slagers bediende of Bad- Schmalz De Raad van Oudkarspel tegen Langendijk één Bouwvakarbeiders ilgem. Vergadering pakken Badmantels Vacantie bonboek- jes-contröle. AUTOTOCHT Ouden van Dagen Schager Roosjes De beide S.D. raadsleden, hoe- wel voorstanders van samenvoe-, ging, stemden tegen, gezien fte wijziging, welke de raad rjoor de verkiezing zal ondergaan. Hier over wordt scherpe afkeuring uitgesproken. De raad dfezer gemeente vergaderde gis teravond te, 8 uur in het gemeentehuis, on der leiding van den heer A. J. Wijn veld t, burgemeester, tevens secretaris. Alle leden waren aanwezig. Voorzitter opende de vergadering met welkom. De heer Borst verzocht n.a.v. het congres van de vereeniging van Ned. Gemeenten aan !het einde der vergadering eenige vragen te mogen stellen. Toegestaan. Hierna volgde vaststelling tier notulen. Mededeelingen. De Voorzitter deelt o.a. mede, dat: Aan den gemeente-ontvanger is op diens .verzoek verlof verleend van 14 Juni tot en met 4 Juli 1939; De Commissaris der Koningin bericht, dat op diens verzoek verlof is verleend aan den burgemeester van 1 tot en met 14 Juni 1939; Goedgekeurd is de gemeentebegrooting .voor het dienstjaar 1939; Ontvangen is het procesverbaal betreffen de de verkiezing van leden van den ge meenteraad; 0 Tenslotte kan de voorz. hier nog aan toe voegen, dat op herhaald aandringen van den minister van Sociale Zaken B. en W. voorstellen over te gaan tot het aanstellen ,van een controleur voor de straat- en huis controle op de steünverleening. Het lag eerst in de bedoeling van den Minister, om een controleur aan te, stellen voor de gemeenten Zuidscharwoude, Noordscharwoude en Oud- pel, maar daar gevoelden B. en W. niets voor. Indien gecontroleerd moet worden, dan moeten B. en W. ten allen tijde over den controleur kunnen beschikken en bij herha ling hebben B. en W. daarover met den mi nister gecorrespondeerd en uiteindelijk heeft de Mi/iister goedgevonden een controleur voor deze gemeente alleen aan te stellen. Nu mogen raadsleden uit de ande re gemeenten critiek uitoefenen op het feit, dat Oudkarspel niet wenscht mede te werken tot het aanstellen van een controleur voor de drie ge meenten, maar daartoe ontzegt spr, hun het recht, daar zij niet bekend zijn met de bezwaren, welke B. en W. daartegen hebben geopperd, en welke den Minister hebben overtuigd van de wenschelijklieid om niet voor gezamenlijke rekening een contro leur aan te stellen. In verband met den omvang van de con trole meenen B. en W. dat tot 31 December 1939 kan worden volstaan met een beloo- ning van f 100 per jaar, waarvan 50 pet. komt voor rekening van het Rijk. B. en W. hebben Jacob Kroon Cz., ge meen teopzichter, bereid gevonden om als controleur op te treden, zoodat zij vooi'stel- len dezen te benoemen met ingang van 1 Juli 1939. Be heer Kostelijk vroeg wat de bedoeling hiervan was. Voorzitter antwoordde dat de werkloozen gecontroleerd moeten worden, of zij niet werken of andere inkomsten hebben. De heer Borst wees op het groote verschil in belooning hier en elders. Voorzitter: Dat komt wel doordat daar meer gesteunden zijn. In den drukken tijd is liet hier juist stil door de inmaakfabriek. - Van de gemeente Noordscharwoude was ontvangen de rekening 1938 van de gemeen schappelijke U.L.O. School aldaar, welke sloot in ontvangsten op f 1675.64; in uitga ven op f 2130.53, alzoo een tekort van f 454.S9 voor elke gemeene f 151.63. Opheffing noodslachtpalats. B. en W. stelden voor de verordening op den Vleeschkeuringsdienst van vee en vleesch te wijzigen in verband met de op heffing van de noodslachtplaats alhier. De heer Mosk was niet meer bereid zijn noodslachtplaats beschikbaar te stellen. De heer Borst vroeg of hierdoor de gele genheid van het verkrijgen van goed en goedkoop vleesch verdwenen zal zijn. Voorzitter meende, dat dit wel het geval zal zijn. Het vleesch wordt nu over de vrijbank verkocht te Alkmaar. Dat is wel wat ver! De heer Borst: Als van hier nu eenc beest wordt goedgekeurd, kan het dan weer terug naar Oudkarspel om te worden gedistribu eerd? Voorzitter zei een onderzoek toe. De heer Kostelijk vond het wel wat ge vaarlijk, als de menschen hun dood vee heel naar Alkmaar moeten brengen. Er zal wel eens wat begraven worden"!,. Spr. verwacht, dat er geen vleesch kan naar Oudkarspel. Het vleesch is wel goedgekeurd, maar onder zekere voorwaarden. Het voorstel wordt hierna aangenomen. Om dezelfde reden stelden B. en W. voor, de gemeenschappelijke regeling betr. de uit voering van het toezicht op de naleving van de bepalingen der Vleeschkeuringswet. 'Aldus goedgekeurd. In verband met eenige opmerkingen van Ged. Staten over de gemeenschappelijke re geling voor de gemeenschappelijke gasfa briek stelden B. en W. voor deze regeling te wijzigen. De gevraagde wijzigingen ver meldden wij reeds eenige malen. Aldus besloten. Verkoop van eigendommen. B. en W. stelden voor, een gedee'te dijk aan het Hoogheemraadschap Noordhollands Noorderkwartier in eigendom over te dra gen, waarvoor een gedeelte Westfriesche binnendijk onder Koedijk en de ondergrond van het transformatorgebouw. Het Hoogheemraadschap bood f 605. voor deze perceelen. 43. en W. stelden voor, dit aanbod aan te nemen. Het is werkelijk een goede px'ijs. Het voorstel werd aangenomen. Geldzaken. Vervolgens stelden B. en W. voor, voor het gasbedrijf een kasgeldleening aan te gaan van f 5000.— tegen een rente van ten hoogste 1 pet. boven het promesse dis conto van de Ned. Bank. Men kan leencn tegen P/% pet. Dit voor stel werd de vorige maal aangehouden, omdat, liet niet behandeld was in de Comm. van Beheer. Dit is inmiddels geschied. Nog zoo gek niet! De heer Kostelijk zeide, dat over de vo rige vergadering gesproken werd als zou men een eigenaardig standpunt hebben in genomen. Er is wel gebleken* dat dit stand punt juist was. In de Gascommissie is er wel een half uur over gesproken, tot het aangaan van een geldleening van In verband met den gewijzigden toestand stelden B. en W. voor, den rentevoet van de kasgeldleening van f 10.000 aangegaan bij raadsbesluit van 2 December, te wijzi gen in 1 pet. boven het promesse-disconto van de Ned. Bank. Aangenomen. Hierna werd voorgesteld het raadsbesluit tot het aangaan van e engeldleening van f 4500.aan te vullen met eenige bepa lingen. De raad ging hiermee- accoord. B. en W. stelden voor, de gemeentebegroo- tin.tr 1938 te wijzigen, tot een bedrag van f 627.49. Aangenomen. Tenslotte kwam aan de orde het voorstel om tot de Kroon het ver zoek te richten, tot vereeniring van Zuidscharwoude, Noordscharwoude en Oudkarspel tot één gemeente, de hoofdschotel van de agenda, aldus voorz. Spr. herinnerde aan de in de vorige ver gadering van den raad gehouden bespre kingen, aan de gecombineerde vergadering van de raden en de verdienstelijke stukken in de pers. Voorz. blijft voorstander van de samenvoeging, ondanks het feit dat hii dan volgens den overzicht-schrijver van de Sch. Crt. in het rariteitenkabinet zou komen. Sor.s persoonlijke belangen zul' len op den achtergrond blijven. Als er een rvetsöntwerp komt, wordt er ook voor den burgemeester geborgd. Die behoeft het leger der werkloozen niet te vergrooten. Zijn vette.' baantje raakt. spr. mis schien kwijt, maar misschien krügt 1 er een nog vetter baantje voor terug! Spr. is voorstander, gezien zijn ervarin gen in de practijk. In het -bijzonder is spr. voorstander in verband met het groote belang voor liet onderwijs. Ook t.a.v. de werkloosheid, die opgeheven zal worden wegens het groote aantal werkobjecten. Voorts voor de woningbouw is het van be lang. Voor onze gemeente zal geen uitbrei dingsplan mogelijk zijn. Wel voor een groo tere gemeente. T.a.v. het verkeers-vraaestuk, een weg langs den Langendijk achtte Voorz. mogelijk door de 3 gemeenten samen te voe gen. De voordeelen komen niet direct, maar men moet verder in de toekomst zien, dan zijn vele sociale en cultureele verbeteringen mogelijk. Het dorp Oudkarspel blijft be staan. Hierna bracht voorz. het argument naar voren, dat in 1922 de medewerking door Broek op Langendijk werd geweigerd. In dien tijd loefden wè 111 hoogconjunctuur, ie der kon zich best redden. Toch zou, men als Broek on Landendiik medewerking had gegeven, Langendijk één hebben gehad. Nu is de toestand heelemaal andersom en moet ■•mei ••"ezamenliik ontrekken. We moe ten 't in zijn geheel zien. Later zullen onze nazaten het heerlijk vinden dat wij mede werking hebben verleend. Een tegenstander. De heer De Boer ontpopte zicli als tegen stander. Spr. vond, dat Oudkarspel niet meer op zichzelf zou bliiven. Wij zullen ons ■clornsco 11 tmnn verliezen. Voor de burgers wordt het lastiger. Het gemeentehuis komt in Noordscharwoude. Thans gaat er al iets naar Noordscharwoude; als we het cen- trum verliezen beteekent dit een verlies. I-Ioe gaat het met de bezitingen en de schulden? Het financieel voordeel ziet spr. niet. Belastingverlaging .zullen we niet krij gen, eerder verhooging. De weg en de werk verschaffing zijn toekomstmuziek. We blij- van 'n plattelandsgemeente. Voor de werk loozen achtte spr. het voordeel niet groot. Een ander standpunt. Mevr. Paarlberg wilde haar stem hieraan onthouden, gezien de uitslag der verkiezingen. Zij wilde voor de nieuwe leden niet de deur dichtslaan. De heer Borst was voorstander; dit is nog versterkt door spr.'s ervaring in de verkie zingsperiode. Wij hebben juist gezien. Een gedeelte der burgerij heeft ons niet laten staan, ondanks onze uitspraak voor samen voeging. Spr. sloot zich aan bij hetgeen voor zitter heeft gezegd. De argumenten van den tegenstander vond spr. zwak. Spr. vond het standpunt van mevr. Paarlberg te betreu ren. Spr. hoopte dat de S.D.A.P. zich zal uit spreken voor aansluiting, evenals de andere S.D.A.P.-fracties. Misschien komt er nog wel aandrang van regeeringswege om Broek op Langendijk ook bij, de gemeente te voegen. De heer Rijper, voorstander, kon zich niet voorstellen, dat deze zaken zoo worden be keken als door den heer De Boer. De heer Kostelijk sprak zich uit als tegenstander. Hij wilde niet hetzelfde standpunt innemen als mevr. Paarl berg. Advertenties Wij Ouden van Dagen betui gen langs dezen weg onzen hartelijken dank voor den uiterst pleizierigen dag ons bereid, en spreken onzen op rechten dank uit aan allen die tot het welslagen van dien dag hebben medegewerkt. De Ouden van Dagen Gem. Callantsoog. Onzen hartelijken dank voor de vele blijken van belangstel ling bij ons 40-jarig Huwelijk ondervonden. K. LANGEDIJK. D. LANGEDIJK—Geus. Dirkshorn, Juni 1939. WOENSDAG 28 JUNI 1939 van 7 tot 9 uur n.m., is in café ROOBOL Plaatselijke Commissie. Gevraagd: Nette R. BOEDER, v.h. Stipriaan, Joubertstraat 42, Den Helder. GROOTE PRIJSVERLAGING van alle soorten eigengemaakte KINDERPAKJES en JONGE- HEERENCOSTUUMS met korte en lange broek of Plusfours. In de meest aparte kleuren en dessins. Wij toonen U den groot- De series, welke nog compleet zijn gaan met kortingen van 10 tot 15 De niet meer in alle maten voorhanden zijnde goederen gaan weg tot 20 korting. Koopt bij den vakman, daar sten voorraad ter plaatse .zijn de allerlaagste prijzen. OTTO VAN OS in KINDER- EN JONGEHEEREN KLEEDING. HOORN ENKHUIZEN Groote Noord. Westerstraat. ALKMAAR. Laat. TE KOOP: 1 zwart dekkleed, meter, 3 hooivorken, 1 zeelketting met pen, 1 giek- stok, lang 6 M 50, 1 maststok lang 5 M., 2 lantaarns (bak boord en stuurboord met hou ten bakken, 1 halter met losse schijven, ijzeren' en houten katrollen, 1 autovetspuit, 1 kurkzak, 2 autobinnenbanden, 32 X 6. bij K. VOLDER, Auto- beurtdiensl, Anna Paulowna. Inwoners van Schagen, 60 jaar en ouder, die wenschen deel te nemen aan den Auto tocht voor Ouden van Dagen, kunnen zich daarvoor opgeven aan Huize „Avondrust" tot 8 Juli a.s. CENTRAAL GENOOTSCHAP V. KINDEPHERSTELLINGS- EN VACANTIEKOLONIES, AFD. SCHAGEN. op DONDERDAG 29 JUNI, des avonds 8 uur, in het N.H. Koffiehuis van den heer J. SCHENK. Namens het Bestuur, De Secretaresse, T BARKMAN. Te koop: 2 WOONHUIZEN te Oudkarspel. Inlichtingen verstrekt A. KEPPEL, Noord scharwoude. Gevraagd, voor direct. Een BAKKERSBEDIENDE, pl 111 17 jaar. ALB. WESTER MAN. Barsingerhorn. U koopt 't beter bij Schagen Te koop: Ongeveer 200 W. L. HENNETJES, 8 weken oud, f 1.per stuk. - Wed. KRABMAN, Nieuwe Nie- dorp. Te koop gevraagd: 1 GRASMAAIMACHINE met oliebad (grove vingerbalk), Brieven otider letter A, met omschrijving fr. aan HIS WILMS, Adv. Bureau, te Hip- polytushoef. Biedt zich aan: NET MEISJE goed kunnende werken, koken en naaien, omtrek Anna Pau lowna of Breezand. Brieven letter H, postkantoor Bree zand. Krnideniersvak. NETTE LOOPJONGEN gevraagd. D. KLOS Pz., Markt, Schagen. Gevraagd NET MEISJE, met koken bekend. Pension ZWAK MAN, Heereweg C 49, Tel. 387, Schoorl. Gevraagd, wegens familie omstandigheden der tegen woordige, een NET MEISJE, niet beneden 16 jaar. J. NO BEL, St. Maartensbrug. Gevraagd: TWEE WALLENMAAIERS, door C. CLAIJ, Westfriesclie- dijk, Wieringerwaard. Spr. zit als vertegenwoordiger van Oud karspels Belang, (dat zich nu weer niet po litiek inlaat tot zijn spijt) en Oudkarspels belang wil spr. behartigen. De cijfers kon spr. niet aanvaarden. We zitten in de eerste jaren duurder. Het scheen in 1922 wel, dat de overheid er tegen was om Broek bij te doen. Voorzitter: Neen, dat is niet het geval. De minister heeft het afgewezen omdat Broek er niet bij wilde. Toen heeft hij gevraagd, of de drie samen wilden, welk voorstel werd af gewezen. Dat de werkloosheid opgeheven wordt, ge looft de heer Kostelijk niet. Voorzitter: Door werkverschaffing. Dat moet u niet vergeten. De heer Kostelijk: We moeten 'zoo gauw" mogelijk van die ariifóe af. Wethouder Bakkerwilde niet verder op het gesprokene ingaan. Eenige voordeelen ziet spr. wel in samen voeging, maar spr. sloot zich aan bij mevr. Paarlberg, omdat de S.D.A.P. verzwakt is door dc verkiezingen. De grootst mogelijke minderheid keert in den Raad terug. De gedachten van die hee- reri wil spr. eens hooren. Spr. is wel voorstander, maar spr. wilde niet vóór stemmen in dezen stervenden Raad, als het grootste deel der gemeente tegen samenvoe ging is. Spr. wil de deur niet dichtsmijten voor de nieuwe heeren, waarvan veel te verwach ten is volgens de krant. Voorzitter beantwoordde de sprekers. Men moet liet zien of niet zién. De belastingen zijn nog wel laag en onze gemeente is wel rijk, maar na de samenvoeging kunnen we nog niet zeggen hoe de belasting zal zijn. Het wordt: Draagt elkanders lasten. De gemeente bedruipt zich nog wel, maar na de samenvoeging heeft men 6000 zielen en een grootere oppervlakte. Spr. vindt het verschrikkelijk als hij de menschen naar de centrale werkverschaffing moet zenden, daar heeft de gemeente niets aan. De S.D.A.P. fractie krijgt harde verwijten te incasseeren. Het argument van mevr. Paarlberg be sprekende. zeide voorzitter, dat men met den nieuwen raad niets noodig heeft. Ook het „stervende raad" -van den heer Bakker achtte voorzitter onjuist. U neemt een an der standpunt in dan uw partijgenooten in de andere gemeenten. Tot den heer Kostelijk zeide spr., dat hij ook door voor dc samenvoeging te stem men, Oudkarspels belang behartigen zal. Tot den heer Bakker zeide voorzitter, zich diens houding niet te kunnen begrijpen. U zit nog met dezelfde meerder heid. Van een stervenden raad is geen sprake. U hebt de plicht, ge stand te doen, wat U hebt onder teekend. Uw houding vind ik, om geen ander woord te gebruiken, eigenaardig, 'n Goed soc.-democraat moet voor samenvoeging zijn. Een beroep te doen op den nieuwen raad gaat niet op. De heer Kostelijk voerde hierna het woord Spr. kan zich de houding van den heer Bakker niet indenken. Spr. had liever gezien, dat de heer Bakker dit met den ouden raad, waarmee hij jaren vergaderde, zou behandelen, inplaats van met den nieuwen raad. Wil de heer Bakker zich onder de vlag van de V.D. scharen? Ik vind er geen woorden voor! De heer De Boer vestigde nog de aan dacht pp de financiën. Als we later berouw hebben, zullen we niet terug kunnen. Wat den nieuwen weg betreft, die zal, als hij komt. niet stranden op Broek. Dc heer Rijper was van dezelfde gedachte als voorzitter en de heer Kostelijk over den heer Bakker. De heer Rijper heeft zijn houding bepaald met het oog gericht op de toekomst. De heer Borst zeide, dat men wat betreft dc financiën, niets kan zeggen. Doch één argument is, dat de meer gegoede menschen en de ambtenaren, die toch de meeste be lasting betalen, naar Noordscharwoude ver trekken. Ook al door den geringen woning bouw alhier, zullen meerdere meer verdie' nende arbeiders naar Noordscharwoude gaan. T.a.v. de fractie dei S.D.A P. ver heugde spr. zich over de op haar uitge bracht critiek. Hoé 'durft de heer Bakker dit wagen! Spr. vindt 't een wonderlijk standpunt op deze manier de voetsporen van den reaction- nairen heer Ootjers te volgen. Wil de heer Bakker naar de V.D.-gunst dingen? De heer Borst sprak er zijn spijt over uit namens de arbeiders van Oudkarspel, dat zoon houding wordt aangenomen. De heer Bakker zeide, het goed recht te hebben, dit standpunt in te nemen. Hij zal zich mets aantrekken van krantengeschrijl, ook niet van mijnheer X. Spr. ziet wel voor deel in de samenvoeging, maar komt op te gen de bewering van den burgemeester. Spr. heeft de vergadering van de wethouders bij den heer Kramer bijgewoond. De cijfers, die daar ter tafel kwamen, heeft spr. bestreden. De andere heeren waren wel van dezelfde gedachte. Toen is besloten, de drie begroo tingen op te maken en dan één begrooting samen te stellen voor cén groote gemeente. Toen heeft de eerste avond na zijn thuis komst, de burgemeester het stuk ter teeke- ning bij spr. gebracht. Dc meerderheid had al geteekend. Spr. heeft het ook gedaan, maar dit wilde niet zeggen, dat hij er meé accoord ging. Spr. heeft voorgesteld voeling te houden met de menschen. De meerderheid onzer afd. gevoelde niet voor samenvoeging Spr. zou zich er wel voor wachten, als bij de verkiezingen, de meerderheid tegen sa menvoeging was, een zoo belangrijk besluit te nemen. De beschuldiging, onder V.D.-vlag te varen, verwerpt spr. Hij heeft geen con tact en zal ook wel geen contact met de V.U. krijgen. Spr. merkte op, dat men voor woningbouw al een plan heeft, gehad. De raad wilde niet, anders hadden we al een complex woningen gehad. Voorzitter zeulc, dat de heer Bakker de vergadering wel heeft bijgewoond. Hij was dus fnee bekend. Dat U eerst daarna Uw politieke vrienden heeft moeten raadplegen, was niet juist. De heer Bakker: Er was eerder geen tijd voor. Voorzitter: Het is geen partijprogram, maar Uw partijgenooten elders zijn bij de voorstanders. Het is een voorstel van alle B. en W.'s. De heer Bakker gaat overhand. U had U alleen al verbonden door de handteekening. Ik had U altijd beschouwd als voorstander. Met den nieuwen raad heb ben we niets noodig. Het doet voorzitter leed dat de heer Bak ker zijn handteekening niet honoreert. Weet wat U doet. De handteekening hebt U gezet, wetende wat er bedoeld werd. De eigenaar van de benoodigde grond wil de indertijd den grond niet verkoopen, zei de voorz., nog n.a.v. de opmerking over het bouwen. De heer Bakker stelde nog de vraag aan den voorz. als democraat: zoudt U, als alle leden van den nieuwen raad tegenstander waren, toch voor stemmen? Voorzitter zal volmondig ja antwoorden. We krijgen nog den nevenraad, die anders kan beslissen. De heer De Boer: Wie benoemt den ne venraad? Voorzitter: Dezelfde kiesvereenigingen als voor den raad stellen hun candidaten. De heer Kostelijk bracht den voorzitter hulde voor diens leiding in de gecombineer de raadsvergadering. De lieer Van Spengler wilde de zaak er doordrijven. Spr. vond het zeer eigenaardig dat de heer Bakker in de gecombineerde vergadering zich voor samenvoeging uit- spak. De heer Borst, die verwachtte, dat de meerderheid tegen zal zijn en hij dus mét 2 katholieken in de minderheid zal zijn, zei de, dat er een geest in de gemeente is, dat de katholieken zullen trachten met de an dere rechtsche partijen de meerderheid te behalen. Daarom zal spr. niet tegenstem men. Wij stellen ons op het standpunt van. de klassen. De R.K. Staatspartij zal eens in twee klassen uiteenvallen. Spr. is daarom, niet bang dat er 'n R.K. meerderheid zal komen. Voorzitter: Laat ons daarin niet verder verdiepen. Spr. vroeg of de heer Bakker zich misschien nog met z'n fractiegenooten wilde verstaan, dan wilde voorz. de verga dering schorsen. De heer Bakker stelde hier wel prijs op,.,-, waarna de vergadering geschorst werd en mev. Paarlberg en de heer Bakker zich even naar de secretarie begaven 0111 overleg te plegen. Na korten tijd werd de vergade ring heropend en legde de heer Bak ker de verklaring af waarmee het lot der samenvoeging voorloopig be slecht was: De V.D. waren geen te genstanders van samenvoeging, doch konden hun slem er niet aan geven voor de nieuwe raadsleden er over te hebben gehoord. De stemming hierna gehouden, had tot. uitslag 4 tegen en 3 voor samen voeging. Voor stemden de heeren Borst, Bommer en Rijper. Vragen van den heer Borst. De heer Borst stelde hierna de vragen, waartoe hij bij den aanvang der vergade ring toestemming had gevraagd. 1. Was het B. en W. bekend, dat het con gres van de Vereen, van Ned. Gemeenten gehouden werd? 2. Zoo ja, om welke reden hebben B. en W. dat congres dan niet Lijgewoond? De heer Borst herinnerde aan zijn woorden, gesproken bij de begrooting naar aanleiding waarvan contact gezocht zou worden met de Vereen, v. Ned. Gemeenten ter verbetering van de financieele verhouding tusschen Rijk en gemeente. Dat B. en W. dit congres niet hebben bijgewoond is daarmee eenigszins in strijd. Daar hadden zij moeten laten hooren wat er in deze gemeente is. Voorzitter antwoordde, dat dit congres in zijn vacantie viel. Doorgaans wordt het niet bijgewoond door B. en W.; omdat dit te duur uitkomt. Wat de fin. verhouding betreft, deze kan niet op 't congres ter sprake worden gebracht. Daar hebben we de afdeeling der vereen, voor. Op de te houden afd. verg. zal dit zeer zeker naar voren worden gebracht. De heer Borst vroeg als aanstonds de bag- gerregeling wordt stopgezet, deze zoo spoedig mogelijk weer in werking zal worden ge steld. Voorzitter: Er is een nieuwe mogelijkheid voor het baggeren van plantenbanen. Bij vol doende deelname zal geprobeerd worden, toe stemming te verkrijgen. De menschen kun nen zich ter secretarie aanmelden, zeide voorzitter, n.a.v. een vraag van den heer De Boer. Al komen ze morgen. Daarna sluiting. WTEPIXGEN POLITIE Verloren: een gouden broche en een zil veren armband. Inlichtingen bij den gemeente-bode. OPBRENGST ZONNESTRAAL-COLLECTE. De Zaterdag j.1. alhier geouden collecte ten bate van „Zonnestraal" heeft opge bracht^ f 120.83. Het vorig jaar was dit f 101.45. Een vooruitgang dus van ruim f 19 Naar mevr. De Haan-Bosker ons mededeel de was deze vooruitgang grootendeels te danken aan het feit, dat de hoofden der scholen thans hun medewerking verleen den; voor deze medewerking, welke zoon prachtig resultaat opleverde, was zij dan ook zeer erkentelijk.

Schager Courant | 1939 | | pagina 3