DE WERELD De charmante Sybrigje veroverde harten en 45000 Is „Lieve Piet" onschuldig? De verboden rit Rijwielhelers zwaar gestraft De Thetis nog niet gelicht Op de koffie, met thee! Het voortbestaan van „Artis" verzekerd De rol van de Italiaansche marine in Spanje Japansch offensief gestuit Postvlucbteo op Indië Drie jaar gevangenisstraf tegen vrouw geëischt Gisteren stond voor de Amster- damsche rechtbank de Groningsche vrouw Sybrigje V. terecht, die op 0 April j.1. uit de safe van baar be jaarden vriend, den Groningschen veekoopman B., f 45000 had meege nomen en er toen met een anderen, jongeren vriend M., vandoor was ge gaan. Het geld werd teruggevonden in een safe te Oude Pekela, waar de vader van den jongen vriend M. het op diens verzoek had Opgeborgen. Zoowel Sybrigje als haar vriend M. wer den gearresteerd. De f 45000 leggen, in bankbiljetten uitge teld, op de groene tafel in de rechtszaal. Het getuigenverhoor begint. Ik kan zonder haar niet leven! Een bejaarde man, die met den vriend van Sybrigje per auto naar Amsterdam was fereisd, verklaart thans, dat M. hem over ybrigje vertelde: Ik ga naar Amsterdam, omdat. Sybrigje er zit. Ik kan zonder haar niet leven, ze is naar Amsterdam gegaan met B. (De oude boer, die de f 45.000 is kwijtgeraakt.) Dan komt de oude vriend van Sybrigje voor liet getuigenhekje. B. is ruim zes en zestig jaar en hij is een beetje doof. Aanvankelijk antwoordt hij vrijwel fluis terend en hij verstaat herh aaldel ijk de vra gen van den president niet. „Dat komt door de zenuwen", zegt B. Dat hoeft niet, want uw geld is terecht, hier ligt het. Inderdaad verstaat getuige na een blik op zijn geld, den president veel beter. Hij vertelt dan, dat hij een verhouding met Sybrigje had. Op haar verzoek was hij met haar een paar dagen naar Amsterdam gegaan. Sybrigje had gezegd: „Neem je geld maar mee dan huur je in Amsterdam een safe. dat is veiliger". Pres.: Waarom veiliger? Getuige ''aarzelend): Dan konden mijn vrouw en kinderen er geen beslag op leg gen, want ik wilde later met Sybrigje trouwen Er werd inderdaad een safe gehuurd. Get. had 'n stuk geteekend, waarmede Sybrigje ook in de safe kon komen. Pres.: En hebt U toen tegen Sybrigje ge zegd Die f 45.000 zijn voor jou. Getuige: Geen sprake van. De sleutels van de safe had get. aan zijn sleutelring gedaan. Pres.: En niet aan Sybrigje gegeven? Getuige (kort en bondig): In m'n eigen, zak gestoken. De fatale ochtend. Een paar dagen later had "het tweetal een kamer in een pension betrokken. Op den ochtend van 6 April was Sybrigje vroeg opgestaan en uitgegaan om een boodschap te doen. Weldra miste get zijn sleutels, die een paar uur later in een enveloppe werden terugbezorgd. Er was een briefje bij: „Lieve Piet, Ik ga naar Gronin gen terug, bet bevalt me niet lan ger in Amsterdam, ik heb het geld, dat ie me gegeven hebt, opgehaald uit de kluis. Als je meer inlichtin gen wilt hebben, kom dan maar naar Groningen Mr. van Tuyll: Hebt U haar het geld niet gegeven om uw familie een hak te zetten? Het is wel vreemd, dat Sybrigje u besteelt. De rentenierende veehouder, die naar lijn zeggen door Sybrigje was bestolen, wordt danig aan den tand gevoeld. Mr. van Tuyll: Hebt u er heelemaal niet over gesproken, dat Sybrigje wel wat geld kon krijgen? Getuige: Neen, geen oogenblik. Rechter: Maar u was toch van plan om later met haar te trouwen? Getuige: Ja, dat wel. Rechter: Tn gemeenschap van goederen? Getuige: Ik wist nog niet, wat het bes te voor me was Rechter: Als je van een vrouw houdt, vraag je je alleen maar af, wat het beste voor de vrouw is! Officier: Getuige B., hoe leefde u met Uw eigen vrouw, als kat en hond? Getuige: Er waren wel moeilijkheden. Officier: Dus het was toch niet. zoo erg, dat u haar een hak wilde zetten. Getuige: Neen... Pres.: En nu bent u door uw eigen vrouw weer in genade aangenomen... „Ja", zegt getuige met een zucht. Sybrigje krijgt een compliment. De verdediger tracht aan te toonen, dat zijn cliënt die nu niets meer weet, behal ve, dat hij geen geld gegeven heeft, veel van Sybrigje hield. Trouwens zegt de verdediger Sy brigje is een charmante en intelligente vrouw. Officier: Moet u maar naar mijn requi sitoir luisteren, ik heb al sedert 1926 over haar gehoord! Na het getuigenverhoor moet-Sybrigje op biechten. Zij verklaart, dat zij eerst niet met M. terug wilde naar Groningen, maai den volgenden dag was zij van idee veran derd. „Na een nacht van zwaren tweestrijd" hebt u indertijd verklaard, merkt de presi dent op. „Ja ik hield toch eigenlijk meer van M. dan van den ouden B.", bekent ver dachte. President: En waarom verdween u zoo stilletjes? Verd.: Ik vond het voor Piet zoo sneu. Pres.: Hij was zijn geld kwijt, dat was sneu! Verdachte: Neen, want dat had hi] mij gegeven. Verdachte vertelt, dan, dat zij het geld uit de safe haalde. Requisitoir. De Officier van Justitie beschrijft uitvoe rig het berooversmillieu, waaruit Sybrigje, voorkomt. Er is toen reeds jaren geleden een einde gemaakt aan de practijken van deze bende, die ingerekend werd toen spr. Of ficier van Justitie te Leeuwarden was. Ook Sybrigje werd toe ngearresteerd en veroor deeld. Herhaaldelijk verdacht men haar van be- roovingen. En thans dit geval. Een echt be- roovingsgeyal. Voor een Groninger boer f 45.000 weggeeft moet er heel wat gebeu ren. Hij heeft dan ook hier ter zitting met klem verklaard, dat hij haar het geld niet had gegeven. Spr. achtte de tenlaste gelegde diefstal bewezen. Een zware straf moet aan deze vrouw worden opge legd. Spr. vordert drie jaar gavango- nisstraf.i Tevens requireert hij terug gave van het geld aan B. Pleidooi. De verdediger wijst er op, dat de oude boer volhoudt, dat hij het geld niet heeft gegeven, maar niets bevestigt zijn verkla ring. Evenmin blijkt ergens uit, dat de vrouw onwaarheid spreekt, integendeel haar verklaringen zijn zeer aannemelijk. Er is in ieder geval een dubium in deze zaak en daarom zal verdachte moeten worden vrijge sproken. PI. verzoekt de rechtbank verd. onmiddel lijk in vrijheid te stellen. De officier verzet zich tegen de inwilli ging van het verzoek, dat daarna door dc rechtbank wordt afgewezen. Tegen den 36-jarïgen vriend M., die ja renlang een verhouding met Sybrigje heeft gehad en er van beschuldigd worclt, het door zijn minnares gestolen geld uit winst bejag te hebben veroverd, eischic de officier van Justitie, in de middagzitting twee jaar gevangenisstraf. De verdediger voert in zijn dringend plei dooi o.m. aan, dat verd. Sybrigje, die het geld in haar taschje had, heeft vervoerd en niet het geld! PI. verzoekt onmiddellijke in vrijheidstelling van zijn cliënt, welk ver zoek de rechtbank inwilligt. Het vonnis wordt 22 Juni geveld. Tegen Voorzitter van het Chris- toffelfonds voorwaardelijke boe te geëischt. De Haagsche kantonrechter heeft gister ochtend een zaak tegen den heer J. C. H., voorzitter en bestuurder van het z.g. „Chris- toffelfonds" te berechten gehad. Dit was de tweede maal dat deze heer zich te verant woorden had. Thans gold het een in strijd met het R. A.P. op 6 Maart geipaakten van- Ben Haag naar Leiden, op den Leidschestraat- weg geconstateerd. De verdediger verwees in hoofdzaak naar het bij enkele gelijksoor tige zaken gevoerde verweer, waarbij hij er den nadruk op legde, dat een dienst nu een maal bestaat uit een aaneeenschakoling van ritten. Toen de geconstateerde feiten ge pleegd werden, was verd.. overtuigd, dat het R.A.P. niet verbindend was en dat hij al thans met het Christoffelfonds geen over treding beging. Op het oogenblik maakt verdachte zich niet meer aan die feiten schuldig. Hij heeft de diensten gestaakt. PI. verzocht den kantonrechter deze zaken voor zichzelf te zien als een voortgezette han deling. De ambtenaar van het O.M. zeide in zijn requisitoir, dat dit de laatste zaak van dezen aard zal zijn, die de kantonrechter zal hebben te berechten. Waarschijnlijk op 20 Juni zal de zaak van de inbeslaggenomcn aptobus dienen. De ambtenaar zag geen re den om hier een andere straf te vragen dan in de andere zaken en eischte een voorwaar delijke geldboete van 500 gulden, subs. 50 dagen hechtenis. Het vonnis luidde conform dezen eisch. Wegens heling van een groot aantal rij wielen welke in Den Haag zijn gestolen, veroordeelde de Haagsche rechtbank giste ren den 41-,jarigen losarbeider A. van der K. en den 32-jarigcn H. de G. beiden tot een gevangenisstraf van één jaar en zes maanden. Vlotbrengen geeft groote moei- lijkheden. Men ziet de mogelijkheid onder oogen, dat men de „Thetis" niet zal kunnen vlotbrengen. Inderdaad doet men opmerken, dat kapitein Oram en andere overlevenden in staat zijn alle technische bijzonderheden te ge ven over de omstandigheden van de schipbreuk. De hij de lichtingswerk zaamheden ontmoete moeilijkheden zijn zoodanig, dat men nog niet weet. of het mogelijk zal zijn de duikboot weer vlot te brengen. Het is mogelijk, dat het lichten van de boot eenige maanden zal du ren. Een eerder telegram uit Londen zegt, dat men tengevolge van het slechte weer er nog niet in geslaagd is de .Thetis" te lichten. Een Lloydsbcrieht van Houlake meldt: „Woensdagavond te half tien waren de pontons bevestigd, het weer werd even wel slechter en omstreeks middernacht dwong de hevige deining tot terugtrekken, nadat de kabels, waarmede de onderzeeër bevestigd was. waren losgeraakt. Hierbij is gebleken, dat het aanwezige materieel niet voldoende is en krachtiger installaties wor den vereischt om het schip te lichten. Men heeft zich derhalve tijdelijk teruggetrokken om dit materieel tehalen. Vanochtend is het bergingsschip „Ranger" naar Liver- pool opgestoomd. In antwoord op de vraag van lord Stra- bolgi of hij in de bladen verschenen berich ten dat de redding van de duikboot Thetis zou zijn opgegeven, zou kunnen tegenspre ken, heeft Lord Stanhope gezegd, dat hij die verklaring kon tegenspreken, aangezien daarvoor voor het oogenblik geen enkele grond bestaat Zes jongens van twaalf jaar op heeterdaad bij inbraak betrapt. Op twee verschillende plaatsen in de hoofdstad zijn Woensdagavond en gisterochtend zes jongens van on geveer twaalf jaar op heeterdaad bij inbraak betrapt. Bij een metaalwarenfabriek aan den Spaarndanimerdijk werden den laatsten tijd kleingeld en kautoorbenoodigdheden ont vreemd. De politie van het bureau Spaarn- dammerstraat stelde ter plaatse een onder zoek in en constateerde, dat hier geen be roepsinbrekers aan het werk waren ge weest het was echt „jongenswerk". Men was door een open raam binnengekomen. De politie had er een idee van, dat men wel weer eens naar de plaats, waar men zoo rustig had kunnen opereeren, zou te- nigkecmi -eRrilaa-rom-.s telde: zich AVoenstteg- avond een post verdekt voor het gebouw op. En niet -resultaat. Vi'er knapen van amper twaalf jaar klom men door het openstaande raam naar bin nen. De politie liet de heertjes rustig hun gang gaan, om eerst na eenigen tijd een kijkje binnen te gaan nemen. Daar zat in het kantoor het viertal bijeen..., er was thee gezet en alles wees op een langer gezellig samenzijn in het kantoor, waar de jongens reeds vaker knus waren bij een geweest, om dan op hun gemak dingen van hun gading, zooals klein geld voor een zakcent en potlooden, - vlakjes'en dergelijke als geschikt •handelsartikel in te slaan. Het veelbelovend span werd overgebracht naar het bureau, waar het uitvoerig verslag van zijn heldendaden gaf. flog een treurige ontdekking. Een ander tweetal van gelijken leeftijd, jongens van negen en twaalf jaar, hadden als terrein voor hun operaties het theehuis aan den Zuidelijken Wandelweg gekozen. Toen de beheerder van de uitspanning gis termorgen het theehuis binnenging, vond hij daar tot zijn verrassing de twee kinderen, die reeds een en ander hadden, klaargelegd om mee te nemen. Zij hadden een ruit ver nield en waren zoo binnengekomen. De jon gens waren van huis weggeloopen. De jong ste werd reeds sinds Dinsdag vermist. De jongens werden aan de politie overge- le.erd. De negenjarige bleek in zijn prille bestaan al vaker het slechte pad te hebben bewandeld. Hij had al eens een portemon- naie bij zijn grootouders weggenomen. Obligatiehouders nemen genoegen met 74 pet. In de gisteravond in een der zalen van „Artis" gehouden vergadering van houders van 3 pet. eerste hypothecaire obligatiën ten laste van het Koninkrijk Zoölogisch Genoot schap „Natura Artis Ma-gistra" waren aan wezig 21 obligatiehouders of hun gemachtig den, vertegenwoordigende dc houders van 5SS obligaties van f 1.000 en 33 obligaties van f 250 tezamen recht gevende op 595 stemmen. De vergadering werd gepresideerd door den voorzitter der Trustee, de Nederland- sche Trust Maatschappij N.V. den heer dr. A. F. van Hall. In zijn openingswoord zeide de heer van Hall, dat de trustee er,wa al het in de vo rige vergaderingen gesprokenen, geen be hoefte aan gevoelt daaraan nog veel toe te voegen. Het aannemen van het voorstel zal evenwel afhankelijk zijn vn het besluit van den gemeenteraad van Amsterdam en van Gedeputeerde Staten van Noord-IIolland. De trustee heeft redenen aan te nemen, dat de zaak van die zijde in orde zal komen. Mr. I. Bunker, sprekende namens een groep obligatiehouders zeide in de eerste plaats zijn dank te willen betuigen aan den trustee voor zijn bemoeiingen tot het verkrij gen van een oplossing, welke aanvaardbaar zou zijn voor obligatiehouders en het voort bestaan van het genootschap zou verzekeren Hoewel sprekers cliënten geen volledige bevrediging hebben verkregen, zullen zij dit voorstel aanvaarden, daar zij steeds tot concessies bereid \yaren, die 't behoud van Artis zouden verzekeren. Vervolgens werd bij hoofdelijke stemming met algemeene stemmen het voorstel aangenomen van de dé- bitrice haar tegen betaling van een bedrag van f 740 per obligatie van f 1.000 en van f 185 per onder obli gatie van f 250.te ontslaan van alle verplichtingen uit hoofde van de obligatieleening 1S95. Het Genootschap verplicht zich uiterlijk 30 Augustus a.s. bij den 'trustee, als verte genwoordigende en ten behoeve van de obli gatiehouders, een bedrag van f 1.097.420 te storten. De heer van Hall wenschte het genootschap cn dc obligatiehouders geluk met het geno men besluit, waarna de voorzitter van Artis de heer Paul May een dankwoord sprak. De voorzitter van het Artis Reddings fonds, delde nog mede, dat dit fonds over f 225.000 beschikt, welk bedrag vermoede lijk nog iets grooter zal kunnen worden daar er eenige voorwaardelijke'toezeggingen zijn gedaan. Spreker zeide, dat de commissie hoopt binnenkort dit bedrag te kunnen be schikbaar stellen ten behoeve van het ge nootschap. De heer van Hall sloot hierna de verga dering. Verscheidene schepen tot zinken gebracht. Het Italiaansche militaire tijdschrift „Forze Armate", publiceert een artikel over de rol van de Italiaansche marine in den Spaanschen oorlog. In vier maanden tijd in het einde van 1936 en begin 1937 werden 100.000 manschappen, 4300 vrachtauto's, 40.000 ton materieel en 750 stukken geschut naar Spanje overgebracht. Hiervoor waren 52 koopvaardijschepen en 30 oorlogssche pen noodig. Verder wordt gewezen op het be slissend optreden van de Italiaan sche onderzeeërs in dienst van Franco in de Middellandsche Zee met het doel het verkeer van de „rooden" lam te leggen. Deze onderzeeërs heben verschei dene schepen tot zinken gebracht. Behalve de onderzeeërs hebben lichte eenheden van de Italiaansche marine deel genomen aan de actie voor deSpaansche kust. De Fransch-Britsche strijdmacht Gamelin opperbevelhebber. De Correspondent van de ,Matin" te Lon den ber.icht, van welingelichte Britsche zijde te hebben vernomen, dat ingeval En geland en Frankrijk in een algemeen Eu- ropeesch conflict zullen worden gewikkeld, het opperbevel van de vereenigdc Fransch- Britsche strijdmacht zal worden toevcr- touwd aan generaal Gamelin. .Het opper bevel over de veie migde vloten zal in han den van een Britsch admiraal, vermoede lijk sir Roger Backhouse, liggen en ook zal een Engelschman, vermoedelijk maar schalk Sir Cyril Newall, de vereenigde luchtmacht commandeeren. Oorlogsgruwel in lieflijk landschap Een verhaal van den strijd aan de Mongoolsche grens. De Japansche kapitein Osawa is Woens dag te Tokio teruggekeerd nu te hebben deelgenomen aan den strijd aan de grens van Buiten-Mongollë en Mandsjóekwo bij Nomonhan. Hij beschreef dé plaats, waar de gevech ten waren geleverd als zoo mooi begroeid met bloemen, dat het jammer was hier een vliegtuig te doen landen. Overdag schom melt de temperatuur rond 63 graden, ter wijl ;d§ nachten kil zijn. In dc omgeving Jeven Mongóolache nomadenstammen wier eenige 'rijkdom bestaat uit groote kudden schapen cn paarden. Hier en daar in het land staan lama-tempels, Verder zijn er warme bronnen, welke zelfs in den win ter niet bevriezen. Boven dit landschap werden de lucht gevechten geleverd tusschen meer dan hon derd toestellen, De Japansche vliegers had den hierbij het voordeel boven hun eigen linies te vechten, zoodat zij bij eventueel met dc parachute omlaag springen temid den van hun vrienden terecht kwamen. Kapitein Osawa verklaarde vervolgens dat de Russische vliegtuigen van verouderd type waren waardoor de overweldigende Japansche overwinning te verklaren is. Anti-Britsch optreden der Japan ners? Het Chineesche telegraafagentschap meldt, dat Chineesche tegenaanvallen het offen sief hebben gebroken van de Japanneezen in het Westen van de provincie Sjansi, in de richting van de Gele Rivier. Het doel der Japanneezen was op drie punten een overgang over de rivier te bereiken, welke in dit gebied de scheiding vormt tusschen de provincies Sjansi en Sjcnsi. Bij het of fensief der Japanneezen waren 10.000 man in het veld gebracht. Uit Taiyocan wordt gemeld, dat de Ja pansche troepen na omsingeling van het Tsjoengtsjiaugcbergte dat evenwijdig loont inet de Gele Rivier, thans de Zuidelijke helling van dit gebergte afzakken en op rukken naar Pingloe, dat op den Noorode- lijken oever van de Gele Rivier is gelegen De Chinëezen hebben ongeveer duizend dooden op het terrein moeten achterlaten. Nog een geheimzinnig overlijden. Een Engelschman, Mcallister genaamd, die werkzaam was bij dezelfde firma als Tinkler, die is overleden aan de verwondin gen. welke hij in een conflict te Poetoeng heeft ongeloopen, is onder geheimzinnige omstandigheden overleden. Gisteravond een ziekenauto on een dringende oproep naar het douanebureau gezonden en nam hier Macallister op. die op de fabriek te Poetoeng bewusteloos was geraakt. Op weg naar het ziekenhuis is de patiënt overleden. Anti-Britsch optreden in Toetoeng. De Britsche consul generaal heeft, een be zoek gebracht aan den Japanschen consul generaal en heeft gevraagd onmiddellijk maatregelen te nemen tot volledige bescher ming van het Britsche eigendom in Poe toeng. De Britsche consul voegde hieraan toe, dat gisteren gewapende agitatoren schoten hebben gelost toen twee Britsche employés dc Chineesche stakers, die het werk wil den hervatten, aanmoedigden cn hij ver zocht, dat maatregelen zullen worden ge nomen om de antl-Britsche agitatie in Poe toeng te onderdrukken en te voorkomen, dat Chineesche arbeiders worden geïntimi deerd. Torenvalk L.T, (heenreis) 8 ,unl Emoe (terugreis) Valk (heenreis) Gier terugreis) Pelikaan (heenreis) [Athene 8 Juni |Basra 8 Juni 'Rang. 8 Juni A'dam 8 Juni Zilverreiger B (J 8 Juni (terugreis) 1 Aankomst te Band. 8 Juni jA'dam 8 Juni jlvarachi 8 Juni jjodhp. 8 Juni [Athene 8 Juni Medan 8 Juni «m w e ini g\ F woorden Groot fabrieksongeluk in Duitschland. In een fabriek in den Harz heeft zich gisteren een ernstig bedrijfsongeluk voorgedaan, waarbij 19 arbeiders gewoncl werden, waar van tien érnstig. Van de zwaargewonden zijn er in den afgeloopen-nacht acht over leden. Het is te verwachten, dat nog meer gewonden zullen overlijden. Zware brand in Fransche drukkerij. Bij een brand in een drukkerij te Chateaudren, zijn elf personen door uitstroomende gas sen bedwelmd. Zes hunner zijn overleden. De toestand der overige vijf is ernstig. Antisemitisme in Brussel. Onbekenden hebben bij een der leiders van de Israë litische kerk een flesch met een zeer scherp bijtend zuur naar binnen geworpen. Het züur verspreidde zich in een vertrek, waar oen kind sliep, dat gelukkig niet getrof fen werd. Uit liet onderzoek zou gebleken zijn, dat het hier een anti-semitische aan slag betreft. De koffieschaarschte in Italië. De scliaarsch- te van koffie in Italië is aanleiding tot ge vallen van prijsopdrijving, welke door de autoriteiten zwaar worden gestraft. Drie Romeinsche winkeliers, die koffie boven den vastgestelden prijs hadden verkocht, werden veroordeeld tot het sluiten van hun zaak gedurende tien dagen. Niet ingeblikt maar uitgebrand. Te Fol- lesoe in Noorwegen heeft een hevige brand gewoed in een inmakerij van Sardines. De schade bedraagt naar schatting een mil- lioen kronen. 25e Arbeidsconferentie bijeen. Gisteroch tend elf uur is de 25ste zitting van de in ternationale arbeidsconferentie te Genève bijeen gekomen. Niet naar Mars, maar in de cel. Cheston Eshelman, die Woensdag op zee werd op gepikt, nadat hij met zijn vliegtuig, waar mede hij „naar Mars wilde vliegen", om laag was gestort, is in staat van beschul diging gesteld wegens diefstal van het vliegtuig. Onwettige emigranten vrijgelaten. De 228 Joodschc immigranten, die gisteren door de politie te Jeruzalem zijn gearres teerd, omdat zij op onwettige wijze het land zijn binnengedrongen, zullen worden vrijgelaten. Hun aantal zal worden afge trokken van het bij het witboek toegela ten contingent immigranten. Het petroleumconflict in Mexico. De alge meene vergadering van de bonden van ar beiders in de Mexicaansche petroleum industrie heeft officieel verklaard, dat de arbeiders onder geen voorwaarde zullen terugkeeren tot de onteigende bezittingen. Vliegtuigongeluk eischt zes dooden. Naar omtrent een vliegongeluk, dat zich giste ren te Gelnhausen bij Frankfurt heeft voorgedaan, gemeld wordt, is het vuur van de brandende machine naar twaalf huizen overgeslagen. Behalve de om het leven gekomen drie leden der beman ning zijn nog drie bewoners van de in brand geraakte huizen gedood, Zes bewo ners werden zwaar en honderd licht ge wond. Gesol met Poolsche Joden aan de grens. Volgens de Illustrowany Kuhjer Cod- zienny hebben de Duitsche autoriteiten onder bedreiging met vuurwapens ge tracht in Silezië een zeker aantal uit Weenen gezette Joden de Poolsche grens te doen passeeren. Negentig personen werden gearresteerd door de Poolsche grenswacht en weer naar Duitsch gebied geleid. Joden in Italië mogen nog iets De Senaat heeft een wetsontwerp aangeno men. waarin de uitoefening van zekere beroepen voor Joden wordt geregeld. Vol gens de bepalingen van dit wetsontwerp is de uitoefening van de meeste vrije be roepen voor Joden slechts onder zekere voorwaarden geoorloofd. Helgoland voor vreemdelingen verboden. Daar Helgoland is aangewezen als te be- hooren tot de veiligheidszone van het Duitsche rijk, zal de toegang tot het ei land voor vreemdelingen verboden zijn. De toegang tot het eiland is voor Duit sche burgers geheel vrij. Sean Russell op vrije voeten. Het Ame- rikaansche departement van arbeid heeft hevel gegeven tot invrijheidsstelliing van den hekenden leider van het Iersche re- publikeinsche leger, Sean Russell, in af wachting van een beslissing over zijn de portatie. Wang Tsjing Wei van hoogverraad beschul digd. De Hooge Raad der Nationale Defensie van China heeft besloten een be vel tot arrestatie uit te vaardigen tegen den oud-vice-voorzitter van den Kwo Min Tang Wang Tsjing Wei, die van hoogver raad wordt beschuldigd. Sir William Strang gaat Zaterdag naar Mos kon. De diplomatieke redacteur van Reuter meldt, dat sir William Strang, de vertegenwoordiger van het Britsche Fo- reign Office, Zaterdag per vliegtuig naar Moskou zal kunnen gaan.

Schager Courant | 1939 | | pagina 2