Spoorwegen verlagen tarieven Actieve Agenten Verantwoordelijkheid voor gezinsvorming Thuisblijven het beste middel 1 Spioemage te Soesterberg Ontploffing in een school Weekeind- en Zomermaandretours NU DE WILDE BUSSEN ZIJN VERDWENEN... Naar wij vernemen zullen met in gang van Zaterdag 3 Juni 1939 ge wone retourkaarten, afgegeven op Zaterdag en Zondag voor de terug reis geldig zijn tot en met Maandag. De gewone retours, afgegeven in het tijdvak 1 Juli tot en met 4 Septem ber 1939 zullen voor de terugreis één maand geldig zijn, met dien verstan de echter, dat deze geldigheid zich niet langer zal uitstrekken dan tot uiterlijk 5 September 1939. In een persconferentie gaf de president directeur der Nederlandsche Spoorwegen, prof. ir. J. Goudriaan, tegenover verschil lende persvertegenwoordigers een nadere uit eenzetting betreffende de tarievenpolitiek hij de Nederlandsch Spoorwegen. Nog vóór de zomervacantie een aanvang neemt, hoop ik u, zoo zeide prof. Goudriaan een nadere uiteenzetting te kunnen geven van een grondige wijziging in de thans be staande tarieven, waarbij dan ter sprake zal worden gebracht het vastrechttarief. Dat wij nu reeds met eenige tusschenmaat- regelen zijn gekomen vindt zijn oorzaak in de uitspraak van den Hoogen Raad inzake het bussenvraagstuTc, waarvan wij op Woens dag 22 Mei jl. uit de dagbladen kennis heb ben kunnen nemen en waarbij wij verras sende resultaten hebben kunnen constatee- ren ten opzichte van het vervoer. Wij kunnen onze tarieven nog meer gaan verlagen, wanneer de concurrentie zal zijn opgeheven, evenals bij het postbedrijf. Goedkooper enkele rei»-vervoer op komst. Door de invoering van de beide tusschen- tijdsche maatregelen, zoo verklaarde de pre sident-directeur tenslotte, bereiken wij, dat nu eindelijk het particuliere vervoer, dat daarop toch feitelijk het eerste van allen aanspraak kan maken, profijt zal kunnen trokken van goedkoopere tarieven. Met for- scHe slagen willen wij tot een aanmerkelij ke vereenvoudiging zien te komen. Het is evenwel nog lang niet eenvoudig genoeg. Zelfs in de retourbiljetten zien wij een nood oplossing. Wij moeten komen naar het goed koopere enkele reis-tarief, waarbij wij als nationaal bedrijf het geheele land ook de inwoners van de grensprovincies een dienst kunnen bewijzen. U/ielïennen BOSMA NAAR ZWEDEN VERTROKKEN. Gisteren is de Nederlandsche wegrenploeg naar Zweden vertrokken, om daar deel te nemen aan enkele wedstrijden voor ama- terus. Zooals bekend, geschiedt een en ander onder auspiciën van de Ned. Wiel- ren Unie. Op 4 Juni wordt bij Etockholm een lan- denwedstrijd gehouden over 100 K.M., ter wijl op 7 Juni een soortgelijke race te Upp- sala wordt verreden. Behalve de favoriet van onze streek, Bos- ma uit Opmeer, komen voor Nederland uit Hofstede, Moeke en v. d. Heyden. De reis staat onder leiding van den trainer Guus Schilling. Voor onze renners zeer zeker een leer zaam uitstapje! AutanuMilmc PRINS BERNHARD NAAR DE RACES TE ZANDVOORT. Heden en morgen wordt er ge traind. Nadat Z. K. H. reeds in principe het voorne men te kennen had gegeven de automobiel races te Zandvoort, georganiseerd door de K.N.A.C. op 3 Juni a.s., te willen bijwonen, kan thans worden gemeld, dat Z.K.H. om streeks 12 uur in Zandvoort zal komen om de races met zijn HOoge belangstelling te vereeren. Z.K.H. zal dus o.m. getuige zijn van de wed strijden in de groote klasse en de sport- klasse en de demonstraties van den Mer cedes Benz racewagen, gereden door Man- fred von Brauchitsch en vnn den Auto Union recordwagen, die door Hans Stuck zal wor den bestuurd. In verband met het groote aantal deelne mers heeft de organisatie-commissie zich genoodzaakt gezien de gelegenheid tot trai ning te verruimen. Deze training., welke heden en morgen plaats vindt en voor het publiek toegankelijk is, is van 3 uur tot 7 uur vastgesteld. Het circuit zal dan geheel worden afgeslo ten op dezelfde wijze als Zaterdag tijdens de races het geval zal zijn. £cAakcn LANDAU WINNAAR MET EUWE OF FLOHR. Da internationale zeskamp V.A.R.A. De uitslagen van de partijen, gespeeld In de vijfde, tevens laatste ronde van den in ternationalen zeskamp der V.A.R.A. luiden: Cortlever—Landau V&I Fontein—Szabo 01; FlohrEuwe afgebroken. De partij tussehen Cortlever en Fontein werd door laatstgenoemde opgegeven. De eindstand luidt: 1. Landau 3Vfc punt. 2. Euwe 3 punten plus 1 afgebroken partij. 3. Cortlever 3 punten. 4. Flohr 2% punt plus 1 afgebroken partij. 5. Szabo 2 punten. 6. Fontein 0 punten. De partij tussehen Flohr en Euwe is afge broken; een stand, waarin Flohr een pion meer heeft. Waarschijnlijk wordt de partij v'emise. DE T.T.-RACES TE ASSEN. Moorddadige snelheden verwacht. Zooals wij reeds eerder meldden gaan de T.T.-racos ook dit jaar door en worden zij op Zaterdag 1 Juli a.s. gehouden. Dat Assen dit jaar nationaal van groote beteekenis zal zijn, behoeft geen nader be toog. Wie do interessante races op het „cir cuit van Limburg" heeft aanschouwd, wie daar heeft gezien, hoe onzo „amateurs", want zij zijn toch de rijders, die straks el kaar de nationale eer zullen bestrijden, on derling hebbon gevochten, die weten reeds, dat het ook op het snellere circuit van Drenthe in deze categorie huitengewoon zal spannen en dat wij een fanatieken strijd van gelijkwaardige krachten zullen aan schouwen. Indien de zeven grootmachten D.K.W., B.M.W., F.N., Gilera, Norton, N S.U. en Ve- locette inderdand te Assen aan den start ko men, hetgeen gezien de besprekingen, die hieromtrent worden gevoerd, zelfs zeer waarschijnlijk is, dan gaat men op ons Ne derlandsch circuit een strijd beleven, zooals wij nog nimmer aanschouwden en wordt te Assen een atmosfeer geschapen, die tot het uiterste geladen zal zijn. Het feit, dat de snelste machines van Europa, gereden door de allerbeste coureurs, op dit gebied, elkaar de superioriteit van hun motormerk zullen betwisten, dat niet alleen de eer van de inschrijvende fabriek, maar ook van het betrokken land een har tig woordje medespreekt, zal een race te zien geven, zoo moorddadig snel, als nog op geen enkel circuit, waar dan ook, ooit werd verreden. De gemeenschap heeft een taak, zegt minister Romme. De minister van Sociale Zaken heeft de Tweede Kamer geantwoord op haar bemer kingen inzake het wetsontwerp Kinder bijslagverzekering. De minister had, zooals bekend, dit ont werp gegrondvest op het motief, dat de ar beider in zijn recht op vorming van een gezin naar de wetten der natuur niet mag worden belemmerd door het loonstelsel. Verscheidene leden voerden hier tegen aan, dat bij de vorming van een gezin aan de natuur geen vrij spel kan worden gela ten, vooral als men de lasten daarvan niet zelf kan dragen. De minister zegt thans, zich met dit stand punt niet te kunnen vereenigen. Want aldus mr. Romime de gemeenschap heeft wel het recht, het gezinshoofd aansprakelijk te houden voor het onderhoud van zijn gezin, maar zij mist het recht, hem door haar loonstelsel te drin gen naar een beperking van zijn gezinsgrootte tot het algemeen ge middelde. Tegen de gedachte van een stelsel van staatsuitkeeringen aan groote gezinnen, die over onvoldoende inkomsten beschikken, be staan bij den minister echter overwegende bezwaren. De minister ziet geen tegenstrijdigheid tussehen de hierboven weergegeven mbti- veering van het wetsontwerp en de eveneens in de Memorie van Toelichting voorkomen de uitspraak, dat zoo naar bedoeling als naar effect door de voorgedragen regeling niet het terrein van de positieve bevorde ring der geboorten wordt betreden. Het ontwerp vooronderstelt dan ook niet, dat het geboortecijfer door het treffen van deze kinderbijslagregeling in het algemeen zal worden beinvloed. Het wil slechts er toe bijdragen, dat de arbeider zijn gevormd gezin naar zijn stand zal kunnen onder houden. Geen loongrens. De uitbreiding van de kinderbijslagver zekering tot werkgevers en andere zelfstan digen stuit op vele moeilijkheden. Het stel len van een loongrens, acht de minister niet juist, evenmin als een eentheidsbijslag. Aan een variabele ultkeering geeft de minister de voorkeur. Als bommen vallen op Amster dam De hoofdstad voteert zes ton voor luchtbescherming. De Amsterdamsche gemeenteraad heeft gisteren een bedrag van ruim f 570.000 be schikbaar gesteld voor het uitvoeren van maatregelen tegen luchtbescherming. Van dit geld zal in de eersto plaats hout worden nangekocht voor het treffen van voorzie ningen in 93 schuilkelders on voor het bou wen van 280 schuilloopgraven. Vele raadsleden wezen op de noodzake lijkheid om in tijden van oorlog over te gaan tot een evacuatie der burgerbevolking en zij vroegen of daaromtrent reeds plan nen zijn ontworpen. In zijn antwoord zette de burgemeester, onder wien de luchtbeschermingsdienst res sorteert, uiteen, dat B. en W. van het standpunt uitgaan, dat „thuisblijven" de beste passieve verdediging tegen luchtaan vallen is. Spr. wees op de fabelachtige groote bij dragen, die noodig zouden zijn, indien voor do geheele bevolking schuilkelders zouden moeten worden gebouwd, welke kos ten geheel ten laste dor gemeente zouden komen. Het rijk geeft hiervoor geen finan- cieelen steun. Met blijdschap geven wij ken nis van de geboorte van onze Dochter, Jeannette Catrien J. C. GROOTES. A. GROOTES—Stammes. Anna Paulowna, 31 Mei 1939. DORSCH ROODE en DEEN- SCHE WITTE KOOLPLANTEN te koop. J. K. SLOT, Dirks- horn. Tel. 2. WIERINGERMEER. Pl.m. 1 H.A. prima KOOLLAND te huur, bij A. B. R. LANGE- REIS, Ulkeweg, Middenmeer. Te koop: partij BRANDHOUT, SCHAGER HOUTHANDEL. Fa. D. J. v. d. HAVE, Kapel- le-Biezelinge (Zld.), Boomkwee kers en Zaadhandel, vraagt waar niet vertegenwoordigd Aanb. bij P. L. VAN ANDEL, Zuiderweg 145, Purmerend. Te koop: Een stuit KOEMEST, C. ROOS, Polder Waard- Nieuwland, Wielingen. H.H. LANDBOUWERS Naast den bouw van onze bekende Auto-Trekkers gaan wij thans ook over tot het bouwen van Tweewielige Motorvoorstellen. Te gebruiken voor Wied- en Zaairnachine, Landrollen, Kunstmeststrooier, Aarda ppelsproeimachine, enz. Uitgerust met 5 p.k. Japy Motor met geforceerde lucht* koeling, drieversnellingsbak, Gripbanden, wielen woe den op breedte verstelbaar. De voorstellen worden twee jaar gegarandeerd. De motoren met fabrieksgarantie. Nic. Kamp 6 Co., Tel. 65, Schagen Woensdags op de Beurs te MIDDENMEER. Voor terstond gevraagd: BOERENKNECHT, best kunnende melken, bij J. II. KROUWEL, Rijksweg 68, Julia- nadorp. Groot KONIJNENHOK (6 hokken) te koop. KRIMP, Schagen. VOERAARDAPPELEN te koop. Wed. R WAIBOER, Kleiweg 5, Anna Paulowna. Voor direct gevraagd. EEN MAN om bieten te dunnen en wie den. Jb. VADER, Veenveg 7, Anna Paulowna. Caféhouder gearresteerd. Naar de N.R.C meldt heeft de politie te Soest in samenwerking met de militaire autoriteiten te Soesterberg een grondig on derzoek ingesteld naar een spionnagezaak. Gebleken zou zijn dat deze zaak ernstige afmetingen heeft. Een caféhouder te Soest is gearresteerd en voor den officier van justitie te Utrecht geleid. Oud-minister Deckers burgemeester van Tilburg De tegenwoordige functionnaris zal eerdaags aftreden. Naar de Tel. verneemt zou oudminister dr. L. N. Deckers, lid der Tweede Kamer, ernstig in aanmerking komen, eerlang te worden, benoemd tot burgemeester van Til burg. Ook de burgemeester van Roosendaal, mr. G A. Prinsen, behoort tot de candidaten voor de vervulling van deze weldra openval lende plaats. Het is reeds geruimen tijd bekend, dat de tegenwoordige burgemeester, mr. dr. F. L. G. Z. M. Vonk de Both, binnenkort zijn functie zal neerleggen wegens het berei ken van den pensioengerechtigden leeftijd. De tunnel onder het Noordzeekanaal Amsterdam stelt bijna f 3 milli- oen beschikbaar. De Amsterdamsche gemeenteraad heeft gisteren na een korte discussie zijn goed keuring verleend aan een voordracht van B. en W. om tot een maximum van f 2.800.000 bij te dragen in de kosten van den bouw van eqn tunnel onder het Noordzoekanaal, ter vorvanging van de Velser spoorbrug. Twee en veertig slachtoffers. Een ontploffing, die naar men gelooft ont staan is door een ophooping van natuurgas, dat gebruikt werd voor verwarming, heeft in het stadje Barbcrtown in Ohio (Amerika) een school vernield. Vijf en dertig kinderen van zes tot elf jaar werden gewond uit de puinen geborgen. Vijf kinderen verkeeren in ernstigen toestand. Uit de puinen van de school zijn later nog zeven kinderen geborgen, waardoor het aan tal slachtoffertjes tot 42 is gestegen. Boven dien werden twee onderwijzers gewond. 't Ging sneeuwen! Toen een groot gedeelte van de bollen in den grond zat, ging het sneeuwen en daar door werd het nog niet beplante gedeelte van het terrein in een modderpoel herscha pen. Er moesten eerst draineerbuizen aan gebracht worden, om den grond weer eenigs- zins droog tc krijgen. Men heeft toen tijde lijk 30.000 bollen in potten gezet en deze later in het inmiddels gereed gekomen ter rein overgeplant. Motoren vernielden den aanplant. Eindelijk dacht men klaar te zijn, maar toen kwamen er zware tractors van Gene ral Motors, die dwars door de pas beplante perken reden., ook deze laatste tegenslag werd echter overwonnen. De bollen zijn kos teloos door het surplus-fonds beschikbaar gesteld en niet uitsluitend bij het Neder landsche paviljoen geplant, maar over het geheele tentoonstellingsterrein. De Nederlandsche kweekers hopen na tuurlijk, dat ook uit een zakelijk oogpunt bezien deze onpersoonlijke reclame goede re sultaten mag heibben. Hollandsche tulpen voor mevr. Roosevelt. Door afstammeling etjes van Ne derlanders aangeboden. De 'echtgenoote van den president der Ver- eönigde Staten heeft een informeel bezoek aan de wereldtentoonstelling te New York gebracht Bij deze gelegenheid werden haar door vier meisjes in Hollandsche costuums tul pen aangeboden. De meisjes waren afstam- melingetjes van Nederlanders, het waren Delina van Boek, Joan Guttig, Rita Landman en Isabcl dc Rondo. Do bouquet tulpen, wel ke de „eerste vrouw van Amerika" ten ge schenke kreeg, waren speciaal gekweekt in Nederland eii dragen den naam „Eleanor Roosevolt". Hollandsch bollenveld in New York De beplanting ging niet van een leien dakje! Op hel oogenblik bloeien een mil- Üoen Nederlandsche bloembollen op de terreinen van de New Yorksche wereldtentoonstelling en zij brengen den naam van ons land op ieders lippen. Honderdduizenden bezoe kers bewonderen iederen dag de prachtige bloemen en met gerecht vaardigden trots kan gezegd worden, dat een belangrijk deel van den goeden inzet der New York's World Fair te danken is aan onzo bloemen. 'f Is niet zoo gemakkelijk als 't lijkt! Ohingewijden zullen wellicht dénken, dat dit een gemakkelijke manier is, om recla me voor ons land te maken. Men zendo eenvoudig een flinke partij bollen naar Ame rika, laat die daar op het terrein van de tentoonstelling planten en de natuur doet de rest wel. Dat het in werkelijkheid niet zoo gemak kelijk is gegaan, daarover heeft heden de heer G. van der Mey, lid van de reclame commissie van de groep Amerika van den Nederlandschen Bond van Bloembollen Han delaren, die onlangs uit de Nieuwe Wereld teruggekeerd is, een en ander medegedeeld. Van woestenij tot bloementuin. Vol lof was de heer van der Mey over de medewerking der Amorikanen, die ongeveer vijf en zeventigduizend dollar hebben be steed ora alles goed in orde te krijgen. Er waren heel wat moeilijkheden te overwin nen. Toen de grond geëgaliseerd was, kon men gaan planten. Van het 500 ha. groote expo sitieterrein moest een oppervlakte van on geveer 3 ha. beplant worden zonder tus- schenpaden. Daarbij is toon de Nederland sche manier toegepast. Eerst werd de grond tot de gewenschte diepte uitgegraven, daar na werd een laag rivierzand gelegd en daar over kwam de bovenlaag voor do bollen. Dank zij de perfecte Amorikaansche machi nes konden deze werkzaamheden in korten tijd worden uitgevoerd. Het Condorlegioen gehuldigd Triompliale intocht te Hamburg der Duitsche soldaten die in Spanje streden. Op de Moorvveide bij Hamburg zijn giste ren de Duitsche vrijwilligers, die in Spanje hebben gestreden, officieel door generaal- veldmaarschalk Goering begroet. De plech tigheid werd bijgewoond door talrijke Spaansche en Italiaansche officieren. Goering hield een toespraak, waarin hij eerst de gesneuvelden van het Condor le gioen herdacht. Vervolgens deelde hij méde dat de Fuehrer voor de vrijwilligers, die in Spanje hebben gostreden, een orde heeft ingesteld, welke in drie klassen zal worden uitgereikt. Bovendien zullen een escader van de luchtmacht, een regiment luchtdoel artillerie en een afdceling van de berich tendienst van de luchtmacht den naam „Legion Condor" krijgcQ. Reeds dragen het regiment luchtdoel-artillerie uit Fuerth en de afdooling van den berichtendienst uit Munchen op de rechtermouw „Legion Con dor" in zilveren letters. Vervolgens reikte Goering persoonlijk de hoogste klasse van de nieuwe onderschei ding uit. Deze werd ook verleend aan de nabestaan den van de in Spanje gesneuvelden. Ten slotte dankte generaal-majoor von Richthofen Goering voor zijn woorden van erkentelijkheid. 4700 man. Het aantal Duitsöhers, dat gisteren uit Spanje tc Hamburg teruggekeerd is, toe draagt 4.700 man, waarvan 250 officieren. Arabisch hooge comité verwerpt het witboek Palestina moet Arabisch zijn! onafhankelijk— Het Arabische liooge comité, de aanhangers van den verbannen Groot-Moefti, heeft een verklaring gepubliceerd, waarin het Witboek over Palestina wordt verworpen. Do verklaring weigert samenwerking mot Engeland en eischt, dat Palestina een onaf hankelijke staat in een Arabische Unie zal worden. Tegelijkertijd publiceert do Arabische revo- lutionnalre raad voor Palestina een manifest, waarin hij zich solidair verklaart met do houding van de lioogc commissie. Ilij ver klaart zich vastbesloten den strijd voort te zetten. Toch hebben, aldus Ilavas, de gematigde leiders reeds ccnige duizenden handteeke- ningen van Palestijnsche Arabieren ontvan gen, waarbij steun wordt toegezegd aan de nieuwe Britsche politiek. Terreur duurt voort. Inmiddels wordt uit Jeruzalem gemeld, dat de politie te Tel Aviv in verband met do ongeregeldheden van de laatste dagen, een aantal leden van de Nieuw-Zionistischc par tij, wnnronder d^ voornaamste revisionisti sche leider, dr. Bouchsspahn, heeft gearres teerd. Nabij Jeruzalem is ook weer gevochten tus sehen militairen en Arabisch» terroristen. Deze laatsten werden verstrooid. Xij lieten één doode achter. SCHAGEN DEKEN KUIJS WAARNEMEND DEKEN VAN ALKMAAR. Naar wij vernemen, zal, nu de deken van Alkmaar $ezer dagen is overleden, onze plaatsgenoot, de Zeer Eerw. Heer Deken G. Kuijs als waarnemend deken van Alkmaar fungeeren. DEN HELDER Postduivenver. «Het Noorden" Bovengenoemde vereeniging hield j.1. Zondag een wedvlucht met oude duiven vanaf Corbeil (Frankrijk), afstand 510 km. In concours waren 71 vogels, die 's morgens om 7 uur met een sterken N.O. wind gelost werden, dus de zooveelste tegenwindvlucht, wat onze duiven nu niet ten goede komt en degelijke verzorging eischt om ze voor a.s. Zondag weer fit aan den start te brengen. Het gevolg was dan ook, dat er al diverse vogels gemist worden. De prijzen "werden als volgt verdiend: L. ten Kate 1, 5; v. Riel 2, 3, 15: C. Kos 4, 12: Geene 6. 7; T. Kos 8, 13: Schotting 9, 14< 16; Schrijver 10; Hols 11; Limonard 17. De le prijswinnende duif werd geconstateerd 5.40.48 u., de laatste prijswinnende duif 8.5.11 u. Vervolgens uitslag vorige vlucht Pont Sint Maxence. In concours 78 vogels, die 's morgens 6 uur met N.O. wind gelost werden. Prijzen werden als volgt verdiend: Geene 1, 10; Limonard 2. 5, 11, 14; Holst 3; T. Kos 4, 6, 13; v. Riel 7, 16; Ten Kate 8, 17, 18; Wittenburg 9; Schotting 12, 15, 19. De eerste prijswinnend duif werd geconstateerd 1.48.36 u., de laatste prijswinnende duif 2.28.6 u. A.s. Donderdag tussehen 6 en 8 uur inkorven voor het bondsconcours vanaf Orleans (Frankrijk), afstand 596 km. POSTDUIVENVER. „VICTORIA." Door Victoria werd met haar duiven ge-1 vlogen vanaf Corbeil, 510 K.M.. De vogels werden om 7 uur in vrijheid gesteld hij een N.N.W. wind van vrij hevige sterkte, wat' geen snelle vlucht deed vermoeden. Jam mer was het dat de liefhebher vftn no. 1 niet op zijn hok aanwezig was. De eerste vogel werd geklokt om 5.17.36 en de 25sto om 6.56.3. Voor deze vlucht werden inge- korfd 96 duiven. De prijswinnaars waren: L. Bak 4, 15; Duinkcr 5, 8, 21; H. Boon 6; Tli. Peters 7; Gebr. Ramler 9, 14, 18, 24, J. Buurmeester 11. 12; A. de Wolf 16, 14, 20; Gooscn Snz. 23, 25o prijs. Zondag a.s. zal gevlogen worden vanaf Orleans, 596 KM. Tevens wordt dan om den wisseltoeker' gevlogen. WIER1NGEN OUDEN VAN DAGEN TOCHT. In de bijeenkomst der commissie tot rege ling autotocht voor ouden van dagen is be-j sloten deze tocht te houden op Vrijdag 16 Juni a.s. Deze keer zal do tocht worden ge- maakt naar Schoorl, Bergen, dé Egmo/iden cn over Alkmaar terug. De autobezitters worden verzocht hun medewerking weer te verleenen, en op de volgende bijeenkomst," der commissie aanwezig te zijn. Binnen en kele dagen zullen de lijsten weer circulee-, ren en de commissie hoopt, dat de gaven, ovenals vorige jaren weer voldoende zullen zijn om het feest voor de ouden te doen' slagen. SCHAGEN, 1 Juni. 3 stuks paarden 100250; 11 geldekoeien magere 110150; 50 idem 160—245; 21 kalf- koe 180230; 2 pinken 95; 113 nuchtere kal veren 615 100 schapen 1822.50, 135 over- houders 12—17; 436 lameren 4—9: hokken en geiten 19; 10 varkens vette p. kg. 0.4S— 0.50; 78 biggen 9—18; konijnen 0.40—1.25; kippen 0.75—1. ZWAAG, 31 Mei. Veilingsverccn. „Bangcrt en Omstreken". Aardappelen: Gr. Schotsche 8.90-11-40, kl. Schotsche 11.80—13.90, blauwe 1.40—1.80, wortelen 7—16, bloemkool 13—23. «la 0.60— 1.90. spinazie 3.70—12.60, postelein 31.80, komkommers 8—10, slaboonon 62-—72, dop erwten 20—27, peulen 24—39, aardbeien 52 —112, rabarber 1.S0—3.20, Druiven: Fran- kenthaler 131—136, tomaten 20-30, Blauwe pruimen 3 ct., Reino Victoria 4 ct,, Perai- ken 5r-l5 ct. per stuk. ALKMAR. 31 Mei. Aardappelen (nieuwe) 11—13, aardbeien. 1528, andijvie S—17, asperges 12—30, bloemkool I 20—30. idem II 15—18, druiven 5961, kropsla 0.503.10, komkommers 5 —12, peterselie 0.5O—1.20. postelein 0.21— 0.40, peulen 22—26. rabarber 3.30—6, raap stelen 0.60—1.90, radijs 0 60—2.60. selderie 0.501.20. spinazie 0.120.92, snijtooonen 26, tomaten 17, uien 24, wortelen 8—11.50. BROEK OP LAXGEXDTJK. 1 Juni. Aanvoer: 6000 bos rabarber 2.102.80. 1500 Kg. aardappelen: Schotsche muizen 10.50— 10.80, drielingen 12—12.90. kriel 12.10—12.80, 6100 Kg. tomaten: A 30.SO—31.30, B 31.30— 31.50, C 33.80, CC 28.40.

Schager Courant | 1939 | | pagina 10