TRiUMPH België besloten, zich militair te versterken ROOK DE BESTE fte"™!"®r|Madan 9 Iuni lBang' 9 Iunl 1 CENT DE WERELD SIGARET Tegen overbevissching van de Noordzee Gijpend tekort aan schietgelegenheid De achterstand bij de Nederl. Duitsche clearing rnstige bezwaren tegen centraal vluchtelingenkamp ^stvluchten op Indië Geen oogenblik mag verloren gaanl „Laat U niet meesleepen in den strijd tusschen de Ideologieënl" waarschuwt Pierlot. In zijn Donderdag in dc Kamer bij de be handeling van de bégrooting van Buiten- landsche Zaken gehouden redevoering, heeft de Belgische minister-president cn minister van Btpènlandsche Zaken Pierlot nog ge sproken over de rol der openbare meening en de pers. Pierlot waarschuwde in dit verband: Laat U niet meeslepen in den strijd tusschen de ideologieën, die thans om den grootsten invloed in de wereld strijden.. Wij zullen van niemand een 'inmenging in onze zaken dul- den, doch wij hebben niet op te tre den als censors over die landen, waar niet gedacht wordt zooals bij ons, noch een kruistocht te onderne men, telkenmale de internationale juridische orde, verstoord wordt, welke ook de terugslag dezer ge beurtenissen weze hij een volk dat., als liet onze, zoo innig gehecht is aan den eerbied voor het recht. Zul ke handelwijze zou edelmoedig, maar onzinnig zijn, wijl zij niet in verhouding is met 's lands krachten en den ernst, van liet gevaar dat er aan verbonden is. Geen onstuimige reacties In de huidige omstandigheden heeft de pers een groote verantwoordelijkheid, zoo ging Pierlot voort Ik weet hoe zeer de openbare meening wcnscht dat de regcering elke inbreuk van waar zij ook kome, op de souvereiniteit van ons land, en op zijn recht om alleen en in volkomen meesterschap zijn eigen zaken te regelen, zou verijdelen, doch ik vraag dat de openbare nipening ons door onstuimige reacties die taak niet moqjlijker zou maken België's onafhankelijkheidspoli- tlek. Ten aanzien van de landsverdediging zei- de de minister verder: Onze onafhankelijkheidspolitick is gesteund; <op h<& leger. .jZoiifler^ epn sterk georganiseerde landsverdedi ging Ware ónze onafhankelijkheid niets dam een-ijdel woord. liet recht wordt enkel geëerbiedigd bij hem die bereid is het te verdedigen. In den loop der laatste 'jaren heeft België zich een groote militaire krachtsinspanning getroost en de doelmatigheid van ons verde digingssysteem, zoowel wat de vestingswer- ken als het veldleger betreft, werd aanzien lijk vermeerderd. Ik vraag mij echter af, of, na al wat wij. gedaan hebben, om;,de verdediging van ons land te verzekeren, wij genoeg hebben ge daan. Nu reeds zijn wij besloten geen oogenblik te verliezen \mi,v. in de mate dezer middelen en in bet kader der machten welke ons door de Ka mers werden gegeven, ortze'militai re organisatie te versterken. Een onzer voornaamste bezorgdheden moet zijn onze dekking zoo doelmatig mogelijk te maken, ten einde liet gevaat' «lat uit het gebrék aan diepte van óns grondgebied voortvloeit, te. verhelpen en onze mobilisatie tegen elke overrompeling te beschermen. Al wat in verband met deze bezorgdheden als noodig zal worden erkend, zal worden gedaan cn zoo noodig zullen wij u de mid delen daartoe vragen. Ik ben er van over tuigd dat niets van wat redelijkerwijs mo gelijk is ons door de vertegenwoordigers der natie zal worden geweigerd. Het fort van Soupne-Remou- champs. Als ik gewag maak van de kwestie van fort van Sougne-Remouchamps, waarop voor velen de kwestie van de nationale verdedi ging schijnt neer te komen, dan doe ik dit vooral, aldus de premier, om te antwoorden op een verwijt dat zoo onrechtvaardig, zoo kwetsend als onbezonnen is cn dat noch tans in de pers kan worden gelezen: „Indien het fort niet gebouwd is, aarzelt men niet te schrijven, dan is liet omdat de regeering de huidige of de vorige een pand heeft willen verschaffen aan een na burig land." En men gaat zelfs zoo ver zich af te vragen of er geen verhand bestaat tus schen het prijsgeven althans, tijdelijk van het ontwerp en den ons door Duitschland gegeven waarborg. ïk antwoord zoowel namens deze regee ring als namens de vorige regeeringen: nooit werden dienomtrent door een vreem de regeering bij een Belgische regeering stappen gedaan. Vertrouwen In de toekomst. Over de toekomst sprekend, zéide Pierlot tenslotte: Wij moeten er ons aan gewoon maken voor langen tijd m tegenwoordigheid vart het gevaar te leven en terwijl wij onze ver dediging voorbereiden, niettemin te werken alsof wij van een lange vredesperiode ver zekerd waren. Elke andere houding zou wij-zoiv ap een gebrek anh rhoed." Latff "on£ (laa -bereid' zijn tot donL strijd wanneer liet noodig is, wan neer het noodig zal zijn,-maar, in afwach ting, aan het. werk. Want. het werk adelt den mensch en is de kracht van een land. Vermindering van uitvaartver- gunningen voorgesteld. Pufaanvoerverbod niet doeltref fend g .acht. In het voorloopig verslag der Eerste Ka mer over het ontwerp van wet tot goed keuring van het op 23 Maart 1937 te Londen gesloten verdrag nopens bet vaststellen van een 'maaswijdte van visclmetton en van mi nimum-maten op sommige visclisoorten (het pufaanvoerverbod), lezen wij het volgende: Algemeen blijkt men met de regeering van oordeel, dat maatregelen dienen te worden genomen tegen overbevissching van de Noordzee. Tegen de voorgestelde voorziening worden echter van verschillende zijden zeer ernstige bezwaren geuit. Verscheidene leden zijn van de doelmatigheid dier regeling geenszins overtuigd. Zij meenen integendeel, dat de met het wetsontwerp beoogde bescherming van den vischstand door het verbod van den aanvoer van puf niet zal worden bereikt. Huns inziens zal immers, tengevolge, van het de laatste jaren gevolgde vischsysteem, te weten het. vissclicn met zeer verzwaarde netten, de ondermaatsclie visch toch mede in de netten komen. Het komt hun voor, dat een beter re sultaat ware te bereiken ter beper king van de visscherij door, bijvoor beeld, vermindering gedurende eeni- ge jaren van de uitvaartvergunnin- gen. Andere middelen. Naar het oordeel van eenige andere leden zouden de twee volgende oplossingen de voorkeur verdienen: óf bepalen, dat. van de aangevoerde visch slechts een deel onder maatsclie visch mag zijn de opzettelijke pufvisscherij zou aldus onmogelijk worden gemaakt. óf een gedeelte van de kustwate ren als een soort reservaat aanwijzen, in welk gebied de pufvisscherij wordt verbo den. Sommige leden betwijfelen of de controle op den bij dit wetsontwerp voorgestelden maatregel voldoende zal kunnen zijn, om eenig effect te waarborgen. Voorts wordt de vrees uitgesproken, dat het voorgestelde aanvoerverbod weinig betoe- konis zal hebben, indien buitenlandschc sche pen. welke mede ingericht zijn voor de ver vaardiging van vischmeel, dc Noordzee gaan bevisschcn of Ncdcrlandschc reedcrijen nood gedwongen schepen met soortgelijke instal laties doen inrichten. Ettelijke leden waren van oordeel, dat de gewensehte bescherming van den vischstanu slechts zou kunnen worden bereikt door een regionaal vischverbod, gelijk andere leden hierboven reeds als alternatief in" overwe ging gaven. Pleidooi voor steun. Verschillende leden meenen, dat Nederland zich hij de onderhavige internationale rege ling zal hebben aan te sluiten. Zij drongen er echter op aan, dat de overheid de moreele verplichting zal erkennen hun, die onmiddel lijk nadeel van deze voorziening zullen on dervinden, den grootst mogelijken steun te bieden. Nieuw portret van de Koningin Naar wij vernemen is aan den Haag- schen kunstschilder Sierk Schröder op dracht gegeven tot het schilderen van een portret van H. M. de Koningin, bestemd oor het. in aanbouw zijnde gouvernements huis te Makassar. Vrees voor risico overdreven ge acht. De nadeeien van het vrije betalingsverkeer. Op de gisteren gehouden jaarvergadering an het Centraal Instituut ter Bevordering au het Normale Handelsverkeer tusschen Ncderand en andere landen, heeft dr. H. M. Hirschfeld, directeur-generaal van Han del en Nijverheid, over onze handelspolitie ke verhouding met het Duitsche Rijk ge- proken. Clearing. Dr. Hirschfeld wilde niet vooruit loopen op de Nederlandsch—Duitsche handelsbe sprekingen, welke in den loop van de vol gende week zullen plaatshebben, doch kon wel reeds zeggen, dat, de achterstand in de clearing thans wederom in het centrum van de belangstelling staat. Al is de wachttermijn thans nog steeds aanzienlijk korter dan deze in 1936 was, zoo is er een begrijpelijke teleurstelling, dat de gunstige conjunctuur van het jaar 1937 in den loop van het jaar 1938 weder om is omgeslagen. Thans meer keuring van mu nitie in ons eigen land. Het Tweede Kamerlid, de heer van der Goes van Naters heeft onlangs aan den minister van Defensie gevraagd, of de schietoefeningen, welke in den a.s. zomer bij den Wassenaarschen Slag zullen worden gehouden, kunnen geschieden ten noorden van paal 92, opdat voor publiek en nering doenden deze belangrijke recreatiemogelijk- heid cn bestaansbron blijve behouden. Uit het antwoord van den minister, dat thans is binnengekomen, stippen wij het volgende aan: Tengevolge van de belangrijke uitbrei ding van bet artilleriematerieel (geschut en munitie) bestaat op dit oogenblik, meer dan vroegei. een dringende behoefte aan schietgelegenheid, waar de talrijke schiet proeven zonder veel tijdverlies kunnen worden genomen. Het feit, dat een groot gedeelte van het geschut en dc munitie hier te lande wordt aangemaakt, brengt mede, dat de keurings- schietproevcn ook hier te lande moeten wor den genomen, zoodat het aantal te nemen proeven, bij vroeger vergeleken, is uitge breid. Een nijpend tekort aan schietgele genheid is daardoor ontstaan. Reeds vroeger is nagegaan, of mogelijk een ander strandgedeelte voor het nemen van de schietproeven kon worden bestemd. Het onderzoek heeft toen uitgewezen, dat slechts het hiervoor bedoelde strandgedeelte in aanmerking kwam. Aan het verzoek kan dus niet worden voldaan. In het belang van publiek en neringdoen den Jiccft mijn ambtsvoorganger indertijd bepaald, dat het schieten op dit strandge deelte in het tijdvak van 1 Juni—15 Sep tember alleen in bijzondere omstandighe den zal plaats vinden. Zooals uit het voorgaande moge blijken, zijn deze „bijzondere omstandigheden' thans aanwezig. Om de nadeclen, aan het nemen van deze proeven verbonden zooveel mogelijk te be perken, heb ik den voorzitter van de com missie van proefneming, die met de proe ven is belast, opgedragen, zich ter zake te verstaan met den burgemeester der ge meente Wassenaar. Deze maatregel „hard" genoemd. Op wie rust de plicht der barm hartigheid? De Eerste Kamer heeft verslag uitgebracht over de aanvrage van f 1 millioen voor stichting van een centraal vluchtelingenkamp. Verscheidene leden blijken tegen het ont werp zeer ernstige bezwaren te koesteren. Naar hun meening \alt er in den geheelen opzet van het vluchtelingenkamp een bu- eaueratische geest te bespeuren, welke het efect van de onderneming ten zeerste in gevaar moet brengen. Zij zijn van oordeel, dat een deugdelijke oplossing slechts zou kunnen worden ver kregen, door een scheiding te maken tus schen de vluchtelingen, die wèl en hen, oor wie geen redelijke kans-en voor emi gratie naar overzeesche gebieden bestaan. Tegen een voorbereidingskamp voor toe komstige emigranten hebben zij in beginsel geen bezwaar. Zij denken hierbij aan den opzet van het Engelsche Kitchener-kamp. Naar hun meening behoort het onder scheid tusschen zoogenaamde legaten en il legalen te verdwijnen, in elk geval voor wat betreft de zgn. illegalen, die nu reeds in ons land zijn toegelaten. De directeursbenoeming. De aan het woord zijnde léden slui ten zich aan hij de in de Tweede Kamer geuite bezwaren tegen de aanstelling van een directeur, voor dat het onderhavige wetsontwerp door de volksvertegenwoordiging is goedgekeurd. Waarom geen opname in gezin nen en gestichten? Eenige andere leden meenen dat een cen traal vluchtelingenkamp een voor de geïn terneerden uiterst onbevredigenden toestand zal doen ontstaan. Zij vroegen zich af, waar om niet door opname in gezinnen, kleine gestichten cn kampen van meer beperkten omvang, naar een minder harde voorzie ning zou kunnen worden gestreefd. Spreker legde er in het bijzonder den nadruk op, dat de toegenomen achterstand in de voornaamste plaats zoo betreurens waardig is vanwege de daardoor noodzake lijk gewoiden beperking van den export. De ongerustheid ten aanzien van liet risico hetwelk in een achterstand schuilt, achtte spreker zeer overdreven. Spreker waarschuwde derhalve nadruk kelijk tegen misbruiken bij't discónteeren van clearing-vorderingensommige prak tijken op dit. gebied achtte hij afkeurens waardig. Art. 18 van het Nederlandsch Duitsch clearingverdrag voorziet er in, dat verplichtingen ontstaan vóór de opzegging of den afloop van het verdrag ook nadat het verdrag buiten werking is gesteld, zul len worden afgewikkeld door de stortingen, .welke nog,, plaats vinden krachtens de bé- lalingcn van het verdrag. Spreker wees er op, dat de uitstaande verplichtingen van Nederlandsche importeurs voor uit Duitsch land betrokken goederen voorzichtig bere kend een bedrag van f 45.000.00.— ruim schoots overtreffen. Hieruit blijkt reeds, dat er voor de bestaande:achterstand nog steeds een marge aanwezig is, Doch zelfs indien do achterstand het bedrag der nog te ver richten stortingen op een gegeven moment mocht overtreffen, voorziet liet verdrag ook in een zoodanige situatie door te bepalen dat stortingen nog zoo lang met uitstaande vorderingen op het andere land zullen moe ten worden verrekend, totdat liet saldo ge heel is afgewikkeld. De heer Hirschfeld waarschuwde dan ook hier te veel waarde te hechten aan een ab soluut getal. De aanwezigheid van het be staande clearingapparaat is juist een waar borg, dat men het geheel overziet. Evenwicht is noodzakelijk. Het doel van de autoriteiten die zich met de regeling van het clearingverkeer bezig houden is, dat steeds zooveel mogelijk naar evenwicht wordt gestreefd. In een tijd van terugloopende conjunctuur in het internatio nale handelsverkeer is het echter moeilijk onwrikbaar aan een bepaald evenwicht vast te houden. Men heeft steeds tegen elkaar af te wegen de nadeeien verbonden aan een bepaalde wachttermijn en het niveau van den uitvoer hetwelk men liefst zoo hoog mogelijk houdt. Blijft de toeneming van den achterstand langer aanhouden, dan ver wacht .werd of gewenscht is, dan moeten noodzakelijkerwijs de maatregelen om het èvenwicht te handhaven drastischer wor den. De oorzaken Het spreekt van zelf, dat men niet alleen naar deze zijde van het clearingvraagstuk moet kijken, doch vooral ook naar de fun- damenteele vraagstukken, t.w. de oorzaken van den slechten gang van zaken en de middelen om deze te keeren. Als een van de factoren, welke van groote bcteekenis is noemde spr. 't feit, dat men tusschen Ne derland en Duitschl. een betalingsregeling heeft tusschen een land dat als algemeen stelsel heeft een vrij internationaal beta lingsverkeer en aan de andere zijde een land dat als algemeen stelsel heeft een ge bonden internationaal betalingsverkeer. Dit heeft eenerzijds gevolgen voor het kapitaal verkeer en anderzijds moet gecoustatecrd worden, dat het land met het vrije stelsel in geringere mate regelend in het inter nationale handelsverkeer kan optreden. Men kan de betalingen in liet goederenverkeer wel bilateraal re gelen, doch het land met het vrije betalingsverkeer beschikt niet over het middel om door zijn deviezen- politiek te beslissen in welk land de importeur zal koopen. Niettemin blijft spreker van oordeel, dat het vrije betalingsverkeer als algemeen stel sel ondanks bedoelde bezwaren te preferoe ren blijft boven het gebonden betalingsver keer. ais algemeen stelsel. Geen enkel land heeft dit gebonden stelsel vrijwillig inge voerd. Ten sotte wees dr. •Hirschfeld op het be lang van een gezonde ontwikkeling van bet Nederlandsch-Duitsch economische ver keer. Vertrek van Aankomst te (heenreis) lKarachi 9 H0*»- 9 ',Uni Gier (terugreis) Pelikaan (heenreis) Het ontwerp moet leiden tot tucht maatregelen, welke voor de goedwil- lenden tot een kwelling worden. Deze leden vestigen er voorts de aandacht op, dat sommige gemeenten, bijvoorbeeld Hellevoetsluis de vluchtelingen ongaarne zien vertrekken, in verhand met de, zij het bescheiden voordeden, die hun verblijf met zich brengt. iV D)e kwéstie der barmhartigheid. Onjuist -achten deze leden .voppts de op vatting van den minister, dat/particuliere bij dragen voor de instandhouding van het vluchtelingenwerk zoo lang mogelijk belmo ren te komen van ras- en gcloofsgenootcn, die het bijeenbrengen der benoodigde gel den als een eerezaak zouden moeten be schouwen. Zij noemden dezen gedachtengang zelfs kwetsend voor de Joden. Kwetsend ook voor de Nederlandsche volksgemeenschap, alsof deze het gebod der christelijke naasten liefde niet ernstig zou willen nemen. Deze le den meenen, dat hier een eereplicht is te vervullen door allen, die staan op den grond slag der christelijke barmhartigheid en der humaniteit. Vrees voor reactie in het buiten land. Vele andere leden achten het verwijt, dat met het beginsel der humani teit te weinig rekening zou zijn ge houden, ten eenmale ongegrond. Het volgen van 'een andere gedragslijn ware, huns inziens, ook met het oog op de belangen van eigen land en volk, volstrekt onverantwoord geweest Zij denken in dit verband o.a. aan de reacties, die de aanwe zigheid van een zoo groot aantal emigranten ten onzen», buiten de landsgrenzen had kun nen wekken. Uit het verslag blijkt tenslotte, dat. ver schillende leden ten aanzien van den finan- cicclen opzet van het ontwerp 'sceptisch zijn gestemd. UÜelïennen DE RONDE VAN DUITSCHLAND. De achtste étappe ging van Passau naar Weenen, over een afstand van 330 K.M. De renners ondervonden veel hinder van on weersregen. Winnaar werd Langhoff (Dld.) oor Spiesscns (België) en Choquc (Fr.). In liet algemeen klassement leidt nog steeds Umberhauer met een voorsprong van ruim 4 minuten op Scheller (beiden Dld.) en Zimmerman (Zw.). Voetbal ZWEDEN NAAH ENGELAND. De Engelsche Voetbalbond heeft besloten het Zweedsclie elftal uit te noodigen voor den jaarlijkschen landen wedstrijd, die in het begin van November zal worden gespeeld. Zooals men zich zal herinneren was het vorige jaar Noorwegen de gast. OLYMPISCHE SPELEN 1944 TE LONDEN, De Winterspelen 1940 te Gar- misch Partenkirchen, die van 1944 te Cortina d'Ampezzo. Het Internationaal Olympisch Comité heeft gisteren te Londen besloten de Zomerspe len van de 13e Olympiade in 1944 te Londen doen plaats vinden. De Winterspelen van dat jaar zullen in de Italiaansche winter sportplaats, Cortina d'Ampezzo, in de Dolo mieten gelegen, worden georganiseerd. St. Moritz heeft de organisatie van de Winterspelen van 1940 aan het Internati onaal Olympisch Comité teruggegeven. Dit lichaam heeft thans besloten deze spelen aan Garmisch Partenkirchen, waar in 1936 even eens de Winterspelen werden gehouden, te geven. Jjodhp. 9 Juni jBasra 9 Juni Athene 9 Juni Basra 9 Juni' «n weinig woorden Versterking der Fransche marine. Het Fransche ministerie van oorlogsmarine heeft aan een aantal Fransche scheeps werven opdracht gegeven 14 lichte vaar tuigen tot versterking van de Fransche marine te houwen. Het zijn vier torpedo boot jagers van het type „Mogador" en „Volta". Deze schepen hebben een water- verplaatsing 'van ongeveer 3000 ton, een snelheid van meer dan 40 knoopen en zijn bewapend met acht kanonnen van 13.8 cm. en 10 torpedolanceerbuizen. Ver der zes lichte torpedobooten van ongeveer 1000 ton en vier mijnenvegers van 600 ton. Deensche nazi's veroordeeld. De sociaal" Democraten bericht, dat drie Deensche na- tionaal-socialisten, Gotthardt, Soerensen en Kyrre, die uit het gebouw van de Deen sche sociaal-democratische partij te Ko penhagen papieren hebben gestolen en vervalscht om ze te publicecrcn, veroor deeld zijn tot vier maanden gevangenis straf. De drie mannen leidden bovendien een bureau, dat opdracht had de Sovjet- Russische handelsdelegatie te Kopenha gen te bespionneeren en ook een bureau lot liet bespionneeren van de Duitsche emigranten. Zij werden biervoor betaald door den Deen Karl Hanscn, die haar Ber lijn is uitgeweken. Jamboree te Budapest. De voorbereiding gen voor de eerste jamboree van de pad- vindsters, die van 25 Juli tot 7 Augustus te Dodollo, in de buurt van Boedapest zal worden gehouden, zijn in vollen gang. Aartshertogin Anna van Habsburg, hoofd- verkenster, heeft verklaard, dat gedele geerden van 32 naties naar Hongarije zul len komen. Do voorbereidingen zijn reeds twee jaren gaande. De delegaties uit Aus tralië, Nieuw Zeeland en Zuid Afrika zuu reeds onderweg. In het kamp zal plaats zijn voor ÜÜ0U meisjes. Het lichten van de Thetis. Gisteren is Birkenhead een conferentie gehouden* waarop is beslist, over het lichten van. de „Thetis". liet ministerie van marine is vertegenwoordigd door admiraal Bruce Fraser, inspecteur van de vloot. Vermoe delijk zal binnen een week geen poging meer worden gedaan het schip te lichten. Britsche luchtvaartattaché te Warschau. Volgens de bladen heeft liet Britsche mi nisterie van luchtvaart besloten bij de ambassade te Warschau een lucht vaartat taché te benoemen. Spanje verbonden aan de as? Hoewel men niets weet omtrent de besprekingen van den Spaanschen minister van binnen- landsclic zaken, Serrano Sun er, en de leiders van de Italiaansche regeering, geeft de Italiaansche pers te kennen, dat Spanje dat reeds door het anti-komintern-verdrag is verbonden aan de „as", zich binnenkort nog nauwer aan Italië zal binden. De „Rcs- to del Carlino" schrijft o.a.: „De reeks des illusies, welke Spanje aan de pluto-demo- cratieën heeft veroorzaakt, is nog niet ten einde". Verder schrijft het blad: „De Pyre- neeëngrens kan niet worden ontbloot van troepen cn materieel." Marlène Dietrich Amerikaansch. Marlèn^ Dietrich, is Amerikaansch burgeres ge worden. De Spaansche vluchtelingen in Frankrijk. In de Kamercommissie van buitenlandsche Zaken heeft Mistler, de voorzitter dezer commissie, gistermiddag ten aanzien van het vraagstuk der Spaansche vluchtelin gen in Frankrijk medegedeeld, dat het aantal dezer vluchtelingen, dat 500.060 had bedragen, verminderd was tot 290:000 en dat de repatricering geschiedt in een tem po van ongeveer 500 per dag. Britsche ambassadeur naar Londen. Si* Percy Lorrainc, de Britsche ambassadeur, is gisteravond uit Rome naar Londen ver trokken. Zijn reis zou geen enkele, politie" ke beteckenis hebben. Duitsch vliegtuig verongelukt. Een vlieg' tuig der nat. soc. partij is neergestort in 'het woud van Wrzeszsez op Dantzigsch gebied. Het toestel werd geheel' vermeld. Buitenlanders in België moeten rustig zljn< De Belgische minister van justitie. Jan- son, heeft bij het bureau van de Kamer oen ontwerp van wet ingediend tot wijzi ging van het wetboek van strafrecht inza ke de politieke activiteit van buitenlanders in België, Het gewijzigde artikel zal als volgt luiden: Hij, die in België of het bui" tonland, giften, geschenken, leeningen of andere voordeden ontvangt, in welken vorm dan ook, van een buitcnlandschen, persoon of organisatie, hetzij middellijk, hetzij onmiddellijk, om geheel of gedeel telijk te gebruiken voor een politieke ac" tivitcit of propaganda te bcloonen. kan worden gestraft met een gevangenisstraf van zes maanden tot vijf jaar en een boe te van 1000 tot 20.000 franc.

Schager Courant | 1939 | | pagina 2