Kantongerecht Kostelooze Inenting. le Alkmaar. Uit Alkmaar Te weinig vet in de 40+ kaas Zitting van Vrijdag 8 Juni. Z ij p e. GEEN VOORRANG VERLEEND. Ik toeterde best, zei verd. P. B. uit Zijpe, die ervan beschuldigd werd op 27 April April op den Schagerweg niet z'n auto een juffrouw die op de fiets was en van rechts kwam, onderste boven te hebben ge reden. Dat gaat toch zoo maar niet, meende mr. Boerrigter. Ja, maar ik kon daar niets zien, zeide verd. Het slachtoffer mej. J. A. uit Cal: lantsoog kwam van Schagerbrug af en zei- de geheel rechts te hebben gereden, toen Ineens een auto aankwam en haar onderste boven reed. Zij had toch den voorrang. Gel. had f 21— aan dokterskosten en f21 aan loonderving. Een get. a déch. C. D., woonachtig te Eenigenbure, zeide hij verd. in de auto te hebben gezeten. Er werd kalm gereden en signaal gegeven. Hij reed toch wel voorzichtig nietwaar? vroeg mr. Boerrigter. Ja, heel erg voorzichtig, zeide get. ft déch. De Ambt. van het O. M., mr. de Bruevs Tack, vond het in z'n requisitoir geen ex cuus, dat er geen uitzicht was. Blinde hoe ken treft men veel aan en dan moet men uiterst voorzichtig zijn. De eisch luidde f 20.boete subs. 20 da£en. De Kantonrechter veroordeelde verd. tot f 8.—- boete subs. 4 dagen hechtenis en toe wijzing van de civiele vordering groot f 42. Bergen. DAT GAAT ZOO MAAR NIET! U heeft bij Uw woning een werkplaatsje gebouwd, terwijl U daarvoor geen toestem ming had van B. en W. zei mr. Boerrigter tot verd. J. P. H. V. van beroep kleerma ker, wonende te Bergen. Dat is wel zoo: verdedigde zich verd, maar alle boel lag d'cr al en in m'n huis kan ik niet werken, merkte verd. op. Als er afwijzend op Uw verzoek was be schikt, dan liadt U den boel weer moeten afbreken; beter nog was het geweest, als U eerst de beslissing van B. en W. hadt afgewacht. Het was maar een houten gebouwtje: merkte verd. op en ik moet toch m'n brood verdienen, voor m'n vrouw en voor m'n gezin. Ja, maar zoo gaat het niet; wees de Kan tonrechter er verd. op. Dan kan iedereen wel lukraak •gaan bouwen. De Ambt. van het O.M. rnr.de Bruevs Tack achtte het tenlaste gelegde wettig en overtuigend bewezen en eischte f 10.boe te, subs. 10 dagen hechtenis. Dat kan ik nooit betalen zeide verd. Ik heb al moeite genoeg om aan m'n broodje te komen. Mr. Boerrigter nam de uiterste clementie in acht en veroordeelde verd. tot f 2.50 boe te subs. 2 dagen. En dat- was alles wat er van deze onbe langrijke zitting te vermelden .viel. D.K.W.-TENTOONSTELLING EN FILMVERTOONING. Evenals in zoovele plaatsen van ons land, heeft ook de directie van de fabriek te Chernnitz, waar de D.K.W. motoren en auto mobielen worden vervaardigd, in de Harmo nie ie Alkmaar lïaar producten doen tentoon stellen en laten we dadelijk zeggen, dat „Das Kleine Wunder", met z'n verschillende mo dellen, uitstekend is voor den dag gekomen. Hoofdzaak voor de fabriek is wel geweest, dat de harde leerschool op sportgebied het noodzakelijk heeft gemaakt, dat de machines zoodanig werden geperfectionneerd, dal zij onder de moeilijkste omstandigheden ten volle hun plicht konden doen. Bovendien is er gestreefd naar eenheid in de bediening en in eenvoud van behandeling. De kleinste en meest gevraagde machine is wel de D.K.W.—R.T. Bij deze machine wordt de berijder steeds verrast door de groote kracht van den motor, welke door middel van drie versnellingen de machine tot ver bazingwekkende prestaties en tot de respec tabele snelheid van 65 K.M. per uur kan bren gen. Daarbij is deze motor licht te hantee- ren en zeer zuinig ih benzineverbruik (50 K.M. op 1 Liter brandstof). Voorts trok onze aandacht de stofvrije mo tor. In 1932 werden van deze R.T.-machine niet minder dan 500.000 exemplaren afgeleverd, door de fabriek, waar 26.000 man persv>ecl werkt. Vermelding verdient ook de stofvrije motor in z.g. Irnca kleur (grijs), 'n prachitge toer- motor. Het' zou ons inderdaad te ver voeren alle tentoongestelde motoren en het waren er vele aan een afzonderlijke bespreking to onderwerpen, maar we willen toch wel met een enkel woord gewag maken van de fraaie D.K.W. automobielen, welke er te bezichti gen waren. De auto's zijn alle inct voorwiel-aandrij ving en van voren onafhankelijk geveerd. De luxe-cabriolet met rood leeren beklee ding. trok wel het meest de aandacht door de keurige afwerking en de groote zuinig heid (1 op 15). De prijzen der auto's varice- ren van f 1035 tot f 7000. Rest ons nog te melden, dat alle motoren en auto's zijn uitgerust met de zoo beken de en uitstekende Boschverlichting. De film. welke werd vertoond, was de sen- sationeele D.K.W. geluidsfilm „Rennen in 3 werelddoelen''. In deze film, welke vervaar digd werd voor de Auto-Union fabriek, zag men de meest spannende races voor moto ren en automobielen Wij zagen op het witte doek. hoe de D.K.W. de zwaarste hindernis sen nam en hoe steeds weer dc kleine machi ne als overwinnares uit het strijdperk trad. Vooral dc op nog zoo jeugdigen leeftijd omgekomen coureur Rosemeijer hoekte tal van successen, zoowel op den korten als op den langen afstand Alles te samen een prachtige reclame voor dc D.K.W. motoren en automobielen, waarvan talloozen genoten hebben. Vooral in de avonduren was het stampvol in de zaal en in de foyer van de Harmonie. In 1938 ruim f 6000.— meer boete opgelegd dan in 1937. Speelde de abnormale koude van de Meimaand een rol? Wij ontvingen liet jaarverslag 1938 van het Kaascontrólestfttion Noordholland, waarin de secretaris, de heer D. C. de Waal, o.m. het volgende opmerkt f Het gemiddelde watergehalte van de 40-}- kaas is in 1938 iets gestegen bij de kaas- en boterfabriekeii,' terwijl het bij de kaasfabrie- ken en zelfkazers iets lager was, gemiddeld steeg liet iets. Het.gemiddelde vetgehalte in de droge stof is iets gedaald. Het aantal gevallen beneden 10 steeg hij alle categorien, evenals bet aantal gevallen tusschen 40 en 41.5 Het aantal gevallen tusschen 41,5 en 45 daalde bij de kaas- en boterfabrieken, doch steeg bij dc kaasfabrieken en zelfkazers. Ge middeld steeg liet iets. Het aantal gevallen hoven 45% daalde hij alle categorien, gemid deld, met' 4,25 Bij de boerenkaas was ech ter toch nog 45 der onderzochte monsters boven 45 Het laagste procentisch aantal ondergehalten kwam, zooals men in tabel no. 5 kan zien, dit jaar voor in Juli, in 1937 was dit in dc maand April. In de maand Mei kwamen werkelijk schrikbarend veel ondergehaltcn voor, ook beneden 40 Bij het schrïjvbn van dit jaarverslag zijn de jaar verslagen van de Kaascontrolestations in Friesland, Zuid-Holland en Utrecht reeds in mijn bezit en valt liet mij op dat ook in die provincies in de maand Mei veel meer on dergehalten zijn Voorgekomen dan normaal het geval is. Er moet dus wel een algemeene HARTJES van MIJNHARDT bfj hoofdpijn, kiespijn, zenuwpijnen rheumatische pijnen, periodieke pijnen, migraine, spierpijn, spit, kou en griep Bij apothekers en drogisten, koker 12 st, 50 ct. doosje 6 st 50 et ZIJPE DE WERKLOOSHEID. De vorige week is het aantal werkloozen, dat in „zorg" is, gedaald van 65 tot 58, waarvan 45 in de werkverschaffing waren geplaatst en 13 ingevolge de Rijkssteun regeling werden geholpen. In de overeen komstige weken van 1938 en 1937 bedroeg hel aantal werkloozen respectievelijk 76 en 64. ELECTRISCHE BEMALINGSINRICHTING. Het Burgerlijk Armbestuur dezer gemeente is voornemens een electrische bemalingsin- richting ten behoeve van de aan dat Armbestuur toebehoorende landerijen, ge legen te Pettemerkluft te doen bouwen, welk werk zal worden uitgevoerd onder leiding van den bouwkundige W. Moejes te Oudorp. BOUWVERGUNNINGEN. B. en W. dezer gemeente hebben de vol gende bouwvergunningen verleend: Aan J. Kooijman te 't Buurtje tot het bouwen van een schuur, dienende tot vee stal ling; aan C. Nierop te St. Maartensbrug tot het bouwen van een woonhuis; Aan J. Delver te Schagerbrug tot het verhouwen van een woonkamer; aan E. Rentenaar te Schagerbrug tot het verbouwen (vergrooten) van een woonhuis. 'T ZAND. HET SCHOOLREISJE DER O. L. SCHOOL De commissie, welke zich bezig houdt met het organiseeren van de jaarlijksche school reisjes vergaderde gisteravond onder lei ding van dr. Boernia, hij den heer C. Mod der. Aanwezig negen hceren en twee dames. Na opening is aan de orde het financieel verslag van den secretaris-penningmeester, den lieer B. Elzer. Hieruit blijkt, dat de ontvangsten hebben bedragen f 123.15 en dc uitgaven f 135.73, zoo dat er een tekort is van f 12.58, dat echter wordt opgeheven door het beginsaldo. Een en ander was door de vergadering na gezien en keurig in orde bevonden. Bij mon de van den lieer F. Overhand wordt gead viseerd den penningmeester tc déchargee- ren, waartoe wordt besloten. Goedgevonden wordt weer een subsidie tc vcrleenen aan dc Commissie voor bijzon dere nooden. Vorig jaar had dc vergadering zich uitge sproken voor een begunstiging van de bus- houders Johannes en van Scheijen jaar om jaar en daar toen de heer Johannes had ge reden, was nu de heer van Scheijen aan de beurt. De heer Elzcr legt er nog den nadruk op, dat in dezen nooit een bindend besluit is genomen, men "blijft dus vrij in zijn keuze van bushoudcr. In bespreking komt nu het schoolreisje. De heer Elzer deelt mede, dat hieraan 44 kinderen zullen deelnemen. De heer Zwart stelt voor een reisje naar Valkeveen te maken. Daar hebben de kin deren letterlijk van alles, zij kunnen er naar hartelust spelen, varen, in het doolhof loo- pen, zonder eenig gevaar in zee gaan, enz. De afstand is 85 K.M., maar dat is toch geen bezwaar. Men is bovendien in een prachtige omgeving. De idee van den heer Zwart vindt bij dc vergadering veel instemming, overwegende bezwaren ertegen bestaan in ieder geval niet, zoodat wordt besloten aan het plan uit voering tc geven. Als datum wordt vastge steld Woensdag 12 Juli, het vertrek zal zijn om 8 uur (n.t.) Nadat verschillende regelingen nader zijn besproken, en o.m. is vastgesteld hoeveel kinderen er met de eigenaren der luxe auto's mee kunnen rijden, wordt de heer Overhand bij acclamatie tot bestuurslid her benoemd. De rondvraag levert niets op, sluiting volgt. reden zijn die deze abnormaliteit heeft ver oorzaakt en zou het wel kunnen, dat de ab normale koude in deze Meimaand werkelijk een groote rol heeft gespeeld. Het laagst ge middelde vetgejialte in de droge stof werd dan ook in deze maand Mei gevonden, ter wijl het hoogste in Juli werd aangetroffen. Strafmaatregelen. In 1938 werden opgelegd 567 boeten, dit is 51 meer dan in 1937 en wel 565 voor een te laag vetgehalte in de dro ge stof. Er werd in totaal aan boeten geïnd een bedrag van f 10.994.50, dit is f 6.269.meer dan in 1937. Het boe- tenschema werd n.1. aanmerkelijk verzwaard, vooral voor de meer ern stige ondergehalten beneden 40.9 In tabel No. 20 vindt men een overzicht van het aantal geïnde hoeten en van de to tale bedragen hiervan, henevens het bedrag van de gemiddelde boeten gedurende al de jaren dat>ons Kaascontrölestation bestaat, dus vanaf 1920. Toen deze label in ons Be- Stuur wrd besproken, maakte één onzer be stuursleden de zeer juiste opmerking, dat 1938 klaarblijkelijk een even abnormaal jaar was geweest als het jaar 1930. Dat in 1938 het totaal bedrag aan boeten meer dan ver dubbeld is geworden, terwijl het aantal op gelegde boeten slechts 81 stuks liooger was dun in 1937, wordt, behalve door de verzwa ring van het boetenschema m.i. ook nog ver klaard door liet feit dat er een grooter aantal ondcrgelialten per boetegeval in 1938 bleek voor te komen. Boterfabricage. Uit het jaarverslag van liet Botercontróle- station Noord-Holland blijkt, dat. in 1938 in totaal werden opgelegd 56 boeten, dit is 13 minder dan in 1937 en wel 55 wegens een te hoog vochtgehalte. Het totaal bedrag de zer boeten bedroeg f1137. PETTEN. SCHIETPROEVEN. Naar wij vernemen zullen op 20 Juni a s. en zoo ïioodig volgende dagen, nachtelijke schietproeven worden genomen op het scliictterrein nabij St. Maartenszee. ST. MAARTENSBRUG. SLUITING O. L. SCHOOL. Aangezien de schoolreisjes dit jaar ge houden zuljen'worden op 13 en 20*Juni, zal de O.L. school alhier die dagen gesloten zijn. DIENSTPLICHT. De dienstplichtige T. Bloothooft alhier van de lichting 1939 is opgeroepen om op 4 October a.s. te worden ingelijfd te Soes- terberg bij het Regt. Genietroepen. HEER-HUGOW AAP D HET UITSTAPJE VAN ODITH. Donderdag maakte de Zusterkring „Odith" een uitstapje naar „de Vonk" te NoordwijkeriiouL thans zeer in trek bij ver schillende vereenigingen. Te negen uur werd vertrokken vanaf station Heerluiguwaard naar Haarlem, waar een anfróhqs hél gé- zelschap wachtte, om" liet naar „De Vonk" te vervoeren. Langs verscheidene kronkei- cwegen werd om ongeveer elf uur het doel van den tocht bereikt, en een verfrissching genoten. Nadat allen in de vergaderzaal bijeengekomen waren, werd door de direc trice, Mw. Bcalde, een uitleg gegeven van liet eigenlijke werk. dat „de Vonk" beoogt. H?t geheel bevat 50 a 6t) slaapplaatsen. Was liet oorspronkelijk een neutrale in stelling, langzamerhand is men tot de idee gekomen, een rcligicusen grondslag vast te leggen. De verccniging Woodbrookers te Barchcm Holland heeft zich bereid ver klaard het beheer over te nemen. Allerlei inrichtingen worden er evenwel vertegen woordigd, van orthodoxe tot roomschgezin- den. Financieel wordt de inrichting in stand gehouden door rijkssubsidie, kerkelijke groe pen worden gesteund door de kerk, betere groepert* dragen zelf in de kosten bij. De „de jeugd" zich ook nog wist te ver maken, bleek hieruit, dat de meesten welge moed rondhuppelden bij verschillende ge zelschapsspelen. Nadat liet eerste deel van het programma was afgewerkt, werd des middags naar Noordwijk-Binnen en Noord- wijk aan Zee gereden, waar genoten werd van het breede strand en dc heerlijke zee lucht. Om vijf uur vond een gemeenschap pelijke koffiemaaltijd plaats in „de Vonk", waarna om zeven uur de terugtocht werd aanvaard. Van tevoren kwamen allen we derom i.n de groote zaal bijeen cn werd de directrice dank gebracht voor hare ont- va igt door het zingen van het bondslied „de Kerkepoort". Behouden en wel kwam het gezelschap om negen uur te Hcerhugowaard aan, waar de andés zoo stille Stationsweg vol kleur en leföh' Was. Hoopvol gaat de Zuster kring nu weer sparen voor een nieuw reisje.- CALLANTSOOG GROOTE KEETEN. VROUWEN VREDE BOND. Donderdagavond hield de afd. Callants- oog vaii den Alg. Ned. Vrouwen Vrede Bond een flink bezochte ledenvergadering in de zaal' van den heer van Scheijen te Groote Koeten. Na opening door de voorz., mevr. Kocrts, werden de notulen gelezen. Medegedeeld werd dat liet ledental met 14 is toegenomen, zoodat dit nu reeds 52 bedraagt. De secreta resse, mevr. Bakker, zal de Alg. Verg. te Amersfoort op 21—25 Juni a.s. bezoeken. De deelneemsters aan de Vrouwen Vredegang waren zeer enthousiast; besloten werd voor liet volgend jaar een reiskas te vormen, zoo- dat. de deelname nog grooter zal kunnen zijn. Vervolgens behandelde de voorz. de bro chure: Luchtbescherming? van Dr. M. v. d. Voet, "waarin deze aantoont, dat een „weinig luchtbescherming" geen effect kan opleveren en een groots opgezette bescherming finan cieel ondrftaglijk, maar vooral moreel on- hopdbaar is en ook dan nog geen waar borg' voor afdoende beveiliging -schenkt. Rest nog te vermelden dat bij de opening en sluiting eeu toepasselijk lied werd gezon gen. BERGEN GESLAAGD. Voor het examen voorbereidend onderwijs (kleuterzorg) akte_ A is geslaagd onze plaatsgenoote, Mej? H. van Gulik. Tien dagen bij een lijk gewaakt Lugubere ontdekking op Texel. Nabij de Koog op Texel woonde sedert eenige jaren het kinderlooze echtpaar van der V., dat niet geheel en al toerekeningsvat baar was en waarvan het ook bekend was, dat het er niet al te zindelijk was. Het echt paar was den laatsten tijd niet meer buiten gezien. Alleen de bakker kwam er nu en dan nog aan de deur. Toen hij dezer dagen een verdachten geur waarnam, meende hij de politie te moeten waarschuwen. Deze stelde onmiddellijk een onderzoek in en kwam tot de lugubere ontdekking, dat de man dood op bed lag. De gemeente lijke geneesheer, die een onderzoek instel de, constateerde, dat de dood al tien da gen geleden moest zijn ingetreden en het lijk reeds in verregaanden staat van ont binding verkeerde. De zonderlinge vrouw had al dien tijd op een stoel bij liet bed doorgebracht. Het lijk is naar Den Burg vervoerd en aldaar op de Algemeene Begraafplaats ter aarde besteld. De vrouw werd ondergebracht in het Ge sticht van Weldadigheid. Reeds meermalen was het echtpaar een plaats in het gesticht aangeboden, doch het liad dit steeds gewei gerd. NIEUWE NIEIUtRP REIS OUDEN VAN DAGEN. De afd. van den Bond voor Staatspeusi- onneering organiseert .tegen 11 Juli a.s. wederom een autotocht voor de Ouden van Dagen uit deze gemeente. Op het program ma staat, dit jaar een groote tocht voor den geheelen dag, n.1. naar Velserbeek en IJ- muiden ter bezichtiging van de sluiswer- ken, verder naar Wijk aan Zee, waar ge dineerd zal wdfden, om vervolgens langs den duinrand naar Bergen te gaan en van daar huiswaarts. Het belooft dus wederom een mooie reis te worden. In den loop' van de volgende week zullen inteckenlijstcn hij de' burgerij worden aan geboden en we gelooven wel dat men, evenals voorgaande jaren niet tevergeefs bij de burgerij zal aankloppen. VAN EEN BAKFIETS, EEN NAT PAK EN EEN JONGE EGA. Dezer dageh stond de knecht van bakkér Wijn met zijn bakfiets aand en Waterings- kant. Dat is een aardig karretje, dacht P. G., daar zou ik gemakkelijk een een toertje op kunnen maken. Piet kon ten slotte de verleiding niet, weerstaan en sprong op het zadel, vast van plan zijn kunnen eens te laten zien en er eens een flinke pace in te zetten. - Maar o wee, Piet had de kunst om met eeu bakfiets .te rijden, wat al te licht opge vat en hij kwam* dan ook" niet verder dan enkele meters en dook toen mét bakfiets en al pardoes de ringiloot in. Met eenige hulp Was het t^Jul weer spoe dig óp de wal gehaald en koh de bakker met zijn \yatérbrpgd... hhgb hui£..gaan, vau liooren. Piet zal er dan ook danig mee in de knel en hij vond liet in ieder geval voor alles veiliger, gebruik te maken van het warme zonnige weer, om zich melkende voort, te laten drogen, zoodat hij niet aan zijn jon ge ega om een droog hemdje behoefde te vragen. Misschien dat hij er zoo doorge- loopen is HOOGWOUD AARTSWOUD. GEGUND. Het bouwen van een woonhuis in den Groetpolder te Winkel voor rekening van den heer H. van Beek te Rotterdam, is ge gund aan onzen plaatsgenoot, F Kuiper, alhier. W1ERINGERWAARD NOGMAALS CONSTANTIJN FRANS. Ter aanvulling van ons bericht over Con stanten Frans, den-fokstier van den heer F. A. F. Groneman, kunnen wij nog mede- deelen dat thans voor den derden keer een stier uit deze fokkerij preferent A is ver klaard. LANGENDIJE BROEK OP LANGENDIJK. BOUW LANDBOUWSCHUUR. Door den heer J. J. Gootjes te Heerhugo- waard, is aan den metselaar C. de Geus al hier, onderhands opgedragen het houwen van een landbouwschuur aan den Waard- dijk. DE EERSTE VREEMDELINGEN. Gistermiddag is door de eerste vreemde lingen een bezoek gebracht aan het „Rijk van de duizend eilanden", terwijl naar we vernemen, bij het bestuur der V.V.V. bericht is binnengekomen dat dezen zomer verschil lende gezelschappen van de gelegenheid ge bruik hopen te maken dit gebied te bezich tigen. WIERINGERMEER BURGERLIJKE STAND. van 26 Mei tan. 9 Juni 1939. Geboren: Catharina Willemina, dochter van H. Brouwers en K. Stangc; Max, zoon van F. Korver en A. Singer; Hendrica Ma ria, dochter van A. A. Zijlmans en J. A.'M. v. d. Made; Egidius Adrianus Maria, zoon van J. G. Doornen en J. v. Zundcrt; Hen drik, zoon van W Bosma en J. Greijdanus. Ondertrouwd en Getrouwd: Geene. Overleden: N. A. Boogerd, oud 54 jaar, te Alkmaar. WIERINGEN OOSTERLAND. EEN GROOTE VERBETERING. Naar 'aanleiding van het verzoekschrift door een aantal inwoners van Oosterland tot het gemeentebestuur gericht om maatregelen te neinen tegen het opwaaien van allerlei vuil van de vuilnisopslagplaats, achter den dijk, hebben B. en W. toegezegd een gaasaf sluiting aan de Zuidzijde van het terrein tc zullen doen aanbrengen. Ongetwijfeld zal dit een verbetering zijn; verwacht mag wor den, dat men voortaan minder last van op waaiend papier e.d. zal hebben. Het hangt mede af van de bewoners van Oosterland zelf, waarvan sommigen zich niet ont zien hun afval maar ergens neer te gooien, zonder zich er om te bekommeren of an deren er ook last van krijgen. Burgemeester en Wethouders van SCHA- GEN maken bekend, dat op DINSDAG 13 JUNI a.s., des voormiddags van 1012 uur de gelegenheid zal zijn opengesteld tot kos telooze inenting of herinenting welke zal plaats hebben in een kamer van de open bare lagere school te Schaden. Schagen, den 8 Juni 1939. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. CORNELISSEN. De Secretaris, ROGGEVEEN. SCHAGEN LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen personen gedurende de maand Mei 1939. Alida C. Rentenaar, C 93, van Amsterdam Geertje Anema, C 103, van Wieringermeer; r rancois Kaashoek, C 95, van Nieuwe Nie- dorp; Anne Waterman, A 109, van Hoorn; Engel Hakkesteegt, D 130, van Polsbroek; Jan Kampen, C 14, van Heerhugowaard; Catharina Brouwer, C 14, van Hoorn; Pie- ter D. Willig, B 47, van Wognum; Hendrik Pannekeet, C 33, van Alkmaar; Hendrika A. van Hoorn, C 14, van Eindhoven; Maria K. Vader, E 114, van Schoorl; Gerritdina J. Meijer, E 101, van Zijpe; Kelkje Schaafsma, C 192, van Sint Maarten; Wiihelmina Ver» Iaat, K 61, van Heemstede; Willem Roepert, C 85, van Hilversum; Bernardina A. Bakker B 37, van Heiloo; Gerhardus B. Hogeling, K 6, van Alkmaar; Hermina A. Krouwel, C S4, van Outle Niedorp; Tine C. Weeda, C 108, van Heemstede; Catharina Kuit, E 119 van Zijpe; Gerrit Hensums en gezin, H 20 van Odoorn; Thcodorus Schrama en gezin, G. 26, van Barsingerhorn; Jan Ringeiberg, H. 27, van Breskens; Willem J. Ekkebus en gezin, H 27, van Breskens; Gerrit Ham en gezin, J 37, van Nieuwe Niedorp; Bartholo- nieus Blom, D 134, van Sint Pancras. Vertrokken personen gedurende de viaand Mei 1939. Jan Visser van D 102 naar Den Helder,] Koegras, Langevliet 38; Gerrit Butter en gezin van E 185 naar Winkel, Lutjewinkel B 119c.; Klaas Butter van E 1S5 naar Texel de Waal 35; Jacob Kossen van B 193 naar Den Helder, Ruijghweg 313; Huitje Hom stra (wed. P. Wijnia) van E 65 naar Am sterdam, Agamemnonstraat 1 lis.; Johannes van Tol en gezin van A 140 a naar Uithoorn Burgem. van Metelenstraat 20; Dieuwertje Jqpgejan van C 169 naar Huizen, Eiken laantje 7; Jan Strujjf van D 30 naar Alk maar Spoorstr. 65a; J. Scheltus en gez. v. J 37; naar Wieringerwaard, Walingsweg C 10; Joliann Bernhard Seheue van B 19 naar Haarlem, Zijl weg 14; Bernardus H. M. Bec- ker van B 22 naar Zaandam, Mauvestraat 11; H armen van der Goot van B 6 naar De- yenter, Vleeschhouwerstraat. 1; Jacob van dei" Deure van B 119 naar Teïi Boer, p.a. A. "Barkchïa; Anna Waif vaif K 33 "naar Alk maar, Akerslaan 41; Heiman J. Dekker van C 148 naar Zijpe, 't Zand, Boschweg K 26; Maria C. P. van der Burg van C 14; naar Hoorn, Ivoepoortsweg 35; Stijntje Swaan (wed. K. Zander) van C 187 naar Alkmaar, Emmastraat 83; Klaasje Appel van H 70 naar Zijpe, Ruigeweg H 114; Marie Veldman van C 83 naai- Haarlem, Bloemhofstraat 1; Nicolaas Wal en gezin van D 107 naar Zijpe Belkmerwcg B 106; Wiihelmina M. Spren» gors van B 22 naar Zaandam, Mauvestraat 11; Maria Leegwater van J 32 naar Zijpe, Oudcsluis H 95; Jacob P. Keetman en vr. van II 61 naar Barsingerhorn, Haringhui zen D 7; Anna M. Murkes van C 14 naar Oss, Arendsvlucht 13; Gerard D. J. Kok van F 17 naar Den Helder, Gasstraat 7; Johan H. Nanninga van C 195 naar Haarlem, Pa- viljoenslaan 7; Pictcr Meurs van C 196 naar Naardcn, Rijksweg 36; Johanna C. Evers van C 19G naar Naarden, Rijksweg 36; Mar- tje N. Zijlstra van D 52 naar Alkmaar, Huijgbrouwerstraat 4; Johanna C. Noord- strand van C 20 naar Oude Niedorp, 't Veld 315; Gcertruida E.- Groot van J 8 naar Zijpe Belkmerweg I 5; Johannes C. W. Mooij van C 7 naar Alkmaar, Koorstraat 24; Corne- lis Schutter van A 103 naar Zaandam, Ros molenstraat 110 BURGERLIJKE STAND. Geboren: Kees, zoon van Teunis Weij en van Margaretha Koeten. Overleden: Adrianus Doorn, oud 72 jaren, echtgenoot van Cornelia Veuger; Maartje de Jong, oud 85 jaren; Pieter Meurs, oud 77 jaren, echtgenoot van Elisabeth de Jong. POLITIE. Gevonden: een damessjaal, een rijwiel plaatje, 'n kindermuts, een doubléschakel- armband, een reserve band, een blauwe da meshandschoen en een zilveren armbandje Verloren: een portemonnaie met eenig geld, een kerkboek, een rijwielplaatje en een bankbiljet. HERHALINGSOEFENINGEN. De dienstplichtige Enno Christiaan B. Ho- Ilolema der lichting 1933 is opgeroepen om op 7 September a.s. te Amersfoort voor her halingsoefeningen in werkelijken dienst te komen voor den tijd van 24 dagen bij het 21e Reg. Infanterie en Wilhelmus Gregori- us Trap der lichting 1934 op 14 September a.s. te Amersfoort voor 17 dagen bij het 5e Regt. Infanterie. VASTSTELLING UITSLAG STEMMING. Het hoofdstembureau heeft op 9 Juni j.L in deze gemeente zitting gehouden tot vast stelling van den uitslag der verkiezing van leden van den Raad dezer gemeente inge volge de stemming gehouden op 7 Juni. De volgende personen zijn door het hoofd stembureau benoemd tot iid van den Raad. Lijst Plaatselijk Belang: Blaauboer Kzn., C.; Bruin, Jb.; Buiskool, J. A. E.; Dekker, Chr.; dc Veer, Joh.; Wissekerke, M.; R.K. Staatspartij: Dekker, W.; Schilder, J. P.; Trap, G. Joh.; S.D.A.P.: Bijlsma, D.; Folkerts, H. K. Volgens de afspraak zullen de benoemde heeren Jb. Bruin en Chr. Dekker van Plaat selijk Belang voor het raadslidmaatschap bedanken, en zullen hun plaatsen worden ingenomen door de heeren W. D. Niestadt en K. S. Leguit, die na de andere vier be noemden de meeste stemmen op zich zagen uitgebracht.

Schager Courant | 1939 | | pagina 10