Mevr. Wit-Slikker en wethouder Bosker vliegen elkaar in de haren Bij Examens Zaterdag 17 Juni 1939 Derde blad RAAD WIERINGEN te Alkmaar. Ingezonden Mevr. Wit—Slikker insinueert, zegt de heer Bosker; maar de edelachtbare dame is van mee ning, dat ze slechts met de fei ten komt, zooals zij die ziet. TAL VAN OUDE KWESTIES BIJ DE RONDVRAAG OP HET TA. PIJT. De Raad kiwam gistermiddag om. 2 uur in openbare vergadering 'bijeen onder lei ding van burgemeester L. C. Kolff, secreta ris de heer C. F. van Duin. Allen zijn aanwezig. De Voorzitter opent de vergadering met woorden van welkom. De notulen worden gelezen en onder dank- jegging aan den secretaris onveranderd goedgekeurd. Mededeelingen en ingekomen stukken. s De Voorzitter deelt mede, dat K. Kui per zijn verzoek om een voorschot ingevol ge Landarbeiderswet tot stichting van een plaatsje, welk verzoek om prae-advies in banden was gesteld van B. en W., heeft ingetrokken. Ingekomen zijn: van mej". M. E. C. de Wit, mej. C. Schipper en mej. C. G. ter Burg bericht van aanneming hunner be noeming tot onderwijzeres; van de verschil lende leden en plaatsvervangende leden yan de stembureau x bericht al voren: van de Ministers van Binnen'landsche Zaken en van Financiën een gemeenschappelijke beschikking tot vaststelling in beroep van het quotiënt, bedoeld in artikel 16 van ,het Financieele verhouidingsbesluit voor het rekeningsjaar 1934; van Ged. Staten be richt van goedkeuring van de besluiten: tot het aangaan van een kasgeldleening, groot f 125.000.van de vijfde suppletoire begrooting, dienst 1937, tot heffing van 75 opcenten op de gemeentefondsbelasting, tot vaststelling van een verordening op de heffing van schoolgeld voor het gewoon lager onderwijs. Verder van Ged. Staten een beschikking, waarbij de goedkeuring wordt onthouden aan het besluit tot het verstrekken van een kapitaal van f 5000.aan de visschers- iVereeniging „Door Eendracht tot Vooruit gang" voor het stichten van een garnalen- drogerij. Bij hoogeriiand bestaan bezwaren tegen uitbreiding van het aantal garnalen- en sch/mee ld rogeri j en /Van W. Groes alhier het verzoek hem een stcunui-ttkeering te willen verstrekken fan f 900.in eens, onder toezegging, dat hij dan de gemeente zal verlaten en er nimmer meer zal terugkeeren. Wordt in handen gesteld van B. en W. ter afdoe ning. Aan J. Russelman en S. Veerdig Cz. wordt ontheffing van hondenbelasting ver leend en aan J. C. de Vries, S. Omis, J. A. JBorgdorff, Jb. Lont Jz., H. Wiegman, W. Blok, J. Rabbimge, J. Bruijn, Jac. Bakker, A. Wanmaker, K. Work en Wed. C. J. Kroon ontheffing van schoolgeld. Verzoeken om ontheffing van schoolgeld van N. de Haan, L. Wigbout, S. Smit Jz., D. ten Bokkel, L. de Nooijcr, H. J. Jansen, P. Wiegman Az., C. Doves, A. Vrieswijk en J. Smid worden afgewezen. Verzoek om salarisverhooging. Van den 2en ambtenaar ter secretarie is «en verzoek tot verhooging van zijn jaar wedde ingekomen. B. en W. kunnen zich met het aangevoer de van adressant grootendeels verecnigen. Zij stellen voor'de jaarwedde te bepalen op f 1700.f 2100./ingaande op 1 Maart 1939 (De jaarwedde bedroeg f 1400—f 1S00, terwijl was gevraagd f 2000—f 2400). Goedgevonden. Verkoop grond in de Stroeërkoog. De heer C. Maars alhier heeft zich tot het Gemeentebestuur gewend met het verzoek te berichten of de gemeente be reid is aan hem te verkoopen de grond, gelegen in De Iiouwkes in de Stroeërkoog, welke overgebleven is van het terrein, waarvan een gedeelte onteigend is voor aanleg van een spoorlijn en van den Rijks weg. Van dit terrein zijn overgebleven 4 stukjes grond, waarvan de totale opper vlakte beloopt 1 JH.A., 59 A. en 50 c.A. Adressant 'biedt een prijs van f 400.per H.A., een prijs, die oogenschijnlijk ondo de waarde is. Het betreft hier echter laag gelegen en drassig land, waar alleen riet groeit. Voor de gemeente werpt het al ge durende meerdere jaren geen bate meer af, daar er geen gegadigden voor het huren zijn. B. en W. stellen voor de grond te-ver koopen tegen den geboden prijs vermeer derd met de overdrachtskosten. Als voren. De gemeente wordt lid van het Genootschap „Flevo". Het Genootschap „Flevö", gevestigd te Amsterdam heeft zich tot het Gemeente bestuur gewend met het verzoek de ge meente als lid van deze organisatie te doen loetreden. Het Genootschap stelt zich vol gens zijn statuten ten doel het steunen en liet wekken van belangstelling voor den arbeid van de Stichting voor het Bevol kingsonderzoek in de drooggelegde Zuider zeepolders. Hoewel de plattelandsgemeenten niet bij machte zijn steun te verlecnen aan alle instellingen, welke zich bezighouden met cultureel e of wetenschappelijke onderzoe kingen, meenen B. en W. dat het maken van een uitzonde-ring hier wel op haar plaats is. Bij de onderzoekingen, welke de Stichting iaat uitvoeren, is namelijk de gemeente Wieringen, zij 't dan zijdelings, betrokken. De contributie bedraagt f 5.— per jaar. B. en W. stellen voor tot toetre ding te hesluiten. Als voren. Tegemoetkoming in vervoerkosten. Voorgesteld wordt aan de volgende per sonen een tegemoetkoming te verleenen voor het bezoeken van hun kinderen van de school voor christ. nat. schoolonderwijs te Den Oever: P. Stigter, W. Jansen, H. Veenstra, -H. Atteuna. A. IJoma, F. Hoek stra, Jb. Landolt, P. Braaksma, J. Hensen, J. C. Grin, W. Dijkstra, P. Wiegman, Th. Bosch, J. E. Dam. D. v. d. Zwaag, E. El lens, P. Jongstra; aan de" volgende per sonen voor het bezoeken van hun kinderen van de r.k. school te Hippolvtushoef: C. T. van der Made, H. Thotma, A. Schel'levis en F. van Dongen; en aan C. Metselaar voor het 'bezoeken van een zijner kinderen van de U.L.O.-school te Den Helder. Als voren. Uitbreidingsplan. B. en W. achten het wenschelijk, dat zoo spoedig mogelijk wordt overgegaan tot het vaststellen van een uitbreidingsplan voor deze ge meente en stellen derhalve voor hun machtiging te verleenen tot het geven van een opdracht aan den landschaparchitect J. W. Verdenius te Groningen tot het maken van een ontwerp voor een dergelijk plan. Deze architect is bijzonderlijk daartoe aanbevolen door den Inspecteur voor de Volkshuisvesting en berekent voor het uit voeren van deze opdracht een honorarium van f 1500.In dit bedrag zijn alle onkos ten begrepen, die verband houden met het ontwerpen en het maken der plannen. Ook Ged. St. hebben onlangs de aandacht op döze aangelegenheid gevestigd en op spoedi ge vaststelling van een uitbreidingsplan aangedrongen. B. en W. stellen voor de gevraagde machtiging te verleenen. De heer Lont vraagt of een en ander geen jaren in beslag neemt. Als het nu weer een lijdensgeschiedenis wordt De Voorzitter zet uiteen, dat de heer Ver- dênius het niet overmatig druk heeft. Voor het plan evenwel defititief klaar is, behoeft het de goedkeuring van diverse in stanties en ook dat houdt op. Het zal ge- wensc'ht zijn een bouwverbod uit te vaardi gen, opdat niet door tusschentijds bouwen 't plan in de war wordt gegooid. Het voorstel wordt z.h.st goedgekeurd. Rekening armvoogden. Aan de orde is dan het rapport nopens de rekening van Armvoogden, be'neerende de Hervormde en Gereformeerde armenkas sen over het jaar 1938. B. en W. stellen voor de rekening van armvoogden goed te keuren, in ontvangst op f 18258.39; in uitgaaf op f 16188.17Mba tig saldo f 2070. 21%; en armvoogden Ier zake te déchargeeren, onder dankbetuiging voor het deswege gevoerde beheer. Als voren. Verlenging subsidie Centraal Ziekenhuis. Bij besluit van 24 October 1925, gewijzigd 9 November 1929, werd door de gemeente Wieringen, te zarnen met een aantal andere gemeenten, een bijdrage verleend in de kos ten van exploitatie van een te Alkmaar op te richten ziekenhuis op neutralen grond slag. De bijdrage werd toegezegd voor ten hoogste 10 achtereenvolgende jaren naar een opgestelde schaal en zou voor Wierin gen maximaal beloopen f 480.-— per jaar. Aan de subsidiëering waren verschillende voorwaarden verbonden omtrent de opne ming der patiënten uit de buitengemeenten enz. Nu de termijn van 10 jaren is geëindigd, heeft de Commissie, die zich heeft gevormd uit de bijdragende buitengemeenten, voor gesteld te bevorderen, dat de gemeente Wie ringen het subsidie verder verlengt. B. en W. meenen, dat het Centraal Zie kenhuis niet alleen heeft beantwoord aan de verwachtingen, doch voor deze gemeen te zelfs onmisbaar kan worden genoemd. Dit blijkt reeds uit het feit, dat na Alkmaar het grootst aantal aldaar opgenomen pa tiënten nu reeds gedurende enkele jaren uit Wieringen afkomstig is. Zij veronderstel len dan ook, dat Wieringen zich niet aan het steunen van deze zegenrijke instelling zal willen onttrekken en stellen voor op denzelfden voet en overeenkomstig de ge stelde voorwaarden het subsidie te continu- eeren, wederom voor een tijdvak van 10 jaar. Als voren. Opheffing van markten. Zooals bekend, lijden de markten in deze gemeente een kwijnend bestaan; de onder vinding heeft geleerd, dat daarin geen ver betering is te brengen, omdat van belang hebbenden onvoldoende medewerking wordt ontvangen. Aangezien dus, gezien de geringe aanvoeren, aan bedoelde markten blijkbaar geen behoefte meer wordt gevoeld, stellen B. en W. voor deze af te schaffen» Het be treft hier: de markten voor pluimvee, eie ren en konijnen op elke Woensdag; de vee markt op de voorlaatste en laatste Woens dag van Mei en de eerste en tweede Woens dag van Juni, alsmede de veulenmarkt op de Zaterdag, voorafgaande aan de eerste Maandag in September. B. en W. stellen te vens voor in te trekken de verordening op de veemarkten. Als voren. Nieuwe verordening heffing van begraafrechten. Door B. en W. is besloten de nieuwe algemeene begraafplaats met ingang van 1 Juli a.s. in gebruik te doen nemen, in verband waarmede de thans gebruikte algemeene begraaf plaats te Iiippolytushoef vanaf die datum gesloten is verklaard. B. en W. hebben nagegaan of deze gele genheid moest worden aangegrepen om wij ziging te brengen in het tarief der begraaf rechten, doch zijn tot de conclusie gekomen, dat daartoe geen voldoende aanleiding be staat, omdat het tarief hier al reeds vrij hoog is. Wel hebben zij gemeend, dat het aanbeveling verdient een zekere vergoeding in te voeren voor het geval het onderhoud van graven opgedragen wordt aan de ge meente. B. en W. stellen daarom voor een nieuwe verordening vast te stellen. De heer Bontkes is niet bekend met de tarieven en wil zich het recht voorbe houden nader op deze zaak terug te ko men. Door den Voorzitter wordt dan mede- deeling van de tarieven gedaan. De heer Bontkes vereenigt zich daarop met het voorstel. Mevr. Wit—Slikker vraagt of een vaste aanstelling zal volgen van iemand, die voor het onderhoud zal zorgen? De Voorzitter zegt, dat zulks in de be doeling ligt. De heer Bosker zegt, dat Kuit zoo maar niet op zij gezet kan worden; die gaat over. Mevr. de WitSlikker had liever een oproeping van sollicitanten gezien. De Voorzitter zegt toe er in B. en W. over te zullen spreken. Het voorstel wrdt hierna z. h. s. aan genomen. Suppletoire begroot in g 1939. Vastgesteld wordt een 2e suppletoire be grooting dezer gemeente voor den dienst 1939. Als voren. Verlenging kasgeldleening. B. en W. stellen voor de met de N. V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten te 's-Gravenhage gesloten kasgelldleening gr. f 125.000.die op 30 Juni a.s. afloopt, voor een nieuw tijdvak van 3 maanden tc verlen gen tegen een rente van 1%% 's jaars (over de afgeloopen 3 maanden werd een rente betaald van 's jaars). Als voren. Begrootingswijzigingen 1938. B. en W. stellen voor tot wijziging van de le en 2e suppletoire begrooting en tot vast stelling der 4e suppletoire begrooting dienst 1938 te besluiten. Als voren. Regularisatie van uitgaven op de begrooting 1938. B. en W. bieden ter vaststelling aan: a. een besluit tot het doen van eenige af en overschrijvingen op posten van uitgaaf der gemeentebegrooting dienst 1938; b. een 5e suppletoire begrooting voor den zelfden dienst. Als voren. Commissie van Toezicht op het L.O. Volgt de benoeming van een lid der Com missie van "Toezicht op het lager onderwijs Wegens periodieke aftreding op 1 Janu ari 1939 van Mw. T. Kat-Scheltus alg lid dier commissie, bieden B. en W. ter vervul ling van deze vacature, na gepleegd overleg met de Commissie, de volgende aanbeveling aan: 1. Mw. T. Kat-Scheltus, aftredend. 2. Mw. R. A. Maaskant-Schwantje. Mevr. Kat-Scheltus wordt herbenoemd -met algemeene stemmen. Extra hulp werkloozen. B. en W. stellen voor over het dienstjaar '1939 aan extra hulp voor werkloozen be schikbaar te stellen 261Xf 5.78 (waarvan komt 261Xf 2— ten koste der gemeente.) Wat betreft de kleine boeren, kleiig tuin ders wordt voorgesteld beschikbaar te stel len voor extra steun 9Xf 1.89 (waarvan komt ten laste der gemeente 9Xf 1.—) Goedgevonden. De rondvraag. De heer Doves vraagt naar een lichtpuntje op Oosterklief bij de Wed. Bakker. Wordt dit nog geplaatst? De voorzitter wijst op de consequenties, terwijl de noodzakelijkheid voor het verkeer niet zoozeer is gebleken. De heer Doves zegt, dat het meer voor de bewoners is. Ze komen van den Betonweg zóó in het donker. Er zal nog eens op gelet worden. De heer Koorn vraagt of de wijzerborden van de klok te Hippolytushoef niet opge knapt kunnen worden? We weten niet meer hoe laat het is! De Voorzitter zegt toe, met den wenk rekening te zullen houden. De heer Hulse- bos had een agendapunt verwacht omtrent de aanvrage van de woningbouwvereeniging Kunnen we binnenkort een voorstel ver wachten? De Voorzitter leest een brief van den Mi nister van Binn. Zaken voor, waaruil blijkt, dat men kan rekenen op een voorschot uit 's Rijks kas. "(Zooals bekend betreft het hier 20 woningen). De eerste bewoners moeten worden gekozen in overleg met den Wo ningwetinspecteur. Aangedrongen wordt een uitbreidings plan te doen vervardigen. Zonder toestem ming van den Minister mag niet worden gegund. We zouden kunnen beginnen met het ma ken van een plan, aldus de voorzitter. De heer Bosker zegt, dat de groote moei lijkheid in de terreinaanwijzing is gelegen. Besloten wordt in principe de medewer king aan het verstrekken van de voor schotten te verleenen Deze bedragen f 4070 voor den architect en f42.347 voor de wo ningen. Wat niet in de krant mag! De heer Hulsebos vraagt hoe het staat met de plannen voor een U.L.O. school te Wieringen. Spr. acht zoo'n school van groot belang, ook voor den Middenstand. De Voorzitter zegt, dat het niet zal mee vallen om hier tot stichting te komen. Mevr. WitSlikker wijst erop, dat in de Wieringermeer geen U.L.O. school tot stand komt en ook juist daarom is voortvarend heid gewcnscht. De heer Bosker: Zet dat maar niet in de krant! Medewerking van de burgerij, gevraagd. De beer Hulsebos klaagt over den toe stand hij den Molgerdijk wat 'betreft het DEN HELDER Juni - Juli - Aug. Zondags gesloten huisvuil. De papieren waaien daar over den weg. De Voorzitter zegt, dat de bewoners er zelf de grootste schuld aan hebben. De gemeente za'1 door afrastering doen, wat zij doen kan. De heer Hulsebos raadt verbranding aan. De beer Koorn zegt, dat dit reeds ge beurt. Nat papier brandt echter niet en later wordt het weer droog! De heer Tijsen zegt, dat de burgerij meer medewerking moet verleenen. Maatschappelijk Hulpbetoon. De heer Bontkes vraagt of B. en W. al zkn gevorderd met hun onderzoek t.a.v. de stichting van Maatschappelijk Hulpbetoon Voorzitter: B. en W. meenen. dat het verstandiger is, de zaak van den armen zorg zelf in handen te houden. De heer Hulsebos zegt, dat de Diaconieën met gemeentegeld werken voor hun ar men. Dit moet een openbare zaak zijn, al dus spr. en niet de zaak van een of andere organisatie. De Voorzitter 'deelt mede, dat de ge meente slechts een bijdrage verleent en dan nog maar voor een klein gedeelte. Een en ander is wettelijk geregeld. In comité wil spr. meer over de kwestie van den armenzorg mededeelen. Commissie van Overleg. Op een vraag van Mevr. Wit—Flikker antwoordt de voorz., dat een commissie v. Overleg voor de gemeenteambtenaren niet noodig wordt geacht. Vrijwel allen zijn aangesloten bij den Bond van Gemeente ambtenaren. Mevr. WitSlikker blijft op haar stand punt staan, dat een Commissie van Over leg wel van nut is! (Zitting van Vrijdag 16 Juni.) Z ij p e. D ER WAS RUIMTE ZAT. Op den zesden Mei tufde de gemoedelijke brandstoffenhandelaar D. N. uit Zijpe* met een matig gangetje langs den Rijksweg Alk maarDen Helder. Onder de gemeente Schoorl stond een .zandauto, die daar vjn inhoud loste voor het rijwielpad. Deze zand auto stond dwars op den weg en er was voor verd. D. N. geen ruimte om te passee- ren; aldus luidde de dagvaarding! Maar d'er was ruimte zat beweerde de man uit Zijpe. Die auto stond heelegaar niet dwars over den weg. De weg was vrij, maar toen ik voorbij ging, reed ineens de zandauto vooruit en kwam tegen mij an. De grondwerker G. M. uit Alkmaar, als eerste getuige gehoord zeide bij de zandauto te hebben gestaan om het zand te lossen. Op een vraag van den Kantonrechter rar. Boerrigtcr, of die zandauto dwars over den weg stond, antwoordde get. bevestigend. De auto stond dwars over den weg, voegde hij eraan toe. En hoe breed is de weg? wilde de Ambt. van het O.M., mr. de Brucys Tack weten. Zes meter Edelachtbare wist get. prompt te vertellen. D'er kon nooit geen auto dooi en d'as wel gebleke ook. Die meneer het eerst nog een verkeersbord ondersteboven gereje en is toen tegen het spatbord en de bumper van de auto aangevloge. De tweede get. P. Sch. chauffeur van de zandauto, wonende te Oudorp vertelt het zelfde verhaal. Hij zag de auo van verd. aankomen, maar meende, dat die wel stop pen zou. D'er kon toch immers beslist geen auto door! De Ainbt. van het O.M. vroeg get. of deze nog niet aan het manoeuvreeren was, om weg te rijden? Niks hoor, ik moest afwachten, want ik kon geen kant heen zei get. De verd. had ook nog een get. a décharge meegebracht. Het was z'n broer P. N. maar deze had al bitter weinig te vertellen. Al leen had hij gezien, dat de zandauto voor uit schoot. Maar mr. Boerrigtcr maakte er den broer op attent, dat twee andere getuigen ver klaard hebben, dat dat niet zoo was. En toch is 't waar; hield de get. a dechar ge vol. Maar het hielp den verdachte niet veel, want de Ambtenaar van het O.M. acht te in zijn requisitoir het tenlaste gelegde wettig en overtuigend bewezen. Er was in derdaad geen ruimte om te passeeren en toch wilde verd er langs. Mr. de. Brueys Tack eischte f 20.— boete, subs. 15 dagen hechtenis. Nouik heb d'er geen cent schuld an hoor; ik staan hier onschuldig was het laatste woord van verd. De Kantonrechter veroordeelde verd. daar op tot een geldboete van f 12.subs. S dagen. Schagen. HANDKAR GETORPEDEERD. Verdachte R. P. uit Schagen was ook al niet erg gelukkig geweest, toen hij op 3 Mei in de Dorpstraat te Oudkarspel met zijn auto een handwagentje, torpedeerde, dat rechts van den weg stond. Ik kan het niet ontkennen, zeide verd. maar van de andere kant kwam ook op eens een auto en toen moest ik inhouwen. Ofschoon ik dacht er nog door te kenne. De timmerman C. K. uit Noordscharwoude bleek de eigenaar van de handkar te zijn. Z'n wagentje stond heel erna al rechts van de weg toen de auto d'er ineens tegen an reed» De Voorzitter: Laat de betreffende men- schen zelf met een verzoek komen. Mevr. WitSlikker knikt toestemmend. Insinuaties i. Mevr. Wit:Slikker vraagt verder hoe het staat mef het verstrekken van land in de Wieringermeer aan kleine boeren? De heer Bosker licht de zaak toe, waaruit blijkt, dat men geen vorderingen heeft ge maakt, ondanks de vele pogingen, die men heeft gedaan orn iets te bereiken. Spr. zet uiteen, dat het particulier initiatief in deze meer resultaat zal hebben, dan dat van B. en W. Particulieren kunnen zich gemakke lijker tot sommige instanties wenden. Dit is Mevr. Wit-Slikker niet recht duidelijk. We kunnen dus gevoege lijk aannemen, aldus spr. dat de' zaak in de doofpot is gestopt! Dat is een verdachtmaking!, aldus roept de heer Bosker uit. Er zijn hier al genoeg verdachtmakingen zegt spr. Als deze aan het adres van B. en W. gericht bedoeld te zijn, dan wijst spr. haar met klem af. Naar aanleiding van de mededeeling van den heer Bosker, dat er in de herfst 1939 land zal worden uitgegeven, vraagt Mevr. Wit-Slikker, of men dan weer diligent zal zijn? De heer Bosker: Natuurlijk! Mevr. Wit-Slikker. En als het niet gaat, laat men het weer zoo lang loopen, dat de kans voorbij is? De heer Bosker noemt deze vraag een nieuwe insinuatie, welke niet te pas komt. Spr. legt deze naast zich neer. Het college doet wat het kan en verdient dergelijke insinuaties niet. Spr. geeft Mevr. Wit-Slikker in overweging niet met insinueeren door te gaan, dit schaadt slechts de zaak en beneemt de lust van dege nen, die er zich hebben voorgespan nen verder te werken. Mevr. Wit-Slikker zegt, dat zij met de feitón komt, zooals zij die ziet, zij heeft toch zeker nog het recht haar meening te zeggen. Nog vraagt Mevr. Wit-Slikker om vroege re toezending der raadsstukken, waarna de vergadering wordt gesloten. blijft men kalm en helder, indien men vooraf Mijnhardt's Zenuwtabletten gebruikt. Koker 75 ct. Bij Apothekers en Drogisten. En hadt U nog schade? vroeg mr. Boer- rigter. Jawel, tien gulde antwoordde get. De Amtenaar zeide in z'n requisitoir, dat er absoluut geen reden was voor verd. om er nog tusschendoor te rijden. Als er een auto van den anderen kant kwam, had hij behooren te wachten. De eisch luidde f 15.— boete subs. 10 dagen hechtenis met toewij ding van de civiele vordering ad. f 10.— Mr. Boerrigter vonnis wijzende, maakte er f 5.van subs. 3 dagen, doch de f 10. schade aan de handkar zal verd. toch moe ten betalen. Broek on Langend ij k. VEILIGHEID VAN HET VERKEER IN GEVAAR GEBRACHT. Het was een simpel zaakje. Op 8 Juli had J. v. N. te Broek op Langendijk de veilig heid van het verkeer in gevaar gebracht. Iiij fietste een vriend voorbij wien hij wat te vertellen had en draaide dus om. Dat ging best. Maar toen de mededeeling was gedaan, draaide verd. z'n fiets weer om en reed weg. Daar kwam hij bijna in botsing met een motorrijder. Dat had armen en beenen kunnen kosten, meentc de ambtenaar. Ik geef 't graag toe, zei verd. en ik helb er ook geweldig veel spijt van, want zooiets hoort niet. Mr. de Brueys Tack vordering nemend vond de handelwijze van verd. zéér gevaar lijk en eischte f 10.boete, subs. 10 dagen. Verd. vond dit wel wat heel veel. Vijf gulden dan, zeide mr. Boerrigter en als je niet betaalt moet je drie dagen gaan zitten, denk daaraan! Bergen, 12 Juni. Lofwaardig streven?? Naar aanleiding van uw stukje, geplaatst in uw blad van Maandag 12 Juni voel ik mij gedrongen, hierop even antwoord te geven. Wanneer dit streven op touw wordt gezet door een Amstcrdamsch kooiman, geeft ons dit te denken. Of de A.N.W.B. dit op prijs zal stellen is een zeer groote vraag! En dat V.V.V. Bergen deze organi satie bemoedigt, is haast ondenkbaar, daar het V.V.V. belast is met een informatie- afdèeling voor iederen gast en wij gelooven niet dat de specifiek beste propaganda middelen der V.V.V. in handen worden gelegd van een koopman die zelf onbe kend is met de omgeving. Met dank voor de plaatsing, MATTHIEU DE SAIN. Oude Prinsweg 9, Bergen (N.-H.) Noot van de Redactie. De Amsterdamsche koopman, die wellicht onlbekend is met de omgeving, heeft voor de door hem beoogde wandel- en fiets tochten menschen aangezocht, die dat wél zijn en is daarin ook geslaagd. De V.V.V. heeft een informatiebureau, doch organi seert geen tochten en gaat zooals wij reeds schreven met het streven van den heer Koopman volkomen accoord. De A.N. W.B. heeft nimmer nog in onze omgeving dergelijke tochten georganiseerd. Wat de geachte inzender tegen dit streven heeft is ons niet recht duidelijk. Het is iets nieuws voor Bergen en vergissen we ons niet al fe zeer, dan zal de organisatie van dergelijke tochten zeker door de gasten worden gewaardeerd.

Schager Courant | 1939 | | pagina 9