Voor iets goeds HERMAN NYPELS! Raad Hamhuizen fcoLlHf Nieuwe ramp voor den tuinbouw Kleedingmagazijnen Den Helder Uit Alkmaar De Raad vergaderde gistermiddag onder leiding van burgemeester Nol et. Secretaris de heer H. G. Rijs. Allen zijn aanwezig. Na opening volgt vaststelling der notulen. Mededeelingen en stukken. ingekomen Door Ged. Staten zijn verschillende raads besluiten alsmede de begrooting 193S goed gekeurd. Ged. Staten hebben medegedeeld, dat tot 1 Januari 1941 vrijstelling wordt verleend van het vakonderwijs in lichamelijke oefe ning. Door B. en W. zijn tot lantaarnopstekers benoemd A. Spaansen en Jac. Slot. Het quotiënt, bedoeld in het tweede lid van art. 16 van het Financieele Verhou- dingsbesluit, is door Ged. Staten voor het rekeningsjaar 1936 vastgesteld op 13.5418. De gemeenteraadsverkiezingen zullen wor den gehouden op 13 Juni a.s. Voorts is nog ingekomen een jaarverslag van het Middenstandsborgstellingsfonds; de Voorzitter geeft hiervan een kort overzicht. Na driejarige werking moet spr. zeggen, dat het Fonds voor vele kleine middenstanders een zegening is gebleken. Spr. wijst er op, dat veelal te laat om hulp bij het Fonds wordt aangeklopt. Doen zich moeilijkheden voor, dan moet men vooral niet te lang wach ten om hulp in te roepen. Bezwaren kunnen daartegen niet bestaan. Geheimhouding is verzekerd. Ingebmikgeving gebouw. B. en W. stellen voor het voormalig school gebouw te Schoorldam in gebruik af te staan aan 3 vereenigingen, tegen een ver goeding van f 1 per jaar, onder bepaling, dat het schoolgebouw ten genoege van B. en W. zoowel binnen als buitenwerks door deze vereenigingen wordt onderhouden. Goedgevonden. Rekening Burg. Armbestuur 1937. Ged. Staten deelen mede, dat zij behou dens enkele wijzigingen geen bezwaren heb ben tegen de goedkeuring der rekening van het Burgerlijk Armbestuur over 1937 en derhalve stellen B. en W. voor, deze rekening thans goed te keuren. Als voren. Wijziging gemeente-rekening 1937. In verband met de nota van opmerkingen ten aanzien van de gemeenterekening 1937, stellen B. en W. voor de rekening dien overeenkomstig te wijzigen en nader vast te stellen. De wijzigingen zijn van administratieven aard. Als voren. Aankoop van grond. B. en W. stellen voor van J. Blokker, al hier aan te koopen een strook grond van perceel, sectie B no. 1116, gelegen in de Dorpsstraat voor de som van f 1.—. Een en ander in verband met de verbree ding van de Zuiderbrug. Als voren. Suppletoire begrootingen. Voorgesteld wordt vast te stellen 2 sup pletoire begrootingen voor den gewonen dienst .en 1 voor den kapitaaldienst over 1938. Als voren. Vergoeding vakonderwijzeres. Het Gereformeerd schoolbestuur verzoekt in verband met de bepaling in art. 101 der L.O.-wet een vergoeding over 1938 voor een vakonderwijzeres tot een totaal bedrag van f 132.82. B. en W. stellen voor dit bedrag uit te betalen. Na toelichting van den Voorzitter wordt aldus besloten. B-steun 1939. B. en W. stellen voor te besluiten beschik baar te stellen aan B-steun: voor werkloozen 38 X f5.79, waarvan het Rijk betaalt 38 X f 3.78 en voor B-steun tuinders en kleine boeren 54 X f2.89, waarvan het Rijk betaalt 54 X f 1.89. Goedgevonden. Ontheffing kohier hondenbelas ting. B. eu W. stellen voor aan de Wed. Nieuw land wegens vertrek uit de gemeente, een half jaar ontheffing van hondenbelasting te vcrleenen ten bedrage van f 3.— W. Dek ker een half jaar wegens verkoop van zijn hond. Tevens wordt voorgesteld een suppl. kohier hondenbelasting vast te stellen tot een bedrag van f 12. Als voren. Rondvraag. De heer Roozendaal heeft een klacht ge hoord n.a.v. het onderhoud der straten. „Zijn wij geen menschen'? werd er gevraagd en hiermede werden bedoeld de bewoners van een gedeelte van de Fabricksstraat. Er zijn dus menschen, die meenen, dat er niet ge noeg aan het onderhoud van de wegen wordt gedaan, hetgeen niet spr.'s overtuiging is. De Voorzitter zegt, dat aan de Fabricks straat juist veel is gedaan. Voor het verstra ten van hek tot hek kan spr. geen toezegging doen. Dan komt pen ander gedeelte ook wel in aanmerking. Over het algemeen zijn de straten hier goed onderhouden. Bij Jievigen regenval zullen er natuurlijk wel eens klach ten zijn. De heer Laurman vraagt of al eens iets aan den SI nis weg is gedaan? De Voorzitter zegt, dat deze weg inderdaad verbetering behoeft. De vraag is maar, wie het doen moet. B. en W. willen evenwel trachten een redelijke oplossing te vinden. Zij zullen doen wat gedaan kan worden. Hierna sluiting. De Duitsche maatreqelen inzake het Colorado-kever-gevaar. Men schrijft ons uit den Langendijk: De Tuinderij, het orgaan van het Centraal Bureau van de veilingen in Nederland, is bijzonder slecht te spreken over de door Duitschland getroffen maatregelen inzake het Colorado-kevergevaar. Het constateert, dat de grens van het besmette, resp. be dreigde gebied ligt ten zuiden van de lijn, welke kan worden getrokken van Noordwijk over Voorhout. Sasenheim de Hoofdvaart van de Haarlemmermeer, Haarlemmer Trek vaart, het Y. over de Zuiderzee langs de Zuidgrens van Doornspijk via Oldenbroek. Heerde. vervolgens de provinciegrens vol gend tot aan Deventer, via de Zuidwest grens van Gorsel, over Warnsveld. Hengelo (G.). Zelhem, Doetinchem. Wisch naar Dinxperlo. AI de hovengenoemde gemeen ten vallen juist buiten het bedreigde ge bied. Hoewel het verheugend is, aldus De Tuin derij, dat uiteindelijk het Uitvoer-contro- le-Bureau is ingeschakeld bij de uitvoering der maatregelen, hetgeen ongetwijfeld be- vordelijk zal zijn voor een vlot verlooD. valt. toch de gcheele gang van zaken diep te betreuren. Wij handhaven volledig ons be zwaar dat omtrent deze maatrege len, waarover toch zeker reeds ge- ruimen tijd besprekingen met Duitschland zijn gevoerd, geen over leg is gepleegd met het Tuinbouw bedrijfsleven. Het doet toch Wel heel merkwaardig aan. dat, indien zoo ingrijpende- maatregelen staan genomen te worden de tuinbouw slechts enkele dagen, vóór zij in werking treden, daarvan kennis krijgt, niet in de gelegenheid wordt gesteld, zijn bezwaren te berde te brengen of deskundige adviezen in deze materie te geven. Wat de inhoud van de maatregelen be treft, willen we in de eerste plaats wijzen op de grens van het besmette en bedreigde gebied. Deze loopt van Noordwijk naar Dinxperlo over de in bovenstaande circulai re genoemde plaatsen. Alles wat daar bene den ligt. is dus besmet of bedreigd De grens liin is vastgesteld in verband met de vind plaatsen. We kunnen nu dus constateeren. dat vriiwel gpheel Zuidholland. Utrecht en Gelderland en geheel Limburg. Noordhra bant en Zeeland er onder vallen. Het feit dat hier en daar eens een uit België over gewaaide kever is gevonden. waarbij natuur liik geen sprake is van een besmetting heeft derhalve tengevolge, dat thans het grootste deel van ons land internationaal al f-pvaarliik is gesignaleerd. Hoewel in het Zuidhollands GlasdistrlH en het Westland nog nimmer nok maar één kever is gevonden, valt ook dit tuinbouw gebied in ziin geheel onder die voorzichtig- hpidsmnatrprrften van Duitschland. En bleef bet ten aanzien van deze gebie den nu nog maar bii voorzorgsmaatregelen door middel van bet vernlicht stellen van gezondheidscertificaten, dan zou de ramp nog Ie overzien ziin. Maar ook dat is niet zon. Voor een aantal zeer belangrijke pro ducten is de invoeor gedurende bepaalde pe rioden radicaal verboden. De invoer van vroege aardappelen mag zelfs in het geheel niet meer plaats hebben. Na 30 April kan voortaan geen sla afkomstig van de voornaamste productiegebieden, Zuidholland en Venlo, moer naar Duitschland worden uitvoerd! Zelfs de sla onder glas gegroeid, zoodat er überhaupt geen sprake is van gevaar voor kevers, mag uit ge noemde gebieden na 30 April niet meer naar Duitschland. Wat dit beteekent, bewijst het volgende overzicht van onzen sla-export naar Duitsch land in de maand Mei gedurende de twee laatste jaren; deze bcdroeog in 1937 nog 2.714.000 kg. voor f 377000 en in 1938 242.000 kg. voor f 303.000. Deze export van sla is door den nieuwen maatregel met één slag verloren gegaan; practisch immers is de cultuur van sla ten Noorden van de fatale lijn NoordwijkDinxperlo van geen betee- kenis. Wart de uitvoer van bloemkool betreft, deze mag na 31 Mei niet meer plaats heb ben vanuit de besmette en bedreigde ge bieden. Dit bet eekent een ramp in liet bij zonder voor pnze glasbloemkool uit het Westland en de Kring en voor onze open- grondsbloemkool uit Barendrecht. De uitvoer van bloemkool naar Duitsch land in de maanden Juni. Juli en Augustus (na dozen datum komt de Noord'hollandsche bloemkool ter markt, die voorloopig hoe lang nog? vrij kan worden geëxporteerd) bedroeg de laatste jaren als volgt: 1937: Juni 2 250.000 Kg. f 216.000: Juli 2.029.000 f 173.000; Aug. R5§.000 f 45.000. 1938; Juni 1.661.000 f 149.000; Juli 1.419.000 f 112.000; Aug. 518.000 f 35.000. Ook deze export is thans practisch ver nietigd. Bezien we zoo bet geheele com plex van maatregelen, dan is het zeker niet overdreven, om van een catastrofe te spre ken. Nu de tuinbouw toch al in zoo uiterst moeilijke omstandigheden verkeert, is de nieuwe Duitsche maatregpl wel hoogst ern stig. Wij kunnen ons begrijpen, dat Duitsch land zooveel mogelijk overbrenging van den Co'orado-kever wil tegengaan. Waarom dan echter, wanneet ereens eens een verdwaalde kever gevonden woedt, direct een rrpbied met een straal van 50 K.M. als bedreigd echted wordt aangeduid, is ons niet duidelijk Waarom de resultaten der bestrijding, die ♦och én van Regeerinesavege. én van de zij de der belanghebbenden zoo energiek mo gelijk is aangpnakt, niet worden afgewacht voordat tegpn den invoer uit ons land zulke vernietigende maatregplen worden genomen is ons een raadsel. Waarom zonder meer ook verschillende van onze gipsproducten onder verbodstbop-alinsen komen te valten^ begrijpen we evenmin. Wij vragen ons daar* I om af, of ome Regeering bij de gehouden besprekingen in dezen niet méér had kun nen bereiken. Het resultaat is thans voor onzen Nederlandse hen tuinbouw wel heel ongunstig. Een uitzicht, dat wij van de ge nomen maatregelen weer afkomen, ls er blijkbaar niet, ook al wordt er dit jaar in de bedreigde cn besmette gebieden geen enkele kever meer aangetroffen. Tot zoover De Tuinderij. Inderdaad de perspectieven voor onzen tuinbouw, die al jaren onder de crisis gebukt gaat, zijn alles behalve roos kleurig! LANGENDIJK VIERDE LUSTRUM. Naar wij vernemen, zal de afdeeling van den Bond van Overheidspersoneel binnen kort. het 20-jarig bestaan herdenken. Ter ge legenheid van dit jubileum zal het gezel schap „De Jonge Spelers" een uitvoering geven met „Yord Lister Legenden". OUDKARSPEL NUMMERING LIJSTEN. Het Hoofdbestuur heeft in zijn gisteravond gehouden zitting de candidaienlijsten voor de a.s. gemeenteraadsverkiezingen genum merd. De uitslag der loting was als volgt: 1. Conim. Partij, 2 R.K. Staatspartij. 3 S. D.A.P., 4. Gecombineerde lijst Vrijz. Dem. en groep-De Boer. BROEK OP LANGENDIJK UITSLAG AANBESTEDING. Door het bestuur der Langendijker Groen ten Centrale werd aanbesteed het verven van het bollengebouw, betaalkantoor en vergaderlokaal met de navolgende uitslag: K. Otto, Broek op Langendijk f 347.50 F. van Doornum, idem 304.50 J. de Hartigh, idem 349. J. Boekesteijn, idem 323. C. ter Hofstede. Zuidscharwoude 295.95 J. v. d. Gragt, Sint Pancras 345. Andre Brun, II. H. Waard 284. De gunning werd in beraad gehouden. BERGEN De zaak Bakker voor het Hof Alle getuigen weer opgeroepen. Op Dinsdag 13 Juni en zoo noodig op Don derdag op Donderdag 15 Juni a.s. zal de be kende zaak van den arbeider Bakker, uit Bergen, die zooals bekend wordt geacht, door de Rechtbank te Alkmaar werd vrijge sproken van moord op zijn drie jeugdige kinderen, voor het Hof te Amsterdam die nen. De Officier van Justitie had levenslang geëischt. Alle twintig getuigen zijn wederom opge roepen om verhoord te worden. VERKIEZING GEMEENTERAAD. In de zitting van het hoofdstembureau zijn de ingeleverde candidatenlijsten voor de verkiezing van de ledèn van den gemeen teraad genummerd als volgt: Lijst J. Willekes Macdonald 1, lijst J. E. Miltenburg 2, lijst L. den Das 3, lijst B. de Jonge 4. lijst L. de Liefde Sr. 5, lijst J. Broersma 6. De stemming is bepaald op Woensdag 14 Juni a.s. BOUWVERGUNNING. B. en W. dezer gemeente hebben aan mevr. Wed. G. Lesger—Kaptein alhier ver gunning verleend tot het stichten van een woonhuis met garage aan den Kruisweg. RAADSVERGADERING. De burgemeester heeft den raad in open bare vergadering bijeengeroepen op Woens dag 31 Mei a.s., des namiddags 8 uur ten raadhuize. VEREENIGING VOOR HUIS- EN KRAAM- VERZORGING. De Maandagavond onder voorzitterschap van den heer A. H. v. Gelder in „De Oude Prins" gehouden vergadering, was slecht be zocht. De notulen werden zonder op- of aanmer kingen goedgekeurd, onder dankzegging aan de secretaresse mevr. R. Beets voor de juiste redactie. Bij de ingekomen stukken was een schrij ven van het bestuur van „Helpt Elkander", dat de algem. vergadering had besloten geen bijdrage voor de kas van Huis- en Kraam- verzorging te verleenen. Rekening en verantwoording. De rekening van de penningmeesteres sloot in ontvangsten en uitgaven met een totaal van f 1225.161/*». Het batig saldo bedroeg f 110.29 (op 1 Jan. 1938 f 119.71V2)- De kascommissie rapporteerde bij monde van Mevr. van DieWognum, dat zij alle stukken en bescheiden in de beste orde had bevonden en adviseerde tot déchargeering van de penningmeesteres. De vergadering be sloot aldus. Jaarverslag 1938. Ging de vereeniging met een bezwaard hart het jaar 1938 in, met het oog op den minder rooskleurigen stand der financiën, toch heeft zij gelukkig aan alle aanvragen kunnen voldoen. Enkele cijfers mogen het vele nuttige werk, dat in het afgeloopen ver- eenigingsjaar werd verricht, verduidelijken. Wat huisverzorging betreft werd hulp ver leend in 17 gezinnen (in 1937 in 21 gezin nen) en wel gedurende 96 heele dagen, 65 halve dagen en 52 morgens. De uitgaven hiervoor bedroegen f 330.S0. naar Prijzen voor elke beurs ER 7.1. IN WEE COKIIKOBFERK SHEERHinHELEX PAS mWfS MOTOR OlL IJJb HAAR ER IS CEEX HIPPEL DAT GOEOKOOEEB SMEERT! iDraagt dë smeertechnisclie motorverzorging op 1 1 aan een bekwaam vakman - Uw garagehonder! f Kraamverzorging werd verleend in 20 ge zinnen, (in '37 in 18 gezinnen) en wel ge durende 280 dagen, wat een uitgave van f 723.90 met zich bracht. Het batig saldo liep in '38 iets terug. Dat dit niet meer bedroeg, was wel te danken aan het heuglijke feit, dat een 50 leden een extra bijdrage schonken van f 55.60. Het bestuur hoopt natuurlijk, dat velen dit mooie voorbeeld zullen volgen. Het ledental bedroeg 1 Januari '39: 228 (vorige jaar 222) Met een beroep op allen, die de vereeni ging een goed hart toedragen, haar zooveel mogelijk te willen steunen, eindigde dit veelzeggende jaarverslag. Begrooting. De begrooting 1939 sloot in ontvangsten en uitgaven nnet f 1210.29. Het bij art. 8 van de statuten bedoelde aantal dagen, gedurende welke huisverzor ging wordt verstrekt, werd voor 1939 vast gesteld op 12 en 6 dagen. De 14 dagen voor Kraamverzorging bleven ongewijzigd. Het bestuur werd wederom ge machtigd om naar omstandigheden te han delen, indien onverhoopt mocht blijken, dat de kasmiddelen ontoereikend zijn. Bestuursverkiezing. De aan de beurt van aftreden zijnde bestuursleden. Mevr. v. d. Berg, Mevr. Mais en de heer A. H. v. Gelder werden bij acclamatie herbenoemd. De kascommissie werd voor 1939 samen gesteld uit Mevr. van Die-Wognum en de heer v. d. Berg. Rondvraag. Bij de rondvraag kwam o. m. ter lafel de vraag: „Hoe zijn de finan ciën te versterken?" De heer v. d. Berg meende, dat leden, die in een periode van bijv. 3 jaren een zeker bedrag hebben genoten, voor een zekeren tijd dienen te worden uitgesloten van hulp. bijv. voor één jaar. De voorzitter wees er op, dat het bestuur er indertijd reeds op gewezen had, dat be perking van hulpverleening geboden kan zijn, doch dat de vergadering het toen an ders had gewild. De vergadering zag nu in dat harde noodzaak dwong tot het instellen van een wachttijd bij huisverzorging. Het bestuur zal op de volgende vergade ring komen met een voorstel. Op voorstel van het bestuur werd beslo ten om de in de schaal genoemde bijdragen bij Kraamverzorging die dienen t>e worden betaald, met 10 cent per dag te verhoogen. Hierna volgde sluiting. OPBRENGST VERLOTING. Naar wij vernemen heeft de op 3 Novem ber 1938 gehouden verloting ten bate van de Vrijzinnig Hervormde Vrouwen vereeni ging f 68.60 opgebracht. HET BRANDT BIJ HET ONDERWIJS. Wanneer komt de nieuwe O.L. school? Alkmaar, dat zijn aantal openbare lagere scholen langzamerhand heeft teruggebracht van 8 op ö1/^, dat boven-dien alle disponi bele schoollokalen heeft afgestaan aan de militairen, geraakt daardoor aardig in de perikelen. Slechts door het aantal leerlingen per klasse steeds verder op te voeren, kan op het oogenblik de leergierige jeugd nog wor den verstouwd. Terwijl het rijk voor een school met 1 hoofd en 5 leerkrachten een minimum-aantal leerlingen stelt van 236 kindoren, wat neerkomt op gemiddeld 39 1/3 leerling per klasse, schrijft de gemeentelijke verordening een maximale bezetting voor van 48. Dit aantal is tihans in verschillende klas sen niet slechts bereikt het is overschre den. Toen enkele dagen geleden een depót der spoorwegen naar Alkmaar werd ver plaatst, konden de kinderen uit de betref fende gezinnen slechts worden onderge bracht door klassen te formeeren van 49 en 50 leerlingen. De Alkmaarsche overheid overtreedt haar eigen verordeningen! Daarbij komt nog, dat de aanmelding voor den nieuwen cursus, tegen de ver wachting in, meevalt. Ten stadhuize noemt men het wellicht „tegenvallen". En met belangstelling vragen we ons af, wat straks zal gebeuren, wanneer onze ge meente zal worden verrijkt met de gezin nen der militairen. Ruimte.voor uitbreiding is er niet meerl Alle beschikbare schoolgebouwen zijn afge staan! Terwijl de klassen aan de verschil lende scholen tot hun maximale grootte zijn uitgebreid, waardoor de surplussen zoo groot zijn geworden, dat voldoende leerlingen aanwezig zijn voor een nieuwe school met een hoofd en 4 leerkrachten. We herinneren ons, dat het College een nieuwe school heeft toegezegd. En waarlijk, die kan niet lang meer op zich laten wachten. Ze is brood- en brood- noodigl DE COMMUNISTISCHE LIJST VAN DE GEMEENTERAADSVERKIEZINGEN. De Communistische Partij heeft tijdig de benoodigdc handteekeningen hijeen welen te krijgen om in district I met een eigen lijst te verschijnen. Heden vernemen we echter, dat dit niet zonder haakjes en oocries zou zijn gegaan Naar men ons stelig verzekert, zouden enkele handteekenineen zijn afgekeurd, om dat... ze door dezelfde persoon waren gezet! Daarmee zou het aantal zijn gedaald op 23, wat te weinig was. Gelukkig echter voor de C. P. werd vastgesteld, dat men zich ter secretarie met twee andere hand teekeningen in zooverre had vergist, dat de betreffende personen wel in district I woonden en niet gelijk men oorspronke lijk had gemeend daarbuiten. Daarmee werd het totaal weer 25. De C.P.N. was binnen, zij het niet zonder enkele wonderlijke sprongen. KERMIS LUTJEWINKEL. Onder de meest gunstige weersomstandig heden is hier de voorjaarskermis gevierd. 1-Iet bezoek was Zondag bijzonder groot. Des Maandags werden volks- en kinderspelen gehouden op het terrein van den lieer W. Govcrs, die dit welwillend hiervoor beschik baar had gesteld. De deelname aan de ver schillende wedstrijden was zeer groot, en er werd vinnig om de prijzen gekampt. Zoo als altijd kan Lutjewinkel op een gezellige kermis terugzien, er werd geen wanklank gehoord. De balmuzick werd onder de eminente lei ding van Jan Kos op uitstekende wijze ver zorgd. De uitslagen der volks- en kinderspelen luiden als volgt: Kinderen van 6S jaar: le prijs Joop Wit, 2e prijs Bertus Hoep, 3e prijs Tini Geense, 4e prijs Dirk Vogelzang, 5e prijs Wiepke Wa gen, 6e prijs Jan Kort, 7e prijs Nanda Krap, 8e prijs Marieskc v. Vegtcn, 9e pr. Gerard' v. Raalte, 10e prijs Jan v. Raalte, 11e prijs Henny Butter. Kinderen van 810 jaar: le prijs Dieuwke Beers, 2e prijs Sietske Wijntjeterp, 3e pr. Jan Keijzer, 4e prijs Aafje Wit, 5e prijs Henk Jonker, 6e prijs Piet Nes; 7e prijs Pieter No bel. Jongens van 10—12 jaar: le prijs Adri v. Zoeden, 2e prijs Wim Smit, 3e prijs Piet Geense. Jongens van 1214 jaar: le prijs Jan Ko ning, 2e prijs Cor Wit, 3e prijs Karei Nobel, 4e prijs Dirk Kort. Meisjes van 1014 jaar: le prijs Willy Keijzer, 2e prijs Trien Fijnheer, 3e prijs Kootje Bakker, 4e prijs Nancy Brugman, 5e prijs Janni Wit. Jongens van 14 jaar en ouder: le prijs Ab Smit, 2e prijs Ab Faber, 3e prijs Frits Vermaning, 4e prijs Dick Keijzer. Meisjes van 14 jaar enouder: le prijs Aag je Kant, 2e prijs Gre Wilken, 3e prijs Elly Bakker, 4c prijs Maartje IIocp, 5e prijs Grietje Hollenberg, 6e prijs Aaltje Faber. Mannen: le prijs A. Nobel, 2e prijs P. de Maaijer, 3e prijs J. Krap, 4e prijs Jb. Fijn heer, 5e prijs H. de Vries, 6e prijs P. Keij zer, 7e prijs K. Mulder. Vrouwen: le prijs- mevr. Blokker, 2e prijs mevr. H. Fijn-heer, 3e prijs mevr. Mulder, 4e prijs mevr. K. Blokker, 5e pr. mevr, J. Fijnheer, 6e prijs mevr. G. Kuiper, 7e prijs mevr. de Geus, 8e prijs mevr. Jb. de Roer, 9e pr. mevr. Bogaardt. WIERINGEN ZAKENNIEUWS. Naar we vernemen gaat de heer A. Velt- man onze gemeente verlaten en zich in Haarlem vestigen. Het restauraticbedrijf van den heer' Velt- man krijgt dan een nieuwen exploitant en wel den heer van Wijck uit Rotterdam. Vrijdag a.s. zal de heer van Wijck het restaurant betrekken. HOOGWOUD AARTSWOUD WOONHUIS VERKOCHT. Naar wij vernemen heeft nnej. Wed. K. Vel. baar woonhuis onderhands verkocht aan den heer P. Helder, alhier. AMSTERDAM, 22 Mei 1939. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 466 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kwaliteit 7280; 2e kwaliteit 6070; 3e kwaliteit 4858; 25 stieren 50—56; 70 melk en Kalf koeien 180260; 52 vette kalveren: 2e kwaliteit 5460; 3c kwaliteit 4052; on dermelkers lager; 142 nuchtere kalveren 5 8.50: 89 schapen IS25; 7 lammeren 10ltj 458 varkens: vleeschvarkens, wegende van 90110 kg. 575S; zware varkens 5657; vette varkens 5556; Aangevoerd 2 wagons geslachte runderen uit Denemarken. Marktovcrzicht: Slachtrundercn en stieren ruime aanvoer, vlotte handel, hoogere prijzen voor eerste kwaliteit. Melkkoeien matige aanvoer, weinig handel. Vette kal veren aanvoer matig, handel vlug, prijzen onveranderd. Nuchtere kalveren aanvoer matig, handel vlug, prijzen constant. Scha pen ruime aanvoer, handel gedrukt, prijzen, vast. Lammeren aanvoer onbeteekenend. Varkens aanvoer matig, zeer stugge handel, prijzen iets hooger. ROTTERDAM. 22 Mei. Veemarkt. Aanvoer: totaal 2087 stuks, t.w.: 602 vette runderen. 290 vette kalveren, 20 nuchtere kalveren. 956 schapen en lam meren. 788 varkens, 30 zuiglammeren. Prij zen per Kg.: vette koeien 786440-52 ct., vette ossen 706440-52 ct., vette kalveren 11090-60-75 ct., varkens (levend gew.) 47—4645 ct., schapen 47—42—28 ct. Prijzen per stuk: schapen f 201714. zuiglamme ren f 8—6—4. Overzicht: vette koeien en ossen, aanvoer iets kleiner, handel kalm, nrijizen iets honger, tot 75 ct. Pr. koe tot 82 ct., pr. os tot 75 ct. Vette kalveren, aan voer ruimer, handel traae, prij'zen van vo rige week moeilijk te handhaven. Sehanen en lammeren, aanvoer als vorige week. ban del tamelijk. 1e en 2e kw. hooger, verder onveranderd. Varkens, aanvoer grooter. ban del levdig. prijzen onveranderd. Zuiglam- meren. aanvoer als vor. week. handel rede lijk .prijzen iets hooger. Een klein partijtje schapen voor export verkocht. ROTTERDAM. 22 Mei. Vlasmarkt. Aanvoer: 4825 Kg. blauw, schoon 68—78 ct.. 8400 Kg. Hollandsch Geel 6878 rf.. 6750 I<g. Damvroot 6568 ct. per Kg. Voldoende vraag. Prijzen kun nen zich handhaven, bij vluggen handel werd aanvoer geheel verkocht.

Schager Courant | 1939 | | pagina 6