Inbraken aan de Loet Adverteert ZWEMWEDSTRIJD 18 DAÏIDSON grasgewas Safe-inrichting in dit blad Duitsche marinesoldaten gehuldigd Engeland beperkt onzen invoer van melkproducten Ingezonden Anna Paulowna Dancing Veerburg Schager Roosjes INDIEN Nederlandsche Middenstandsbank N.V. Kantoor; S c h a g e n Marktberichten Groote brand in scheepswerf te Bolnes Brandweren van Bolnes, Ridder kerk, IJsselmonde en spuit van Rotterdam in actie. Eenige loodsen uitgebrand, maar belen dende perceclen gespaard. Gisteravond laat is door tot nu toe onbekende oorzaak een hevige brand uitgebroken in een grooten houten loods van de N.V. Boele's scheepswer ven en machinefabriek, staande in wijk A te Bolnes. In een oogwenk stond deze loods, waar in houten vaartuigen worden gebouwd, in lichterlaaie en in minder dan geen tijd deel den de vlammen, aangewakkerd door den wind, zich mede aan de beide aangrenzende loodsen. Onmiddellijk na de ontdekking werd groot alarm gemaakt en de brandweer van Rid derkerk spoedde zicli met al het beschikba re materiaal naar het terrein, dat onmiddel lijk werd afgezet, teneinde het blussehings- werk met kracht te kunnen aanvangen. Ook de Rotterdamsche brandweer werd om assis tentie verzocht, daar er groot gevaar was voo uitbreiding tot in de onmiddellijke nabijheid staande perceelen, o.a. het woonhuis van den hoofdbaas, en eenige winkelhuizen, waaronder de kapperszaak van den heer Winkelhof. Door de groote droogte, de enor me hoeveelheid brandbaar materiaal en de wind liet het zich aanvankelijk aanzien, dat deze brand groote afmetingen zou aanne men. Belendende perceelen gespaard. Nader wordt gemeld, dat tegen elf uur de hoofdhaas het vuur ontdekte, dat toen nog slechts een afmeting van enkele meters had, waarop zijn zoon trachtte het vuur met be- •hulp van een brandbluschapparaat te doo- ven, hetgeen evenwel niet mocht gelukken. Daarop alarmeerde men de brandweer van Bolnes en die van Ridderkerk, die onmiddel lijk met stralen op de waterleiding het vuur aantastten en zorg droegen dat de belenden de perceelen konden worden gespaard. Dit is inderdaad ook mogen gelukken, dank zij ook de hulp van de brandweer uit IJsselmon de en een spuit uit Rotterdam. Intussclien was liet vuur toch nog overgeslagen naar de overzijde van den weg waar de bakkerij van den heer Van der Starre staat, doch spoe dig had men dit bedwongen en liep dit per ceel geen gevaar meer. De twee loodsen waarin zich de modellen voor den scheeps bouw bevonden, zijn tot den grond toe afge brand. Het barsten van de ebonietplaten ging gepaard met hevig knallen. Hoewel de materieele schade zeer groot is, zal het bedrijf der N.V., waar op liet oogen- blik veel werk is, geen groote stagnatie on dervinden. Tot laat in den nacht is men, na dat het gevaar voor uitbreiding bezworen was, met de nablusscliing voortgegaan. als de duikbooten U 33 en U 34. Admiraal Rader is voorzichtiger. Ilij stelde zich er mede tevreden te verklaren: „Zij hadden een taak vol verantwoordelijkheden, te be letten, zooveel dat mogelijk was, dat het conflict zich uitbreidde tot andere naties. Deze taak kon moeilijker zijn dan de open lijke deelneming aan het conflict, welke niet vereenigbaar was met de kwaliteit van staatsorgaan en vertegenwoordiger van de Duitsche souvereiniteit der Duitsche vloot. Inspectie van de uit Spanje te ruggekeerden. Gi'oot admiraal Raeder heeft in het kamp van Doeberitz bij Berlijn de eenheden der marine geïnspecteerd die in Spanje heb ben gevochten. Op de eerste plaats stonden de officie ren en manschappen van de troepen der „Noordzeegroep" welke reeds van het be gin af aan de gevechten hebben deelgeno men. Ook waren er delegaties van de pantser schepen admiraal Scheer, Deutschland, de torpedojagers Leopardi, Lux, Albatros cn Seeadler. Admiraal Raeder verheerlijkte de waarde der Duitsche marinesolda ten in Spanje en verklaarde, dat de officieren van de Duitsche vloot bij de uitoefening van hun taak de groote verantwoordelijkheid hadden een uitbreiding van liet conflict te gen te gaan. Sprekende over het bombardement van Almieria zeide de admiraal dat deze daad de wereld bewees, dat het thans niet meer mogelijk is ongestraft Duitsche strijdkrachten aan te vallen. Goering zijnerzijds hooft de eenheden van 't condorlegioen geïnspecteerd Hij verklaar de, dat de gcheelc Duitsche natie zich voor de gcheelc wereld solidair gevoelt met de vrijwilligers,, die in Spanje hebben gestre den. Hij besloot met te zeggen, dat de or de in Spanje heef gezegevierd over het Bolsjewisme. Heden plechtig défilé. Heden zal een plechtig défilé gehouden worden door de Duitsche „vrijwilligers langs Hitier. Hieraan zou worden deelge nomen door ongeveer 18.000 man, waarvan 12.000 van de luchtvaart, 500 van de marine en de rest van de tanks en hulptroepen. Uit particiliere bron wordt verno men, dat de namen der Duitsche sol daten. die in Spanje gevallen zijn en welker aantal tot dusverre ge heim is gehouden, bij die gelegen heid bekend zullen worden gemaakt. Officieel zou het verliescijfer 330 bedragen. Men meent te weten, dat 330 leden van de Hitlerjeugd in op tocht zullen langs trekken met bor den, waarop de namen der gesneu- veliden vermeld staan. Goering zal een lofspraak houden in den Lust- garten, na het défilé. Een merkwaardige tegenspraak. Merkwaardig kan een tegenspraak lijken tusschen de verklaringen van admiraal Raeder over de deelneming van dc Duitsche marine aan den Spianschcn oorlog en het verhaal, dat de B. Z am Mittag daarvan geeft Dit blad spreekt over een „Gruppe Nordsee" naasL het kondorlcgioen, welke specialisten der artillerie, van dc radio en van het legen van mijnen omvatte en die begin Augustus 1936 in Spanje was aange komen. Later werd deze groep vergroot door nieuwe elementen. In de Gruppe .\oru- see neemt het Nat. Soc. Orgaan de beman ningen op van de Duitische schepen, die dienst deden bij de nietinmenging. Hierover schrijft het blad: „Hienan ma ken eveneens deel uit de vroegere beman ningen van dc pantserkruisers Deutschland en Admiral Scheer, dc torpedoboot jagers Leopard, Luchs, Seadler cn Albatros, even- WAAR GAAN WE HEEN? Engeland zal met ingang van 1 Juli a.s. den invoer van Nederland- sche magere melkpoeder en van volle gecondenseerde melk halvee- ren; de invoer van magere condens wordt met een vijfde deel vermin derd en die van vollen melkpoeder geheel verboden. Deze beperkingen zijn, naar het Hsbl. meldt, het resultaat der onderhandelingen, welke te Londen door de heeren Louwes, Sparrius en Okkinga zijn gevoerd met de Engelsche regeering over den invoer daar te lande van onze melkproducten. Dit re sultaat kan, aldus het Hsbl., slechts met één woord worden getypeerd, n.1. ontstel lend. Vergeleken bij het basisjaar 1932 is de export-gelegenheid naar Engeland in totaal verminderd met zestig millioen kilo melk en driehonderd millioen kilo ondermelk! Waar gaan we heen? Het blad voegt aan dit bericht den vol genden commentaar toe: Het is niet voor tegenspraak vatbaar, dat deze vermindering van den toch in de laat ste zeven jaar reeds rigoureus beperkte En- gelschen invoer van Nederlandsche Melk producten, de vraag doet rijzen: „Waar gaan we heen?" Reeds weet men in ons land geen raad met de ondermelk, zoodat de regeering zoo juist weer heeft moeten ingrijpen, ten einde door premieering van magere melkpoeder, gemaakt uit aan de kaasproductie onttrok ken ondermelk, de bereiding van magere kaas te beperken. Ook vraagt men zich af, wat Engeland ons in ruil geeft voor deze drastische „vrij willige" invoerbeperkingen (ook bacon is reeds van 52 op 26 millioen kilo, dus tot de helft) teruggebracht, om nog maar niet te spreken van den „steun aan de kleine wes telijke democratieën, welke wij onlangs be spraken, toon Amerika onzen invoer van kaas en worst met countervailing duties ging belasten. Ten slotte noemen we de nieuwe contin genten nog even op. Magere condens 800.000 cwt. per jaar (was 840.000); volle condens 70.000 cwt. per jaar (was 108.000); volle melkpoeder nul: ove rige poeder 50.000 cwt. per jaar (was 108.000 waarvan maximaal 24.000 volle). INSCHRIJVINGEN HANDELSREGISTER. Van 31 Mei tot 6 Jont 1939. Nieuwe zaken: Noordscharwoude: K. Langedijk, Gaspad 1, handel in aardappelen, enz. Wij z igin gen: Barsingerhorn: N.V. Hollandsche Zuivel-In- dustrie „Crema", Haringhuizen D 31; be stuurswijziging. Scliagen: A. Sleutel, N. Laagzijde B 109, in casso enz.; overgegaan aan: J. J. Sleu tel. Wieringen: A. Veltman, Rijksverkeerweg F 2, café enz., overgegaan aan: F. v. Wijk. M. de RedacteurI Met het oog op de stemming en verkiezing van leden voor den Gemeenteraad op Woens dag a.s., lijkt het mij niet ondienstig, als toe lichting op de advertentie ter aanbeveling van Lijst 3, op te merken, dat in de vereeni- ging „Schagen's Belang", die deze lijst heeft ingezonden, is overeengekomen, dat, die can- didnten, die op deze lijst de meeste stemmen zullen liebben verkregen, zullen worden aan gewezen als leden van den Raad, waarvoor dan zij. die minder stemmen hebben verkre gen, voor zoover zij door de rangschikking op de lijst voor benoeming in aanmerking zouden komen, ten behoeve van eerstge- noemden zullen bedanken. Het is daarom van belang, dat ieder die op lijst 3 zijn stem uitbrengt, dit doet, door de persoon zijner keuze te stemmen, en niet zooals gebruikelijk no. 1 van de lijst U dankzeggend voor de plaatsing. EEN KIEZER. SCHAGEN V.D.J.O. De Vrijz. Dem. Jongeren Organisatie ont plooit ook dezen zomer weer een groote ac tiviteit. Er worden enkele landkampen ge houden te Oosterbeek en een waterkamp wordt opgezet in Friesland. De alhier geves tigde afdeeling benoemde onzen plaatsge noot C. Becrs, Hoogzijde, tot kamppropagan dist. Reeds thans is bekend, dat ook jonge ren uit onze omgeving aan de kampen zul len deelnemen. Ook organiseert de vereeniging, naar wij vernemen, op 18 Juni a.s. een. Landdag in liet openluchttheater Birkhoven te Amers foort, waar enkele duizenden jongeren uit het gcheele land worden verwacht Voor hen zullen dan o.m. spreken mr. P. J. Oud en Mr. A. M. Joekes, terwijl verschillende afdeelingen zullen meewerken aan het zeer gevarieerde programma. Een flink aantal belangstellenden uit de afdeeling Scliagen zal prosent zijn. De bestuursleden verwach ten echter dat de deelname nog grooter zal blijken te zijn dan thans bekend is. Het verheugt ons, dat de in onze omge ving werkende afdeeling deelt in de alge- meene activiteit. Deze hield Zondag j.1. een excursie naar Schoorl, waarvoor ook de afdeelingen Alkmaar en Ileiloo waren uit- genoodigd, zoodat een flinke groep bijeen was. In de open lucht besprak men de land dag-deelname en gaf de penningmeester- kanippropagandist inlichtingen over de kampen. De excursie slaagde uitstekend. Onzen hartelijken dank voor de vele blijken van belangstel ling. bij de geboorte van ons Dochtertje. R. C. WAIBOER. A. WAIBOER—Jimmink. Anna Paulowna, Juni 1939. TE KOOP: 300 Palen, lYi x 9 M. 450 nieuwe Kruispannen. 3 Zonneschermen. 50 Balken, 3 tot 10 M. 10 Schotten, 80 z 270. 60 Brugdekdelen. Steenkool. Verhuur Dekzeilen, 6 x 8 M2. H. SCHRIEKEN TEL. 1. SCHAGEN. Gevraagd 20.000 ROODE BEWAARKOOL- PLANTEN en 12000 DEEN- SCHE WITTE. geplant te leveren. D. PRONK, Oudesluis. ZONDAG 11 JUNI Kring Nrdl. Noord-Holland van den K.N.Z.B., in het Witte Kruisbad. Entrée 30 ct., Kinderen 10 et Donateurs vrij. Bestuur Z. V. Oude Veer. Vanaf 4 uur speelt in waar prijsuitreiking is, de feno menale kermisband and His Kings of Swing, in volledige bezetting (5 man) Polder WIERINGERWAARD heeft van enkele wegbermen het beschikbaar. Inlichtingen hij den opzichter. Te koop- Gebruikte DEERING MAAIMACHINE, Jn. van SCHEI JEN, Groote Kee- ten. Gevraagd: BAKKERSBEDIENDE, klein bedrijf. Brieven met op gave godsdienst, leeftijd, sala ris en bekwaamheid onder let. ter HM39 Bur. van dit blad. Te koop gevraagd: Een WATERGEMAALTJE, voor 3 H.A. land. - K. BREED, Petten. Hebben wij gedurende geruimen tijd niets van inbraken in onze ge meente gehoord, vannacht is er aan de Loet weer op een tweetal plaat sen ingebroken. Het zijn de heeren Klaas Middelbeek en van Kuipers, die van het ongewenschte bezoek de dupe zijn geworden. Bij den heer Middelbeek is een geldsbedrag weggenomen hoeveel is nog niet precies bekend, maar in ieder geval toch meer dan f 100.en verder gouden en zilve ren voorwerpen. Men is door het raam in de keuken binnengedrongen en met groote vakkundigheid Ie werk gegaan. De familie Middelbeek heeft 's nachts niet het minste gerucht gehoord. Hedenmorgen om ongeveer half acht werd de inbraak geconstateerd. Blijkbaar bad de dader nog trek in fruit ook, want eenige bananen en sinaasappelen waren eveneens van zijn gading. Toch is het nachtelijk bezoek niet geheel ongemerkt gebleven; de hond van den heer Willemse, die naast den heer Middelbeek woont, was meermalen onrustig en sloeg zoo nu en dan aan. Met de grootste omzichtigheid is ook bij den hr. v. Kuipers gewerkt. Hier is een porte- monnaie, inhoudende ongeveer 12 gulden, ontvreemd. De heer v. Kuipers slaapt uiterst licht, maar heeft niettemin niets gemerkt. Dat is des te verwonderlijker, als men be denkt, dat een bureau, dat tamelijk zwaar gaat, is opengeschoven. Hieruit zou men kun nen afleiden, dat de inbreker over groote routine beschikt. Algemeen is men van meening, dat de da der wij spreken steeds van dader, maar er kunnen natuurlijk ook daders zijn met de situatie ter plaatse niet onbekend moet zijn geweest. Uit den aard der zaak waren de heer en mevr. Middelbeek eenigszins onder den in druk van het gebeurde, hetgeen overigens volkomen begrijpelijk is. Op het oogenblik stellen de brigade-com mandant. Holema en brigadier Misbeek 'n onderzoek in, de laatste wordt daarbij geas sisteerd door zijn politiehond. Zoo juist vernemen we nog, dat Mevr. Willems-e vannacht een persoon heeft zien loopen, die uit de Heerenstraat kwam en dwars de Loet over stak. Even later sloeg de hond aan. De man was eenigszins ge zet en had een gedwongen loop. Zij sprak het vermoeden uit, dat deze persoon achter haar perceel om, naar dat van den heer Middelbeek is gegaan, welke veronderstel ling wel niet ver bezijden de waarheid zal zijn. Thans is het wachten op de uitslag van het politie-onderzoek. U Uw waardepapieren, enz. thuis hebt op geborgen en t U krijgt ongewenscht bezoek dan is het niet alleen: „TE LAAT". Maar hebt U kans op groote schade. Neemt geen risico, doch huurt een loket In onze brand- en inbraakvrije WIERINGEN ERNSTIG MOTORONGLUK BIJ VLIEG KAMP DE KOOIJ. Plaatsgenoot gewond. Bij het vliegkamp de Kooij is gisteravond omstreeks half acht onze plaatsgenoot, de heer E. O. tegen een stoppende bestelauto uit Bergen aangereden De motorrijder werd afgeleid door een brandweeroefening op het vliegkamp, zoodat hij niet merkte, dat de bestelauto stopte. Zoo hevig was de schok, dat het nummerbord van den motor dwars door de carosserie van den wagen sneed. De heer O. werd bewusteloos en met een ernstige hoofdwonde opgenomen. Wij vernemen dat het slachtoffer buiten levensgevaar is. Het motorrijwiel werd zwaar, de auto licht beschadigd. Terstond gevraagd: Een flink MEISJE, voor dag of dag en nacht. Sj. KOLDIJK, Spoorbuurt 32, An na Paulowna. Te koop gevraagd: EEN KOE, met ongev. 15 1. melk per dag. Opgaaf van ouderdom cn prijs bij D. DE GRAAF, Melkhandel, Zwarteweg 14, Tel. 5, Breezand. Te koop- PLm. 10.000 ROODE DORSCH- KOOLPLANTEN, best soort, bij A. MANNEVELD, Dirkshorn. Te koop: TARWESTROO, f8.50 per 1000 kg., franco thuis C. SLIJKERMAN, Zijdewind Oude Niedorp, Tel. 13. SINT PANCRAS WONINGBOUW GEGUND. Het bouwen van een woonhuis voor re kening van den heer J. Jonker, alhier is gegund aan de firma Bruin en Zonen, eveneens alhier. WIERINGERMEER SLOOTDORP. CHR. BOEREN- EN TUINDERSBOND. Onder vrij groote belangstelling werd he den, 's avonds 8.30 uur, vergaderd door de Chr. Boeren en Tuindersorganisaties. De opening geschiedde door den heer W. van der Veen, voorzitter. Na voorlezing der notulen door secretaris Nieuwhof ging men over tot de bespreking excursie en cursussen. Een voorstel was binnengekomen, om een excursie te maken naar Fx-iesland en Gi-o- ningen. Bezocht konden dan worden een tuindersbedrijf, een veefokbedrijf en een zui velfabriek. Voor deze excux-sie bestond veel liefhebberij. Een ander plan, om naar 's-Hertogcnboscli te gaan, werd met minder vreugde begroet, zoodat men hiervan afzag. Men besloot dus, het eerste plan uit te voex-en en wel op 24 Juni. Verder volgden besprekingen over hel tweede deel van het px-ogramma, de cux*sus- sen. Er bleek veel belangstelling te bestaan voor een cursus in bedn'jfsleer en machi nes. Hiervoor gaven zich reeds vele cursis ten op. De i-ondvraag leverde niets op cn de heer Heerink sloot de vei'gadering op de gebrui kelijke wijze. HEER-HU GOW AARD VISCHWEDSTRIJD. Zondag j.1. hield de Hengelsportvereeri. „D.V.S." begunstigd door prachtig weer een hengel wedstrijd aan de Spoorbnxg, Bo- terweg. De opkomst was matig, daar de helft der leden ïxiet ter wedstrijd waren vex-schenen. De vangst was matig, slechts 6 baax-zen werden gevangen. De uitslag luidt: le prijs K. Bergmans, 2e prijs H. Berk man; 3e px-ijs D. Bergmans, 4e prijs P. de Jong en 5e prijs C. Bakker. Vex-schillende prijzen werden hierna nog verloot daar de rest niet het vereischte aantal had gevan gen, terwijl er ook nog px-ijzen werden aan gehouden tot eexi volgende kcex\ Dus D. V S'ei-s, die deze maal niet van de partij wa ren, haalt uw vischtuig van zolder, en zet het óp een vangen! TEXEL VIERDE GROOTE LAMME RE NMARKT. Voor de markt waren 5460 lammerexi aan gegeven, de aanvoer schijnt evenwel iets minder te zijn geweest, omdat enkele vee houders niet tevreden waren met de aan gewezen plaatsen. Zooals we reeds meldden, gingexi eerst enkele beste partijen uit de max-kt voor prijzen van f 6.50 tot f 6.75 per stuk. Tot 10 uur bleef de middenprijs f 5.75, daarna begon een stex-ke daling in te treden, die veroorzaakt werd door den grooten aanvoer. (Voor de vierde mai-kt <varen dit jaar ruim 2000 lamineren meer aangegeven dan vorig jaar voor de 4e max'kt). Toen begon de heer Keesom weer in opdracht van de Regeering te koopen, ongeveer voor den marktprijs. De handelspx-ijs liep nu ook weer iets op. en ten slotte bleef zoo goed als niets onverkocht. In totaal werden door de Regeering 2100 lamineren aangekocht, die gemiddeld f 5.50 per stuk deden Deze prijs f 5.50 ligt iets beneden den marktprijs over het ge- hecle verloop van de mai-kt. Dit vindt even wel zijn oorzaak in het feit, dat de hande laren de beste lammeren van de markt hebben gekocht en de door den heer Kees- om voor inblikken gekochte, op enkele uit zonderingen na, iets lichter waren. Het ingrijpen van de Regeering kwam dit maal bijzonder goed op lijd Wanneer men den handel den vrijen loop had gelaten, was de afloop van de markt waarschijnlijk slecht geweest, daar de veehouders door dc droogte gedwongen zijn te vei'koopen. De schapenhandel had ook geen best ver loop, gemiddeld werd f 17.per stuk be taald; een gedeelte bleef onverkocht en gaat naar Pu mierend. De rundei-aanvoer bestond uit 7 koeien; een 3-jarige melkkoe bracht f 170.op, jongere dieren iets meer. Voor een nuchter kalf betaalde men f9 a f 11.oudere dieren iets meer, hoogste px-ijs f 25.—. Voor vette varkens wordt op de bocderij 22Yz tot 23 cent per pond betaald. Biggen golden op de markt f 10.a f 10.50 per stuk. Aan de eierenveiling was de prijs per 100 stuks ongeveer 5 cent minder dan vo rige week (zie noteering), BROEK OP LANGENDIJK, 5 Juni. 2700 bos rabarber f 5.506.60; 240 st. bloem- kool 1 f21.70, II f 17.90, 15000 kg. Aardap- !en: Schotschc f7.50—8.50, drielingen f7—8.10, kriel f4.80—6.10. 4000 K.G. tomaten: A f36.96, B f36.—, C f38.30, CC f30.—. (Reeds in een gedeelte van de vorige oplaag opgenomen). AMSTERDAM, 5 Juni. Veemarkt. 412 vette koeien: le kw. 72 S0 ct., 2e kw. 6070 ct., 3e kw. 48—58 ct; per Kg. slachtgewicht; 12 stiei-en 46—54 ct. per Kg., 52. melk- en kalfkoeicn f 180— 260 per stuk, 57 vette kalveren: 2e kw. 52— 60 ct., 3e kw. 4050 ct. per Kg. levend gew, ondennelkers 32—38 ct., 125 nudhfere kal veren f 6—10 per stuk, 130 schapen f 16— 22 per stuk, 42 zuigiammeren f 814 per stuk, 505 varkens: vleeschvarkcns, wegen de van 90110 Kg. 5657 ct., zware var kens 5556 ct., vette varkens 5455 ct. per Kg. slachtgewicht. Aangevoerd 2 wagons geslachte runderen uit Denemarken. Over zicht: Slachtrunderen matige aanvoer, stugge handel exx vaste prijzen. Melkkoeien zeer matige aanvoer en gedrukte handel. Vette kalveren, matige aanvoer, zeer stugge handel, nauwelijks prijshoudend. Nuchtere kalveren, matige aanvoer, vlugge handel, prijzen onveranderd. Schapen^ ruime aanvoer, gedrukte handel, prijzen hooger. Zuigiammeren, matige aanvoer, weinig handel. Varkens, ruime aanvoer, zeer gedrukte handel, prijzen iets hooger. ROTTERDAM. 5 Juni. Vlasmarkt. Aanvoer 4150 Kg. blauw, schoon GS76 ct., 11010 kg. Hollandsch Geel 6876 ct., 3500 Kg. Dauwroot 66—7 ct.. Alhoewel er voldoende kooplust is, ver' keert de markt in kalme stemming. Prijzen! stabiel, geringe aanvoer geheel verkocht. ROTTERDAM, 5 Juni. Veemarkt. Aanvoer: Totaal 2081 stuflSs, t.w,: 725 vette runderen, 281 vette kalveren, 5 nuchtere kalveren, 313 schapen cn 101' lammeren, 156 varkens. Prijzen per Kg.; vette koeien 76—62—-36-48 ct., vette ossen 686236-48 ct., vette kalveren 10585— 60-70 ct., varkens (levend gewicht) 46—45— 44 ct., schapen 4742—28 ct. Prijzen per stuk; schapen f 201714, zuigiammeren f 108—6. Overzicht: Vette koeien en os« sen, aanvoer flink, handel traag, prijzen als vorige week Dinsdag, pr. koe S0, pr. os 72 ct. Vette kalveren, aanvoer als vorige week, handel slecpend, prijzen van vorige week nog te handhaven, pr. 1.15. Schapen en lammeren, aanvoer iets minder, handel matig, prijshoudend. Varkens, aanvoer iets kleiner, handel tamelijk, prijzen iets la* ger. Zuigiammeren, aanvoer korter, handel' redelijk, prijzen iets hooger. Een klein partijtje schapen voor export verkocht. TEXEL, 5 Juni. Veemarkt. 7 Koeien f 170—210, 23 kal veren, f 725, 38 schapen f 16—18, 5462 lammeren f 4.75—7.50, 14 biggen f S—13. TEXEL, 5 Juni. Eierenveiling. Aanvoer 75000 eierenij 58—62 Kg. f 3.05-3.25, 62—64 Kg. f 3.20- 3-35. 66—70 Kg. f 3.40-3.70, 50—56 Kg. f2.1 —3.05 per 100 stuks. ZWAAG, 5 Juni. Veil ings vereeniging „Bangert en Omstr." Aardappelen; Gr. Schotsche 6—8, kl. id, 5.40—7.80, wortelen 4—14, bloemkool 13—25, sla 60—90 ct., andijvie 5—7, spinazie 5.10— 12, postelein 6.808.10, komkommers 510, slaboonen 43—67, doperwten 1012, peulen 19—40, aardbeien 40—10S, rabarber 3.10- 5.90, Druiven: Frankenthaler 112—115, toma ten 26—35, blauwe pruimen 4i/2 ct. per stuk, Reine Victoria 2%—4 ct. "per stuk, perziken 615. MEDEMBLIK, 5 Juni. Aardappelen: Schotsche muizen 2.75—3.10, kleine muizen 2.S0—3.10, kriel 1.5^—2 per 50 Kg. ALKMAAR, 5 Juni. Aardappelen 8.90—9.80, aardbeien 18—28, aalbessen 17.—, andijvie 1.10—4.20, asperges 12—26, bloemkool I 13—18, idem II 8—10, doperwten 20, druiven 45—48, kropsla 0.50- 1.50, komkommers 4.50—8.50, peterselie 0.50 —1.10, postelein 0.12—0.28, peulen 13—17, ra barber 3.50—8, raapstelen 0.60—1.80, radijs 1.403.60, selderie 0.501.10, spinazie 0.22 1.12, snijboonen 28.dubbele spercieJboo» ncn 30.—, tomaten 17—18, uien 2.20—3.40, wortelen 6—9. PURMEREND, 6 Juni. Veemarkt. Koeien, totaal 500 stuks! 220 vette koeien Gi—70 ct. per Kg., gelde- koeien f 110—170, melkkoeien f 180—260, stieren 44—50 ct.p er Kg., 20 paarden f 70 —150, 65 vette kalveren 60—85 ct. per Ka., 500 nuchtere kalveren f4—18, 220 vette vai'kens 4446 ct.p er Kg., 65 magere var kens 32, 420 biggen 13—18, 600 schapen 14—18, 85 bokken 3—12, 800 lammeren 4—5, NOORDSCHARWOUDE, 6 Juni. 400 kg. Schotsche muizen f 6.20; drielin gen f 6.20; kleine f 3.80. BROEK OP LANGENDIJK. 6 Juni. Aanvoer; 10.000 Kg. tomaten:: A 33.30- 33.80, B 33.70-33.90. C .35.10, CC 30.50, 37000 Kg. aardappelen: Schotsche muizen 5.30— 6.70, drielingen 5.10—6.10, kriel 3.50—5.10.

Schager Courant | 1939 | | pagina 6