Het salaris van den heer Sloof Stadt Schanke Stamboek-en Premiekeuring te opnieuw ter sprake l de Zaterdag 10 Juni 1939 Derde blad toe ookJ«, ad. ie mi- icu de uit- niet meen et ko- pogin, lisee- RAAD SINT MAARTEN te b- r- n' n r- n ;e ï- n ft e ?stuS dat s r a t j B S a i aendo F Eerst moet blijken hoe de ver deeling der werkzaamheden zich zal ontwikkelen en dan kunnen eventueel voorstellen tot salaris- verhóoging worden gedaan. De Raad vergaderde gistermorgen om 10 uur, voor het eerst onder leiding van den heer R. Kopiman, burgemeester-secretaris. Als de Voorzitter opent, zijn allen aanwe zig; één vacature. De notulen van de vergaderingen van 20 April en van 15 Mei 1939 worden onveran derd goedgekeurd. Beëediging van den heer Bijpost. Hierna volgt de beëediging van het nieuw toegelaten lid van den Raad, den heer J. Bijpost, die daartoe de vereischte eedeh aflegt. De Voorzitter feliciteert den heer Bijpost, waarna algemeene felicitatie volgt. De Raad is dan weer voltallig. De heer Bijpost dankt voor de felicitaties en zegt toe, zijn best te zullen doen in zijn nieuwe functie. Ingekomen stukken. a. Verslag van den keuringsdienst van vee cn vleesch in den kring Barsingerhorn over 1938. b. Verslag over het jaar 1938 van de N.V. Noorderstoomtrammaatschappij, geves tigd te Alkmaar. Het bestuur van genoemde N.V. stelt voor het dividend te bepalen op 2,4- pet. per aandeel. c. Ged. Staten berichten,, dat het. door den raad bij besluit van 20 Dec. 1938 vastge stelde bedrag per leerling ingevolge art. f&5 bis, le lid dor L.O.-Wbt 1920 ten bedrage [van f 11.27 voor het openbaar gewoon lager onderwijs is verhoogd met f 0.50 wegens ge raamde administratiekosten en mitsdien is vastgesteld op f 11.77 per leerling en per jaar. d. Mededeeling door God. Staten van de goedkeuring der 'begrooting voor den dienst 1939. e. Blijkens opgaven van de diverse boeren leenbanken is de gemeente verschuldigd •wegens achterstallige rente van de door provincie en gemeente gegarandeerde tuin- derscredieten over 1938 een totaal bedrag van f 307.43. f. Op verzoek van Ged. Staten wordt gewijzigd het besluit tot het aangaan van een geldleen-in# van f 1300.—. hetgeen prac- tisch geen veranderingen brengt. g. Het maken van telefoonaansluitingen le Valkkoog cn Eenigenburg. De abonne-, pientskostèn n. mnd. zullen résp. beclrageh 'f 3 cn f 2. Als geschikte personen zijn RëVonden, zal tot aansluiting wórden over gegaan. Voor Valkkoog is de heer T. Rcns Az. bereid, te Eenigenburg zal het café j ■Strooper worden. De aanlegkoèten zijn ni hil. De heer Breed spreekt zijn tevredenheid 'over den loop der zaken uit. Aan de -Stroet zal eventueel ook een aansluiting gemaakt kunnen worden. Aanwijzing gevolmachtigde. Volgt de aanwijzing van een gevolmach tigde om namens de gemeente St. Maar ten het stemrecht uit ie oefenen voor de verkiezing van hoofdingelanden en hoofd ingelanden-plaatsvervangers van het Hoog heemraadschap Noorcihollands Noorder kwartier. B. cn W. stellen voor aan te wijzen als gevolmachtigde mr. R. Kooiman, burge meester der gemeente. Goedgevonden. Openstelling Bureau Burg. Stand. Ingevolge het bepaalde in artikel 1S3, voorlaatste lid, der gemeentewet bepaalt de Raad de uren, waarop elk bureau van •den Burgerlijken Stand dagelijks voor het publiek geopend zal zijn. Voor den Zondag en de daarmede gelijk, 'gestelde dagen (Nieuwjaarsdag, de Christe lijke tweede Paasch- en Pinksterdagen, de beide Kerstdagen, de Hemelvaartsdag en de verjaardag v.an de Koningin) wordt 'n qde afzonderlijke regeling getroffen. Voorgesteld wordt te bepalen, dat het bureau dagelijks zal ziin geopend van 912 Uur voormiddags, terwijl op den Zondag en de daarmede gelijkgestelde dagen het bu reau zal zijn geopend van 9io uur voor middags. Ais voren. op, ee]e Verdeeling werkzaamheden amb- fre- tenaren van den Burg. Stand. ifax dat Art. 183, 13e lid, van de gemeentewet nde schrijft voor, dat de verdceling van de zou werkzaamheden tusschen de verschillende ambtenaren van den Burgerlijken Stand wordt geregeld door den Raad. Voorgesteld Coi'- wordt over te gaan tot het aanstellen van ellc 3 ambtenaren, waarvan de eerste ambte- in naar wordt belast met alle werkzaamheden met betrekking tot den Burgerlijken Stand, de tweede optreedt bij verhindering of :eft ontstentenis van den eersten en de derde aar optreedt voor zoover de eerste zoowel als ijö» de tweede verhinderd is. Als voren. Benoeming ambtenaren Burg. Stand. Ter benoeming van ambtenaren van den Burgerlijken Stand dienen B. en W. de volgende voordracht in: eerste ambtenaar: mr. R. Kooiman, tweede ambtenaar: G. C. Sloof; derde ambtenaar: J. Glas. Overeenkomstig de voordracht geschiedt de benoeming. Salarisregeling. B. en W. si ellen voor aan Ged. Staten de volgende regeling der bezoldiging voor te leggen: bezoldiging eerste amblenaar f75. per jaar; tweede ambtenaar f2o.— per jaar. Goedgevonden, r d D zul- ineit It: ebben, hel be nsch^ ■/Ach' te el ij ko emen stat late Beo moe, een die- land- eden logi- haar n de xclge- deze abijc Zee litai- op ge tuur de ijnen Verlenging bijdrage Centraal Ziekenhuis. Voorstel-tot verlenging van de aan de gemeente,' Alkmaar verleende bijdrage in het evexx'tueele exploitatietekort van het Centraal Ziekenhuis. Bij raadsbesluit van 11 Dec: 1929 werd besloten, gezamenlijk met andere gemeen ten, te vergoeden aan de gemeente Alk maar 92/650 van het eventueele exploitatie tekort van het Centraal Ziekenhuis, tot een maximum.van f 100.per jaar en voor den duur van 10 jaren, dus tot en met 1939. B. en AV. stellen voor onder gelijke voorwaarden wederom voor den duur van 10 jaar een bijdrage in het eventueele ex ploitatietekort van het Centraal Ziekenhuis te verleenen. Over de jaren 1939 t.m. 1937 hebben de bijdragen onderscheidenlijk bedragen f62.37, f 35.30, f 57.96 en f 52.65. Als voren. B-steun voor werkloozen kleine boeren en tuinders. en Voorstel lot het beschikbaar stellen van een bedrag ten behoeve van het toekennen van B-steun aan werkloozen, kleine boeren en kleine tuinbouwers. Van den minister van Sociale Zaken is mededeeling ontvangen, dat over het dienstjaar 1939 ten hoogste mag worden be steed voor extra hulp aan werkloozen in den vorm van ldeeding, dekking cn schoei sel een bedrag van f 5.78 per werklooze arbeider. Van dit bedrag komt f 2.— per werklooze ten laste van de gemeente en f 3.78 voor rekening van het Departement van Sociale Zaken. Het gemiddeld aantal werkloozen is voor deze gemeente vastge steld op 24. Voor de extra hulp voor de z.g. B-groep der kleine boeren en tuinders mag wor den besteed per B-boer en B-tuinbouwer een bedrag van f 2.89, waarvan voor rekening der gemeente komt een bedrag van f 1. Het aantal voor dezen steun in aanmer king kamende personen bedraagt respec tievelijk 4 B-boeren en 14 B-tuinbouwers. B. en W. stellen voor beschikbaar te stellen een bedrag van f 66. Als voren. Wijziging politieverordening. Door een aantal personen, allen pachters der parken aan dén Westfrieschen Zeedijk, is verzocht de politieverordening zoodanig te wijzigen, dat mogelijk wordt gemaakt vee aan den Westfrieschen Zeedijk te zeelen Het Hoogheemraadschap Noordhollands Noorderkwartier, dat thans als pachter op treedt, heeft in de huurcontracten toege staan vee aan den dijk te zeelen. Artikel 58, sub. a. verbiedt onder meer het laten weiden langs de openbare wegen van vee, terwijl artikel 60, 2e lid, bepaalt,' dat vee, aan publieke wegen vastgezet, zal worden beschouwd als te zijn zonder gelei der, zoodat dit tengevolge het eerste lid in verzekerde bewaring zal worden gesteld en voor rekening van den eigenaar zal worden onderhouden. B. en AV. stellen voor artikel 63a op te ne men, luidende: „Onder door hen te stellen voorwaarden kunnen B. cn W. van het ar tikel 58, sub. a, gestelde verbod en van het in artikel 60 bepaalde ontheffing verleenen. De heer Breed vraagt of het den voorzit ter ook bekend is, of het Hoogheemraad schap nog eischen aan de wijze van zeelen stelt. De Voorzitter zegt, dat de eischcn van B. en W. een geheel ander karakter zullen dragen, dan die van het Hoogheemraad schap. Dc lieer Breed kan zich met het voorstel verecnigen, het verkeer moet evenwel niet gehinderd worden. De voorzitter zet uiteen, dat B. en W. het verkeer natuurlijk niet willen belemmeren. Ook aanvragen voor geschikte plaatsen langs den Valkkoogerdijk kunnen worden toegestaan. De heer Glas geeft nog een toelichting, waarna het voorstel z.h.s. wordt aangeno men. x Vertegenwoordiger eomm. van uitvoering Vleeschkeuringsdienstw Aan de orde is de benoeming van een ver tegenwoordiger bij de commissie van uit voering van den keuringsdienst van vee en vleesch in den kring Barsingerhorn. B. en W. stellen voor te benoemen Mr. R. Kooiman, burgemeester der gemeente. Benoemd wordt de burgemeester met 6 stemmen, de heer Brak verkrijgt 1 stem. Lid conun. van beheer School- artsendienst. Dan moet benoemd worden een lid van de commissie van beheer voor den Schoolart- sendienst in het district Den Helder. B. en W. stellen voor te benoemen mr. R. Kooiman, burgemeester der gemeen te en als diens vervanger dengene, die hem bij afwezigheid e.d. wettig vertegenwoor digt. De burgemeester wordt met algemeene stemmen benoemd. Aanvulling stembureau. Bij de benoeming van een lid van het stembureau te Valkkoog (vacature P. S. Eenhoorn) en een plaatsvervangend lid van het hoofdstembureau, stellen B. en W. voor in beide functies te benoemen den heer J. Bijpost. De voorgedragene wordt met algemeene stemmen benoemd. Het salaris van den ambtenaar. Bij de rondvraag zegt de heer de Pee, dat het hem heeft, bevrèemd, dat er geen voorstel op de agenda voorkomt betreffen de het salaris van den ambtenaar der secre- tai;ie, den heer Sloof, De voorzitter zegt, dat deze kwestie in B. en W. is besproken. Het college acht het goede moment echter nog niet gekomen om tot wijziging van 't salaris over te gaan. Het zal nog moeten blijken hoe de verdeé- ling der werkzaamheden ter Secretarie zich zal ontwikkelen. Burgemeester Klerk was een oude man en spr. heeft zich voorgesteld in zijn hoedanigheid van secretaris zooveel mogelijk werk te verrichten. Hij zal ook vrijwel geregeld op de secretarie aanwezig' zijn. Om nu vlak na de burgemeesterswisse ling met een salariswijziging bij Ged. Sta ten aan te komen.... Spr. wil liever den gang van zaken afwachten, dan kunnen B. en AV. in het najaar, bij de vaststelling der bcgrooting 1940 eventueel met voorstellen komen. De heer Glas voegt hieraan toe, dat. hij dit punt in B. en AV. in bespreking heeft gebracht, omdat spr. van meening is, dat den heer Sloof een behoorlijk loon toekomt Toen hij het standpunt van den burge meester hoorde, heeft spr. zich daarbij even wel neergelegd. Ook de burgemeester is er van overtuigd, dat cle heer Sloof een be kwaam ambtenaar is. De voorzitter merkt op, dat hij de bepa ling van het salaris behalve de capaciteiten ook de hoeveelheid te verrichten werk in aanmerking moet worden genomen. De heer De Pee: Voor zoo'n salaris (het bedraagt f SOO— verslagg.) behoeft maar een beetje gedaan te worden! Spr wijst er verder op dat z.i. de volontair zoo deze noodzakelijk is ook niet' voor een appel en een ei mag werken. De voorzitter zegt, dat de volontair apart werk heeft, waarvoor hij ook apart wordt betaald. De heer Breed wijst er tenslotte óp, dat een herziening der jaarwedde van den amb tenaar niets nieuws is, al jaren heeft men hierop aangedrongen. Waarheen met de werkloozen? De heer Breed vraagt, wat B. en W. voor hebben met de werkloozen, uü de werkver schaffing wordt stopgezet. De voorzitter antwoordt, dat men hier over in B. en W. nog niet heeft gespi'oken. Er zullen ten hoogste 10 menschen „in zorg" mogen worden gehouden. We hebben geïn formeerd of onze menschen bij een cen traal werkobject geplaatst kunnen worden, wanneer dit getal te klein blijkt te zijn. De heer Sloof deelt mede, dat inmiddels door cle Inspectie hierop is geantwoord dat met ingang van Maandag a.s. de werkloo zen hij de werkverschaffing Schager Sloot te w ?rk kunnen worden gesteld. Toeslag steun voor kleine boe ren en tuinders. De heer Breed zegt, dat al eens is getracht -voor deze gemeente de regeling te krijgen, vólgens welke kleine boeren en tuinders een toeslag op het steunbedrag van f 0.45 wordt verleend. Spr. meent, dat indien de gemeenr te van de 9e in de 8ste klasse werd ge-, plaatst, men meer kans van slagen zou heb ben. Spr. vraagt of het niet mogelijk is iets in deze richting te doen. Voor vele gemeen ten in den omtrek geldt de regeling. Voorzitter zegt onderzoek toe. De brandspuit en de brand. Dc heer Bijpost merkt op, dat v. d. Ham al weken niet thuis is, zoodat spr. denkt, dat de spuit niet goed onder controle staat. Dc Voorzitter antwoordt, dat v. d. Ham gauw thuiskomt, anders zullen voorzienin gen worden getroffen. Verder vraagt dc heer Bijpost, of I-Iene- weer bij den laatstcn brand te Eenigenburg met vacantie was? Hiervan is den voorzitter niets bekend. Spr. zal een onderzoek instellen. Tenslote heeft de heer Bijpost een opmer king over het onderstel van de brandspuit, beter ware het dit op lucht te doen loopen. De voorzitter neemt van deze opmerking goede nota. Een woord van dank aan het adres van den heer Sloof, spreekt tenslotte de heer Glas. Gedurende den tijd dat spr. het loco-burgemeesterschap heeft waargenomen, heeft hij grooten steun van Sloof ondervonden. Hierna sluiting der keurig en vlot geleide vergadering. XXX' Vernielden we nog, dat raadsleden, secre tarie-beambten en persvertegenwoordigers door den burgemeester in verband met zijn aanstaand huwelijk werden getracteerd op sigaren en gebak. Een geste, welke veel waardeering ondervond. LEIDSCHEPLEIN 5—9 A'dam - TeL 33072 Dagelijks wisselende menu's. Zondag diner a f 1.15 Gevulde eieren - Tomatensoep. Gek. Zalm, Peterseliesaus, Nieuwe Aard- app., Wiener Schnitzel, verschillende groenten. Aardbeienijs met slagroom. Zonder Visch 90 ct. met Hors d'oeuvre 1.40. Ons Diner a 1.75 is een Lucullus-maaltijd. Reisgezelschappen belangrijke reductie. Na de keuring te De Cocksdorp, welke Woensdagmorgen is gehouden en waar twee driejarige merries zijn aangeboden, welke beide konden worden opgenomen, was de Stamboekkeuring dien zelfden dag uitge schreven te Hoofddorp. Aangeboden werden 21 driejarige merries, waarvan aan 16 het hoefijzer werd toege kend en er 5 werden afgewezen, terwijl 5 oudere merries, welke waarschijnlijk al eens eerder voor de jury waren versche nen, ook deze keer hiervoor niet in aanmer king konden komen. In het geheel zijn dit jaar dus 32 merries in het Iveurstam'boek opgenomen (in Noordholland) Donderdagmorgen le 9 uur precies ving nu de Premiekeuring aan begunstigd door frisscher weer dan de beide voorgaande da gen, wat voor mensch en paard wel zoo aangenaam aandeed. Van de hengstveulens yerd '1 Martial van de Hoek eig. Wed. K. Granneman, Badhoe vedorp; 2 Joli v. d. Lente eig. M. Immink, Nw.—Vennep; 3 4 Rudolf v. Vijfhuizen, eig. P. v. Rceuwijk, 5 Karei v. Tienhoven, eig. A. Pruisen, te Rijk; 6 Jan eig. J. W. Gehrels te Vijfhuizen, welke allen een me daille werd toegekend. Bekroonde merrieveulens: Ineke van Tién hoven f 10.naam eig.? f 10.naam eig? f 8.Jetta 8, Beukenhof eig Al'b. J. Kofved Nw. Vennep f 7.50; Cara eig. G. Ooms Nw. Vennep f 7.50; Kerseurrina eig. J. W. Geh rels, Vijfhuizen f 5.Kerseur jetta eig. J. W. Gehrels; voorn, f 5.en Hillegonda v. Tienhoven eig. A. Pruisen voorn, f 5. 1 jarige merriën: Juliana van Rena eig. Gb. Rib, Vijfhuizen f 25.Cora v. d. Lin deboom eig. A. A. Kaartsen, Halfweg f 22.50 Aria v. d. Lente eig. M. Immink, Nw. Ven nep f 20.— Beatrix eig. D. v. Dam, Vijfhui zen f 17.50; Mikkie van Rozenhof eig. M. Immink voorn, en Ph. Vos te Halfweg f 15 2-jarige merriën Marjora v .d. Hoek eig. Wed. Granneman v. n. f 35.Helene v. Vredenburg, eig. J. C. Rip, Hoofddorp f 25. Martha v. d. Hoek, eig. A. J. v. Strien, Rijk f 25.Martha eig. A. Pruisen, voorn f 20 Cora v. Nazareth eig. G. Kofved, voorn, f 10 Dragona v. Suze, eig. G. Coevert Hoofddorp f 10.Kera eig. G. Rip, voorn, f 10. 3-jarigen: Een schitterende merrie, welke ook naar Den Bosch gaat verwierf den Wis selbeker, Claironne v. d. Hoek eig. wed. K. Granneman, voorn, f 50; Erna v. d. Lente, eig. M. Immink, voorn, f 40.Arletta eig. A. Pruisen f 35.Annie v. Tienhoven eig. dezelfde f 30.terwijl deze vier benevens een medaille werd toegekend. Henriëte v. cl. Lindeboom, eig. A. A. Kaart son f 25.Ada v. Beukenhof, eig, A. Kof ved f 25.Sulma eig. A. J. Bant je, Hoofd dorp f 25..Tolina eig. C. A. do With, Hoofddorp f 25.Lona eig. A. J. v. Strien te Rijk f 25.—; Flora v. Clairon eig. D. v. Dam f 20.Bertha eig. A. C. Stokman, Slo- terdijk f 20.Astrid v. Beukenhof, eig. A. J. Kofved f 15. en Elza eig. Ph. Vos f 15. Van cle merriën van 4 tot 7 jaar kleine maat kwam natuurlijk de kampioene van vorig jaar wederom op de eerste plaats. Azalea v. Kruispolder, eig. Wed. H. Gran neman f 45 plus medaille. Jolie Fleur cle Nazareth van M. Immink als tweede f 40 plus med. Nelly, eig. J. W. Gehrels f 35, Florina van Luntex*shoek, eig. C. A. de With f 35, Lilian eig. G. Coevei"t f 30, I-Icc- lox-ine, eig. H. dc Gx*aaf, N.-Vennep f 25, Belmonte eig. dezelfde f 20. Liza, eig. D. v. Dam f 20, Bertha, eig. Ph. Vos f 15, Elza eig. A. J. Kofved f 15., Govy v. d. Linde boom, eig. Kaartsen f 10 en Nelly, eig. G. Ooms f 10. Mooie uniforme klasse, hetgeen bij de groote maat welke hiei-op volgde, niet zoo het geval was, en waarbij no. 1 ver boven de anderen uitkomt, schitlerexide merrie, welke met nog eenige uit "de Meer in Den Bosch zal verschijnen. Ida, eig. A. Pruisen f 45 plus med., Armandine, eig. Ph. Vos f 40 plus med. Marijtje, eig. J. W. Gehrels f 35, Hedwig, eig. H. de Graaf f 35, Fortunia v. Welgelegen eig. A. J. Kort f 27.50, Mixia eig. dezelfde f 25, Nora, eig. G. Coevert f 20, Corrie v. d. Hulde, eig. A. Pruisen f 20, Stella van Bakkei'sdam, eig. C. Eijkexx, Hoofddorp f 15, Celia, eig. A. J. Kort f 15.. Fientje, eig. J. W. Gehrels f 10 en Dora, eig. D. v. Dam f 10. Hierna werden voor het Kampioenschap uitgetrokken No. 1 van de groote maat Ida cn daar Azalea hiervoor niet meer in .aanmerking kan komen, no. 2 van dc klei ne maat. Icla van Pruisen werd onbetwist kampioen, terwijl Jolie Fleur de Nazareth van Immink zich een goede reserve toon de. Aan de-volgende paarden te Slöotdorp werd een medaille toegekend: Rudolfirie, eig. A. Pruisen, Clara eig. Jb. Waiboer Jbz. te A. Paulowna en aan Marie, eig. Jac. AVoets te Middenmeet". In aansluiting op het vei'slag van de Keui'ing te Slootdorp de uitslag van de be- kroning voor het toilet en voorbrengen. Margo van Espoir van Jb. Geerligs de mooiste kleurencombinatie in toilet, terwijl Elza van Zuidzande van J. Saai te Kol hor <i het netst was afgewerkt. Met het vooxbren- gexx der paarden, werdexx aan .T. de Caluwe en G. Schuiringa de prijzen toegewezen. En hiei'mee behooi'en deze paarden- hoogtijdagen wederom tot het- verleden. AVe kunnen er met genoegen op terugzien, prettig en vlot als zij zijn verloopen, met een goedexi en collegialen geest van Noo%-d tot Zuid. Allen met hetzelfde doel voor oogen, cle kwaliteit van ons Trekpaard steeds hooger op te voeren. Uit onze Omgeving WIERINGEN SUCCES VERGADERDE. Onze voetbal vei-eeniging „Succes" hield een algexneen vergadering in „Concordia". Te ruim 9 uur heette de heer S. de Vries de aanwezigen welkom. Bij ontstentenis van den voorzitter, den heer Nieuwbuurt,- leidt de heer de Vries de vergadering. De hierna voorgelezen notulen worden onverandei'd goedgekeurd. Uit het jaarverslag van den secretax-is, den heer Montulet stippen we aan, dat in het afgeloopen jaar aan het teirein groote verbeteringen zijn gebracht. Het le, 2e en 3e elftal waren in het af geloopen jaar niet bijzonder soed, met de adspiranten ging het beter. Het uitvoei'ige verslag wercl onderd ank aan den secretaris goedgekeurd. Namens de kascomrnissie bréngt de heer I-I. Lont verslag uit en zegt alles in orde bevonden te hebben. Het jaarverslag van den penningmeester heeft een zeer pessi- mistischcn klank. Tn het afgeloopen jaar had eeix teruggang plaats ad f 911.04. Was het vorig jaar het saldo f 1083.2&, thans bedraagt het slechts f 172.24. De ontvang sten waren f 3521.56 en de uitgaven f 3349.32. DEN HELDER Juni Juli - Aug. Zondags gesloten Ook dit verslag wordt met daxik aan den samensteller goedgekeurd. Bestuursverkiezing, Aftredend zijn cle heex-eix C. Duijnker, S. Blaauboer, Th. Rijkers, allexx hei-kiesbaar. De lieer S. de Vries is ook aftredend, maar stelt zich niet herkiesbaai*. De heer De Vi-ies zegt dat 't bestuur be sloten heeft dat in 't vervolg bij de v:oet- balreizen één der bestuursleden mee ^zal Vaan als geleider. De hceren Blaauboei", Rijkers en Duijnker worden herkozen. Als nieuw bestuurslid wordt de heer J. Bos- ker Oz. benoemd. Verkiezing Elftalcommissie. Aftredend de heeren R. J. Blaeuboer, C. S. de Haan, N. I-Ialfweeg, P. Posthumus, Th, Rijkers. De laatste twee heeren zijn niet herkiesbaar. Gekozen worden de heeren R. J. Blaauboer, C. S. de Haan, N. Half weeg, J. Omis en P. Tijsen Rz. Tot leden der kascomrnissie worden be noem de heeren H. Lont, A. Timmei'man en D. Engel. Alvorens met de rond vraag te beginnexi zegt voorzitter dat, gezien cle gedx-agingen van de spelers in de laatste tijd het bestuur besloten heeft bij den aanvang van het 16e vercenigingsjaar handelend op te treden. Indien er weer dingen gebeuren, waar door de naam der vei-eeniging in opspx-aak komt dan is het bestuur gerechtigd betref fende spelei's of leden te schorsen of zélfs te royeei-en. In het' vex-volg zal hier ook sti-eng de hand aan worden gehouden. Rondvraag. De heer N. I-Ialfweeg vraagt hoe 't dit jaar met de training staat. Een trainer van buiten kan er, gezien de kasmid delen natuurlijk niet komen, maar er zijix toch vei'schillende spelers die een training hard noodig hebben. Voorzitter vraagt of cle heer Rijkers zich weer disponibel wil stellen? De heer Rijkers zegt wel bereid te zijn de leiding der training op zich te nemen, maar venvacht dan ook dat de spelers me de zullen werken en op eiken avond aan wezig zullen zijn. De heer Duynker zegt een compliment te moeten brengen aan den „vader" van de adspiranten, Nan Halfweeg, naar aanleiding van de geregelde contributiebetaling door de jongelui. Spr. dringt er bij <#e spelers op aan toch op tijd te betalen. De heer Montulet richt woorden van waar deex'ing tot het scheidend bestuurslid, den heer de Vries. De heer dc Vries dankt den heer Montulet en wil bij 't einde der vergadering woox-clen van hulde te brengen aan Nan Halfweeg die zooals de lieer Duynker hem terecht noemde de „vader? der adspiranten1 is, voor het ge-' weldig vele werk dat hij voor de jeugd exi in 't bijzonder in dienst der vereeixiging doet. Ook als materiaal-commissaris komt den heer Halfweeg alle hulde toe. (ap plaus). Hierna sluiting. GEITENKEURING. Onze geitenfokvereeniging „D.E.S." hield AVoensdag j.1. een geitenkeuring op het hiervoor gratis beschikbaar gestelde terrein van den heer S. Russelman. 20 geiten wer den geregistreerd. Het aantal aangevoerde beesten was 45. Bij deze keuring, waarbij een flink aan tal belangstellenden was, werd de stam- boekbok Albert Jah in goede conditie bevonden. De uitslag der keuring was: Gehoornde wit: 1. G. Goedkoop, 2. G. Goedkoop, 3. IJ. Pathuis, 4. H. v. Dijk, 5. H. Lukkicn, 6. H Wiebrecht,'7. G. v. Dijk. Lfimmeren ongehoornd wit: 1 J. Huitema; 2 G. Pathuis; 3 T. de Vries, 4 H. Patluiis, 5 J. Hummel, 6 II. Boven, 7 Goedkoop, 8 II. Lukkien, 9 J. AVigbout 10 N. Rotgans. 1 Jarige ongehoornde stambockgeiten: 1 G. Nieland, 2 K. Hille, 3 H. Boven, 4 H. Lukkien, 5 H. Schi'eudei", 6 P. Veei'dig, 7 F. Hille, 8 N. Rotgans, 9 P. Hummel, 10 H. Schreudci', 11 G. Luikens. Meei'd er jarige wit ongehoornde: 1 G. Pathuis, 2 J. AVigbout, 3 G. Pathuis, 4 .T. Huitema, 5 A. Vrieswijk, 6 J. Hummel, 7 S. IJzer, 8 J. v. Di'iel, 9 G. Holtjer, 10 II. van Dijk, 11 K. Wit. SINT MAARTEN AVAAR AVAS .VELDAVACHTER IIENEAVEER? Zooals men in het raadsverslag kan lezen, maakte het nieuwe raadslid, de heer .T. Bijpost van de rondvraag gebruik door o.m. te vragen,-of veldwachter Heneweer tijdens den brand te Eenigenburg met vacantie was Overigens een vraag, die o.i. niet in een opcixbai-e vergadex-ing thuisbehoort. Een onderzoek leerde ons, dat op den avond van den brand de heer Heneweer zich voor een familie-aangelegenheid, bui ten de gemeente bevond. Hij had van een en ander behoorlijk kennis gegeven aan den heer Sloof, ambtenaar ter secretarie. Toen hij thuis kwam cn het nieuws vernaxn, heeft hij zich direct naar de plaats van den brand begeven. De vlammen hadden toen hun vernielenden ai'beid echter reeds ver richt. De burgemeester kon door den heer Sloof moeilijk van den brand in kennis wordeix gesteld, daar mi". Kooiman 's avonds nog naar Pui-nxei-end gaat cn op het bewus te uur telefonisch niet meer te hex*eiken was. Hieraan kan nog worden toegevoegd, dat de te AA'armexxhuizen gestationneerdc rijks veldwachter, alsmede de gemeenteveldwach ter uit deze plaats bij den brand aanwezig waren, zoodat het aaxi politie-toezicht niet heeft ontbroken. VERGROOTING MAGAZIJN „AVITTE KRUIS." Bij ondei'handschen verkoop is een stuk grond, behoorende aan Mevr. de wed. D. A. Blom, ovei'gegaan aan de vereen. „Het AVit te Kruis" alhier. Het is de bedoeling om het magazijn te vergroolen, daar de bergruimte te bekrom pen wordt.

Schager Courant | 1939 | | pagina 9