GRATIS Vereeniging van Noord-Hollandsche Waterschappen Arrondissements rechtbank te Alkmaar Begrafenis van wethouder De Boer Schager Courant Dinsdag 13 Juni 1939 Tweede blad iderdasjj prijzïi ek bo* ware* en dee ?eschre 3or d brach taaJd. 'eelheifl krop rei, die plbracht aange< die er voi> Algemeene vergadering. De Vereeniging van Noord-Hollandsche Waterschappen heeft gisteren in Krasnapols- Jcv te Amsterdam haar algemeene ledenver gadering gehouden. De voorzitter de heer J. Commandeur, sprak er zijn voldoening over uit, dat de vergadering zoo uitstekend bezocht is, hij zag hierin een bewijs van de goede verstandhouding tusschen bestuur en leden, een bewijs van vertrouwen in het be stuur. Bij de ingekomen stukken was een schrij ven van het bestuur van de banne Obdam, waarin werd medegedeeld, dat de watermo len van de banne met de nieuw ventiroeden volgens het systeem Bilau in alle opzichten aan de gestelde eischen voldoet. Het jaarverslag werd goedgekeurd even als de rekening en verantwoording over 1938. De ontvangsten bedroegen f 5895.S4, de uitgaven f 5294.19. Ook de begrooting sluitende met een be drag van f 3590.droeg de goedkeuring der vergadering weg. B es tuursverTciez ing. Be heer J. Hoek Spaans, die tengevolge Van het bereiken van de 70-jarigen leeftijd geen bestuurslid meer is van een water schap, trad af als bestuurslid der vereeni ging. Do voorzitter dankte hem voor alles, wat hij voor de vereeniging heeft gedaan en de heer Hoek-Spaans dankte in enkele woorden voor het vertrouwen, dat hij als bestuurslid van de vergadering heeft geno ten, hij sprak zijn beste wenschen uit voor hel. welzijn der vereeniging. In de vacature J. Hoek Spaans werd ge kozen de hr. P. Groot, dijkgraaf van Drech terland met G8 van de 92 uitgebrachte stem men. Herkozen werden de heeren P. Hoek 1 Spaans, dijkgraaf van de wijde Wormer, C. Kramer Glynis, dijkgraaf van de Schenner ('beiden met 90 van de 92 stemmen,) en N. Dekker, Hoogheemraad van Noord-Hollands Noorderkwartier met 82 stemmen. De her- kozencn namen hun herbenoemingen aan. Vervolgens hield de heer ir. A. G. Swart, adjunct-secretaris der Centrale Cultuur Technische Commissie een inleiding over ruilverkaveling. SCHAGEN KERMISPROGRAMMA VAN HET NOORDHOLLANDSCH KOFFIEHUIS. Onder de vele genoegens, die de aanstaan de kermis ons brengen zal, neemt zeker het programma van het Noordhollandsch Koffie huis een eerste plaats in. De directie heeft gemeend voor een „elck wat wils" te bren gen en de tooneelliefhebbers, zoowel als de genen die van wat luchtiger genre houden, kunnen hun hart ophalen. Zoo komt Dinsdag 20 Juni het tooneelgezel- schap SaalbornParser met 't bekende stuk „Rasmus, de wonderdokter", terwijl D.onder- dag- en Vrijdagavond 22 en 23 Juni gevuld worden door Bob Peter's Groote Kermis Re vue 1939 „Lach iedcren dag". Met Rasmus de Wonderdokter heeft de directie een zeer goede keuze gedaan. Dit stuk van den Deenschen auteur Paul Sarauw oogstte in vele plaatsen van ons land, o.a, Amsterdam, veel succes, terwijl de naam Saalborn een waarborg voor goed spel is. Uit de vele gunstige persbeoordeelingen laten wij enkele volgen. Het Handelsblad schreef o.a.: Paul Sarauw heeft uit het door hem be handelde geval een onderhoudend tooneel- spel gehaald, een spel van den lach en den traan, nu eens week-sentimenteel, dan weer sprankelend van humor, en Louis Saalborn vond in de Rasmus-figuur weer een rol, die voor hem geschreven had kunnen zijn, een •die hij met gulheid en warmte, met gijn en met sentiment, met zuiver gevoel en uitbun digheid uitbeelden kon, een rol die in elk détail door hem wordt bezield. Saalborn kan .voldoening hebben van deze créatie. De Maasbode liet zich aldus uit: In den rol van den Wonderdokter, Ras mus Thomscn, in het tooneelspel van den Deenschen auteur, Paul Sarrauw, waarvan het gezelschap SaalbornParser Zaterdag avond in het Rika Hopper-theater de eerste opvoering heeft gegeven, heeft Saalborn weer een kolfje naar zijn hand gevonden. Saal born herschept door zijn spel dit stuk tot een tintelend tooneelspel. Zoolang hij op het too- neel staat, worden wij er onweerstaanbaar door geboeid, geamuseerd en geroerd. „GROOTE KERMISREVUE 1939". Donderdag- en Vrijdagavond draait in het Noord Hollandsch Koffiehuis Bob Peters' Groote Kermisrevue „Laoh iederen dag", be staande uit 1 proloog en 21 tafreelen. Aan deze zoo bij uitstek in de kermissfeer passende revue verleen en tal van bekende artisten o.a. Kees Pruis, Octave van Aer- schot, Stella Seemer hun medewerking. In deze revue wordt het publiek ruim schoots de gelegenheid geboden naar harte lust te lachen. Een keurcorps van artistcn brengt op volmaakte wijze en in schitteren de omlijsting drie uren van lach en oogen- lust. In een bonte variatie brengt zij meer dan zelfs de meest trouwe bewonderaars van de Nationale Revue verwachten. Zelden werd aan artisten meer gelegenheid gege ven hun gaven te ontplooien. Kees Pruis komt. met een geheel nieuw repertoire. Ook de bekende Rofterdamsche komiek Octave van Aerschot is tot het gezelschap van de Nationale Revue toegetreden en speelt met de andere artistcn de meest komische scè nes. In de geheele revue overheerscht het 'komische. De drie dansende dwazen (Guus Brox, Dries Krijn, Piet Breohts), die als Ric, Rac en Rox, een groote populairiteit hebben gekregen, zijn wel in topvorm. Hun muzi kale boksmatch ,yde 3 boksende Boys" is al leen reeds een gang naar het Koffiehuis waard. Stella Seemer, de bekende Cabaretière brengt haar nieuwste liedjes. Hun nummer „IJspret in Volendam" spant wel de kroon en is in ons land niet geëve naard. Dit prachtige beeld zal iedere bezoe ker van de revue niet licht vergeten. Zoo is de revue vol verrassingen, die we niet allen willen verklappen. In de groote Kermis Revue 1939 wordt gebruik gemaakt van de prachtvolle finales uit de revue „Lach iederen Dag", zooals „Vrouwen en Veeren" „Hollywood" enz. De revue brengt vroolijkheid, humor en amusement van goede huize en dat alles van Hollandsche bodem en beoogt eenige uren van ontspanning te bezorgen. VOOR DEN POLITIERECHTER. Zitting van Maandag 12 Juni. T ex e 1. VIJF VETTIGE ZAAKJES. Hot begort met-een vijftal vettige zaakjes, A. B-, P. L. B., M. C. T., G. J., S. L en J Seh., allen wonende te Texel hadden ver stek laten gaan Zij werden ervan beschul digd op het strand van het eiland vet te hebben gevonden en zich dit te heihen toe geëigend. De Officier van Justitie, rar. v. d. Feen de Lil'le, zeide in zijn requisitoir, dat niet gebleken was, dat het vet aan een ander toebehoorde, weshalve hij vrijspraak vroeg voor al deze verdachten» De politierechter mr. Krabbe, ging hier mede accoord en sprak alle verdachten vrij. Wie ri n g e n. DE BURGERS MOGEN DE SOLDATEN NIET LIJDEN. Het oude mannetje zag er niet naar uit, dat hij voor mishandeling moest terecht staan. En toch was het zoo en wat het ergste was J. C. KI. had in den nacht van 23 op 24 April te Hippolytushoef den eer sten luitenant J. A. M. v. A. een klap in den nek te geven. Hoe kwam dat nu? vroeg mr. Krabbe. Ik had wat biertjes gedronken, antwoord de verd. Ja, u was in een café en u kende verd. niet eens, dus was het zuiver dronken schap, concludeerde mr. Krabbe. De eerste luitenant der artillerie J. A. M. v. A. uit Utrecht, thans gedetacheerd te Wieringen, vertelde dat hij op last van den kapitein 's nachts om twaalf uur in het café was geweest om te zien of er nog ondergeschikten waren. En waren die er? vroeg mr. Krabbe. Neen, geen een, antwoordde de luitenant. Ineens vloog deze man me van achteren aan en gaf me een klap in den nek. Maar hoe kwam die man daartoe? wilde de Officier weten. De burgers hebben niet veel op met de militairen, daar en daarom werd ook erop uit gestuuurd om te zien of er minderen in het, café waren, vertelde get. De militaire politie surveilleert er nu. De Officier van Justitie vond het feit zéér ernstig en daar verd. al meer wegens mis handeling was veroordeeld, requireerde mr. v. d. Feen de Lille één maand gevangenis straf. De Politierechter deed er de helft af en veroordeelde verd. tot 14 dagen gevangenis straf. Uit onze Omgeving W1ER1NGERWAABD AFSCHEID VAN DEN HEER KORND6RFFER. Onder zeer groote belangstelling heeft de Eerw. Heer C. A. Korndörffer Zondagmor gen afscheid genomen van de Kerkelijke ge meente alhier. Als tekst had hij gekozen Markus 13 vers 37: En hetgeen ik U zeg, dat zeg ik U allen: Waakt. Spreker zeide o.m. dat hij noode afscheid nam en dat 't hem zwaar viel nu afscheid te nemen. Dit mooie dorp waar hij nu twee jaar met plezier werkzaam was geweest, was hem lief geworden. In een kernachtige rede deed spr. uitkomen hoe noodig het is, „Waakzaam" te zijn. In zijn speciaal afscheidswoord werden verschillende dingen gememoreerd. Vaders en moeders werden opgewekt om toch voor al hun kinderen naar dc catechisatie te la ten gaan. Aan den kerkeraad werd dank gebracht voor den steun, die spr. had mogen ontvangen. Kerkvoogden en Notabelen dank ik zeer voor de manier, waarop zij mij en mijn gezin tegemoet zijn gekomen aldus spr. In 't bijzonder dank ik de vrouwenclub welke zooveel heeft gedaan. Ook burgemeester Kaan en zijn vrouw (die ook beiden aanwezig waren) dank ik voor hun persoonlijke vriendschap, den hr. Haringhuizen voor zijn gewaardeerde advie zen, voorts den organist Oudendijk. Koster Zeeman en echtgenoote de dames van de Zondagschool, de leidsters van de meisjes- club. Kortom allen voor de groote vriend schap, welke we hier hebben ondervonden. A. s. Zondag zal de heer Korndörffer in zijn nieuwe woonplaats Zuidscharwoude, zijn intrede doen. Onze beste wenschen vergezel len hem. Het is wel droevig, dat een gemeente als Wieringerwaard niet bij machte schijnt te zijn om een dominee of godsdienstonderwij zer een behoorlijk bestaan te kunnen ver zekeren. SINT MAARTEN DE VISSCHERS OP BAARZENJACHT. De vischclub van Valkkoog hield haar eersten wedstrijd onder het twijfelachtig ge not van een bui water. Er werden 200 stuks gevangen door 31 personen. De prijzen vielen ten deel aan R. Blok, grootste baars, 22.3 c.M., 2e prijs D. Kooi, 3e prijs D. Brommer, 4e prijs de weledele Eusie, 5e pr. A. Kosscn, Ge prijs P. Kistemaker, 7e prijs P. Slot, 8e prijs J. v. Dompselaar, 9e prijs A. Kos, 10e prijs C. Boontjes Az., 11c prijs B. Schut, 12e prijs A. Boontjes, 13e pr. R. Bijpost,Jnz. 14e prijs P. Appel, 15c prijs P. Koning, 10e prijs K. v. Dompselaar. ALKMAAR MOEILIJKHEDEN BIJ DE T.B.N. De weg door de politiek ligt vol voetan gels en klemmen. Dat hebben gedurende de afgeloopen zittingsperiode enkele partij en ondervonden, dat ondervindt op het oo- genblik de T.B.N., de jongste der politieke partijen, die van haar lijst van in totaal 5 candidaten reeds de eerste zag afvallen. Het was de heer H. Steur, no. 4 van de lijst, die zich heeft teruggetrokken. Zijn mo tief is daarin gelegen, dat de T.B.N. de eenheid in de arbeidersbeweging vermin dert en daardoor de beweging zelf ver zwakt. Waarin hij vermoedelijk geen on gelijk heeft. Aan den vooravond van de verkiezingen is dit bedanken een geste, die door de afd. Alkmaar van de S.D.A.P., welke de afge loopen jaren zooveel stormen over zich heen zag waaien, zeker zal worden gewaar deerd. Een en ander zal misschien even wat on gerustheid doen ontstaan in de gelederen der R.K., die, blijkens een strooibiljet, ern stig hopen op 9 zetels, in plaats van de 7, die ze bezitten. Ze bouwen daarbij n.1. op de verdeeldheid bij uiterst links. NIEUWE LEERAAR H.B.S. Bij Kon. Besluit van 10 Juni 1939 is tijdelijk benoemd tot leeraar aan de Rijks Hoogere Bui'gerschool alhier de heer K. P. Postrna, leeraar aan de Rijks Hoogere Burgerscholen te Hoorn en Purmerend. LANGENDIJE OUDKARSPEL. DE WERKLOOSHEID. Over de week van 5 tot en met 10 Juni 1939 waren werkzaam in de gemeentelijke werkverschafing baggeren 5 werklooze ar beiders: in de steunregeling liepen 15 werkloozen en uit de bondskassen trokken 2 werkloozen. Op Zaterdag 10 Juni 1939 stonden bij het agentschap der arbeidsbemiddeling inge schreven 26 werklooze arbeiders. NOORDSCHARWOUDE. SCHOOLFEESTVERGADERING Gisteravond werd er een sehoolfeestver- gadering van de O.L. school gehouden in „Concordia". Aanwezig 17 personen. Voorzitter was de heer L. Mallekote, die allen hartelijk welkom heette. De notulen werden daarna onveranderd vastgesteld. Uit het verslag van den penningmeester, den heer K. Bierman bleek dat er een na- deolig saldo was van f 4.06. De rekening werd goedgekeurd. Als nieuwe commissieleden werden ge kozen de heeren A. Bakker, K. van Nienes en J. Peetoom. De schoolreisjes werden als volgt vastge steld: de grootcn gaan naar Amsterdam (bezoek Artis, Schiphol met boottocht) en de kleineren naar Schoorl, Bergen en Cas- tricum aan Zee. Bij de Kattenberg te Heiloo is de eind- samenkomst, waarna gezamenlijk naar 'huis wordt gereden. Na eenige besprekingen volgde sluiting. SCHAKEN. Groep I. Wit—Zwart: M. Polak—W. Kaan 10, H. BouwensJ. Klinkert afgebr. Groep II: D. KoornC. Witsmeer 1—0, P. de RuiterG. Keppel 01. Groep III: J. HeidsmaG. Moraal 1—0, G. MoraalJ. Heidsma 01, M. KuilmanJ. Kamper 10. Groep IV: J. VisserJ. Ootjers 10, G. v. LoenenJ. Knegt 1—0, J. Knegt—G. van Loenen 1—0—, J. Ootjers—G. Goudsblom 1 0, G. GoudsblomJ. Ootjers 1—0, J. StoopJ, Visser 10, J. KnegtJb. Bakker 1—0. Juniores: A. RootjesJb. Kroon S. KnegtK. Bouwens 0—1, J. v. Hout—W. Muller 1—0. WIERINGEN DEN OEVER. FEESTAVOND VOOR DE MILITAIREN. Zondagavond is in de concertzaal van den heer Lont een feestavond gegeven voor de te Oost Wieringen en Kornwerderzand ver toevende militairen. Ook burgers hadden toegang tot dezen avond. Deze avond, die gegeven werd door „Apol- lo" op initiatief van den Eersten Luitenant der Genie, den heer Schep, heeft veel be langstelling getrokken. De zaal was flink bezet. Om ongeveer acht uur opende de heer M. J. Bosker met een woord van welkom, in 't bijzonder den burgemeester Kolff, wethou der Tijsen en heeren officieren. Spr. zet uit een, hoe het komt dat hij dezen avond moet openen. De initiatiefnemer van dezen avond luitenant Schep, kan jammer genoeg door zijn overplaatsing naar elders, hier niet aan wezig zijn. Voor zijn vertrek had de heer Schep spr. verzocht de openingsrede uit te spreken. Verder schetste spr. de uitsteken de ver-standhouding tussohen militairen en burgerij op Wieringen. Na deze speech werd een aanvang ge maakt met het programma, het was het mu zikale. gedeelte. Begonnen werd met het „Wilhelmus", verder een tweetal ouvertures en enkele marschen. Dra bleek dat er stem ming was, want zoodra er bekende mar schen gespeeld werden, zongen de soldaten uit volle borst mee. Na de pauze werd de revue getiteld ,Hoe, bestaat het" van den heer J. van Glabbeek, opgevoerd. Over den inhoud zullen we niet uitweiden, daar deze revue hier al eerder voor het voetlicht werd gebracht. Wel kun nen we zeggen dat alles uitstekend en zeer vlot verliep. Allo medespelcnden hebben stuk voor stuk een pluim verdiend en niet het minst de auteur, die alles keurig geleid heeft. Na de finale dankte luitenant Rijkes na mens de militairen allen recht hartelijk, die hebben medegewerkt tot het zoo uitstekend doen slagen van dezen avond. Hij vond het jammer dat luitenant Schep hier niet aan wezig kon zijn. Spr. besloot zijn dankwoord met den wensch, dat de band gelegd tus schen militairen en burgers steeds steviger mag worden. Een tweetal taarten die werden verloot, worden door militairen gewonnen.- Een zeer gezellig bal besloot dezen in alle opzichten geslaagden avond. ^tad/zee^/ (ielndk SUNLIGHf ZEEP iMiiiViiihll Den Helder MR. SLINGENBERG EN BURGE MEESTER RITMEESTER EEREN ZIJN NAGEDACHTENIS. ZEER GROOTE BELANGSTELLING EN EEN SCHAT VAN BLOEMEN. (Van onzen correspondent). Gistermiddag, om 2 uur, is wijlen wethouder W. de Boer onder zeer groote belangstelling van de gehee le Heldersche gemeenschap op de algemeene begraafplaats te Huis duinen ter aarde besteld. De stoet ging over het Helden der Zee plein, waar de stadsbeiaardier het carillon bespeelde en waar op het raadhuis de gemeentevlag halfstok hing. Op het bordes stond het ambtenarencorps aangetreden, terwijl voor deze plaats, waar wijlen de heer de Boer zoovele uren geaiheid heeft, een oogenhlik stilgehouden werd. Op de begraafplaats bleek dat vrijwel geheel officieel Den Helder aanwezig was. I-Iicr bleek ook welk een schat van bloe men de baar dekte. Een weelde van lelies, anjers, aronskleken, en witte rozen. Een in drukwekkende manifestatie van de groote sympathie die men den heengegane stads bestuurder toedroeg. In totaal telden wij meer dan 40 bloemstukken. Een schier onnoemelijk aantal vereeni- gingen en instellingen waren vertegenwoor digd, benevens tal van particulieren. Daar was namens den commandant der marine de luitenant ter zee 1ste kl. B. J. Veider- man. Als vertegenwoordiger van den di recteur van 's Rijkswerf de hoofdingenieur der werf, Ir. F. W. K. de Klerk. Voorts burgemeester Ritmeester, wethou ders en raadsleden, directeuren en hoofden van dienst, geestelijken, ambtenaren en particuliere vrienden. Tenslotte Mr. Slin- genberg, voorzitter van den Vrijzinnig De- mocratischen Bond. Mr. Oud, de burge meester van Rotterdam, was tot zijn grooten spijt wegens ambtsbezigheden verhinderd. Op verzoek der familie zou er aan de groeve door slechts enkelen het woord ge voerd worden. Men heeft den wensch ge ëerbiedigd en door vier sprekers werden de verdiensten van den heengegane geschil derd. Als eerste door Burgemeester Ritmeester, die wijlen wethouder de Boer een voorbeeld van standvastigheid, van plichtsbetrachting en ijver noemde. Een man, wiens groote levensdoel was: te helpen en te steunen waar dat noodzakelijk was. De meesten, aldus de burgemeester, zijn op dezen leef tijd moe en afgemat, maar de heer De Boer woekerde met zijn gaven die hij ten volle in dienst stelde van de gemeenschap van Den Helder. Voorts noemt spr. hem een man van singuliere gaven, die zijn plicht heeft gedaan op een wijze zooals men dat slechts zelden tegenkomt De echtgenoote en den kinderen wenscht de burgemeester de kracht om het smartelijk verlies te dra gen. Met een „rust zacht" besluit de heer Ritmeester zijn gevoelvolle woorden. Nadat de heer L. F. van Loo gesproken heeft namens de Vrijz.Dem. Raadsfractie komt Mr. Singenberg aan het woord, voor zitter van den V.D. Bond. Hij zegt. dat, de overledene in de organisatie een zeer voor aanstaande plaats innam. Namet-s het Hoofdbestuur, de gewestelijke en de plaat selijke hoofdbesturen, dankt hij den heer De Boer voor het vele en belangrijke werk, door hem in den loop der jaren verricht. De beginselen waren bij U. aldus spr., hecht en vast geworteld en ge hebt ze uit gedragen en verbreid zooveel U mogelijk was. Wij zijn daar zeer erkentelijk voor, en wij zullen U nimmer vergeten. Als laatste spreker volgt de heer Sietsma uit Alkmaar, die het woord voert namens de V.D. Statenleden in Noord-Holland. Ook deze spreker roemt de nagedachtenis van wijlen den heer De Boer. Het is een zoon van den over ledene die namens de familie dankt voor de eer aan de nagedachtenis van zijn vader bewezen. Na de teraardebestelling was in de aula van het kerkhof gelegenheid tot condoleantie van de familie, waar van door velen gebruik gemaakt werd. Tot 1 Juli a.s. de indien thans een abonnement wordt genomen, f 1.90 per 3 maanden WINKEL NATUURBAD „DE WIRG" In het Natuurbad alhier werden in de afgeloopen week 1398 baden genomen, on geacht de schoolbaden. Sedert de opening op 27 Mei j.1. totaal 1917. HERHALINGSOEFENINGEN. De dienstplichtigen J. Silver van de lich ting 1932 en J. H. Dijkstra van de lichting 1933 zijn opgeroepen om op 14 Sept. a.s. voor 17 dagen voor herhalingsoefeningen in wcrkclijken dienst te verschijnen. HEER-HU GOW AARD AANRIJDING OP DEN MIDDENWEG. Gisteravond ongeveer half zeven wilde de ruim tachtigjarige heer J. v. d. B. den Mid denweg oversteken om zijn huis binnen te gaan, toen een motorrijwiel naderde. De heer v. d. B., die slecht van gezicht is, zag den motorrijder niet aankomen en deze kon niet meer uitwijken, zoodat een botsing onver mijdelijk was. Met 'n bloedende hoofdwonde en een kapotten klomp werd het slachtoffer zijn woning binnengedragen, waarna medi sche hulp werd ingeroepen. Z1JPE TEGEN ROODVONK EN DIPITTERIE. Naar wij vernemen, zal de arts W. van Slooten te St. Maartensbrug zich belasten met de inspuitingen tegen roodvonk en diphterie, voor zooveel het zuidelijk gedeel te der gemeente betreft. Met de inentingen zal worden begonnen op 19 Juni a.s. te St. Maartensbrug, op 20 Juni te Schagerbrug, op 21 Juni te Burgerbrug en op 22 Juni te Petten. BURGERBRUG VOGELVERGUNNING De Minister van Economische Zaken heeft aan den veehouder D. Raat Jz. alhier een) vogel vergunning verleend voor het tijdvak 1 Juli tot 1 September a.s. H ZAND HERHALINGSOEFENINGEN. De dienstplichtige W. Jimmink alhier van de lichting 1933 is opgeroepen om op 14 Sep tember a.s. voor herhalingsoefeningen in werkelijken dienst te komen voor den tijd van 17 dagen. SCHOORL TENTOONSTELLING VAN DORCAS. En te Joppe was een zekere discipelin met name Tabitha, hetwelk overgezet zijn-de is gezegd Dorcas: deze was vol goede wer ken en aalmoezen die zij deed. (Hand. 9 36). En zooals deze Dorcas, deze vrouw te Joppe, voor de arme weduwen „rokken en kleederen" maakte, zoo doet ook hier de damesvereeniging Dorcas haar best oan de behoeftigen te helpen, tracht zij armen, zieken en zwakken te steunen. Om eenigen financieelen steun te krijgen voor dit lief dadige werk, organiseerde zij weer haar jaarlijksche tentoonstelling van handwer ken in de kerkekamer der Ned. Herv. Kerk en verbond daaraan weer een verloting. De tentoonstelling mocht zich in veler belangstelling -verheugen. Tal van dames brachten een bezoek aan de kerkekamer omi de kleedjes, spreien, kussens en hoe verder al die fraaie producten van vaardige da meshandjes mogen heeten, te bewonderen en... van kijken kwam vaak koopen. De lootjes gingen ook grif van de hand, zoo dat mag worden verwacht, dat de finaneï- cele resultaten wel tot tevredenheid zullen stemmen en Dorcas in staat zullen stellen, haar liefdadig werk voort te zetten en wat zonneschijn te brengen in de woningen, waar door kommer en zorg alles somber en donker is. W1ERINGERMEER BELANGRIJK WERK GEGUND. Aan N.V. P. Daalders Aanneembedrijf te Alkmaar, is door de directie van de Wie- ringermeer gegund bestek no. W 27, dat in houdt het aanleggen van een gewalste ver harding voor nieuw te maken dwarsweg, ter lengte van pl.m. 1650 meter, in sectie J, van de Wieringermeer, het verbroeden der verharding van den Klieverweg, ter lengte van pl.m. 3900 meter, in sectie J van de Wieringermeer en het uitvoeren van bij komende werken. Dit aanneembedrijf was bij de op 6 Juni gehouden aanbesteding, waarbij de gunning was aangehouden, laagste inschrijver met een bedrag van f 22700.— MIDDENMEER. UITBREIDING VAN ZAKEN. Naar wij vernemen zal het administratie kantoor van den heer R. J. Ridder eerlang worden vergroot door bijbouw van een kan toorgedeelte. CALLANTSOOG LUCHTBESCHERMING. Door den burgemeester dezer gemeente is tot de personen, die daarvoor in aan merking kwamen, een oproep gericht zich beschikbaar te stellen voor den luchtbe schermingsdienst. Meer dan 100 personen waren bereid aan dezen oproep gevolg te geven en blijken het als een moreele plicht te gevoelen om, mocht, de gemeente worden getroffen door de ramp van een luchtaanval de gevolgen daarvan zooveel als in hun vermogen ligt, te verzachten. Van wege de gemeente zijn de aller noodzakelijkste hulp middelen aangeschaft. Zij, die zich voor den luchtbeschermingsdiensthebben opgegeven, zullen bij de diverse diensten worden in gedeeld.

Schager Courant | 1939 | | pagina 5