Tegen zonnebrand Purol Schagen Stadt Schanke LANGENPIJK De aardappelregeling van de Nederl. Groenten en Fruit Centrale een gevaar voor den N. Hollandschen tuinbouw Zondag diner a f 1.15 De ULO. te Schagen zwemt Er is, naar wij vernemen, momen teel een experiment gaande, waarbij de belangen van den Noordholland- schen tuinbouw ten nauwste zijn betrokken en welk experiment, als het niet spoedig wordt beëindigd, schadelijke gevolgen zou kunnen hebben. Zooals bekend is, wordt sinds eenige ja ren een regeling getroffen voor de vroege aardappelen. Er worden minimumprijzen vastgesteld, welke, wanneer de opbrengst van het product bij overveilen van het pro duct voor export lager is, worden aangevuld uit het fonds, dat is gevormd door de stor tingen van de tuinders a f 50 per H.A. Wan neer de aardappelen op zekeren dag niet tegen de vastgestelde minimumprijzen kon den worden verkocht, wei-den ze later nog maals gepresenteerd en voor export ver kocht tegen een lageren prijs. Dit geschied de dan op dezelfde veiling, waar het product werd aangevoerd. Deze regeling gold verle den jaar. Nu is er echter een andere getrof fen. De aardappelen, welke den minimum prijs niet kunnen opbrengen, moeten naar Rotterdam worden gezonden, waar ze voor export worden verkocht. Daar geldt dan als minimumprijs f 3 per 100 Kg. Voor Duitsch- land is de minimumprijs echter f 5 per 100 Kg., evenals voor liet binnenland. Wat de reden hiervan is, is niet gemak kelijk aan te geven, doch van betrouwbare zijde wordt ons medegedeeld, dat dit ver band houdt met e bepalingen voor en Co loradokever. De grenzen van de besmette gebieden verschillen, zooals wij reeds eer der meldden, nogal veel. Zoodoende kunnen aardappelen uit de omgeving van Rotter dam en het Westland niet naar Duitschland worden geëxportoerd, maar wel naar Enge land. Het ziet er dus naar uit, dat de Noordhollandsche aardappelen naar Rotterdam worden gezonden om daar door te gaan voor aardappelen uit het besmette gebied. Dan kun nen ze wel voor Engeland worden gekocht tegen een lageren prijs dan f 5.maar niet voor Duitschland. Dat dit geschiedt om voor de aard appelen zooveel mogelijk geld los te krijgen van de Duitschers wordt door onze zegslieden niet aangenomen. Men vermoedt, dat deze gedragslijn wordt gevolgd om Duitschland er toe te bewegen, de bepalingen ta.v. den Colodarokever voor het West- land soepeler te maken. Dat hiervoor de Noordhollandsche aardappelen worden gebruikt wordt in exporteurskringen zeer funest ge oordeeld, terwijl deze gang van za ken tegenover den Duitschen afne mer, die voor den Nederlandschen tuinbouw toch van groot belang is, unfair wordt gevonden.. Met Duitschland is overeengekomen, dat tegen wereldmarktprijs kan worden gekocht Het komt dan ook niet van pas, dat door deze slinksche handelwijze wordt getracht, hieraan te ontkomen. Want wat is het geval? In het begin, toen nog niet zooveel aard appelen doordraaiden, konden te Rotterdam goede prijzen worden gemaakt voor de daar aangevoerde aardappelen. Men betaalde pl.m. f 5— per 100 Kg., inclusief baal. Later kwamen echter zulke groote hoeveelheden doorgedraaide aardappelen aan, dat in een paar dagen meer werd gepresenteerd dan het lieele Juni-contingent voor Engeland was. Het gevolg hiervan was natuurlijk, dat de prijzen tot den minimumprijs van f 3 per 100 I<g., inclusief haal, vracht enz., daalden. Daardoor is een zeer scheeve verhouding ontstaan. Voor dezelfde aardappelen, welke Duitschland in Noord Holland moet koopen tegen f 5.per 100 Kg. be taalt Engeland te Rotterdam f 3. hetgeen op een veilingsprijs zou neerkomen van f 2.50 per 100 Kg. Het is te begrijpen, dat de Duitschers dit allesbehalve prettig vinden. Ons werd reeds een geval medegedeeld, dat een Duitsehe importeur zijn invoerver gunning voor Hollandsche aardappelen aan de Ueberwaëhungsstelle te Berlijn terug stuurde met de mededeeling, dat hij er geen gebruik van wcnschte te maken, als die „stcinreiche Englander" ze voor dien lagen prijs kon krijgen. Intusschen zijn al vrij groote hoeveelhe den doorgedraaide aardappelen te Rotter dam nogmaals onverkocht gebleven en naar den veevocderhandelaar gegaan voor 52 ct. per 100 Kg. Men geraakt er dus te Rotter dam ook al spoedig mee aan. Andere maatregelen zullen zeer zeker ge- wenscht zijn. Het eigenaardige van deze nieuwe regeling !s dan ook, dat men, inplaats van te trachten zooveel mogelijk producten voor een zoo hoog mogelijk bedrag aan geld te verzenden, men precies andersom te werk is gegaan. Voor Duitschland, waar een bepaald bedrag is vastgesteld voor den invoer van vroege aard appelen, stelt men een hoogeren prijs vast, waardoor dus ook niet meer dan een bepaald aantal wagons kan worden ingevoerd. Er is n.1. bepaald, dat de in te voeren hoeveelheid is gebaseerd op een prijs van f3. per 100 Kg. Als de prijs hooger is. zal de in te voeren hoeveelheid dienovereenkomstig worden ver minderd. Voor Engeland geldt een contingenteering naar de hoeveelheid. Daar kan men dus een bepaalde hoeveelheid heen zenden, zonder beperking van het bedrag, zij het natuurlijk, dat dit bedrag door de concurrentie aan een beperking onderhevig is. De prijzen zijn niet ongelimiteerd. Doordat DuitsChland tegen hoogeren prijs zal moeten koopen, wordt minder besteld. Er draait meer door, hetgeen voor Engeland gekocht kan worden, docli door het te groote aanbod blijven de prijzen zeer laag. Hiervoor komt zoo weinig mogelijk terecht. Deze regeling werkt dus averechts. Men had beter ook Duitschland van de lagere prijzen kunnen laten profi- teeren. Zeer waarschijnlijk zouden de prijzen der exportaardappelen door de concurrentie hooger zijn geweest dan ze nu zijn. Dan had men boven dien de doorgedraaide partijen op de eigen veiling kunnen verkoopen en bij event. onverkocht blijven, kun nen laten inkuilen i.p.v. direct naar den veevoedermolen te verwijzen, zooals nu geschiedt. Voor de exporteurs in Noordholland kle ven aan de nieuwe regeling groote bezwaren, terwijl ook de andere belanghebbenden, die anders een stukje brood aan de vroege aard appelen konden verdienen, nu achter het net visschen. De commissionnairs, die andere ja ren voor de exporteurs uit Amsterdam en Rotterdam op de N.-Hollandsche veilingen kochten, zijn geheel uitgeschakeld. De schip pers krijgen geen vracht, de transportarbei ders verdienen er ook niet aan. Voor de exporteurs zijn de bezwaren nog te overwinnen en zij zouden het niet zoo erg vinden, als het tuindersbelang met deze rege ling werd gediend. Gezien de groote gevaren, welke deze regeling met zich brengt, komen zij er echter tegenop. Een der bezwaren is, dat zij van hun eenigszins bevoorrechte positie op de veiling te kunnen zien, wat men koopt, worden be roofd. De aardappelen komen te Rotterdam in halen aan en worden zoo verkocht. Voor export in kisten kunnen de aardappelen, welke eerst in balen hebben gezeten, niet worden gebruikt. De export naar West-Indië en Z.-Amerika is op deze verpakking aange wezen. Een regeling hiervoor is nog niet getroffen. Toch hebben een paar firma's reeds een hoeveelheid van 40 ton direct van de veiling te Bovenkarspel via de Ned. Groenten en Fruit Centrale ontvangen om in kisten te verpak ken. Ook tegen den prijs van f3.— per 100 Kg. Hieraan is geen bekend heid gegeven, hetgeen bij de expor teurs verre van met instemming is 'ontvangen. Men meent, dat als er mo- •gelijkheden zijn, deze voor alle expor teurs moeten gelden* Uit het bovenstaande blijkt wel, dat aan deze nieuwe regeling van de Ned. Groenten en Fruit Centrale gebreken kleven, welke voor den Nederlandschen en speciaal voor den Noordhollandschen tuinbouw, funeste gevolgen kunnen hebben. Hoe eerder men er mee ophoudt, verschil te maken tusschen de prijzen voor de verschillpnde afnemers, hoe heter. OUDKARSPEL. DE SAMENVOEGING DER GEMEENTEN. De afd. Oudkarspel van de r.k. Staats partij heeft gisteravond in het lokaal van den heer G. Oudhuis een vergadering ge houden. waar een bespreking werd gevoerd over de samenvoeging van de drie Noorde lijkste gemeenten van den Langendijk. De belangstelling voor dit zoo belangrijke on derwerp was niet groot. Er waren 18 per sonen aanwezig Na de verkiezingsuitslagen te hebben be sproken. werd met de bespreking van het eigenlijke onderwerp van de vergadering begonnen. Wethouder Bommcr zag voor Oudkarspel direct geen. financieel voordeel in de sa menvoeging. dóch voor verschillende din gen. zooals armenzorg, werkverschaffing en onderwijs is samenvoeging van groot belang. Ook de heer Rijper sprak zicli uit als voorstander van de samenvoeging. Naar aanleiding van eenige opmerkingen van den hr. B. Pankras werden de gevol gen voor de arbeiders besproken. Ook ves tigde de heer Rijper de aandacht op de te verkrijgen verbetering van het onderwijs, vooral van het openhaar onderwijs. Voorts zijn er nog andere dingen, die verbeterd kunnen worden: de vuilnisophaaldienst, woningbouw, demping van vieze slooten, enz. Verschillende sprekers voerden nog het woord, waarbij talrijke gezichtspunten doch geen nieuwe, tot nu toe onbekende, naar vo ren werden gebracht. De heer B. Pankras zeide namens de ar beiders te kunnen meedeelen, dat zij voor de samenvoeging zijn. Voorzitter sloot de vergadering met het uitspreken van den wensch, dat Langen dijk één voor allen beter mag zijn. DE GEMEENTERAADSVERKIEZINGEN. Critiek op de inrichting van het stembureau. Naar wij vernemen, bestaat er nogal cri tiek over de inrichting van het stembureau in het gemeentehuis. Volgens verscheidene stemgerechtigden is het mogelijk, dat de le den van het stembureau, die recht achter de stemhokjes zitten, kunnen zien. welke can- didaat of lijst wordt gestemd. Een der stem biljetten, welke in de stembus werd aange troffen vermeldde de verklaring: „Protest tegen de inrichting van het stembureau:" Verbetering zal in de (te) kleine raadzaal van Oudkarspel door andere plaatsing van de stemhokjes zeer zeker niet mogelijk zijn. Misschien, dat er in het vervolg, evenals in Sint Pancras het geval was, gordijnen voor den ingang van de hokjes kunnen worden gehangen. LEIDSCHF.rLEIN 5—9 A'dam - Tel. 33072 Dagelijks wisselende menu's. Russisch el Londonderrysoep Tong la Meanière, Puree Contrefilet garni Ijs met aardbeien en slagroom Zonder Visch 90 ct. Inplaats van het voorgerecht Hors d'oeuvre varié 1.40. Ons Diner 1.75 is een Lucullus-maaltijd Reisgezelschappen belangrijke reductie. ALS LANGENDIJK ééN WERD, HOE ZOU DE RAAD DAN ZIJN SAMENGESTELD? Dit is een vraag, die, nu ongetwijfeld het verzoek aan de Kroon zal worden gericht Oudkarspel en Noordscharwoude en Zuid- soharwoude tot één gemeente te vereeni-. gen, door velen wordt gesteld. Te meer heeft die vraag veler belangstelling, door dien zoo pas de raadsverkiezingen dezer 3 gemeenten hebben plaats gehad en het dus niet al te gewaagd is, uit de stemcij- fers, op de verschillende lijsten uitgebracht, conclusies te trokken. Het is echter duidelijfo, dat niet met vol le zekerheid te zeggen is, hoe de raad van de nieuwe gemeente er zou uitzien, als de eerste verkiezing zou zijn gehouden. In de eerste plaats zijn er altijd kiezers, die weinig standvastig zijn in het uitbrengen van hun stemmen: er zijn er allicht, die als ze morgen weer hun stern moesten uit brengen, dit anders zouden doen dan ze dit bij de laatste raadsverkiezingen, hoe kort ook geleden, hebben gedaan. Veel ver schil zou dit echter wel niet geven. Maar in de tweede plaats is er een factor, waar imee bij de berekening van het vermoede lijk aantal zetels, dat aan ieder der par tijen zou kunnen worden toegewezen, ter dege rekening zou moeten worden gehou den. We bedoelen dit.. De anti-revolution- nairen stellen alleen candidaten in Noord scharwoude en dus niet in Zuidscharwou- de en Oudkarspel en de Communisten doen dit alleen in Oudkarspel en alzoo niet in Zuid- en Noordscharwoude. Om dus tot een meer nauwkeurige voorspelling te ko men, zal men er rekening mee beliooren te houden, dat er bij de anti-rev. stemmen in Noordscharwoude een aantal moet wor den geteld van hen in Oudkarspel en Zuidscharwoude, die geen candidaat in die gemeenten hadden, welk aantal dus van dat van andere partijen moet worden af getrokken. Dezelfde redeneering geldt, voor de Gomimunisten, die alleen in Oudkarspel candidaten stelden. Gaan we nu de cijfers na, welke de par tijen, die aan de gemeenteraadsverkiezingen hebben deelgenomen behaalden, dan komen we v. de 3 gom. tot dit resultaat: R.K. 997 stemmen, Vrijz. 1007, S.D. 545, anti-rev. 132. communisten 160. We zullen wel niet ver van de werkelijkheid af zijn, als we aan nemen, dat in Zuidscharwoude en Oudkar spel 55 a.r. stemmen op de vrijzinnige lijsten zijn uitgebracht, zoodat de anti-rev. daar door zouden stijgen tot 187 en de Vrijzinni gen zouden dalen tot 952. Om dezelfde re den zou het stemmenaaiïtal der communis ten moeten worden vermeerderd met 50 (we meenen ook hiermee het juiste aantal dicht te benaderen), waardoor het stemmcncijfer der S.D. met 50 moet worden verminderd, en we alzoo resp. krijgen 210 voor de commu nisten en 495 voor de S.D. Mogelijk is het, dat nog enkele protestant-chr. stemmen te Oudkarspel van die der R.K. moeten worden afgetrokken, doch dit zal, wat uit de verde re berekening volgt, wel geen invloed uit oefenen op het eindresultaat onzer schat ting. In totaal is het aantal uitgebrachte stem men 2841. De nieuwe raad zou uit 11 leden bestaan. De kiesdeeler zou dus 258 3/11 zijn. De R.K. zouden dus bij de eerste verdeeling 3 zetels krijgen met een rest van 222 2/11, de Vrijzinnigen eveneens 3 zetels met een rest van 177 2/11; de S.D. 1 zetel met een rest van 236 8/11, de .anti-rev. 0 zetels met een rest van 1S7 en de communisten 0 zetels met een rest van 210. Er waren dan 7 ze tels verdeeld, zoodat er nog 4 restzetels te verdoelen bleven. Aangezien van den kiesdeeler 193 31/44 is, zouden de a.r. niet voor een raadszetel in aanmerking komen en zouden de andere 4 partijen nog een restzetel krijgen, zoodat de raad dan zou tellen 4 R.K., 4 Vrijz., 2 S.D. en 1 communist Nu ligt echter het stemmenaantal der a.r. zoo dicht bij van den kiesdeeler, dat het niet onmogelijk zou zijn, dat onze schatting van hun stemmenaantal zooveel te laag is, dat ook zij voor een restzetel in aanmer king kwamen, waardoor de Vrijzinnigen slechts 3 zetels zouden krijgen. We zouden wel als zeker durven aannemen, dat het op één van deze twee verdeclingcn zou uit draaien. NOORDSCHARWOUDE. N.V. SPOORLIJN STATION DORP— NOORDSCHARWOUDE Bovengenoemde N.V. vergaderde Donder dagavond in café „Spoorzicht" van den heer G. Hop. Voorzitter was de heer Jb. de Boer die de aanwezigen een hartelijk welkom toeriep. De notulen werden onveranderd vastge steld. De rekening van den penningmeester, den heer P. Deutekom toonde a. ontvangsten en uitgaven f 2855,48 Aan onuitgekeerd divi dend bevindt zich nog f 86.— in kas De nieuwe rekening sluit met een saldo van f 374.28 Het saldo uit te keeren dividend bedraagt f 460.28. De balans sluit in activa eh passiva op een bedrag van f 200.374.28. Het café staat voor f 0.— op de balans. Van den staat wordt bij overname van den toevoerlijn ontvangen een bedrag van f 200.000 Aan aandeelen staat uit een be drag van f 194.250. Van de kasnazieners de heeren K. Op perdoes en D. Kansen was schriftelijk be richt van goedkeuring ingekomen. Als nieuwe kasnazieners zullen worden aangezocht een lid van de banne Noord scharwoude en van *de banne Oudkarspel alsmede de heer A. Swager. In liet zwembad „De Wiel" hebben gisteren de meisjes van de eerste en tweede klas der U.L.O.-school haar eerste zwemles ontvangen. Om ongeveer kwart over drie in den middag riveerde een veertiental meisje onder lei ding van den onderwijzer van der Kolk aan onze bad- en zweminrichting. Nadat de jeug dige U.L.O.-ertjes zich in haar badpakje had den gestoken en onze photograaf een plaatje had gemaakt, heeft de heer C. D. Schmalz, voorzitter van „De Wiel", door een welkomst woord een officieel tintje aan deze eerste U.L.O.-zwemles verleend. Het deed spr. bui tengewoon veel genoegen, dat het tot school zwemmen (althans voor zoover de U.L.O. be treft) gekomen is. Spr. dankte den heer v. Graafeiland voor zijn initiatief in deze en sprak den wensch uit, dat ook het hoofd van de openbare lagere school en die der andere scholen het nut van het schoolzwemmen zouden inzien en dat, zij ook stappen in deze richting zouden doen. Op medewerking van de zijde van „de Wiel" valt ten allen tijde te rekenen. Spr. gaf hierna de meisjes aan den badmeester over. De heer v. d. Kolk was den heer Schmalz dankbaar voor zijn hartelijke woorden en be loofde diens dank aan den heer v. Graaf eiland over te brengen. Het bleek den badmeester, den heer Maas- sen, dat er slechts een klein percentage was, dat de zwemkunst in Het geheel nog niet machtig was en aan dit kleine groepje be steedde hij zijn eerste aandacht. Liggende op een stoel werd deze meisjes den goeden slag bijgebracht en even later bengelden zij al aan den hengel in het water. De anderen mochten intusschen vrij rond zwemmen, maar zagen daarbij hun „terrein" beperkt tot het afgebakende gedeelte, hetgeen niet anders dan kan worden toegejuicht.. Het was overigens aardig om te zien met hoeveel ambitie de niet-zwemsters te wenk gingen* Het zijn voor den heer Maassen wel heel dankbare leerlingen! En er bestaat geen twijfel of zij voelen zich in minder dan geen tijd in het natte element evengoed thuis als de visschen. We kunnen het slechts toejuichen, dat het vak schoolzwemmen voor de U.L.O.-school een feit is geworden. Het is te hopen, dat de andere scholen spoedig zullen volgen. Dan wordt de kans weer grooter, dat de leuze „iedere Nederlander zwemmer", ook werkelijkheid zal worden. Dat het zoover kome! We willen er tenslotte nog op wijzen, dat er geen enkel bezwaar voor de ouders be hoeft te bestaan, de kinderen aan de school- zwemlessen te doen deelnemen. De bad meester is een bekwaam man, wien men zijn kinderen met een gerust, hart kan toever trouwen. Hij kan bovendien uitstekend met de meisjes en jongens omgaan. Wat het water in ,De Wcil" betreft dit is aan een medische keuring onderworpen en volkomen in orde bevonden. Ons ideaal moet zijn: Alle schoolkinderen zwemmen.'' Niets is er tegen! De eerste schoolzwemles In „De Wiel" zal een aanvang nemen. Van rechts naar links bestuursleden van „De Wiel", de heeren C. D. Schmalz, G. Kouse band en F. Tolle, daarnaast de heer Chr. v. d. Kolk, onderwijzer en ver volgens de meisjes van de eerste en tweede klas der UJhO.-school. Geheel links deb admeester, de heer Maassen. Besloten werd geen dividend uit te kee ren. Bij de bestuursverkiezing werd de heer G. Deutekom bij meerderheid van stemmen herkozen. Aan het bestuur werd weer machtiging verleend tot verpachting van het café. Medegedeeld werd dat de netto-opbrengst van het parkeerterrein van Febr. tot en met Mei f 182.29 heeft bedragen. Hierna sluiting. MORGENMIDDAG 4.30 UUR, TERREIN LOET (2e kl. K.N.V.B., Leeuwarden.) NOORDSCHARWOUDE SCHOOLFEEST O. L. SCHOOL. In de vergadering van de schoolfeest- comimissie werd medegedeeld, dat er voor een 'bedrag van f 279.56 ontvangen is van de inteekenlijstcn plus de spaargelden dei* kinderen. Het schoolfeest werd vastgesteld op Za terdag 1 Juli. Het vervoer werd opgedra gen aan de H.A.B.O. De grooten gaan naar Amsterdam, waar een bezoek gebracht zal worden aan de Ar- tis, terwijl verder een boot tocht gemaakt, zal worden. Verder zal een bezoek gebracht worden aan Schiphol. De kleineren gaan naar Schoorl, Bergen en Castricum. SCHAGEN SCHAGEN NIEUWS Programma voor Zondag a.s. SchagenI—Frisia I, 4.30 uur P. Schoorl Joh. Bremer, M. de Haas, A. de Wit, S. Grootes, L. Schoorl J. Peetoom, Jb. Ypey, C. de Moor. G. J. Boontjes, R. v. Haren Res.: J. v. d. Ben Schagenl spoelt in wit shirt. Schagen combinatie2 uur. J. J. Slikker C. Slikker, J. Weeland P. Kistemaker, S. Breebaart, H. Kistemaker J. Broer, D. Schoorl, A. Slikker, Jb. Broersma, L. Komen. Res.: P. Dekker, F. Bosma. De wedstrijd Schagen combinatie tegen „Water en Lichtbedrijven Delft", die op hedenmiddag 4 uur was vastgesteld gaat niet door. SchagenA—N. Niedorp A, 1 uur. K. Molenaar, Jb. Molenaar, G. Anneveldt v. d. Pijl, T. Schoorl, H. de Graaf R. Abbring, Th. v. Rooij, J. Kater, A. Schot H. Volten. Res.: Jb. Schoorl, G. Broens, P. de Kort »N STOOMCAROUSSEL OP DE KERMIS! U zult uw oogen uitwrijven en u zeiven afvragen: 'n Stoom-caroussel? Maar dat kan toch niet? En toch is het geen grapje! Hedenavond en morgenavond kunt U de echte „ouderwetsche", maar toch altijd mooie stoom-caroussel bewonderen op de Schager kermis. Waar of ze staat? In het Noord-Hollandsch Koffiehuis! De heer Schenk heeft namelijk gemeend voor deze laatste dagen iets bij zonders te moeten aanbieden en wij kun nen niet anders zeggen dan dat hij hierin buitengewoon is geslaagd! Het is origineel. Want hoevelen denken nog steeds aan 'n kermis met 'n stoom-caroussel? Zonder deze is 'n kermis toch niet de „echte kermis" meer! Wij zijn eens 'n kijkje gaan nemen en wij hebben iets gezien waarvan het welsla gen zeer zeker vast staat, Eenige leden van de Revue-Ver. hebben in samenwerking met den revue-decorateur J. Koning 'n stoom-caroussel opgebouwd, welke gezien mag worden Tientallen kleurige lampjes geven het geheel 'n feeëriek aanzien en voor al als men door de „spiegelruiten" de „stangen" van den versierden en verlichten molen ziet draaien. Steigerende schimmels voor de. caroussel geven het geheel 'n forsch en flink aanzien. De groote zaal is in bloe- men-tooi gestoken welke het geheel een feestelijk karakter geeft. In de balzaal is weer de prima band die gedurende de ge- heele week reeds zooveel honderden tot zich trok. FEESTVIERDERS AANTREDEN! Feestvierders aantreden, vragen de Scha- gers dancings, de laatste twee dagen van de kermis. Het beste beentje is voorgezet. De bands in de Gouden Engel, bij Igesz, en in de dancing Boontjes op het Noord heb ben zich reeds een goeden naam verwor ven. Overal zijn extra-attracties, is feesthal. Waar ook veel meer groote inrichtingen dan de laatste jaren het geval was, stand plaats gekozen hebben, kan het weer „ouderwetsch gezellig" worden in de marktplaats. SCHAGER DAMCLUB. De, volledig bijgewerkte competitiestand van de Schager Damclub ziet er als volgt uit: gesp. verl. rem. gew. pnt. J. de Vos 11 2 2 7 16 J. Keet 10 2 2 6 14 Joh. Willemse 11 3 2 6 14 K. Bruin 12 4 3 5 13 G. Kas 9 3 1 5 11 P. Blaauboer 8 3 0 5 10 Joh. Bremer 5 0 1 4 R S. van Ruiten 9 5 0 4 8 S. Grootes 9 5 1 3 7 J. Broer 7 3 2 2 6 S. Visser 11 7 2 2 6 J. Peetoom 11 8 1 2 5 Jb. de Vries 10 8 0 2 4 Bremer is sterk favoriet voor den kampi oenstitel!

Schager Courant | 1939 | | pagina 14