Elf woningen Nieuwe Russisch-Japansche luchtgevechten huisraad en inboedel I dubbel woonhuis Raad Heerhugowaard onbewoonbaar verklaard Uit onze omgeving Ergerlijke beleediging van b'anke vrouw Jb. SCHAGER, Dancing Veerburg BARSINGERHORN. Maandag 3 Juli 1939 H. SCHRIEKEN De begrooting 1938 goedgekeurd. De onderstandskwestie tot haar wa re proporties teruggebraoht De tijdstrijd gestreden. Het gebruik der kerkepaden. Slootdemping te Heerhugowaard-Noord. Als de gemeente grond koopt, heeft zij pre cies het beste (dus het duurste) stukje noodig. De Raad vergaderde gistermiddag om 4 uur. Voorzitter de heer Sutman Meijer, burgemeester; secretaris de heer v. d. Wil denbergh. De Voorzitter opent de vergadering en deelt mede, dat de heer Bankras nog steeds niet van zijn ziekte is hersteld; spr. uit de beste wenschen voor diens herstel. De heer Tromp heeft bericht van verhinde ring gezonden. De notulen worden hierna onveranderd vastgesteld. Ingekomen stukken. Verzoek van de Vereeniging tot bevor dering van de verkrijging van onroerend goed door landarbeiders te Heerhugowaard om van gemeentewege een bedrag beschik baar te stellen, als vergoeding voor het ge bruik van een eigen rijwiel van den bode der vereeniging, belast met het innen van de annuïteitsgelden. B. en W. stellen vqor, behoudens goed keuring, een vergoeding toe te kennen van f 15.— per jaar. De heer Groenland zegt, dat het in de be doeling van de bestuursleden heeft gelegen een subsidie van f 25.te vragen. Burge meester heeft wel gesproken over de rij wielvergoeding, maar er had ook moeten 6taan meerdere werkzaamheden. De Voorzitter wil zich bij het verzoek houden. De heer Quant geeft een overzicht van het werk van den bode. Veel werk is niet bijgekomen. Er is echter in het verzoek gezegd, dat de man den geheelen dag van huis is, tengevolge waarvan hij on kosten heeft als b.v. verteringen. Als we voor deze onkosten een bedrag van f 10.— toestonden, kwamen we juist aan 25 gul den toe. De Voorzitter wil het voorstel in dezen geest wijzigen. Bij den Raad bestaan geen bezwaren voor inwilliging, zoodat in totaal f 25.— wordt beschikbaar gesteld. Schrijven van Dijkgraaf en Heemraden van het Hoogheemraadschap Noordhollands Noorderkwartier, houdende mededeeling, dat in den loop van het jaar 1939 een ver kiezing zal worden gehouden van hoofdin gelanden en hoofdingelanden-plaatsvervan gers van genoemd hoogheemraadschap. In verband hiermede dient door den raad één gemachtigde te worden aangewezen om namens de gemeente het stemrecht uit te oefenen. B. en W. bieden de volgende voordracht aan: 1. A. Kooij, 2. A. Quant, 3. K. Oudeman. Benoemd wordt de heer Quant met 5 stemmen; de heer Kooij ziet 3 stemmen op zich vereeniigd, terwijl 1 stem blanco is uit- -gcbracht. Mededeelingen. Mededeeling wordt gedaan van de goed keuringen van eenige raadsbesluiten en van proces-verbaal van kasopname. Verder van: Ie. het proces-verbaal van de zitting van het hoofdstembureau: 2e. het besluit van het Centraal Stembureau tot het vast stellen van den uitslag der verkiezing', 3e. het proces-verbaal van het Centraal Stem bureau tot het bekend maken van den uitslag der verkiezing. De voorzitter deelt hierna mede, dat de gem. begrooting 1938, alsmede die van het electriciteitsbedrijf van dat dienstjaar is goedgekeurd. Denk er om, zegt spr., het gaat hier niet om de begrooting 1939, hier omtrent zullen het volgende jaar verdere mededeelingen worden verstrekt. Wat betreft het verzoek tot verbetering van het Kabelpad, de Heide Maatschappij is gevraagd een project met kostenbereke ning te maken, terwijl Prov. Waterstaat is verzocht zijn inzichten omtrent de ver betering kenbaar te maken. Het voor rekening nemen der zieken fondspremies van B. en C. boeren en tuin ders is nog in studie. Gaarne zal men over dit onderwerp nog met de raadsleden spre ken, uit welk overleg dan wellicht een rege ling geboren zou kunnen worden. In nevelen gehuld. Spr. heeft het tenslotte over de onder standskwestie, waaromtrent de heer Elten in de vorige vergadering een vraag heeft gesteld. Deze zaak heeft heel wat stof doen opwaaien, aldus spr. maar wordt door het hierna volgende tot haar ware proporties teruggebracht: 23 Maart is er een verzoek om gratis verloskundige hulp gekomen en 27 Maart d.a.v. is dit toegestaan. Slechts de goden weten, hoe het zit met het bericht van deze inwilliging, (dat de betrokkenen niet hebben ontvangen verslagg.) een en anden is in nevelen gehuld. In ieder geval, de betrokkenen- zijn volledig schadeloos gesteld. Uit een en ander moge weer eens blij ken, zoo merkt spr. op, dat men er goed aan doet zakelijkheid bij zijn critiek te betrachten. Kasgeldleeningen. Tengevolge van de stijging van het rentepercentage van zg. „los geld" kunnen thans geen kasgeldleeningen meer worden gesloten tegen het rentepercentage in de destijds genomen besluiten vermeld. In ver band hiermede bieden B. en W. een ge wijzigd besluit tear vasstelling aan. Geen bezwaar. Medegedeeld wordt nog, dat men er in geslaagd is te leenen tegen 1'A% 's jaars. Algemeene Politieverordening. In verband met het in de vergadering van 22 Mei j.1. in handen van B. en W. om prae-advies gesteld adres van de Land- en Tuinbouwbond, afd. Heerhugowaard-Noord en Heerhugowaard-Zuid, waarbij verzocht werd de politieverordening te wijzigen, stel len B. en W. voor op het adres afwijzend te beschikken, dan wel voor kennisgeving aan te nemen. De heer Quant zegt, dat er heel wat te doen is geweest over de nieuwe en oude tijd kwestie. Waar bij de adresseerende vereen zelfs geen eensgezindheid op dit stuk be staat en om de gemoederen niet meer in be weging te brengen, stelt de R.K. fractie er prijs op, dat het adres voor kennisgeving wordt aangenomen. Z.h.s. wordt hiertoe besloten. Worden de kerkepaden nog gebruikt? B. en W. stellen voor aan het openhaar verkeer te onttrekken het Noordelijk en Zuidelijk Kerkpad te Veenhuizen. Dë voorzitter licht toe, dat bij den wegen- schouw is gebleken, dat van jieze paden geen gebruik meer werd gemaakt, terwijl ze toch onderhouden moeten worden. Intus- schèn is er een schrijven binnengekomen van Kerkvoogden en Notabelen der Ned. Herv. Gemeente Veenhuizen. waarin wordt gevraagd het voorstel van B. en W. niet over te nemen. Kerkgangers zouden nog ge bruik van de paden maken, en door de week ook wel particulieren. Er is door ons, zegt voorzitter, een opgave van die perso nen gevraagd en deze opgave is ook ver strekt. Spr. leest dan een rij namen voor en vervolgt: nu is het wel mogelijk, dat er zoo nu en dan iemand langs de paden gaat, maar daarvan hebben we weinig spo ren gezien! Spr. is evenwel bereid een na der onderzoek in te stellen. Er volgt eenige discussie, waarbij de heer Kooij zegt, dat C. Kleimeer het zuide lijke pad niet kan missen, want daarop heeft hij zijn uitweg. De heer Oudeman vraagt, hoe het dan kan, dat de gemeente het pad moet onder houden? De heer Kooij: Dat is al van ouds! Tenslotte wordt besloten het voorstel aan te houden ten einde een nader onderzoek in te stellen. Begrootingswijziging 1939. Vastgesteld wordt een vierde begroo- stingswij-ziging voor den dienst 1939. Onbewoonbaarverklaring. B. en W. stellen voor de navolgende wo ningen onbewoonbaar te verklaren: Kil pad 213, eig. J. Veldman; Hondewweg G 72, eig. Wed. J. Boots; Kabelpad G 237, eig. P. Doets; Kabelpad G 231, eig. T. Oud huis, Amsterdam; Hensbroekerweg G 229, eig. C. Berkhout; Kabelpad G 219, eig. D. Brink; Kilpad B nos. 118 en 119, eig. E. Groot; Berkmeerdijk E 61, eig. C. Kuiper; Middenweg II 69, eig. Wed. K. Blom; Mid denweg B 153, eig. R.K. Kerkbestuur v. d. par. van den H. Dionysius. De lieer Quant stelt prijs op een comité- vergadering ter nadere toelichting. Op voorstel van den voorzitter zal eerst het openbare gedeelte der verg. worden j afgewerkt, waarna men in geheime zitting zal gaan. Begrootingswijziging 1938. Vastgesteld wordt vervolgens de tweede be grootingswijziging voor den dienst 1938. Slootdemping Middenweg Noord (Westzijde). B. en W. stellen voor ten behoeve van de slootdemiping te Heerhugowaard-Noord WARMENHUIZEN. OUDEN VAN DAGEN OP REIS. Gistermorgen omstreeks 9 uur gingen twee groote touringcars en een 10-tal luxe wagens met de oudjes het jaarlijksche reisje maken. Tachtig oudjes namen hieraan deel. De route ging over Edam, Monnikendam naar Volendam. Daar aangekomen, werd in hotel Van Die pen gebruik gemaakt van de koffietafel. Ver volgens werd een boottocht ondernomen naar Marken. Na Marken te hebben bezichtigd, ging de reis weer terug naar Volendam. Ook daar werd een en ander bezichtigd en zijn enkelen in Volendammerdracht „op de ge voelige plaat gegaan". Vervolgens werd in Hotel van Diepen den maaltijd genuttigd, wat allen zich buitengewoon goed lieten sma ken, ook al omdat het door de Volendam- mer schoonen werd opgediend. Tevens was er voortreffelijke muziek. Van Volendam ging de reis naar Castri- cum, waar eveneens nog eens gepauzeerd werd. De oude heer Groet richtte daar na mens allen een woord van dank tot de com missie voor de uitstekende leiding en verder aan hen die door de milde gaven de reis weer mogelijk hebben gemaakt. Ook de voorzitter sprak nog enkele woor den van dank. Om negen uur kwam men in ons dorp terug en werd de stoet door beide muziek korpsen bij het begin van het dorp afgehaald. De tevredenheid stond op aller gezichten te lezen, het was dan ook voor allen een prach- tigen dag geweest! EEN NOODLOTTIGE VISCHPARTIJ. Dat had menschenlevens kunnen kosten! Gisteravond omstreeks tien uur waren in het Noordhollandsch Kanaal, ongeveer 500 meter benoorden de spoorbrug te Schoorl- dam, de hr. Le Oran met zijn echtgenoote, zoon en schoondochter in een motorjacht al daar aan het visschen. Na het beëindigen van deze liengelpartij zou de terugtocht naar Schoorl worden aan vaard. De motor werd aangezet, een hevige knal volgde en hl een minimum van tijd stond de motor in vlammen. Op dit moment dreven zij midden in het Kanaal. Een zenuw achtig moment en een paniekstemming hij de dames. Met behulp van de loopplank wist men toch aan den wal te komen en zoo het vaartuig bijtijds te verlaten. Het duurde zeer kort of het goheele jacht stond in vlammen. Vanuit Warmenhuizen kreeg men den in druk, dat er in Schoorl brand was. Naar de heer Le Oran mededeelde, was hij verzekerd. Gelukkig maar dat allen nog zoo veel tegenwoordigheid van geest behielden, dat zij niet in het diepe Kanaal sprongen, want dan zouden de gevolgen niet te overzien zijn geweest. 't ZAND. SPORTSUCCES. Onze plaatsgenoot, de bekende sportman G. Tuin wist Zondag den eersten prijs te behalen bij de wedstrijden te Heemstede, en wel op de 3000 M. Zijn tijd was 10 min. 10 sec. (Westzijde) van J. Oudeman te Heerhugo waard aan te koopen 2700 M3. grondspecie k 25 ct. per M3. V ooi-zit ter licht toe, dat er noodig was 2900 M3. specie, 200 M3. kan verkregen wor den door verbroeden en uitdiepen van daar voor in aanmerking komende slooten. Het terrein van Oudeman, van wien wordt voor gesteld de 2700 M3. te koopen, ligt tegenover het werk. Spr. doet mededeeling van dc ver schillende voorwaarden, waaraan bij het graven zal moeten worden voldaan. Naar aanleiding hiervan vraagt de heer Oudeman of het geen abuis is, dat maar 30 cm. van den bovengrond af moet? De Voorzitter antwoordt ontkennend. De omwerking echter is 30 40 cm. Het is de bedoeling, dat de teeltgrond boven komt. Er moet een aardigen prijs betaald worden, maar daar staat baatbelasting tegenover. De heer Dekkers zegt, dat de prijs hem hoog voorkomt. Oudeman's land wordt er toch mooier, vlakker en beter door. De heer Oudeman zegt, dat de afgraving een verarming van het land beteekent. De heer Laan vraagt, of de mogelijkheid niet bestaat, dat de slooten, die worden op geknapt, nog breeder worden gemaakt. Dan kan je veel meer diepte maken, dan krijg je grond! De heer Krom: De betrokkenen moeten worden aangeslagen in de baatbelasting; zijn zij daarmede op de hoogte! Spr. vindt het overigens een duur plannetje. De voorzitter* antwoordt, dat een ieder wordt geacht de wet te kennen; het plan is evenwel opgemaakt in overleg met de be langhebbenden, dus spr. verwacht wel, dat zij met de consequentie op de hoogte zijn. De heer Groenland beaamt dit; spr. wijst er nog op, hoe blij de menschen met dem ping zullen zijn. De heer Kooij merkt op, dat het uitgesloten is, anderen grond van dichtbij te krijgen; moet de grond van ver komen, dan wordt het ook weer duur. De heer Laan vestigt er de aandacht op, dat hij die slooten op het oog heeft, die reeds zullen worden verbreed. De Voox-zitter: Wanneer de gemeente grond moet koopen, dan schijnt zij altijd pi-ecies het beste stukje te moeten hebben. Men moet er duur aané Spr. geeft hiei-van een voor beeld. De heer Laan zegt. op het aanhouden van hef. voorstel geen pi-ijs meer te stellen. Z. h. s. gaat men met den aankoop ac- coord. De woningen onbewoonbaar verklaard. Hierna sluiting der openbai-e zitting; de vergadering- gaat in comité ter-nadere be spreking van 'het voorstel inzake de onbe woonbaarverklaring. Na hei-opening wordt het voorstel van B. en W. met algemeene stem men aangenomen,' alleen ten aanzien van de woning van de wed. J. Boots stemt de heer Poland tegen, terwijl ten aanzien van de woning der wed. Blom eën pi'incipe-besluit wordt ge nomen. Tevens wordt nog besloten, voor het geval zich moeilijkheden zullen voordoen, verlen ging van den tei*mijn van onbewooiibaai'- verklaring toe te staan. Hierna sluiting. HEERHUGOWAARD BROEKHORNERDIJK AAN HET OPEN BAAR VERKEER ONTTROKKEN. Ged. Staten stellen Prov. Staten vooi\ ki-achtens het tweede lid van artikel S der Wegenwet, het gedeelte van den Broekhor- nerdijk in de gemeente Heerhugowaard, ge legen nabij Boterhuizen, tusschen een punt op 210 m. ten zuiden van de spoorbaan Amstei-damDen Helder en een punt op 1 m. ten noorden daarvan, als ook het langs dat weggedeelte gelegen jaagpad, beide in onderhoud bij den polder Heei'hugowaard, met ingang van 1 Januari 1940 aau het openhaar vex-keer te onttrekken. ANNA PAULOWNA. DUIVENSPORT. „Altijd Verder" had hij de wedvlucht van af Chateauroux (afst. 710 k.m.) 25 duiven in concours, die om 6 uur., met stil weer, in vrijheid werden gesteld. De eerste, vogel is geconstateerd om 3 uur 19 min. 14 sec. en de laatste prijsvlie- ger om 3 u. 48 m. 7 sec. Pi'ijzen behaalden: A. Liefhebber 1, 3 en 5; N. Spigt 2; P. de Vries 4 en 7; J. Hengsdijk 6; W. BlaauboerS B.K.C.—KIJKDUIN 2—4. 'n Nagenoeg volledig B.K.C. kreeg gister avond netjes en verdiend klop van een mi litair elftal van fort Kijkduin uit Den Hel der. Uit een voorzet vaxx linksbuiten Tigche- laar (van J.V.C) gaf Van Es (H.R.C.) 'de militairen keurig de leiding. Jan van Wees maakte gelijk door op een pass snel door te loopen en De Schipper (B.K.C. 2) kans loos het nakijken te geven. De uitstekende rechtsbuiten van de land macht maakte er echter 21 van en B.K.C. zou verder tot het einde toe achter blijven staan. Door treuzelen van de B-verdediging werd het 10 min. na rust 31 en tenslotte zelfs 4—1 voor de landmacht, toen de rechts binnen een voorzet van Tichelaar met een zeldzaam goede schuiver langs Prins zond Jaap van Wees bracht kort voor het einde met een goed schot vanaf dc vleugel den achterstand tot 42 terug. B.K.C. was niet in topvorm. Vooral het uitvallen van Jan de Schipper bij de rust was een handicap. De veel gesmade midvoor had zijn onmisbaarheid niet beter kunnen bewijzen. Bij al wat tegen hem pleit, staat één ding als een paal boven water: Alleen h ij kan de B-voorhoede leiden. Ofschoon dit Kijkduinelftal nog lang niet „het" landmachtelftal van Den Helder is dat H.R.C. 1 Vrijdag' met 52 klopte is het een ploeg waaruit elke vierde en me nige derfde klasser gaarne een greep zou doen om de gelederen te versterken. Kees de Schipper (B.K.C. 2) keepte uitstekend en smaakte 't genoegen te kunnen toonen, dat Prins op het oogenblik voor hem onderdoet; vooral hij hooge ballen en wat betreft uit- loopcn. De militairen bezaten enkele .zeer opval lende spelex-s: rechtsback Huisman (V.V.A.) ti-ad wel het meest op den voorgrond. Maar ook de rechtsbuiten kon er wezen; Van Teu- lingen Hz. had tenminste niet veel tegen hem in te brengen. Een nuttige tactische partij speelde ook spil Reijnders (oud Hel der 1), terwijl Tigchelaar (J.V.C.) en Van Es (H.R.C.) met den even genoemden rechts buiten aan de militaire uitvallen een onge meen gevaarlijk karakter gaven. De heer Mol leidde deze prcttigen wed strijd, die door het enthousiasme van de mi litairen vooral tamelijk boeiend was, zooals het behoorde. Naar verluidt staat ons ook nog een be zoek te wachten van „het" militaire elftal. Laat ze maar komen: dit zomeravondvoet bal is den Polder goed bevallen. DE BLOKKADE VAN TIENTSIN. Een der recente gevallen v. vernedering van blanke vrouwen in Tientsin, is die van mevr. Tinlay, een Engelsche dame. Zij werd volgens een Britsch be- i'icht gedwongen zich ten aanschou- we van Chincesche mannen en vrou wen in het openhaar geheel van haar kleeren te ontdoen, zoogenaamd om gefouilleerd te worden. Het bericht wordt intusschen door den Ja- panschen militairen woordvoerder tegenge sproken. Een dergelijk incident, zoo verklaarde hij, zou in strijd zijn met de instructies en kon derhalve niet zijn gebeurd. Op de vraag of de Japanneezen een onderzoek zouden in stellen naar dergelijke incidenten, wanneer ze in het vervolg ter kennis der Japanneezen gebracht zouden worden, herhaalde de woord voerder, dat dergelijke incidenten ondenk baar zijn en dat er geen onderzoek naar zou worden ingesteld. Wederzijdsche beschuldigingen van grensschendingen. Volgens berichten, ontvangen van het hoofdkwartier der Mongoolsch-Russische troepen in de Mongoolsche volksrepubliek, hebben gisteren Japansche vliegtuigen, omstreeks 60 vechttoestellen wederom de grens geschonden in het gebied van het Boeir Nor. Boven Mongoolsch gebied werd een luchtgevecht geleverd in de streek van Mongol Ryba waarbij 50 Russisch-Mongool- sche vliegtuigen betrokken werden. De lucht slag duurde ongeveer twee uur en was van hardnekkigen aard. Hij eindigde er mede, dat de Japansche luchtmacht de wijk nam, achtervolgd door de Russisch-Mongoolsche vechttoestellen tot het gebied van Kants- joer. Er werd 25 Japansche vechttoestellen bij den slag vernietigd. Na het gevecht keerden 3 Russisch-Mongoolsche vliegtuigen niet tei'ug. Men blijft nog naar hen zoeken Japansche lezing van het ge beurde. Van zestig Russische en Buiten-Mongool- sche vliegtuigen die gistei-middig om 17 uur boven gebied kwamen van West- Mandsjoekwo. zijn er 6 neergeschoten door 3 Japansche vliegtuigen in een verwoed luchtgevecht, dat dertig minuten duurde, nabij het Boeir Nor. Dit wordt gemeld in een telegram van de strijdkrachten te velde, dat hieraan toevoegt, dat alle drie Japan sche vliegtuigen veilig terugkeerden naar hun basis, na de overige Russische en Bui- ten-Mongoolsche toestellen van Mandsjoe- rijsch gebied te hebben verdreven. Het incident van Nomonhan. In den commentaar op het communiqué van de regeering der sovjet-unie over het incident van Nomonhan zeide de woord voerder van het Japansche ministerie van oorlog, dat dit een schromelijke ovexxlrij ving is en verkeerde voorstellingen geeft. Op 22 Juni bijvoorbeeld zouden volgens het sovjet-Russische communiqué 31 van de 120 Japansche vliegtuigen door 95 sovjet- Russische zijn neergeschoten. De woord voerder verklaarde, dat de Japansche strijd macht op dien dag nog niet de helft van 120 toestellen telde, terwijl de Japanners 49 Russen neerschoten en niet 12, zooals in het Russische communiqué werd gezegd. BROEK OP LPANGENDIJK, 26 Juni. Aanvoer: 207.000 Kg. aardappelen: Schot- sclie muizen 45.30, drielingen 33.90, kl. 120-2.20, 600 Kg. peen 2.70-3.20, 18 Kg., snijboonen 31.50, 500 bos rabarber 3.303.10, 4500 Kg. roode kool 6.90—8.20, komkommers 4.90. 100 st. bloemkool 117012; dito 2e soort 6.408.80; 15.000 kg. tomaten A 20.5021.80; B 20.3(^—21.30; C 19.70—21; CC 14.10. BROEK OP LANGEND IJK, 27 Juni. Schotsche muizen 45; drielingen 2.50 4.— kleine 1.502.50; tomaten 22.2022.60; B 21.80—22.40; C 21.30—21.60; CC 13 NOORD SCHAR WOUDE. 27 Juni. 97000 kg. aardappelen; Schotsche muizen 4—5.10; export 3.203.40; gi-ootcn 33.30; export 3.20—3.30; drielingen 2.803.50; klei ne 1—1.50; PURMEREND, 27 Juni. Koeien, totaal 450 stuks; 200 vette koeien 6470 ct. per Kg., geldekoeicn f 110180, melkkoeien f 1S0—260, stieren 4455 ct. p. Kg., 10 paarden f 70—150, 35 vette kalveren per Kg. 70—S5 ct., 400 nuchtere kalveren voor de slacht f 4—18. 186 vette varkens 0.480.52; 40 magere vai'kens 2533; 300 biggen 1418; 700 scha pen 10—25; 40 bokken 310; 600 lammeren 5—8. WINKEL, 26 Juni. Kruisbessen f 44.50, aardbeien f 10—17. aarda^Dëïên f 22.60, peulen f 49, per 100 pond. Komkommers f 34, rabarber 11.60, kropsla 0.500.60 per 100 stuks. MEDEMBL1K. 26 Juni. Aardappelen: Bonken 1.90—2.10, Schotsche muizen 1.80—2.05, kleine muizen 1.251.35, kriel 56—60 ct., borgers 3.56—3.60. kleine 1.80—1.95, ronde 3.40—3.55, kleine 1.451.65 per 50 Kg. ALKMAAR, 26 Juni. Aaixiappelen 2.504.70, aardbeien 46—96, andijvie 0.80—1.30, asperges 46.bloem kool I 11—19, idem IT 6—9, doperwten 4.50 —7, druiven 2831, kropsla 0.56—0.70, kom konmiers 1.50—4, meloenen 1233, peterselie 0.50—1, perziken 6—9, postelein 0.12—0.30, peulen 6.50—10, rabarber 2.50—6, selderie Eenige en algemeene kennisgeving Heden overleed onze lieve Man, Vader. Be huwd- en Grootvader in den ouderdom van 70 jaar en 8 maanden. Zijn diepbedroefde Vrouw, Kinderen en Kleinkinderen, P. SCHAGER- Liefhebber. KOLHORN, 27 Juni 1939. De teraardebestelling zal plaats hebben Vrijdag 30 luni namiddags 2 uur te KoJhorn. Anna Paulowna Zondag 2 Juli AB DAVIDSON Notaris P. DE BOER te Scha- gen, zal op ten vei*z. van de Erven Mw. Wed. J. Steen-Veltum te Bar- singerhorn, publiek verkoopen: a. Nam. 1 Va uur, n.t., ten sterfhuize van Wed.'J. Steen: w.o tafels, stoelen, theetafel, linnenkast, naaimachine, pathé foon, enz. Te bezichtigen 's morgens vóór den vei'koop: b. 's avonds 7 uur n.t. in het café van den heer Kooij: met erf te Barsingei'horn, groot 3.30 aren, waarvan één woning is verhuurd aan d. hr. P. Meyei', voor fl.50 p. w. Aan- vaarding bij de betaling. Allen die iets te vorderen hebben van - verschuldigd zijn aan - of borgtochten onder zich hebben geteekend door den Heer Abra ham dc Schipper overleden te Breezand 16 juni j.!., worden ver zocht daarvan voor 5 Juli a.s. opgave te doen ten kantore van Notaris J. KOOMEN te Wieringer- waard Gevraagdterstond of zoo spoe dig mogelijk een bakkersknecht of halfwas Bakkerij „De Ster", Nw. Niedorp Te koop s 200 M2 dik duims en 100 M2 5/4 dik Zolderhout als nieuw. 100 Brugdekplanken, 34 Balken, 3 zware Paardenschotten, 10 lichte Schotten 2.70 M lang 80 c.m. br. Voorts Dekzeilen van 41 en 30 M2 Vaten, Kuipen en Brandkasten. SCHAGEN Tel. 1 T ulpenpelsters gevraagd door W. V1EVEEN, Middenweg 35, Breezand. Te koop: 2 schaar STOPPELPLOEG (als nieuw) en Melotte WIELPLOEG (nieuw). Voor 2 p. Half geld. Proef, bet. 1 Oct. MOL Oudemolen N. Br. 0.561, spinazie 0.70—1.01, snijhoonen 16— 23, dubbelespercieboonen 1719, tuinboo- nen 24.50, tomaten 1213, uien 3.304.30, wortelen 2.504.50. AMSTERDAM. 26 Juni. Veemarkt. 413 vette koeien, le kw. 74 —S2 ct., 2e kw. 62—70, 3e kw. 18—58 ct. per Kg. slacht gewicht; 12 stieren 5056 ct. per Kg. slachtgewieht; 98 melk- en kalfkoeienl f. 180260 per stuk, 83 vette kalveren: 2e kw. 50—56 ct., 3e kw. 4248 ct. per Kg. levend gewicht, ondermelkers lager; 82 nuchtere kalveren f 6—10 per stuk, 118 schapen en lammeren: schapen f 1-416, lammeren f 810 per stuk. 467 varkens: vlccschvarkens, wegende v. 90—110 Kg.. 50 —50 ct., enkele hooger, zware varken!» 58— 59 ct., vette varkens 5758 ct. per Kg. sl. gewicht. Aangevoerd 3 wagons geslachte nanderen uit Denéinarken. ROTTERDAM, 2C Juni. Vlasmarkt. Aanvoer: 2300 Kg. blauw, schoon 6877 ct., 14.500 Kg. Hollandscb geel 67—77 ct., 640 Kg. dauwroot 60—63 ct per Kg. Dc markt was heden kalm ge stemd. Er was wel vraag naar nog te pre duceeren vlas, maar prijzen zijn in geen geval hooger. Handel traag, aanvoer bleef gedeeltelijk onverkocht. ROTTERDAM. 26 Juni. Veemarkt. Aanvoer: Totaal 2153 stuks, t.w.: 650 vette runderen, 348 vette kalveren, 13 nuchtere kalveren, 1S4 schapen en 304 lammeren, 652 varkens, 1 biggetje, 1 bok Prijzen'per Kg.: vette koeien 70—62.34-48 ct., vette ossen 67—60—56-48 ct., vette kal voren 1058555-70 ct., varkens (lovend gewicht) 494847 ct.. schapen 4742—30 ct.Prijzen per stuk: schapen f 1917—H zuiglammeren f 12—10—8.

Schager Courant | 1939 | | pagina 6