Veel rumoer om de verwarming der St. Anthoniusschool Middeostandsexamen te Alkmaar Aanwinst voor onze luchtvloot RAAD BERGEN Indië vreest uitstel van vlootplan Nog geen beslissing omtrent het al dan niet goedkeuren der uit gaven; de stemmen staken. Gisteravond om acht uur kwam de Raad dezer gemeente in openbare zitting bijeen. Voorzitter mr. H. D. A. van Reenen, 'burgemeester. Afwezig wegens ziekte dr. J. Hemelrijk; E. Voute, L. den Das met bericht van ver hindering en C. Brak. Na opening volgt vaststelling der notulen. Ingekomen stnkken. Wij vernielden hiervan de volgende; Weg Nesdijk—Groeneweo. Beschikking van Ged. Staten van Noord- holland houdende goedkeuring van liet raadsbesluit strekkende tot overdracht aan B. en W. van de bevoegdheid tot het be- oordeeien en beslissen of ten behoeve van den aanleg van een verbindingsweg van den Bergerweg met het militaire luchtvaart terrein over het tracé NesdijkGroeneweg, rechtsgedingen ter onteigening zullen wor den gevoerd. Beschikking als voren, houdende goed keuring van liet raadsbesluit strekkende lot het aangaan van een geldleening met den Staat der Nederlanden tot een bedrag van ten hoogste f 74.534.— a pari ten be hoeve van den aanleg van een verbindin-gs weg met het militaire luchtvaartterrein. Vaststelling suppletoire begroo ting. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van de 5e suppletoire gemeentebegrooting voor den gewonen dienst 1938 in ontvangst en uitgaaf op f 14.974.63 en van de 4e suppl. gemeentebegrooting voor den kapitaaldienst 193S in ontvangst en uitgaaf op f 500.117.27 Aldus besloten. Verbindingsweg van Bergerweg naar 't vliegveld Voorstel van B. en W. om ten behoeve van den aanleg van een verbindingsweg van den Bergerweg met het militaire lucht vaartterrein van G. Borst te Bergen onder hands aan te koopen een stuk weiland, gele gen te Bergen aan den Nesdijk en den Meer weg, groot ongev. 1.28.10 ha., zooals op het terrein is afgepaald, voor de som van f 6554.85, onder bepaling dat de gemeente aan verkooper voor het in orde brengen en verbeteren van het den verkooper in eigen dom toebehoorende land en de kade aan de Zuidelijke grens langs de Ringvaart, welke tengevolge van vaart uitdieping en kadever- ZWarinfc'ttftgjpvoteVd door de gemeen te hik c wérk verse Itaifi hg zoozeer hebben' 1 geleden, dat dit als weüand aanzienlijk ia waardijs verminderd, een vergoeding betaalt gi-oot f 500 en overigens onder voorwaarden als in concept-besluit vermeld. Conform wofdt: besloten. Extra hulp aan werkloozen. Voorstel van B. en W. om voor extra-hulp aan werkloozcn beschikbaar te stellen: voor werkloozen 173 keer f 5.78 is f 999.94, voor z.g. B-boeren en B-tuinders 3 keer f 2.89 is f 8.67. Te zamen f 1008.61. Het departement van sociale zaken zal liiervan aan de, gemeente restitueeren 173 keer f 3.7S per werklooze, is in totaal f 653.94 en 3 keer f 1.S9 is f 5.67, in totaal alzoo f 659.61, zoodat ten laste der gemeente blijft 173 keer f 2.— en 3 keer f 1.— is f 349.—. Conform besloten. Werkbroeken en werkschoenen voor werkloozen. Voorstel van B. en TV. o'm voor de ar beiders in de gemeentelijke werkverschaf fing geplaatst, in de kosten waarvan het AVerklooSheldssubsidiefouds niet bijdraagt, naar keuze een werkbroek of een paar werkschoenen beschikbaar te stellen. In verband niet het feit, dat voor be- doeldo arbeiders, die wegens ouderdom of lichaamsgebreken niet voor de met rijks subsidie uitgevoerde werken in aanmerking komen en derhalve buiten de extra-hulp aan werkloozen (z.g. B-steun) vallen, wordt het billijk geacht ook hun eenige extra-hulp te verleenpn. Het betreft een dertiental personen. De kosten worden begroot op c.a. f 60. De Voorzitter merkt op, dat het manches- tergocd nog steeds niet is geleverd. Spr. noemt dat een groote teleurstelling. I>e heer Dihgerdis (R.K.) betreurt het hartgrondig, dat de Regeering niet hij mach te schijnt te zijn die leverantie gestand te doen. De voorzitter: We kunnen er niet af; de hestelling loopt. Als de regeering een en an der teniet wil doen, dan kan de Raad zelf een beslissing nemen. B. en W. blijven di ligent. Het voorstel van B. en W, wordt dan aangenomen. De heer Brak komt ter vergadering. Bijdragen aan bijzondere scholen. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van de ten behoeve van de R.K. Bijzondere school voor gewoon lager onderwijs „St. Ursula", van de R.K. Bijzondere school voor uitge breid lager onderwijs .St. Anthonius' en van de scholen voor gewoon lager- en uitgebreid lager onderwijs der Berger School verecniging gedane uitgaven ingevolge art. 101 der L. O.- wet 1920 over de jaren 1934, 1935 en 1936 over eenkomstig het door de raadscommissie uit gebracht rapport. De heer Vrije (B. Bel.) wil niet zonder meer dit voorstel goedkeu ren. immers de commissie is het niet eens over de verwarming van de St. Anthoniusschool. Daarom vindt spr. het beter, dat dc zaak nog eens ob jectief wordt bekeken. De heer Ellis (R.K.) meent, dat de conv missie buiten haar boekje gaat. Wat ze bij de eene school toestaat, mag ze aan een andere niet weigeren. De bedragen van de bijzondere scholen mogen niet worden ge toetst aan die der lagere school. Inderdaad is het bedrag voor tie verwarming van de St. Anthoniusschool hooger dan voor de Openbare school, doch wettelijk meent spr. clat dit bedrag voor verwarming en verlich ting dient te worden uitbetaald. De licei' Brak (S.D.A.P.) is van oordcel, dat de berekening .te grof is opgesteld. .De meerderhejd der Commissie verklaart na drukkelijk dat zij geen wantrouwen heeft tegen liet schoolbestuur. Het eenige motief is, dat de coimnissic dient te weten, hoe men aan deze bedragen komt. De lieer- Ellis antwoordt, dat een centra le verwarming \ier en twintig uur brandt en geen tien uren, zooals de commissie meent. Het blijft een ingebouwde school en dus blijft liet een kwestie van vertrouwen en ofschoon 'de heer Brak ,zegt, 'dat er geen wantrouwen bestaat, is spr. het daarmede niet zoo maar direct eens. De lieer Vrije blijft erbij, dat ïiij een ch ander zoo niet kan aanvaarden, als de coni- missie .liet hieromtrent niet eens is, Im mers, de commissie stelt voor, liet bedrag voor verwarming te verlagen. Wethouder Miltenburg (r.k.)- wijst er op, dat bij de St. Antlioniussohool alles is on dergebracht onder „verwarming", m.a.w. rente- en aflossing, onderhoud enz., terwiji bij de openbare ULO-school alleen de brand stof in rekening is gebracht. Spr. noemt dit een groot verschil. Spr. kan zich niet dit voorstel daarom niet vereenigen. De heer Brak is van oordeel, dat het vpor een groot deel aan de geringe -samenwer king met het schoolbestuur ligt, dat de zaak zoo is geloopcn. De heer Vrije blijf er bij, dat we niet al leen klaar zijn met „vertrouwen". We zijn dan niet verantwoord tegenover de gemeen schap. De voorzitter zegt, dat door dezen aftrek niet getornd wordt aan de bij drage van de gemeente. Verschil van meening zal altijd blijven bestaan en het is héél moeilijk daaromtrent nu een oordeel te vellen. Het gaat ge deeltelijk langs elkaar heen. De heer pingerdis: Juist, dat is de zaak! De heer Vrije wil de goedkeuring van het rapport aanhouden. De heer Ellis ziet daarin geen heil. Als de Raad dit voorstel goedkeurt, kan het schoolbestuur in hooger beroep gaan, wat het zeker zal doen. De voorzitter wijst erop, dat het eindcijfer de hoogst mogelijke uitkeering geeft. De heer Brak ziet geen heil in aanhou- ding. De lieer Ellis blijft erbij, dat geen- verge lijking mag wprden gemaakt tusschen de St. Antoiiiusschool en de openbare ÜLO-sch. Spr. wijst er op, dat het schoolbestuur niet verplicht is, de rekeningen over te leggen. Ecu beter of ander rapport zal niet wel mo gelijk zijn. De commissie heeft gewild, dat het schoolbestuur alle mogelijke gedetail leerde opgaven deed en toen heeft het schoolbestuur gezegd: „Zoo ver gaan we niet", waartoe men het recht heeft. Dc heer Brak: Waarvoor is de commissie er dan? De heer Ellis: Alleen 0111 de kwitanties en rekeningen na te zien. De heer Brak: Och kom! De heer Ellis zegt, dat als het schoolbe stuur het hooger beroep verliest, dan zal het geld aan de gemeente aanvragen voor den bouw van een eigen installatie. De heer Swaag (B. Bel.): Dat is een drei gement! Wethouder MacDonald (B. Bel.) wil het hooger beroep in werking gesteld zien. Dan weet de Raad in den vervolge wat hem te doen staat. In stemming worden gebracht de cijfers, zooals die door de meerderheid der commis sie zijn vastgesteld. De katholieke fractie (4 stemmen) stemde tegen en daar de andere vier raadsleden vóór stemden, werd dit punt aangehouden tot dc volgende vergadering. Dit betreft al leen de St. Anthoniusschool. Tegen de uit gaven van de Berger School ver. en de St. Ursulaschool bestaan geen bezwaren. Aanvulling en wijziging Bouw verordening. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van een verordening tot aanvulling en wijziging der bouwverordening. Het voorstel betreft het vaststellen van voorschriften ter bepaling van achtergevel rooilijnen, de mogelijkheid tot het verleenen van ontheffing van geringe overschrijding van de rooilijn met betrekking tot balcons, erkers, gevellijsten cn dergelijke kleine bouw- onderdeelen onder door B. en W. te stel len voorwaarden, tot schrappen van enkele zinsneden in art. 2 en 119, 2e lid, der veror dening, in verband met de opheffing der ge zondheidscommissie en de verwijzing in art. 16 naar art. 12 te wijzigen naar art. 13 der bouwverordening. Conform wordt besloten. Bonefaasschouw. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van den datum voor den Bonefaasschouw. Bepaald wordt, dat de schouw zal worden gehouden op Dinsdag 20 Juni a.s. MEDEDE2LINGEN. De Voorzitter deed daarop de navolgende niededeelingen: Werktijdenregeling voor de werk verschaffing. a. Naar aanleiding van de in de laatst gehouden raadsvergadering aan de heeren den Das en Brak gedane toezegging te infor- meeren of omtrent de nieuwe werktijdenre geling voor de werkverschaffing door de rijksinspectie voor de werkverschaffing dc vakcentrales zijn gehoord, drelcn B. en W. den Raad mede, dat blijkens telefonische in formatie door wethouder Macdonald bij de rijksinspectie, inderdaad de rijksinspecteur voor de werkverschaffing ten aanzien van de werktijdenregeling met de vakcentrales overlog heeft gepleegd. B. en TV. zijn van oordeel, dat de werkloozen, die het adres van 17 April 1939 aan den gemeenteraad hebben gericht, zich niet hup verzoek tot hun organi saties moeten wenden. De heer Brak zegt, dat door de vakorganisa ties alreeds stappen zijn gedaan om hierin verandering te brengen. Zij hebben verzocht de plaatselijke vakorganisaties daaromtrent eerst te hooren. Hat Centraal Ziekenhuis te Alk maar. b. In verband met een aan B. en W. ge richt verzoek van de commissie der subsidi- eerende buitengemeenten in de exploitatie van het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar om te willen bevorderen, dot de gemeente de tot nu toe verleende subusidie na 31 Mei a.s. verlengt en hiertoe vóór 1 Juli a.s. een beslissing van den gemeenteraad te willen uitlokken, op welk verzoek B. en W. den Raad in een volgende vergadering zullen ad- viseeren, liggen de notulen van het verhan delde in de op 29 November 1938 gehouden vergadering van vertegenwoordigers der ge meenten, die in het tekort van liet centraal ziekenhuis bijdragen, voor de raadsleden ten raadliuize ter visie. Trein- en tramverbindingen met Bergen en Bergen aan Zee. c. Naar aanleiding van een in de op 30 Maart j.1. gehouden raadsvergadering ge daan verzoek van den heer Voute om bij de Nederlandscho Spoorwegen nog eens aan te dringen op verbetering van de trein- en treinverbindingen met Bergen en Bergen aan Zee, aan welk verzoek B. en W. hebben voldaan, ontving liet college onder dagtee- kening van 23 Mei j.1. bericht, waarin werd opgemerkt, dat bij de op 15 dezer ingegaan zijnde dienstregeling een deel van de wen- schcn van het gemeentebestuur reeds ver wezenlijkt is geworden cn dat, voor zoover dit thans niet mogelijk was, het voor een volgende dienstregeling nader onder de oogen zal worden gezien. Verkiezing Hoogheemraadschap. De voorzitter wordt gekozen als vertegen woordiger van de gemeente bij de verkia- zing in het Hoogheemraadschap van Hoofdingelanden en diens plaatsvervangers Rondvraag. De heer Dingerdis wil den menschen in de werkverschaffing gelegenheid geven van 10 tot 12 uur hun slemplicht te vervullen. Geschiedt zulks niet, dan verliezen de menschen een uur en verdienen dan niets. Wethouder Mac Donald antwoordt, dat de regeling is vastgesteld voor geheel Noord Holland. De heer Dingerdis wil toch een woord van protest doen hooren, al kunnen we er niets aan doen. Wethouder Macdonald acht het dan de eenige mogelijkheid, dat de gemeente die loonderving vergoedt, waarmede de Raad accoord gaat. De heer de Koping, (R.K.) jdrin^t aan op verbetering van de Mosselentbuurt, welke verbetering op de begrooting tot uitdruk king komt. Wethouder Mac Donald zegt toe, deze materie onder de oogen te zullen zien. De heer Brak heeft gehoord, dat op het bureau v. Werkverschaffing en Steunver- leening aan werkloozen niet steeds wordt gezegd, dat zij eiken dag moeten stempe len. Hebben dc ambtenaren van dit Bureau van B. en W. opdracht gekregen zoo zwijg zaam mogelijk te zijn wat betreft de werk verschaffing. Spr. zou dit zeer betreuren. Wethouder Mac Donald geeft toe, dat dit inderdaad zoo is. De voorzitter antwoordt, dat een werk- looze die steun en hulp noodig heeft, inder daad voor steun in aanmerking komt. Dan wordt voor hem een regeling geschapen. De heer Brak meent, dat men op dit Bu reau zoo dicht is als eep pot. Natuurlijk komt het wel uit of iemand in aanmer king komt voor werkverschaffing en steun- verlecning. De voorzitter is van meeninp, dat de amlbtenaren op dit Bureau buitengewoon hun best doen. Hierna volgt sluiting. Uit onze omgeving ZIJPE OPBRENGST COLLECTE. De bruto opbrengst van de in deze ge meente gehouden buscollecte ten behoeve van de stichting „Tehuis voor alleenstaande blinden," gevestigd te Wolfhezen, bedraagt f 44.05 BURGERBRUG ONTHEFFING RECLAME-VERORDENING Gedeputeerde Staten van Noordholland hebben aan den caféhouder Jb. Schrieken te Burgervlotbrug tot wederopzegging onthef fing verleend van de desbetreffende ver bodsbepaling van de „Reclame-verordening Xoordholland" tot het hebben van een re clame voor Heineken's Bieren op het door hem bewoonde perceel. OUDESLUIS. INENTINGEN. Naar wij vernemen zijn alhier (schoolwijk Oudesluis) voor de binnenkort te houden inentingen tegen roodvonk en diphtherie niet minder dan 19 kinderen, die het vorige jaar om bepaalde redenen niet zijn inge spoten, aangegeven. PETTEN AFSCHEID KWEEKELING MET AKTE. Gistermorgen vond in de school het af scheid plaats van den heer C. Akkerman, die ruim 2 jaar als kweekeling met akte het onderwijs had gediend. Het hoofd der school dankte den schei denden functionnaris in een Hartelijk speechje, terwijl de leerlingen een fraai boekwerk benevens een vulpotlood aanbo den. WINKEÏ. POLITIE Gevonden een blauwe regenjas. Inlichtingen bij- den gemeente-veldwach ter. Bij het gisteren te Alkmaar voortgezette examen werden geëxamineerd 106 candi- daten, waarvan er slaagden 82 en er dus 24 moesten worden afgewezen. O.m. zijn ge slaagd: N. Wester, Stolpen; J. W. Wiering, War- menhuizen; A. W. Wittenberg, Alkmaar; A. H. Zomerdijk, Warmenhuizen; J. Walter, Alkmaar; C. Baltus, Oudorp; M. Beerse, St. Pancras; J. J. Bes, Heerhugowaard; P. C. Blokker, Noordscharwoude; J. A. Boere- boorn; A. J. Breed, Alkmaar; M. Bult, Schoorl; J. Bakker, Texel; M. Bakker, A. Graaf, J. P. v. Heerwaarden, J. Logman (vr.), W. C. Maas, H. J. Neijens, W. R. H. Ran, G. Witte, J. Witte, Th. Witte (vr.) al len te Den Burg; J. G. Wittéma (vr.), H. J. Dölle, J. J. van Dijk, A. C. J. Engeln, Alk maar; A. de Graauw, Den Helder. BERGEN ARBEIDSBEMIDDELING. Bij het agentschap der arbeidsbemiddeling stonden op Zaterdag 27 Mei 1939 als werk zoekenden ingeschreven: 2 Bakkers; 1 Boscharbeider; 6 chauffeurs; 1 electriciën; 1 electro-monteur; 1 emballeur; 1 exportslachter; 2 fietsenrepaiateurs; 23 grondwerkers; 1 handelsreiziger; 1 huis knecht; 1 huisbewaarder; 2 kantoorbedien den; 2 kellners; 8 landarbeiders; 37 los ar beiders; 2 metaalbewerkers; 3 metselaars; 1 meubelmaker; 4 monteurs; 3 opperlieden; 5 opzichters; 3 schilders; 2 schoenmakers; 2 sigarenmakers; 4 timmerlieden; 2 trans portarbeiders; 1 tuinbouwarbeider; 2 tuin lieden; 1 wissellooper, totaal 125. Vrouwelijk personeel: 1 werkster. NIEUWE N1EDORP MOOI WERK VAN DEN RIJKSLAND- BOUWVOORLICHTINGSDIENST. De schade, veroorzaakt door de vergiftige dampen, geregeld. Dezer dagen schreven wij dat op de ge meentelijke stortplaats oer van dc voorma lige gasfabriek in brand was geraakt, dat de daardoor ontstane vergiftige dampen over het weiland van den lieer Kouwenberg wa ren getrokken en dat het grasgewas van dit weiland tengevolge- hiervan over een opper vlakte van pl.m. 3 H.A. was vergeeld en ver dord. De gebruiker leed hierdoor belangrijke schade. De gemeente is echter verzekerd voor wet telijke aansprakelijkheid bij de Maatschappij Zurich, welke verzekering is tot stand geko men door middel van de Incassobank te Am sterdam. Dezer dagen is de schade geregeld geheel ten genocge van de gedupeerde. Bij deze schaderegeling is uitsluitend afgegaan op dc rapporten van den Rijkslandbouwvoorlich- tingsdienst te Schagen, die hiermede partijen een groote dienst heeft bewezen en waarvoor deze dan ook zeer erkentelijk zijn. LANGENDIJK OPBRENGST COLLECTE. De opbrengst van de colecte met Blauwe Bloempjes was aan den Langendijk en St. Pancras f 79.—. KASGELDLEENING GASBEDRIJF. Liquidatieleening G.E.B. De Commissie van Beheer voor het Ge meenschappelijk Gasbedrijf van Langendijk en St. Pancras besloot tot het aangaan van een kasgeldleening. Nog vernemen we, dat de liquidatiercke-- ning van het G.E.B., overgegaan per 1 Januari 1938 aan het P.E.N. een voordeelig saldo van ruim f 14.000 heeft opgeleverd. OUDKARSPEL. ZWEMLEERAAR BENOEMD. De heer M. Polak uit Amsterdam is be noemd tot, zwemleeraar aan de badinrich ting van „Volharding". De heer Polak was ook verleden jaar als zoodanig werkzaam. ZU1DSCHARWOUDE OPMETINGEN. Men deelt ons mee, dat dezer dagen weer opmetingen zijn gedaan in de Koog van wege de Prov. Waterstaat in verband met den aanleg van een nieuwen weg. CALLANTSOOG RAADSVERGADERING. De Raad dezer gemeente zal Dinsdag 6 Juni a.s. vergaderen. O.m. stellen <B. en W. voor een nieuwe algemeene politieverorde ning vast te stellen, alsmede een nieuwe veklwachtersvarordening. Het salaris van den veldwachter wordt voorgesteld ingaan de 1 Januari 1940 met f 50.-r- te verhoogen. Aan de orde komt verder nog de vaststel ling van een nieuw besluit inzake de over name van gedeelten van den Jewel- en den Westenveg van den Polder Callantsoog en de overdracht van diverse stukjes grond aan de Z.O.-zijde van het dorp. HEER-HU GOW AARD MOOIE OPDRACHT. Het verven van het bollengebouw, betaal- kantoor en vergaderlokaal te Broek op Langendijk en voor rekening van het be stuur der Langendijker Groentencentrale is na aanbesteding j>er 24 Mei waarbij de gun ning was aangehouden thans gegund aan den laagsten inschrijver, de hr. André Breed Heerhugoward, die had ingeschreven voor een bedrag van f 284.— W1ER1NGERMEER SLOOTDORP SCHILDERWERK GEGUND. Het schilderwerk van 10 in opdracht van de Wierineermeerdirectie door aannemer J. Kingma, alhier te bouwen boerderijen is gegund aan fa. Boomsma, Slootdorp. W1ER1NGEN POLITIE. Verloren: Een rood gevlamde vulpen. Inlichtingen bij den gem.-bode. HIPPOLYTUSHOEF. RIJKSPOSTSPAARBANK. Aan het kantoor alhier werd over de mnd. Mei op spaarbankboekjes ingelegd f 2.659.25 en terugbetaald f 3.445.87, derhalve meer te rugbetaald dan ingelegd f 7S6.62. Actie overwogen. Volgens de Tel. is men in Indië 'bevreesd dat de uitvoering van het vlootplan gevaar loopt, aangezien niet alleen de grootere uit- gaven voor de defensie, doch ook de te verwachten nieuwe uitgaven ter bestrijding van de werkloosheid zware eischen zullen stellen aan de schatkist. Politieke figuren I in de Oost overwegen nu een spoedige open*- bare actie te voeren ten einde aan Neder- I land op ondubbelzinnige wijze de meerling j van het publiek in Indië kenbaar te ma- I ken, dat een onverwijld begin met de uit- 1 voering van het vlootplan inclusief de I evenredige uitbreiding v&n het kleine ma- terieel dringend noodig is. Drie Focke Wulf Koestellen aan gekomen. De drie Focke Wulff Weihe toestellen, wel ke eenige maanden geleden door de Neder- landsche regeering werden besteld, zijn gis termiddag omstreeks vier uur op Soester- berg aangekomen. De vliegtuigen, welke be stemd zijn als les- en overgangstoestellcn, werden overgevlogen door drie fabrieks- vliegers. De toestellen werden voor het Rijk aangenomen door de ingenieurs A. Krayen- I hoff en de Roos en eerste luitenant-vlie ger G. W. de Zwaan. ALKMAAR WONINGBOUW GEGUND. Het bouwen van een middenstandswoning aan den Stationsweg voor rekening van den heer Schilder, Scharloo is gegund aan deu heer Dingerdis, Westenveg. ANNA PAULOWNA A.LG. VERG. BEGRAFENISFONDS. Op de alg. vergadering van het begrafe nisfonds ,,'t Algemeen Belang", Woensdag avond bij den lieer W. Kossen gehouden, kon de voorzitter, de heer C. Raven, slechts weinig belangstellenden welkom heeten. Met den wensch, dat de secretaris, de heer Kos sen, die wegens ongesteldheid niet aanwezig was. weer spoedig beter mocht zijn, ver klaarde spr. de vergadering voor geopend. De penningmeester, dc heer P. Kooiman, nam het secretariaat waar en gaf, nadat de notulen waren goedgekeurd een overzicht van den gang van zaken in 193S. Het ledental verminderde door overlijden met 5 en door verhuizen en andere oorza ken met 13; er treden 3 nieuwe leden toe; het totaal aantal daalde van 388 tot 373. Aan contributie is f383.84 gemd en aan rente f264,63 ontvangen. Totaal ontvangsten düs f648.47. Door de vijf uitkeeringen en an dere toevallige omstandigheden waren de uitgaven nog al hoog. nl. f 639.43/4. De winst was dus f 9.03/4. De nieuwe wiskundige adviseur, de heer Berkenhof, legde een andere maatstaf aan dan de vorigeen stelde de premie-reserve op f8567.96. Een onverdeeld saldo bedroeg f 9.03)4 en daar het totaal bezit f 10107.02 be draagt. is dus het kapitaal boven de reserve nog f 1530.02Ys. De 373 leden zijn voor f 17625 verzekerd. De heeren C. Ligtendag en A. van Zand wijk controleerden de boeken en bevonden alles in orde, zoodat de rekening onder dankzegging aan controlecommissie en den heer P. Kooiman werd goedgekeurd. Nadat de aftredende bestuursleden, de heeren H. Cornelissen en W. Kossen waren herkozen, volgde dc rondvraag. Hierbij wer den nog eenige huishoudelijke zaken behan deld en meegedeeld, dat, ter verbetering van de administratrie, 'n kaartsysteem is inge steld, waarvoor aan den heer Kossen, die daarvoor heel wat werk verzette, veel lof werd toegezwaaid. Hierna volgde sluiting. HEER-HU GOW AARD AFSCHEID MEESTER BIESBOER. Gisteren gaf de heer Biesbocr zijn laatste les als tijdelijk hoofd der O. L. school II al hier, na een periode van bijna een half jaar. Dat dit niet zonder eenig ceremonieel zou I gaan, was te verwachten, daar hij zich in dit korte tijdsbestek had doen kennen als een prettig onderwijzer en een goed collega. Bij dit afscheid boden de oudste leerlin- I gen hem een album aan met verschillende foto's van school, kinderen en omgeving, be- nevens een fraai vulpotlood. Hierna nam de heer Dekkers het woord en dankte namens de oudercommissie den scheidenden onderwijzer voor datgene wat hij in den loop van dit halfjaar voor het on derwijs had gedaan. Spr. schetste hoe de ge dachte was dat de heer Biesboer misschien hier voor een maandje zou zijn en dat dan de heer Hartog weer op ziin oude plaats voor de klas zou staan, doch dat dit helaas heel anders is geloopen. De oudei-commissie heeft gemeend u als aandenken een klein cadeau te moeten of- freeren, besloot de heer Dekkers. Dit aan denken bestond uit een mooie sigaretten koker. De heer Biesboer dankte spr. voor zijn hartelijke woorden en het mooie cadeau. Dankbaar was hij voor de hartelijke ont vangst in Heerhugowaard en niet 't minst voor den grooten steun welke hij van Mevr. Porte'Wit had ondervonden. Spr. eindigt met eenige herinneringen op 1 te halen en hoopt dat het allen goed mag I gaan. Ook werden nog hartelijke woorden I gesproken door Mevr. PorteWit. De heer Biesboer dankt ook nog Mevr. PorteWit en roemt haar capaciteiten als onderwijzeres. Nadat er een tractatie is rondgedeeld, en de kinderen nog eenige liederen hebtoen I gezongen, is doze mijlpaal weer voorbijge gaan en nu gaat de heer Biesboer morgen als tijdelijke naar School III, waarvan hij j juist gister bericht heeft ontvangen als plaatsvervanger voor den heer Post. welke dan zijn functie aan School II zal aan vaarden,

Schager Courant | 1939 | | pagina 6