Schager Courant GRATIS Waarom do ouders lichtingen werden opgeroepen Den Helder Wethouder W. de Boer plotseling overleden Ir. de Wit nog in leven? Vliegbooten in dienst van de oliewinning Duitsche druk op Turkije? Strenger eischen aan spoorwegpersoneel BEKENDMAKING Toelating van leerlingen tot de openbare school voor uitgebreid lager onderwijs Predikbeurten 0^MA!rktberichten^3 EEN DER MEEST MARKANTE HELDERSCHE FIGUREN. in den leeftijd van 68 Jaar is gisteren avond de bekende wethouder van onderwijs W. de Boer uit Den Hel der, die voor een dienstreis naar Gel derland vertrokken was, te Amster dam in het Ziekenhuis aan de Lin- naeusstraat plotseling aan een hart- aandoening overleden. Zijn echtge- noote en zoon had men 's morgens nog terstond laten overkomen en wa ren aan het sterfbed aanwezig. De heer De Boer nam als wethouder In Den Helder een zeer voorname plaats in. Behalve dat hij de wethou derszetel bezat, was hij tevens lid van Provinciale Staten en voorzitter van de Federatie van de Vrijz.-Dem. Par tij in den kieskring Den Helder. Uiteraard heeft zijn verscheiden, dat zoo plotseling gebeurde, groote ont steltenis in Den Helder gewekt en zal zeker in breede kringen worden betreurd. De heer De Boer, stammende uit een Frie- sche aannemersfamilie, bezocht de kweek school voor Onderwijzers in Haarlem, waar na hij eerst als onderwijzer, en al spoedig daarna als hoofdonderwijzer werkzaam was. Als hoofd o.m. in de plaatsen Kolhorn en Ha- ringhuizen. Daarna werd hij overgeplaatst naar Den Helder en het was al vrij spoedig, dat men aldaar kennis nam van de bijzon dere gaven van den heer De Boer zoowel als lid van de V.D. als paedagoog. Nadat hij eenigen tijd als gewoon lid van den Kies kring gefungeerd, volgde al vrij spoedig zijn aanstelling tot voorzitter daarvan en het duurde wederom slechts kort, of hij was dé propagandist der V.D. Men had zich niet in hem vergist. Het bleek dat Wobke de Boer over uitzonderlijke talenten beschikte talenten, die hij met zijn groote ijver en zijn doorzettingsvermogen ook in dienst stelde van zijn politieke partij. Het was in die dagen van de ver maarde Vrijzinnige concentratie, dat hij als orator van de V.D. optrad. Hij was een even intelligent als ge degen debater en het is dan ook buitengewoon veel wat zijn partij in den noordkop van Noord-Holland aan hem te danken heeft. Later volgde zijn pensioneering aan de school in den Ouden Helder de benoeming tot lid van den Gemeenteraad en daarna als wethouder van Onderwijs. Sedert 8 jaar is hij wethouder van Onderwijs en daarvóór reeds 4 jaar raadslid. Gedurende 6 jaar heeft hij zitting in het college van Provin ciale Staten. Wat zijn vele andere functies, die hij in het openbare leven bekleedde, be treft, hier laten wij er enkele volgen. Van het N.O.G., het bekende Onderwijzers Ge nootschap was hij eertijds voorzitter; even eens was hij praeses van de Vereeniging ter bestr. der T.B.C., hij was voorzitter der Federatie van de V.D. partij in den kies kring Den Helder lid van het Curatorium van het gemeentelijk Lyceum, en sedert 21 jaar secretaris-penningmeester van de ver. Algemeen Militairen Tehuis. De heer De Boer was een man met een uitzonderlijke belangstelling voor vrijwel ieder gebied van het ge meentelijk leven. Zag men hem op tal van uitvoeringen en concerten aanwezig, men miste hem, om een enkel voorbeeld te geven evenmin op de voetbalvelden, als daar Zon dags een belangrijke wedstrijd door de Heldersche cliibs gespeeld werd. Als wethouder van Onderwijs, Visscherij en Reiniging, heeft hij in alle drie deze takken van dienst belangrijk werk ver richt. Het meeste als wethouder van onder wijs. Deze branche bezat zijn algeheele lief de. Hij stond voor het onderwijs pal als voor een persoonlijk belang en men kan zonder eenige overdrijving schrijven, dat Den Helder nimmer een onderwijs-deskun- dige bezeten heeft, die zijn taak serieuzer en met meer kennis opvatte dan hij. Dat kwam natuurlijk ook daardoor, dat hij direct uit de praktijk was gekomen. Van zijn werk noemen wij als onderwijs man het stichten van het centraal 7e leer jaar, het behoud van de Zeevaartschool hetwelk hij verkreeg door de toevoeging van het Internaat. De omzetting van de Gem. Handelsschool in een Gemeentelijk Lyceum en de bouw van de school voor Bijzonder Lager Onderwijs, die men zon der meer een sieraad voor Den Helder kan noemen. Voorts was hij thans bezig met de plan nen om op Julianadorp te komen tot de oprichting van een Lagere Landbouwschool. Tot nu toe is nog geen toestemming voor de daartoe noodzakelijke subsidie afgeko men, doch men neemt in onderwijskringen aan dat deze er zeker zal komen. Tenslotte moge gememoreerd worden zijn streven om nieuwe, moderne scholen te ver krijgen. De school aan de Vischmarkt is daarvan wel het meest sprekende bewijs. Ook als visscherij-man heeft hij zich als een hard werker doen kennen. Hierin toon de hij zich met name de echte democraat. Arm en rijk kon bij hem aanloopen. Voor ieder had hij een vriendelijk woord over en men kon zijn belangen gerust aan hem toevertrouwen. Hij was uitstekend thuis in de materie der Zuiderzeesteunwet en tal van Helder sche visschers profiteerden daarvan. Voorts was het de heer de Boer, die er steeds op aangedrongen heeft met een nieuwe vloot nieuwe vischmethoden te volgen. Dat was z.i. de eenige kans om tot een rendeerend bedrijf te geraken. Zijn succes inzake de visscherij is niet groot geweest, doch daarvoor zijn twee oorzaken aan te wijzen: ten eerste verkreeg hij nipt die medewerking van de regeering, die noodzakelijk was v. 't welslagen zijner plan nen en ten tweede kwam daar de crisis. Wijlen de heer W. de Boer. Als reinigings-wethouder tenslotte zorgde hij voor de indienststelling van een tweede vuiltransportschip, en voor de zoo hoognoo- dige uitbreiding van het storthuis. Ook hier had het geheele bedrijf zijn volle am bitie. Wethouder de Boer heengegaan... Men kan het zich moeilijk voorstel len. Men kan zich haast Den Hel der en Nrd.-Holland niet indenken zo> der deze merkwaardige figuur, die cachet a.an de raadsvergaderingen gaf en wiens meening in Den Hel der en ver daar buiten zeer belang rijk mee-telde. Zijn plaats zal weder worden in genomen, maar het té aan geen en kelen twijfel onderhevig, of nog ver- Ie jaren zal men hem gedenken als een „ouderwets" serieus werker voor de gemeentelijke belangen van Den Helder als prominent onderwijsman en gedegen politicus. In dit opzicht is hij onvervangbaar! De teraardebestelling zal plaats vinden Maandag a.s. op de Alg. Begraafplaats te Huisduinen. Opvolger van den heer De Boer als lid van Prov. Staten is de heer Fl. Schermer, wethouder van de gemeente Schoorl. Tot 1 Juli a.s. de indien thans een abonnement wordt genomen, f 1.90 per 3 maanden Britsche Koningspaar in de Vereen. Staten Allerhartelijkste ontvangst door de Amerikaansche bevolking. Kennismaking met President en Mevrouw Roosevelt. Gisternacht om 2.40 Greenwichtijd heeft voor het eerst in de geschie denis een regeerend Britsch vorst den voet gezet op het grondgebied van de Vereenigde Staten. Het Brit sche koningspaar werd ontvangen door den Britschen ambassadeur te Washington sir Ranold Lindsay, die den minister van Buitenlandsche Zaken van de Vereenigde Staten Cordell Huil, voorstelde. Na de begroeting vertrok de koninklijke trein naar Washington. Overal langs den weg werden de vorsten toegejuicht Volgens de „New York Herald" hebben Koning George en Huil in den trein een ernstig onderhoud gehad. Tegen het middaguur arriveerde men te Washington, waar 600.000 menschen ter verwelkoming van de hooge gasten waren bijeengekomen. De Koning en de Koningin werden door President en Mevrouw Roosevelt verwel komd en reden daarna in plechtigen stoet overal luide toegejuicht, naar het Witte Huis. waar een dichte menigte hen storm achtig begroette. Na een noenmaal reden de vorsten uit voor een tocht door Washington, 's middags woonden zij een tuinfeest bij, waar onge veer 1400 gasten aanwezig waren Des avonds werd een banket aangeboden, waar voor de president ongeveer honderd gasten had uitgenoodigd. Vertegenwoordigers van een groote democratie, maar tevens menschelijke wezens. Alle Amerikaansche bladen staan vol bij zonderheden over het bezoek van het En- gelsche koningspaar, dat zij onder koppen over acht kolom publiceeren. Zij wijzen op de democratische hartelijkheid der ont vangst, In hoofdartikelen wenschen de te New York en Washington verschijnende bladen den vorsten een welkom. De New York Post schrijft: „De vorsten worden door het volk der Vereenigde Staten ontvangen als vertegenwoordigers eener groote demo cratie, maar tevens als twee menschelijke wezens, die door eigen waarde onderschei ding verwierven. Wij houden van hen en hopen, dat zij van ons zullen houden". De New York Telegram schrijft: „Wij heeten hen zonder voorbehoud welkom. Wij hopen, dat het volk van Groot Brittanje even trotsch is als wij. dat de beide volke ren, die vroeger vijanden waren, thans de beste vrienden zijn. Het is geen vriendschap van de soort van de deeigenooten van de spil Rome-Rorlijn, het is geen ideologisch front of militaire emente het is geen bond genootschap tot plundering De betrekkin gen tusschen beide volken zijn gegrondvest op een gemeenschappelijke cultuur,, op be schaafd begrip, omdat zij niet uit politiek geboren zijn". De brieven van zijn vrouw wa ren hem bezorgd. Mevrouw De Wit, de echtgenoote van den Nederlandsohen ingenieur De Wit uit Enkhüizen, die destijds vrijwel zonder vorm van proces naai de Oostkust van Siberië werd ver bannen en over wiens verder lot de familie op onofficieele wijze vernam, dat ingenieur De Wit zou zijn over leden, heeft gisteren een merkwaar dig officieel stuk van de posterijen uit Moskou gekregen, waaruit men de conclusie zou moeten trekken, dat de heer De Wit nog in leven is. Nadat mevrouw De Wit destijds een aan tal brieven, die zij aan haar man stuurde,, terugkreeg met de woorden: „Geadresseerde gestorven", wendde zij zich aldus de Tel.,, tot een groot aantal Russische autoriteiten met het verzoek haar Yiadere inlichtingen te willen verstrekken en zoo haar man in ballingschap werkelijk zou zijn gestorven, haar daarvan dan ten minste een officieel bevestiging te zenden. Op al deze brieven ontving zij taal noch teeken. Zij verzond daarna in September, October en November van het vorige jaar nog drie brieven aan haar man. Toen zij ook hierop geen ant woord kreeg, richtte zij tot het hoofdbe stuur der posterijen in Den Haag het ver zoek te willen nagaan waar de brieven ge bleven waren. De posterijen hebben onverwijld aan dit verzoek voldaan en kregen dezer dagen van de posterijen te Moskou officieel bericht, dat de brieven op 20 December 1938 aan den rechthebbende waren afgeleverd. Dat mevrouw De Wit over deze officieele mededeel ingen uitermate verheugd is, be hoeft wel geen betoog. Zij vraagt zich ech ter iederen dag nog af, of deze gegevens afkomstig van de posterijen te Moskou, tihans juist zijn. Want als zij inderdaad juist zijn en haar man zou zich nog in le ven bevinden, waarom krijgt zij dan geen enkelen brief van haar man terug en hoe is het dan verklaarbaar, dat destijds het stempel „geadresseerde gestorven" op de geretourneerde brieven was gezet, terwijl tihans gemeld wordt, dat de volgende brie ven aan den rechthebbende zijn afgeleverd. Opnieuw heeft mevrouw De Wit zich tihans tot 't ministerie van Buitenlandsche Zaken te Den Haag gewend in de hoop, dat ons ministerie er thans eindelijk eens in moge slagen opheldering te brengen in deze voor mevrouw De Wit zoo gewichtige zaak. Een tweede diepboring op Nieuw- Guinea. Men meldt ons: Do exploratie-werkzaamheden op Nieuw-Guinea, welke door de Ne- derlandsche Nieuw-Guinea Petroleum Maatschappij verricht worden, zijn thans zoover gevorderd, dat dezer dagen een tweede diepboring is ge slagen. Men is nu begonnen te boren bij Sele op de Zuid-westelijke punt van den Vogelkop. Thans zijn, na ongeveer 80 z.g.n. „verken- nings" boringen op 2 plaatsen in den Zuide lijken Vogelkop diepboringen begonnen. De eerste is geaamd boring „Wasian 1" gelegen in 't Wasian-stroomgebied i.d. bovenloop der Tem'boenirivier, ca. 90 km. stroomopwaarts. De tweede is boring „Sele 38" op ca. 15 k.m, afstand van straat Sele. Want dat het niet eenvoudig is om in het binnenland van Nieuw-Guinea een moder- Defensie moest tijdverlies voorkomen Vervanging van dienstplichtigen door werkloozen niet onbillijk. De door de regeering getroffen maatrege- lep ter beveiliging van de kust en van de grens (tevens mobilisatiedekking), waarbij een groot aantal dienstplichtigen van oudere lichtingen buitengewoon onder de wapenen werden geroepen, waren sinds 1936 tot in details voorbereid, aldus de Memorie van Antwoord aan de Tweede Ka mer betreffende het onder de wapenen blij ven en het in werkelijken dienst houden van dienstplichtigen, welke Memorie thans verschenen is. Hoezeer het bezwaren ontmoet van so cialen en militairen aard, de oudere lich tingen in deze maatregelen te betrekken, het oproepen van jongere lichtingen zou maatregelen hebben gevergd van zóó om vangrijken en ingrijpenden aard, dat hier toe niet kon worden overgegaan. In uren van spanning valt geen tijd te verliezen, aldus de minister, en dient, te worden uit gevoerd hetgeen is voorbereid. De regeling van 1936 ging uit van de toen aanvaardbare onderstelling, dat op een mobilisatie van de troepen, belast met de grens- en kustbeveiliging, aanstonds een algemeene mobilisatie zou volgen, waardoor er gelet op sociale belangen geen re den was de oudere lichtingen van de grens- cn kust beveiling uit te sluiten. Troepensterkte blijft gehandhaafd. Het ligt in de bedoeling de thans ten ge volge van de genomen maatregelen, bereik te troepensterkte behoudens ten aanzien van enkele bijzondere wapens en met toe passing van tegemoetkomingen in zake verloven in algemeenen zin te handha ven, zoolang de buitengewone omstandighe den voortduren. Indien het wetsvoorstel tot wijziging van de dienstplichtwet wordt aangenomen, zal onder buitengewone omstandigheden als hierboven bedoeld de vredessterkte op an ne rotary-installatie op te bouwen en onon derbroken in gang te houden, spreekt van zelf. Echter zal men bij het vernemen van het bericht, dat een tweede diepboring is aangezet, zich toch niet onmiddellijk kun nen realiseeren, dat dit beteekent, dat 1000 tot 1500 ton materiaal daarvoor naar de binnenlanden moesten worden gebracht, dat wil zeggen, een trein met ongeveer 100 wa gons. En dan zijn er verschillende stukken bij, die niet minder dan 10.000 kg. wegen. Dit transport geschiedt gedeeltelijk te wa ter met behulp van laadprauwen en sleep- vaartuigen en wanneer watervervoer niet verder mogelijk is', langs aan te leggen we gen met behulp van tractoren. Daarbij zijn lievige tropische regens en bandjirs, welke'in het westelijk deel van Nieuw-Guinea veelvuldig voorkomen en soms ernstige stagnaties veroorzaken, aan de orde van den dag. Behalve de twee genoemde diepboringen is thans nog een structuurboring aan den gang met een vermoedelijke einddiepte van 600 m. nabij den bovenloop der Ivanioendan-rivier, terwijl binnenkort enkele dergelijke boringen zullen beginnen bij de Klamono-rivier. Tevens beginnen binnenkort do voorberei dingen voor 'n rotaryboring van slechts middelbare diepte (maximaal 1500 m.) bij de Karabra-rivier. De „olie-vloot". De Nederlandsche Nieuw Guinea Petro leum Maatschappij heeft een vloot, welke bestaat uit niet minder dan 5 inotorvracht- schepen, 8 laadprauwen, een 50-tal kleinere prauwen, meerende'els voorzien van een ster ken buitenboordmotor, 25 motórbooten, 5 huisbooten en 4 zolderschuiten. Naast de vloot is er dan het wagenpark voor het landvervoer: 6 tractoren, 8 vracht auto's, 3 locomotieven en dan platte wagens voor smalspoorrailbaan. En tenslotte: ter vervanging van het thans nog aanwezige Sikorsky- amphibievliegtuig zal binnen enkele weken een Grumman amphibie-toe- stel aankomen als tijdelijke maatre gel, terwijl vóór het einde van het jaar twee nieuwe Grumman-vliegboo- ten op Nieuw Guinea worden ver wacht. De ervaring met exploratie-terreinen heeft geleerd, dat, hoezeer techniek en weten schap zich hebben ontwikkeld, men toch nauwelijks verwachten mag, dat binnen een paar jaar reeds olievelden van beteekenis op Nieuw-Guinea zouden ontstaan. Ratificatie van het Britsch Turksche pact zou opzegging van het Duitsch-Turksche econo mische pact ten gevolge hebben. De Turksche ambassadeur heeft een on derhoud gethad van. bijna twee uur met den Duitschen minister van Buitenlandsche Za ken, von Ribbentrop. Volgens Duitsche poli tieke kringen zou het onderhoud betrokking hebben gehad op den geheelen Balkantoe stand en op de reacties van het Britsch Turksche pact op dien toestand. Van Duitsche zijde wil men in dit contact een teeken zien, dat Turkije er niet ver van verwijderd is zijn ge heele houding van de laatste weken te herzien en dat het in het bijzon der zou aarzelen om het Britsch Turksche pact te ratificeeren: ratifi catie, zoo zegt men te Berlijn, zou van Duitschen kant opzegging van liet DuitschTurksche economische accoord ten gevolge hebben. Chroomverschepingen naar Duitsch- land stopgezet? Volgens berichten uit Turksche handels kringen zouden de fchroomverschepingen uit dere wijze belangrijk kunnen worden opge voerd, waarmede de thans bestaande be zwaren in belangrijke mate zullen worden ondervangen. De vervanging door werkloozen. De minister ziet in het oproepen van werklooze dienstplichtigen ter vervanging van hen, die in de bur germaatschappij noode gemist kun nen worden, geen enkele onbillijk heid. De opmerking, dat werklooze dienstplichtigen, voor zoo lang als hun verblijf onder de wapenen duurt, zijn uitgesloten van de mogelijkheid werkgelegenheid te vinden, geldt evenzeer ten aanzien van werkloozen, die arbeid verrichten bij cultuur technische werken e.d. Het aange voerde nadeel weegt zeker niet op tegen het voordeel, dat voor den werklooze, die tot nuttigen arbeid yvordt bestemd, in den getroffen maatregel ligt opgesloten. Wat is 't goedkoopste! De minister wenscht geen toelage te ver strekken aan vrijwilligers. Voorts kan vervanging door vrijwillige dienstplichtigen, die een toelage genieten ook al blijft die toelage beneden het bedrag van een kostwinnersvergoeding niet goed- kooper zijn dan de huidige toestand, omdat thans bij vervanging de geheele kost winnersvergoeding van den met verlof ver trekkende ten bate van het Rijk vervalt. Kosten. De uitgaven welke met de defensiemaat regelen gemoeid zijn worden gedekt uit het buitengewoon crediet van f100 millioen. Wat betreft de opmerking dat in geldelijk opzicht niet de vereischte soberheid in acht werd genomen, dee.lt de minister mede, dat hij klachten over te hooge vergoedingen terstond heeft doen onderzoeken. Anderzijds kwamen tallooze klachten in betreffende te geringe vergoedingen. Voorts kan nog worden medegedeeld, dat de minister reeds eind April bevelen heeft gegeven om slechts die paarden, auto's en vaartuigen in gebruik te houden, welke voor de uitvoering van den dagelijkschen dienst niet konden worden gemist en de overige aan de eigenaren terug te geven. Daardoor kon worden verkregen, dat de aantallen tot een derde gedeelte werden teruggebracht. Turkije naar Duitschland in de haven van Istanboel stopgezet zijn. In deze kringen verklaart men, dat Turkije besloten zou hebben den uitvoer van mineralen en gra nen naar Duitschland te. staken om te pro testeeren tegen het feit, dat Duitschland voor de levering van oorlogsmateriaal de uitvoering van loopende transacties heeft onderbroken. Tot dusverre kon echter geen enkele officieele bevestiging van deze ge ruchten verkregen worden. Psychotechnisch onderzoek wordt ingesteld. Naar wij vernemen zal men in na volging van verscheidene groote be drijven in ons land in de toekomst ook voor oen betrekking bij de Ne derlandsche Spoorwegen aan een psychotechnisch onderzoek onder worpen moeten worden. Vooral voor hen die bij de veilig heid van het spoorwegverkeer be trokken zijn acht men een onderzoek naar de bijzondere psychische eigen schappen van groot belang. Voor de keuringen zullen z.g. psy chotechnische tests owrden gemaakt die aan de practijk moeten worden getoetst daarvoor zullen een aantal van hen die de onderhavige betrek king reeds beklccden aan een onder zoek worden onderworpen. Dr. J. Luning Prak te 'sGraven- liage is met deze werkzaamheden belast. Burgemeester en Wethouders van Scha- gen maken beleend dat op 1* September a.s. de toelating zal plaats hebben van leerlin gen tot de openbare school voor uitgebreid lager onderwijs. De aangifte kan mondeling geschieden bij het hoofd der school, waar voor zitting wordt gehouden in de U.L.O. School op Maandag 19 Juni en Dinsdag 20 Juni, des nam. 8/4— 9/4 uur en op Donder dag 22 Juni, /des voorm. 11—12 uur, of schriftelijk onder opgave van naam en voornaam, geboortedatum en'naam en adres van den verantwoordelijken persoon. Tot een school voor uitgebreid lager on derwijs mogen slechts leerlingen worden toegelaten, die het zesde leerjaar van een school voor gewoon lager onderwijs met goeden uitslag hebben doorloopen en wier ontwikkeling en aanleg, naar het oordeel i van het hoofd van de school voor uitgebreidr lager onderwijs zoodanig zijn. dat met grond mag worden verwacht, dat zij het onderwijs aan die school zonder bezwaap zullen kunnen volgen. Voor leerlingen die toegelaten wenschen te worden moet een verklaring worden overgelegd van het hoofd der laatst door hen bezochte school, waar uit blijkt, dat zij door dezen geschikt wor den, geacht voor het ontvangen van uitge breid lager onderwijs. Op nader te bepalen datum wnrdt zoo noodig een toelatingsexa men afgenomen. Schoolboeken en leermiddelen worden voor het grootste deel door de gemeente gratis verstrekt. Schagen, 7 Juni 1939. Burgemeester en Wethouders van Schagen, J. Cornelissen, Burgemeester; Roggeveen, Secretaris. SCHOORL. DE HEER FL. SCHERMER STATENLID. Door het overlijden van den heer W. de Boer, Den Helder, zal diens opengekomen plaats in de Prov. Staten worden ingeno men door onze plaatsgenoot, den heer Fl. Schermer. ZONDAG 11 JUNL (Nagekomen Predikbeurten). Evangelisatie. Breezand, voorm. 10 uur, de heer Boon. 's Av. 7 uur, de heer Boon. Jeugddienst. Schagerbrug, Chr. Jongemanncnvereeniging geen bijeenkomst wegens vacantie. Schagerbrug (Grootsloot), voorm. 10.30 uur, de heer B. Elzinga van Amsterdam. The Star of Hope Mission. Julianadorp, voorm. 10 uur en 's av. 7.30 uur, de heer I-I. van Doorn, v. Alkmaar. EIERVEILING SCHAGEN, S Juni. Aanvoer: 65.000 kipeieren f 3.10—3.90 per 10 stuks. HELDERSCHE EIERVEILING, 8 Juni. Aangevoerd: 29415 kipeieren: 5254 Ktr. 3.—, 55—57 Kg. 3—3.50. 58—60 Ke. 3.30—3.70, 61-63 Kg. 3.50—3.90. 64—70 Kg. 3.70-4.20, 778 eendeieren 2—240 per 100 stuks. HOORN, 8 Juni. Aanvoer 3 stapels kleine Boerenkaas, we gende 741 K.G. Prijs f 20. Handel goed. MEDEMBLIK, 8 Juni. Schotsche muizen 3.553.65, kleine mui zen 3.253.45, kriel 2.15—2.40 per 50 Kg. BROEK OP LANGENDÏJK, 9 Juni. Aanvoer 60.000 kg. aardappelen, Schot- schp Muizen 7.20—7.S0; drielingen 6.60—7.10 kleine 5.20G.30; 8 kg. spcrcieboonen 56. 20 kg. snijboonen 48.—; 2570 bos rabarber 5—6.70; 875 bos wortelen 5.306.20; 7.30 st. bloemkool 1013.20; dito 2e soort 7.30.

Schager Courant | 1939 | | pagina 6