OUDERS ha DRUKKERS Tak naait! a t HOEKJE i *p Hoe deed U het? Overstelpend aantal candidaat-pachters CORSETIERE Kalasiris Corset VOORDE Inleiding tot de serie t Vele wegen gaan naar Rome. In de opvoedkunde-litteratuur ontmoet men herhaaldelijk deze opvatting; alleen via dezen weg bereikt men het doel. Wanneer er ergens sprake is van vele stelsels, dan is het op het terrein der opvoeding. Ik heb eens nagegaan, welke de voornaamste stel sels in dit verband zijn en ik kwam daarbij tot de conclusie, dat het aantal dermate is, dat het onmogelijk is om alle te beheer- schen. Het belangrijkste evenwel is, dat ieder meent het bij het goede eind te heb ben. „Probeer het zoo eens", adviseert A; „Neen," zegt B. „probeer het liever zoo" !en C haast zich met de opmerking: „U pro- 1 beerde het al met de methode A en B., wel nu probeer het nu eens met mijn methode". Bij allen treffen we hetzelfde verschijnsel aan, n.1. de idee, dat de bepaalde voorge stane methode de e e n i g goede i9. Voor den practischen opvoeder wordt de zaak op die manier wel moeilijk. Het gevolg is, dat hij het tenslotte met zijn eigen methode doet, lukraak dikwijls, maar vaak met goeden uitslag... In het laatste geval is er meteen weer een nieuwe methode geboren. Immers, hij !die haar toepaste, wordt in de meeste ge vallen ook haar propagandist. Denk maar eens aan de goede raadgevingen, welke men jin den familie- en kennissenkring bij voort- during kan krijgen. Opoe deed het vroeger zoo, tante Bets ideed het zus en nicht Kaatje weer anders. Om strijd loven allen de deugdelijkheid van ,hun methode. Inderdaad: de methode was stellig deugdelijk, maar... in het bijzondere geval. Voor andere gevallen gelden andere methoden en wanneer men een algemeene i werkwijze zou navolgen, dan nog blijft de voortdurende mogelijkheid, dat men moet wijzigen. Men mag nimmer blindelings voort Iblijven gaan op een vooraf gegeven weg. IMen kan dit trouwens niet. Want telkens |doen er zich gevallen voor, waarin de me thode nu toevallig niet voorzag en dan moet men zelf een beslissing nemen, zelf 'een weg kiezen. In dit opzicht had de grootmoeder van Jan Ligthart gelijk, toen zij zeide: „Och, met kinderen doe je net als het uitkomt..." Nu hoor ik al enkelen zeggen: „Alles goed en wel, maar je kunt toch algemeen geldende gedragsregels volgen?" Zeker. Het is zelfs goed die te volgen, mits men er steeds rekening mee houdt, dat niet een weg de eenig juiste behoeft te zijn, en dat er in alle methoden waarden schuilen, welke beschouwd kunnen worden als zoovele aspecten van de eene, niet bestaanbare, doch theoretisch te denken algemeene methode. Of beter: om naar Rome te gaan, hebben wy handwijzers noodig, maar ieder weet, dat er vele wegen naar Rome leiden. Het doel is bekend, maar als er nu maai- wegen Uit onze omgeving ANNA PAULOWNA VERGADERING „HUISZORG". en handwijzers zijn en mensehen, die, wan neer het noodig is, zelfsstandig kunnen be sluiten, dan bestaat er menschelijkerwijze gesproken 99 kans, dat men het doel bereikt. Ik wil maar zeggen, het heeft inderdaad waarde, zelfs zeer veel, kennis te nemen van de verschillende methoden laat ik er hier dadelijk aan toe voegen, dat ik ook ervaringen bedoel mits men maar rekening houdt met het hierboven genoem de feit. Ik hoop, dat de lezers(essen) van deze hoekjes mijn werk in dit licht willen zien. Ik heb gepoogd, handwijzers te zetten en wegen aan te geven, waarlangs men even tueel het zou kunnen probeeren. Niemand meene echter, dat ik d en eenig juisten weg gewezen heb! Het ligt in mijn voornemen in deze zo mermaanden een reeks artikeltjes te schrij ven over ervaringen uit de praktijk van de opvoeding. Ik zou het buitengewoon op prijs stellen, als men mrj zijn eigen er varingen zou willen mededeelen en nog meer, wanneer men toestemming gaf ze zjj het onder pseudoniem of ongeteekend in deze rubriek te publiceeren. Toezending kan geschieden aan de redac tie van dit blad. Ik kom dan zelf in het be zit van uw ervaringen. Ik hoop nu maar, dat men mij niet tever geefs zal laten wachten op deze zoo zeer gewaardeerde medewerking! HOE DEED U HET? No. I. Een moeder vertelde mij: Mjjn kinderen willen in de zomermaanden niet naar bed op den vastgestelden tjjd van 8 uur des avonds. In mijn jeugdjaren moest ik iederen avond om acht uur naar bed, daar hielp niets aan. Nu ik zelf moeder ben, wil ik aan dezen regel vasthouden, doch on dervind veel moeite. Het is om acht uur nog volop dag. Mijn kinderen zeuren, dat hun ka meraadjes nog wat buiten mogen spelen hetgeen ook waar is en dat zij, wanneer ze boven zijn, die kinderen hooren spelen. „Ik kan toch niet slapen moe", zegt de oudste. „En dan kan ik toch net zoo goed opblijven". Ik stuur mijn kinderen echter naar boven en naar bed. Ik weet wel, dat ze nog een poos wakker blijven liggen, maar slapen kan ik niet afdwingen. Mijn kennissen zeggen, dat ik te streng ben voor mijn kinderen en dat ik ze gerust wat later naar bed zou kunnen sturen. .Wat denkt u daarvan?" Het is aan U lezers (essen) hieromtrent Uw meening te geven. Zeer gaarne zal ik Uw zienswijze door geven! In afwachting, OVEEKA. De vergadering betreurt deze handelingen ten zeerste. Gehoopt wordt dat eventueele opmerkingen aan de bestuursleden zullen worden medegedeeld om zoodoende te kun nen bereiken, dat de vereeniging nog meer dan thans reeds het geval is aan haar mooie doel zal kunnen beantwoorden. De commissie stelt voor om te gaan naar IJmuiden. Daar is meer te zien. Op Velser- end zou dan ten slotte kunnen worden ge pleisterd. De kleintjes gaan clan niet meer naar het havenhoofd, doch gaan naar het strand. De datum is vastgesteld op Vrijdag 23 Juni. De vergadering besluit het voorstel der com missie te aanvaarden. Medegedeeld wordt nog, dat de kinderen wel boterhammen, maar geen geld moeten meenemen, even min snoepgoed. In de pauze wordt den oudei's gelegen heid gegeven om een tentoonstelling van de handwerken der kinderen te bezichtigen. Deze tentoonstelling was gearrangeerd door Mej. Mallet. Alles zag er keurig uiteen ver heugde zich in een sterke belangstelling van de ouders. Na de pauze las de heer Wolthuis voor uit „Kinderen uit m'n klas", van J. P. Cohen— de Vries. Deze stukjes, getiteld Liesbeth en Jan, ontlokten een hartelijk applaus. Bij de rondvraag dankt de heer Leek den heer Wolthuis en juffr. Mallet voor al het geen zij voor het onderwijs hebben gedaan. Hierna sluiting. ZWEMBAD T SKARPET." Zooals reeds in dit blad per adv. werd bekend gemaakt, zal de opening van 't Skarpet a.s. Zondag plaats vinden. Druk is men thans in de weer om alles keurig in orde te brengen. Er wordt bijgeverfd, nieuw zand aangebracht. Een W.C. werd gebouwd etc. Dat de opening onder mooi weer moge plaats vinden! W1ERINGERWAARD DE SCHOOLREISJES ONDER DE LOUPE Gisteravond vergaderde de vereeniging ter bevordering van getrouw schoolbezoek in 't lokaal van den lieer R. Breed onder leiding van den beer Sieswerda. Aanwezig het gewone clubje van alle "jaren. Na opening las de. beer C. R. Blaauboer de nol uien voor welke onveranderd werden goedgekeurd. De rekening van de penning- meesteres nagezien door de heere Tjalle- ma en Peereboom werd in orde bevonden. Ontvangsten f 239.55; uitgaven f 232.71 ba tig saldo f 6.84» De kinderen van de 2e tot en met de 6e klasse zullen weer hun gewone reisje ma ken. naar Bergen enz. Hierbij wordt weder om gerekend op de medewerking van eige naars van auto's, waaraan overigens niet getwijfeld werd. Als datuin werd Vrijdag 16 Juni vastge steld. De 7e en 8e klasse zullen met een auto bus naar Amsterdam gaan, waarvoor de datum door de onderwijzers nader zal wor den vastgesteld. De leerlingen der le klasse krijgen een cadeautje. Als bestuursleden moesten aftreden de heeren W. Peereboom en P. Schouten. In hun plaats werden gekozen de heeren Hof stee en A. Bakker Jz. De penningmeesteres gaf in overweging om zoo mogelijk niet al te royaal te zijn, want zij moest tot haar leedwezen meedeelen, dat de bijdragen eer minder dan meer werden. Van uit de vergadering werd dit zeor jammer gevonden, want, 't zou te betreuren zijn, indien dit jaarlijksche feest voor de kinderen verloren zou gaan. De eigenaars van auto's stellen steeds hun wagens ter beschikking, dus laten anderen nu eens hun bijdrage verhoogen en zij die tot dus ver niets gaven ook eens flink voor don dag komen. En goed voorbeeld werd al door een der aanwezigen gegeven door zijn bij drage met f 1.— te verhoogen. Na rondvraag sluiting. GOED KERMISPROGRAMMA. Zooals uit een adv. in dit nummer blijkt, heeft ook de heer Schenk voor de a.s. ker mis voor iets nieuws gezorgd. Hij heeft nie mand minder dan Maloitz geëngageerd, den beroemden telepaath-speurder, die overal met zijn scnsationeelc experimenten groot succes heeft, o.a. met het blindlezen en de zingende telepathie. Als conferencier zal lierman Diederichs voor een vroolijke noot zorgen. Als gewoonlijk zal de dansmuziek weer door uitstekende musici worden verzorgd. W1ER1NGERMEER Niet om verlegen, maar mee ver legen. Keuze uit 1100 agrariërs. Gisteren was het de laatste dag voor de bezichtiging van de dit jaar uit te geven landbouwbedrijven in den Wieringermeer. De liefhebberij was ook dit jaar weer zeer groot. Waarschijnlijk zal het aantal gegadigden niet minder zijn dan het vorige jaar en weer omstreeks 1100 bedragen. De laatste weken kon men weer liefheb- beis uit alle oorden van ons land, verge zeld van familie en „deskundigen" de aan geboden bedrijven langs zien trekken en de grond keuren. Voor dag en dauw stonden er ook reeds auto's uit ver verwijderde uithoeken van 1 land voor het Domeinkantoor op de komst van den heer de Jong te wachten. Binnen enkele dagen kan de selectie be ginnen, met als uiteindelijk resultaat: wei nig „gelukkigen" en zeer veel teleurgestel- den. De directie heeft nog wel pachterskeus. Niet om verlegen, maar mee verlegen! BURGERLIJKE STAND. Van 20 tjn. 25 Mal 1939. Geboren: Cornelis, zoon van L. J. van Drongelen en A. Poot, Ondertrouwd en Getrouwd: Geene. Overleden: J. P. Schuiringa, oud 51 jaren, te Alkmaar. NIEUWE N1EDORP Gevonden: een gouden broche; een paar handschoenen. Inlichtingen bij den gemeenteveldwachter. GESLAAGD. De heer IJ. Meijer, voorheen directeur der gafabriek alhier en thans woonachtig te Hilversum, behaalde dezer dagen bij een te Utrecht gehouden examen het certificaat der makelarij, uitgegeven door de broeder schap der gediplomeerde makelaars voor onroerende goederen. 7AJPE SCHAGERBRUG. MIDDENSTANDSCURSUS. •J. 1. Woensdagavond werd in een der lo kalen van de o.l. school alhier de eindles gegeven van den spoedcursus ter opleiding ^oor het middenstandsdiploma algemeene handelskennis. Behalve de leerlingen en de beide leeraren de heeren J. J. Klant, econoom te Warmen- huizen en H. N. Kaptein, hoofd der school te Burgerbrug waren tegenwoordig de hee ren C. Brugman en P. Hooij, resp. voorzitter en secretaris van het bestuur van den cur sus. De heer Klant noemde de prettige geest die er steeds op de cursusavonden heeft geheerscht en dankte hiervoor zoowel de cursisten als zijn medeleeraar de hee> Kap tein. Spreker hoopte voorts dat alle cursis ten zullen slagen. De heer Brugman zei, dat het bestuur uit de middenstandsorganisaties bij het in het leven roepen van den cursus, op vele moeilijkheden is gestuit, doch dat deze uit demv eg zijn geruimd. Spr. dankte leera ren en leerlingen voor de medewerking als mede het gemeentebestuur voor het in ge bruik geven van het schoollokaal. Namens de cursisten werd het woord ge voerd door den heer Hagtingius, die hulde bracht aan de heeren Brugman en Hooij voor het vele werk, dat zij gehad hebben om den cursus in het leven te roepen. Spre ker dankte verder de leeraren voor het goe de onderwijs en bood hun namens de cur sisten een herinnering aan bestaande in een zilveren potlood en 'n theelepeltje met inscriptie „spoedcursus 1938-1939". De heer Kaptein dankte voor deze aardi ge attentie. Spreker zei de lessei* steeds met genoegen te hebben gegeven. CALLANTSOOG TOCHT OUDEN VAN DAGEN. Het uitstapje van de Ouden van Dagen is thans vastgesteld op 20 Juni a.s. Op het, programma staat de bezichtiging der sluizen te IJmuiden en van de Fordfabrieken bij Amsterdam. Men zal dus een grooten tocht door onze provincie maken. HEERHUGOWAARD NIEUW SCHOOLHOOFD. Tot hoofd aan de school voor Chr. Nat. Schoolonderwijs aan den Bassenveg werd benoemd de heer C. Haeck te Alphen aan den Rijn. DAMES. A.s. Woensdag 31 Mei van 10.39 tot 3.30 ls in onze zaak aanwezig. Het dragen van een corset kan Uw gezond heid schade en Uw figuur bederven. Het is de ideale dracht. Laat U dus vakkundig inlichten. Groote sorteering CORSETTEN - CORSELETS - BUSTE HOUDERS BUIKBANDEN, enz. van eer ste klasse firma's. Firma G. DE WAARD SCHAGEN. Leverantie Ziekenfonds A.A.Z.Ak, SCHAGEN LANDBOUWHUISHOUDONDERWUJS. Leeraressen benoemd. Behoudens nadere goedkeuring van den betrokken minister is benoemd met ingang van 1 Juni voor de landbouwhuishoudschool te Schagen om les te geven in de huishoude lijke vakken met acte N. 19, Mejuffrouw H. J. Bouwma te Workum en als ambulante leerares voor Texel, Schagen en Alkmaar, Mej. H. Markus te Deventer, beiden opge leid aan de opleidingsschool Nieuw Ralie- cate te Deventer. FIETS GESTOLEN. De zwijntjesjagers nemen nog geen va- cantie. Gisteren moest mej. Kamp, ons vrouwelijke raadslid, dit ondervinden. Toen zij na beëindiging harer werkzaamheden aan de Rotterdamsche Bankvereeniging haar rijwiel, dat achter het gebouw was neergezet, wilde meenemen, was dit al ge beurd. In het algemeen is, nu de zomer en daarmede het hoogseizoen voor de rijwiel- dieven is aangebroken, de waarschuwing op haar plaats: let op uw fiets! HET ZOOVEELSTE AUTO-ONGEVAL KRUISING LOET-PROVINCIALE WEG. Bij den beruchten hoek Loet-Provinciale weg heeft gistermiddag de zoveoelste aan rijding plaats gevonden. Toen de chauffeur van de Fa. Hoebe met zijn zware vracht auto uit de richting van de Haven naderde en de kruising zou passeeren, kwam met flinke snelheid een personenwagen van de Loet, De chauffeur van deze auto wilde den Provincialen weg oprijden, doch nam de bocht iets te ruim. Hierdoor botste hij op de wagen van Hoebe en raakte in den wal. Het spatbord van den luxen wagen was flink beschadigd. Wat wcnscht u zich? Al wat de moeite waard ls, kost inspanning. Het begrip „geluk" in den zin van „bof fen" is denkbeeldig, Wanneer wy de oorzaak van succes, in welke richting dan ook, na gaan, zullen wy steeds zien dat er energie en inspanning aan ten grondslag ligt. In de vreugde van het behaalde succes, vergeten wjj weieens voor een oogenblik, hoeveel moeite wy ons getroost hebben, maar zoo dra wjj er rustig over gaan nadenken moe ten wy toegeven: „Ja, het heeft moeite ge kost, maar het was die moeite waard". Of ls het soms geen inspanning waard, om onze liefste wenschen te verwezeniyken? Gunstige omstandigheden kunnen het be reiken van ons doel versnellen, tegenslag kan maken, dat wy het niet zoo snel berei ken als wy gehoopt hadden. Maar hoofd zaak ls de intensiteit van onze concentratie en de mate van onze volharding. Zoodra wy Iets'intens en van ganscher harte willen en onze algeheele energie in het werk stellen om dit te bereiken, treden er onzichtbare kosmische krachten in wer king, om ons te helpen. Dit is een groote en onweerlegbare waarheid: noch gunstige omstandigheden, noch zoogenaalhd „geluk" zyn de hoofdfactor om er te komen, maar de sterkte van onze eigen wil en concentratie en de draagkracht van onze eigen volharding. De kracht van onze gedachten ls eigeniyk de motor, die onze daden voor ons volbrengt, die onze wenschen tot werkeiykheid maakt. Wie denkt: „ik kan het toch niet, ik heb altyd tegenslag", die zal het nooit kunnen! Denkt op kleingeestige, moe- delooze, halfhartige wyze en ook Uw daden zullen klein, krachteloos en halfhartig zyn. Dankt daarentegen krachtig, optimistisch en voortvarend, en U zult volbrengen, wat U zich voorneemt. Wanneer U met wil tot aanpakken vertrouwen In Uw welslagen combineert, dan zal dit vertrouwen ook niet beschaamd worden. Menigeen heeft een eng, begrensd leven en laat tallooze mogeiykheden tot geluk en succes onbenut voorbygaan, door gebrek aan eigen kunnen. Eerst wanneer U zich ten volle inspant, zult U ontdekken, dat U veel meer kunt, dan U ooit gedacht had. Zonder durf en zelfvertrouwen bereikt men niets. U zoudt toch ook niet verwachten, dat de knapste leeraar U de kennis van wis kunde of van taal zou kunnen by brengen, indien U zelf niet werkt? Verwacht dan ook niet, dat U zelfstan dig iets kunt bereiken zonder de bezieling van vertrouwen in eigen kunnen en de wil tot Inspanning! U heeft talryke mogeiykheden in U, die U kunt ontwikkelen! Zooals de eikel de mo- geiykheid bevat van een stoere eikeboom, zooals een knop de belofte inhoudt van een bloem, zoo zyn ook in den mensch beloften aanwezig. Het ls aan U, deze beloften tot vervulling te brengen. Elks,yolgende ervaring op Uw levensweg, hetzy in Uw werkkring, in Uw huiselyke omgeving of in contact met andere men- schen, is de manifestatie van gedachten, die by U overheerschend zyn geweest, Uzelf schept Uw „geluk" of Uw tegenslag door den invloed van Uw eigen gedachten. Uw leven is als klei, en Uw gedachten zyn als de beeldhouwer. Durft, werkt en vertrouwt en het resultaat zal tenslotte altyd positief zyn! DR. JOS DE COCK. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Antje, dochter van Pieter de Boer en vn Neeltje Johanna Becker; Simon Anthonius Gerard, zoon van Gerard Joseph Knüwer en van Wilhelmina van der Paau-.v Petrus Hendricus, zoon van Hendricus Bij waard en van Guurtje Korver; Cornelis Martinus, zoon van Cornelis Jong en van Geertruida Maria Henriëtte Brugemann; Helena Gcorgettc Maria, dochter van Nico- laas Sneekes en van Catharina Geertrui- da Anthonia Maria Brugemann. Getrouwd: Norbertus Johannes Kraak man en Geertruida Elisabeth Groot; Egbert Schipper en Tjitske Sloterdijk. POLITIE. Gevonden: een kerkboek, een gouden broche een sleutel, twee rijwielplaatjes en een da meshandschoen. Verloren: een rijwielplaatje, een kettinkje en een damesrijwiel. GROOTE BELANGSTELLING VOOR DEN KAARTLEESRIT. Naar wij vernemen, hebben zich voor den Kaartleesrit, welke tweeden Pinksterdag in onze omgeving zal plaats hebben, meer don 100 deelnemers aangemeld, terwijl verwacht wordt, dat zich nog eenigc tientallen lief hebbers zullen opgeven. Men kan zich voor dezen interessanten rit tot een uur vóór den start opgeven. Zooals bekend, wordt uit Schagen, Alk maar, Hoorn en Enkhuizen gestart, te Scha gen om 10.30 uur. Uit Schagen cn omgeving doen ongeveer 35 „koppels" mee. DE TEGENSTANDERS VAN KEES KRUIT. In de race om den „Prijs van Zandvoort". Onze plaatsgenoot. Kees Kruit, de bekende Rallye-rijder, die zal deelnemen aan de ra ces om den „Prijs van Zandvoort", komt uit in klasse B. Zooals bekend, start Kees met Fiat. Een tweede wagen van dit merk wordt gereden door Baron van Heemstra, ook geen onbekende bij liet automobilisme. Hansa wordt vertegenwoordigd door Rosier en Kreisler, welke laatste in den Sterrit 1939 van zich liet hooren als een voortreffelijk klassementsprocfrijder. Voorts zijn er twee M. G.'s van Voctelink cn Meyer, resp. een 850 c.M3. Midget, model J, van eenige jaren oud, en een kleine (1,08 liter) zescylinder van het tegenwoordig ook niet meer gebouwde type Magna. De Skoda van Schaper, nog niet met den vorgrooten (1100 c.M3. motor, cn een bejaarde vier-cy- linder Amilcar van Le Poole, brengen het aantal deelnemers in deze afdeeling op 8. Een kleine, maar selecte, groep! Hetze tegen de vereeniging. De voorzitter, de heer C. Keijzer, opent de vergadering en spreekt er zijn teleurstelling over uit dat zoo weinig leden aan den op roep, welke tot elk lid was gericht, gehoor hebben gegeven. De vergadering oordeelt, dat bij zoo weinig belangstelling, het de moeite en cle kosten niet waard is om een algemeene vergadering te houden. Gemeend wordt, dat daarmede bost, gewacht kan worden, totdat deze door de leden wordt aangevraagd. De voorzitter memoreert het overlijden van het bestuurslid mevr. PrinsGoseling en spreekt het vertrouwen uit, dat haar na gedachtenis bij haar medebestuursleden steeds in prettige herinnering bewaard zal blij ven. Uit hot jaarverslag blijkt, dat door de vaste helpster en losse helpsters tezamen in 35 ge zinnen, gedurende 134 weken hulp werd verleend. De rekening over 1938 wijst een batig slot aan, dank zij een ontvangst aan bijzondere baten van f255.Aan dê vaste helpster is betaald f367.cn aan losse helpsters f399.88. De begrooting voor 1939 vermeldt aan bij zondere haten een bedrag van f157.Ter verkrijging hiervan wordt besloten wederom een verloting te houden. De aftredende bestuursleden werden bij acclamatie herkozen. Bij de rondvraag komt ter sprake of, in dien hulp moet worden verleend, liet betrok ken lid zelf naar de losse helpsters moet gaan, of dat dit het werk is van het bestuurs lid in de betreffende wijk. Medegedeeld wordt, dat het bestuurslid zich eerst moet overtuigen, of de vaste helpster disponibel is en ais dit niet het geval is. naar een losse helpster moet worden omgezien. Het wordt redelijk geacht, dat het betrokken lid daar bij aan de wijkdame hulp biedt. Opgemerkt wordt, dat liet in het belang der vereeniging zou zijn, indien zich meer dere meisjes bij de penningmeesteresse op gaven om in voorkomende gevallen als losse helpster te willen dienst doen. Indien dit aantal wat grooter zou zijn, zou het niet zooveel moeite kosten om ijtdig in de be hoefte aan hulp te voorzien. Door enkele bestuursleden wordt gemeend, dat er in een bepaald ge deelte in de gemeente een hetze te gen de vereeniging wordt gevoerd. Als dc voorzitter opmerkt, dat de per sonen dio tegen de vereeniging of dc wijze waarop zij werkt, bezwaren hebben, ter vergadering hadden moe ten komen, wordt hem medegedeeld, dat hier wordt gewerkt door men- schen die geen lid zijn. liet. gevolg hiervan is, dat het vaak moeilijk is om een nieuw lid te winnen. OPBRENGST COLLECTE. De collecte, gehouden ten bate van de re- classeering, bracht f66.93 op. WEER EEN POLDER-SPORTDAG. De gymnastiekvereeniging „D.O.K.E.V.", de afdeeling van den Arbeiders Sportbond en de voetbalvereeniging B.K.C., hebben beslo ten te zamen een sportdag te organiseeren op Zondag IS Juni. De muziekvereeniging „Concordia" van Breezand zegde medewer king toe. Na een rondgang met muziek door Kleine Sluis, zal op het Sportterrein van den heer Slikker eerst een voetbalwedstrijd ge speeld worden tusschen B.K.C. en Oudesluis, of een andere club als de laatste verhinderd mocht zijn. D.O.K.E.V. en de Arbeiders-Sport hond geven hierna gymnastiek-demonstra- ties, terwijl dan nog atletiekwedstrijden voor leden dezer vereenigingen en van B.K.C. volgen. OUDE N1EDORP OUDERAVOND OPENBARE LAGERE SCHOOL. In een der lokalen van de openb. 1. sch. had een ouderavond plaats, die uitstekend bezocht was. De lieer Wolthuis opent de bijeenkomst, waarna de secretaris de heer Meereboer de notulen leest, welke onveranderd worden goedgekeurd. De voorz. doet hierna de volgende mede- deelingen. le. dat de bloembollen van de sierteelt- centrale zijn ontvangen, doch dat de resul taten te slecht waren om er een tentoonstel ling van te houden. 2c. Dat het Sint Nicolaasfeest geheel naar wcnsch is verloopen. 3c. Dat het aantal leerlingen momenteel 60 bed raagt. 4e. Dat alle nieuwelingen die op de school gekomen zijn, tot de tandverzorging zijn toe gelaten, waardoor 37 kinderen onder con trole zijn. 5e. dat de melkvoorziening weer voortref felijk heeft gewerkt. 6e. dat de avondschool een succes is ge weest. Gemiddeld hebben 19 jongens en meisjes er aan deelgenomen en de cursus wordt den volgenden winter voortgezet. Hierna wordt de rekening van den pen ningmeester onder de loupe genomen. Het saldo van het vorig jaar was f 62.33V*>, de ontvangsten totaal f 303.7S^> de uitgaven f 243.96. nu in kas f 259.82^. Bij de bestuursverkiezing worden tot lid van dc oudercommissie gekozen de heer F. Leek, J. Meereboer cn J. van Zooncn. Thans volgt bespreking van het school reisje.

Schager Courant | 1939 | | pagina 11