Ronde van Ouitschland OxueJi den Hekel Zündapp Tegen tod oo Godsdienst Dancing Veerburg Wegdek door de hitte ontploft Lichte aanvaring tusschen H. Ms. 0.10 en H. Ms. „Sumatra" Uit onze Omgeving ANNA PAULUWNA SLUITINGSAVOND CURSUS MIDDEN STANDSONTWIKKELING. Op hovengenoemden avond, gisteren in Veer burg gehouden, heette de heer C. Kaan, voorz. van de Middenstandsvereeni- ging, de heide wethouders, de heeren K. Keuris en C. op 't Veld, den gemeentesecre taris, den heer C. Keijzer, den districts commissaris van het Instituut voor Mid- deiistandsontwikkeling, den heer W. 1). Nie stadt van Schagen, de leiders van den cur sus, de heeren II. den Hartog en C. Mol, het cursusbestuur, de pers en z'n medebe stuurders welkom. Spr. feliciteerde de geslaagden van den spoedcursus en ook den heer v. Zandwijk, door'wiens volhouden, toen andere be stuursleden, door de bezwaren aan de op richting verbonden, weifelden, deze cursus toch tot stand is gekomen. De heer Mol, die daarna het woord voer de, memoreerde allereerst dat het gemeen tebestuur door het beschikbaar stellen van de leslokalen getoond had voor den cur sus te voelen en richtte zich daarna -.tot de geslaagden van den spoedcursus, 11 van de 13 cursisten, die examen deden. Nadat spr. de waarde van het diploma had belicht, bracht hij dank aan den heer Den Hartog, voor de prettige samenwerking en uitte zijn erkentelijkheid tegenover den seer. der Middenstandsver., den lieer B. Zon voor diens steun. Van den volledigen cursus, zoo deelde spr. iniede, konden naar de Iweede klasse bevor derd 'worden: W. A. Alkemade, J. Broers, A. van Dijk, W. van Dijk, C. Munfjewerf, Jb. Munfjewerf, G. Meereböcr, Jac. Pietcrse, P Raven; F. C. Rob, G. F. Sicwers, H: Tau- Jier, P. Tijsen, E. Totté, J. Totté, -W. van Twuijyer en G. Verborg. Drie gaan voorwaardelijk over, ééri zal het eerste cursusjaar herhalen. Wethouder Keuris (burgemeester Mijn- iieff was verhinderd) sprak namens het ge meentebestuur en constateerde dat men, ge zien de resultaten, tevreden mocht zijn. Spr. feliciteerde leiders en cursisten en sprak den wensch uit, dat het geleerde rijpe vruchten mocht afwerpen. De heer Niestadt wees o.a. op de moeilijk heden, waarvoor de cursusleiders kwamen te staan, die zelf moesten studeeren omdat zij de stof nog niet volkomen beheerschten en toch de cursisten een slag op voor moes ten zijn. .Het Instituut voor mst. ontw. stelt, zei spr., de medewerking van hot gemeen tebestuur op lioogen prijs cn nadat hij een en ander gezegd had over de Vestigingswet, die hij ziet als den hoeksteen voor den we deropbouw van den middenstand, spoorde de heer Niestadt de jonge cursisten aan ijverig vol te houden tot het doel bereikt is. Aan de minimale eischen kan tenslotte ieder met normale hersenen voldoen, als maar wordt aangepakt. Spr. besloot .met den wensch dat het 't actieve bestuur mo- Tge gelukken den cursus in stand te houden, en dat' iiiëh daarmé'dé' regelmatig dezelfde resultaten mag bereiken als mi behaald zijn De heer C. Hooiméyer dankte pahiens de cursisten het afdeelingsbestuur, het gemeen tebestuur en de cursusleiders, de lieer Rol bood de laatsten namens de leerlingen een geschenk aan. Nadat de lieer Den Hartog de wijze van examen-afnemen geroemd had en z'n ver trouwen had uitgesproken, dat het met al le cursisten bij ijverig volhouden in orde zal komen, sprak nogmaals de heer Mol en sloot ten slotte de heer Kaan, allen dankend, die dezeu avond hun belanstelling getoond hadden. Z.A.P. KRIJGT EEN TRAINER. De r.k. voetbalvereeniglng Z.A.P. verga derde gisteravond hij den heer Alkemade en besloot, voor de maanden Juli, Aug. en Sept.. den heer de Boer uit Den Helder als trai ner aan te stellen. De junioren kunnen dan Dinsdagavonds van 7.45 tot 8.45, de seni oren van 8.45 tot 10 uur oefenen. De kosten zullen gedeeltelijk gedragen worden door de leden, anderdeels bestreden worden uit de vereenigingskas en het trainingsfonds. Voor het organiseeren van een Z.A.P.-dag in Augustus (wedstrijden en een gezellige avond) vormden de heeren R. Winnubst, P. Alkemade en P. Smiers een commissie. Den lOden 'Juli, zoo werd tenslotte nog vastgesteld, zal Z.A.P. een wedstrijd spelen te Vogelenzang, de nieuwe parochie van pastoor van der Eem. EEN NAFUIFJE. Dancing Veerburg vestigt er in een adv. de aandacht op dat voor Zondag a.s. is ge ëngageerd de bekende band van Alb Da- vidson, The Kings of Swing in hun volle dige bezetting. Deze hand speelt na de op name van de reeds langer vermaarde Rein Bennink al anderhalf jaar in ongewijzigde samenstelling, zat den geheelen winter in de Harmonie te Alkmaar en 'boekte voor dit jaar o.a. de kermissen in Garage Boon tjes, Schagen; Buisman, Oudesluis; Veer burg, Anna Paulowna en Kuiper, Schager- brug. Na de zwemmerij is er Zondag in den Polder dus wel een behoorlijk nafuifje. DUIVENSPORT. Op de wedvlucht vanaf Orleans (afstand 590 k.m.) had „Altijd Verder" 23 vogels in concours, die om 5 u. 30, met kalmen N.O.- wind, in vrijheid werden gesteld. Alles liet zich dus mooi aanzien, doch het verloop van de vlucht was lang niet gunstig. De eerste vogel werd getoond 5 u. 13 m, 22 sec.; de laatste pas om 7 u. 59 rn. 58 sec.; terwijl des avonds nog niet de helft der vogels thuis was. Prijzen behaalden: P. de Vries 1 en 6, N. Spigt 2, K. Koster 3 en 5, W. Blaauboér 4 en 7. ALG. VER. VOOR BLOEMBOLLEN CULTUUR. Gisteravond vergaderde de afd. A. P. van de Alg. Ver. voor Bloembollencultuur bij den heer Alkemade. Voorzitter, de heer A. v. d. Berg, opende, waarna de, notulen van den secretaris, den heer G. A. Preijde, werden goedgekeurd. Meegedeeld werd, dat er a.s.- Zaterdag ge legenheid zal zijn om onder leiding kennis te nemen van de resultaten op liet proefveld op Cérès, waar zooals we reeds eerder meld den, hollen zijn uitgeplant, die opzettelijk met verschillende soorten „ziek" besmet zijn. De twee daarop volgende Zaterdagen is er weer gelegenheid tot bezoek. Hierna kwam in behandeling een voorstel van den lieer G. Timmer om jaarlijks een tentoonstelling te houden. Het voorstel werd aangenomen cn besloten half Maart 1940, de eerste tentoonstelling in het Veilinggebouw te Breczand te houden. Het zal een vakten toonstelling zijn, welke dus geen groote aan- lcgkostcn vraagt, cn waarop het product nummer één zal zijn. Zeker kan, zoo werd opgemerkt, van zoo'n tentoonstelling een goede reclame voor de Breezander bollen uitgaan. Uit de afdeelingskas zal 25 van de in komsten der afdeeling gestort worden in het te vormen feestfonds. De heer Timmer kreeg op z'n vraag, of ook niet-lcden zouden mogen inzenden, van den voorzitter ten antwoord, dat het bestuur geen enkel motief aanwezig acht dit toe te staan. Bovendien vcreis.oht het houden van een tentoonstelling <ie goedkeuring van het hoofdbestuur fen dit stélt als voorwaarde, dat alleen leden deelnemen. In#de commissie welke de show zal or- ganiseeren, werden aanvankelijk benoemd de heeren G. Timmer, A. Meijer, C. P. Kuijs en M. Kolster (afwezig), doch toen de heer Kuijs opmerkte, dat de commissie dan enkel uit katholieken zou bestaan, stelde de heer Timmer voor, zijn benoeming als ongedaan te beschouwen en werd de commissie aange vuld met de heeren J. Jongejans en H. Wilms (afwezig). Bij de rondvraag werd o.a. nog besloten, op een volgende vergadering onder het oog te zien, of liet presentiegeld voor de afge vaardigden lager gesteld kon worden eb deel de de heer Jongejans mede, dat waarschijn- lij door het Surplusfonds 30 van de ge storte rocheffing terugbetaald zal worden. Hierna volgde sluiting. WIERINGEN politie Verloren: Een vrachtbrief en een rijwiel- plaatje. Inlichtingen hij den gemeente bode. De betweterij van de mannen der weten-' schap kent werkelijk geen grenzen. Ze schrijven voor, dat de koeien met muziek moeten worden gemolken en als ik me niet vergis, levert Beethoven meer pielk op dan Paul Whiteman en nu komt profes sor Winchester weer met een ander nieuw tje: de clerenproductie der kippen kan wor den opgevoerd door de dieren nu en dan met een schildklierpraeparaat in te spuiten. Kunnen ze de dieren niet met rust laten? Kippen kwijten zich tot ieders tevredenheid van haar taak. Ze leggen eieren in over vloed, die precies passen in de daarvoor be stemde eierdopjes een wonder van tech niek en ze vragen van degenen die de eieren verkoopen geen enkel aandeel in de winst. Kippen leveren ons, voor het beetje mals en voor de schamele etensresten waar mee ze worden beloond, een product, dat niet te slecht is om een eereplaats in te nemen op koninklijke ontbijttafels, en alle professoren van de wereld tezamen zouden niet in staat zijn een enkel ei te leggen Waar halen ze toch den moed vandaan zich over de praestaties van deze sympathieke dieren ontevreden te toonen? Heeft men ooit een kip het feit hooren be- critiseeren, dat nog nooit een man van de wetenschap een ei heeft gelegd? Een kip dénkt er eenvoudig niet aan. Ze is er veel te bescheiden voor! Als de professoren zich even bescheiden toonden, zou de goede ver standhouding tusschen mensch en dier er slechts door worden bevorderd. Waar gaat het heen, wanneer het arse naal der wetenschap, dat tot nu toe alleen werd aangewend om de efficiency, de levens kracht en de schoonheid der menschen te bevorderen, ook op de onschuldige d i e- ren wordt toegepast? IJdele dames pedi curen nu reeds haar schoothondjes; zullen ze straks de wenkbrauwen van haar lieve lingen laten epileeren of bijknippen, hun oogharen laten omkrullen, hun staart laten permanenten Zullen zilvervossen in haarwater of haar verf worden gedrenkt, zullen de achterpar tijen van ons herkauwend vee aan een dage- lijksche massage worden onderworpen, ten einde de malschheid van de biefstuk te be vorderen Zullen de zomersche atroohoeden onzer Brabantsche paarden om aesthetische redenen misschien ook vervangen worden door de kokette niemandalletjes van de laatste mode, die zoo groot en zoo pikant zijn als een moedervlek en naar de uitspraak van een menschenkenner de grootte aan geven van de hersenen die zij bedekken En zal men er toe overgaan, deze brave trek kers trouw te laten mensendiéeken om te voorkomen, dat zfj te veel vet aanzetten? Misschien kan men den leg van kievits eieren wel verhonderdvoudigen door de beestjes dagelijks vitamine A tot Q in te spuiten, maar ten eerste is een kievit geen uitslaande brand en ten tweede: wil profes- sor Winchester ons eens vertellen, waar we met al die eieren heen moeten? Tooneel van beteekenis heeft ons land niet voldoende om al die eieren in den vorm van projectielen te kunnen opmaken, zoodat ze dus uitslui tend voor de consumptie moeten worden ge bruikt. Blijven er al niet voldoende onver kocht Nee, nuttig zou het, wat m jj betreft, z(jn wanneer hö de kippeneieren kon laten pro- duceeren, die op het oogenblik, dat z(j gelegd werden, precies 2U minuut gekookt waren. Dat zou bjj ons "thuis veel geredetwist over wel-op-tijd-of-niet-op-tijd-uit-het-water- gehaald kunnen voorkomen. Al geef ik di rect toe, dat dit een zuiver persoonlijke voorkeur van mij is, en dat anderen er recht op hebben eieren van 5 minuten koken klaar-van-de-kip, of zelfs in den vorm van omelet fines herbes, mayonnaise of advo caat te eischen. Als we toch eenmaal de na tuur aan het bjjprutsen zijn, waarom moeten we dan bij een beetje schildklier halt hou den? Waarmee ik niet wil hebben toegegeven, dat er voor deze experimenten ook maar iets te zeggen is. Zoolang de kip geen col lege yeeft met of zonder kop moet de prof Wet voor kip willen spelen. Advertenties ANNA PAULOWNA ZONDAG 11 JUNI vanaf 4 uur, de band die de kermis bij ons, in Garage Boon tjes te Schagen en elders tot een feest zal maken: Ab Davidson and His Kings of Swing! Gewone lage enjrée. Zoekt U Niets Dan Aanhoudende Pracht Prestaties? AGENT: Koopt dan een Motorrijwiel Prijzen vanaf f 365 J. Span j aart, Oudkarspel, tel. 219 Bo l. Terstond gevraagd: NETTE HUISHOUDSTER, voor noodhulp. Adres: S. BUR GER, Zandvaart 58, Breezand. TWEE ARBEIDERS gevraagd, om hielen te dun nen, bij P. DELVER, Molen weg, Schagen. Te koop: Pracht mooie g«. zonde JONGE KOOLPLANTEN, Deensche, voor ongeveer 20 k 30 snees, 's Avonds 7 uur thuis. P. DRUIF, A 52, Winkel. GRASGEWAS te koop, om te hooien, van een hectare best. gewas. Te bevra gen bij P. DELVER, Tjalle- wal, Schagen. SCHILDERSKNFCHT gevraagd. Adres: A. BRAAF, Nieuwesluis, Wieringerwaard. TEXEL. MERRIEKEURING. Te De Cocksdorp op Texel zijn Woens dag voor het N.H. Stamboek keuringen ge houden voor het type trekpaard. De volgen de dieren werden geprimeerd: Éénjarige: Cera, eig. P. Dros Bz. met f 7.50: Tweejarige: Bea, cig. P. Dros B. met f 25 cn een medaille; Minka, eig. J. C. Witte, f 25; Rosa, idem f 5, Ladia, eig. P. de Rid der f 5. Driejarige: Flora van de Lente, eig. P. dc Ridder met f 20; Selma van Eierïand, eig. C. J. Geense f 15. Deze* heide driejarige mer ries werden in het Stamboek opgenomen. 4 tot 7-jarige: Kora, cig. J. C. Witte f 40; Zodia, eig. P. Dros B. f 30; Zita, eig. idem f 25; Lyda, eig. J. de Wolf, f 25; Julia, eig. J. C. Witte f 5. WINKEL .•1T' ONDERHANDSCHE VERKOOP. Door den, heef W. Halbersma is onder hands aangekocht het perceel van de Wed. P. van der-Molen. herhalingsoefeningen. De diénstplichtigen J- Korver, C. Rol en S.' iaii der .Wal van de lichting 1933 zijn opgeroepen om op 14 September 1939 voor 17 dagen voor herhalingsoefeningen in wer- kelijken diénst te Verschijnen. ZIJPE 'T ZAND. HUIB KOOIJ GAAT BOUWEN. De manufacturier Huib Kooij alhier !s voornemens övèi- te gaan tot het doen bouweji van één groot winkelhuis aan den Rijksweg alhier Het Architectenbureau Dek kcr en Koster te Schagen is met de uitvoe ring va ri het werk belast. petten. DE OPENING VAN HET STRAND PAVILJOEN. En wat hieraan vastzit. Naar we vernemen, zal Zondag a.s. het strandpaviljoen van den heer Vriesman worden geopend. Daarmee treden dan auto matisch in werking Verschillende artikelen uit de algemeene politieverordening cn het strandregclment, die een ingrijpende wijzi ging brengen in het strandleven. Het be langrijkste is wel, dat voortaan voor het baden in zee en het plaatsen van stoelen, tenten en?.., tusschen de eerste en derde dam vanaf „Hoek van Palen" een, zij het ook billijke vergoeding verschuldigd is aan den strandexploitant. NIEUWE NIEDORP JE MOET MAAR PECH HEBBEN. De lieer Ant. de Wit had gistermiddag zijn bakfiets aan den kant van den weg gezet bij het brugje bij de benzinepomp van Strivbis. Ongetwijfeld had hij de fiets niet goed vastgezet, want het karretje ging plotseling uit eigen beweging vooruit, maak te een zwaai en reed met alles wat er op stond pardoes te water. De W., die liet ge valletje aan den overkant van sloot zag gebeuren, kon een cn ander niet meer voor komen. Hij stapte te water en met vereende krachten werd het vehikel toen weer op den wal getrokken. De komkommers, appe len e.a. werden voor zoover mogelijk opge- vischt, waarna Anton alsof er niets ge beurd was, huiswaarts toog. Wielrennen Schulte en Middelkamp geven op De Nederlandsche renners ont moedigd door pech. Gisteren werd de zesde etappe ver reden. Schulte en Middelkamp wa ren gisteren niet zoo gelukkig. Toen de eerste klim aanving, brak het frame van Middelkamp. Schulte stap te onmiddellijk af om samen met zijn landgenoot den achterstand in te halen. Hoewel de materiaalwagen na een kwartier reeds aanwezig was gaven de beide Nederlanders wat later ontmoedigd op. Deze pech was vooral voor Middelkamp een teleur stelling, daar hij de tweede plaats in het klassement bezette. NEDERLANDSCHE PLOEG WINT IN ZWEDEN. Ab Bosma onze snelste landge noot. Gisteren is te Uppsala in Zweden een in ternationale wegwedstrijd gehouden over 190 k.m. met deelneming van de Nederland sche renners, die ook te Stockholm waren uitgekomen. Onze landgenooten kwamen zegevierend uit den strijd met een tijd van 6 uur 48 min 21.5 sec., getvolgd door Duitschland in 6 uur 48 min. 43^5 sec., en Denemarken op de derde plaats. De individueele uitslag der Nederlandsche renners was: 1. Bosma 2 uur 16 min.; 2. Van der lleyden 2 uur 16 min. 7.2 sec.; 3. Hofstede 2 uur 16 min. 7.3 sec. Moeke gaf op wegens een lekken 'band. Thetis slachtoffers herdacht Treffende plechtigheid boven het wrak. Engeland heeft dc slachtoffers van de „Thetis''?' herdacht. Aan boord van den mijnenveger „Hebe", werden de vaders, moeders, echtgenooten en andere nagelaten betrekkingen van de 99 slachtoffers naar de plek waar het vaartuig is gezonken, ge bracht, terwijl anderen, die zich niet sterk genoeg achtten dezen dienst aan boord mee te maken, dc herdenkingsdiensten aan den wal bijwoonden. Boven.de plaats waar het wrak ligt, werd de herdenkingsdienst gehouden, welke be stond uit het zingen van een kerkelijk ge zang, het lossen van saluutschoten, het bla zen van de „Laatste Post" en de reveille en liet zingen \an het volkslied. Aan boord van de oorlogsschepen in de omgeving werd eveneens een herdenkingsdienst gehouden. Gedurende den dienst werden talrijke kran sen over boord geworpen. Een duizendtal employée's van de Cam- meliaird-werf woonden een dienst bij voor liet gemeentehuis van Birkenhead. Op vele openbare gebouwen was de vlag halfstok ge- heschen. Zeldzaam, ongeval te Reek. De groote hitte van gisteren is oorzaak geweest van een zeldzaam voorval. Het be tonnen wegdek van den rijksstraatweg Den Bosch-Grave, onder de gemeente Reek, is met een slag uiteengesprongen, waardoor een breuk over de geheele wegbreedte is ontstaan. Hiervoor werd dit weggedeelte een gevaar voor het snelverkeer. Ambtena ren van de Rijkswaterstaat sloten dit ge deelte en het verkeer werd over het breede fietspad en een deel van de berm van den weg geleid. Omstreeks half vijf in de middag klonk plotseling een harde knal én toén omwonen den, die aan een auto-ongeluk dachten, na- d'eVbi] snelden,'zagen iij, dat- het wegdek, dat uit beton van 18 c.m. dikte bestaat, juist op de z.g. lasch tegen elkaar was gedrukt en wel op zoodanige wijze, dat die beide stuk ken naar de hoogte waren gedrongen en uit elkaar waren gespat. Her en derwaarts la gen groote stukken beton verspreid. Automobilisten, die op dezne weg met een flinke vaart plegen te rijden, daar het een voorrangsweg is, werden, aldus het Vk.. op liet gevaar opmerkzaam gemaakt, zoodat ter plaatse slechts met een matige snelheid kon worden gereden. Dit had tot gevolg, dat er een opeenhoping van auto's ontstond. Eenige oogcnblikken later werd een ambtenaar van den Rijkswaterstaat gewaarschuwd, die zorg droeg, dat er bor den werden geplaatst, die de gevaarlijke situatie ter plaatse aanwezen. Volgens des kundigen moet het vooral geweten worden aan de geweldige hitte, waaraan het be tonnen wegdek den geheelen dag is bloot gesteld geweest. Twee lasschen van vijf meter cn zes meter breedte zullen moeten worden hernieuwd. In het „Schwarze Korps" verschijnt momenteel een reeds artikelen, waarin de vraag behandeld wordt, welke leerstellingen van den chris- telijken godsdienst in strijd zijn met het zedelijkheidsgevoel van het Ger- maansche ras en welke derhalve volgens de duidelijke bepalingen van punt 24 van hot partij program ma der N.S.D.A.P. met de volksche levensbeschouwing niet vereenig- baar zijn. Het in het jongste nummer verschenen ar tikel houdt zich bezig met het Godsbeeld. Na een critiek op de beelden van God in het Oude en het Nieuwe Testament wordt geconstateerd: „Een naar menschelijke waar de gevormde voorstelling van God in een jongen omhoog strevenden tijd kan steeds den Behouder der Wereld en Oppersten Rechter slechts ongeveer zien, zooals Mi- ehelangelo hem in het Laatste Oordcel in de Sixtijnsche kapel voorstelt: een jongen man met tijdlooze gelaatsuitdrukking harts- stochtelijk bewogen, maar absoluut niet be zonken of zelfs vergrijsd." „Wat, aldus vraagt dan „Das Schwarze Korps'-' ziet men in plaats daarvan in de Duitsche landen? Wie door het Duitsche landschap gaat en onverwacht, voor het panora ma der met sneeuw bedekte toppen der Alpen of temidden van den ernst van een heidelandschap in Westfalcn het beeld van den Ge kruiste ontmoet, ondervindt diep in zijn hart, in zooverre hij een echt bloedbewuslzijn heeft, een diepe, blij vende schaamte. De goden onzer voorvaderen zagen er anders uit! Zij waren mannen en hadden een wa pen in de hand, dat de typische, ons ras ingeboren levenshouding ver zinnebeeldde: de handelende daad der eigenverantwoordelijkheid. Hoe anders is die bleeke gekruiste, wiens; passieve houding en wiens duidelijke lijden-j de gelaatsuitdrukking deemoed en uiterste) zelfopoffering uitdrukken: eigenschappen, welke in strijd zijn met de heldhaftige prin cipes van ons bloedbewustzijn". Er heeft, zich een wijziging in het gods beeld voorgedaan: de Azen, wier levenslus tige mannelijkheid eens ons ras van de eene overwinning naar dc andere hebben gevoerd, zijn door den schrikwekkenden, voor geen snoodheid terugschrikkenden Jahwe van het Oude Testament en door zijn gekruisigden zoon verdrongen. En dit alles is liet werk van een naar geld en macht strevende priesterkaste, die ons volk het verschrikkelijke spookbeeld van 't zonden-geloof predikte en den duivel als een bloedigen gecsel zwaaide. Geen persoonlijk letsel. Gistermiddag is tijdens oefeningen H Ms. onderzeeboot O 10 in lichle aanvaring geweest met H Ms. „Su matra". Van de onderzeeboot weed de bovenbouw lichtelijk beschadigd. De boot is door de sleepboot „Am sterdam" van bureau Wijsmuller naar Nieuwediep gesleept. H" Ms'. „Sumatra" had geen beschadiging. Op geen der beide schepen kwam persoonlijk letsel voor. VERBETERING RIJKSWEG ALKMAAR- DEN HELDER. De wegwerken vinden voor onze omgeving den laatsten tijd snellen voortgang. Zoo zal 30 Juni a.s. te Haarlem door den Rijkswater staat worden aanbesteed, bestek no. 227: Het uitvoeren van grondwerken en het aanbren gen van een verharding van cemcntbeton met kantstrooken van klinkerkeien op de rijbaan van een vak van weg 110. 9 (gedeelte AlkmaarStolpen) en van weg no. 10 (Stol penDen Helder), Rijkswegcnplan 1938, en het maken van parkeerplaatsen met een vep harding van cementbeton langs enkele vak ken van deze wegen, met bijkomende werken onder de gemeenten Zijpe en Callantsoog. CORRESPONDENTIE. H. ter H., N. Niedorp. U zult begrijpen, dat wij critiek op andere bladen, naar aan leiding van onze rubriek „Wij lazen voor U" niet kunnen publiceeren. Het is goed journalistiek gebruik, om critiek op de meening van een bepaalde krant niet in een andere krant op te nemen! SCHAGEN, 8 Juni. 6 Geldekoeien (magere) f 80120, 32 id. (vette 160—2-45, 3 kalfkoeicn 180—245, nuchtere kalveren f 410, 100 vette schapen 1020, 60 overliouders 1318.50, 207 lam meren 49, 5 bokken en geiten 3—8, 7 vette varkens per Kg. 4547 ct., 65 biggen 916, konijnen 3075 ct., 15 kippen 0.701. AMSTERDAM, 6 Juni. Veemarkt. 275 vette kalveren: le kw, 60—65 ct., 2e kw. 52-—58 ct., 3e kw. 4050 ct. per Kg. levend gewicht, ondcrmelkers lager. .95 nuchtere kalveren f 48 per stuk, 109 varkens; vleeschvarkens,wegende van 90—110 Kg. 5057 ct., zware varkens 55— 56 ct., vette varkens 5455 ct. per Kg. si.* gewicht. Aangevoerd 2 wagons geslachte runderen uit Denemarken. Overzicht: Vett» kalveren ruime aanvoer, handel zeer matig, prijzen lagèr. Nuchtere kalveren, matige aanvoer, handel gedrukt, prijzen lager. Varkens zeer matige aanvoer, handel slecht, prijzen onveranderd. Aan het eind der markt veel varkens onverkocht. MEDEMLIK, 7 Juni. Aardappelen: Schotsche muizen 3.35—3.60, kleine muizen 2.09—3.05, kriel 1.65—1.90 per 50 Kg. ZWAAG, 7 Juni. Veilingsvereen. „Bangert en Omstreken". Aardappelen: Gr. Schotsche 5.906.70, kl. Schotsche 5.80—6.S0, blauwe 1.60, wortelen 311, bloemkool 619, sla 0.601, wasch- peen 5.spinazie 3.908.70, postelein 1.50 —2.30, komkommers 39, tuinbooncn 911. slaboonen 4654. doperwten 910, peulen IS—37, aardbeien 96124, rabarber 1.80— 6.70, Druiven: Frankenthaler 100—111, to maten 2939, blauwe pruimen 4, Reine Vic toria 5, 100de bessen 50. kruisbessen 912, perziken 5—21 ct. per stuk. ALKMAAR, 7 Juni. Aardappelen (nieuwe) 6.40—-8.60, aardbeien' 2S30. andijvie 1.103.S0e asperges 12—28, bloemkool I 1219, idem II S10, druiven 46, kropsla 0.501, komkommers 17, pe terselie 0.50—1, postelein 0.100.28, peulen 1117, rabarber 611, raapstelen 0.601. radijs 1,10—2.10. selderie 0.501.20, spinazie 0.12—0.80, tomaten 1719, uien 2.703, wor telen 58. BROEK OP LANGENDIJK, 8 Juni. Aanvoer: 55.000 Ke. aardappelen: Schot sche muizen 6.8(4—7.90. drielingen 6.20—7.10, kriel 5-5.70. 12000 Ke. tomalen: A 13.30- 43.70, B 36.90—15.S0. C 45.80—15.90. CC 4210, .384 stuks bleonukool 7.709.20, 125 Kg. uien 0.601.10.

Schager Courant | 1939 | | pagina 6