-I De westelijke proefpolder Drieledig jubileum bij de Zuivelfabriek „Benningbroek" n Uk If Constantijn Frans Preferent A Predikbeurten Vrijdag 9 Juni 1939 Tweede Wad Es heerscht vreugde om de zuivelfabriek te Benningsbroek en daarvoor is alle reden! In de eerste plaats bestaat de fabriek 25 jaar, verder fungeert de heer C. Helder gedurende 25 jaar als voorzitter-directeur en ten slotte is de eerste kaasmaker, de heer Kompas, eveneens een kwart-eeuw in het bedrijf werkzaam. Op ons plaatje ziet men het personeel voor zijn fabriek en met ïn zijn midden de twee jubilarissen, de heer Helder (x) die uit Winkel afkom stig isen links van deze de heer Kompas De heer Kompas werkte vroeger te Oude sluis en Lutjewinkel. Te Oudesluis heeft hij nog meegespeeld in de rederij kerskamer, welke ook den vader van den bekenden Daan Pool tot zijn leden rekende (Daan was toen nog een schooljongen). Bijna 30 jaar is de heer Kompas getrouwd. Kort na zijn trouwdag bestelde hij de „Schager" en deze leest hij nu nog. „Ik heb al veel abon nementskwitanties betaald", zeide ons de iubilaris met veel trots, „het zijn er ruim 110". De Schager Courant is dan ook zijn lijfblad. Ongetwijfeld zullen vele ouderen onder onze lezers voor zoover zij hem uit het oog hebben verloren zich den heer Kom pas herinneren en hem op onze. foto her kennen. «AAR ÏMID. uizen, kken, timer mid- Gedé ÏR-, i- en lond-t Herhaaldelijk gaven wij reeds zeer bijzondere en uitvoerige berichten over den Westelijken proefpolder in het Geestmerambacht. Onder staand duidelijk resumé geeft den stand van zaken op het oogenblik nauwkeurig weer. In het voorjaar van 1938 waren de gron- 0en, noodig voor de stichting van den wes telijken proefpolder in Geestmerambacht, ter grootte van ca. 32 ha., alle aangekocht en kooi een aanvang worden gemaakt met dè werkzaamheden .op. het terrein. Voor instandhouding van de bedrijven, die 'éaarvoor in aanmerking kwamen, werd voor f938 een blok ter grootte van oa. 10 ha. langs den provincialen weg gereserveerd en Sn perceelen in pacht uitgegeven. Voor het zelfde doel werd door de Provincie een are aal in den Wieringermeerpolder gepacht en aan eenige tuinders uit het gebied van den westelijken proefpolder weder in gebruik ge geven. Op het blo-k ten noorden van de Zuider- sloot tor grootte van ca. 20 ha. werden de eerste werkloozen te werk gesteld bij het maken van een waterkeerenden ring, het maken van een nieuwe vaarsloot ten noor den van het bewerkte gebied, welke moet dienen ter vervanging van de gedempte Zuidersloot, alsmede bij het graven van hieuwe slooten voor afwatering. Een lijdelijk ruwolievijzelgemaaltje werd gesticht om het te bewerken gebied droog te malen. In de volgende phase werd gewerkt aan het herontginnen en egaliseeren van den grond. Onder de laag teelaarde met een gemid delde dikte van ca. 20 tot, 25 cm. werd op de meeste plaatsen aangetroffen een laag zwa re, stugge, vrijwel ondoorlatende klei, de z.g. „pikklei", met een gemiddelde dikte van ca. 40 tot 60 cm.; onder deze laag bevond zich meestal een zandige en koolzure kalk- houdemdc klei van goede hoedanigheid. De opzet van het werk was doelmatige perceelen met een behoorlijke grootte en (vorm en een goede bodem constructuur te maken. Dit werd bereikt door het dempen van de Vele diepe slooten met de pikklei, die zoo veel mogelijk uit de oude perceelen i werd Verwijderd. Op enkele plaatsen, waar de pik klei te dik was cn te diep zat, moest wor den volstaan met een gedeeltelijke verwij dering en het losspilten van het overblij vende gedeelte om den grond doorlatend te maken. f Het geheele terrein werd gedraineerd met drainbuizen op een onderlingen afstand van Ca. 10 m. en ter diepte van ca. 1 m. De nieuwe bouwvoor werd samengesteld hit de oorspronkelijke laag teelaarde, de bag ger uit dc slooten en de koolzure kalkhou- dende klei uit den ondergrond. Door een juiste indeeling van de slooten en Wegen werden behoorlijke perceelen verkre gen. Door den proefpolder werd een tweetal we- fien aangelegd, waaraan alle perceelen be enden en waarlangs deze per as bereikbaar zijn geworden. Bij de oude verkaveling was het gebied "van den westelijken proefpolder in 78 per ceelen verdeeld met een gemiddelde grootte Van 0.40.00 ha. Na de herontginning en herverkaveling heeft men 16 perceelen gekregen met een gemiddelde grootte van ca. 2 ha. In het najaar van 193S werd, na den oogst het blok ter grootte van ca. 10 ha. langs den provincialen weg op dezelfde wijze ais het eerste blok onder handen genomen. De weersomstandigheden zijn oorzaak ge weest, dat een gedeelte van den proefpolder later is gereed gekomen, dan aanvankelijk was gedacht. De Provincie heeft een terrein van ca. 10 ha. bestemd voor het inrichten van een proef bedrijf voor liet nemen van proeven op het gebied van grondbewerking, bemesting, ge wassen- en variëteiten keus, ziektebestrijding, bawaring van kool en aardappelen. Op dit proefbedrijf worden een woning voor den bedrijfsleider en bedrijfsgebouwtjes opgericht. De algemeene leiding van dit proefbedrijf wordt gegeven door den Provincialen Wa terstaat, den Inspecteur van den Tuinbouw en het Tuinbouwonderwijs en den Directeur van den Economisch-Technologischen Dienst voor Noordholland. Voorts is een voorbeeldbedrijf van ca. 4 ha. gesticht, waarbij de woning en de bedrijfs gebouwtjes op het bijbehoorende land wor den gebouwd én het geheel onder bijzondere voorwaarden en toezicht van den Provinci alen Waterstaat aan een tuinder wordt ver pacht. De overige perceelen zijn los verpacht eveneens onder 'bijzondere voorwaarden en toezicht van den Provincialen Waterstaat, zulks ter bevordering van het juiste ge bruik van den grond en de meest ge- wcnschte cultuurwijzen. Door den vuilen toestand, vooral door de aanwezigheid van zeer veel kweek, is op vele perceelen dit jaar een intensieve on- kruidbestrijding noodig. Ook de perceelsgedeelten, welke te laat in het voorjaar zijn gereed gekomen, ver- eischten dit jaar bijzondere zorg. Door bovengenoemde oorzaken is er, in afwijking van het aanvankelijke plan, van af gezien, reeds dit jaar op het proefbedrijf vergelijkende proeven te nemen, daar nog geen betrouwbare uitkomsten kunnen wor den verwacht. In overleg met den Inspecteur van den Tuinbouw en het Tuinbouwonderwijs en den Directeur van den Economisch-Techno logischen Dienst voor Noordholland wor den dit jaar de gewone producten uit het Geestmerambacht geteeld, waaraan zijn toegevoegd mais en als nateelt koolrapen. Voor de werkzaamheden op het proefbe drijf is een bedrijfsleider aangesteld; deze is belast met. de dagelijksche leiding en wordt bijgestaan door arbeidskrachten uit ed omgeving. De grond is in het voorjaar gedeeltelijk geploegd, gedeeltelijk met den cultivator losgemaakt en vervolgens met de eg zaaiklaar gemaakt. Het bemestings- en teeltplan voor 1939 is als volgt: perceel I, groot 1.72.00 ha, erwten, bemes ting 200 kg kalksalepte, 500 kg super en 400 kg kalizout 40 pet. per ha. perceelen II en III, groot 3.50.00 ha, ha ver, bemesting 500 kg super en 400 kg ka lizout 40 pet. per ha.; perceelen IV en V, groot 2.82.00 ha, roo- de kool, Deensche kool en gele kool, be mesting 550 kg kalkammonsalpeter, 500 kg super en 500 kg kalizout 40 pet. per ha. perceel VI, groot 1.50.00 ha. mais, bemes ting 500 kg super en 400 kg kalizout 40 pet. per ha: perceel VII, groot 1.00.00 ha, aardappels, bemesting 450 kg kalkammonsalpeter, 500 kg super en 450 kg kalizout 40 pet. per ha. SCHAGEN AANGIFTE LEERLINGEN U.L.O. SCHOOL Zooals een advertentie voorkomend in dit blad aangeeft, is er in de week van 19—24 Juni gelegenheid aangifte te doen van nieu we leerlingen voor de school voor Uitge breid Lager Onderwijs alhier. Het mag een verheugend verschijnsel wor den genoemd, dat de belangstelling voor het Ü.L.O. onderwijs overal in den lande verhoogd is en vele ouders dezen cursus een zeer geschikte basis vinden voor de verdere ontwikkeling van hun kroost. Waar dc U. L.O. in Schagen over uitstekende leerkrach ten beschikt, verwachten wij niet anders of tal van ouders zullen hun jongens en meis jes aan deze school, die haar poorten per 1 September a.s. zal heropenen, toevertrouwen MET GROOT VERLOF. De dienstplichtige C. Scheltus, die in buï- lengcwonen dienst was opgeroepen, is met groot .verlof naar huis teruggekeerd. SCHAGEN-NIEUWS. Wedstrijden voor Zondag a.s. Petten 1Schagen 2. (Gouden Kruis). Ver trek 1 uur. J. J. Slikker J. Weeland H. Middelbeek P. Kistemaker G. C. Anneveldt T. Moransart J. Slikker P. de Vries A. de Wit J. v. d. Ben R. v. Haren Res.: J. Broer, C. Slikker, P. Dekker. St. Maartensvlotbrug—Schagen adspiranten. Vertrek 9 uur 15 per fiets. K. Molenaar F. Slotboom G. Anneveldt A. Schot Jb. Molenaar H. de Graaf R. Aibbring J. Kater T. Schoorl M. v. Rooij H. Vol ten Res.: Jb. Schoorl Jb. v. d. Pijl J. Koning. DE ZWALUWEN KOMEN NIET. Konden we eenigen tijd geleden melden, dat er goede hoop bestond, dat liet bestuur der voetbalvei'een. „Schagen" erin zou sla gen einde Juni een grooten propaganda-wed strijd te organiseeren tusschen het N.H.V.B.— K.N.V.B.-elftlal en de Zwaluwen, thans verne men we, dat deze hoop in rook is vervlogen; de Zwaluwen komen niet. Wegens het verge vorderde seizoen bleek het onmogelijk een Zwaluwen team (waarin altijd eenige inter nationals uitkomen) samen te stellen. Om den voetballiefhebbers toch wat goeds voor te zetten, heeft het Schagen-bestuur zich als nog in verbinding gesteld met eenige Weste lijke eerste klassers, o.a. met Haarlem (de club van Kick Smit) en V.U.C. (de club van de gebr. de Harder). Tot nu toe evenwel nog zonder eenig resultaat, zoodat de kans groot lijkt, dat we, evenals in mulerc jaren, ook nu van eerste klasse-voetbal verstoken zul len blijven. MARKTOVERZICHT. De aanvoer van vette koeien was giste ren bevredigend, de handel was stug. De hoogste noteering maakte een koe, afkom stig van den heer W. Kooijman, Haringhui zen, welk beest werd verkocht aan slager Hendrik Groen, Den Helder, voor den prijs van f 245.Deze gold per pond 35 ets. Weinig kalfkoeien aangevoerd, handel stug. De tijd voor gcldekoeien is nu weer voorbij: gevolg weinig aanvoer, handel na tuurlijk stug door de droogte. Pinken niet aangevoerd. Nuchtere kalveren handel stug van de prijzen was aardig wat af. Kale vette schapen golden van 19—14 gld., rui- gen 13I8V2 Oude slachtschapen, ka len 1417 gld., ruigen 16—20 gld. Lamme ren voor den dood 69 gld, voor 't leven 46 gld., welk een jammerlijk lage prijzen, handel van alle kalveren stug. Handel in bokken en géiten kalm. De handel in vette varkens was tamelijk, goed, iets minder dan de vorige week. 7-weeksche biggen 9—12 gld., 12-weeksche 1216 gld., ook weer lagere prijzen, han del^ stug. Kippen, konijnen minder. Alles was niet rooskleurig. Met smart wordt uitgekeken naar regen. SONJA HENIE EN PETER LORRE IN THEATER ROYAL. Sonja Henie, Olympisch en Wereldkam pioene op de schaats, is al twee jaar in Hollywood en heeft thans weer een film voltooid, waarin zij haar fenomenale schaatskunst combineert met haar frisch speeltalent, n.1. „My Lucky Star". Het was niet gemakkelijk weer een ijs-scenario te vinden, dat origineel en boeiend is. Doch men heeft hier een alleraardigst gegeven op den kop getikt, waarbij de ijsbaan, waar over Sonja in de meest flatteuze costutnes heenzweeft, in het middelpunt staat. Een ijscarnaval, feeërieke balletten, en een goede dosis liefdesromantiek, maken te sa men een kostelijke frissche film, waaraan men zijn avond of middag goed besteedt. Theater Royal presenteert „My Lucky Star" vanaf morgen en geeft als tweede hoofdfilm „Mr. Moto's laatste kans", een fantastische rolprent, waarin Peter Lorre als mr. Moto, de Japanschc spion de hoofdrol vervult. Deze film speelt in de geheim zinnige tropensfeer. Een radja vat liefde op voor een modern blank meisje, en wil baai- tot haremvrouw maken. Hoe Victoria (Rochelle Hudson) aan dit lot ontsnapt, en een anderen minnaar vindt, ga men zelf zien! LANGENDIJK ZUIDSCHARWOUDE. GESLAAGD Mej. M. Kliffen Cd. slaagde gisteren te Amsterdam voor het eindexamen Muziek geschiedenis. MET DE OUDEN VAN DAGEN OP STAP. De Ouden van Dagen uit Zuidscharwou- de en Broek op Langendijk hebben gisteren den traditioneelen autotocht gemaakt. Met een tweetal autobussen van de H.A.B.O. en 24 luxe-auto's, waarvan een 20 tal gratis be schikbaar waren gesteld door de houders ervan, .trokken ongeveer 120 Oudjes naar Volendam en Marken. Bij het mooie weer was het al een genot door het Hollandsche landschap van het Westen naar het Oosten van Noordholland te rijden en te genieten van het vele mooie, dat dit landschap biedt aan hen, die daar oog voor hebben. In Vo lendam echter zagen ze iets bijzonders iets dat men niet eiken dag ziet: de zee, met wat daar noodwendig bijkomt., en dan den typischen bouwtrant, de meestal kleine hou ten huizen de nauwe eenvoudige straatjes met de bewoners in typische kleederdracht. In hotel Spaander, van waaruit men een mooi gezicht op Marken heeft, werd de kof fie gebruikt. Marken zelf was ook het doel van den tocht. En al was het op zee vrij frisch, die werd drievoudig vergoed dooi* wat op Marken werd gezien. Die typische klecderdrachten, al dat oude en primitieve trok de buitengewone belangstelling der tochtgenooten. Allen waren verrukt over dit bezoek en verschillende vonden het mooier dan een tocht door die streken, wel ke rijk aan natuurschoon zijn. Op de terug reis ging het over de Zaanstreek, den nieu wen weg naar Limmen, over Bergen, waar nog koffie en een versnapering werd aan- SUCCES VOOR DE FOKKERIJ F. A. F. GRONEMAN TE WIE- RINGERWAARD. BIJ DEN EDELMAN ONDER DE STIEREN De stamboekstier Constantijn Frans, ei gendom van den bekenden fokker den heer F. A. F. Groneman te Wieringerwaard is preferent A verklaard. Een leek zegt dit weinig, een deskundige weet terstond, dat het hier dan wel een fokstier van zeer su- perieuze klasse moet betreffen, omdat deze onderscheiding zeer weinig en in de laat ste jaren in het geheel niet verleend werd. Met gerechtvaardigde trots kan Wieringer waard er zich dus op beroepen thans fei telijk de beste fokstier van ons land te be zitten. Voor den eigenaar geeft de onder scheiding vooral deze voldoening, dat het devies van de fokkerij „Groenhoven", reeds in 1884 door zijn vader aangenomen, het devies van... „Het beste niet verkoopen," weer het juiste is gebleken! Preferent A. De naam geeft reeds aan, dat hier een begrip „blijvend" is geschapen. Er bestaat ook een klasse welke men aan duidt met preferent B, en waarin slechts zeer goed fokmateriaal wordt geplaatst. Klasse A geldt uitsluitend voor materiaal, dat men volmaakt kan noemen. Een stier van klasse A, in dit ge val dus Constantijn Frans moet be wezen hebben niet alleen behoor lijk aan de verwachting te hebben voldaan, maar aan de allerscherpste eischen te voldoen, welke het rund veestamboek stelt. Men gaat de re sultaten van het nageslacht, zoowel in de mannelijke als in de vrouwe lijke linie na, waarbij gelet wordt op exterrieur, melkgift, vetgehalte, eniz. De nakomelingen van deze thans achtjarige vader, moeten dus ook wel alle reden tot tevredenheid hebben gegeven. Wij hebben Constantijn Frans op een plaatje gezet en stellen den edelman onder de stieren hierbij aan onze lezers voor. De heer Groneman verstrekte ons de volgende gegevens, die voor ingewijden zeker veelzeg gend zijn: Constantijn Frans, geb. 27 Febr. 1931, 2 x 1ste prijs Centr. keuring Alkmaar, re serve kampioen Utrecht. V. Frans 156; M. Marie 10. Opbrengst Moeder kg. kg. vet %vet dagen 5-J. 4953 207 4.17 301 7-j. 6163 244 3.96 302 v.m. 2-j. 3583 158 4.41 313 v.gr.ra. 2-j. 2947 139 4.73 315 v.o.gr.m. 6-j. 4860 225 4.23 292 Men wees ons er nog op, dat de stier eigen lijk voor de bekroning in ongunstige con ditie verkeerde, omdat zijn nageslacht duch tig van het mond- en klauwzeer te lijden heeft gehad. Er wordt zeker wel ocm Constantijn Frans gevochten? vroegen we den eigenaar, die ons in zijn statige hoeve allervriendelijkst ontving. De heer Groneman deelde ons mede, dat dit niet zoo erg was. In deze streek maken anderen betrekkelijk weinig gebruik van de zen stier voor hun Jkoeien. In Friesland zou dit wel anders zijn, daar kon zeker wel op een 200 koeien per jaar gerekend worden, maar, aldus de heer Groneman, het provin cialisme is daar sterker ontwikkeld dan bij ons. Inmiddels, er loopt toch heel wat mooi Jong goed in de weide, de stal Groneman fokt door op de oude beproefde manier. Het is nu de derde keer dat Frans Constantijn werd bekroond, met een hoogste onderschei ding, eenmaal werd een stier van de stal Groneman preferent B. En... Constantijn £rans zal de rij nog wel niet sluiten! geboden, om ten slotte langs den weg door het Geestmerambacht Langendijk binnen te komen, waar den Oudjes en hun gelei ders een joyeuse entrée ten deel viel, die het genot en het meeleven vertolkte van zoovelen, die om den ouden dag graag een sfeer van genot en levensvreugde willen scheppen. WERKVERSCHAFFING EN STEUNVER- LEENING. De werkverschaffing en steunverleening zullen hier van 26 Juni tot 26 Aug. worden stopgezet. Van 26 Juni tot 29 Juli zullen ten hoogste 10 werkloozen „in zorg" mogen zijn en van den laatsten datum tot 26 Aug. kan dat eventueel tot 25 worden opgexoerd. EEN KOOLKOELPAKHUIS We vernemen, dat het koolkoelpakhuis, dat de heer J. Commandeur laat bouwen, een oppervlakte van 135 M2 zal beslaan. Het zal voorzien worden van een koelin- richting, zoodat hiermee van tuinderszijde de eerste koelinrichting zal worden gesticht Uit de oppervlakte blijkt wel, dat het een pakhuis zal worden, waarin zeer veel kool kan worden bewaard. We twijfelen er niet aan, of het geïnves teerde kapitaal zal zijn rente wel opbrengen^ WINKEL. DE OUDEN VAN DAGEN NAAR FRIESLAND. Gisteravond hield de afd. Winkel van den Bond voor Staatspensionneering een verga dering met de autobezitters, waarvoor een flinke belangstelling bestond. De heer Dekker opende deze vergadering, het deed hem genoegen, dat er zoo'11 goede belangstelling bestond voor de a.s. reis van de Ouden van Dagen, ?ulks in tegenstelling met het vorig jaar. Spr. deelde mede, dat het idee der autobestuurders, om een reisje naar Friesland te maken, door het bestuur is overgenomen. Andere jaren ging het steeds naar het Zuiden der Provincie en dit is^eens iets anders. We gaan door de Wieringer- meer, die velen nog nimmer gezien hebben, evenmin als den afsluitdijk en Friesland De afstand was wel een bezwaar, doch het leek het bestuur wel uitvoerbaar. De heer van Leersum zeide, dat het voor hem geen bezwaar zou zijn, doch is het niet bezwaarlijk voor de ouden van dagen? De heer Schenk vroeg of, indien men toch zoo'n groote reis maakt, men dan niet heter naar Hilversum of naar Amsterdam kan gaan? De voorz. deelde mede, dat het bestuur als tweede plan had, naar het Gooi te gaan. Algemeen werd er wel voor een tocht naar Friesland gevoeld. De tocht zal Woensdag 14 Juni a.s. om 8 u n.t. aanvangen, chaufeurs en inzitten den zullen van de bijzonderheden op de hoogte worden gesteld. De stoet zal te Lut jewinkel worden ontbonden, hetgeen zoo veel mogelijk bekort zal worden. In Friesland zal getracht worden een at tractie te vinden, een eenvoudige opdracht is het echter niet- De heer Dekker sloot de vergadering met een woord van dank voor de aangename discussies. ZIJPE HERHALINGSOEFENINGEN. De dienstplichtigen Jóhannes N. M. L'. Breed en Jb. Appelman, respectievelijk van de lichting 1934 en 1935, zijn opgeroepen om op 14 September a.s. voor herhalingsoefenin gen in werkelijken dienst te komen voor den# tijd van 17 dagen. BURGERLIJKE STAND. van 2 t.m. 8 Juni 1939. Getrouwd: Dienard van der Vorst, 22 jaar, slager te Zijpe en Alida Leen, 18 jaar, zon der beroep te Schoorl. Overleden: Dirk de Leeuw, 5 jaar, zoon van Pieter de Leeuw en Jacoba Catharina Bood. Elisabeth Hulleman, 70 jaar, wed. van Albert van Essen. ZONDAG 11 JUNL Ned. Herv. Gemeente. Schagen, voorm. 10 uur, Ds. G. W. B. A. Thoden van Velzen, te Rauwerd (Fr.)) Eenigen'burg, voorm. 10.30 uur, Ds. M. van Wichen. Julianadorp, 'g av. 8 uur, Ds. v. Wichen. Huisduinen, geen dienst. Dirkshorn, voorm. 10.30 uur, Ds. de Leeuw. Onderwerp: Miskenning. Nieuwe Niedorp, 's av. 8 uur, Ds. Van der Heide. Winkel, voorm. 10.30 uur, Ds. Boeke. Schoorl, voorm. 9 uur, Ds. Boeke. Groet, zie Schoorl. Warmenhuizen, geen dienst. Oude Niedorp, geen dienst. Heerhugowaard, geen dienst; Veenhuizen, nam. 3 uur, Ds. v. d. Heide. Wieringerwaard, voorm. 10.30 uur, de heer C. A. Kondörffer. Afscheid. Oosterland, voorm. 10.30 uur, Ds. v. Beek. Westerland, nam. 7.30 uur, Ds. v. Beek. Haringhuizen, voorm. 10 uur, Ds. v. Bie- men. Bediening v. d. Doop. Barsingerhorn, nam. 2.30 u., Ds. v. Biemen. Burgerbrug, zie St. Maartensbrug. St. Maartensbrug, voorm. 10.30 uur, Ds. v. d. Poel. Oudesluis, zie Schagerbrug. Petten, geen dienst. Schagerbrug, voorm. 10 uur, Ds. Witkop. Doop. Aangifte bij Ds. Witkop Vrijdag 9 Juni. Anna Paulowna, voorm. 10.15 uur, Ds. Vorstman. Koedijk, voonm. 9.30 uur, Ds. v. Mullem. Hoogwoud, voorm. 10.30 uur, Ds. Rijkx. Aartswoud. geen dienst. Doopsgezinde Gemeente. Barsingerhorn, voorm. 10.30 uur, Da. Lei stra, van Edam. Burgervlotbrug, voorm. 10.30 uur, Ds. R. van der Veen. Hippolytushoef, voorm. 10 uur, Ds. H W Meihuizen. Geref. Kerk. Schagen, voorm. 9.30 uur, Cand. Wam- steeker, hulpprediker. Nam. 5 uur, Cand. Wamsteeker. Kolhorn. voorm. 10 uur, Ds. Visch. Nam. 3 uur, Ds. Visch. Evangelisatie. Breezand. voorm. 10 uur, de heer Boon. Nam. 3.30 uur, de heer Boon. Schagerbrug, Chr. Jongemannenvereeniging Bijeenkomst Woensdagavond 8.15 uur, hij J. de Haan, Grootesloot»

Schager Courant | 1939 | | pagina 5