Aanbesteding Wij lazen voor Pinksterdraverij in Alkmaar 't Mag van den burgemeester! Gebrek aan bluschwater IS Kantoormeisje 19 a.s. het bouwen van een drieklassige school met bij komende werken Het Duitsch-Deensche oiet-aanvalsverdrag Duitsch tankschip in beslag genomen Brand in Staatsmijn Zeer goed geslaagde courses. Inplaats van de Kennemer Sportclub, or ganiseerde thans de onlangs opgerichte ver- eeniging „Vooruit" op eersten Pinksterdag in het-Sportpark een draverij. Een en ander is uitmuntend geslaagd. In jaren waren er niet zooveel bezoekers. Abdullah Scot van Stal Gruno, berijder J. Kruithof, was sterk favoriet. De 1 uitslagen: Prinses Beatrix-prijs, jeugd- en aanmoedi gingsdraverij voor paarden, welke nog geen f 100 hebben gewonnen op de lange baan. Prijzen: f150 en f25. Ingeschr. 16, uitgeko men 12. 1. Ymir v. B. de Vries (H. de Vriest 1660 M. in 2min. 38,6 sec. (1.35.5)2. Bonnie O. v. K. de Boer (J. Vergav) 1660 M: in 2 min. 39 sec. Niet geplaatst Douglas H 1600, Carlo Scott 1640. David Volo 1600, Calvacade 1640, Davc Scott 1G00, Casindra 1600, Always Ready 1660, Charlie O 16i0 (deze laatste vier alle gedisqualificecrd wegens te veel galop- peeren), Aruba 1660 M. Prins Bernhard-prijs, heat pr.-draverij 2e en 3c klasse. Prijzen, f300, f30 en f 10. In geschr. 13, uitgekomen 10. Ie heat: 1. Ciamphie Scott, 1720 M. in 2 min. 33,4 sec. (1.29.2); 2. enz.: Zampa van N Z 1720 M. in dcnzelfden tijd; IJ Kernei 1740 B., beide in 2 min. 36.2 sec.; Xerxes 1760, Bonnie's Norton 1720 M. Gedistanceerd: Admiraal Guv 1720, Crack 1720, Bouwina Scott 1720 en Bella Norton 1700 M. 2e heat: 1. Bonnie's Norton in 2 min. 32 sec. (1.28.4); 2. enz.: IJ Kemel in 2 min. 35,8 sec.; Zampa van N. Z. Zora, Xerxes en Ciam phie Scott. 3e heat (beslissing), 1. Bonnie's Norton v. Stal llollandia (W. II. Gcersen) in 2 min. 35.4 sec. (1.30.3); 2. Zampa van N Z v. P. de Wit (J. Witteveen) in 2 min. 41 sec.; 3. Ciamphie Scott v. H. B. v. d. Veen (A. B. v. d. Veen) in 2 min. 42 sec. Niet geplaatst Xerxes, IJ Kemel. Pinkster-prijs, prijzendraverij 4e klasse. Prijzen f 150 en f 25. Ingeschreven en uitge komen 13: 1. Bartinus v. E. Kruithof (J. Kruithof) 1720 M. in 2 min. 39.6 sec. (1.32.8) 2. IJsco v. Joh. v. Twisk, eig., 1700 M. in 2 min. 40 sec. Niet geplaatst: Benna Dosa 1660, Baroline 1680, Bobichon 1680; Yack 1720; Carla Scot 1660, Amalia 1700, Barones Spears 1680, Bonnie O 1660, Buziau K W 1680, Ca sindra 1660 M. Ingehouden: IJledizoon 1720 M.. Alcm aria-prijs, prij zendraverij le klasse. Prijzen: f 250 en f 25. Ingeschreven 14, ge start 8; 1. Abdullah Scott v. Stal Gruno (J. Kruithof) 2180 M. in 3 min. 10.9 sec.; 2. Zoon van Silladar v. J. A. Mooij (A. Witteveen), 2180 m. in 3 min. 11 sec. Niet geplaatst: Zil ver Quccn 2180, Nelly Duffy 22S0, Guard 2200, General Locke 2240, Dynamic 2240 M. Ingehouden: Welkom van Aduard 2180 M. Beverwijk-prijs, korte baan, handicap. Prijzen f 150/ f 50, f 25, f 10. Ingeschreven 26, uitgekomen 20; 1. Young Ooststar v. E. G. in 't Veen (N. v. Leeuwen) 760 M. in 1 min. 5.8 sec.; 2. Lillian W. Axworthy v. stal Good Luck (J. M. v. d. Berg) 780 M.; 3. Bouwina Scott van H. B. v. d. Veen (A. B. v. d. Veen) 730 M.; 4. Zonnestraal v. Ph. Knijncnburg (J. Knijnenburg) 740 M. Hoe mr. In. 't Veld een luilak- feest veredelde. Te Zaandam is Zaterdag, zooals overal in den Zaanstreek, het luilakfeest door de jeugd weer met opgewektheid gevierd, ech ter op cenigszins andere wijze dan vroeger altijd het geval was. De laatste jaren was dit feest n.1. ontaard in straatschenderijen en het stichten van brandjes op verschil lende punten van de stad, waardoor de jeugd de eigendommen van burgers en ge meente in gevaar bracht. Zoowel de brand weer als de politie hadden dan handen vol werk om onheilen te voorkomen. Dit heeft burgemeester mr. In 't Veld op het denkbeeld gebracht te trachten de lui lakviering in betere banen te leiden en daardoor de straatschenderijen te beteuge len en toch het folkloristische karakter te behouden. Daartoe was in de pers bekend gemaakt, dat de jeugd in de gelegenheid zou worden gesteld op een groot open ter rein in de Oostzijde, zoo veel haar maar lustte brandbaar materiaal te verzamelen en den aldus gevormden brandstapel op luilakdag aan te steken. Vanzelfsprekend maakten de jongeren hiervan een ruim ge bruik en sleepten zakken, kisten, manden, oude autobanden enz. enz. aan. Om 5 uur Zaterdagochtend werd, aldus de N.R.Crt., de brandstapel op de vier hoe ken aangestoken, en er ontstond weldra een brand van ongekenden omvang. De brand weer hield er een wakend oiog op, terwijl burgemeester In 't Veld en de commandant van politie, de lieer Roscher, de uitwerking van deze vcredclingspoging gadesloegen. Eenige duizenden jongens en meisjes heb ben aan dezen brand hun hart opgehaald. Afdoende bleek dit middel echter nog niet te zijn, want toen het feest geëindigd was trokken zij in drommen de stad in om op eigen gelegenheid op verschillende punten toch nog kleine vuurtjes te stoken, zoodat de vrijwillige brandweer op een tiental plaatsen brandjes had te blusschen. Toch was het in de stad rustiger dan in andere jaren. Het vuur verricht zijn vernielend werk. Op drie plaatsen te KaatsheuveL Tusschen Zaterdagavond en Maandag morgen hebben te Kaatsheuvel drie bran den gewoed. Omstreeks half negen ontstond Zaterdag avond brand in de boerderij van den land bouwer J. Verboven in den Berkdijk aldaar Het vuur is veroorzaakt door het omval len van een brandende petroleumkachel. In een uur tijd lag de gcheclc boerderij tegen den grond. De brandweer van Kaatsheuvel kon we gens gebrek aan water geen hulp bicden. Een gedeelte van den inboedel en het landbouwgereedschap werden door het vuur vernield. Het vee was in de weide. De schade wordt door verzekering ge dekt. De tweede brand legde Zondagmiddag een schuur van dén landbouwer J. Mertcns op het Kraamvcn, een afgelegen wijk, in de ascli. Ook hier kon de brandweer wegens ge brek. aan water niets uitrichten en werd schade toegebracht aan landbouwmachines. De oorzaak, van den brand was het spelen met lucifers door kinderen. Verzekering dekt de schade. Meisje vlucht. Tenslotte heeft het woedende element na bij het bekende landgoed „De Rostclberg" in den nacht van Zondag op Maandag huisgehouden in de boerderij van de we duwe van Helvoirt, welke hoeve eigendom is van de gemeente Waalwijk. Het vuur greep snel om zich jieen. Een 16-jarig dochtertje ontwaakte, toen de vlammen reeds haar slaapstede bereikt hadden. Zon der verwondingen op te loopen wist zij evenwel naar buiten te komen. De schade wordt door verzekering gedekt. Dood naast het gaskomfoor Tragisch sterfgeval. Zaterdagmorgen is naar eerst thans bekend wordt de 72-jarige ongehuwde mej. E. J. G., wonende aan den Heerewcg te Groningen, door gasverstikking om het leven gekomen. Toen de buren, wien bekend was, dat mej. G. ziekelijk was, dien morgen na herhaald bellen geen gehoor kregen, waarschuwden zij de politie. Deze verschaf te zich toegang tot de woning, waarbij haar een sterke gaslucht tegemoet kwam. In de kamer lag mej. G. dood naast een gaskom foor. Een gevonden afgebrande lucifer wet tigt het vermoeden, dat de ongelukkige, terwijl zij het gasstel wilde aansteken, plot seling in elkaar is gezakt. Het stoffelijk overschot is in beslag geno men. Voorzitter van „De Dageraad" overleden Te Halfweg is overleden de heer J. Hoving voorzitter van de Vrijdenkersvereeniging „De Dageraad". De overledene, die in een ziekenhuis verpleegd wend, gaf enkele da gen voor zijn dood den wensch te kennen, naar zijn woning te worden vefvoerd. De pot moet in Duitschland verteerd! Wat de Nederlandsche visschers in Duitschland van hun loonen mogen behouden. De Nederlandsche visschers, die op Duit- sche treilers varen, mogen'op het oogen blik van hun loon 85 pet. naar Nederland overmaken aan hun gezin. Op 1 Juli a.s. zal een nieuwe en voor de visschers ongunstige regeling in werking treden. Volgens deze nieuwe regeling zul len de visschers uit Duitschland voortaan n.1. niet meer dan 60 pet. van hun loon mogen overmaken naar hun gezin in Ne derland. De overige 40 pet. zullen zij in Duitschland moeten verteren. Ook bij te rugkomst zullen zij van deze 40 Jict. niets mogen medenemen, behalve de t gewone toegestane 10 R.M. Ten hoogste zullen zij een deel van het overschietende loon in natura, in den vorm van klceding of der gelijke mogen medeneoien. *- Heden overleed, na een korte ongesteld heid onze geliefde Vrouw en Dochter, E. v. d. Molen van Dompselaar in den ouderdom van bijna 39 jaar. Uit aller naam, D. v. d. MOLEN. Wicringerwaard, 29 Mei 1939. Liefst geen bezoek. Eenige en algemcenc kennisgeving. Heden overleed, tot onze diepe droefheid onze lieve Man en Va der, de heer Nicolaas Adriaan Boogerd in den ouderdom van 54 jaar. E. T. BOOGERD— Pannekoek. C. J. M. BOOGERD. Kolhorn, 28 Mei 1939. Huis Z. Z. Werken. De teraardebestelling zal plaats hebben te Alkmaar. Vertrek van het Ccntr. Ziekenhuis Donderdag 1 Juni 11.30 n.t. IN PLAATS VAN KAARTEN. Met blijdschap geven wij U kennis van de geboorte van onze Dochter, AAGTJE. K. REZELMAN. M. REZELMAN— v. d. Ham. Wieringcrwaard, 29 Mei '39. Notarissen H. J. VAN VEEN te Zijpe en D. LODDER te Hil- legom zullen op Dinsdag 30 Mei 1939 bij inzet en op Dinsdag 6 Juni d.a.v. bij afslag, combinaties en toe wijzing. beide dagen des namid dags om 1 uur, nieuwe tijd, in het hotel „Vecrburg" aan de Kleine Sluis te ANNA PAULOWNA in het openbaar verkoopen: met groote bollenschuur, arbei derswoning, erven, weiland en een perceel bouwland, alles aaneen gelegen aan den Gras weg te Anna Paulowna en te zamen groot 1268.10 H.A. In 5 perceelen. Aanvaarding in gebruik de landerijen 31 December 1939 en de huizen met erven 1 Mei 1940 en tot zoolang in huur bij de firma de Boer Nieuwland. Het genot der huurpennin gen komt vanaf den betaaldag voor rekening van de koopers. Tc koop: Een nuchter dikbil KUIKALF, Wed. ABR. BORST, Keins, Schagcn. Gevraagd te Schagen: Br. m. uitv. inl. lett, HM39 Bur. van dit blad. Burgemeester en Wethou ders van SCHOORL zijn voor nemens op voormiddags half twaalf (n.t.) ten Raadhuize aan te beste den: op een terrein aan den Molen weg. Inschrijvingsbiljetten kun nen tot uiterlijk den 19den Juni 1939, 10 uur voormiddags (n.t.) ten Raadhuize te Schoorl wor den ingeleverd. Bestek en twee teekeningen zijn vanaf 3 Juni a.s. a f7.50 per stel verkrijg baar ten kantore van de archi tecten, K. P. ZUURBIER en H. SELHORST, Schoorl, restitutie f 4.-. Girorekening t, n. v. K. P. Zuurbier 39682. Wordt gevraagd: FLINK DAGMEISJE, zelfstandig kunnende werken en koken, bij V. KAAN, Molen vaart 30, Anna Paulowna. Te vervoegen bij mevr. v. d. HORST, Molenkolk 13. Te koop: PLm. 15000 ROODE KOOL- PLANTEN, prima wintersoort, van ontsmet zaad. deze week plukklaar, bij P. en K. DE GEUS, Zuidschar- woude. Terstond gevraagd: TIMMERMANSKNECHT, of flinke halfwas bij J. KOUT, Zuidscharwoude. Te koop: Pl.m. 10.000 Kg. VOERAARD- APPELEN bij Wed. v. d. HORST, Veer- weg 3, Anna Paulowna, Tel. Voor terstond gevraagd: BOERENKNECHT, best kunnende melken, bij J. H. KROUWEL, Rijksweg 68, Julia- nadorp. BEST PAARD te koop; zeer geschikt voor den hooibouw. A. SPAANS, Kolhorn. Te koop: 8000 DEENSCHE en 4000 HERFST DEENSCHE KOOL- PLANTEN, pootklaar. Bij Gebr. BIJPOST, Valkoog. Te koop: Een prima D.K.W. MOTORRIJWIEL, met duo. Prijs f35. - Wed. D. SCHERMERHORN, Wicringer waard. WEIDE gevraagd voor veulenmerrie, ook als hooitrekker, met gelet toe. door J. v. d. LINDE, Alkm.- weg C 26, Middcnmcer, W.M. Gevraagd: HULP i. d. HUISHOUDING bij Wed. I\. KAAN Kzn., mid delbare leeft-ijd, P.G., Zich te vervoegen bij den heer Jb. KAAN Ivz., Groote Buiyrt, Wie ringcrwaard. Donderdag moet de Deensche Rijksdag beslissen. Deensche nazi's gearresteerd. Volgens Socialdemokraten zal liet Duitsch- Deensche niet-aanvalsverdrag Donderdag ter ratificatie, aan den Rijksdag worden voorge legd. Met het oog op de verwerping van het voor stel tot grondwetsherziening bij de volks stemming, heeft dc regeering besloten den -Rijksdag-Woensdag 31 Mei bijen te roepen. Óp de agenda staat als eenig punt een ver klaring van minister Stauning over den uit slag der volksstemming. Deensche nazi's gearresteerd. Verscheidene hladen, w.o. Socialdemokra ten melden, dat de politie twee Deensche Nazi's van de terroristen groep Volfred Peter- sen heeft gearresteerd. Beiden kwamen zoo juist terug uit Odens.e, waar zij bij een aan nemer dynamiet hadden moeten wegnemen om loges van vrijmetselaars te Odense en daarna te Kopenhagen op te blazen. Albaneesehe leger opgeheven Eén met de Italiaansche strijd krachten. De Albaneesehe ministerraad heeft beslo ten, dat alte Albaneesehe strijdkrachten deel van het Italiaansche leger zullen uitmaken. De Duce heeft vastgesteld, dat de secretaris der fascistische partij in Albanië zitting zal hebben in de Kamer van Fasces en Corpora ties. Uit Boedapest wordt gemeld, dat de Hon gaarsche regeering heeft besloten haar ge zantschap te Tirana op. te hellen. Incident aan de Fransch-Spaansche grens Poging tol ontvoering van Fran- sche herders. Vier mannen, naar men gelooft Spaansche karabiniers, hebben gisteren geprobeerd twee Fransche herders naar Spaansch ge bied over te brengen. Bij een woordenwis seling werden schoten gewisseld. Een der herders werd gedood, de andere aan het dijbeen gewond. Men gelooft hier te doen te hebben met een represaille. Dc herders hadden een uit het kamp van Argóles ontsnapten Spanjaard geholpen die later over de grens was ge gaan, hoewel de herders hem dat hadden ontraden. Benzol, vermoedelijk uit Mexico afkomstig, aan boord. Op de Waal voor Nijmegen heeft gisteren de rivierpolitie, in overleg met de inspectie voor invoer en accijnzen, beslag gelegd op een Duitsch tankschip van de maatschappij Koningsbergen. Het schip was geladen met benzol, welke waarschijnlijk uit Mexico af komstig is. De kapitein was niet in het be zit van geloidebricven. Het schip is voor- loopig in beslag genomen Reddingsploeg nog bezig. In den nacht van Zaterdag op Zondag is brand ontstaan in de nabijheid van schacht, 600 der staatsmijn Hendrik te Brunssum. De reddingsploeg der staatsmijn werd di rect gcrequireerd -en met man en macht toog men aan het werk om het vuur te blusschen Niettegenstaande het tot op een lengte vari 300 a 400 meter lengte brandde, leverde het vuur geen direct gevaar voor de mijnwer kers op. Dc ploeg van den dagdienst kon he denmorgen, uitgezonderd de steenhouwers, niet afdalen en moest met achterlating van proviand voor de leden der reddingsbrigade huiswaarts keeren. Deze reddingsploeg is reeds 16 uur onafgebroken bezig met het blusschingswerk. DE RONDE TAFEL MOET STEEDS KLAAR STAAN. „Vrede", het orgaan van de stichting „Vredes Studie Bureau" heeft een enquête uitgeschreven over het denkbeeld van een cventueele internationale vredesconferentie In het Meinr. publiceert het orgaan dc ingekomen antwoorden, waaronder zich een bevindt van mevr. C. Ramondt-Hirsch- mann de bekende figuur uit de vrouwenvre desbeweging. Mevr. Ramondt-Hirschmann geeft o.m. het volgende als haar meening te kennen: Gezien de menschoüjke zelfzucht, gezien het verlagen van dc „staat" naar volledige staatssoevereiniteit en gezien vooral het be staande wantrouwen tusschen de Staten, kunnen onze verwachtigcn niet hoog ge spannen zijn. Het kleinste begin kan echter reeds waardevol zijn. Eenmaal toch zal er rust en ware veiligheid moeten komen, niet door kanonnen, torpedo's, bommen en gifgassen, doch door vertrouwen, onderling begrijpen, samenwerking gegrond op res pect voor elkanders opvattingen, op vrijheid en onafhankelijkheid. Voorloopig zal men echter nog slechts heil moeten verwachten van de overtuiging dat de Staten eigen voor deel, eigen baat bevorderen door onbelem merde samenwerking voor constructieve doeleinden. Bovendien hebben internationa le besprekingen in alle gevallen wel écnig nut. Het is, zooals de beroemde Amerikaan sclie jurist Slaulsy. Ha4spu ££Hls .eenige jaren geleden zei, „nuttig en goed om steeds een ronde tafel te hebben klaar staan voor vertegenwoordigers der Regceringen. Komen ze aan dc eene niet tot een oplos sing, dan moeten ze onmiddellijk aan een volgende kunnen aanzitten. Zoolang zij praten, kunnen zij ten minste geen oorlog voeren." IN DEN KNOP GEBROKEN... Professor dr. D. Cohen, secretaris van liet comité voor Bijzondere Joodsche Be langen, schrijft iii een brochure over den arbeid van dit comité: Ik hoorde onlangs Menuhin spelen en sprak met hem. Ieder, die met hem in aan raking komt of met Hubennan, beiden groot niet alleen om hun kunst maar ook om hun liefde voor de menschhekl, moet onder den indruk geraken van het geniale, dat uit liun persoonlijkheid spreekt. Maar van elke ont moeting kom ik droevig terug. Zij zijn als door een wonder voor de menschhcid be waard gebleven. Wie weet hoevelen, gelijk aan hen, vernietigd zijn of in hun opkomst gestuit, nog vóór zij tot rijpheid konden komen. Een Franschman heeft eens gezegd, toen hij Joodsche vluchtelingen zag: „Wie weet of niet een der vrouwen onder hen de moeder van den Messias zal zijn". Zelfs de grootste vijand van het Joodsche volk zal moeten erkennen, dat het genieën en talenten heeft voortgebracht, die de we reld en het land hunner geboorte tot steun en tot roem zijn geweest; en telkens weer als ik zulke brieven ontvang of met* deze menschen spreek, rijpt in mij de gedachte: „Wie weet of juist de hulp aan deze niet do wereld een stukje vooruit zal brengen". Want zij willen immers dit eene: arbeid. GEZONDHEID GAAT VOOR! „Volksonderwijs" in een pleidooi voor de lichamelijke opvoeding der jeugd: Het Rijkscollege voor de Lichamelijke Oefening heeft een kijkje in de behartiging van het vak in het buitenland genomen. Daar is ongetwijfeld veel ten gunste ver anderd. Wij willen er echter niet likkebaar dend naar kijken; immers alle motieven, waardoor het hooger peil bereikt is, zijn ons niet even sympathiek. Onze geestdrift voor den lichanielijk-geestelijken toestand van ons volk ontstaat uit de overtuiging, dat de lichamelijk-geestelijke gezondheid nummer één is voor het heden en voor de toekomst! SCHAGEN AUTO-ONGELUK. Eersten Pinksterdag reed de heer Wilbers Jr. van St. Maartensbrug in een auto van garage Kruit onder Heiloo toen een auto, welke achter een passccrcnde bus reed en blijkbaar de door de lieer Wilbers bestuurde auto niet opmerkte, de bus wilde inhalen en bij die majioeuvre op dc Schagcr Fiat reed. De heer Wilbers bleef ongedeerd, doch zijn passagiere Mej. Dekker uit Schagen, werd licht gewond, doch kon, na in het zie kenhuis te Alkmaar te zijn verbonden, naai' haar woning worden vervoerd. PINK OVERREDEN. Zaterdagmorgen sprong een pink onver wachts den Nieuwen Weg op. Het beest, eigendom van den heer D. Timmerman, kwam vlak voor dc wielen terecht van ecu, passeerende luxe-auto, waarvan de bestuur der een aanrijding niet meer kon verhinde ren. Het arme dier werd dusdanig gekwetst dat 't ter plaatse moest worden afgemaakt De auto raakte beschadigd aan spatbord ciï een der koplampen. DUIVENSPORT. De postduiven ver. „Het Oude Slot", hield Zondag 28 Mei een vlucht op Corbeil. Dc eerste duif werd geconstateerd om 17 u. 30 m. 20 sec. De afstand was 496 K.M. Er werd gelost om 7 uur. De uitslag was: Jn. Ban- kert 14; H. Domper 23—5; G. Bos 67, ONGEVAJL TIJDENS KAARTLEESRIT. Een der deelnemers aan den Kaartleesrifc de heer Vriesman te Petten, kwam giste ren met zijn motor in de bocht op het Noord te vallen. Hij werd bij den heer Mid delbeek binnengebracht, terwijl Rr. van dei' Sluis de eerste hulp verleende. Het ongeval bleek gelukkig niet van ernstigen aard en na eenige uren bedrust, kon dc jongeman naar huis tcrugkeeren. MOTORRIJDER GEWOND. Zondagmiddag is op den Provincialen Weg onder deze gemeente een motorrijder, afkomstig uit Amsterdam, op een paaltje gebotst. Bij dit ongeval liep de duorijdcr een lichte hersenschudding op. Dr. van der Sluis was spoedig ter plaatse. Dg patiënt werd vervoerd naar den heer Van Diepen, Lagedijk, een kennis van hein, waar hij ter verpleging werd opgenomen. NIEUWE N1EDURP EERVOLLE BENOEMING. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer B. van Dam is benoemd als scheikundig ingenieur bij de Zuivelfabriek te Hoogevecn. W1ERINGERWAARD BADMEESTER BENOEMD. Het Bestuur van de Bad- en Zweimv.erccn. Wieringerwaard heeft voor het seizoen 1939 tot badmeester benoemd de heer R. G. Oud te Monnikendam. De heer Oud heeft als zoo danig reeds jarenlange ervaring, heeft hon derden personen opgeleid voor het zwem diploma en is in zijn omgeving bekend door het geven van zwemdemonstraties en het redden van drenkelingen. Naar wij nog nog vernemen, zal het zwem bad op Zondag 18 Juni a.s. officieel worden geopend. HEER-HU GOW AARD ZANGSUCCES. De Clir. Gem. Zangver. „Zingt den Heere" alhier behaalde op het gisteren te Heiloo gehouden concours een tweeden prijs in de 2e afd. met 286 punten. Werkelijk een mooie prestatie van deze vereeniging, welke voor het eerst aan een concours deelnam en slechts 14 punten onder het maximaal le beiiaien aantal punten bleef. ALKMAAR, 27 Mei. N.V. Eierveilinig voor Hollands Noorder kwartier. Aanvoer: 2S5.000 kipeieren! f3—3.90 per 100 stuks. WARMENHUIZEN, 27 Mei. Aanvoer: 1250 Kg. Deensche witte kool 3—3.60. TEXEL, 30 Mei 3de LAMMER ENMARKT. De aanvoer bedraagt ruim 5800 stuks pl.m» 400 meer dan vorig jaar op de derde lanv merenmarkt. Deze groote aanvoer wordt veroorzaakt door de slechte grasgroei en heeft een zeer ongunstige invloed op de prijzen verwacht wordt van f 1.25 tot f 1.50 lager dan vorige week n.m.1. gemiddeld f 4.50 per stuk. Er zijn nu*nog slechts enkele partijen verkocht (de beste voor f 6—f 6.25 per stuk) PURMERENÜ, 30 Mei. Veemarkt. 260 vette Koeien 6470 ct. per Kg., geldekoeien 110170, melkkoeien ISO—260, stieren 4S56 ct. per Kg-, 8 paar den 70—150, 30 vette kalevrcn 60—90 ct, Kg., 700 nuchter kalveren 6—18. 236 vette varkens 0.470.49; 50 magere '2535; 360 biggen 1220; 500 schapen 15— 26; 120 bokken 29; 400 lammeren 57. BROEK OP LANGENDIJK, 30 Mei. Aanvoer: 200 bos rabarber 2.703.80, 100 st. bloemkool, le s. 26.60, 2e s. 21.20. Aardappelen 500 kg. schotsche muizen 9—9.30; drielingen 11.2013.60; kriel 11 >0—- 13.60; 7000 kg. tomaten A 31.30; B 32.30- 32.80; G 32.70 CC 28.60

Schager Courant | 1939 | | pagina 8