De Hertogin van Kent geeft de mode aan! D Veel bekijks— e kleeren maken den man niet altijd! Prinses Marina, een waar gelukskind Grootpapa vond zonnebaden onbehoorlijk! Bette Davis is onzelfzuchtig Zaterdag 10 Juni 1939 Vierde blad Bij het verlaten van haar woning aan Belgrave Square heeft, zooals wij deze week gemeld hebben, een man uit het publiek een schot gelost op de Hertogin van Kent. Gelukkig werd zij, noch haar auto getroffen, zoodat zij van liet geval weinig of niets bemêrkte. Hierdoor is evenwel opnieuw de aandacht gevestigd op deze zeer po pulaire vrouw, die binnenkort met haar gemaal, den Her tog van Kent naar Australië zal vertrekken, waar de her tog als Gouverneur-Generaal zal optreden. DE ROK IS BOVENDIEN GEPLISSEERD, HETGEEN EEN ALLERAARDIGST EFFECT MAAKT! MEN DRAAGT BIJ DIT COSTUUMPJE EEN EENVOUDIGEN WITTEN VILT- HOED MET ZWART RIBSLINT GEGARNEERD. heeft II met dit mantelpakje! Strepen en nog eens strepen 1 De liefde komt. Intussühcn herinneren de Engelsdhen zich nog zeer goed, hoe dit huwelijk tusschen Prinses Marina en Prins George tot stand gekomen is, al is men het er in de kringen van de Engelsche diplomatie en van den hoogen adel nog niet geheel over eens hoe de liefde zoo verrassend snel dit verbond heeft kunnen smeden. Beide personen tra den, voor hun huwelijk weinig op den voor grond. Prins George van Engeland reisdé veel, maar scheen aanvankelijk weinig voor den houwelijksehen slaat te voelen. En de Deensch-Grieksolie prinses Marina verbleef .voornamelijk in Belgrado of in Italië. En toen kwam plotseling deze verloving niet koninklijke toestemming. Velen waren ge neigd te zeggen, een zet van de geheime di plomatie. Maar nee, zoo ver behoeft men het geheel niet te zoeken. Hier sprak een voudig de wederzij dsche genegenheid. Bij gevolg kon men niet alleen het geluk van de gezichten van de jonge echtelieden le zen, doch geheel Engeland deelde in de Vreugde. Het huwelijk zelf vond natuurlijk met groote pracht en praal plaats in de Westminstcr Abby, waar het ingezegend werd door den aartsbisschop van Canterbu- ry. Alle leden van de Koninklijke familie waren er bij aanwezig, behalve de hertog van Gloucester, die zich toen net op zijn 'Australische reis bevond. Uitstekend opgevoed. Het is een alleszins gelukkig huwelijk ge- jvorden en dat is ook niet te verwonderen, wanneer men weet, welk een uitstekende opvoeding de beide menschen genoten heb ben. Prins George liad een zeer strenge op- opvoeding, die hij zijn kinderen liet geven, te veel afweek van de heer- schende etiquette! Miss Fox had ontzag! Doch Prins Nicalaas liet zich niet ver murwen en de kleinkinderen van koning George gingen voort met iederen dag hun zonnebaden te nemen. Maai" ook aan het onderwijs werd de noodige aandacht be steed. Drie onderwijzeressen werden belast de kinderen de noodige kennis bij te bren gen. En de prinsesjes weken in zooverre niet van andere kinderen af, dat zij op al lerlei wijze probeerden haar onderwijzeres sen voor de mal te houden. Als zij erg over moedig en baldadig werden, werd Miss Fox geroepen. Eén blik van haar was voldoen de om haar tot de orde te roepen. De sprookjesprins! Marina, de jongste, was per slot van re kening nog de ijverigste en al mocht zij zich op jeugdigen leeftijd in de geschiede nis nog al eens vergist hebben, een feit is, dat zij óp betrekkelijk jeugdigen leeftijd reeds vloeiend Fransc'h, Duitsch, Engelsch, Russisch, Italiaansch, Grieksch en Hon- gaarsch sprak. En zoo groeide prinses Ma rina in het ouderlijk paleis op, totdat in 1914 dit mooie sprookje door den wereld oorlog wreed verstoord werd. Een storm van revolutie kwam over Griekenland, een po- litieike storm over Athene. De koninklijke familie was gedwongen de vlucht te hemen en de opvoeding van Marina moest in het buitenland in ballingschap voltooid worden. Jarenlang leefde het jonge meisje, dat nu reeds tot een be.vajjjge iivitw uitgegroeid Bette Davis Haar houding voor de camera In filmland is het bijna tot axioma geworden, dat de slar het recht heeft zelf den stand van de camera te bepalen. De reguisieten, „jupit er- lamp en" en camera's worden resp. zoodanig op- en ingesteld, dat de star het volle profijt van de diverse licht-effecten trekt en op deze wij ze menigen keer de actie in de film belemmert. Veelvuldig zijn de klachten van de hoofd rolvertolkers, dat men alleen hun achter hoofd fotografeert. Meestal zijn dergelijke klachten overdreven, hoewel er vaak toch een grond van waarheid in schuilt, Meerdere stars dan men zou veronderstel len, weigeren van deze ingewortelde ge woonte in filmland voordeel te trekken. Bet te Davis is o.a, één van hen. Miss Davis stelt zich op het standpunt, dat er een eerlijke verdeeling van de ca- mera-„breaks" moet zijn en trekt zich van een opname van haar achterhoofd niets aan. Humphrey doet 't niet goed! Dit werd nog één dezer dagen bewezen, toen zij Humphrey Bogart zei, niet bang te zijn haar aan de camera-lens te onttrekken, toen hij haar in een scène van de Warner Bros. productie „Dark Victory" moest om helzen. Bij de repetitie maakte deze scène een gedwongen indruk, waarop Bette Hum phrey den raad gaf zich meer voorover te buigen. „Maar als ik dat doe", protesteerde Bo gart, sta ik voor je en komt er op de film niets van je te zien." „Trek je daar maar niets van aan", was Bette's antwoord. „Doe het ongedwongen." In een ander gedeelte van dezelfde film, waarin Bette een scène met George Brent tezamen speelt, stelt zij «een nerveuze, kor zelige patiënte voor. Brent doet alles om haar op haar gemak en tevreden te stellen. Tijdens de eerste repetitie stelde regisseur Edmund Goulding een komische noot in den dialoog voor, welke volgens hem op de lachlust van het publiek zou werken. „Zeker, dat zou het", zei Bette. „Maar Eddie, als ik dat zou zeggen, zou het ten koste van de geheele scène gaan en bederf ik alles voor Brent." Goulding beaamde dit en aan het rake gezegde, dat de volle aandacht op de ster gevestigd zou hebben, werd niet meer ge dacht. Miss Davis, die op een eerlijke verdeeling van de camera „breaks" staat zou de eer ste zijn om de onzelfzuchtigheid van haar gedrag te ontkennen. Het is volgens haar een vaststaand feit, dat een star met een goede of slechte film staat of valt en dat een goede verdeeling van de camera „breaks" er het hare toe bijdraagt de film te doen slagen. Een onlangs te Hollywood ge houden enquête onder Warner Bros koristjes op de twee voor naamste vragen: „Hebben mannen, die lang, don ker en knap van uiterlijk zijn een bijzondere aantrekkingskracht op U" en „Denkt U, dat. kleeren den man maken?" bracht de volgende antwoorden: Florence D'Aquin uit New-Orie- ans antwoordde: „De man, die mij interesseert, moet intelligent zijn en een goed karakter bezitten. Lange, donkere, en knappe mannen interesseeren mij niet, want ik heb ondervonden, dat mannen, die deze drie eigen schappen in zich vereenigen, fijne re karaktertrekken missen. Wat de kleeding betreft, ben ik van meening, dat men een boek niet naar den band moet beoordeelen." Lorinne Miiler, vroeger de mooi ste studente aan de Kansas Uni versiteit houdt van mannen met gevoel voor humor en een eenvou- digen aard. Uiterlijk schoon raakt haar niet. Zij houdt er van dat een man er netjes, doch niet opzichtig uitziet. Claire Ellis is gauw tevreden. Alleen donkere mannen kunnen indruk op haar maken. Haar toe komstige echtgenoot hoeft niet lang en knap te zijn. Haar ideaal is een donkeroogige, eenvoudige man. En wat zijn kleeding betreft, meent zij, dat wanneer een man eenige persoonlijkheid bezit, dit in zijn kleeding tot uiting komt. Als zoo danig vindt zij de kleeding een voornaam punt, hoofdzakelijk voor den eersten indruk, welke volgens haar zeer belangrijk is. Lorinne Crawford geeft haar meening over lange, zwartharige en knappe mannen ongezouten weer. „Zoo iemand", verklaarde zij, „is gewoonlijk ingebeeld, egoistisch en onbedachtzaam." Ook is zij van 'meening, dat een man zich netjes, doch niet fatterig moet kleeden. Elisabeth Cooke uit Oklahoma prefereert een man met alle eigen schappen, die zij mist. Zij was ech ter wel zoo verstandig om niet te vertellen, welke die eigenschappen zijn. Daar zij echter één van de mooiste koristen is, zal haar ware Jacotb geen Adonus behoeven te zijn. Louise Allen en Jean Ashton hou den beiden vaai lange, blonde man nen. Jean voegt er nog aan toe: „Het karakter van een man is het voornaamste en niet de kleeding." Zooals op iedere regel zijn ook hier uitzonderingen. Bobby Adaims, een ras New- Yorksche gééft toe, dat zij alléén op een langen donkeren en knap pen man verliefd zou kunnen wor den en is er ook van overtuigd, dat de kleeren den man wel maken. „Ik prefereer een man, die zijn eigen kleeding kiest en ook mij van advies kan dienen, bij de keuze van mijn costuums." De Hertog en Hertogin van Kent met hun lievelingshond op 't buitengoed Himley Hall, waar zij hun wittebroodsweken door brachten. Na den koning en de koningin van Engeland behooren zeker de hertog en de hertogin van Kent tot de meest populaire en beminde echtparen van het Britsche wereld rijk. En geen wonder. De hertog is een zeer charmante jonge man, die zich uitstekend volgens de laatste mode weet te kleeden, de hertogin van Kent geeft voor de dames tegenwoordig zoo'n beetje de mode aan, vooral wanneer men daarbij denkt aan haar origineele hoedmodellen, en bovendien be zitten ze twee kinderen, waarop menig echtpaar jaloersch zou zijn. Het kleine prinsje Edward is nu onge veer 3 jaar, terwijl het prinsesje een jaar na hem, precies op den eersten Kerstdag het levenslicht aanschouwde. De twee kin deren, die zeer voorspoedig opgroeien wor den door het Engelsche volk verafgood en ze kunnen zich niet ergens buiten vertoo- nen, of ze trekken cle algemeene belangstel ling. voedster in zijn moeder, terwijl ook Prinses Marina met haar beide zusters Olga (thans de eohtgenoote van den Joegoslavischen Prins-regent Paul) en Elisabeth zeer veel in haar jeugd moest leeren. De drie zusters waren toevertrouwd aan dé leiding van een Engelsche gouvernante, Miss Fox, die daar in echter geheel de vrije hand had en noch overdreven gehoorzaamheid, noch overdre ven vrijheden toestond. In het kasteel en in het park daar rondom heen kregen de drie zusjes een ware Engel sche opvoeding: liefde, toewijding, sport en hygiëne werden haar bijgebracht. Aan het Grieksohe hof was men met deze vrije op voeding evenwel maar zeer matig ingeno men. „Majesteit", deelde men den ko ning op zekeren dag mede, „weet U, dat Uw kleindochters zonnebaden nemen, dat zij in den tuin rondloo- pen, gelijk Eva in het Paradijs?" De koning zag zich toen wel ge dwongen zijn zoon Nicolaas, de va der der drie meisjes, bij zich te ont bieden en hij wees hem er op, dat de was, nog bij haar ouders, ze maakte tal van leerzame reizen, totdat op een goeden dag de Prins uit, het sprookje kwam. Prins Ge orge, die haar mee naar Engeland nam en haar tot zijn gemalin maakte. Een voorbeeld voor de Engelsche dames. Sindsdien heeft Marina het Engelsche volk lief gekregen en omgekeerd zijn de men schen haar gaan bewonderen. Haar hoed jes trekken altijd de grootste belangstelling en ook haar japonnen worden vlijtig door de Engelsche dames nagemaakt. Tenslotte zal het Prinselijk Paar ook om een andere reden een belangrijke positie in het Britsche Rijk gaan vervullen en wel vanwege het feit, dat de hertog eenige jaren als gouverneur-generaal van Australië zal optreden. Het is wel de eerste keer in de geschiedenis, van het Britsche Rijk, dat de koning een zoo nauw bloedverwant tot een soortgelijk representief ambt van de Kroon roept. De Australische- Dominion stelt het echter zeer op prijs, dat een dergelijk hooge persoon het bestuur op zich zal nemen en ziet met spanning de komst van het herto gelijk paar tegemoet. Immers, de benoeming van den Hertog van Kent, den broer van den koning, tot gouverneur-generaal is een sterke schakel, clie dit dominion nauwer dan ooit te voren aan het moederland veririnden zal.

Schager Courant | 1939 | | pagina 13