te Haarlem. Ploegen-achtervolging met aflossing over max. 4 km (24 ronden). Gewonnen door E. Bos—K. Kusch, Alkmaar na 15 ronden in 3 min. 5 sec. Klassements-wedstrijd voor Onafh. en Amat. over 10 km (60 ronden). Met 10 klassementen: 1. J. Martens, Rotter dam, met 2 ronden voor in 16 p. in 14 min. 3,6 sec.; 2. P. Roes, Amsterdam, met 2 ronden voor 7 p.; 3. J. Groot, Alkmaar^met 1 ronde voor II p. Koppelwedstryd voor Amateurs en Onaf- hankeljjken over 50 km (300 ronden). Met 4 klassementen: 1. J. MartensP. Ver schuren, Rotterdam 0 p. Op 2 ronden achter: 2. B. Schell—C. Siebe ling, 0 p. Op 3 ronden achter: 3. J. Groot—C. Schenk 7 p.; 4. B. Matzen—L. Schelfant 6 p. Van Klaveren wint van Al Baker In den Doelentuin te Rotterdam zijn voor het eerst in dit seizoen bokswedstrijden in de open lucht gehouden. Ongeveer 4000 toeschou wers waren aanwezig. De hoofdpartij, het ge vecht tusschen Bep van Klaveren en Al Baker, een kleurling uit den Belgischen Congo, ein digde na tien ronden in een punten-overwin- ning voor Van Klaveren. Groot was de zege echter niet, want Baker bleek een lastig tegenstander te zijn, die zeer goed incasseerde en die ook zeer geod de aanvallen kon stoppen De eerste ronde verliep vrijwel geheel met voorzichtig verkennen, maar in de tweede ronde nam Van Klaveren aanvankelijk eeni- gen voorsprong, met goede directen en hoeken op het hoofd. In de tweede helft echter brach ten eenige stopstooten van Baker de balans weer in evenwicht. Heftig werd er gevochten in de derde ronde, Van Klaveren kon niet alle kundige aanvallen van zijn tegenstander stop pen en moest dus heel wat incasseeren. Later werd hij echter iets beter. In de vierde ronde kwam Van Klaveren iets in de meerderheid door zijn vlugge en veelvuldige aanvallen. Ook de vijfde ronde verliep in zijn voordeel door eenige werkelijk zeer goede stooten op hoofd en lichaam. In de volgende ronde zakte Van Klaveren echter weer af, maar Baker maakte hiervan niet veel gebruik. In de tiende ronde echter zette Van Klave ren nog eens al zijn kracht en vlugheid in en zijn tegenstander kreeg het eenige momenten hard te verantwoorden.

Schager Courant | 1939 | | pagina 7