O RAAD CALLANTSOOG IUITENL ANDSCH VERZICHT Woensdag 7 Juni 1939 Tweede blad De heer Vries herdacht. De heer v. d. Plas doet zijn her-intrede in den Raad. Geen werkloosheid. De heer Jimmink in het Armbe stuur. Gevaarlijke honden in den lammerentijd. Subsidie voor Cen traal Ziekenhuis verlengd. De heer Van Graas in de war. Vijf tig gulden meer voor den veld wachter. Behoorlijke grensrege ling verzekerd, Gebrek aan drinkbaar water. Papier waaide uit een vuilnisbelt. Een liohtklok, die niet goed aanwijst. Torenuur werk doet het al niet veel beter. De Raad vergaderde gistermorgen voltal lig- Er is één vacature. Burgemeester Rehoi-st opent die vergade ring en memoreert met eenige waardeercn- de woorden het overlijden van den heer Vries, in leven lid van den Raad. De heer ,Vries zegt spr. was een rustig, kalm persoon, maar als hij ergens zijn nieening over had dan kwam hij er ook op beslis te wijze voor uit. Juist die eigenschap maak te hem zoo gewaardeerd. De notulen worden hierna onveranderd yastgesteld. Installatie J. C. v. d. Pias- Volgt het onderzoek der geloofsbrieven ;van het nieuw benoemd verklaarde raads lid, den heer J. C. v. d. Plas. Een en an der wordt in orde bevonden, tot toelating ivvordt geadviseerd en besloten. De heer v. d. Plas wordt dan binnenge leid door den heer Jimmink en legt de ver- eischte eeden af. De voorzitter spreekt dien heer v. d. Plas in hartelijke bewoordingen toe en .verklaart hem voor geïnstalleerd. De heer v. d. Plas dankt den Voorzitter yoor zijn vriendelijke woorden. Ingekomen stukken. Van den Rijksinspecteur v. d. werkver schaffing i.z. beperking werkverschaffing. ,Van 29 Mei—23 Sept. wordt de werkver schaffing stopgezet. 2 menschen mogen ech ter in zorg worden gehouden. Momenteel zijn er vrijwel geen werkloozen. Aan het Zwanenwater zal men zijn aandacht blij- ,ven wijden, opdat het verrichte werk niet .voor niets zal zijn geschied. De heer Weij: Als de werkloosheid nu iweer toeneemt De Voorzitter zegt, dat in dat geval een verzoek om uitbreiding van het aantal werk loozen, dat in zorg mag worden gehouden, kan worden ingestuurd en dan zal men daar waarschijnlijk wel welwillend tegen over staan. 2. Vleeschkeuringsdienst Kring Barsin- gerhorn, verslag 1938. 3. Van Ged. Staten goedkeuring raadsbe sluiten 20 Febr. en 16 Maart tot wijziging bcgrooting 1938. 4. Van Ged. Staten vaststelling quotiënt fin. verhoudingsbesluit over het rekenings jaar 1936. 5. Van Ged. Staten Kon. goedkeuring be sluit tot heffing van 75 opcenten op de ge- meentefondsbelasting. 6. Verslag 1937 van het Centraal Zieken huis te Alkmaar. 7. Verslag vergadering commissie van hitvoering van den vleeschkeuringsdienst kling Barsingerhom van 11 Mei 1939. 8. Proces-verbaal van kasopname gemeen te-ontvanger van 21 Maart 1939. 9. Verslag 1938 Middenstandsborgstellings- fonds „Hollands Noorderkwartier. 10. Verslag vergadering commissie van uitvoering van den vleeschkeuringsdienst kling Barsingerhom van 10 Maart 1939. 11 Van Ged. Staten Kon. goedkeuring „Veldwaohtersverordening". 12. Verslag 1938 Agentschap der arbeids bemiddeling. 13. Commissie van Beheer Schoolartsen- dienst district Den Helder. De bijdrage de zer gemeente is f 36,74; a Rekening en ver antwoord in g 1938; b Verslag schoolartsen- dienst 1938; c. Begrooting 1940. De stukken betreffende het uitgeven van het plaatsje ingevolge de Landarbedderswet aan den heer Bakker, zijn door den nota ris in orde bevonden. Door de gemeente moet in dit geval direct rente en aflos sing betaald worden van het voorschot, om dat het een bestaand plaatsje betreft. Benoeming lid Armbestuur. In de vacature M. Vries wordt benoemd de heer G. W. Jiminiink met 5 van de 7 stemmen. De door B. en W. opgemaakte voordracht alsmede die van het armbestuur luidde: 1 G. W. Jimmink, 2 J. Sleutel Pz. De Voorzitter feliciteert den heer Jim mink met zijn benoeming. Nieuwe Politieverordening. Vastgesteld wordt een nieuwe politieveror dening, nadat de materie door den Voor zitter is toegelicht. De heer v. d. Plas heeft een opmerking omtrent een artikel, behelzende het losloo- pen van honden. Met het oog op het ge vaar, dat de honden voor de lammeren op leveren had spr. graag gezien dat er aan dacht aan wordt geschonken, dat de hon den in den lammerentijd niet los loopen. De Voorzitter antwoordt, dat er een tijd is vastgesteld, gedurende welke de honden iniet mogen losloopen. Overigens zegt hij toe er nog eens goed op tie zullen letten. Subsidie Centraal Ziekenhuis. B. en W. stellen voor de subsidie aan het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar te verlen gen (hoogstens f 100.per jaar), tot we- deropzeggings toe. De voorzitter licht het voorstel toe, doet o.m. mededeeling van hiet op de vergade ring te Alkmaar te dezer zake verhandel de. Spr. somt de voordeelen op. De heer Kooger zegt, dat degenen, die te gen verlenging der subsidie wdren, veelal alleen stonden. Algemeen zag men het nut ervan wel in. De heer van Graas kan zich niet inden- 1 ken, dat de voordeelen zoo groot zijn, nu zoovelen bij ziekenhuisverpleging zijn aan gesloten. Vanwege het Armbestuur heeft men toch wel eens minder prettige ervaringen opge daan met het Centraal Ziekenhuis. De Voorzitter zet de voordeelen nog eens uiteen. De heer van Graas: Er gaan er plenty naar Den Helder. Dr. Swaters stuurt al zijn patiënten naar Den I-Ieldor. De Voorzitter: Hij zal de menschen vrij moeten laten. De lieer van Graas: Hiij adviseert toch. Dr. Boerma zal zijn patiënten misschien wel adviseeren naar Alkmaar te gaan. Om subsidie te geven vindt spr. wat tegenstrij dig. De heer Kooger komt tegen de bewering van den heer van Graas op, volgens welke het Armbestuur minder prettige ervaringen heeft, met het Centraal Ziekenhuis. Dit is geenszins het geval. Men heeft wel onaan genaamheden gehad met het R.K. Zieken huis. De 'voorzitter beaamt dit al wil spr. in geen geval een blaam werpen op het R.K. Ziekenhuis. De heer van Graas trekt, nadat 4hem de aangelegenheid is uitgelegd, zijn woorden terug. Het voorstel wordt dan z.Ii.s. aangenomen. Extra hulp werkloozen. B. en W. stellen voor aan extra-hulp voor werkloozen beschikbaar te stellen 19Xf 5.78 waarvan 19Xf 2.voor rekening komt der gemeente. Goedgevonden. Jaarwedde veldwachter. B. en W. stellen voor een nieuwe veld wachtersverordening vast te stellen en ook, het, salaris van den veldwachter ingaande 1 Januari 1940 met f 50.te verhoogen. De voorzitter zegt, dat het salaris van den veldwachter minder is dan dat van zelfde functionarissen in andere gemeenten. Bo vendien is de mian tot de grootste tevre denheid van zijn chef werkzaam. De heer Weij: Moet de nieuwe Raad hier- geen besluit nemen? Moeten wij dat doen? De Voorzitter ziet de noodzakelijkheid van het eerste niet in.- De: heer Weij zegt vóór het voorstel te zijn. - Kleine salarissen kunnen tot fraude leiden. De Voorzitter wil deze gedachte aan het voorstel niet ten grondslag leggen. Ook in andere kringen komt wel fraude voor. Het voorstel wordt hierna aangenomen. Bijdrage Lyceum-bezoek. Volgt het voorstel inzake de bereidverkla ring tot het verleenen van een bijdrage voor bezoek van leerlingen uit de gemeen te van het'Lyceum te Den Helder. Deze bij drage is n.1. vrijwillig. De heer Kooger zegt, dat voor de II.B.S.'en de gemeente de subsidie moet betalen, voor de lycea1 niet. De menschen moeten hun kinderen evenwel kunnen zenden, waarheen zij dat willen doen. Het gaat hier nu om het dochtertje van den burgemeester, dat mag ieder weten, maar wat voor den burge meester in dezen geldt, geldt voor alle ouders. Het voorstel wordt aangenomen. Opheffing zekerheidstelling. B. en W. stellen® voor de zekerheidstel ling van den gemeente-ontvanger op te heffen. Goedgevonden; er is, zooals bekend, een fraude-verzekering gesloten hij de Incas so bank. Overname gedeelten weg. Vastgesteld wordt een nieuw besluit in zake overname van den Jewel- en den Westerweg van den Polder Callantsoog. De Polder zal rechtstreeks overdragen aan de gemeente. Zooals men zich zal herinneren is dit voorstel destijds opgeschort, totdat de nieuwe Wegen wet haar beslag zou heb ben gekregen, hetgeen nu het geval is. Betere grensregeling. Vastgesteld wordt een besluit tot over dracht van diverse stukjes grond aan de Z.O.-zijde van het dorp. De opmeting is klaar gekomen. D>e Rijkslandmeter heeft zich in deze zeer verdienstelijk gemaakt, met tal van menschen is hij tot overeen stemming gekomen. Er zal nu dus een be hoorlijke grensregeling komen. Verlenging erfpacht. Goedgevonden wordt de erfpacht te ver lengen t.a.v. het perceel M. Mooij Jzn. voor den tijd van 10 jaar. De erfpacht liep af 1 October 1939; de canon bedroeg en zal ook weer bedragen f 10. Begrotingswijzigingen. Gewijzigd worden de begrootingen 1938 en 1939. Het betreffen hier 'veranderingen van administratieven en formeelen aard. Kohier brandverzekeringsbelasting. Vastgesteld wordt een kohier brand vei-- zekeringsbelasting 1939 tot eén bedrag van f 775.25. Rondvraag. Den heer Weij is ter oore gekomen dat er watergebrek bij niet-aangeslotenen is. Kan er een kraan voor dergelijke menschen ge maakt worden? De Voorzitter zegt, dat dit geen gemakke lijke kwestie is. Spr. zegt toe er met den heer Bel te Schagen over te zullen spre ken. De heer Weij zegt, dat het van belang is, dat de bedoelde menschen van goed drink water worden voorzien. De heer Weij merkt verder op, dat er veel papier uit de vuilnisbelt te Groote Keeten is gewaaid. Kan niet een mannetje deze papieren ophalen. Er zijn diverse klachten. Het papier kan in den grond gestopt, worden. De Voorzitter zal er aandacht aan schen ken. Dc heer v. d. Plas vraagt naar de straat verlichting. Wie regelt deze verlichting? De Voorzitter antwoordt, dat dit door een automatische klok geschiedt. De heer v. d. Plas ziet in de lantaarn bij zijnh uis, als de zon nog maar juist onder is, al een flink licht branden. Tiet zal wel niet zooveel stroom kosten, maar Voorzitter zal er met Thomas over spre ken. De heer v. d. Plas heeft ook een klacht ver nomen over het gemeente-uurwerk. De Voorzitter zegt, dat Thomas er laatst naar eekeken heeft, het is nu wel beter. Als de toren heen en weer schudt door den wind, loopt het uurwerk niet. Het electri- sche uurwerk is geen succes geworden. Het ligt hem zeker niet aan de bediening. De heer Jimmink; Is er geen garantie? De Voorzitter: De firma, die de zaak ge leverd heeft, bestaat niet meer. Hierna sluiting. Purol bij Doorzitten - Zonnebrand - Stukloopen dit verzacht onmiddellijk en geneest spoedig. Tube 45. doos 60 en 30 ct. .Bij Apoth. en Drogisten. Weinig bemoedigends al schijnt politieke hemel op te klaren moeilijkheden export door maatre gelen tegen Colorado-kever ver groot Lang endijk nog niet be smet verklaard vroege aardap pels van droogte te lijden is die groote ruchtbaarheid van Colora do-kever noodzakelijk? ontken nend wordt die vraag beantwoord veroorzaakt onnoodig veel schade nog enkele „oude" producten aangevoerd - Beensche witte kool zeer lage prijs idem bieten la te aardappels meest uit de hand verkocht prijzen zeer slecht vrij groote aanvoer vroege aardap pels beschot gering aanvanke lijk matige prijzen later nog vrij sterk dalend kleine aanvoer van tomaten stijgende prijzen rabarber, brengt geen best, maar toch bevredigende prijzen op aanvoer sla de eerste slaboonen. Veel bemoedigends hebben we de laatste weken uit de kringen der tuinders niet vernomen. Ofschoon de politieke hemel wel wat is opgeklaard en de mogelijkheid dus grooter wordt, dat de economische verhou dingen wat beter, wat gunstiger perspectie ven openen, is er voor de tuinders nog maar weinig, dat de hoop op verbetering wettigt. Wie de tuinbouwbladen van de laatste weken leest, is door den inhoud er van wel tot die gevolgtrekking kunnen ko men. De moeilijkheden voor den export zijn door de maatregelen van Engeland en Duitschland tegen het Colorado-kever-gevaar nog grooter geworden en al is het Langen- dijker tuinbouw district nog niet tot be smet gebied verklaard, men blijft toch ook hier in ongerustheid verkeeren. De vroege aardappelen zullen hoogstwaarschijnlijk niet veel last van die maatregelen hebben, doch door de langedurige droogte zal het beschot ongetwijfeld klein zijn en dreigt de finan- cieele opbrengst te zullen tegenvallen. Intusschen is men in de kringen der tuinders zeer slecht te spreken over de groote ruchtbaarheid, welke men op allerlei manieren aan het voorkomen, en dat nog wel zeer sporadisch, van dien kever heeft ge geven. Over de bestrijding daarvan worden el lenlange artikelen geschreven, waardoor men in het buitenland wel den indruk moet krijgen, dat het in ons land wemelt van .die kevei-s. Zeer zeker juichen die tuinders een intensieve bestrijding van harte toe, doch de wijze, waarop daaraan bekendheid wordt gegeven, werkt zeer teleurstellend en wordt ten sterkste afgekeurd. De gevolgen kunnen niet uitblijven voor onzen tuinbouw, die al met een berg van moeilijkheden heeft te kampen. Nu de nieuwe campagne is begon nen, vraagt men zich beangstigend af, hoe die onder deze omstandigheden zal verloo- pen. Wat deze week aan de veilingen kwam, behoorde, voor verreweg het grootste deel tot de zoogenaamde nieuwe producten. Aan de veiling van den Noordermarktbond was dit echter nog niet liét geval. Daar had maar op één van de marktdagen aanvoer plaats. Er kwam nog een restantje Deensche wit te kool, die het was te verwachten, buiten gewoon lage prijzen opbracht n.1. f 1.90 f 2.70 We vernamen, dat dit het laatste was. Het wordt dan ook tijd. Verder kwa men er nog wat bieten, waarvoor ook, be grijpelijk, maar zeer weinig interesse be stond, zoodat geen hoogere prijs dan. 80 ct. kon worden bedongen. Ook was de aanvoer van late aardappels gerinig, hoewel er van dit product nog vrij groote voorraden moeten zijn. Er worden er veel meer uit de hand verkocht dan aan de veiling aangevoerd. Hier kwamen nog wat Bevelanders, die den zeer schralen prijs van f 1 opbrachten. Veel grooter was de aanvoer van vroege EEN WEEKEND VAN REDEVOERINGEN. HITLER DALADIER MISTLER KWIATKOWSKI. EEN NIEUW BE GRIP: ZENUWOORLOG. De wereld is vol dwaasheden. Het Duitsche nationaal-socialisme bestrijdt het marxisme bij dood en bij leven. De klas senstrijd, door Marx gepropageerd, is ver doemd om haar onwaarheid, haar onder mijning van de samenleving en een menig te andere zaken meer. Het geen niet weg neemt, dat Goebbels zelf onlangs den klas senstrijd predikte tussohen de volkeren, waarbij de democratieën en in het hij zonder Engeland dan fungeeren als de vette, hooggehoede kapitalisten met de tradi tioneele dikke sigaar, de as-landen als de uitgemergelde en uitgezogen armoedzaaiers. YVanneer we ons daarover voldoende heb ben verwonderd, kunnen we kennis nemen van den inhoud van de rede, die Hitier Zondag j.1. heeft gehouden voor een aantal oud-strijders uit den grooten oorlog. Als een volleerd duivelskunstenaar heeft de have- looze Michel van Goebbels zich plotseling gemetamorfoseerd in een Germaansche hel denfiguur in schitterende wapenrusting, een ridder zonder vrees of blaam, die het niet alleen aan moed en oorlogstuig, maar ook aan de noodzakelijke economische hulp bronnen niet ontbreekt om, als het moet, oorlog te voeren. We staan nu eerst recht perplex! Maar we beseffen, dat er iets niet heele- maal in orde is. En we nemcrn de andere Duitsche stokpaardjes omtrent „lebens- raum", „omsingclingspolitiek" met een kor reltje zout. Trouwens, wat dit laatste betreft, herin neren we ons hoe Hitier reeds herhaaldelijk heeft gezegd, dat met het verkrijgen van eenig grondgebied, Saargebied, Oostenrijk, Sudeten-Duitsohland, Tsjecho Slowakije, „de Duitsche territoriale aspiraties in Europa bevredigd waren." Op het oogenblik is het eenige, maar dan ook werkelijk het eenige wat Duitschland nog wenscht en zeer dringend wenscht! Dantzig met de Pool- sche corridor. Helaas zijn we zoover gekomen, dat nie mand die woorden meer gelooft. Er was eens een tijd het was in 1933, dat Hitier uitliep: „Het Duitsche volk heeft nog nim mer zijn woord gebroken!" Tegenwoordig is de gemakkelijkheid, waarmee de Duitsche regeering de door haar gesloten verdragen niet naleeft, bijna spreekwoordelijk. Het noodzakelyk gevolg is geweest de ijzeren ketenen, die inderdaad rondom Duitschland zijn gesmeed en waardoor het land wordt gedwongen tot datgene, waartoe het uit eigen vrije wil niet bereid is: zich tevreden te stellen met wat het heeft. Intusschen worden de verhandelingen tusschen Rusland en Engeland voortgezet. Te Londen heeft de regeering opnieuw een nota uit Moskou ontvangen, die dé achtste uitgave van hot steeds nog niet tot stand gekomen verdrag heet te zijn. De zoi-gvul- digheid echter, waarmee de Biïtsche voor stellen punt voor punt woi-den behandeld, ovei-genomen, besproken of bezien, bewijst ovei-duidelijk, dat het de Russen hooge enxst is met de zaak. En het feit, dat de nieuwe lezing te Londen „zorgvuldig en welwillend" zal worden ondex'zocht, doet ons begrijpen, dat dit met de Engelschen eveneens het geval is. Dat door een en ander te Rome en Ber lijn zekere verwachtingen worden gewekt - gelijk Mistler zich Zondag p.1. op 't con- gi-esd er Fransche radicale partij uitdrukte spreekt welhaast vanzelf. Mistler is de voorzitter van de Fransche Kamercommis sie van Buitenlandsche Zaken en hij voerde een element in, dat ook bij ons stellig door zeer velen als juist zal worden gevoeld: de zenuwoorlog. De Duce had het eenigen tijd geleden over de „witte" oorlog, een eenigs- zins komisch aandoende betiteling voor een reeds sedert lang bestaand begrip, de econo mische oorlog. Dat er index-daad van iets dei-gelijks in Europa spx-ake is, weten we allen en er zijn kolommen over volgeschi'e- ven ook. I-Iet woox-d „zênuwooi-log" doet nieuw aan. Wel heeft men in ieder blad tal- looze malen kunnen lezen over spanning, over toeneming of afnemixig daarvan, de gedachte echter, dat deze spanningen opzet telijk zouden wox-den verooi-zaakt om daar door andex-e volkeren murw te maken exx geestelijk te ondeimijnen, zal voor menig een een nieuw gezichtspunt zijn. En er woixlt daax-door wederom een schril licht gewox-pen op den stillen, maar uiterst hef- tigen strijd, die op het oogenblik in vollen vredestijd woixlt uitgevochten. Een stille strijd overigens, die onmiddellijk zal over- slaan tot een bloedigen ooi-log, zoodx-a eenig volk teekenen van zwakte en van inzinking begint te vertoon en. We werden gedux-ende het afgeloopen weekend, alles hij een genomen, buitenge woon gezegend met redevoex-ingen. Ook de Poolsche vice-ministei'-president Kwiat- kowski liet zich hoox-en en natuurlijk ging zijn i*edc over oorlog of vrede. Dat deed Hitier, dat deden Mistler en Daladier, waax-om zou hij anders hebben gedaan? Opmerkelijk wai-en daai'bij zijn ideeën omtrent „Lebensrau.m", opmerkerlijk, om dat ze vex-moedclijk die van de meeste Ne derlanders dekken. Ook Polen had behoefte aan „Lebensx*aum", Het stx-eefde er echter niet naar deze te vex-krijgen door roof, het trachtte dat doel te hereiken door het land vooruit te bi*engen. Teder schip, dat aan de Poolsche koopvaax-dij wei<d toegevoegd, ver grootte de Poolsche „Lebensi-aum", zoo zei- de hij. En wc gelooven, dat we dit ten volle kunnen onderschrijven. Intusschen is het in ons werelddeel rusti ger dan ooit. De storm schijnt overgewaaid, slechts wordt er nog te veel gespx-oken over ooi-log. Dit; maakt, dat het wel eens de stilte zou kunnen zijn, die aan een nieuwe storm voorafgaat. aardappelen, Schotsche muizen, die aan de Broeker veiling werden aangevoerd. De laatste twee maiktdagen kwamen er al rond 4 spoox-wagens. Het beschot valt niét mee, naar men ons inlichtte en ze zijn klein van stuk. Als dit nu goed werd ge maakt door hooge prijzen, zouden de aan- voerdex-s nog tevreden kunnen zijn, doch' dit is geenszins het geval. De prijzen wa ren voor de eerste aanvoex-en veel te laag en gezien de vei-wachting, dat er de vol gende week nog veel meer zullen wox-den aangeboden, is de vrees niet denkbeeldig, dat de prijzen nog zullen zakken, tenzij er belangi-ijke vraag uit het buileniland zou komen. Aanvankelijk werd voor gx-oote ruim f 9.betaald, wat al zeer miniem was. De volgende dagen kwam daar f 1 lot f 1.50 bij, doch Zaterdag was het weer heelemaal mis en werden prijzen besteed van f 8.10 tot f 8.60! Evenals vorige jax-en werd in de eerste dagen meer voor drie lingen betaald. Deze werden verkocht voor prijzen van f 12 tot f 13.60, later voor f 1 minder, doch den laatsten marktdag kwam er ook een sterke daling en werd van f7.80 f10 betaald. Kleine, ook wél kriel ge noemd, brachten ongeveer dezelfde prijzen op als drielingen. Zaterdag echter brachten ze maar weinig meer op dan de helft van de prijzen, die enkele dagen vx-oeger wer den betaald, n.1. f 6.208.70. Het begin van de campagne is dus weinig bemoedigend Evenals de vorige week was de aanvoer van bloemkool gex-ing. Niettemin liepen de prijzen iels achteruit, al konden deze nog hoog worden genoemd. De meeste van de eei*ste sooi*t brachten f 25—27.60 op. Tweede soort werd voor ruim f 21 veldtocht. De aanvoer van tomaten was al van be- teekenis: in totaal werden 22.000 K.G. ver kocht. Met dit product ging het goed. Op het eind der week liepen de prijzen nog op. Werd aanvankelijk voor de A-sorteering ruim f 31 betaald, welke prijs later tot ruim f 28 daalde, op het eind der weelt wei'd f 35.40 besteed. Bij de B-sorteering was geringer verschil: f 32.30 bij het begin en f 33.60 op het eind. C steeg van f lk.70 tot f 37.80 en CC van f 28.60 tot f 32.20. Ofschoon dc aangevoerde rabarber geen hooge prijzen opbx-aoht, toch was men over dc opbi-engst niet ontevreden. In het begin der week werd ze v. f 2.10 tot 3.60 verkocht, terwijl op het laatst f 2.50—4.90 werd be taald. In totaal werd Fuim 24000 bos aan gevoerd. Sla was goedkoop: ze werd voor f 1.15 per 100 krop veikocht. Dan kwam er nog een partijtje slaboonen uit de kas. Er werd 55 cent per K.G. voor betaald. DEN HELDEN Juni 'Juli - Aug. Zondags gesloten KOEDIJK „GOED WONEN". Maandag had in het lokaal van den heer D. C. Butter de algemecne ledenvei'- gadering plaats van de bouwvereeniging „Goed Wonen". Voorzitter is de heer P. Hart. Notulen en vei-siagen worden goedgekeui'd. Het rapport van den accountant spreekt zich gunstig uit over den administx-ateur; de fin. comm. adviseerde tot goedkeux-ing, welke volgt. Het bestuur zal pogingen aanwenden tot verbetering van den weg „Oostwijk", zoo mogelijk met steun der overheid, eventueel in werkverschaffing. De huux-verlaging van het vorige jaar had tot gevolg, dat nu al de woningen be zet zijn, tex-wiji er al weer candidaat-huur- dex-s op de lijst staan. Door het lange leegstaan van enkele woningen was er veel ondei-houd aan be steed, zoodat deze post dit jaar hoog was. Er is een schrijven van hoogex'hand bin nen gekomen, dat huurachterstand in het vervolg niet meer mocht plaats hebben, gezien de verlaging der huren van het vorige jaar. Het bestuur wordt in zijn geheel lierko- zen en wel P. Hart, voorz., L. Visser adm> secr., A. Boon, Jn. Ploeger en Jn. Otto. Tot finantieele commissieleden worden be noemd de heeren S. Akerboom, W. Hartog en D. Klomp. De lieer S. Akexboom komt met een voorstel: aanschaffing van een badinx-ich- ting. De opzichter zal een begrooting ma» ken, aan de hand van een exploitatiereke ning zal de mogelijkheid worden bezien. Hierna sluiting SCHOORL VELE INSCHRIJVINGEN VOOR DE 800- METER DRAVERIJEN. Voor de door de Sch. Harddraverijver- eenxging uitgeschx-even koide-baan-di-averij- en op a.s. Dinsdag blijkt groote belangstel ling te bestaan. Niet minder toch dan 50 paarden werden ingeschreven, n.1. 13 voor dc Aanmoedigingsdraverij(Brctfille, Bruno, Cavalcade, Don Pedi-o, Charlv O, Carla Scott, Douglas II, Blancy, Claudy Scott, Donna M., De Gleaner T., Bles Tonny H., en Aruba.) en 33 voor de A- en B- drave rijen. (Bret Fille, Allauez, Zora, Xei-tes, Xxphias, St. Bernard, Jade, Mava, Todding- ton, IJledizoon, Cavalcade, Carla Scott, Zoon van Silladar, Buziau K. W., Ysco, Douglas II., Zonnesti-aal, Fanfare, Bleu Band, Claudv Scott, Baronesse, Windekind, Addrie, Welkom, Flora Mc. Elwijn, Zoo Doorlooper,, Zoon van David Guy, Bobbi- chon, Lilian W. Axworthy, Bonnie O., Y. Kei-nel, Glossy Silk, Aruba, Frances Mav, Bella Norton, The Saint, Claudy O., Y Zelda Peter). Gezien de vele klinkende namen onder dit vijftigtal, is dc vei-wachting van een prachtwedsti-ijd met vele spannende ritten alleszins gewei tigd. Mocht nu de belangstelling hij het pu bliek evenredig zijn aan de belangstelling die de eigenai-on van de harddravers too- nen, dan beloven deze 800-metei-coui-ses een ongekend succes te zullen worden voor de SchH a rd d ra v erij -vereeniging.

Schager Courant | 1939 | | pagina 5