koprot der uien Vuurzee woedt ie Brabantseh dorp Onderzoek naar het Hr. Ms. 0.10 dook weg voor Hr. Ms. Sumatra Zwam-werende stof in de schab ben? De Plantenziektenkundigen Dienst te Wa" geningen schrijft: Gedurend het afgeloopen najaar is een zeer ernstige rotting voorgeko men in de opgeslagen uien, zoo wel in Zeeland en het eiland Goe- ree-Overflakkee als aan den Lan- gendijk. Meermalen moest 30—50 pet. uit een partij verwijderd wor den, alvorens deze voor export kon worden goedgekeurd. De schade, die vele uientelers door de ze rotting leden, gaf de Nederl. Uien-fede ratie aanleiding een verzoek te richten tot de betreffende Landbouwconsulenten en den Plantenziektenkundigen Dienst om een onderzoek in te stellen naar de oorzaak ervan, alsmede naar de omstandigheden, die haar bevorderen. Zeer binnenkort zullen de resultaten, die dit onderzoek hebben opgeleverd, uitvoe rig worden gepubliceerd in een Mededee- ling van den Plantenziektenkundigen Dienst. In het kort kan hierover thans reeds het volgende worden medegedeeld. De oorzaak. Door laboratorium-onderzoek is komen vast te staan, dat zoowel de rotting bij den hals der uien (de telers bekend als: kop rot) en ook de rotting bij den bodem der uien (in de praktijk vaak aangeduid als „wortelschimmel", maar in bedoelde Me- dedeeling „Bodemrot" genoemd) veroor zaakt wordt door een bepaalde zwam en wel door „Botrytis allii Munn". Aangezien de grootste verliezen ontstaan door het koprot, is hieraan de meeste aan dacht besteed. Het is niet de eerste keer. dat dit uien- rot in ons land is opgetreden. Ernstig koprot is voor zoover bekend ook voorge komen: in 1928 aan den Langen dijk; in 1929 in Groningen en misschien ook in Zeeland: in 1938 in Zeeland, Goeree-Overflakk.ee en aan den Langendijk. In de tusschen liggende jaren was het koprot wel niet geheel afwezig, maar de verliezen waren dan van weinig beteekenis in vergelijking met die, welke in de „kop- rot"-jaren geladen werden. Ook in het-bui tenland is dit koprot bekend; het was vooral in Amerika, dat reeds vele proef nemingen verricht zijn om de 6chade te verminderen. Naar aanleiding van deze Amerikaansche onderzoekingen is men daar de meening toegedaan, dat de zwam, die het rot ver oorzaakt, tijdens den oogst of gedurende de periode, waarin de uien op bet veld te drogen liggen, vanuit het afstervende loof doordringt tusschen de vleezige schubben. Na verloop van korteren of langeren tijd zou een aantasting dier schubben volgen met als gevolg rotting. Gewoonlijk merkt men. deze rotting eerst op, nadat de uien korten tijd in de „rennen" of in de „put ten" gelegen hebben. De groei van de zwam vanuit het af stervende loof naar den bol zou gestuit kunnen worden, wanneer het loof tijdens de drogingsperiode voldoende snel uitdroogt. Dit drogen zou gemakkelijker kunnen plaats vinden hij volkomen rijpe uien dan wanneer het halscedeclte nog gedeeltelijk groen en sappig is. Naar aanleiding van deze opvatting werd dan ook de raad gegeven om in geval de weersomstandigheden na den oogst niet gunstig zijn voor het drogen en het koprot begint op te treden, over te gaan tot een kunstmatige droging, tenminste bij de vat bare rassen. Met kleine proef partijtjes bereikte men in derdaad hiermede gunstige resultaten. Toch heeft deze methode in Amerika in de groote praktijk geen toepassing gevonden. Het weer spoelt een rol. Het meermalen waargenomen feit, dat het koprot slechts in zeer bepaalde jaren in ernstige mate optreedt en in- de tusschen- liggende jaren bijna niet, tracht dezelfde onderzoeker daarmee te verklaren, dat er zeer bepaalde weersomstandigheden gedu rende groeiseizoen en droogperiode moeten optreden, wil men een oogst verkrijgen, die ernstig vatbaar is voor koprot. In de betreffende Amerikaansche uien- districten zou regenrijk, koel weer tijdens de groeiperiode en vochtig weer tijdens de droogperiode een. vatbaren uienoogst ople veren. Men moet hierbij in aanmerking nemen, dat het klimaat der Amerikaansche uiendis- tricten in velerlei opzicht afwijkt van ons klimaat, zoodat gevolgtrekkingen, die misschien juist kunnen zijn voor de Amerikaansche districten, niet zonder meer van toepassing zullen zijn op onze uien districten. De bestudeering der weersomstan digheden, die voornamelijk op den worg rond traden in onze koprot- jaren, heeft den indruk gegeven, dat onze koprot-jaren niet samenvallen met de regenrijke jaren, maar veel eer met de droge jaren. Mët de noodige reserve zou de groote vat baarheid van het uiengewas 1938 misschien op deze wijze verklaard kunnen worden. De aanvankelijke koude en de later in het groeiseizoen optredende droogte hebben de ontwikkeling der uien aanvankelijk geremd, maar daarna hebben een voldoende regen val, gepaard gaande met groote warmte 'n zeer snellen en lang aanhoudenden groei doen ontstaan, zóó zelfs, dat van een aan vankelijk achterlijk gewas over het alge meen een meer dan normale opbrengst ver kregen werd. Tegen het einde van het groei seizoen moet dus een zeer snelle groei heb ben plaats gehad. Daardoor zal het ge was niet normaal uitgerijpt zijn of wel het ging na een periode van noodrijpheid tegen het einde van het seizoen wederom aan den groei. Zoodoende zal tegen den oogsttijd het halsgcdeelte niet voldoende afgerijpt zijn geweest, terwijl de weersom standigheden tijdens de droogperiode niet voldoende gunstig waren om een snelle drooging van het niet voldoende rijpe loof mogelijk te maken. Hierdoor zal de zwam gelegenheid hebben gekregen m vanuit bet afstervende loof door te dringen, tusschen de vleezige schubben. Er zullen echter ook wel andere facto ren geweest zijn, die de vatbaarheid voor koprot hebben bevorderd. Hiernaar is ver leden najaar met behulp van een vragen lijst een onderzoek bij verschillende uiente lers ingesteld. Uit de vele gegevens, die op deze wijze verkregen werden, is de conclusie te trek ken, dat de welige gewassen over het al gemeen meer vatbaar waren dan de meer normaal ontwikkelde gewassen. Verder is de indruk verkregen, die op 't eerste gezicht wellicht eigenaardig aan doet, dat partijen, die tijdens de drogings periode nu en dan een beetje regen gehad hebben, veelal vrij van koprot gebleven zijn, terwijl partijen, die gedurende die pe riode in het geheel geen regen gehad heb ben, een groot percentage koprot opleveren. Deze indruk komt wel overeen met de mee ning van een aantal uientelers, die gaar ne zien, dat de uien, terwijl ze op het veld liggen, eens een keertje nat regenen, het heet, dat dan de drogen schubben beter om de uien blijven, hetgeen de houdbaarheid zou verhoogen. Zwam-werende stof? Of een verklaring van den gunsti- gen invloed van een enkel buitje Zes kapitale boerderijen in de asch GEEN PERSOONLIJKE ONGE LUKKEN. Gisterochtend omstreeks tien uur brak brand uit in de boerderij van J. van Son aan de Grootestraat te Nieuwkuyk (N.-Br.) Door de ge weldige droogte grepen de vlam men met razende snelheid om zich heen, zoodat in een oogwenk ook het belendende huis in brand stond. Het duurde niet lang of niet min der dan vier andere boerderijen, welke bijna alle met rieten daken zijn bedekt, begonnen te branden. In het dorp heerschte groote ont steltenis, want de laaiende vlam men baanden zich met niets ont ziende kracht een weg door het dorp en aan blusschcn viel niet te denken. De krachtige Noord- Oostenwind dreef de vlammen voort en tot op 500 meter af stand deed 't vuur zijn vernielend werk. De enorme- hitte en de rookontwikkeling deden degenen, die onverschrokken de brandende woningen binnendrongen, ten einde nog het een en ander te redden, te rugdeinzen. Met de enkele slangen van de Nieuwkuvksche brandweer was echter niets te beginnen. De brandweer uit Den Bosch werd gealarmeerd en rukte onmid dellijk met groot materiaal uit. Méér dan het nathouden van de belendende pcrcee- len konden de gezamenlijke spuitgasten echter niet doen, doch het is toch aan hun onvermoeiden arbeid te danken, dat deze enorme brand nog tot zes kapitale boerde rijen en vier groote schuren beperkt is gebleven. Het ging snel Van een ooggetuige, den heer Cuvpers uit. Eindhoven, die het eerst bij den brand aanwezig was, vernamen wij. hoe hij op het geroep van „brand!" naar buiten liep uit den winkel van Provitlich en zag. hoe de boerderij van van Son reeds in lichter laaie stond. Daar viel niets meer te red den. Onmiddellijk sloegen de vlammen over op de eveneens met riet gedekte boer derij, eigendom van G. Mosterdmans en bewoond door den bloemist N. Wees. welke men evenmin kon behouden. Alle huisraad werd een prooi der vlammen, evenals de achter dit huis staande schuur en de zich daarin bevindende lanbomvwerktuigon. Het duurde toen slechts enkele oogenblikken of ook de kapitale, met riet gedekte boerderij van E. de Gouw, die slechts on twee meter afstand stond van de boerderij van Wees, vatte vlam. In oen oogwenk was het dak één vuurgloed en men kon slechts weinig van den inboedel in veiligheid brengen. Eenige varkens kon men voor den vuur dood behoeden. Slechts witte gloeiende muren. In korten tijd lag het huis tegen 'den grond en was de achter het huis liggen'de schuur vernield waarbij zeer veel landbouw werktuigen verloren gingen. Even dacht men, dat het vuur hier zijn vernielend werk zou staken, doch ook de boerderij regen misschien gevonden kan wor den in het aanwezig zijn van een zwamwerende in water oplosbare stof, die alleen aanwezig zou zijn in de droge schubben en van daar uit binnen kan dringen in het hals- gedeelte, zooals één der Ameri kaansche onderzoekers meent, is een der vragen, die een nader on derzoek vereischen. Voorloopig kan aam de praktijk alléén worden aangeraden alle rotte uien diep te begraven. Laat men de koprotte uien in hoopen liggen, dan ontwikkelt, de bewuste zwam zich hierop in sterke mate en vormt een massa sporen, die wanneer althans de omstandigheden daarvoor gunstig zijn een bedreiging vormen voor het nieuwe gewas. Overigens laten de resultaten van de be doelde rondvraag niet toe bepaalde ad viezen af te leiden, wel brengen zij een aantal gezichtspunten naar voren, die ècn nader onderzoek rechtvaardigen. Voor nadere bijzonderheden en meer uit voerige gegevens wordt, verwezen naar de hierboven genoemde Mededeeling van den Plantenziektenkundigen Dienst. Er zit zomer in de lucht... maar ook rheumatiek! Zomerwarmte is goed voor rheumatiek. Maar pas op! Een warme en vochtige huid is extra gevoelig en een enkel tochtje kan U dagen lang weer die snijdende pijnen bezorgen. Kruschen Salts zal U helpen. Kruschen valt Uw kwaal aan in de oor zaak zelf: het overtollige urinezuur dat zich in Uw lichaam heeft opgehoopt.. Filter dat zuur uit Uw lichaam en Uw pijn zal verdwijnen. Kruschen stimuleert Uw lever, nieren en ingewanden tot sterker actie en deze verjongde organen zullen elk overtol lig zuur uit Uw lichaam verwijderen. Kru schen is echter geen toovermiddel. Uw pij nen zullen niet in één dag verdwijnen. Maar als ge geregeld de beroemde „dage- lijkschc dosis" neemt, zal Uw pijn minder en minder worden om ten slotte geheel te verdwijnen. Ge zult weer kunnen wandelen, fietsen en leven als een vrij mcnsch, vrij van die eeuwige angst voor rhcumatisohe pijnen Kruschen Salts, uitsluitend verkrijgbaar bij allo apothekers en drogis ten a f 0.40, f0.75 en f 1.60 (extra groot pak). Fabrikanten: E. Griffiths IIughes Ltd., Man chester (Engeland). Opgericht 1756. van Th. Mostermans, waar alleen een ze ventienjarige dochter met haar zusje thuis was, werd door het vuur aangetast. Hier kon men slechts den inboedel redden en enkele stuks vee. Na een kwartier was er niet meer over dan witte, gloeiende mu ren en wat smeulend riet. Terwij'l het vuur izijn rampzalig werk verrichtte aan de Noordzijde van den weg, sloegen de vlammen over een afstand van dertig meter over den weg, groot gevaar opleverend voor de aan de overzijde staan de huizen. De boerderij van A'. Loeff, be woond door de familie Bergmans, vloog als een fakkel aan en ook dit perceel ging in korten tijd verloren. Een deel van den inboedel kon men in veiligheid brengen. Verder moest men toezien, dat nog een schuur aan het vuur ten offer viel. Nog een boerderij, twee schuren en een op vijfhonderd meter afstand van de vuur haard staande boerenhofstede gingen, ver loren. Oorzaak onbekend. De oorzaak van den brand is niet bekend. De boerderijen waren verzekerd. Veel klein vee is in de vlammen omgekomen, terwijl een groote hoeveelheid landbouwwerktuigen verloren ging. Mijnentuig van den onderzeeër weggeslagen. In aansluiting aan het reeds gemelde om trent de lichte aanvaring tusschen Hr. Ms. O. 10 en Hr. Ms. Sumatra kan omtrent de oorzaak en de gevolgen van het ongeval nog het volgende worden medegedeeld: Tijdens een lanceeroefening kwam Hr. Ms. Sumatra dicht bij de on- derzecboot, waardoor deze heeft moeten wegduiken naar grootere diepte. Toen is de boot tijdens het wegduiken in lichte aanraking ge weest met Hr. Ms. Sumatra, waar door zij 'sneller naar beneden is gedrukt en heeft een schroef van Hr. Ms. Sumatra het mijnentuig van de duikboot weggeslagen. Omtrent de aangerichte schade is ge bleken, dat deize niet van ernstigen aard is. De plaatijzeren omkasting van de navi- gaticbrug en hooger gelegen deelen, als het mijnentuig en de stutten waarop het rust. de machintgelegraaf, het hekwerk van de brug en radio-antenne zijn ontzet. Het drukliehaam is echter niet geraakt. Hr. Ms. O 10 is op eigen kracht voor de haven gevaren en daarop, zooals wij gis teren reeds meldden, met een sleepboot naar binnen gehaald. De sturboordschrocf was n.1. niet meer bruikbaar, omdat een stuk staaldraad van het mijnentuig daarin was gedraaid. Gelijk gemeld hebben persoonlijke on gelukken bij dit overigens onbeteekenende ongeval niet plaats gehad. Kaashandelaar stal haarden Twee jaar gevangenisstraf. De Amsterdamsche rechtbank veroordeel de een kaashandelaar uit Hilversum wegens diefstal en inbraak in de haardenfabriek „Interna" te Hilversum, waar vijf haarden werden vermist, tot twee jaar gevangenis straf. De officier van Justitie had dezelfde straf gecischt ovenals tegen den medever dachte, een slager die door de rechtbank werd vrijgesproken, na reeds op cle zitting in vrijheid te zijn gesteld. Anti-semietische actie Twee jongens tot een half jaar gevangenisstraf veroordeeld. De Amsterdamsche rechtbank veroordeel de de twee jongens, die op 3 Maart uit anti-semietische gevoelens, steenen hadden gegooid door de ruiten van 't gebouw aan deP Lijnbaansgracht waar 't Joodsche Vluch telingencomité is gevestigd, wegens open lijke geweldpleging in vereeniging tot zes maanden gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. Het O.M. had zeven maanden geëischt. Uit onze Omgeving W ARMENHUIZEN BURGERLIJKE STAND OVER MEI Geboren: Nelly, dochter van Jan Koedij ker en Aaltje van Buuren; Comelis Jolian- nes, zoon van Jan Spaans en Maria Engeli- na Groot; Adriana Maria, dochter van Jo- hannes Adrianus Anthonius de Nijs en Mar- garetha Schotten; Mattheus, zoon van Jo- hannes Adrianus Ligthart en Clasina Mek ken; Paulus Jacob, zoon van Atse Nicolai en Antje Hartog. Gehuwd: Dignum, Petrus, oud 26 jaren, bloemist, wonende te Zijpe, en Bakker, Ma ria Cecelia, oud 26 jaren, zonder beroep, wonende te Warmenhuizen; Blom, Gerardus Petrus, oud 24 jaren, tuinbouwer, wonende te Sint Maarten, en Zutt, Maria, oud 20 ja ren, zonder beroep, wonende te Warmen huizen; Zutt, Comelis, oud 21 jaren, tim merman, wonende te Sint Maarten, en Berkhout, Anna Elizabeth, oud 19 jaren, zonder beroep, wonende te Warmenhuizen; Smit, Mattheus, oud 26 jaren, tuinbouwer, en Slijkerman, Geertruida W'ilhelmina, oud 31 jaren, zonder beroep, beiden wonende te Warmenhuizen; Pronk, Johannes Henricus, oud 23 jaren, tuinbouwer, wonende te Ha renkarspel, en Bommcr, Maria Anna, oud 24 jaren, zonder beroep, wonende te War menhuizen. Overleden: Trijntje de Geus, oud 50 ja ren, echtgenoote van Jan de Geus. LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen personen: Bakker, Margaretha C., Oostwal 93, van Zijpe; Mooij, Anna G., Dorpsstraat 120, van Beemster; Huisman, Antonius J. H., Dorpsstraat 172, van Ven huizen; Bos, Maria, Dorpstraat 7, van Ha renkarspel. Glas, Cornelia, Krabbendam, Westfrieschedijk 78, van Almkerk. Vertrokkenpersonen: Tesselaar, Geertrui- da M., Amsterdam, Plantage Middenlaan, van Dorpstraat 163; Bakker, Maria C., Zijpe, Stolpen F 80, van Schoorldam, Kanaalkade 21; Dekker, Meinardus J. Schoorl Heerenw- A 15, van Oostwal 42 Pie, Cornelis, Zuid- Amerika, van de Fuik 17; Zutt, Maria, St. Maaren, Eenigenburg A 79, van de Fuik 21; Berkhout, Anna E., Harenkarspel, Kalver- dijk G" 51, van Oudewal 33; Stet, Eva, Heemskerk, Oosterstreng 1 A, van Fatorieks- straat 20; Meurs, Cornelia (Wed. N. Slot) en Slot, Trijntje, Alkmaar, Kanaalkade 36, van Dorpsstr. 18$; Bommcr, Maria A., Ha renkarspel, Tuitjenhorn H. van Krankhoorn 5; Brouwer, Hendrik L., Beverwijk, Assend. weg 17, van Kanaalkade 53; Bijman, Anna W. Sijbekarspel, Benningbroek, B. 120, v. Dorpsstraat 94; van der Wal, Jacoba, Heer hugowaard, Basseweg, B 1, v. Westfr.-dijk 89; Spaans, Cornelis, Ileiloo, St. Willebror- dusstichting, v. Krankhoorn 16; Reinders, Agncs A. Westwoud, Binnenwijzend B 10, van Stationsstraat 21; Wagenaar, Sietse, Vlissingen, Wachtschip, van Iverkpad 3. LEZING VAN DEN HEER RIETSEMA- Over het bewaren van winter- kool en verbeteren van onze bewaarplaatsen. De heer W. Gutker opent de vergadering en heet allen welkom namens de besturen van de Noord, N.T.B. en L.T.B. De heer Rietsema gaat in het kort na wat de oor zaken kunnen zijn van het rotten van de kool in de schuren. In de eerste plaats wijdt spreker dit aan een te hoogc en te afwisselende tempera tuur, waardoor schimmel en bacteriën eea kans krijgen. Dit kunnen we vooi'komen door onze schuren beneden van koude lucht te voorzien door middel van roostere, welke van buiten af worden aangebracht en midden onder de walen uitkomen, zoo- dat de koude lucht omhoog stijgt door de walen heen. Dit is de eerste stap in de goede richting. Ten tweede moet er gedacht worden aan de lucht dié verwarmd wordt door de kool zelf (ook de kool „haalt adem" evenals de mensch) en daarna omhoog trekt, deze kan worden afgevoerd door middel van lucht kokers, welke op het dak zijn geplaatst, terwijl verder luiken in den zolder nuttige diensten bewijzen. Indien men een nieuwe schuur zou laten bouwen, zou spreker aanraden deze zoo in te richten, dat geen kool op den zolder bewaard moet worden, voorts een dubbele zolder, zoodat geen balken de luchtstroo- mingen tegenhouden en de lambriseering door te trekken tot aan boven toe. De vloer van losse steenen, waarover een losse vloer van planken, een decimeter tusschcnruim- te. Deze planken moeten los liggen, om de stukjes die.er bij het afbladen doorvallen weer weg te kunnen vegen. Een klein voorportaaltje acht spr. ook gewenscht om het binnentreden van warme lucht te kee- ren. Spreker neemt als voorbeeld den bouw van de moderne fruitschuren en beveelt ook een spouwmuur aan. Verschillende sys temen worden nog besproken, o.a. het sys teem-Bonnet om de kool aan de struik op te hangen. Nadat nog verschillende aan wezigen vragen hebben gesteld, deelt spr. mede, binnenkort een bespreking te willen houden met de timmerlieden uit deze om geving om ook hun oordeel hierover te hooren, in verband met kosten enz. Hierna dankt voorzitter den spreker voor den leerzamen avond en sluit de vergade ring. 480ste STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 5de klasse, 16de Rjst Trekking van Donderdag 8 Jnnl 1939 Hooge Prijzen f 1000.met premie van f 30.000.17851 f 10.000.— 17434 f 1.000.— 8049 11572 13976 16771 19391 20151 f 400.— 5624 16408 18521 f 200.— 1022 16243 16398 21576 f 100.— 3544 3990 4022 5943 6229 7524 11555 11850 13261 15344 16596 17274 17345 19950 Prijzen van 70. 1149 1244 1315 1428 1586 1593 1836 2087 2098 2249 2390 2611 2631 3048 3136 31# 3207 3246 3341 3399 3452 3455 3483 351 3550 3555 3599 3614 3622 3645 3752 38| 3881 3904 3924 3942 3948 4049 4069 40 4141 4216 4276 4277 4337 4367 4425 4< 4693 4798 4808 4819 5039 5170 5316 55 5779 5794 5861 5930 5947 6028 6134 611 6162 6242 6257 6302 6326 6336 6434 64 6808 6849 6926 6931 6952 7073 7078 72 7348 7371 7408 7414 7439 7630 7844 78f 7871 7947 8014 8180 8186 8411 8473 85! 8547 8588 8766 8772 8779 9003 9097 si; 9151 9351 9410 9437 9469 9499 9622 967 9709 9909 9964 9992 10104 10143 10150 1019 10331 10337 10455 10611 10849 10887 10946 ui 11131 11262 11270 11401 11407 11411 11522 1163 11704 11768 11822 12071 12255 12286 12441 12475 12517 12542 12741 12846 12889 12936 12956 12961 13007 13141 13238 13290 13305 13312 13438 13431 13485 13550 13586 13626 13675 13676 13695 13771 13943 13959 14084 14086 14149 14248 14423 14484 14498 14554 14738 14749 14819 14869 14873 148& 15046 15082 15159 15327 15623 15630 15645 15665 15688 15736 16031 16054 16087 16121 16322 16353 16494 16574 16583 16658 16671 16701 16803 16804 16818 16845 16908 17019 17033 17175 17223 17263 17352 17521 17606 17612 17656 17680 17684 17863 18103 18116 18382 18477 18567 18790 18911 18917 18977 19010 19091 19103 39142 19317 19496 19535 19576 19579 19630 19653 19720 19755 19948 19989 20142 20144 20212 20297 20308 20370 20424 20453 20517 20544 20601 20621 20735 20820 20866 2100J 21010 21109 21186 21192 21199 21216 21239 21443 21475 21552 21592 21866 1027 1091 1137 1199 1262 1293 1323 1350 1365 1416 1432 1434 1443 1454 1466 141 1524 1601 1615 1620 1644 1671 1743 17* 1789 1879 1904 1924 1933 1953 1984 206 2035 2059 2079 2122 2136 2147 2206 22» 2235 2255 2266 2280 2301 2304 2348 23 2408 2476 2478 2540 1 .76 2583 2608 266 2751 2756 2786 2793 2805 2866 2873 294 2994 3003 3025 3064 3089 3130 3148 318 3210 3266 3278 3284 3360 3386 3413 341 3446 3471 3473 3487 3516 3519 3521 3531 3536 3567 3692 3697 3729 3839 4018 4021 4145 4156 4264 4284 4364 4388 4445 m 4451 4487 4489 4511 4538 4605 4612 4662 4698 4703 4741 4765 4768 4769 4780 4781 4847 4861 4920 4934 4943 4975 5018 5035 5123 5142 5186 5220 5221 5280 5333 5352 5388 5399 5512 5514 5544 5548 5626 5633 5689 5693 5722 5738 5859 5890 5906 59C0 5915 5929 5937 5941 5962 5966 5080 5991 6083 6125 6132 6153 6193 6207 6220 623 6247 6251 6312 6333 6335 6342 6465 64T; 6484 6521 6528 6530 6542 6548 6608 664 6653 6672 6697 6790 6858 6923 6985 6981 7074 7083 7104 7123 7138 7167 7180 7190 7209 7214 7250 7268 7300 7314 7319 737 7335 7345 7365 7370 7402 7406 7417 7(29 7432 7461 7505 7509 7520 7539 7561 7569 7577 7594 7620 7667 7685 7687 7690 7691 7732 7741 7758 7779 7814 7877 7892 793 8011 8071 8092 8103 8115 8149 8161 814 8227 8279 8322 8331 8343 8380 8439 854 8629 8703 8712 8723 8725 8741 8761 8721 8793 8839 8868 8894 9022 9024 9099 9171 9180 9242 9279 9371 9379 9383 9390 9431 9463 9467 9469 9503 9650 9662 9718 9781 9799 9916 10036 10095 10101 10154 10163 10204 10259 10264 10274 10292 10338 10373 10415 104H 10446 10456 10459 10464 10490 10492 10585 10601 10624 10627 10638 10648 10660 10676 10705 10801 10819 10864 10904 10971 11021 11049 11106 11154 11178 11215 11294 11314 11315 11364 11376 11419 11497 11523 11537 11539 11551 11562 11565 11604 11611 11679 11723 11746 11749 11809 11821 11835 11847 11875 11877 11892 11899 11903 11943 11947 11951 11958 11962 12012 12026 12054 12083 12104 12149 12196 12228 12237 12256 12268 12275 12315 12327 12374 12454 12466 12499 12515 12573 12561 12594 12596 12620 12739 12758 12777 12876 12971 13009 13016 13020 13021 13089 13091 13099 13176 13225 13258 13280 13282 13284 13340 13365 13381 13397 13418 13494 13504 13508 13546 13556 13565 13699 13719 13754 13762 13843 13844 13862 13872 13987 14000 14001 14021 14025 14031 14069 14144 14159 14218 14261 14263 14282 14442 14455 14474 14527 14532 14534 14553 14581 14585 14590 14661 14664 14693 14694 14697 14704 14724 14770 14774 14842 14857 14868 14894 14940 15024 15032 15047 15073 15089 15099 15110 15129 15168 15171 15175 15201 15202 15212 5236 15271 15309 15409 15440 15480 15520 15538 15561 15562 15628 15704 15770 15819 15825 15877 15885 15972 16001 16031 16083 16091 16110 16142 16238 16239 16254 16321 16337 16372 16374 16475 16496 16615 16620 16740 16744 16810 16840 16859 16892 16909 16941 1695» 16974 17039 17056 17076 17157 17159 17182 17194 17202 17218 17239 17286 17301 17401 17403 1730 17432 17440 17466 17468 17493 17504 17532 1751 17583 17627 17749 17761 17798 17799 17906 17953 18002 18031 18038 18166 18198 18206 18208 18281 18321 18367 18429 18443 18467 18487 18498 1858 18597 18599 18601 18602 18606 18658 18701 18751 18803 18839 18848 18878 18963 18970 18972 18971 18983 19172 19002 19011 19080 19102 19104 19119 191« 19175 19206 19218 19277 19278 19281 19300 19303 19308 19324 19326 19327 19354 19420 19439 1955C 19553 19597 19598 19607 19624 19637 19638 19630 19703 19708 19772 19787 19Y98 19809 19842 19845 19972 19882 19894 19911 19959 20027 20062 20152 202» 20221 20340 20361 20367 20427 20505 20552 2057! 20580 20600 20656 20665 20727 20758 20762 20795 20818 20836 20852 20855 20861 20874 20903 20913 20927 20935 20959 20984 21000 21021 21036 21086 21088 21116 21184 21217 21226 21227 21266 21272 21284 21316 21416 21490 21496 21546 21580 21621 21634 21716 21718 21729 21765 21779 21843 21850 21871 21923 21931 21962 21970 Verbeteringen 5e klasse, _5e lijst: 2968 f 70.- m. z. 20968 f 70.- 56S 9 m. Z. 5619 f 70.—. VEILINGOMZET IN MEL Aan onze veiling werd verhandeld in Mei 1939: 900 Kg, roode kool, 24200 Kg. gele kool, 134350 Kg. Deensche witte kool, 475 Kg. peen, 1450 Kg. uien, 13200 bos rabarber. In Mei 1938: 150 Kg. roode kool, 10750 Kg. gele kool, 35425 Kg. Deensche witte kool, peen, uien, 9800 bos rabarber. De omzet bedroeg in Mei 1939 f 6.541.78 tqgen f 4.349.92 .in Mei 193S.

Schager Courant | 1939 | | pagina 8