Raad Sint Pancras Thans twee der drie voor LANGENDIJK EEN Hartjes Raad Noordscharwoude REUZENZWAAI VAN WET HOUDER OOTJERS. VAN V66R NAAR TEGENSTEMMER. S.D.A.P. WENSCHT DE ZAAK NIET LANGER TE REMMEN. Adres der Oosfersfraatbewoners voor kennisgeving aangenomen HET UITBREIDINSPLAN AANVAARD. De Raad vergaderde gisteravond ten ge meentehuize. onder leiding van burge meester Jhr. A. L. van Spengler, Secretaris de heer K. G. Reinders. De heer Kwadijk vraagt naar aanleiding van de notulen hoe het staat met de bag ger van de banne. Spr. heeft er niets meer van gehoord. Voorzitter: We zuller er ook niets meer .van hooren. De heer Kwadijk: Hè, 't besluit was toch genomen? INGEKOMEN STUKKEN. Verschillende ïormeele ingezonden stuk ken worden voor kennisgeving aangeno men. HET ADRES VAN DE OOSTERSTRAAT- BEWONERS. Van de bewoners van de Oosterstraat is 'i adres ontvangen betreffende 'n gemeen telijk uitbreidingsplan. De inhoud van dit adres vermeldden wij reeds in een vorig nummer. B. en W. stelden voor. deze stukken voor kennisgeving aan te nemen. Voorzitter merkt op, dat het,dagelijksch bestuur van Noordscharwoude verleden jaar van Ged. Staten een aanwijzing heeft gekregen om een uitbreidingsplan samen te stellen. B. en W. zien nu het uitbrei dingsplan in meer algemeenen zin en blij ven ter zake diligent. De heer Van den Abeele wijst op de eens gezindheid in deze zaak der Oosterstraat- bewoners. Het adres is spr. zeer sympathiek het gaat volgens spr. niet aan het plan zonder meer voor kennisgeving aan te ne men. Spr. wil het een of het ander, óf be handelen, óf in handen stellen van de com missie voor werkverruiming. Voorzitter: Uit den aard der zaak gaat een uitbreidingsplan uit van B. en W., niet van bewoners van een bepaald gedeelte. Werk verruiming heeft met het uitbreidingsplan niets, maar dan ook niets te maken! Aanstonds kunnen ook de bewoners van Pikstraat en Kroonstraat wel komen! Als lid van de commissie van werkverruiming heeft het adres de aandacht van den heer Kooij. Er is altijd nog een plan tot omtrek ken, maar eerst wil de commissie de resul taten van het plan K. Zeeman afwachten. Voorzitter: Dat staat er los van! Geschiedenis. De heer Kwadijk herinnert aan zijn actie voor het Oosterstraatplan van eenige jaren geleden. Het doet spr. genoegen, dat er nu meer sympathie voor is Het heeft tenslotte tóch ook met werkverruiming te maken en daarom dringt spr. op spoed aan. Voorzitter: B. en W. zullen niet langer .wachten dai? noodzakelijk is. De heer v. d. Abeele: De noodzakelijk heid is al eenige jaren oud. Spr. heeft ge wezen op de'commissie, en geen directe werkverruiming bedoeld. Voorzitter: Welke commissie? De heer v. d. Abeele: Ik geef toe, dat er een goed geheugen voor noodig is, maar die commissie is drie laar geleden ingesteld. Voorzitter: Gaat U door! De heer v d. Abeele zet zijn idéé nog maals uiteen. Voorzitter zegt nog. dat de Oosterstraat- belangen gemeentebelangen zijn, maar men kan geen uitzonderingen maken. Het voorstel van B. en W. wordt aange nomen 13. en W. stelden voor, den heer J. Ootjers wederom aan te wijzen als gemachtigde om te stemmen voor de gemeente bij de verkie zingen van Hoofdingelanden en plaatsver- Vangers van het Hoogheemraadschap. Aldus besloten. B. en W. stelden vctor het verzoek om sub sidie vopr het Centraal Ziekenhuis te Alk maar bijd de begrooting 1940 te behandelen. Aldus besloten. In verband met de opheffing van de nood- slachtplaats te Oudkarspel, zullen de gemeen schappelijke regeling met Alkmaar en de betr. verordening gewijzigd moeten worden. Aldus besloten. De heer J. Koopman verzoekt wedgrom een bijdrage van 75 in de vervoerkosten van zijn dochtertje naar de school voor buiten gewoon lager onderwijs te Alkmaar. Aldus besloten. Het bestuur der R.K. Meisjesschool vroeg beschikbaarstelling van gelden voor de an- schaffing van een handnaaimachine voor die school. B. en W. stelden voor, dit verzoek in te Willigen. Aldus besloten. VEREENIGING VAN GEMEENTEN. Het voorstel tot vereeniging van de drie gemeenten is in de vorige ver gadering aangehouden. B. en W. stel den voor, de Regeering te verzoeken, de drie gemeenten tot één te ver eenigen. B. en W. hebben geen nader preadvies, zegt voorzitter, hun standpunt is bekend. Het college is eenstemmig vóór vereeniging. Voor zitter doet voorts dezelfde mededeelingen als in de eergisteren gehouden raadsvergadering van Zuidscharwoude ten aanzien van Broek op Langendijk. De pers een pluim. Verschillende bladen hebben veel aandacht aan de zaak gewijd voorz. brengt ze daar voor dank. Zij die wankelden, zijn nu mo gelijk overtuigd van de gebiedende eiscli tot vereeniging. Salto mortale van een zeventigjarige! Weth. Ootjers herhaalt weer het adres ge- teekend te hebben, doch niet in de gelegen heid geweest te zijn er over met het college te spreken. Daarom stelde spr. zijn stem af hankelijk van de stem der inwoners. Spreker heeft niet een geest ontdekt, welke pleit voor vereeniging. Spr. is er thans niet meer voor. Voorzitter: Dat is een zeer verras sende mededeeling. Weth. Ootjers: Ik dacht van niet erg. Voorzitter: Ik kan het piet bewon deren, dat iemand op zijn handtee- kening terugkomt. Voorzitter herinnert nog eens aan een in terruptie van den heer Outjers op de gecom bineerde vergadering: „Ik ben voor vereeni ging!" Wat de bevolking betreft, als me^ losweg vraagt „voor of tegen" is 98 pet. te gen. Men moet zijn vraag formuleeren en op de gevolgen van voor of tegen wijzen. Voorz. zet nog eens de beteekenis uiteen, het is niet anders dan een administratieve kwes tie. Overigens heeft voorz. andere ervarin gen, hij sprak velen die er voor waren, 't Hangt van het stellen van de vraag af. Wethouder Ootjers bromt. Voorzitter: 't Mag geen standpunt van een wethouder zijn, nu als eerste spreker te zeggen: „ik ben er teuge!" Weth. Ootjers: U is er glad naast; u meet het veel te breed uit. Ik heb alles ampel overwogen, en blijf vrij in mijn oordeel. Toen ik teekende wist ik nog niet alles. Ik breek geen woord. Als ik op de yerklraing die ik uit beleefdheid gaf terug kom. Een gewichtig man aan het woord. Voorzitter: Ik blijf het geen houding vin den voor een eersten wethouder! Weth. Schrijver, die zich, zooals hij zegt veel beweegt op „maatschappelijk en cultu reel terrein", spreekt een woord ten gunste. Kern van zijn betoog is dat kleine, platte landsgemeenten zich in veel noodzakelijke dingen beperken moeten, en grootere ge meenten meer kunnen doen. Spr. haalt de jongste wijzigingen van de gemeentewet aan, waarbij kleine gemeenten tot samenwer king gedwongen kunnen worden. Ook de wetgever ziet dus een leemte. Wethouders Ootjers bromt opnieuw. Weth. Schrijver blijft dus voor vereeni ging. Een critiek met cijfers. De heer Kooij, steeds tegenstander van vereeniging, is thans nóg tegen. Zijn critiek op het rapport kan minder scherp zijn, nu zegt hij: het was wat „gemakkelijk" vastge steld. Spr. heeft een diepgaand onderzoek in gesteld in Heerhugowaard, Anna Paulowna en Zijpe en cijfers vergeleken. Spr. kwam tot de conclusie dat verschillende posten van het rapport van B. en W. hooger ge- raamd moeten worden, o.a. bode, arbeidsbe middelaar, reinigingsdienst. Totaal komt sprekers begrooting f 5040 hooger dan de begrooting der wethouders. Spr. heeft een direct nadeel van f 4000 geconstateerd, en dan zal de groote gemeente precies noodlij dend zijn! Noordscharwoude heeft de groot ste draagkracht, dus gaat het meeste ach teruit. Een greep zijn de cijfers van B. en W. geweest, zegt voorzitter. Spr. vindt, het verheugend dat de heer Kooij voor goede salarissen is, maar vindt het jammer dat deze tegelijkertijd als argument tegen vereeniging worden ge bruikt. Echter is ook de heer Kooij er met zijn cijfers naast, zoo zijn in Anna Paulowna verschillende ambten gecombineerd. Men moet zich niet blindstaren op cijfers. Overigens kunnen de naden adres- seeren, maar als het duurder zou worden, zullen Ged. Staten en regeering vereeniging niet goedkeuren. Op dit punt kan de heer Kooij dus gerust zijn. Tenslotte moet men ook niet de cijfers over één jaar nemen. De hr. Kooij moet eens de geldleeningeii nemen en de som daarvan deelen door liet aantal inwoners. Dan zal wel blijken dat Noord scharwoude zwaarder belast is dan de an dere gemeenten. Er is bijvoorbeeld een ton leenings- schuld voor de bijzondere scholen. Noordscharwoude centrumgemeente Noordscharwouder zal centrum gemeente zijn, ook dat is een argument. Verder wijst spr. op de onderwijs belangen, bij geen vereeniging wordt de jeugd de dupe! Laten we de cijfers laten rusten, roept voorzitter tenslotte, er zijn menschen die dat mini- tieuser onderzoeken dan de wethouders en de heer Kooij. Slechts vereeniging kan de Lan gendijk opheffen uit de ellendige economische omstandigheden! De heer Kooij blijft van meening dat Noordscharwoude. duurder uit zal zijn. Kl is wel eens hommeles geweest maar ook in een raad van elf blijft hommeles. De principes De heer'* Barten is ook tegenstander g». bleven. Als men zegt dat thans alles lang zaam gaat zegt spr., dat is niet noodig. 't, Kan vlugger en dt heeft met vereeniging niets te maken, wat nu gebéuren moet, kan ook gebeuren, als men maar wil! Zoolang Noordscharwoude bestaat is door samenwer king alles bereikt. Spr. blijft er geen ver schil en geen voordeel in zien. Waarom dus de zelfstandigheid prijs geven? 'f Liedje wordt eentonig antwoordt voorzitter, maar geen der ge meenten verliest zijn zelfstandigheid. Ten aanzien van Noordscharwoude zou men zelfs kunnen zeggen: Noordscharwoude an nexeert Zuidscharwoude en Oudkarspel. Men moet dit natuurlijk met een korrel zout nemen. Als 't Nieuwejaar is juicht men als er een paar inwoners meer zijn, nu kan Noordscharwoude er een paar duizend meer krijgen en men is er tegen! Voorzitter kan de principieele redenen van den heer Barton eerbiedigen, maar wil men practisch zijn dan dwingen de omstan digheden liet raadslid om het belang der gemeente te dienen: in dit geval vóór ver eeniging te stemmen. De heer Duyvis blijft voorstander, niet het direct-finantieele geeft bij hem den doorslag, doch do grootere kracht die van de groote gemeente uitgaat. De S.D.A.P. gooit de remmen los. De heer Abeele, die in de gecombineerde raadsvergadering ofschoon voorstander zijn de veel critiek op de wijze van „klaarstoo- men" had, heeft zijn critiek niet fee uit uit politieke overwegingen, zooals vriendelijke menschen zeiden. Alleen wilde spr. een meer geleidelijke weg en na de verkiezin gen op een vergadering voor en tegenstan der laten debateeren. Nog steeds meent spr. dat de burgerij in deze zaak gekend moet worden. Het rapport van B. en W. blijft spr. zwak vinden er is verzuimd de groote mogelijkheden toe te lichten. Weth. Schrijver: Gebrek aan tijd! De heer v. d. Abeele is desondanks prin cipieel voorstander gpbleven, en wilde de zaak niet langer remmen. Voorzitter herhaalt weer zijn standpunt, dat nu uit de boezem der bevolking, met name de gemeenteraden het initiatief ge nomen wordt, dit voldoende is. Zonder ge ringschatting meent spr. dat aan het oor deel der bevolking in deze zaak geen belang gehecht mag worden. De heer Kwadijk wijst er op, dat de S.D. A.P. in het programma centralisatie heeft, maar de. plaatselijke omstandigheden speel den hier een rol. Spr. is en blijft echter volmondig voor, er waren weinig klem mende tegenargumenten en de bevölking gaat zeker een woordje meespreken. Er moet echter een beginkomen. Het rapport van B. en W. vindt spr, wel goed. In tweede instantie. spreken nog de heeren Barten, Ootjers, Kooij, v. d. Abeele. Er kotnen geen nieuwe gezichtspunten. De heer Barten behoeft zich voor princi pieele reden niet. te schamen, zegt Voor zitter. De heer Barteno Doe ik ook niet, hoor! Voorzitter .valUppgmaals den heer ;Qot- 'jérs aan, die op zijn stuk blijft staan, 't. Is jammer, zegt Voorzitter, dat aari het eind van den akker uw woord en liandteekening niet nakomt Weth. Ootjers: lk denk er niet aan an ders te doen. Voorzitter: Ik zal er niets meer van zeg gen. Weth. Ootjers: 't Zal ook niets geven. Voorzitter en de heer Kooij debatteeren nogmaals over de cijfers. De heer Ivooij: Ik kan geen enkel tuin- bouwbelang zien. Weth. Ootjers: Ik ook niet hoor! Voorzitter: U moet nu eens zwijgen, die argumenten van uAls u 't woord vraagt kunt u 't krijgen! Het voorstel komt ïn stemming Voor stemmen de heeren Schrijver, Abeele, Kwadijk en Duijvis, Tegen: Barten. Ootjers en Kooij. Het voorstel is dus aangenomen. HET UITBREIDINGSPLAN. en W. stelden voor het uitbrei dingsplan voor de gemeente vast te stellen. Wij publiceerden den inhoud reeds eerder. In verband hiermede is van den heer K. Zeeman een schrijven ontvangen, waarin bezwa ren tegen het huidige plan worden ontwikkeld. .Voorzitter gaat de geschiedenis na. (Wij hebben deze reeds in onze courant ver meld.) Er is veel stagnatie geweest, voorna melijk doordat het oorspronkelijke uitbrei dingsplan twee uitwegen op den provin cialen weg aangaf, maar hiervoor geen vergunning kon worden verkregen van de Provincie. Geen plan op papier. Echter geen der betreffende instanties zal een plan op papier willen houden; men zal de bezwaren moeten opheffen, Ged. Staten willen reeds een bijdrage van f5300 geven. De heer v. d. Abeele zegt, dat zijn bezwa ren, in comitévergadering geuit, thans ge deeld worden door den heer Zeeman. Spr. is van meening,' dat het den heer Z. moge lijk moet worden gemaakt, het plan uit te voeren. De maatregelen tor verfraaiing der gemeente juichte spr. toe. De heer Z. zal echter eenige tienduizenden guldens moeten uitgeven. Nu de eigenaar de uitvoering niet moge lijk acht O'p deze wijze, zal er geen bouw- gclegeniheid zijn, als er nog geen uitbrei dingsplan wordt vastgesteld. Spr. zou het plan zoo wilden wijzigen, dat de uitweg kom op de dorpsstraat, naast de nieuwe weg. Zoonoodig zou een richtingverkeer kunnen worden ingesteld. De andere grond ligt niet zoo geschikt voor de exploitatie. Als er nog eens aan arbeiderswoningbouw wordt gedacht, zijn daarvoor wel betere plaatsen. Voorzitter vindt dat men het uitbrei dingsplan niet-aan de rendabiliteit van het terrein koppelen moet. Men heeft het uit- breidingsplan te verwerpen of aan te ne men. De uitweg naar de Dorpsstraat acht *m\ onmogelijk. Voorz. vindt het gevvenselit [lat de eigenaren zich met elkaar verstaan. I Wijzigingen kunnen nu niet worden aangp- bracht. Daartoe is al eerder de gelegenheid geweest. Als later blijkt, dat het finan cieel niet uitvoerbaar is, kan men weer zien, om maatregelen te treffen. Voorz. acht dit terrein de aangewezen plaats om te bouwen. Het is best mogelijk, dat nog een plan wordt gemaakt. De heer Kooij zegt, dat ieder wel weet dat dit terrein op deze wijze niet bebouwd zal worden. Spr. acht het 't beste, eerst eens met den heer Zeeman in overleg te treden over de bezwaren. Voorzitter zegt, dat dit uitgesloten is. Dat kan niet! De heer Schrijver betoogt, dat de wet houders niet enthousiast zijn voor de wij zigingen, welke in 't plan zijn aange bracht. De oplossing, door den heer v. d. Abeele genoemd, is niet goed. Die zou even veel kosten als do uitgang naar de Spoor straat. De heer Barten zeide, dat als men vooruit weet, daf het veel te duur wordt, oncn niets heeft bereikt. Dan is 't wel eigen aardig een plan aan te neunen. Dat heeft geen nut. De heer Schrijver kan het gedeeltelijk met het door den heer Van den Abeele gesprokene eens zijn. De uitweg zou echter op eigendom van de provincie komen, het geen niet toegestaan zal worden. De moei lijkheden zuilen wel komen. We zouden gaarne een andere oplossing hebben ge zien, maar die is er niet. Verdeeldheid in de S.D.A.P. Be heer Kwadijk was eerst voor het plan. maar heeft later vernomen, dat de kosten voor aankoop van benoodigde perceelen zeer hoog zullen zijn. Het plan van don heer v. d. Abeele zou ook niet uit te voe ren zijn. De heer Ootjers zeide, dat de uitweg op rlcn provincialen weg de aangewezene was Dit is een prachtig plan en er waren al veel aanvragen. Spr. achtte de uitweg op de Dorpsstraat zooals de heer v. d. Abeele heeft voorgesteld, zeer gevaarlijk. Op het oogenblik is het misschien het beste, af te wachten. Hierna werd het uitbreidingsplan aange nomen met 5 tegen 2 stemmen. Tegen stemden de heeren Barten en Van den Abeele. Begrootings wijziging. B. en W. stelden voor, voor den dienst 1938 een suppl. begrooting vast te stellen. Aldus besloten. Voor de gasfabriek werd een kasgeldlee- ning van f5000.aangegaan tegen een ren te van ten hoogste 1 boven het promesse disconto van' de Ned. Bank. Kasgeldleening gasfabriek. B. en W. stellen voor de kasgeldleeningen voor de gemeenten en de voor de gasfabriek te wijzigen, omdat het niet meer mogelijk is voor de daarin vermelde lage renten gelden op te nemen. Als voren. B-steun, B. en W. stellen voor wederom de bijdrage inzake steun B vast te stellen voor de werk loozen f 2.per werklooze en voor de kleine tuinders fl.— per tuinder. Den heer Van den Abeele was het groote verschil opgevallen tusschen het aantal wcrkloozen te Zuidscharwoude en Noord scharwoude. Zuidscharwoude was het aantal 60, hier 38. In Zuidscharwoude is het juist berekend, naar het aantal ingeschreven werk zoekenden, hier naar het aantal werkloozen. Spr. verzocht, B. en W. een onderzoek in te stellen, om zoo mogelijk een correctie aan te brengen. Voorzitter: Het gaat over het gemiddeld aantal werkloozen. De heer Van den Abeele: Neen, mijnheer de voorzitter. Voorzitter: De maatstaf is voor iedere ge meente gelijk. Volgens een door den heer Van den Abeele voorgelezen circulaire wordt het bedrag be schikbaar gesteld voor dé werkloozen, maar wordt het berekend naar het aantal inge schreven werkzoekenden. Spr. kan zich hier vergissen, maar wilt u het nog eens onder zoeken, vroeg spr. den voorzitter. Voorzitter bleef bij zijn betoog. De heer Van den Abeele: lk hoop dat u het nog wilt onderzoeken. De bedragen werden aldus vastgesteld. Controleur steunverleening. B. en W. stellen voor tot benoeming van een controleurover te gaan voor de gemeen ten Noordscharwoude en Zuidscharwoude. De jaarwedde wordt gesteld op fl 666.zoo als door den minister wordt voorgesteld. Voorgedragen wordt de heer P. Bergen, werklibos onderwijzer te Zuidscharwoude. (De minister had geadviseerd een werklooze met onderwijzersacte aan te stellen. Voorzitter lichtte dit voorstel toe, even als in den raad van Zuidscharwoude. De heer Van den Abeele betreurde, dat Oudkarspel niet mee wilde werken, omdat dan een behoorlijke salaricering zou kun nen worden gegeven en dan had men ook ruimere gelegenheid gehad om sollicitanten op te roepen. Spr. hoopten dat de contro leur de geschikte persoon zal zijn. De heer Kwadijk vond het voor de ge- steunden veel erger dan dat Oudkarspel niet mee werken wil. Ze hebben het al krap genoeg en hebben geen kans iets te ontduiken. Spr. betreurt dat dit wordt op gelegd. Voorzitter zeide, dat er controle moet zijn. Er worden groote bedragen uitgekeerd. Het is liie'r geen jamboel. De heer Schrijver zeide, dat er ook een preventieve werking van uitgaat. De heer Kwadijk: Je moet maar eens werkloos zijn. De heer Schrijver: Ik weet wat het is. De heer Van den Abeele is voor verbete ring van de steun. Als er controle van bo venaf komt dan is spr. er voor. 'De heer Kwadijk: Dan had het drie jaar geleden al moeten gebeuren. De heer Van den Abeele: Er is toch al eerder op aangedrongen! De heer Kwadijk: Ja verleden jaar Sep tember; nu zijn we Juni, dus een halfjaar geleden. De heer Van den Ajbeéle: Tegensputereiï lis een praatje voor de vaak. Spr. hoopte dat de controleur een goede zal zijn. Als het blijkt, geen goede keuze te zijn, dan z:>l spr, cr tegen reclamcercn. >o heer Bergen werd met. 6 stemmen en 1 'danco benoemd. Daarna sluiting. VAN MIJN HARDT. Vehcöitjtwt oMfö"*4*" BIJ apothekers en drogisten, koker 12 st 50 cl. doosje 6 st. 30 ct. De Raad vergaderde gisteravond. Alle leden waren aanwezig. Voorzitter opende vergadering met woor den van welkom, waarna de notulen van de vorige vergadering werden voorgelezen. Ontvangen zijn verslag over 1938 van de Politie Radio Commissie en van den Vleescibkeuringskring Barsingeriiorn. Wat het Koedijker pad kostte. De totale kosten van het onderhoud van het Koedijkerpad waren f 365.27 voor het jaar 1938. Hiervan zal elk der gemeenten haar aandeel moeten betalen, in ver houding tot het aantal inwoners der beide gemeenten. Van Ged. Staten is goedkeuring ontvan gen op het besluit, om een kasgeldlee ning aan te gaan van f 10.000. Deze leening is gesloten bij de Bank' voor Nederl. Gemeenten te Amsterdam voor li/2 pet. per jaaf. Wat betreft het aangaan van een geld- leening van f 12.500, voor de kosten van de onderwijzers woning, de inrichting en verbouwing van het raadhuis en de onge dekte kosten van de verbetering van de begraafplaats, deze geklleening is aange gaan bij iemand uit de gemeente, tegen een rente van 3Vz pet. Bit bedrag zal met dat van de liquida tie van het Electr. Bedrijf worden aange wend, om de kasgeldleening, welke hiervoor is aangegaan, af te lossen. Het besluit tot het aangaan van de kas geldleening van f 5000 voor het gasbedrijf is goedgekeurd. Wijziging rentevoet. Aan de orde kwam hierna een voorstel •om den rentevoet voor de kasgeldleening van de gasfabriek te wijizigen. B. en W. stelden voor de rentevoet te bepalen op hoogstens 1 pet. boven het promesse dis conto van de Nederl. Bank. Men kan de kasgeldleening bij de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten leenen voor pot. Het voorstel werd aangenomen nadat voorz. een uitvoerige toelichting had gege ven. Wijziging begrooting 1939. B. en W. stelden voor, de begrooting 1939 te wijzigen- Ged. Staten verzochten, den post voor kosten van werkloosheidsvoor ziening van f 13065.— terug te willen brengen tot' f 10.250.en het resteerendé bedrag over te brengen od den post steun verleening aan kleine tuinders, welke post van f 1250.— met f 500.— verhoogd zal moe ten worden. Voorzitter lichtte toe, dat de begrooting wel ruim wbs gesteld, in vergelijking met verleden jaar. Voorz. heeft aangedrongen den post te handhaven, omdat men verle den jaar gelukkig is geweest met de werkloosheid. Men is dit jaar ook weer vrij gelukkig, zoodat B. en W. kunnen voorstellen, om aan het verzoek te voldoen. Be heer Kloosterboer: Het is dus maar alleen een terugzetting van het bedrag door verwachte vermindering van de werkloos heid. Niet door vermindering van steun. Voorzitter antwoordde bevestigend. We kunnen altijd nog verhooging aanvragen. Be. heer Kloosterboer meende, dat de ar beiders meer werk kunnen krijgen, door dat zij zich het grondwerk meer eigen hebben gemaakt. Be voorz. was het daarmede eens. Eerst werden ze meer als tuinbouwarbeiders be schouwd. Het voorstel werd aangenomen. Altijd is er wel iets te vinden! Ged. Staten hebben de gemeenschappe lijke regeling voor de gasfabriek terugge zonden met eenige bemerkingen. Het heeft weinig beteekenis, maar het moet toch veranderd worden. Als je zoo'n lijvig ding opstuurt, moet er bijna altijd iets gevon den worden. Baar is de controle nu een maar voor! (Gelach.) B. en W. stelden voor aan dit verzoek te voldoen. Be raad nam dit voorstel aan. Baarna sluiting. OUDKARSPEL OP HET KANTJE AF GEREB. Het 3-jarig zoontje van den heer Hink aan den Laanweg geraakte gistermorgen spelenderwijze in het water. Het knaapje was reeds geheel onder alleen de handjes kwamen nog boven. Be heer P. Jonker, bakker, die juist, voor bij ging, zag dit en wist het, jongetje van een wissen dood te redden. SINT MAARTEN GEHEIME BIJENKORT. Bat bij het sloopen van oude perceelen vsoms waardvolle of soms minder aange name ontdekkingen worden gedaan, is al gemeen bekend. Zoo was alhier de heer Bakker uit Seha- gen, aan het perceel van mevr. de wed. B. Blom aan het sloopen en had bij het begin veel hinder van bijen. Bij verdere sloop bleek een heel© bijenkolonie tusschen huizing- plank-, en dakhout te zitten. Het bijenvolk leefde daar als in een bijenkorf met honingraten, enz. Be heer Lcijen uit Barsingerhorn is per auto deze beestjes komen halen, zoodat rle sloopers van deze lastige bewoners werden vjerlost. POLITIE. Gevonden: een damesshawl.

Schager Courant | 1939 | | pagina 11