Voor iets goeds HERMAN NYPELS! Or. E. Hoekstra's Noordermarktbond Noordscharwoude Kleedingmagazijnen Den Helder KENT U Bloedzuiverende Gezondheids pillen voor bF^dërEgl Bestuursvergadering. Het bestuur van de v© 1 i n gs v c reenigi n g „De Noordermarktbond" vergaderde Vrij dagmiddag in het. vergaderlokaal. De lieer J. Kliffen, voorzitter opende de vergadering met een hartelijk woord van welkom, in het bijzonder tot den heer .Bak- kum uit Heerhugowaard, het nieuw be noemde bestuurslid voor den L.T.B. Heer hugowaard. De gang van zaken in den afgeloopen winter besprekende, zeido voorzitter, dat de ze periode tamelijk goed is vcrloopen aan onze markt, hoewel er op het laatst een vrij belangrijke inzinking is ingetreden. Toch is de omzet vrij goed geweest. Voorzitter sprak dc beste wcnsclien uit voor het komende seizoen. De heer Bak'kum dankte voor de tot hem gesproken woorden. 1-lij zal zijn best doen, de belangen van de veiling te behartigen. De noutlen, voorgelezen door den secreta ris, den lieer P. Duijves, werden onveran derd goedgekeurd en vastgesteld. Voorzitter deelde mede, dat de omzet over de maand April f 15S.SÖ7,58 is geweest. In liet tijdvak van 1 Januari tot 30 April was de omzet 979.51S.19. Het zal heel krap staan, of men aan het millioen zal toeko men. De gemiddelde veilingprijzen van de producten waren als volgt: Roode kool: Nov. fi.51. Dcc. fl.88, Jan. f4.18, Fcbr. f5.93, Mrt. f6.72. April f 10.27. Gele kool: Nov. f 1.32," Dcc. f 1.00 Jan. f4.22, Febr. fO.11, Mrt. f5.85. April f0.11. D. witte koool: Nov. fl.03. Dcc f 1.42, Jan. f2.98, Febr. fi.iS. Mrt. f3.71. April f5.19. Alles per 100 Kg. Voorzitter deed nog ccnige mededcclin- gen over de alg. vergadering van het Cen traal Bureau v. d. Veilingen in Nederland. De voorstellen van den N.M.B, zullen in een bespreking met de stauusorganisaties worden behandeld. De verhoogingen van de minimumprijzen zullen niet zoo Ineens kunnen worden door gevoerd is voorz.'s meening. Het zal traps gewijze moeten geschieden. De voorz. deelde mede, dat ccn onderhoud Iieeft plaatsgehad over een witte koolregc- ling. Het zal .nders gaan dan verleden jaar. De contracteercnde fabrikanten zullen aan een bepaald kwantum gebonden worden, terwijl zij deze niet voor. 5 Nov. zullen mo gen verwerken. We hadden tot nu toe altijd last van dc contraetkool. Deze conlractkool mag alleen op tccltvcrgunning van den boer geteeld worden en gekocht por 100 Kg, Dus niet meer laten huren. Dc zwendel in teeltvcrgunningcn zal hierdoor ook radicaal den kop worden ingedrukt. De minimumprij zen wilde de heer Driessen doen oploopen van f 0.80 tot f 1, om het gewichtsverlies te compensecrcn. Een heffing per vat achtte de heer Dricsse niet meer gowcnscht. Een andere regeling wordt overwogen. Deze regeling wordt wel toegejuicht. Voorzitter heeft een bespreking gehad over dc sorteerkosten van de poters, welke liooger waren dan de vergoeding voor de N.G.F.C. We kwamen f 304.72 tekort over 't geheel. Voorz. heeft hoop, dat er een ver goeding zal worden verleend door tic Cen trale. Voorts heeft men een onderhoud met de Prov. Commissie en de standsorganisa ties gehad over den kostprijs van de vroege aardappels. Deze kostprijs is door de N.G. F.C. tc hoog berekend. Men is niet afge gaan op dc gegevens uit deze streek, maar van groote bedrijven. Men zegt, geen steun te geven aan prutsbedrijven, tegen welke qualifieatie is geprotesteerd. Nu vragen de veilingen en standsorganisatics de resulta ten aan de hand van de gogevens van 100 (bedrijven, door ons aan te wijzen, uit de rayons van onze veilingen. Dan zullen we wel tot een lagere opbrengst komen, ge loofde spr. In verband met de t alg. verg. van het Centr. Bureau heeft de Raad van Advies ook zijn f 100.000 beschikbaar gesold. In de commissie, welke over de regelingen zullen gaan, zijn uit elke provincie 3 personen be noemd, voor N.llolland dc heeren Tr. Roos je, Boven karspel, J. P. Nijsscn, Santpoort en J. Kliffen, N.-Scharwoude. Er zal dus wel overleg worden gepleegd met de verschil lende streken uit het land, als er iets ge daan wordt, merkte voorz. op. Van de Koophandel was een verzoek ont vangen, om mede te willen werken, dat de vreemde kooplieden door middel van een comanissionnair koppen. Gevraagd wordt, reclame te maken voor de comimissionnairs aan de velling. Voorzitter merkte op, dat mer hiervoor niet veel gevoelt. Het is zoo: Hoeveel te meer zielen, zooveel te meer vreugd! Moeten we het in dc „Vierbond" bespreken? De bestuursleden gevoelden hier niet voor De veiling is vrij voor iedereen. Men besloot, den Koophandel een afwij zend bericht te zenden. Voorzitter deelde mede, dat de veiling f 214 per jaar personeele belasting betalen moet. Dat werd een hoog bedrag gevonden. Gebleken is, dat moer veilingendeze belas ting betalen. Het Centr. Bureau berichtte, dat dc veilingen worden aangeslagen naai de huurwaarde. Het C. B. wil ceii actie voe ren en ook de aanslag van den N.M.B. bc- oordeelen. Deze zaak zal in handen wórden gegeven van het C. B., terwijl aan den inspecteur der belastingen inlichtingen zullen worden gevraagd. naar Prijzen voor elke beurs Extra werkzaamheden. Hierna kwam aan de orde de vaststelling van de vergoeding aan J. Duijves voor dc bemoeiingen t.a.v. de doorgedraaide produc ten. Het dag. bestuur stelde voor de vergoeding te bepalen op f 150.De werkzaamheden zijn zeer tot tevredenheid Verricht. De opbrengst der doorgedraaide producten voor dc veiling en den betaalmeester elk ruim f700.na aftrek van alle kosten. De heer K. van Dijk was geen bewonderaar er van, dat weer extra betalingen worden ge daan. Wordt er wel extra werk verricht, of geschiedt het in don gewonen werktijd? Voorzitter zeide, dat er meer werk ver richt wordt dan anders. Men kan dat niet allemaal voor niets verlangen. De lieer Duij ves heeft, veel administratief werk verricht, en veel verantwoordelijkheid gehad. De lieer lvos, veilinglcidor, gaf nog een toelichting. De heer Klaver vond, dat als het loon te laag was, dit verhoogd moest worden. Het voorstel van hot dag. bestuur werd na nog ecnige besprekingen niet algemeene stemmen aangenomen. Accountantscontrole uitgebreid. Besproken word de uitbreiding van de Ac countantscontrole over het betaalkantoor. Het dag. bestuur wilde hiertoe wel overgaan. De betaalmeester is er hcclcmaal niet tegen, doch wil z'n administratie liever niet veran derd zien. De accountantsdienst acht dit niet noodig als de administratie overzichtelijk is. De lieer C. Koeman meende, dat dc accoun tantsdienst tc kinderachtige cischcn stelt, hetgeen de voorzitter betwijfelt van deze in stelling, die over 120 veilingen controle uit oefent. Als het inderdaad over de schreef zal gaan met de controle, houden we er mee op Wc blijven vrij. Dc kosten zullen ongeveer f300.per jaar zijn. Men besloot de controle te doen uitoefenen met ingang van 1 Januari 1939. Het begint geld te kosten. Het vijfde punt der agenda was de bespre king van de noodzakelijke werkzaamheden, welke moeten plaats hebben in en aan het vcilingsgebouw, o.a. dc algehecle bespui ting, het in orde brengen van de electrische verwarming en het schilderwerk. 't Gebit zit er in. Voorzitter merkte op, dat er van de flinke ontvangsten nu wel iets af zal gaan. Er is heel wat houtworm in de overkapping. De Mij., die de overkapping gezet heeft,.bericht te, dat men voor deze invloeden van buiten af niet in kon staan. Men was wel bereid, te trachten een zoo coulant mogelijke oplos sing te verkrijgen met de vroegere eigenaars van de Mij. Nu heeft men een advies gekregen, om de overkapping te bespuiten met een zekere vloeistof, welke de houtworm doodt. De kosten zullen beduidend zijn: Met f 1000 zal men er niet zijn. Het bestuur be sloot de houtworm niet dit bestrijdingsmid del te lijf te gaan. De deskundigen waren het niet eens. De verwarming in de veiling heeft zeer veel electriciteit gebruikt. Hiernaar is een onderzoek ingesteld door een inspecteur van het P.E.N., deelde dc veilingleider mede. De leidingen waren in desolatcn toestand. Eeni- ge deskundigen hebben over het meer-ver- bruik tegenstrijdige uitleggingen gegeven. Achteraf denkt men, dat eenige malen ver geten is, den stroom uit te schakelen, zoo dat dc stoven gedurende 24 uur achtereen gebrand hebben. De installatie is niet meer in goeden staat en zal vernieuwd moeten worden, andei's zou het gevaar kunnen ople veren." De veilinglei-dei heeft meteen geprobeerd tariefsverlaging te verkrijgen. Dit is in on derzoek. De noodige herstellingen zullen worden aangebracht, terwijl tevens een uit breiding aan het aantal stoven zal worden gegeven. Ook de schilder komt er aan te pas. De westzijde van het veilingsgebouw dient noodig geschilderd te worden. Het be stuur stelde voor het oude gebouw geheel te schilderen, waartoe besloten werd. In den stillen tijd zal in elk der pakhui zen electrisch lioht worden aangebracht, ter wijl voorts 2 lantaarns zullen worden aan gelegd. Dc kosten zullen worden omgesla gen over de huurders. De heer Bakker informeerde naar de lek kage van de veiling. Voorzitter zeidc, dat dit nog niet in orde is. We zullen moeten teren. Hiermede zal een proef genomen worden. Daarna sluiting. Deze pillen bestrijden de ongemakken ont staan door onzuiver bloed, herstellen on voldoende spijsvertering en bevorderen de natuurlijke verrichtingen des lichaams. 90 ct. of f 1.56 per doos met gebruiksaanw. Verkrijgbaar in Apotheken en Drogisterijen. NOORDSCHARWOUDE. SOU DEO GLORIA. Door de Clir. Zangver. „Soli Deo Gloria", directeur de heer Paul Kok, werd met He melvaartsdag deelgenomen aan het Groot Na tionaal Zangconcours te Leiden. Het koor zong in dc Eere-afdceling en be haalde ccn eersten prijs met 376 punten, het geen zeker een mooi succes genoemd kan worden. EXCURSIE NED. HERV. MEISJESCLUB. Door de Ned. Herv. Meisjesclub werd onder leiding van mevr. Moraal een excursie ge maakt naar de bloeiende boomgaard van het Vckabedrijf nabij het station Noordschar woude. De peren- en pruimenboomen waren na genoeg uitgebloeid, doch de schitterende bloei van de appclboomcn vergoedde dit geheel. Het was dc moeite waard dit modelbedrijf te bezichtigen. NUMMERING CANDIDATENLIJSTEN. In de zitting van het Hoofdbestuur heeft gisteren de loting plaats gehad voor num mering der candidateniijsten voor dc a.s. gemeenteraadsverkiezingen. De uitslag was als volgt: lijst no. 1 de A. R. partij, lijst 2 S.D.A.P., lijst 3 R.K. Staats partij en lijst 4 Gemeentebelang. BROEK OP LANGENDIJK VREEMDELINGENVERKEER De burgemeester dezer gemeente heeft zich met een circulaire tot de burgerij ge wend, waarin wordt medegedeeld, dat reeds gedurende eenigen tijd besprekingen wor den gevoerd niet het bestuur van „Alcmaria Vereen, voor Vreemdelingenverkeer" te Alk maar teneinde gezamenlijk rondvaarten in „het rijk der duizend eilanden" met bezichti ging van het veilingsgebouw te organiscc- reiT. Deze besprekingen zijn thans in zulk een stadium gekomen, dat dc plannen yasteren vorm hebben gekregen. Vanaf den beginne zal alles in goede ba nen worden geleid. Daartoe is de raad voor nemens te bepalen, dat zonder vergunning van B. en W. het verboden is do vaarwate ren to bevaren met vaartuigen, welke gebe zigd worden als openbaar middel van ver voerd voor personen. Het ligt dan verder in de bedoeling, deze vergunning alleen te verleenen aan een op te richten vereeniging voor vreemdelingen verkeer. Dc openingstoebt, waartoe verschillende autoriteiten en vooraanstaande personen op het geliied van vreemdelingenverkeer wor den uitgenoodigd, zal gehouden worden op Vrijdag 25 Mei a.s. Om zitting te nomen in liet voorloopig comité tot voorbereiding van dc noodige plannen zijn de heeren A. ten Bruggecate, A. Dirkmaat, E. J. Schoneveld, J. Slot P.Az. K. Vlug, H. Wagenaar en A. van Zuylen Sr. aangezocht. Maandag a.s. zal in café De Boer een op richtingsvergadering worden geouden voor de vereeniging v. Vreemdeliingenverkecr. LAN GEN DIJK NED. TUINDERSBOND, DISTRICT NOORDHOLLAND. Het Bestuur van het district Noordholland van den Ned. Tuindersbond heeft als afge vaardigde voor de vergadering van de L. C.O. in deze provincie aangewezen de heer A. Hoogland te St. Pancras. Voor het zit ting nemen in do adviescommissie inzake het planIr. Rietsema, betreffende emigra tie en vergrooting tuinbouwbedrijven in Noordholland werd de heer N. Kaan te Oudkarspel gekozen. Aangezien de N.T.B, een commissie in het leven zal roepen, die in studie zal nemen het vraagstuk van de teelt en den afzet van tuinzaden, werd besloten dit nu achterwege te laten voor het district Noordholland. GUNSTIGER REGELING VOOR EXPORT TUINBOUWPRODUCTEN NAAR ENGE LAND IN VERBAND COLORADO KEVERGEVAAR. Besprekingen tusschcn vertegenwoordi gers van de Britsche en onze regeering in zake het verbod van invoer in Engeland van tuinbouwproducten in verband met het voorkomen van den Coloradokever in ons land hebben tot resultaat gehad, dat de in voerbeperkingen slechts zuilen gelden voor een periode van 4 maanden en dan slechts gelden voor producten uit de z.g. besmette gebieden. Met name te noemen producten buiten een zekere grens van den besmettings haard geteeld, vallen er niet onder. ZUIDSCHARWOUDE KOELPAKHUIS VOOR KOOL We vernemen, dat de heer J. Commandeur alhier voornemens is een koelpakhuis voor kool te stichten. AUTOTOCHT OUDEN VAN DAGEN. Het comité voor het houden van een jaar lijkschen autotocht voor Ouden van Dagen uit Zuidscharwoude vergaderde ten lokale van den lieer J. de Boer. Medegedeeld werd dat de tocht op. 8 Juni zal plaats hebben. Het nieuw benoemde Comitélid, de heer Westenberg, werd hartelijk welkom gehee- ten. Besloten werd, den terugtocht van Vo- lendam tc doen over de Zaanstreek en Cas tricum, Bergen en langs den nieuwe weg naar Noordscharwoude. Uit de afgedragen gelden bleek, dat in Broek op Langendijk, waar met busjes werd gecollecteerd, f 111.was ingezameld. In Zuidscharwoude werd met lijsten geloopcn en de inzameling beliep rond f 170.Be sprekingen werden gehouden over de vraag, of het wel toelaatbaar was. dat op die wij ze Zuidscharwoude voor Broek betaald. Met den bugemeester van Broek zal wor den besproken, de mogelijkheid, om daar in hel vervolg ook met lijsten te mogen inza melen. In totaal hadden 20 luxe-autohouders hun wagen beschikbaar gesteld. Dc H.A.- B.O. zal met bussen rijden. Voor menschen, die het zelf betalen kunnen, zal de commis sie ieder geval op zich zelf bcoordeelen, om te bepalen, hoeveel zij hebben bij te dragen. SINT MAARTEN NUMMERING CANDIDATENLIJSTEN. De nummering van de candidaatlijstcn voor verkiezing van den gemeenteraad had de volgende uitslag: No. 1 Gcref. fractie: No. 2 R.K. fractie; No. 3; S.D.A.P. en No. 4 Plaat selijk Belang, W ARMENHUIZEN VERGADERING „VISCHLUST". Gistermorgen hield „Vischlust" haar jaar vergadering in café P. de Heer te Schoorl- dam. Na opening en goedkeuring der notulen volgde rekening en verantwoording van dén penningmeester. Boeken en bescheiden wer den in orde bevonden. Hierna volgde Bestuursverkiezing, wegens periodiek aftreden van de heeren P. Rol, P. Rempt en U. Slot. Zij allen werden met bijna algemeene stemmen herkozen. Verder werd besloten om in het komend seizoen vier wedstrijden te organiseeren en evenals vorig jaar een vrijen wedstrijd te houden. Voor het aankoopen der prijzen werden we derom verzocht de heeren J. Jongcrling, P. Rempt en C. de Boer. Na rondvraag volgde sluiting. ZIJPE BURGERLIJKE STAND VAN 12 TOT EN MET 17 MEI 1939. Geboren: Tamis, zoon van Johannes Ram pen en Johanna Maria Admiraal: Agatha Lucia, dochter van Adrianus Johannes Hed- des en Catharina Anthonia Klaver. Ondertrouwd: Jan Hendrik Willem Peet oom, 21 jaar caféhouder, te Schagen en Ca tharina Kuit. 22 jaar, zonder beroep te Zijpe Wijbrand Bruin, 52 jaar, schipper en Cath. Slikker, 52 jaar, zonder beroep, beiden te Zijpe. Dienard van der Vorst, 22 jaar, slager te Zijpe en Alida Leen, 18 jaar, zonder beroep te Schoorl. Getrouwd: Simon Petrus van Duin, 27 jr., landarbeider, te Ha.rcnkarspel en Cornelia Appelman, 20 jaar. zonder beroep te Zijpe. Tcunis de Waard, 20 jaar, landarbeider en Johanna Josephina Hubertina Tolen, 19 jaar, zonder beroep, beiden te Zijpe. Hendrik Kistemaker, 26 jaar, landbouwer, te Barsingerhorn en Wilhelmina Blaapboer 25 jaar zonder beroep te Zijpe. Overleden: Gecnc. POLITIE. Verloren: portemonnaie met inlhoud. DE WERKLOOSHEID. De vorige week is het aantal werkloozen, dat- „in zorg" is, met4 vermeerderd en ge stegen tot 47, waarvan 43 in de werkver schaffing waren geplaatst en 4 ingevolge de Rijkssteunregeling werden geholpen. In de overeenkomstige weken van 1938 en 1937 bedroeg het aantal werkloozen respectieve lijk 94 en 111. NUMMERING DER LIJSTEN. In een zitting van het Hoofdstembureau voor de verkiezing van leden van den Ge meenteraad zijn de op 9 Mei j.1. ingelever de candidateniijsten als volgt genummerd: 1. Vrije. Dem. en Vrijheidsbond. 2. S.D.A.P. 3. Middenstanders. 4. Christelijken. 5. R.K. SCHAGERBRUG. VOGELVERGUNNING. De minister van Economische Zaken heeft een vogel vergunning verleend aan den heer Joh. Dignum Hz. te Stolpen tot 1 Januari 1940, uitgezonderd Juni en September. PETTEN. BRANDMEESTER-AF. Wij vernoemen, dat de heer E. Roozing Pz. alhier de functie van brandmeester voor Petten, welke functie hij, naar men ons mededeelt, reeds ongeveer 35 jaar heeft waargenomen, heeft neergelegd. HEER-HUGOWAARD RAADSVERGADERING. De Raad zal Maandagmiddag vergaderen. Om. wordt voorgesteld ook voor 1939 een su'bsidie te verleenen aan het Crisiscomité B voor hulpverleening aan werkloozen, kleine boeren en kleine tuinders en wel een bedrag van f 592.45. Voorts komen B. en W. met een voorstel de ziekenfondspre- miereductieregeling voor werkloozen exen- eens toe te passen op degenen, die in de steunregeling voor kleine boeren en kleine tuinders zijn opgenomen. SCHOORL OPENLUCHTSAMENKOMST, Hemelvaartsdag werd hier een uitstekend geslaagde Openluchtsamenkomst gehouden, vanwege de Evang.-gemeenten te Alkmaar •en Wormerveer. Het weer was boven verwachting. Het was heerlijk om te zitten op 't rustige plek je in de duinen achter „de Roode Leeuw". Er waren veel bezoekers uit Alkmaar, Koe dijk, Schoorl, Julianadorp, Wassenaar, Wor merveer en Krommenie. Als sprekers tra den op: Ds. F. B. Kooiman van Rotterdam Z.; Ds. P. D. v. d. Togt van Krommenie en Ds. Ruys van Alkmaar, die allen de groote beteekenis van het Hemelvaartsdag-Evange lie van dezen tijd in 't licht stelden. „Als de Hemelvaartsdag een feest moest zijn voor onze successen, het feest voor.een dictator of aardschen vorst, dan moest het wel een boetedag zijn, wegens deze don kere tijden, maar het is 't feest voor den Ko ning der Koningen, die nimmer falen zal! Heel de aarde is Zijn Rijksgebied!" Het gezang werd door vioolspel van den heer Müller begeleid. WIERINGERMEER BURGERLIJKE STAND. Van 13—19 Mei 1939. Geboren: Age Albertus, zoon van G. Huis man en T. Pot,ma; Hermanna Lamberdina, dochter van A. v. d. Goot en J. Feenstra; Jolle, zoon van J. Sohrale en A. de Jong: Jacoba Neeltje, dochter van G. A. Versluis en E. Provoost; Gerardus Antonius Wilhel mus, zoon van J. de Jonge en P. J. Baten; Willem Lammert, zoon van H. Loof en G. de Vries; Gccrtruida, dochter van M. van Damime en A. de Regt; Johannes Bernardus Anitonius, zoon van H. J. A. Hakvoort en J. M. M. Smit. Ondertrouwd: Geenc. Getrouwd: Manfred Holz, oud 24 jaren on Hanni Sara Grünpeler, oud 20 jaren; Lein Jacobus Ca vaal, oud 33 jaren en Pie- ternella Ostc, oud 26 jaren. Overleden; Gecne. v m de weide met, veel jong, geil gras SINT MAARTEN TUINBOUWVERGADERING TE STROET Gisteravond vergaderde de tuinbouwver- eeniging „Groenteteelt" ten huizo van den heer K. Wit te Stroet. Na opening weiden de notulen gelezen en onder dankzegging goedgekeurd. Door voorz. wer$ medegedeeld dat Mevr. de Wed. Klant het betaalmeesterschap voort zet en dat de heer W. Dekker, secretaris der veilingsvereen. is geworden. Als afgevaardigden voor de algemeene vergadering werden gekozen de heeren D. Swart, C. de Geus, P. Breed, J. Glas, C. Groet en W. Bijpost en als plaatsvervangers de heeren G. Bijpost, J. de Pee en C. Kroon. In behandeling kwam vervolgens de be schrijvingsbrief der op 25 Mei a.s. te hou den algemeene vergadering, waarbij de hou ding t.a.v. de verschillende voorstellen werd bepaald. Bij de rondvraag vroeg de heer Asma of het bestuur stappen wil doen om gedaan te krijgen, dat de betaalmeester ook het geld voor tuinbouwers, wonende aan den. Stroeter dijk, thuis laat bezorgen. Dit zal in de algemeene vergadering wor den ter sprake gebracht. Op een vraag van den heer C. Groet waar om geen verslag over het bespuiten der kool tegen draaihartigheid is uitgebracht, werd geantwoord, -dat er een boekje, waarin de bedoelde resultaten zijn opgenomen, is uit gegeven. De heer G. Bijpost informeerde naar de f0.10 welke was beloofd als toeslag op de 100 K.G. witte kool en door de verbouwers tot heden niet was ontvangen. De heer C. de Geus gaf als antwoord hier op, dat dit geld is verrekend bij de doorge draaide witte kool. SCHAGEN DE KAARTLEESRITTEN. Omtrent de starttijden van de kaartlees- ritten kan nog worden medegedeeld, dat deze voor de verschillende routes nader als volgt zijn vastgesteld: Schagen 10.31, Hoorn 10.01, Alkmaar 10.16 en Enkhuizen 9.46, alles des voormiddags. Het aanvangslijdstip der middagstart, na de rust in onze plaats, is natuurlijk nog niet bekend, dit hangt van het aantal in schrijvingen af. NUMMERING CANDIDATENLIJSTEN. De "nummering der candidateniijsten voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing is als volgt: 1 S.D.A.P., 2 R.K. 3; Schagen's Belang; 4 Communisten en 5 rechtsch-protestanlsch- christelijken. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Arnoldus, zoon van Hendrik van Gastel en van Cornelia van Schaik. Ondertrouwd: Willem Jacob Biersteker, oud zeven en twintig jaren, klerk, wonen de te Den Helder, en Jantje van Rooij, oud drie en twintig jaren, zonder beroep, wo nende te Schagen. Overleden: Neeltje Hoogland, oud twee en tachtig jaren, weduwe van Klaas Ra ven; Cornelia Klazina de Haan, oud negen en veertig jaren. POLITIE. Gevonden: een sleutel, een zakdoek en een pet. Verloren: een rijwielplaatje, een zilveren beursje, een blauw taschje, een vulpen en een portefeuille met inhoud. BOUWVERGUNNING. Aan den heer Jac. Goedhart is door B. en W. vergunning verleend tot het bouwen van een schuurtje op liet terrein aan de Rogge veenstraat wijk D 105. COLLECTE. Door B. en ,W is aan de Afd. Schagen van Herwonnen Levenskracht toestemming verleend tot het houden van een collecte op den eersten Donderdag in Augustus. SCHAGEN NIEUWS. Programma voor Zondag a.s. J.V.C. 1Schagen 2, vertrek 12.45 uur. J. J. Slikker J. Weeland H. Middelbeek P. Kistemaker G. C. Anncveldt T. Moran- sarf D. Schoorl J. v. d. Ben A. de Wit P. de Vries R. v. Haren Res.: S. Beebaart, J. Slikker. Schagen AOudeslnis A, 10.30 uur, K. Molenaar F. Slotboom, G. Annex'eldt G. Broens Jac^ Molenaar P. Bakker J. Kater R. Abbring T. Schoorl M. v. Rooij H. Vollen. Reserve: K. de Boer, H. de Graaf, Alb. Schot. CORRESPONDENTIE H. ter H. Nieuwe Niedorp. Uw stuk be hoort niet onder de rubriek „Ingekomen" thuis, doch is zuiver een beschouwing, wel ke op geen enkel plaatselijk of districtsbe* lang betrekking heeft. Dergelijke ontboezemingen behooren tot het terrein der redactie en zouden in rlit geval misschien plaats kunnen vinden in oen blad met een zeer bepaalde strekking. Red.

Schager Courant | 1939 | | pagina 15