Dc teerling De financiering van het Westfriesche Kanalenplan LANGENDIJK IS geworpen Een matte of gebruinde teint staat aitijd charmant P. Czn. Boekei ~t~ Een nieuwe varicténuminer: het vliegende trio van het licht naar de duisternis. 't Armoedig schijnen hebben wij ons nooit geschaamd en zoo wilden wij volmon dig erkennen grandioos mis te zijn geweest toen we na de raadsvergadering van Noord Scharwoude de vroede vaderen van Oud karspel reeds bij voorbaat voor Langedijk één lieten stemmen. Eén troost, we zijn niej dc eenigen die zich hebben vergist, want wie zou hebben gedacht dat de luchtacrobaat Ootjers van Noordscharwoude samen met mevrouw Paarlberg en meneer Bakker van Oud karspel een nummer vliegende mensehen zou gaan vormen, die samen van rekstok voor naar rekstok-tegen tuimelen? 't Is waarlijk te veel, in drie dagen tijds na de duizelingwekkende toeren van meneer Oot jers nu nog de adembenemende kunstpn van Miss Pearl Mount en mister Baker te mogen aanschouwen. Ja, we hadden het mis, maar... zijn we er zoover naast als we evenals in ons num mer van 4 Mei opnieuw Sint Politicus ge ven wat Sint Politicus is? En deze brave heilige om met het wijlen-raadslid meester Eecen te espreeken, als „Urheber", oorzaak van het heele geval beschouwen en dus tóch weer gelijk hebben? We vonden het Indertijd zeer verstandig van burgemeester Wijnveldt en zijn mannen om de zaak uit te stellen tot na de verkie zingen, als de fractiescheepjes in wat kal mer varawater zouden zijn gekomen. We hadden het ook beter gevonden. we schre ven die ook reeds in onze nabeschouwing naar aanleiding van de gecombineerde ver gadering te Noordscharwoude als de drie gemeenteraden gewacht hadden tot September, tot het tijdstip dus, waarop de nieuwe raden geconstelleerd en de wethou- derszetcls verdeeld zouden zijn. De feiten geven ons hierin gelijk, volgens de uitlating van wethouder Bakker: Ik ben niet tegen maar wacht tot de nieuwe raad er is. Dan was de misselijke vertooning van eergiste renavond ons bespaard gebleven. Misselijke vertooning, want nu de andere raden eenmaal het besluit hadden genomen, heeft het op ar gumenten door mevr. Paarlberg en den heer Bakker ter tafel gebracht, toch geen zin de zaak te stagneeren. Wat een figuur slaat de S.D.A.P. nu toch naar buiten, wat geeft zij zich den schijnt de tegenstanders van meer links en meer rechts in de kaart te spelen! In Zuidscharwoude is het S.D.A.P.-,raads lid Bakker volmondig voor. In Noordschar woude is het S.D.A.P.-raadslid v. d. Abeele met veel omhaal en aarzelend voor, in het andere lid Kwadijk Voor 100%. In Oud karspel zet de S.D.A.P.-wethouder Bakker zijn handteekening als initiatief nemer vóór, houdt tijdens de gecombineerde ver gadering een enthousiast, ofschoon weinig duidelijk betoog en stemt... tegen. Zijn help ster in den nood mevr. Paarlberg eveneens... Wij zijn niet van vandaag zei meneer Bakker op de gecombineerde vergadering onze beweging is die der toekomst als de in den grond van de zaak prachtige arbei dersbeweging op dergelijke wankele pilaren stemt is het waarlijk niet te verwonderen dat zoovelen zich van haar afwenden. O.o, o, wat zal Oome Koos Vorrink, de big boss daar nu wel van zeggen? Meneer de Boer was er eveneens tegen. Een heel groote verrassing was dit voor ons niet, en zijn woorden over de „cen trumgemeente" en de „dorpskern" bevesti gen onze meening over de gevaarlijke ar gumentatie van burgemeester van Speng- ler in den raad van Noordscharwoude, waar over wij in een Daedpraet Noordscharwou de schreven. Wij gelooven, dat een goede deskundige voorlichting van een autoriteit uit een „sa mengevoegde" gemeente den heer de Boer wel weer van meening zullen doen veran deren. Daarvoor was hij te weinig positief. Waarom zijn de voorstanders-initiatiefne mers dan ook niet beter beslagen ten ijs gekomen? Meneer Wijnveldt komt dus voorloopig nog niet in het rariteitenkabinet Het doet ons genoegen, dat hij eventueel een nóg vetter baantje als in Oudkarspel ambi eert. Met onze immer onschuldige opmer king hebben wij overigens niets anders bedoeld erop te wijzen, dat de burgemees ters hun persoonlijke belangen geheel op den achtergrond schuiven, wat zeer te waardeeren is. En waar meneer Wijnveldt dit zelf ook zegt, zijn we het op dat punt alweer gloeiend eens! Ongetwijfeld, neen laten we ons niet aan voor spellingen wagen, waarschijnlijk dan gaat het adres tóch weg, onderteekend door twee gemeenteraden. De voorstanders van T.an- gendijk-één laten hun actie niet verflau wen. Zij klimmen opnieuw in hun pen houder. en bazuinen het uit. De eer;(e wapenkreet bereikte ons reeds weer. Men schrijft ons o.a.: We kunnen nu rustig den verderen loop der procedure afwachten en daarbil de ver wachting uitspreken, dat men in Haarlem en Den Haag een adres der 2 gemeentebe sturen met meer onbevangen blik zal be- oordeelen. en waar men er zeer zeker van overtuigd is. dat aan de eisrhen. aan den bestuurstaat der kleine gemeenten gesteld, niet meer of zeer moeiliik kan worden vol daan, dat het gemeentelijk leven zich al meer ontwikkelt, en dat in een grootere ge meente. in een centrum van tuinbouw met binnen- en bm'tenlandschen handel, de energie zal worden verhoogd ten bate van het algemeen, dat zii opbloei en welvaart zal bevorderen tot welvaart van de geheele gemeencchan Dat de B K. raadsleden allen met over tuiging hehhon voorgestemd, was te ver wachten TTun geheele vereen i ei naleven is over de 2 gemeenten parochiaal ingericht. De kiesvereenigingen. voor wat de gemeen teraadsverkiezingen betreft, moesten wel zelfstandig, gemeentelijk blijven, doch ove rigens werkten ze in nauw federatief ver band samen. Het is ons niet onbekend, dat in verschil- lijde zaken gemeenschappelijk overleg plaats vindt tusschen de s.d. der verschil lende gemeenten. Hoeveel eenvoudiger zou het dus ook voor hen zijn. als er slechts één gemeente was. waar men niet de kans liep, dat nu een beslissing, naar den zin der s.d.a.p. in zekere gemeente genomen, door die in tegengestelden zin in een andere wordt teniet gedaan. De 2 s.d. raadsleden in Oudkarspel hebben er intusschen anders over geoordeeld. Die hebben hot dolle stukje uitgehaald tegen te stemmen. Ook de vrijzinnigen hebben zich weer de weelde van verdeeldheid gepermitteerd. Vrijheid, blijheid, ongetwijfeld iets naar ons hart. doch als het gemeenschapsbelan gen betreft, zou het hun niet misstaan een voorbeeld aan de eensgezindheid van ande ren te nemen. Maar de tegenstanders onder de vrijzinnigen hebben we ook bij de behan deling van andere onderwerpen vaak in het hoekje gezien met het opschrift: Behoud zucht Deze gees<estrek was hun ook bij Langcndijk-één niet vreemd. Zij mogen be denken, dat we tegenwoordig ook niet meer met de trekschuit vanuit T.angendijk naar Amsterdam varen, dat bet station Ilugo- waard voor de Langendijkers van geen be- teekenis meer is, dat het Broeker lijntje voor reizigersvervoer al lang is opgeheven, enz., en dat men thans overal bezig is met den aanleg van brecde wegen, diepe en breede kanalen graaft, bruggen over die kanalen slaat, waarvan onze ouders niet hebben durven droomen. Het is alles veranderd, vernieuwd, gemo derniseerd. Een verdere ontwikkeling zal niet worden tegengehouden, ook al zet een handjevol conservatieve volksvertegen woordigers den voet dwars aan een stre ven naar vooruitgang. NOORDSCHARWOUDE. BANNEVERGADERING. Geen medewerking der gemeen te t.a-v. het uitbaggeren van dc slooten. De banne Noordscharwoude hield gister avond in Concordia een vergadering van stemgerechtigde ingelanden. Voorzitter, de heer T. Kostelijk, opende de vergadering met woorden van welkom tot de aanwezigen, waarna de secretaris, de heer S. Schuitemaker, de notulen van de vorige vergadering voorlas. Deze werden onveranderd vastgesteld. Aan de orde kwam hierna de begrooting voor het dienstjaar 1939. Deze is opgezet op een omslag van f 13.per H.A. en sluit ,in ontvangsten op f 6462.11, in uitgaven op f 5351.22, alzoo een batig saldo opleverende van f 1110.89. Van de zijde der ingelanden is geen be zwaar tegen deze begrooting ingebracht. Voorzitter merkte nog op, dat men wel iets achteruit gaat. Het bestuur is echter niet van oordeel, dat tot verhooging van den omslag moet worden overgegaan. Wij hebben nog eenige reserve. Op de vraag, of de geraamde f 200 voor schoeiingwerken wel voldoende was, ant woordde voorzitter bevestigend. Ten aan zien van het uitbaggeren van de slooten zei voorz., dat de gemeente haar volle aandeel niet wil betalen in de kosten hiervan. Dus kan het niet in werkverschaffing worden uitgevoerd. Dit is heel jammer, want als dit werk in werkverschaffing werd gedaan zou het rijk 100 pet. van de arbeidsloonen en 25 pet. van de bijkomende kosten voor zijn rekening nemen. De gemeente wil maar f 150 per jaar betalen. Dit is te weinig, waarom de banne er heeft vanaf gezien. De heer IJ. Kaan informeerde of men elk jaar niet iets zou kunnen doen, waarop voorzitter antwoordde, dat dit voor de ban ne en de gemeente veel duurder zou uitko men. Als wij het door een machine laten uitbaggeren komen er weer geen werkloozen bij te pas. Men betreurde het zeer, dat door het niet willen medewerken van de gemeen te een flink werkverschaffingsobject geen doorgang kan vinden. Hierna werd het ambtenarenreglement ge wijzigd in verband met de wijziging van de dienstplichtwet. Vervolgens stelde het bestuur voor, voor den penningmeester een borgverzekering te sluiten. Een der borgen van den penning meester is overleden. Nu zou dc penning meester een nieuwe borg moeten zoeken, maar daar men toch binnen vijf jaar een borgverzekering moet sluiten, stelde hot be stuur voor, dit nu te doen. Na eenige op merkingen werd dit voorstel aangenomen. De rekening van den penningmeester werd nu goedgekeurd, onder dankzegging aan den penningmeester voor diens accuraat en keurig beheer. Tot leden van de commissie voor het na zien van de rekening werden de heeren J. Ootjers, IJ Kaan en J. Boot aangewezen. Daarna sluiting. WERKOPDRACHT. Naar wij vernemen, is de aanleg van de electrische verlichting van het parkeerter rein en de pakhuisjes van den Noorder- marktbond opgedragen aan de heer J. Pos thumus te Oudkarspel en N. Stet te Zuid scharwoude. BOND VAN BEGRAFENIS VEREEN. In „Concordia" te Noordscharwoude ver gaderde gisteravond de Bond van Begra- fenisvereenigingen, onder leiding van den heer R. v. d. Laan van Dirkshorn. Voorzitter opende de vergadering met woorden van welkom. De heer H. Vinke las de notulen van de vorige vergadering voor. Voorzitter deelde mede, dat de kwestie tusschen Broek op Langendijk en Sint Pan- cras in. der minne is geschikt. Elk der vereen, zal de helft betalen. Sint Pancras heeft niet bedankt. Voorzitter deelde verder mede, dat de vereen, te Koedijk is toegetreden, terwijl men met nog een paar vereenigingen uit den omtrek van Hoorn in onderhandeling is getreden voor toetreding. Hierna vestigde de voorzitter er de aan dacht op, dat door een vergissing de be stuursleden van N. Niedorp en Wieringcr- waard niet zijn afgetreden. Het bestuur stelde voor. mede in verband met de han gende zaken, de rooster een jaar stil te zetten en het volgend jaar nieuwe leden te doen aanwijzen. De aanwezigen gingen hiermede accoord. Het bestuur stelde voor art. 25 der Sta tuten aan te vullen met: De overschrijving. „Deze overschrijving moet aangeteekend geschieden. Zoolang dit schrijven niet is verzonden, blijft de betrokkene lid van de af deeling, die hem moet overschrijven." Waar het in het belang van den bond en leden noodzakelijijk is dat moeilijkheden voox-komen worden, is aanneming van het voorstel ten zeerste gewenscht. De heer Bruin Sint Pancras zou willen bepalen, dat binnen een jaar wordt overge schreven. De bode komt toch wel eens per jaar bij de leden." Voorzitter zeide, dat dit ook overwogen is, doch men wilde geen termijn stellen om de leden niet te dupeeren. De heer Butter, Koedijk, wilde ook een jaar vaststellen. Men moet het niet sloffen laten. Dc penningmeester wilde geen tex*mijn stellen. Deze bepaling zal niet zich brengen, dat de leden wel overgeschreven worden. Anders is de verccniging, die niet overge schreven heeft, aansprakelijk. Na eenige besprekingen besloot men geen termijn te stellen. Wanneer door nalatig heid bij het overschrijven de leden op hoo- ger kosten komen, wilde de heer Butter, n.a.v, het door den heer Borst gesprokene, deze door de nalatige verecniging doen be talen. Hierop ging men niet in. Het bestuursvoorstel werd aangenomen. Commissie van arbitrage. Het bestuur stelde voor art. 30 der Statu ten als volgt te doen luiden: „Indien er geschillen ontstaan, hetzij tus schen afdeelingen ort'derling, hetzij tusschen afdeelingcn en den bond, zoo zal men zich kunnen beroepen op een commissie van ar bitrage, bestaande uit 3 leden. Elk der par tijen kiest een lid, die geen lid is van één der vereenigingen tusschen welke het ge schil beslecht zal worden, of van het bonds- bestuur, indien dit partij is. Deze beide leden kiezen een onpartijdig voorzitter. Deze commissie beslist in hoogste ressort, Eventueel te maken onkosten worden ge dragen door partijen en de bondskas, ieder voor een derde deel." Dit voorstel werd z.h.s. aangenomen. Koninklijke goedkeuring worden aangevraagd. zal Het bestuur stelt voor de Koninklijke goedkeuring aan te vragen op de Statuten. Voorzitter zeide dat dit obk in 't belang is t.a.v. event. geschillen met de verzeke ring, e.d. De heer De Vries, Dirkshorn, informeerde of de statuten zoo worden insediend, of dat ze nog gewijzigd zullen worden. Voorzitter zeide, dat alles goed geformu leerd wordt. De Kon. goedkeuring zal on geveer f 50.— kosten, plus dc kosten van den advocaat. Het zal in totaal ongeveer f 125.kosten. Het voorstel werd aangenomen. Plaats bondsvergaderingen. Het bestuur stelde voor, de bondsvergade' ringen voortaan in Alkmaar te doen plaats vinden. Gezien de onkosten verbonden aan het vergaderen op een plaats waar men 's avonds moeilijk vandaan kan ko men, is het gewenscht meer op een cen traal punt samen te komen. De heer Herdsmid vroeg een kostenbere kening, welke het bestuur niet kon geven. Hierbij kwam de penningmeester tegen het bestuursvoorstel op. De kosten zullen hooger worden als in Alkmaar wordt vergaderd. De secretaris vond dit wel zeer eigenaar dig. De penningmeester is er zelf mee ge komen. Uit de vergadering kwamen hiertegen ook stemmen op. De heer Butter, Koedijk, bepleitte Alkmaar als centrumpunt aan te wijzen, in verband Amilda-crême, die tevens zoo goed is voorde huid, is verkrijgbaar in deze twee begeerde teinten. Mat of Bruin. Doos50en25 ct. Ondanks aanmerkelijk hooger kosten dan de raming geen te genvaller voor de provincie. Bij het besluit van Uwe vergadering van 17 December 1930, aldus schrijven Ged. Sta ten aan Prov. Staten, werden wij saipach- tigd de uitvoering ter hand te nemen van de kanalen StolpenSchagen, Schagen— Kolhorn. Omval—Huigendijk, Huigendijk— Oudkarspel, OudkarspelKolhorn en Alk maar (Zes Wielen)—Huigendijk, alsmede van de met de uitvoering dier werken sa menhangende werken bij Rustenburg en aan de Langereis. De kosten van deze werken werden des tijds geraamd op f 4.907.000.— en de ver wachting bestond, dat daarvan door het Rijk 1/3 en door de directbelanghebbenden 1/6 zou worden betaald, zoodat slechts de helft van dat bedrag ten laste van de Pro vincie zou komen. Deze verwachting is niet geheel uitgekomen. Het Rijk verklaarde zich bereid 1/3 van de kosten te dra gen met uitzondering van de op f 300.000.geraamde kosten van het kanaal Alkmaar (Zes Wielen) Huigendijk, waarin het slechts tot een bedrag van f 500.— meende te moeten bijdragen, met liet gevolg dat het maximum van de Rijks bijdrage ter zake van deze werken op f 1.540.670.moet worden be paald. De bijdragen van de direct belanghebbenden werden vastgelegd in den vorm van veertig jaarlijksche betalingen, waarvan de contante waarde, bij een rentevoet van 3J^%, op f 836.362,— kan worden gesteld. Intusschen stond het op grond van Uw genoemd besluit vast, dat de kosten, voor zoover zij niet uit de gelimiteerde bijdragen zouden kunnen worden betaald, ten laste van de Provincie zouden komen, alsmede, dat de Provincie de kosten van onderhoud en bediening zou dragen. Bij de uitvoering van de werken is de noodzakelijkheid gebleken verschillende wij zigingen aan te brengen in het aanvankelijk opgezette plan. Dit bracht meer kosten met zich. Als gevolg van de eischen van de Ne- derlandsche Spoorwegen en van het verkeer te land moest de raming voor het kanaal OudkarspelKolhorn met f 729.000,wor den verhoogd. Voorts zijn de kosten van de bruggen aanmerkelijk hooger geworden. Aanvankelijk was n.1. op eenvoudige houten ophaalbruggen gerekend die op f 15000 ner stuk werden geraamd, terwijl bij elke brug nog een woning van f 600.zou wor den gebouwd. Thans zijn en worden brug gen gebouwd die f 30.000.a f 40.000.— kos ten, ongeacht die bruggen, die tengevolge van wiizieingen in de nlaatselijke toestan den bedragen van f 100.000.en meer vor deren. De spoorwegbruggen zullen in totaal f 357.000.meer kosten dan waarop gere kend was. Tenslotte zal het, om het kanalenplan be ter aan zijn dqel te doen beantwoorden, noo dig zijn het Kolhorn er diep te verbeteren en daarin een keersluis te bouwen. Met een en ander is een bedrag van f 75.000.— ge moeid. Van dit laatste bedrag heeft het rijk zich reeds bereid verklaard 1/3 deel te dra gen. Als gevolg van de verschillende bo vengenoemde omstandigheden moet het totaal der kosten, dat aanvan kelijk op f 4.907.000,— geraamd was, thans op f 6.473.000,— wor den geraamd. Hiervan komt ten laste van het Rijk f 1.540.670.— f 25.000.— f 1.565.670,— en tpn laste van de direet-belanghebbendcn f 836.362.— tezamen f 2.402.032.—, terwijl bovendien nog wegens te verkoopen over boeken en wegens ontvangsten van pachten en huren tot aan de afsluiting van de bouwrekeningen naar matige schatting f 131.000.zal worden ontvangen, zoodat, om het uiteindelijk ten laste van de Pro vincie komende bedrag te bepalen, de ge noemde f 6.473.000.- met f 2.402.032.— f 131.000— f 2.533.032.— moet. worden verminderd; er blijft dan f 3.939.968.welk bedrag de aanvankelijke raming van het geen ten laste van dc Provincie zou komen, namelijk de helft van f 4.907.000.— f 2.453.500.—, met f 1.486.468.— overschrijdt. Toch geen tegenvaller! Bij de beoordeeling van dit bedrag dient intusschen rekening te worden gehouden hiermede, dat de meeste als beweegbare bruggen ontworpen wegkmisingen als vaste bruggen zijn of worden uitgevoerd en dat dientengevolge de ten laste van de Provin cie komende onderhouds- en bedienineskps- ten van de kanalen aanmerkelijk minder zullen blijken te zijn dan waarop oorspron kelijk was gerpkend. In totaal zijn of wor den 17 vaste bruggen in plaats van beweeg hare'bruggen gebouwd. Rekent men. dat ner brug gemiddeld met 2 man bediening kan worden volstaan, dan beteekent dit bij kapitalisatie van de exploitatiekosten ecne besparing van ontreveer f 80.000.per brug of in totaal f 1.360 000 Bovendien mag de aandacht nog worden gevestigd hierop, dat bij de raming van de kosten een bedrag van f 108.000.voor uit- keering aan de Ncderlandsche Spoorwegen wegens gekapitaliseerde onderhouds- en be- dieningskosten on de bouwrekening is ge bracht, terwijl deze kosten eigenlijk tot de 'aarlijksche kosten moeten worden gerekend Wanneer men een en ander in oog houdt, zal men moeten toege ven, dat over het geheel genomen de uitvoering van de kanaalwerken in financieel opzicht geen tegenval ler voor de Provincie is geworden. Evenwel zal voor het nader geraamde to taal der uitgaven een post op de begrooting der Provincie moeten voorkomen. Tot dus ver zijn uifgaafnosfen geraamd tot een bedrag van f 5.500.000.Voor het ontbre kende f 6.473.000.— f 5 500.000.— f 973.000.— of rond f 1.000.000.- zal der halve nog een crediet zijn te verleenen, waartegenover "als ontvangstpost de op brengst van eenc gcldlconing zal zijn te ra men. De in verband hiermede te treffen finan- •ueele regeling is opgenomen in het ontwerp der 2de suppletoire begrooting der provin ciale inkomsten en uitgaven voor 1939. Zutfvelpionier tijd overleden- op hoogen leef. Te Delfzijl is in den ouderdom van ruina 90 Jaar overleden de heer P. Czn. Boekei, de bekende pionier en publicist op het ge. bied der moderne zuivelbereiding en uit» l vinder der z.g. lang-wei-met:hode. P. Czn. BOEKEL. met de afd. uit de Streek. Men kan dan meer gebruik maken van openbare middelen van vervoer. De heer De Vries, Dirkshorn, zeide, gaarne de alg. verg. hier te houden. Het zal in Alk maar niet veel duurder worden. Met bestuursvoorstel werd verworpen met 5 tegen 8 stemmen. Voor stemden Oudkarspel, Wieringer- waard, Sint Pancras, St. Maartensbrug en Koedijk. Rondvraag. In de rondvraag kwamen de berichtkaar ten ter sprake. Er zullen eenige wijzigingen op worden aangebracht. N.a.v. eenige besprekingen over het ver schil van contributie, kwam de wenschclijk- heid naar voren om hierin meer uniformi teit te krijgen, evenals in de reglementen. De heer Mink, Warmenhuizen, meende, dat daarbij de plaatselijke omstandigheden in aanmerking werden genomen. Daarna sloot de voorzitter de vergadering met de beste wenschen voor den groei van den bond. OUDKARSPEL. ZONNESTRAALCOLLECTE. De Zonnostraalcollecte heeft in deze ge meente f31.27 opgebracht. BROEK OP LANGENDIJK. GESLAAGD. Voor het examen gemeente-financiën (twee de gedeelte) slaagde de heer E. Bulder al hier. LANGENDIJK. PLAATSVERVANGEND LIJNWERKER. Tot plaatsvervangend lijnwerker bij het P.E.N. is aangesteld de heer N. Stet te Zuidscharwoude. ALKMAAR GUNNINGEN. Ten behoeve van den bouw van drie mid denstandswoningen aan de Zaagmolenstraat voor rekening van don aannemer A. Vos al hier, is het schilder-, glas- en behangwerk gegund aan den heer J. P. Langedijk ,het electriciteitswerk aan den heer Nijnian, het lood-, zink- en sanitairwerk aan den heer G. van Til, het stucadoorwerk aan den heer C. Ranzijn en het steenhouwerswerk aan den heer Zwart, allen te Alkmaar. GESLAAGD. Te 's-Gravenhage slaagde voor het examen gemeente-financiën (tweede gedeelte) onze plaatsgenoot, de heer P. van der Sch. BERGEN ARBEIDSBEMIDDELING. Bij het agentschap der arbeidsbemiddeling stonden op Zaterdag 24 Juni 1939 als werk zoekenden ingeschreven: Bakkers 2; boscharbeider 1; chauffeurs 6; electriciën 1; electromonteur 1; emballeur 1; exportslachter 1; fietsenreparateur 1; grondwerkers 21; handelsreiziger 1; huisbe waarder 1; kantoorbedienden 2; kappersbe diende 1; kellners 3; landarbeiders 7; lood gieter 1; losarbeiders 39; metaalbewerkers 2; metselaars 5; meubelmaker 1; monteurs 3; opperlieden 8; opzichters 6; schilder 1; schoenmaker 1; sigarenmakers 2; stoffeer der 1; timmerlieden 7; transportarbeiders 3; tuinlieden 3; wissellooper; 1 totaal 134. W1ERINGERWAARD HET ZWEMBAD HEEFT AFTREKI Met ons zwembad gaat het excelsior.'De badmeester heeft 't zelfs zoo druk, dat er reeds een assistente moest worden aange steld. De vorige week werden reeds ruim 1600 baden genomen. Er zijn ook al 52 leerlingen ingeschreven buiten de schoolkinderen, ter wijl er dagelijks nog nieuwe leden bij ko men. Alles heeft een vlot verloop. Er komen na tuurlijk veel belangstellenden, die, wanneer ze geen lid zijn, steeds 25 cent in 't laadje brengen. Bij dezen voortgang zal 't zaakje dan ook wel niarcheeren. Het bestuur is ten minste optimistisch gestemd. WIER1NGEN GESLAAGD. De jongeheer Constant F. v. Duin alhier slaagde voor het toelatingsexamen van het Lyceum te Den Helder.

Schager Courant | 1939 | | pagina 6