Uit Bergen Uaei&al Zwaluwen-Everton 3-5 Purol bij Doorzitten - Zonnebrand - Stukloopen dit verzacht onmiddellijk en geneest spoedig. Tube 45, doos 60 en 30 ct. Bij Apoth. en Drogisten. Meer dan 25.000 toeschouwers woonden in het Olympisch Stadion te Amsterdam den wedstrijd tusschen een Zwaluwenploeg en Ever ton bg. De Zwaluwenploeg speelde beter dan het Rotterdamsch elftal en Everton heeft er in derdaad voor moeten vechten om de zege te behalen. Het begin was bijzonder sensationeel binnen vijf minuten hadden de Zwaluwen, te gen den sterken wind inspelend, met 20 de leiding, dank zij een goeden kopbal van Col thof en handig doorzetten van van der Hulst, maar nog voor de rust maakte Everton ga- lijk. zij het dat de doelpunten niet van het zelfde gehalte waren als die der Zwa«uwen Opmerkelijk was, dat de heer van Moorsel zoo veel fouten maakte, vooral op buitenspel was hg zwak. In de tweede helft nam Everton spoedig de leiding en het duurde niet lang of de stand was 52 in het voordeel der Engel- echen. dank zg ook enkele blunders van Dijk stra, die naast vele goede dingen toch ook iets onzekers in zijn spel heeft. In de laatste mi nuut verkleinde Smit üit een strafschop den achterstand. Polen-België 3-3 De voetbalwedstrijd PolenBelgië, welke heden te Lodz werd gespeeld, eindigde in een 33 gelgk spel, nadat de rust met een 21 voorsprong voor Polen was ingegaan. 18.000 toeschouwers woonden de ontmoeting bij. Schagen 2-HRC 4 8-1 Het was er de eerste vgf minuten niet in te zien, dat de Helderschen, die toch zoo'n goede plaats op de lgst bekleeden, zoo'n ver pletterende nederlaag zouden lijden, want het verdedigende spel van Schagen bood weinig kansen. Eerst na 10 min., toen J. v. d. Ben met een fraai schot Schagen de leiding gaf, begon Schagen van koers te veranderen, maar met de rust was het toch nog slechts 20. Na de pauze had HRC weinig meer in te bren gen, al slaagde het er aanvankelijk in den stand op 21 te brengen. Van der Ben ver hoogte de score op 31. en 41, Slikker zorgde voor nummer 5, Piet de Vries voor nummer 6, Slikker voor nummer 7 en Kiste- maker voor nummer 8. Neen. HRC viel niet mee, het best waren nog de rechtsbuiten en rechtshalf. Van Scha gen verdiende zeker de keeper J. J. Slikker een woord van lof voor de uitstekende wgze, waarop hij zgn heiligdom verdedigde. Ook Van der Ben was buitengewoon op dreef. N.Niedorp 1-Bergen 1 In een van beide zgden matigen wedstrijd is het Bergen 1 gelukt een met 2 invallers spelend N.N. 1 te slaan, hetgeen een volkomen verdiende overwinning was. Het begin is voor N. Niedorp, dat tegen den straffen wind in tot een paar aardige aanvallen komt, hierbij goed gesteund door haar halflinie. Bijna zien we Faus na goed werk van Kistemaker doel punten, doch zijn schot uit moeilijke positie gaat juist naast. Even daarna moet Floor handelend optreden, wat hem goed afgaat. De open aanvallen van Bergen zijn niet van ge vaar ontbloot, doch de N.N.-verdediging weet voorloopig erger te voorkomen, hoewel de samenwerking tusschen Van Ham en Bakker nogal wat te wenschen overlaat. Bij een ge vaarlijken schuiver van den rechtsbinnen kan Floor den bal niet onder controle krijgen, maar gelukkig springt de bal van zgn voet over het doel. Kort hierna een vlotten aanval van N. Niedorp, doch door vermeend buitenspel laat Kistenmaker deze kans door twijfelen onbenut. Direct hierna wordt Floor echter door een goed schot, hetwelk hg volkomen verkeerd be oordeelt, gepasseerd en het is 10 voor Ber gen. Na de rust is Faus vervangen door Bar- singef-horn, welke back speelt, terwijl Van Ham naar de voorhoede is verhuisd. Dit blijkt echter vóór ook geen versterking en thans is alle kracht uit de voorhoede verdwenen en moet het van Kistenmaker komen, welke in het veld heel verdienstelijk werk doet, doch het toch ook niet verder brengt dan de backs. Bergen heeft thans tegen den wind in ook het beste van het spel, vooral de rechtsbinnen maakt zich zeer verdienstelijk, doch voorloo pig houden de beide backs nog stand en weet Floor door een paar goede save's zijn doel schoon te houden. Aan den anderen kant voor komt de B.-keeper erger door goed uiüoopen. N.N. probeert thans eenige malen een. andere opstelling, doch het succes blijft uit en komt juist aan den anderen kant, wanneer bij een algemeenen aanval de r.-buiten in vrije positie den bal te pakken krijgt, weet hij Floor voor de tweede maal met een goed schot te pas- seeren. In het veld is Bergen thans positief de sterkste en als scheidsrechter Vel het einde fliiit, heeft ze verdiend met 20 gewonnen. N. Niedorp a speelde hiervoor een wedstrgd tegen Bergen a en wist het ook al niet tot een overwinning te brengen en verloor met 31. Bergen verdiende deze overwinning vol komen door haar betere veldspel en het goed benutten van kansen. Vooral de midvoor en rechtsbuiten toonden zich aardige voetballers en het was een lust hun aan het werk te zien. Ook de a-tjes begingen de fout hun elftal te wijzigen, wat altijd nog niet een verbetering beteekent. Laten we voor den volgenden keer afspreken, dat we het elftal zoo laten als het door de E.-C. wordt opgesteld, wat minder praten en wat harder werken, dan komen wg er ook nog wel. Xennil Om den Davisbeker Het laatste enkelspel van de Davisbeker- ontmoeting ItaliëZuid-Slavië, dat gisteren wegens invallende duisternis was gestaakt, werd door Zuid-Slavië gewonnen. Zuid-Slavië heeft den wedstrgd met 32 ge wonnen en komt in den halven eindstrijd uit tegen België. De uitslag van het enkelspel gespeeld voor de Davisbekerontmoeting DuitschlandZweden luidt: Menzel (Duitschland) sl. Schroeder (Zweden) 2—6, 6—3. 6—3, 6—3. Daar Duitschland den wedstrgd reeds ge wonnen had, gaf Henkei zijn partij, gewonnen, zoodat de einduitslag 3—2 voor Duitschland wordt. In den halven eindstrijd komen de Duit- schers uit tegen Engeland. $w4mmen Internationale wedstrijden te Parijs De Nederlandsche zwemsters en zwemmers, die deelnemen aan de internationale wedstrij den, welke vandaag en morgen in het bad te Tourelles worden gehouden, hebben enkele fraaie successen behaald. Doortje Heeselaar be haalde een prachtige overwinning op de 100 meter schoolslag, terwijl Beppie van Schaik onbedreigde eerste werd op de 100 meter -borst- crawl. De waterpoloploeg van het IJ zegevier de gemakkelijk over een Parijsch zevental. Ook op den tweeden dag boekten de Neder landsche zwemsters en zwemmers fraaie suc cessen. In enkele nummers werd behalve de eerste ook de tweede plaats bezet. De belang rijkste uitslagen luiden: 200 meter borstcrawl heeren: 1. Van der Kuil (Ned.) 2 min. 23,4 sec. 100 meter rugslag davies: 1. Irene van Feggelen (Ned.) 1 min. 16,7 sec.; 2. Hilda Willems (Ned.) 1 min. 23,1 sec. 200 meter schoolslag dames: 1. Doortjes Heeselaars (Ned.) 3 min. 10,8 sec.; 2. Jopie Stroomberg (Ned.) 3 min. 15,7 sec. 400 meter borstcrawl dames: 1. Beppie van Schaik (Ned.) 5 min. 59,4 sec. Wielhtrvntn KLINK TE RIJSWIJK. Eersten Pinksterdag werden op de Rijs- wijksche baan groote wielerwedstrijden ge houden, waaraan ook werd deelgenomen door Detihmer Klink uit Wieringen. De man uit onze streek reed een omnium tegen Pij nenburg en de Franschen Richard en Fau- re en behaalde' een eervol resultaat. In de achtervolging (max. 3200 m.) ver loor Klink van Richard (op 15 m.) en Pij nenburg (op 30 m.), terwijl hij won van Fau- re (op 180 m.) Een ploegachtervolging over max. 4 K.M. leverde hot volgende resultaat op: 1. Pijnen burg—Klink in 5 min. 18.4 sec,. 2. Richard Faure (op 60 m.) In een race achter kleine motoren over 10 K.M. bezette Klink de tweede plaats ach ter Richard, maar vóór Pijnenburg en Faure. De totaal uitslag was ten slotte: 1. Pij nenburg 7 pt., 2. Richard 7 pt., 3. Klink 8 pt., 4. Faure 12 pt. Een sprint tusscih.en Pijnenburg en Ri chard bracht een beslissing ten gunste van den eerste, zoodat de Pijn zich winnaar van de omnium mocht noemen. N.V. NOORDERSTOOMTRAMWEG MIJ. Uit het jaarverslag 1938 van de N.V. Noor- derstoomtramwegmaatschappij (lijn Alk maarWarmenbuizen) blijkt, dat de op brengst van het reizigersvervoer in dat jaar bedroeg f 10.383.92 tegen f 10.299.79 in 1937, de opbrengst van bagage, goederen vervoer en levende dieren f 5531.26, tegen f 5546.60 in 1937, de diversen brachten op f 531.13 tegen f 579.7S in het voorgaande jaar, zoodat dus de totale ontvangsten (uitgezonderd post vervoer) hebbe bedragen I 16446.13 tegen f 16426.17 in 1937. Er wordt aan herinnerd, dat de tramweg op 1 Januari 1940 zal worden genaast, ter wijl daarvoor geenerlei vergoeding zal wor den betaald. De bezittingen gaan dan krach tens de naastingswet in eigendom over aan de N.V. Nederlandsche Spoorwegen. In verband hiermede zullen t.z.t. aan de algemeene vergadering van aandeelhouders voorstellen worden gedaan tot ontbinding der Vennootschap met ingang van 1 Jan. '40. Verder wordt voorgesteld het dividend te bepalen op 2.4 pet. uit te betalen met f 12. Uit onze omgeving CALLANTSOOG HEROPENING NA VERBOUWING. Zaterdagmiddag heeft de heer S. Vogel zang zijn zaak na verbouwing heropend. Aan zijn uitnoodiging tot bezichtiging van den vergrooten winkel hebben wij gaarne gehoor gegeven. Inderdaad het was de moei te waard. Achter de bestaande winkelruimte is een even groot gedeelte aangebouwd, waarin op practische toontafcls de diverse artikelen uitgestald staan. Aan de verlichting is ook groote aandacht besteed en dezo is op de juiste wijze aangebracht. Onze aandacht trok het groote assortiment souvenirs van o*ze badplaats, waarmede de heer Vogel zang in het a.s. badseizoen zeer zeker vele koopers zal kunnen trekken. Ook de diverse strandartikelen en galanteriewaren zijn in groote verscheidenheid aanwezig en aan trekkelijk uitgestald. De aannemers van de verbouwing P. Vos en Zn. en de architect hebben eer van hun werk. Den heer Vogelzang, die na de overname van de zaak deze op zoo vooruitstrevende wijze heeft opgewerkt, komt lof toe. Zijn zaak doet Callantsoog eer aan. Als attractie was aan de heropening een verrassing voor de 7e, 19e, 28e en 41e kooper verbonden. GEMEENTERAAD. De Raad dezer gemeente is in openbare zitting bijeen geroepen op Woensdag 31 Mei a.s., des namiddags om 8 uur, ter behande ling van de ondervolgcnde agenda-punten: 1. Vaststelling der notulen van het ver handelde in de openbare vergadering van 30 Maart en 26 April 1939. 2. Ingekomen stukken. Vaststelling suppletolre begroo ting. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van de 5e suppletoire gemeentebegrooting voor den gewonen dienst 1938 in ontvangst en uitgaaf op f 14.974.63 en van de 4e suppl. gemeentebegrooting voor den kapitaaldienst 1938 in ontvangst en uitgaaf op f 500.117.27 Verbindingsweg van Bergerweg naar 't vliegveld 3. Vooi-stel van B. en W. om ten behoeve van den aanleg van een verbindingsweg van den Bergerweg met het militaire lucht vaartterrein van G. Borst te Bergen onder hands aan te koopen een stuk weiland, gele gen te Bergen aan den Nesdijk en den Meer weg, groot ongev. 1.28.10 ha., zooals op het tenein is afgepaald, voor de som van f 6554.85, onder bepaling dat de gemeente aan verkooper voor het in orde brengen en verbeteren van het den verkooper in eigen dom toebehoorende land en de kade aan de Zuidelijke grens langs de Ringvaart, welke tengevolge van vaartuitdieping en kadever zwaring uitgevoerd door de gemeentelijke werkverschaffing zoozeer hebben geleden, dat dit als weiland aanzienlijk in waarde is verminderd, een vergoeding betaalt groot f 500 en overigens onder voorwaarden als in concept-besluit vermeld. Extra hulp aan werkloozen. Voorstel van B en W. om voor extra-hulp aan werkloozen beschikbaar te stellen: voor werkloozen 173 keer f 5.78 is f 999.94, voor z.g. B-boeren en B-tuinders 3 keer f 2.89 is f 8.67. Te zamen f 1008.61. Het departement van sociale zaken zal hiervan aan de gemeente restitueeren 173 keer f 3.7S per werklooze, is in totaal f 653.94 en 3 keer f 1.89 is f 5.67, in totaal alzoo f 659.61, zooflat ten laste der gemeente blijft 173 keer f 2.— en 3 keer f 1.— is f 349.—. Werkbroeken en werkschoenen voor werkloozen. Voorstel van B. en W. om voor de ar beiders in de gemeentelijke werkverschaf fing geplaatst, in de kosten waarvan het Werkloosheidssubsidiefonds niet bijdraagt, naar keuze een werkbroek of een paar werkschoenen beschikbaar te stellen. In verband met het feit, dat voor be doelde arbeiders, die wegens ouderdom of lichaamsgebreken niet voor de met rijks subsidie uitgevoerde werken in aanmerking komen en derhalve buiten de extra-hulp aan werkloozen (z.g. B-steun) vallen, wordt het billijk geacht ook hun eenige extra-hulp te verleenen. Het betreft een dertiental personen. De kosten worden begroot op c.a. f 60. Bijdragen aan bijzondere scholen. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van de ten behoeve van de R.K. Bijzondere school voor gewoon lager onderwijs „St. Ursula", van de R.K. Bijzondere school voor uitge breid lager onderwijs „St. Antonius" en van de scholen voor gewoon lager- en uitgebreid lager onderwijs der Berger Schoolvoreeniging gedane uitgaven ingevolge art. 101 der L. O.- wet 1920 over de jaren 1934,1935 en 1936 over eenkomstig het door de raadscommissie uit gebracht rapport. Aanvulling en wijziging Bouw verordening. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van een verordening tot aanvulling en wijziging der bouwverordening. Het voorstel betreft het vaststellen van voorschriften ter bepaling van achtergevel rooilijnen, de mogelijkheid tot het verleenen van ontheffing van geringe overschrijding van de rooilijn met betrekking tot balcons, erkers, gevellijsten en dergelijke kleine bouw- onderdeelen onder door B. en W. te stel len voorwaarden, tot schrappen van enkele zinsneden in art. 2 en 119, 2e lid, der veror dening, in verband met de opheffing der ge zondheidscommissie en de verwijzing in art. 16 naar art. 12 te wijzigen naar art. 13 der bouwverordening. Bonefaasschouw. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van den datum voor den Bonefaasschouw. LANGENDIJK DE ENGELSCHE MAATREGELEN TER ZAKE HET COLORADO-KEVERGEVAAR. Na de verontrustende maatregelen, door Duitschland getroffen, inzake het Colorado kevergevaar, zijn nu ook die van Engeland gekomen. Ofschoon Langendijk nog buiten de door Duitschland besmet verklaarde gebieden valt voor verschillende tuinbouwproducten, hangt het zwaard van Damocles toch in steeds dreigender stand boven het hoofd van onzen tuinbouw. Daar Engeland na Duitsch land onze voornaamste afnemer is, spreekt het vanzelf, dat men hier in bange verwach ting is ten aanzien van de gevolgen, welke de genomen maatregelen zullen hebben. Wat den inhoud der Duitsche maatregelen be treft, daarvan hebben we uitvoerige mede- deelingen gedaan.'Voor wat die van Enge land aangaat, zij meegedeeld, dat de grens lijn van het besmette gebied nog niet is ge trokken en dat men daaromtrent nog in on zekerheid verkeert. Wel mag worden gecon stateerd, dat de Engelsche bepalingen tegen den invoer minder drastisch zijn dan de Duitsche. Vooreerst treden de eerste met in gang van 1 Juni in werking, terwijl ze slechts tot 30 September van kracht zijn. in Duitsch land echter tot 14 November. In dat tijdperk moeten de zendingen uit Nederland voorzien zijn van een Colorado-kevercertificaat, dat bepaalt, dat gedurende 12 maanden vóór den datum van afgifte geen haard van Colorado kevers gevonden is binnen een afstand van 50 K.M. van de plaats, waar een en ander werd geteeld. Van 21 April tot 31 Mei is al leen een certificaat van oorsprong vereischt. Dan mogen met een speciaal certificaat van 1 Juni tot 30 Sjeptember uit de besmette ge bieden o.a. worden ingevoerd wortelgewas sen zonder loof, bloemkool, ontdaan van alle bladeren, princesse- en snijboonen, uien en glastomaten. Bij de moeilijke omstandigheden, waaron der de tuinbouw de laatste jaren kan worden beoefend en de mogelijkheden om de exploi tatie rendabel te doen zijn, steeds geringer wordt, kunnen nieuwe, tegenwerkende fac toren oorzaak worden, dat de strijd om het bestaan nog zwaarder wordt voor de duizen den tuinders in dit tuinbouwdistrict. SINT MAARTEN ONFORTUINLIJKE PINKSTERRIJDERS, Auto-ongeluk aan den Stxoeter- dijk. Op hun Pinkstertócht reed de heer Hol- lander uit Anna Paulownapolder met zijn vriend en beider meisjes per auto van Ra ven en Lingeman uit Schagen langs het Stroeterdijkje. Op dit wegje, op zichzelf al smal, werd het rijden nog bemoeilijkt door een 3-tal kerkgangers, die verzuimden de regels van den weg in acht te nemen, en onvoldoende ruimte tot passecren overlieten. Het gevolg was ciat de heer H., die een heel matig gangetje reed, te^ver van den rij weg moest uitwijken en in den slappen, nieuwen bermkant terecht kwam, zoodat de auto kantelde en in de wegsloot geraakte. Door de hulp der kerkgangers zijn de pas sagiers uit hun benarde positie bevrijd. Zelf waren ze niet in staat om de deur te openen. De heer Hollander zelf zat geheel klem en het mag een wonder heeten, dat allen er met den schrik en een kletsnat pak zijn afgekomen. De kosten zullen wel vol gen, maar wie moet er in dit geval betalen? HARENKARSPEL De Ned. Gr.- en Fruitcentrale heeft weer. maximum- en minimumprijzen vastgesteld voor tomaten, naar Duitschland in te voe ren. De eerste zijn bepaald op de som van inkoopsprijs op de veiling, verpakkings- en verladingskosten en algemeene kosten plus nader omschreven winst. De minimumprijs is bepaald op inkoopsprijs op de veiling plus ten minste S0 van de verpakkings- en ver ladingskosten. VERGOEDING KOSTWINNERS. ONDER DE WAPENEN GEROEPEN WEGENS DE BUITENGEWONE OMSTANDIGHEDEN. De regelen, betreffende kostwinners, die onder de wapenen zijn geroepen, wegens de buitengewone omstandigheden, houden o.m. ook rekening met het inkomen, dat betrok kenen hebben. Vanwege den Ned. Tuinders- bond wordt echter een krachtige actie ge voerd. om te bevorderen, dat een uitkeering geschiedt gelijk aan het loon, dat aan een plaatsvervanger moet worden betaald, on afhankelijk van het inkomen. Ons lijkt dit de meest billijke regeling en wc hopen, dat zij, die door genoemde regeling worden ge dupeerd, alsnog een volledige uitkeering zullen krijgen. NOORDSCHA.RWOUDE. HET IS NOG ERGER. In het bericht over het uitbreidingsplan in deze gemeente, opgenomen in het num mer van Zaterdag j.1. staat, dat de kosten van den aanleg van den nieuwen uitweg naar de Spoorstraat komen te drukken op 46, huizen. Dit is.;niet, juist, daar de heer. -Zeeman niet al het-land langs,den provin cialen weg in zijn bezit heeft. Er zullen er op zijn terrein niet meer dan een twintigtal kunnen worden gebouwd Bij de lage kosten berekening van f20.000 zou er dus ongeveer f1000 op elk bouwterrein komen! DEN HELDER ERNSTIG VERKEERSONGELUK. Gistermorgen zijn op den hoek Bierstraat— Westgracht alhier twee autobussen op el kaar gereden, waardoor ernstige schade ont stond zoowel aan beide bussen als aan de pui van het Modehuis Spruit. Van de Westgracht kwam de bus van de fa. Van Koningsbruggen, terwijl uit de Bier- straat gereden kwam de bus van den Marine- Lucht vaart-Dienst. De laatste verzuimde voorrang te verleenen met gevolg, dat hij door de bus van Van Koningsbruggen ge ramd werd, een slag rond zijn as maakte en in volle vaart tegen de pui van het mo dehuis aankwam. Hierin bleef de marine bus steken: beschadigd werden pui, ruit, markies, terwijl ook het interieur van de étalage er niet zonder kleerscheuren af kwam. Het was een groote ravage. Door het uitwijken kwam de bus van Van Konings bruggen tegen do brug op deze kruising aan: het gevolg was dat een deel der leuning af knapte en in het Kanaal viel. Eveneens was dit. het geval met een lantaarnpaal ter plaatse. De auto's waren beide zwaar beschadigd. Die van den M.L.D. het ergst. Hiervan was het gelieele voorstel, inclusief motor ge kraakt. De bus van Van Koningsbruggen had gebroken veeren, een gebroken vooras, terwijl het rechterspatbord geheel opgekruld was. Door de politie werd proces-verbaal opge maakt.- Algemeen is men van meening dat de schuld uitsluitend te wijten is aan het niet verleenen van voorrang door den ma rine-chauffeur. SCHOORL Der Mai ist gekommen, Die Baume schlagen aus, Da blelbe, wer Lust hat, Mit Sorgen zu Haus! (Em. Geibel). „Ontvlugt nu de steden, wie vreugde be geert!" raadde onze Geldersche dichter Staring en talloos velen volgden gedurende de Pinksterdagen dezen raad van den Wil- denborschen landheer op en spoedden zich naar buiten, waar het zonnetje lokte, alle minder opwekkende verwachtingen van De Bilt ten spijt. Auto's fietsen, wandelaars, in onafzienbare rijen bewogen ze zich langs der duinen rand, waar het oog geboeid weid door het mooie duinlandschap aan de eene zi.idc en door prachtige vergezich ten over de polders aan den anderen kant Het eindpunt Camperduin noodde ten slot te een oogenblik tot verpoozen, al wat/ het dan ook nog geen echt strandweer. Dat Terpsichore, de in deze streken zoo gevierde muze van den dans, niet vergeten werd, behoeft eigenlijk geen venmelding: waar de muziek maar lokte, bewogen de danslustige paartjes zich over den dans vloer, en in „De Rustende .Tager" en „De Roode Leeuw" was het soms overweldi gend druk. Pinksterrijden en Pinksterdan- sen zijn nu eenanaal onafscheidelijk! WAARLAND JAARVERGADERING R.K. BOERENLEEN BANK. De R.K. Boerenleenbank vergaderde ten huize van den heer W. Dekker. De heer H. Dekker, directeur der Bank, opende de vergadering, waarna de kassier de heer C. Dekker de notulen las, welke onveranderd werden goedgekeurd. Eveneens werd door den kassier voorgele zen een uitgebreid jaarverslag, waaruit bleek, dat voor de bank hot verloopen boek jaar goed is geweest. Ook uit het rapport der Centrale bleek 'dat de werking en het beheer der bank als steeds goed was te noemen. Het ledental der bank gigg goed vooruit, terwijl ook het aantal spaarders sterk was toegenomen. De heer G. Veldman en T. Smit werden aangewezen om de rekening over het afge- loopen boekjaar te controleeren. Bij de bestuursverkiezing, wegens perio dieke aftreding van den heer P. Dancnburg, werd deze herkozen. De beer D. Zutt werd wederom herkozen als lid van den Raad van Toezicht. Aangenomen werd een bestuursvoorstel om over 'te gaan tot de oprichting van een afzonderlijke stichting spaarbank. Na de rondvraag volgde sluiting. KOEDIJK TRAGISCH EINDE. Onze plaatselijke groenteboer, Willem Butter, een jongeman van 26 jaar, was Za terdagavond plm. 634 uur bezig zijn laatste klanten te bedienen. Terwijl hij de bestelde groente van zijn wagen pakte, zakte hij in elkaar. Het 8-jarig dochtertje van zijn zus ter, die met oom medemocht, naar diens laatste klanten, stond juist naast hem. Het meisje riep verschrikt haar grootmoe der, die in de onrhiddellijkc nabijheid was. Niets kon meer baten. De dokter was spofr dig ter plaatse en kon niet anders dan den dood constatecren. Hartverlammig is de oor zaak van dit plotseling verscheiden. Een harde slag voor de ouders. De deelneming onder de burgerij is zeer groot, daar Butter zeer bemind was. ZIJPE HERKEURING. In de op 26 Mei jl. gehouden zitting van den Herkeuringsraad is G. J. van Diepen, in geschreven voor den dienstplicht van de lichting 1940, geschikt verklaard. 'T ZAND. BOUWOPDRACHT. Naar wij vernemen, zal de bouw van de laudarbeiderswetwoning voor 'den heer Th. A. Smit alhier worden uitgevoerd door den laagsten inschrijver. deji aannemer P. Tuin alhier. ANNA PAÜLOWNA RAADSVERGADERING. Openbare vergadering van den raad der gemeente Anna Paulowna op Donderdag, den len Juni 1939, des namiddags te drie uur ten Raadhuize. Punten van behandeling: 1 Notulen. 2 Mededeelingen o.m.: Bij een brief van 17 Mei j.1., no. 5, deelen Ged. Staten mede, dat. geen bezwaar bestaat tegen de uitgaven voor het veranderen van de centrale verwarmingsinstallatic, de warmwatervoorziening en de koudwaterlei- ding in de ambtswoning van den burge meester; Bij brief van Ged. Staten, zijn bezwaren ter kennis van het Gemeentebestuur ge bracht tegpn de begrooting van het Burger- lijk Armbestuur voor het jaar 1940. 3. Voorstel om over te gaan tot verhuur van het Postkantoor met woning voor den tijd van 5 jaren op de thans geldende voor waarden. 4. Verzoek van den heer C. J. Mol om eer vol ontslag uit zijne betrekking van Hoofd der O.L. School wegens zijne benoeming als hoofd der school te Alkmaar. 5. Benoeming van een onderwijzer aan de O.L. school I, ter, voorziening in de vaca ture ontstaan door het aan den heer C IC Hamelink verleend eervol ontslag. Voordracht: 1 A. D. de Veer te Winkel; 2. C. Beeneklaas te 's-Gravenhage; 3. K. Bran denburg te Beverwijk. 6. Verzoeken om tegemoetkoming in de kosten van vervoer van leerlingen naar de R.K. school in de Spoorbuurt en de O. L. school no. I resp. van C. Schrama en J. P. Schermerhorn. 7. Aanvraag van het Bestuur der Vereeni- ging voor Chr. Nat. Schoolonderwijs „De Vrecze des Hoeren is het beginsel der We tenschap" gevestigd te Anna Paulowna, om beschikbaarstelling van gelden uit de ge meentekas voor de aanschaffing van 24 nieule schoolbanken, 1 bordstelling met bij- behoorende borden en één lessenaar met bijbehoorende stoel en een tafel. 8. Goedkeuring van de begrooting van het Burgerlijk Armbestuur voor 1938. 9 Wijziging van de begrootingen der ge meente voor 193S en 1939. 10 Rondvraag.

Schager Courant | 1939 | | pagina 6