Zal de Krakatau onheil brengen? Japansche troepen op den aftocht Weer luchtgevechten boven Mandsjoekwo Geweldige brand in Londen De gifgassen aan de Hembrug De dijkbreuk bij het Albertkanaal Arrondissements rechtbank te Alkmaar GUMAgfCTBERICHTENécS Herinneringen aan vroegere uit barstingen. In het grootste gedeelte van onzen oplaag konden wij gisteren nog op nemen, dat de Krakatau op onrust- harende wijze werkt. Ontelbare erup ties en asch regens verschrikten de bevolking, die zich voor de vlucht ge reed houdt. Een nader bericht meldt, dat de ex plosies geenszips mogen worden aan genomen als voorboden van onheil spellender gebeurteisscn. Het eiland Krakatau, eigenlijk Poeloe Rakata, is gelegen tusschen Sumatra en Ja va, in de straat Soenda. De meest ernstige ramp door de Krakatau veroorzaakt, heeft plaats gehad in het jaar 1883, toen ruim vijf-en-dertig duizend inlanders en 37 Eu ropeanen om het leven kwamen als gevolg van het ontstaan van hooge golven in de zee, welke de lage landen langs de nabij zijnde kust van Java en Sumatra overstroomden. Door deze explosie werden de drie genoem de eilanden met een dikken laag puinsteen- tuf bedekt. De plantengroei was geheel ver woest. Deze heeft zich echter langzaam her steld en de drie eilanden, die onbewoond zijn, zijn thans weer met een dichte vegeta tie bedekt. Sinds den grooten ramp tot 1927, zijn geen uitbarstingen meer geschied. Algemeen be schouwde men de vulkaan na de geweldige eruptie van 1883, als uitgedoofd. Fonteinen van modder. Einde December 1927 echter versche nen plotseling erupties uit zee. Groo- te fonteinen van donkere modder, vulkanische asch en blokken ge steente werden vanuit zee opgesün- gerd. De hoeveelheid uitgeworpen materiaal was al spoedig van zulk een omvang, dal zich op den bodem van de zee een nieuwe vul kaankegel opbouwde, welke in het begin van 1928 -zich boven water vertoonde. „Anak Krakatau", het kind van de Krakatau, doop te men dit kleine eiland. Spoedig groeide het en al is ook vorm en hoogte van dit kind van de vulkaan diverse malen veran derd, het is een werkelijk eilandje geworden en gebleven. De werking werd in midden 1930 sterker. Eruptiezuilen bereikten toen een hoogte van bijna 1500 M. In 1931 nam de activiteit nog toe. De erupties werden hooger. De hoogste bereikte 7900 M. Gloeiende blokken gesteente werden omhoog geslingerd en barstten met hevig geknal uiteen. In deze periode is de bevolking, zooals ook thans, meerdere malen gewaarschuwd. Tot ernstiger gevolgen is het toen echter niet ge komen. Wanneer men echter terugblikt over de jaren 1927 en verder, blijkt dat de kracht der erupties, zij het in een langzaam tempo, is gestegen. Voortdurend is de Krakatau dan ook onder nauwlettende observatie gebleven. Tegenaanvallen der Chineezen in Zuid-Sjansi. Japansche oorlogsschepen voor Foetsjau. De woordvoerder van het Chïneesahe le ger heeft gisteren verklaard, dat de Ghi- neeizen aan het front in Zuid-Sjansi Zater dag een krachtigen tegenaanval hebben ondernomen onder leiding van een hoo- gen officier, die speciaal naar dit front ge zonden was. De Japanneezen zijn na een verwoed gevecht, waarin zij 5000 man ver loren, op den aftocht. De Japanneezen, die op beide vleugels werden aangevallen, moesten zich uit Yoeanysjoe, op den noordelijken oever van de Gele Rivier, dat zif verleden week hadden veroverd, terugtrekken. Zij trekken thans naar het Noorden. Japansche oorlogsschepen voor Foetsjau. Achttien Japansche oorlogsschepen waar onder kruisers, torpedojagers en transport schepen zijn ter hoogte van Foetsjau ge concentreerd. Aangezien te Foetsjau reeds sedert eenigen tijd een aanval wordt ver wacht, zijn alle regeeringsbureaux reeds meer naar het binnenland verplaatst. Er is nog geen bevestiging ontvangen, dat de Japanneezen Tsjausjau hebben be zet, doch wel is bekend, dat er twee Japansche colonnes naar oprukken. De Britsche autoriteiten hebben gewei gerd te voldoen aan het Japansche ver zoek tot terugtrekking der Britsche sche pen en onderdanen uit Foetsjau en Went- sjau. In het Britsche antwoord werd ge zegd: „Beide plaatsen zijn verdragsJhavens en de Britsche onderdanen hebben het recht, daarvan zonder eenige beperkingen gebruik te maken. De Japanneezen worden verantwoordelijk geacht voor de schade aan de persoon en het eigendom van Engel- schon, voortvloeiende uit de Japansche militaire operaties. Totaal reeds 275 Russische toe stellen neergeschoten zeggen de Japanners. Het Russische persagentschap Tass meldt, dat volgens berichten van het hoofdkwartier van de Sowjet-Mongoolsche troepen, de Japansch-Mandsjoekwosche luchtmacht gis teren opnieuw een vlucht boven Mongoolsch grondgebied heeft uitgevoerd en wel in het gebied van TamtstakBoelak, op een af stand van 120 k.m. van de grens. De Ja pansch-Mandsjoekwosche luchtmacht be stond uit ongeveer 80 jagers en 30 bommen werpers. liet resultaat was, dat tijdens een kort gevecht zeven Japansche vliegtuigen, waarbij twee bomvliegtuigen, werden neer geschoten. Zes vliegtuigen van de Sowjet- Mongoolsche luchtmacht keerden niet naar hun basis terug. Door een bombardement werden twee kleine huizen te Bayin-Toemen vernield, waarbij vijf personen werden gewond. Reeds 275 toestellen neergehaald Sedert het begin van het incident van Nomonhan heeft de Japansche luchtmacht 275 toestellen van de luchtmacht van de Sovjet Unie omlaag geschoten, volgens de legerberichten over den strijd bij het Boeir Nor. De autoriteiten van het Kwantoengleger verwachten dat de Russen thans voorzich tiger zullen worden. Acht groote pakhuizen in de asch gelegd. Alle beschikbare brandweermateriaal van de Londensche County Council is gisteravond uitgerukt tot bestrijding van een geweldigen brand, die in het hart van de City was uitgebroken in een uit vijf verdiepingen bestaand pakhuis op den hoek van de Barbican en de New Zealand Avenue, op een steenworp afstand van het Metrostation van Aldersgate. Geweldige watermassa's werden in het vuur geslingerd, dat reeds spoedig acht groo te pakhuizen ha aangetast, waarvan er vier al spoedig uitgebrand waren. In kor ten tijd stond het water een voet hoog in de- Aldersgatestreet. Groote vlammen sloegen van gebouw naar gebouw over, terwijl een zware rookmassa tot hoog boven de City opsteeg. Het postkantoor in. Barbican zelfs werd bedreigd door het voort vretende vuur. Tot negen uur gisteravond was niet bekend of ook mcnschenlevens verloren zijn gegaan. Toen het vuur uitbrak bevonden zich on geveer 100 mannen en vrouwen in de ver schillende gebouwen. Velen slaagden er in over de daken te vluchten. Schade een millioen pond. Men vreest dat de groote brand een scha de zal aanrichten, die tot een millioen pond sterling zal stijgen. Een honderdtal brand spuiten van allerlei soort met in het geheel 400 brandweerlieden, waren ter bestrijding van de vuurzee naar de brandende gebouwen gedirigeerd, het grootste aantal, dat ooit in Londen voor de bestrijding van öèn brand gebruikt is. Voorts zijn brandweren buiten de County Council gewaarschuwd zich ge reed te houden, wanneer het noodig mocht zijn elders in liet district een brand te blus- schen, aangezien de brandweer van de Coun ty Council alle materiaal in dienst gesteld had van den strijd tegen dezen brand. De activiteit der kwaadaardige gassen kon niet vooruit worden geneutraliseerd. Op vragen van het Tweede Kamerlid van Sleen betreffende de besmetting met gifgas van arbeiders bij het verrichten van werk zaamheden op de terreinen van de Artille rieinrichtingen aan de Hembrug heeft de minister van Defensie het volgende geant woord: Bij het verrichten van graafwerk in Mei 1.1. op een gedeelte van het terrein der artillerie-inrichtingen aan de Hembrug zijn negen werk lieden en hun baas, die in dienst van een aannemersfirma waren, in aanraking gekomen met resten van chemicaliën. Deze chemicaliën be vatten mosterdgas, welke stof tot de „gifgassen" moet worden gerekend. Zes werklieden hebben hun werkzaam heden moeten staken, van wie vijf thuis onder doktersbehandeling kwamen, terwijl voor den zesde verpleging in het ziekenhuis gewcnscht werd geacht. Het bekomen let sel van laatstbedoelde bestaat uit een aan tal blaren op verschillende deelen van het lichaam en moet als ernstig worden be schouwd. Zijn huidige toestand is in tus schen gunstig te noemen. In hoeverre de aandoening tot stoornis van blijvenden aard zal leiden, is thans nog niet te zeggen. De overige drie werklieden en de werkbaas wer den in loopende behandeling genomen bij den geneeskundigen dienst van de fabriek. Behalve de in het ziekenhuis opgenomen arbeider zijn thans nog 2 arbeiders onder geneeskundige behandeling; de overige getroffenen zijn allen hersteld en hebben 't werk hervat. Op deskundige wijze „begraven". De hierboven bedoelde chemicaliën waren een vijftal maanden celeden op deskundige wijize, volgens de hiervoor cebmikelijke methode, na voorlichting en onder toezicht van chemici op een daartoe uitgekozen plaats, welke zoowel van het eigenlijke fabrieksterrein als van de verdere omge ving door een hek was afgesloten, ter neil- traliseering begraven, in de vaste overtui ging der deskundigen, dat ze aldus in kor ten tijd hun activiteit zouden verliezen. De gesteldheid dezer chemicaliën maak te het practisch onmogelijk de activiteit vooraf te neutraliseeren. Het ongeval moet worden toegeschreven aan een samenloop van omstandigheden, waarvoor geen personen kunnen worden aansprakelijk gesteld. Van verzuim kan hier niet gesproken worden. De deskundigen staan voor een nieuw feit, n.1. dat de activiteit dezer in den grond begraven chemicaliën na ruim vijf maanden nog niet geheel verdwenen was. De noodige maatregelen zijn getroffen, om dergelijke ongevallen in de toekomst zooveel mogelijk te voorkomen. Het gevaar geweken Gisterochtend stond het vak van het Al- bertkanaal tusschen de sluizen van Hasselt- en Diepenbeek, waar gisteren de dijk is be zweken, vrijwel droog. Het water was slechts 20 tot 30 centimeter hoog. Het water, dat de weiden overstroomd had, is dooi- de Denier weggeloopcn. De minister van Openbare Werken, Van- derpoorten, is op de plaats van de dijkbreuk aangekomen. Ook de staf van de genietroe pen is aanwezig. In tegenstelling tot zekere geruchten wordt verklaard, dat buiten Ir. Cogan geen mcri- schcn om het leven zijn gekomen. De scha de aan het kanaal is tot het vak in kwes tie beperkt gebleven. Volgens het Hsbl. zal de regeering in de ramp van I-Iassclt. naar alle waarschijnlijk heid geen aanleiding zal vinden om de of ficieele opening van het Albert Kanaal en dé onthulling van het standbeeld van Ko ning Albert uit te stellen. Indien dit juist blijkt te zijn, zal de internationale tentoon stelling te Luik dus op 30 Juli a.s. bet schouwtooneel worden van de symbolische inwijding van het nieuwe kanaal Antwer penLuik, 9xiaAdenbpx>At DRAVERIJEN TE GRONINGEN. Ter gelegenheid van het 65e. lustrum der Groningsche universiteit zijn gistermiddag in het stadspark draverijen gehouden. De uitslagen luiden: Lustrum-prijs: prijzendraverij 4e klasse, afstand 1800 meter. Eerste serie: 1. Ceasai S (eig. Stal Gruno) km. tijd 1 min. 29,3 sec.; 2. Bleu Band (eig. A. W. Knijncnburg). Tweede serie: 1.. Buziau K W. (eig. K. Korver). km. tijd 1 min. 31,8 sec. 2. Bclinda (eig. J. van der Molen). Vidicat prijs, heat-prijzendraverij le klasse, afstand 1660 meter: Eerste heat: 1. Streamline (eig. B. de Vries) km. tijd 1 min. 25.3 sec. Tweede heat: 1. Baronesse IIollo (eig. stal Good Luck) km. tijd 1 min. 27,2 sec. Derde heat: 1 Whim (eig stal Good Luck) km. tijd 1 min. 23,1 sec. Beslissende heat: 1. Whim, km. tijd 1 min. 26 sec.; 2. Streamline; 3. Baronesse IIollo. Reünisten-prijs, prijzendraverij 3e en 4e klasse, afstand 2300 meter: 1. Akkerman (eig. P. D. Bolt), km. tijd 1 min. 31,3 sec.; 2. Ceasar S (eig. Stal Gruno), 3 Anvil E (eig. A. Ebbinge). Mutua Fides rijs, ren op de vlakke baan voor paarden van 3 jaai en ouder, afstand 1900 meter; 1. Furnes (eig. F. J. Frowijn), tijd 2 min. 8 sec. Op één lengte 2 Alcala (eig. R. E. Siemens), op drie lengten. 3. Polyfat (eig. R. E. Siemens). Volksvermaken-jubileum-prijs, handicap draverij le klasse, minimum afstand 2400 meter: 1. Alleghenny (eig. M. France), km tijd 1 min. 24,6 sec. 2. Anseior (eig. J. Mensin- ga). 3. Diamant Bleu (eig. J. O. Monsma). BARSINGERHORN KOLHORN. VERGADERING MIDDENSTANDSVER- EENIGING. De middenstandsvereeniging vergaderde gisteravond bij den heer F Groet; aanwezig 4 bestuursleden en 15 leden Na opening volgt vaststelling der notulen. Van den heer G. v. Stipriaan is een schrij ven ingekomen, houdende zijn bedanken als bestuurslid. Bij de volgende bestuursverkiezing wordt de heer Klomp gekozen, die zijn benoeming aanneemt. De reisroute komt vervolgens ter sprake. Vertrek Kolhorn 7 uur. Barsingcrhorn 7.15 uur; naar Amsterdam, waar in het Vondel park koffie zal worden gedronken Te Hil versum langs raadhuis en studio, waar we derom koffie en broodjes worden uitgedeeld (het zal dan pl.m. 12 uur zijn) Langs Kie vietsdal. de' Vuurschen. Baarn, Soesldijk en Crailoo naar Valkevoen, het bekende ont spanningsoord. Koffietafelen, om pl.m. 8 uur terug in Amsterdam. Wat betreft de levering van, de broodjes wordt besloten deze te verdoelen onder de vier aangesloten bakkers, die clan ook voor „smering en belegging" moeten zorgen. Omtrent eventueele feestelijkheden op den 31en Augustus worden geen besluiten geno men, hierop kan nader worden teruggeko men. Na een bespreking over de plaatselijke gids, volgt de rondvraag. De heer Klomp vraagt, of de vereen, niet een verbetering van den vuilnisophaaldienst kan bevorderen. Er zal een verzoek aan B. en W. worden gericht. Verder vraagt de heer Klomp, of het niei mogelijk is ook eens te Haringhuizen te ver gaderen? Dit wordt toegezegd. De heer Rentenaar bespreekt de winkel sluiting. Unaniem wordt besloten om des avonds om 9 uur z.t. en 's Zondags om 2 uur z.t te sluiten. De heer P. Klare bespreekt de aanvrage voor het melkventen en na ellenlange dis cussies wordt besloten om le trachten een gem.-verordening te verkrijgen, waarbij het Zondagsvent.cn dan zal worden geregeld. Volgt de inlevering der zegelboekjes voor de reis, de bonnen worden gegeven tot 1 Juli a.s. Er volgen nog cenige besprekingen van huishoudelijken aard; daarna sluiting. ALKMAAR REORGANISATIE MAGAZIJNBEHEER CENTRAAL ZIEKENHUIS. In het belang van een goede exploitatie van het Centraal Ziekenhuis hebben Regen ten besloten tot scheiding van het magazijn- beheer te moeten overgaan, hetgeen voorts nog tot gevolg zal hebben, dat de werkzaam heden zoodanig worden vereenvoudigd, dat niet langer van de diensten van den maga zijnmeester behoeft te worden gebruik ge maakt en zij gevoegelijk aan een magazijn bediende kunnen worden opgedragen. Dit besluit heeft de volle instemming van B. en W., die in verband hiermede den Raad voor stellen de functie van magazijnmeester op te heffen en vervolgens over te gaan tot instelling van de functie van ..magazijnbe diende bij hot. Centraal Ziekenhuis" (de be zoldiging f 27.36f 33.12), HARENKARSPEL WERKKEET VAN DE BANNE VERBRAND Gistermiddag is de werkkeet van de banne Harenkarspel, waarschijnlijk door het in brand raken van een petroleumstel afge brand. Genoemde keet stond aan de Slootgaards- weg en was een onderdak voor de arbeiders die aan de verbreeding van bovengenoemde weg werken tijdens de schafttijden. Voor de meeste arbeiders is deze brand een leelijke schadepost, aangezien vele jas sen en ook wel andere dingen in de vlam men zijn opgegaan. En vermoedelijk was er wel niet veel verzekerd... LANGENUIJK OUDKARSPEL DE RAADSVERGADERING. In het raadsverslag van gisteren is een correctiefout geslopen, die eenigszins sto rend werkt. Vermeld staat; Na korten tijd werd de vergadering her opend en legde de heer Bakker de verkla ring af, waarmee het lot der samenvoeging voorloobig beslecht was: De V.D. waren geen tegenstanders van samenvoeging, doch konden hun stem er niet aan geven voor de nieuwe raadsleden er over te hebben ge hoord. De aandachtige lezer zal hebben begre pen, dat hier niet sprake is van de Vrijzin nig Democraten, maar van de Sociaal De mocraten. 7AJPL 'T ZAND. Wildwest in 't Zand Een hoopje paardevijgen oorzaak van woeste achtervolging. SALOMONSOORDEEL VAN RIJKS VELDWACHTER OVERHAND. Gistermiddag bij 't uitgaan der school, is. er alhier een opwindende gebeurtenis voorgevallen. Het gebeurde n.1. dat 't paard van den heer P. Vader zijn behoefte voor 't huis van den heer M Sinnige gedaan had. Dit is op zichzelf niet Bïjèonders, maar het werd het wel, toen een der jongens tegen het smakelijke geval aanschopte, waar- doe# een gedeelte er van op 't straatje van bovengenoemden heer terecht kwam. Deze werd zoo vertoornd, dat hij een achtervol ging instelde om den jongen te pakken te krijgen. Dit viel niet gemakkelijk, daal de knaap uit angst over 't hek, dat de tuin van den weg scheidt, (een tuin eigendom van de R.K. kerk, en in huur bij den heer Koemeester) sprong. Onvervaard volgde de heer S. echter 't voorbeeld en toon sprong de jongen weer terug. Het* spelletje her haalde zich enkele malen, maar eindelijk slaagde de heer S. er in den jongen te pakken. Hij vatte hem op zulk een wijize bij de ooren, dat de heer Bruin, woon achtig te Schagerbrug, en werkzaam al daar aa.n 't electrisch net, 't niet verder kon aanzien, den heer Sinnige bij de schouders vatte en hem verzocht den jon gen los te laten. Ook was intusschcn rijks veldwachter Overhand genaderd, die de zaak verder regelde. Besloten werd dat de jongen eigenhandig de straat schoon moest ,inake.n. Hiermede hebbep wij een mooi stukje Wild-west kunnen aanschouwen! ANNA PA ULOWNA ONZE OUDEN VAN DAGEN OP REIS. „Het schoolfeest van hen, die de levens school hebben doorloopen", zooals dc heer Harder, voorz. van de rijtoercommissie, het feest voor de ouden van dagen noemde, is prachtig geslaagd. Hun tocht ging vanaf het Raadhuis langs de Grootsloot, Stolpen, Alkmaar, naar Vel- zerbeek, waar koffie werd gedronken. Van daar over Beverwijk, Castricum, Egmond en Bergen, naar Schoorl, waar weer gepleisterd werd voor het nuttigen van een warmen maaltijd. Langs den duinkant en over De Kooij kwam de stoet van 50 auto's met de 206 in zittenden weer in den Polder en met de muziek van Concordia op de auto van den lieer Muntjewerf, werd het laatste stuk naar Vecrburg afgelegd. Wat er al op dezen dag genoten is, laat zich niet in een paar woorden beschrijven. Maar dankbaar en meer dan voldaan waren allen, dat bleek wel bij het afscheid in Veer- burg. Hier volgde nog een laatste tractatie en voerde allereerst de heer Harder het woord. Spr. dankte burgemeester Mijnlieff voor de verleende medewerking, waardoor deze tocht georganiseerd kon worden, en vond het jammer, dat de burgemeester verhin derd was aanwezig te zijn, óók omdat vele oudjes hun nieuwen burgemeester misschien nog niet eerder hebben loeren kennen en zij daartoe, minder dan anderen, in de ge legenheid zijn. Onder applaus richtte spr. zich daarna tot oud-burgemeester en mevr. Lovink, die dc tocht vanaf Alkmaar meemaakten en na Schoorl hadden willen terugkeeren naar Alk maar, maar op verzoek, commissie en tocht- genooten dc eer en het genoegen aandeden, den tocht ook verder met hen te beëindigen. De burgerij, die door giften en het koopen van lootjes voor de financiën zorgde, de autobezitters en chauffeurs, „Oome Klaas", die zooveel lootjes plaatste, Concordia, de belangeloos medewerkende muziekverecn., huize Jonker, de pers, de heeren C. Rezel- man en V. Kaan, die de commissie (P. Har der, Jac. de Schipper, L Borst, A. van Zand wijk en G. van Oeveren) terzijde stond voor het verkrijgen van de auto's, en allen die verder meehielpen aan het slagen van het feest, werden door spr. bedankt en de blij de tochtgenooten onderstreepten zijn woor den met een daverend applaus. De heer Lovink sprak z'n oud-burgers en burgeressen in een gezellig speechje toe. Oud worden willen we allemaal, oud zijn, niet, zei spr., want „ouderdom komt met gebreken", zegt men. Ach, zoo is 't ook,"maar wat geeft het of er kleine ongemakken aan den ouderdom kleven, als 't hart maar jong blijft. („Net," riep een. oudje). In Schoorl heb ik vervolgde de heer Lo vink. naast „een paar meisjes van 80" ge zeten, maar ze waren nog vpl levenslust en genoten vol op.- Hot is prachtig werk wat de commissie, wat dc burgerij doet: licht brengen in den levensavond van de oudere plaatsgenooten! Spr. huldigde de commis sie voor de prachtige organisatie, die ner gens haperde, dankte voor de ontvangen nitnoodiging, hoopte, dat nog veel tochten zouden worden georganiseerd en hij ook dan van de partij mocht zijn. en eindigde met de beste wenschen te uiten voor de gemeente en voor alle aanwezigen De heer Nap dankte namens de ouden van dagen voor den prachtigen dag, die hun bereid was, de heer Hardei sprak een slot woord en nadat Concordia zich nog eens had laten hooren (de muziekvereeniging had tusschen een en ander door al eenige vroolij'ke marschen gespeeld) ging men uit een. Vermelden we tenslotte nog, dat de firma Niestadt uit behagen voor rekening van de heeren R Rezeiman, slager aan de Kleine Sluis en H. Jonker van Veerburg een film hebben gemaakt van den lieelcn locht en het in de bedoeling ligt deze op de Staatspensioenavonden en wellicht bij an dere gelegenheden te vertoonen. AANRIJDING. De jeugdige R. Schouten, die, komende van een spoorwegovergang, in de richting van het. station fietste, en daarbij erg slingerend over den weg reed, werd aangereden door den auto van den heer W. uit Medemblik. De fiets van liet meisje werd vrijwel geheel ver nield. Zijzelf bekwam een wond aan bet been. CONCERT S.D.G. Naar we vernemen zal de Chr. rnuziekver. „Soli Deo Gloria" van Breezand, op den ver jaardag van Prins Bernhard, des avonds om half negen een concert geven voor het Raadhuis. DE BAND IN VEERBURG. Ofschoon goede wijn geen krans behoeft, vestigt Dancing Veerburg er nadrukkelijk de aandacht op dat Rein Bennink, de zeer ver maarde clarinettist en tenor-saxofonist van Ab Davidson's Kings of Swing, a.s. Zondag wel van de partij zal zijn. Bennink werd n.1 veertien dagen geleden door Jack de Vries' Internationals opgeëischt.'uit hoofde van een oud contract en hij speelt nu voor de VARA. Ontbrak Bennink derhalve in de. Gabare van Boontjes, in Veerburg speelt bij wel. Het dans- en jazzmuzieklievend publiek kan dus zijn hart ophalen. BREEZAND. GEGUND. De bouw van cc% woonhuis aan den Mid denweg, voor rekening van den heer P. Jon- gejan, is opgedragen aan de heeren P. Broers (metselwerk) en J. Hoep (timmerwerk). De heeren P. Kaandorp en Van Kimmenade ver zorgen resp. het loodgieters- en schilderwerk. Architectuur de heer W. Hoep. Uitspraken. Gisteren deed de rechtbank de volgende uitspraken: C. W. L. te Bergen, wegens diefstal meer malen gepleegd, tot een gecombineerde ge vangenisstraf voor «ten tijd van één jaar, waarvan 8 maanden voorwaardelijk, onder bepaalde voorwaarden! (.De eisch luidde 1 jaar gevangenisstraf, waarvan 6 maanden voorwaardelijk niet een proeftijd van 3 jaren.) C. E. te Esselman, wegens diefstal meer malen gepleegd, tot een voorwaardelijke ge vangenisstraf voor den tijd van 10 mnd. (de Officier had eveneens 10 mnd. voor waardelijke gevangenisstraf geëischt) met een proeftijd van 3 jaar. SCHAGEN HOEPPLANNEN OPNIEUW AAN DE ORDE. In de' raadsvergadering van 12 Mei jl hebben B. en W. voorgesteld de Hoep zoo danig te verbeteren dat zij zal aansluiten aan den ontworpen provincialen weg De kos ten voor de gemeente zouden bedragen f 2080.- Na bestrijding van den heer De Veer en later ook door den heer Van Erp, tenslotte nog door den heer Wissekerke, namen B. en W. het voorstel terug. Wij vernemen thans uit goeden bron, dat op de eerstkomende raadsvergadering het voorstel in zijn oorspronkelijken vorm op nieuw aan de orde zal komen. De bezwaren der opposanten zouden na toelichting van deskundigen geheel zijn verdwenen De provinciale weg is inmiddels aanbesteed, zoodat nu ook de zoo noodige verbetering van den Hoep spoedig tot stand kan komen EEN ZEER SYMPATHIEK PLAN. Mevr. Smulders, onze chef-tele foniste zal gehuldigd worden. Nu met de a s. automatiseering van de telefoon de telefonisten aan het kanioor te Schagen overcompleet worden, heeft Alge meen Belang het initiatief genomen mevr. Smulders, zooveel jaren ambtenaresse met voorbeeldclooze plichtsbetrachting en ijver bij haar vertrek een stoffelijk huldeblijk aan te bieden. Wij verheugen ons hierover bijzonder Wij zijn er van overtuigd dat alle abonné's onze waardeering voor den ar beid van mevr. Smulders deelen. doch wij als haar grootste klant (onze telefoon staat practisch niet van 's morgens zes tot 's avonds acht) mogen er wel eens een schepje opdoen. De bereidwilligheid, geduld en spoedige afdoening der zaken door mevr. Smulders is ons steeds een groote steun en een groot gemak geweest! MEDEMBLIK, 27 Juni. Aardappelen: Bonken 2.202.25, Schot- scihe muizen 1.852.05, kleine muizen 1.25 1.30, kriel 5055 ct., borgers 3.30—3.40, kleine 1.90—2, ronde 3.05—3.35, kleine 1.80— 2.— per 50 K.G. BROEK OP LANGENDIJK, 27 Juni. Aanvoer: 377000 Kg. aardappelen: Schot- sohe muizen 45, bl. eigenheimers 5.90, drielingen 2.50—3.90, kleine 1.50—2.40. 700 bos neen 3.20-3.80, -M500 Ksr. roode kool 7.30 S.10, 24.00 Kg. tomaten: A 22-20—22,60, B 21-8022.40 C 21.30—21.60, CC 16.30. BROEK OP LANGENDIJK, 28 Juni. Voorl. bericht. Aanvoer: Schotsche muizen f f 4.60; Bl. Eigenhemers f 6.10f 6.70; drielingen f 2.50—f 3.20; kleine f 1—f 1.60. 1000 kg. peen f 6.10. NOORDSCHARWOUDE. 28 Juni. Aanvoer: 113200 kg. aardappelen, Schot sche muizen f 4—f 4.70, export f 3.10—f 2.60; grooten f 4—f 4.10. export f 3.10—f 3.80; drielingen f 2.60—f 3.30 kleine f 1.10—f 1.60 90 bos tuinboonen f 2.80f 3.

Schager Courant | 1939 | | pagina 7