Hartjes Door het rijk der duizend eilanden Zaterdag 27 Mei 1939 ie Alkmaar. Derde blad Een nieuwe attractie voor de toeristen: Een boottocht door het Langendijker polderland. De eerste bezoekers enthousiast. De ontdekking van „het rijk der dui zend eilanden", een gebied, dat tot voor kort nog onbekend was in ons land zal, als de voorteekenen niet bedriegen, niet van belang ontbloot zijn. Wij, nuchtere West friezen van den Langendijk, hebben jaren vlak bij dit schoone rijk gewoond, we wis ten wel, dat het mooi was „in het veld", maar dat andere menschen zoo enthousiast over dit eilandenrijk zou den zijn, hadden wij niet venvacht. Men geraakt aan z'n omgeving gewend en verwondert er zich over, dat iemand uit een andere landstreek haar zoo uitzonderlijk mooi kan vinden. Gisteren, toen wij op uitnoodiging van de V.V.V. „Alcmaria" en de V.V.V. „Broek op Langendijk" een tocht door dit eilandenrijk gemaakt hebben, zijn wij getroffen door de wijze, waarop de deelnemers aan deze eer ste excursie reageerden op hetgeen zij zagen. Voor den stedeling moet het zien van dit door ontelbare slooten doorsneden polder land met de keurig verzorgde akkers, vele omzoomd met wuivend riet, ongetwijfeld een diepen indruk maken. Het initiatief van de beide V.V.V.'s, om hier boottochten te hou den, dient dan ook te worden toegejuicht. Ongetwijfeld zullen vele vreemdelingen van de gelegenheid gebruik maken, om een rustig tochtje door het rijk der duizend ei landen te maken en eens van nabij te zien de over de geh'eele wereld bekende streek Langendijk. De bekendheid van den Langen dijk is nog niet zoo groot, als men oppervlak kig zou denken. Men weet wel, dat de Lan gendijk „het land van de kool" is, maar veel verder rijkt die kennis ook niet. Van het le ven en denken van de Langendijker tuin dersbevolking blijken zelfs de Nederlanders, die aan deze excursie hebben deelgenomen, nog weinig of niets te weten. Dat bleek wel uit de gevoerde gesprekken. Do organisce- rende vereenigingen hebben zich alzoo een schoone taak gesteld. Moge deze arbeid er toe bijdragen, dat in den lande en ver daar bui ten meer bekendheid wordt gegeven aan deze streek en zijn voortbrengselen, hetgeen den tuinbouw niet anders dan tot voordeel kan zijn. Het verdient allicht aanbcvcjing, om niet alleen 's zomers, maar ook in den winter ex cursies te organiseeren, zij het clan-niet naar het rijk der duizend eilanden, maar bijv. naar de zuurkoolfabricken en de koolscliuren Overal vlaggen. Overal in de gemeente Broek op Langen dijk wapperde de Xederlandsche driekleur, waardoor een vroolijk aanzien aan het dorp werd gegeven. Van het gemeentehuis, waai de genoodigden van den Langendijk samen kwamen, waaklc dc nieuwe gemeentevlag. Om even voor elven vertrok het gezelschap vanaf het veilingsgebouw in een tiental mo torbootjes, vergezeld door het fanfarecorps „Advcnclo", dat vroolijlce marschen blies, om de overige deelnemers aan den tocht af te halen van station Heerhugovvaard. Tal van autoriteiten cn vooraanstaande personen op liet gebied van Vreemdelingen verkeer hadden aan de uitnoodiging gevolg gegeven. Toen alle gasten, w.o. ook ccnige dames, plaats genomen hadden, ging liet. weer in een lange rij naar Broek terug. Het zonne tje, dat 's morgens achter de wolken was ver scholen geweest, kwam te voorschijn en maakte liet tot een genot, op het water te rijn. Overal langs den waterkant stonden wui vende menschen, de schoolkinderen van de bijz. school juichten de bezoekers op de sluis een welkom toe, dc leerlingen van de O. L. school stonden achter het schoolgebouw aan den waterkant cn wuifden het gezelschap met oranjevlaggctjcs toe. Achter de huizen om voer men heel Broek op Langendijk langs. Aan het Zuideinde be gon de tocht door het rijk der duizend eilanden. Men voer de Bruggesloot op in Oostelijke richting, waarna langs de Trof- feert Zuidwaarts werd gevaren, naar het Oosterdel. de groote waterplas beoosten Br. ©p Langendijk. Onderwijl werden de vreem delingen cloor de Langcndijkcrs van ver schillende wetenswaardigheden op de hoog te gesteld. Langs „de Ketel", „de Biene" en „de Troffeert.". Men verwonderde zich er niet weinig over,, dat alle akkers namen hadden en dat de tuinders deze allen kenden. De geschiede nissen, aan deze namen verhonden, werden met interesse aangehoord. Intusschen ge noot men volop van de rust, die op het water heerschte. Toen de veiling weer bereikt was, heeft men nog een tochtje gemaakt aan de West zijde van het dorp. Tenslotte voer men de veiling binnen, waar het eindpunt van de tocht was. Nadat de deelnemers de plaatsen der koop lieden hadden ingenomen, nam de burge meester van Broek op Langendijk, de heer H. Sohclhaas, het woord. Een stukje geschiedenis. Wij willen het mooie, dat wij hier hebben, niet voor ons zelf houden, maar het bren gen aan de heele wereld, zeidc spr. De ak kers van Broek op Langendijk zijn ontko men aan het water. Ongeveer in 1100 heb ben de eerste bewoners zich hier gevestigd. In geschriften van 1309 wordt voor het eerst gewag gemaakt van Langendijk. Deze dijk was niet bedoeld als waterkeering, maar als verkeersweg. De bewoners leefden van de jacht op waterwild en van de visscherij. La ter is de veeteelt gekomen. De akkers zijn omstreeks de 15e eeuw ontstaan. Sindsdien heeft zich de tumdersstand ontwikkeld en hard gewerkt voor een schamel stuk brood. Spr. schetste de wijze, waarop vroeger de producten moesten worden afgezet en hoede stichting van de veiling alhier, de eerste in Nederland, tot de verdere ontwikkeling heeft bijgedragen. Thans worden hier een 40-tal producten aan de veiling aangevoerd, en van hier naar heinde en ver verzonden. De exportbelemmeringen zijn voor onze streek funest. Men heeft zich steeds toege legd op het telen van een kwaliteitspro duct. Door deze tochten hoopt men de bui tenlanders niet de streek en haar produc ten bekend te maken, opdat zij zich als de handelsbelemmeringen verminderd zijn, de ze zullen herinneren en koopen. Wïj zijn, aldus de burgemeester, dankbaar voor de medewerking van „Alcmaria" Spr. hoopt, dat alles wat men hier gezien heeft, moge bijdragen dat de roem van Broek op Langen dijk over de geheele wereld verbreid wordt. Mr. Bosman spreekt. De heer mr. J. P. Bosman, voorzitter van V.V.V. „Alcmaria" zeide, dat de taak van de vereeniging is, te propagceren: „Breng uw vacantie in eigen land door en zie de schopnh.cd.cn van uw eigen land," Dc Nederlander gaat nog te veel naar het buitenland en, kent het eigen land niet. Wij gaan echter door en zoeken naar mo gelijkheden. Die hebben we nu gevonden in „Het Rijk der duizend eilanden". De tech niek stelt ons thans in staat, deze tochten te doen, welke vroéger met de door een vaar boom voortbewogen vaartuigen te lang zou den duren. Aangezien een gedeelte van het gezelschap aanstonds afscheid zal nemen, sprak de heer Bosman zijn groote voldoe ning uit over het aanwezig zijn van den voorzitter van de A.N.V.V.V., baron Kraij- cnhoff, wien spr. dankte voor de betoonde belangstelling. Baron Kraijenhoff is enthousiast. Vei'volgens sprak Baron Kraijenhoff een woord van enthousiasme over hetgeen, hij gezien heeft. Spr. schaamt zich, dat hij deze schoone natuurtafreelen eerst nu heeft kun nen ontdekken. Spr. was blij, deze tocht te hebben meegemaakt en dankte den burge meester en de organisatoren hiervoor har telijk. Als voorzitter van de A.N.V.V.V. bracht spr. den burgemeester hulde voor de vlugge wijze, waarop hij een V.V.V. tot stand heeft gebracht. Bevordering van den import. In verband met de exportmoeilijkheden, door den burgemeester genoemd, zeide spr. dat men zal probeeren, de import van vreemdelingen die geld in 't laatje brengen Na de eerste rondvaart in het land der duizend eilanden. In het Veilingsge bouw te Broek op Langendijk: Burge meester Schelhaas ziet toe, hoe baron Ivraaijenhof, voorzitter van de A.N.V.V. zijn handteekening zet in het Vreemde- lingenboek. in samenwerking met de Ned Spoorwegen le vergrooten. Spr. is overtuigd, dat buiten landers in extase zullen komen, als zij dit zien. Om den naam „Land der duizend eilanden" heeft spr. eerst gelachen, maar 't is hem gebleken, dat deze zeer juist is. Wij kunnen trotsch zijn op dit land. Spr. hoopt, dat het deze streek goed moge gaan. De heer J. Woltcrbeek, vertegenwoordiger der Ned. Spoorwegen wenschte namens de directie de vereen, geluk. Dc gestelde ver wachtingen zijn verre overtroffen. Vele Ne derlanders kennen hun land niet, spr. ken de dit stukje ook niet. Het is werkelijk won derbaarlijk, wat zij aan hebben kunnen bie den, zeide spr. Dc N.S., de Alkmaar Packet en de A.N.V.V.V. zullen haar volle mede werking geven. Nadat de burgemeester de sprekers had beantwoord verecnigde een deel der gasten zich aan een goedverzorgde door het ge meentebestuur van Broek op Langendijk aangeboden koffietafel in café Vijzelaar, ter wijl de overigen per autobus naar Alkmaar werden gebracht, waar een koffietafel werd aangeboden door dc Alkmaar Packet en de N.S. Tijdens de koffietafel hebben nog tal van personen hun bewondering uitgesproken over dezen tocht. De eerste indruk is wel goed geweest. Wanneer de uitgesproken wenschen in vervulling zullen gaan, zal Broek op Lan gendijk binnen kort een centrum van het vreemdelingen verkeer zijn, dat er zijn kan! LANGENDIJK NOORDSCHARWOUDE. HET UITBREIDINGSPLAN. Practisch niet uitvoerbaar. In aansluiting op het bericht in ons num mer van Donderdag, meenen wij goed te doen, eenige nadere mededeelingen over het uitbreidingsplan te doen. Zooals de zaak er thans voor staat, is het heel goed mogelijk, dat het uitbreidingsplan er wel komt, maar dat het daarbij zal blijven. Naar ons van welingelichte zijde wordt verzekerd, zullen de kosten verbonden aan het in orde bren gen van het bouwterrein van den heer Zee man, zeer aanzienlijk zijn. De eigenaar zal nl. eerst een uitweg moeten laten aanleg gen naar de Spoorstraat. In dezen weg zul len twee bruggen moeten worden gemaakt, terwijl hij, om een uitweg op de Spoor straat te krijgen, daar een huis zal moeten koopen. Dat zal een aardig bedragje vor deren. Het is minstens wel op f20.000 te stellen. Ook de straat door het midden van het Uitbreidingsplan zal door den eigenaar moeten worden aangelegd. Wanneer men er zeker van kon zijn, dat de in het plan geprojecteerde 107 wonin gen binnen afzienbaren tijd zouden worden gebouwd, zou dit nog niet onoverkomelijk zijn. Het ziet er echter niet naar uit, dat dit het geval zal zijn. Practisch zal het hierop neer komen, dat de kosten komen te drukken op de 40 bouwterreinen, welke aan de Zuidzijde van liet perceel van den heer Zeeman zijn geprojecteerd. Bovendien is het nog zeer de vraag, of die 47 middenstands- woningen er spoedig alle zullen zijn. Naar men óns heeft medegedeeld, heeft de eige naar aanvragen gehad voor een tiental perceelen. Of deze aanvrageu gehandhaafd zullen worden, als de terreinen zoo duur worden, is niet zeker. Een andere moeilijkheid is, dat niet alle grond, welke in het uitbreidingsplan is op genomen, eigendom van één persoon is. Misscthien, dat de eigenaren tot overeen stemming kunnen komen over een geza menlijke exploitatie van het terrein. De uitweg naar de Spoorstraat is niet al leen kostbaar, maar ook tamelijk lastig, al moet toegegeven worden, dat er wel eenige grond bestaat voor de overweging van den Prov. Waterstaat, om geen uitweg op den prov. weg toe te staan uit veiligheidsoog punt. Men vraagt zioh echter af, of de mo gelijkheid niet bestaat op een andere manier een meer directe verbinding met de Dorps straat te krijgen. Daarvoor zou evenwel ook een huis moeten worden gesloopt. In ieder geval zal het voor een particulier moeilijk zijn, zoo niet onmogelijk, om de exploitatie van het bouwterrein op de t'hans in het uit breidingsplan vastgelegde voorwaarden uit te voeren. Er bestaat natuurlijk nog de mogelijkheid, dat een bouwvereeniging wordt gesticht, die den bouw van de arbeiderswoningen ter hand zou nemen en dat de gemeente haar medewerking zou verleenen om de exploi tatie mogelijk te maken. Gezien de huidige economische positie van de arbeiders is de eerstgenoemde mogelijk heid vrijwel uitgesloten, terwijl wij over de laatstgenoemde ook weinig bemoedigende geruchten hebben vernomen. Het uitbreidingsplan is echter nog niet in den raad vastgesteld. De raadsleden zul len zich wel even bedenken, vóór zij beslui ten, een uitbreidingsplan vast te stellen, dat eischcn stelt, welke practisch niet uit te voeren zijn. NOORDSCHARWOUE. AUTOTOCHT OUDEN VAN DAGEN. De opbrengst van de collecte voor den autotocht voor de Ouden van Dagen van Oudkarspel en Noordscharwoude was van dien ard, dt de tocht kan doorgaan. De tocht zal dit jaar op 6 Juni worden ge houden en gaat naar Ouwehands Dieren park te Rhenen. OUDKARSPEL. ONGEVAL OP DE HOUTWERT. Donderdag is een ongeluk gebeurd op de werf van de fa. J. Eecen Gz. alhier. De arbeider D. is van een steiger gevallen en zoodanig op zijn hoofd terecht gekomen, dat hij met een hersenschudding werd op genomen. De gewonde werd naar zijn woning ver voerd. HOOGWOUD moet onverbiddelijk wijken voor VAN M IJ N H ARD T SINT MAARTEN AARTSWOUD. DE LIXKSCHE CANDIDATEN. Wegens het zich terugtrekken van den heer E. List is door de gecombineerde linksche partijen, voor de Verkiezing voor den gemeenteraad, onderstaande candida- tcn lijst ingediend. 1. L. Glas; 2 P. Bossen; 3 H. Hamming; 4 K. Braak; 5 J. Grootewal; 6 C. Kuiper; 7 A. Drost; 8 P. Langedijk; 9 Joh. Bakker; 10 Jb. lstüa; 11 G» Rooker; 12 Joh, Veerman, BRAND TE EENIGEXBURG. Gisteravond omstreeks half tien brak brand uit in het perceel van J. Stoop Gz. te Eenigenburg. Binnen enkele minuten stond het perceel in lichter laaie; de vlam men vonden in het dak van riet een dank bare prooi. De brandspuit van St. Maarten was spoe dig ter plaatse en kon direct het brandende perceel aanpakken, daar door het stille weer geen belendingen in gevaar kwamen. Omtrent de oorzaak tast men in 't duis ter, doch vermoedelijk is dit kortsluiting, aangezien de vrouw des huizes tijdens het uitbreken van den brand als laatste werk der schoonmaak de gordijnen streek. Verzekering dekt de schade. Z1JPE KEURING VAN TREKHONDEN. Bij de onlangs gehouden keuring van trek- houden werden alle aangeboden honden (met tuigen en karren) goedgekeurd. Het vorige jaar bedroeg het aantal 9. Aan 3 hou ders van trekhonden werd vergunning ver leend om op de kar te zitten. Als bijzonderheid zij vermeld, dat in 1911 bij het in werking treden van de Trekhon- denwet, niet minder dan ongeveer 135 hou ders van trekhonden werden ingeschreven. DE WERKLOOSHEID. De vorige week is het aantal werkloozen, dat in „zorg" is, vermeerderd van 47 tot 73, waarvan 54 in de werkverschaffing wa ren geplaatst en 19 ingevolge de Rijkssteun regeling werden geholpen. De toeneming van het aantal werkloozen houdt verband met de gedeeltelijke stopzetting van het werk op het vliegveld te Bergen, alwaar een aantal arbeiders uit onze gemeente wa ren tewerkgesteld. In de overeenkomstige week van 1938 en 1937 bedroeg het aantal werkloozen respectievelijk 103 en 112. PETTEN TAPVERBOD. Naar wij vernemen heeft de burgemeester van Zijpe voor het tijdvak van 27 tot en met 30 Mei a.s. te Petten een tapverbod uitgevaardigd voor militairen beneden den rang van sergeant. SCHAGERBRUG GEREF. KERK VERKOCHT. Naar wij vernemen is het aan de Dubbe le buurt alhier staande korkgebouwtje van de Gereformeerde Gemeente onderhands verkocht aan de heer P. Dekker, alhier, die het voornemen heeft dit gebouw tot pakhuis in te rieten. 'T ZAND. VEBETERING POSTVERZENDING. In de postverzending alhier is een ver betering aangebracht. Voortaan heeft n.1. nog een verzending plaats om 10.45 uur met den autodienst Noordholland. BERGEN PROVINCIAAL SUBSIDIE. Ged. Staten van Noordholland hebben aan de gemeente Bergen in de kosten van huisvesting van leerlingen afkomstig uit deze gemeente, die elders een inrichting voor buitengewoon lager onderwijs bezoe ken, een bijdrage, verleend van f 105.30. COöP. LEENBANK W-A. De Coöp. Leenbank W.A. alhier hield Donderdagavond haar jaarlijksche alge- meene vergadering in het gebouw „St. Jan" Na opening werden de notulen der vori ge algemeene vergadering voorgelezen en goedgekeurd. Hierna word de rekening enz. over 1938 ter vaststelling aangeboden. Aan deze reke ning ontleencn wij het navolgende: De inhoud der kas bedroeg op 1 Januari 1938 f 10316.61. Aan voorschotten werd te rugbetaald f 39602.35, terwijl aan voorschot ten in totaal werd verleend f. 20450.In loopende rekening werd ontvangen van de leden f 2027.78 en van den bankier f 39514.10,. waartegen werd uitgegeven aan leden f 6627.78 en aan den bankier f 103291.01. De waardevermeerdering der ef fecten bedraagt f 587.41. Aan intrest werd ontvangen: van voorschotten f 4592.17 en in loopende rekening f 3129.72. Wegens o n- zekere vorderingen werd afgeboekt f 1S9. Winstsaldo over 1938 f 997.ë7. De saldo's der spaargelden bedroegen op 1 Januari 1938 f 184671.48. In 1938 werd ingelegd f 202421.37 en terugbetaald f 154538.42. Aan rente werd bijgeschreven f 5599.68. De heer P. Hopman werd tot lid van het Bestuur en de heer N. Smit tot lid van den Raad van Toezicht herbenoemd. De rentevoet werd vastgesteld voor spaargelden van leden 23A pet., voor niet- lcden 2*4 pet., hetgeen, vergeleken bij 1938, een verlaging bet eekent van pet. De rente van voorschotten en loopende re keningen werd eveneens verminderd met pet. en vastgesteld op 4J/4 pet. Tot leden der commissie tot het. nazien der rekening en balans over 1939 werden benoemd de hoeren J. M. Thomas ,N. Feld en H. J. Gerdes. HARENKARSPEL WAARLAND. MIDDENSTANDSVERGADERING. De Middenstandsvereeniging hield haar algemeene ledenvergadering ten huize van Corn. van Ophem, onder leiding van den heer Jb. Beemsterboer. Als afgevaardigde naar de Jaarverga dering te Den Haag werd gekozen de heer A. van Opham. Tot bestuurslid wegens uitbreiding van (Zitting van Vrijdag 26 Mei.) Wieringerwa a r d GEEN ACHTERLICHTJES. De godsdienstonderwijzer C. K, uit Wie- ringerwaard had op 31 Maart zonder ach terlicht gereden en was daarvoor op de bon gegaan. Dat is zoo, zeide verd. Het was losgetrild. Maar 't mag niet cn 't is gevaarlijk meen de de Kantonrechter, mr. Boerrigter. Volkomen juist; stemde verd. volmondig toe. Ik had willen transigeeren, maar was helaas afwezig. Anders had ik hier niet gestaan. De Ambt. van de O.M. Mr. de Brueys Tack vroeg f 2.subs 2 dagen hechtenis en overeenkomstig dezen eisch werd verd. ook veroordeeld. Z ij p e. Hetzelfde was C. E. V. uit Zijpe overko men, die te Barsingerhorn erop werd be trapt, dat hij reed zonder het voorgeschre ven roode lichtje. Was U voor louter genoe gen aan 't fietsen? vroeg mr. Boerrigter. Welnee: ik kwam van 't melkfabriek, zei de' verd. lichtelijk verontwaardigd. En dat op Zondag? zeide de Kantonrech ter verbaasd. Ja zeker op Zondag, was verdachte's ant woord. Of nu de ambtenaar het zaakje niet hee- lemaal vertrouwde, kwamen we niet te hooren; maar deze overtreder der wet kreeg een eisch te hooren van f 4.boete, subs. 2 dagen. De Kantonrechter was milder en veroor deelde verd. tot f 1— boete, subs. 1 dag hechtenis; nadat verd. had verklaard die f 4.nooit te kunnen betalen. S c h a g e h. HET TEEKEN BIJ DEN HOEK. Op 17 Mei j.1. peddelde J. P., wonemde te Schagen, van de Markt dc Gedempte Gracht op en werd bekeurd, omdat hij bij het omslaan van den hoek geen "teeken had gegeven. Maar da's niet waar, zeide verd.-Ik had een melkbus op m'n fiets, en stak wel de gelijk m'n hand uit. Waarom bekeurde de gemeenteveldwachter B. me niet, toen ik den hoek omging, maar pas later, toen ik terugkwam. Da's geen zuivere koffie. Verd. legde den kantonrechter een inge zonden stuk voor, dat bleek te handelen over „dierenmishandeling". Dat stuk is oorzaak, dat de burgemeester en de ge meente-veldwachter me zoeken, meende verd. - -v Daar gaat het hier niet om, meende mr. Boerrigter. De Ambtenaar van het O.M. vroeg aanhou ding van de zaak tot 2 Juni a.s., om den gemeenteveldwachter te hooren en mr. Boerrigter kon zich daarmede vereenigen. het Bestuur werd eveneens de heer A. van Ophem gekexzen. Na eenige besprekingen werd besloten voor het lidmaatschap der Federatie te be danken. Bij de rondvraag weiden zaken van meer huishoudelijken aard besproken. Hierna sluiting. WIERINGERWAARD EEN IDEAAL LAND VOOR MANNEN! In Zweden geen schoonmaak. Donderdagavond vergaderde de afd. Wie- ringerwaard van den Ned. Bond van Boe rinnen en andere Plattelandsvrouwen in de zaal van den heer P. Schenk. De presidente, Mevr. Visser—Bakker, kon aan ongeveer 45 dames het welkom toeroepen. Van het Hoofdbestuur was een circulaire ingekomen inzake uitbreiding van het aantal bestuursleden (twee uit elke provin cie inplaats van één.) De vergadering was van meening dat één voldoende was. Als bestuursleden in dc plaats van de dames Zwaag—Jonge jan en Van der Kolk Borst werden na eenige stemmingen ge kozen de dames BoonBaas cn Oudendijk- Vel. In bespreking weid gebracht om via de afdeeling een*demonstratie te laten houden met Buta-gas. De meerderheid scheen er evemwel niet voor te gevoelen. Wel werd 'besloten een zuivelcursus te houden cn w*el op drie middagen. Ook zal ongeveer half Juli een excursie worden gehouden naar Den Haag. Mej. T. de Wit heeft een aardige cau serie gehouden over haar halfjarig verblijf in Zweden. Ze was daar op een boerderij van 30 H.A. bouwgrond en 10 H.A. bosch, gelegen op 70 K.M. van Stockholm. Interes sant was het te vernemen, dat in een krui deniers winkel alle postzaken werden behan deld en men vandaar uit ook bericht kreeg wanneer er iets voor je gekomen was. De landhuur bedroeg f 20.per H.A. Het land kon niet voldoende worden be werkt. wegens gebrek aan arbeiders. Zin delijkheid en netheid laten veel te wen schen over. Jaarlijksche schoonmaak word't niet gehouden. Eenmaal per weck wordt brood gebakken. Eémaal per jaar is het groot feest, n.1. met Kerstmis; ook voor de vogels. Groote hoeveelheden zaden worden dan buiten voor de vogels gestrooid. De menschen doen zich bij die gelegenheid te goed aan koffie en koek. Bij de sluiting werd dank gebracht aan Mej. de Wit voor baar onderhoudende le zing, terwijl ook de aftredende bestuurs leden zeer hartelijk werden bedankt voor de wijze waarop ze hun functie hadden waargenomen. Het was voor de dames een gezellig avondje.

Schager Courant | 1939 | | pagina 9